Freiburg - Hertha Berlin | ONLINE | 22.9.2013 15:30 | Bundesliga 2013/2014 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Po dvou brankách v prvním poločase v tom druhém žádná nepadla a zápas tak končí vcelku zaslouženou dělbou bodů. Ve druhém poločase měli přece jen více ze hry domácí, za to v tom prvním byli aktivnější hosté z Berlína. Asi největší šanci zápas rozhodnout měl v 90. minutě domácí Fernandes, který však poslal míč pouze do tyče.

Z mé strany je to k utkání již úplně vše, děkuji Vám za pozornost a budu se těšit zase příště.
Konec zápasu.
90+2
Hra se kouskuje zásluhou nedovolených zákroků a zřejmě si dnes týmy body rozdělí.
90+1
Ostrým skluzem byla přerušena akce Freiburgu, ale za tento faul uviděl Wagner (HER) žlutou kartu.
90+1
Nastavují se dvě minuty nad rámec těch devadesátí.
90+1
Také ten končí nebezpečným zakončením, ale při Kraftovi a celé Herthě nyní stojí snad všichni svatí.
90
Už v devadesáté minutě mohl přinést rozhodnutí Fernandes, který se dostal do úniku a dokázal v něm také překonat Krafta, celou akci domácích však zastavila tyč, která tak zachránila Herthu. Z celé akce tak zůstane jen rohový kop.
89
Coquelin (FRE) ukázal tvrdé lokty, to se však nelíbilo rozhodčímu, který mu udělil žlutou kartu.
89
Malinko to však přehnal, kulatý nesmysl skončil až na druhé straně u Baumanna.
88
Kraft s velkým přehledem zachytil míč a nyní jej zřejmě vykopne co nejdál to půjde.
88
Vše končí odehráním míče na roh.
87
Hostům se přestává líbit posuzování zákroků, opět je totiž pískáno proti nim. Freiburg tak bude mít k dispozici opět přímý kop.
86
Coquelin (FRE) dostal dobrý míč přesně na nohu a hnal se i s ním směr pokutové území, celou akci se snažil vyšperkovat přihrávkou, ale přesně to čekal také bránící hráč.
85
Centr do pokutového území však nebyl vůbec přesný a ihned poté ještě dochází k faulu. Pomalu, ale jistě se blíží závěr zápasu a nadále platí, že vyhrát může kdokoliv.
84
Langkamp (HER) přidal na tvrdosti a nejenom nabídl soupeři zajímavou standardní situaci, ale také vyfasoval žlutou kartu.
83
S následným rohem si domácí obrana poradila mnohem precizněji.
82
Jenom to tak zahučelo po velmi dobré střele Kobiašviliho, kterou ještě tečoval jeden z padajících obránců Freiburgu. Brankáře Baumanna tato nepatrná teč evidentně hodně rozhodila a příliš nechybělo a mohlo se nám skóre měnit.
81
Rohový kop však žádné nebezpečí pro obranu Herthy neznamenal.
80
Freiburgu se podařilo velmi rychle vyrazit vpřed a výsledkem všeho je odkopnutí míče na rohový kop.
78
Schmid (FRE) poslal velmi dobrou přihrávku právě novému hráči na hřišti Hankemu, ten si však kulatý nesmysl nezpracoval podle představ a nechal si ho tak utéct za brankovou čáru.
77
Baumann musel být pozorný a dokázal celkem s přehledem vyběhnout proti míči a ten schovat v náručí.
76
Těsně po něm přichází na hřiště nová tvář také u Freiburgu. Hanke nahradil Freise.
75
Dochází hned ke dvěma změnám, nejdříve na straně Herthy odešel autor jediného gólu hostů Skjelbred, kterého nahradil Wagner.
74
Po delší odmlce práce pro Baumanna, který musel vyběhnout proti nabíhajícímu Ramosovi (HER), který dostal nádhernou patičku a lepšímu zakončení mu zabránila jen dvojice bránicích hráčů.
74
Opravdu z obrovské dálky přišlo střelecké zakončení jednoho z domácích hráčů. Míč sice neletěl špatně, ale přece jen vylétl výše než bylo potřeba.
73
Poslední minutky patří domácím, kteří mají uzemní převahu a snaží se prorazit defenzívu berlínského týmu.
71
Tak toto žlutou kartou skončit muselo a příliš nechápu, čemu se potrestaný Ben-Hatira (HER) diví. Zcela evidentně totiž ve sprinterském souboji poslal soupeře k zemi.
71
Zmatek v pokutovém území sice na chviličku vznikl, ale obrana Herthy se velmi rychle vzpamatovala a odkopla míč co nejdál to šlo.
70
Po rychlém průniku po pravé straně vše končí ziskem rohového kopu pro domácí.
69
Tentokrát se už faul píská a k nelibě domácích fanoušků je výrok rozhodčího namířen proti Freiburgu.
68
Série hodně hraničních zákroků u rohového praporku prošla všem zúčastněným, bude se tak pouze vhazovat a o to se postará Pekarík (HER).
67
Hertha dnes poprvé cíleně střídá, v prvním poločase sice přišel na hřiště Kobiašvili, ale to bylo zaviněno zraněním. Tentokrát jde na trávník Allagui místo Ronnyho.
66
Baumann si opravdu až příliš hrál s míčem a nyní ho za to málem potrestal napadající soupeř. Nakonec to domácí brankář vše zvládl, ale tlak příznivcům Freiburgu jistě zvedl na maximum.
65
Skjelbred je autorem zatím jediné branky Herthy a také je jediným hráčem tohoto týmu, který viděl žlutou kartu.
64
Zajímavý taktický motiv Herthy při rozehrávaní přímého kopu. Zatímco jeden hráč si stěžoval na postavení hráčů ve zdi, tak ten druhý se rozběhl a tvrdě vypálil. Takticky zvládnuto dobře, ale chyběla tomu přesnost při zakončení.
63
Ponechanou výhodu Hertha nevyužila a tak je přece jen faul Diagneho na Kobiašviliho odpískán. Souboj tří trojek tak vyzněl lépe pro tu berlínskou, velmi zajímavá standardní situace pro Herthu je tu.
62
Freiburg dnes poprvé střídá, že hřiště odchází za potlesku diváků právě Kerk, kterého nahrazuje Coquelin.
61
Z ničeho nic mohlo dojít na změnu skóre, po rychlé akci se míč dostal k úplně volnému Kerkovi (FRE), který mířil dobře pod horní tyč, ale o pár centimetrů spojnici břevna a pravé tyče minul.
60
Ben-Hatira (HER) si hezky narazil míč, ale na následnou přihrávku byl krátký.
60
Přesně hodinu hry již mají za sebou oba týmy a stále není vůbec jasné, kdo si z dnešního zápasu odveze body.
59
Útoky Freiburgu jsou v posledních minutách dosti nepřesné, chybí hlavně klid a rozvaha ve finální fázi.
57
Hraniční souboj v pokutovém území nebyl posouzen jako faul a to se nelíbí příznivcům domácího klubu, kteří by rádi viděli pokutový kop pro své hráče.
56
Nepřesná rozehrávka Herthy končí u Baumanna, který může pomoci svým spoluhráčům s rozehrávkou.
55
Malinko se nám přiostřilo, podobnou pasáž hry jsme mohli vidět i v prvním poločase, kdy se také příliš nehrál fotbal, ale spíše se hra přerušovala.
54
Kobiašvili (HER) zvítězil ve tvrdém souboji a podle rozhodčích si nepočínal nedovoleně a tak okamžitě hráči Herthy vylétly jako sršně do rychlého brejku, ten však nepřinesl očekávaný výsledek.
52
Menší roztržka u autové čáry je velmi rychle vyřešená, rozhodčí nemusel ani vytahovat žlutou kartu.
51
V úvodu druhého poločasu diktují tempo hry hosté z Berlína, ti drží míč na svých kopačkách a snaží se něčím překvapit zformovanou obranu Freiburgu.
50
K rozehrání standardní situace se postavil Ronny (HER), který se zřejmě snažil centrem najít hlavu jednoho ze svých spoluhráčů sondujících v pokutovém území, míči však dal příliš velkou razanci a ten tak skončil až u Baumanna.
48
Baumann si dával pořádně na čas s odkopem míče a moc nechybělo a napadající Ramos by mu ho i vzal.
47
Na opačné straně skončila akce po nepřesném centru, jenž byl přetažen a skončil až u Krafta.
46
Hertha kombinuje v první minutě druhého poločasu s míčem ve středu hřiště.
46
Začal druhý poločas.
Máme za sebou prvních pětačtyřicet minut zápasu a ten nabídl vcelku pohledný fotbal a také dva góly. Už v šesté minutě zamířil mezi tři tyče Admir Mehmedi, který si povodil Krafta a využil tak parádní přihrávku Freise. Postupem času se však Hertha začala stále více tlačit do ofenzívy a odměnou byla vyrovnávající branka Ciljana Skjelbreda, jenž využil dobře vhozený aut Ronnyho a na překvapení všech dotlačil ve skluzu míč do sítě.

Druhý poločas zápasu jistě nabídne zajímavý fotbal a já Vás zvu k jeho sledování prostřednictvím našeho online přenosu, který pokračuje přibližně v 16:34.
První poločas skončil.
45+2
Ramos si pokryl míč a nechal se zezadu faulovat, rozehrávat tak budou míč ze středu hřiště hosté.
45+1
Již plyne první ze dvou nastavených minut v prvním poločase.
45
Ben-Hatira (HER) se vůbec ničeho nebál a pořádně se vydal bojovat o míč proti dvojici obránců a podařilo se mu nadělat v defenzívě Freiburgu velký průvan, který však nakonec obrana domácího týmu zvládla.
44
Kombinace domácího týmu ve středu hřiště byla až příliš složitá a k vytouženému cíli nevedla.
43
Diagneho přihrávka byla příliš dlouhá na kohokoliv z jeho spoluhráčů, míč tak doputoval až k bráně Herthy, kde jej zastavil Kraft.
41
Nepřesná rozehrávka hostům nepomůže, míč do hry vrátí autovým vhazováním Sorg (FRE).
40
Vysoký centr byl ještě přizvednut po hlavičkovém souboji, prostor ve své šestnáctce však Baumann pokryl s velkým přehledem.
40
V závěru prvního poločasu tak je skóre srovnáno a uvidíme, jak se tento fakt podepíše na herní strategii týmů.
38
Hertha právě vstřelila branku!
Aktivita se Herthě vyplatila a je potřeba říci, že za tento gól si mohou domácí tak trochu sami. Laxní přístup při bránění autového vhazování končí až vyrovnáním, na dlouhý aut Ronnyho nikdo nezareagoval a volný PER CILJAN SKJELBRED dokázal i ve skluzu dostat míč do sítě.
37
V posledních minutách je tým z Berlína aktivnější, Freiburg se přece jen spíše brání a soustředí se na své defenzivní úkoly na vlastní polovině a nechává tak soupeři prostor pro kombinaci.
35
Ramos (HER) vyskočil ve vzdušném souboji nejvýše a soupeř jej fauloval. Z celé situace je zajímavá standardní situace pro Herthu.
34
U autové čáry byl ošetřován Fernandes a zřejmě se jednalo o krvavé zranění pod okem. Domácí hráč také sundal trest, který byl zřejmě zakrvácen. Jeho zastávka u střídačky však byla stejně rychlá jako výměna pneumatik v boxech formule 1, Fernandes je tak opět na hřišti a s čistým dresem.
33
Do rozehrávky se zapojil také brankář Baumann, jeho následný výkop však dolétl pouze do země nikoho.
32
Schmid se výborně postavil a nechal se faulovat, domácí tým tak bude rozehrávat.
31
Tempo hry nám malinko upadlo a jistě za to mohou také již zmiňované fauly. Hertha kombinuje s míčem na vlastní polovině, ale k ničemu vážnějšímu se propracovat momentálně nemůže.
29
Série nedovolených zákroků kouskuje hru na malinké dílky, o ten poslední se postaral ve vzduchu faulující Mehmedi (FRE).
28
Ošetřování již probíhá mimo hrací plochy, ve hře se tak pokračuje. Hertha sportovně vrátila míč.
27
Velký rozruch na stadionu po rozhodnutí rozhodčího, domácí zakopli míč do zámezí a tak může dojít na ošetření.
26
Rohový kop Kraft zachytil, ale míč mu vypadl z rukavic. Brankář Herthy však mohl zůstat v klidu, při souboji byl totiž faulován a tak bude mít na rozehrávku dostatek času.
25
Jenže i téměř od poloviny hřiště přilétl na bránu nepříjemný míč, se kterým měl Baumann překvapivě moc práce. Dobré umístění však nestačilo a domácí gólman tak kulatý nesmysl zastavil.
24
Po nedovoleném zákroku budou hosté rozehrávat standardní situaci z větší dálky.
23
Ben-Hatira (HER) si to tak hnal s míčem po levé straně a dostal se až do vnitřku pokutového území. Jeho následný pokus vystrašil Baumanna, který tygřím skokem míč vyrazil. Nevyrazil jej sice do příliš bezpečných míst, ale ani tak se k němu žádný z hostů nedokázal dostat.
21
Domácí se hnali do rychlého protiútoku, ale vracející se Lustenberger (HER) vše dokázal zastavit a navíc se mu podařilo předvést čistý zákrok bez faulu.
20
Brooksovo zranění je natolik vážné, že opravdu muselo dojít na střídání. Do utkání místo něho zasáhne Kobiašvili.
20
Freiburg se pomalými posuny snaží dostat na útočnou polovinu, no zatím se to nedaří.
18
Ramos podstoupil tvrdý souboj ve vzduchu a ocitl se po něm na zeleném pažitu, podle rozhodčích byl zákrok domácích v naprostém pořádku.
17
Již se opět hraje a Freiburg nechal soupeři překvapivě hodně času na rozehrávku, ani to však hostům nepomohlo k vytvoření kloudnějšího přesunu na útočnou polovinu.
16
Zraněným hráčem je Brooks, uvidíme zda bude schopen pokračovat v zápase.
15
Vzrušení také na druhé straně, Fernandes (FRE) sice vybojoval v souboji míč, ale podle všeho si pomohl nedovoleně. Jeho soupeř ze souboje je nyní ošetřován a dokonce se už rozcvičuje i náhradník.
14
Nyní se už kulatý nesmysl dostal až do pokutového území Freiburgu, no obrana domácího týmu si s celou situaci poradila na jedničku.
14
Také Baumann si zahraje, nemusí se však bát o svou svatyni – jeho obránci potřebovali pouze pomoci s rozehrávkou.
13
Freis (FRE) neměl jednoduchou pozici, ale vyřešil ji jednoduše. Namířil si to přímo proti bránícímu hráči, toho obhodil a dostal se tak až do pokutového území. Následně se rozhodl zpětnou přihrávkou najít spoluhráče, ale míč mu už podle všeho utekl za čáru.
11
Dlouhý aut do pokutového území pouze proskákal až ke Kraftovi.
10
A jeden takový mohl skončit také druhým gólem, krásná přihrávka do druhé vlny našla kopačku Fernandese (FRE) a jeho střela levačkou skončila jen těsně vedle pravé tyče Kraftovy brány.
10
Freiburgu úvodní branka evidentně prospěla, nyní se nemusí domácí tým nikam hnát a také se snaží hlavně pokrývat střed hřiště a vyrážet do rychlých protiútoků.
8
Tvrdý souboj ve středu hřiště končí faulem Kerka (FRE) a domácí hráč je dnes vůbec prvním, který vidí žlutou kartu.
7
Jeden z hostujících hráčů se ještě při inkasovaném gólu snažil celé situaci zabránit a podle všeho si při tomto zákroku poranil nohu. Vše však bude s největší pravděpodobností v pořádku.
6
Freiburg právě vstřelil branku!
Jako blesk z čistého nebe přichází branka Freiburgu. Přihrávka za obranu našla skvěle rozběhnutého ADMIRA MEHMEDIHO, který si obhodil vyběhnutého Krafta a jednoduše poté poslal míč do prázdné brány.
5
Rohový kop nebyl vůbec nebezpečný, míč se tak dostal na kopačky domácích hráčů, kteří se ho pokouší dostat do nebezpečného prostoru.
4
Ramos to udělal výborně na pravé straně, ale cestu mu zkřížil Günter a tak z celé akce bude pouze rohový kop pro Herthu.
3
Rozhodčímu se nelíbil tvrdý souboj ve středu hřiště, výsledkem všeho je faul jednoho z domácích hráčů.
2
Baumann (FRE) se vydal daleko z vlastní brány a pomohl odkopnutím míče do autu svým obráncům.
1
Hertha se dostala k míči a snaží se jej rozehrát, střed hřiště je však velmi zahuštěn.
1
Utkání právě začalo.
-1
Hráči jsou již připraveni v tunelu na stadionu a za malou chvíli vstoupí na hřiště.
Úvodní sestavy:

SC Freiburg: Baumann – Sorg, Diagné, Ginter, Günter – Schmid, Schuster, Fernandes, Kerk – Freis, Mehmedi.
Náhradníci: Schwolow – Krmaš, Höfler, Coquelin, Guédé, Hanke, Schraml.

Hertha BSC: Kraft – Pekarík, Langkamp, Brooks, van den Bergh – Skjelbred, Lustenberger, Ronny, Hosogaj, Ben-Hatira – Ramos.
Náhradníci: Burchert – Kobiašvili, Janker, Niemeyer, Allagui, Wagner.

Rozhodčí: Drees – Bandurski, Gittelmann.
Vzájemné zápasy:

Hertha je po roční pauze zpět v Bundeslize a tak pochopitelně nemáme vzájemné zápasy z minulého ročníku. Ty poslední se tak odehrály v sezóně 2011/2012 a dopadlo to takto:

19. 11. 2011 Freiburg – Hertna 2:2
10. 04. 2012 Hertha – Freiburg 1:2
Hertha BSC:

Hertha na rozdíl od Freiburgu startuje pouze ve dvou soutěžích, v poháru postoupila do druhého kola, kde se utká s Kaiserslauternem a v lize to poté vypadalo na velmi dobrý start. Ten však přibrzdily dvě porážky v řadě a také Hertha by tak potřebovala dnes bodovat, aby se vyšvihla ze své momentální jedenácté příčky.

Ani Hertha nebude v tomto zápase kompletní, dlouhodobě jsou zranění Baumjhonn a Ndjeng. První je po plastice předního zkříženého vazu a ten druhý má problémy s chodidlem.

Výsledky Hertha BSC v lize:

1. kolo: Hertha – Frankfurt 6:1
2. kolo: Norimberk – Hertha 2:2
3. kolo: Hertha – Hamburg 1:0
4. kolo: Wolfsburg – Hertha 2:0
5. kolo: Hertha – Stuttgart 0:1
SC Freiburg:

Hned tři soutěže má rozehrán tento klub a opravdu pořádná porce zápasů v krátkém časovém sledu by mohla být na hráčích znát. Vždyť teprve ve čtvrtek dohrál Freiburg své domácí utkání Evropské ligy s Libercem, kdy velmi dobře rozehraný zápas nakonec skončil remízou. Freiburg vedl už 2:0, ale ani to na tři body proti českému zástupci v Evropské lize nestačilo.

Kromě poutí v evropských pohárech soutěží Freiburg i doma v Německu. Kromě ligy je zapojen i v ligovém poháru, kde se prokousal nevyzpytatelným prvním kolem a v tom druhém změří už ve středu síly se Stuttgartem. Velké trápení však prožívá Freiburg v lize, v té totiž získal zatím pouhé dva bodíky z pěti zápasů a to je hrozné málo a nic na tom nemění ani remíza 1:1 s obhájcem titulu Bayernem Mnichov.

Do zápasu zcela jistě nezasáhne posila Vladimír Darida, který stále laboruje s kotníkem. Chybět bude také Mujdža, Terrazzino, Hedenstad a Pilař. Poslední trojice se zotavuje po zranění, Mujdža má problémy s kolenem.

Výsledky SC Freiburg v lize:

1. kolo: Leverkusen – Freiburg 3:1
2. kolo: Freiburg – Mainz 1:2
3. kolo: Hoffenheim – Freiburg 3:3
4. kolo: Freiburg – Bayern Mnichov 1:1
5. kolo: Augsburg – Freiburg 2:1
Po sobotní pořádné porci zápasů se dnes bude hrát fotbal v Německu na dvou bundesligových stadionech. Od 15:30 přivítá na svém hřišti SC Freiburg Herthu BSC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.
34. kolo
Tabulka 2019/2020
Z V R P Skóre B
1. Bayern 34 26 4 4 100:32 82
2. Dortmund 34 21 6 7 84:41 69
3. Lipsko 34 18 12 4 81:37 66
4. Mgladbach 34 20 5 9 66:40 65
5. Leverkusen 34 19 6 9 61:44 63
6. Hoffenheim 34 15 7 12 53:53 52
7. Wolfsburg 34 13 10 11 48:46 49
8. Freiburg 34 13 9 12 48:47 48
9. Frankfurt 34 13 6 15 59:60 45
10. Hertha Berlin 34 11 8 15 48:59 41
11. Union Berlin 34 12 5 17 41:58 41
12. Schalke 34 9 12 13 38:58 39
13. Mainz 34 11 4 19 44:65 37
14. Köln 34 10 6 18 51:69 36
15. Augsburg 34 9 9 16 45:63 36
16. Werder 34 8 7 19 42:69 31
17. Düsseldorf 34 6 12 16 36:67 30
18. Paderborn 34 4 8 22 37:74 20
Články odjinud