Dnešní utkání ovládl Wolfsburg a po velmi dobrém výkonu zaslouženě zvítězil 2:0, když se Hertha po celý zápas nedokázala dostat více do hry. Tudíž to znamená, že Hertha poprvé v této sezóně okusí hořkost porážky a Wolfsburg si připisuje cenné tři body.

Tímto se s Vámi loučím. Přeji pěkný zbytek sobotního dne.
90+2
Na konci zápasu měl dvě gólové střely Ramos. Tu první výborně vyrazil Benaglia a tu druhou na brankové čáře zastavil jeden z bránicích hráčů.
90+2
Kluge se dostal do vápna, ale možnost vystřelit prováhal.
90+1
Hosté se snaží vstřelit branku, ale domácí pozorně brání.
90
Nad rámec zápasu budou nastaveny 2 minuty.
89
Hertha se dostala k míči, ale dál než na polovinu hřiště se jí nedaří dostat. Wolfsburg má zápas pod kontrolou.
87
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Alexander Baumjohann, přichází Peer Kluge.
87
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Ku Ja-Čeol, přichází Marcel Schäfer.
86
Skvělý zákrok Krafta zachránil Herthu od třetí inkasované brance, když krásným zákrokem vyrazil střelu Vieirinhi nad branku.
84
Vieirinha se pokoušel dostat do vápna, ale míč si v jednom souboji velmi předkopl a ten skončil v zámezí.
83
Olić se dostal přes svého soka až ke střele, ale z velkého úhlu nemohl pomýšlet na vstřelení branky.
82
Hertha působí dojmem, že už se smířila s dnešní porážkou, jelikož neklade domácím skoro žádný odpor.
81
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Jan Polák, přichází Timm Klose.
79
Z přímého kopu vystřelil Rodríguez a trefil jen boční síť.
78
Naldo svoji přihrávkou nastřelil ruku svého soupeře a tak bude Wolfsburg zahrávat přímý kop.
77
Ramos se pokoušel dostat individuální akcí ke střele, ale to se mu nepodařilo, když na velkém vápně byl o míč obrán.
76
Wolfsburg kombinuje na útočné polovině. Hosté se pouze brání.
74
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Ivan Perišić, přichází Slobodan Medojević.
72
Ve druhém poločase už není tempo hry takové, jako bylo v poločase prvním, jelikož se domácí již nikam bezhlavě neženou.
71
K exekuci přímého kopu se postavil sám Ronny a technickou střelou nedokázal přestřelit připravenou zeď.
70
Ronny byl faulován těsně před vápnem domácích a tak Hertha bude zahrávat přímý kop.
68
Na trávníku zůstal ležet Wagner a tak byla hra přerušena.
66
Z dálky vystřelil na Krafta Vieirinha a hostující brankář měl co dělat, aby střelu udržel.
65
Žlutou kartu dostává Sandro Wagner (Hertha BSC).
63
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Änis Ben-Hatira, přichází Sandro Wagner.
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Sami Allagui, přichází Ronny.
63
62
Z rohového kopu se ale Hertha prosadit nedokázala.
61
Ben-Hatira vyslal do vápna Allaguie a ten vybojoval rohový kop.
60
Wolfsburg ale nenaložil s volným kopem nejlépe, když se k míči dostali hosté.
60
Langkamp faulem zastavil velmi nebezpečně rozvíjející se útok domácích a po právu dostává žlutou kartu.
56
Hertha zahrála volný kop tragicky, když se dostali fotbalisté Wolfsburgu do přečíslení, které nepřesnou střelou zakončil Olić.
55
Ben-Hatira vybojoval na půli hřiště míč a dostával se vpřed. Byl však zastaven faulem a tak hosté budou zahrávat volný kop.
54
Hertha i nadále nedokáže domácím vzdorovat a pouze se brání na vlastní polovině. Hostující fanoušci ale nadále bezvadně podporují svůj tým.
51
Na druhé straně se dostal do zakončení Pekarík, ale jeho pokus z velkého vápna skončil nad brankou.
50
Mohlo to být o tři branky! Diego si výborně naběhl na centrovaný míč a z malého vápna jej poslal hlavou těsně vedle. To byla obrovská šance.
48
Wolfsburg začíná navazovat na svojí hru z prvního poločasu a kombinuje na útočné polovině.
46
Hertha se hned dostala k míči a tlačila se do útoku, ale tam dobře zabojoval Diego a získal míč.
46
Dnešní utkání sleduje 25000 diváků.
Wolfsburg dokázal svoji převahu v prvním poločase zúročit až na jeho konci, když se nejprve ve 42. minutě prosadil Olić následně v nastaveném čase z pokutového kopu Diego, který tak upravil výsledek na 2:0. Hertha dnes zatím nepředvádí takový výkon jako v předešlých utkáních a tomuto výsledku se nemůže divit. Uvidíme jak se bude hra vyvíjet ve druhém poločase, který začne přibližně v 16:30.
45+2
Wolfsburg právě vstřelil branku!
K exekuci pokutového kopu se postavil sám faulovaný DIEGO a střelou do levé šibenice nedal Kraftovi šanci zasáhnout.
45+1
Diego byl ve vápně faulován a bude se kopat pokutový kop!
45
V prvním poločase bude nastavena 1 minuta.
44
Wolfsburg nadále pokračuje ve velkém tlaku.
42
Wolfsburg tak dlouho kombinoval na útočné polovině, až se zrodila přihrávka Nalda za hostující obranu, kde si výborně našel prostor IVICA OLIĆ a poslal míč pohotově do branky.
39
Diego zakládal velmi nebezpečný útok svého týmu, který ale sám nakonec ukončil nepřesnou přihrávkou na Perišiće.
37
Olić si špatně pohlídal ofsajdové postavení a tak rozehrávat bude Hertha.
36
Tak v těchto chvílích patří hřiště opět Wolfsburgu, který se snaží dostat před koncem prvního poločasu do vedení.
34
Tentokrát už byl Wolfsburg hodně blízko! Diego obdržel na velké vápno přesný pas, po kterém bleskurychle vystřelil jen těsně vedle pravé tyče.
33
A hned z další akce domácích se dostal do hlavičkového zakončení Perišić, ale jeho pokus skončil nad brankou.
32
Z úctyhodné vzdálenosti se pokoušel vystřelil Diego a to se mu také povedlo, jenže jeho střela skončila na zádech bránícího hráče, který tak tento pokus zablokoval.
30
Fotbalisté Wolfsburgu si před chvílí vybrali slabší chvilku, ale nyní už opět kombinují na útočné polovině.
29
Velká šance hostí! Ben-Hatira našel centrem z pravé strany na malém vápně Ramose, který hlavou poslal míč do země, od které se odrazil těsně nad břevno. Zatím největší šance zápasu.
26
Zatím sledujeme útočný fotbal, kde se v posledních minutách střídají akce na obou stranách. Na branku však stále čekáme.
24
Ke střele se dostal Langkamp, jehož střela šla přesně do míst, kde stál připravený Benaglia.
23
Naldo obdržel žlutou kartu za tvrdý skluz. Hosté budou zahrávat přímý kop.
22
Hosté se začínají dostávat do hry. Stále kombinují na útočné polovině.
20
Na hřišti zůstal ležet Lustenberger a potřeboval ošetřit. Nyní se už opět pokračuje ve hře.
18
Hertha se dostala z tlaku a pokouší se kombinovat na útočné polovině.
16
Pánem na hřišti je stále Wolfsburg, který má velký tlak. Hosté se ale velmi dobře brání.
14
Domácí se dožadovali odpískání pokutového kopu, když Hosogaj zahrál ve vlastním vápně rukou. Rozhodčí však nechává hru pokračovat.
13
Do zakončení hlavou se dostal domácí Perišić, ale jeho pokus byl velmi nepřesný a skončil u rohového praporku.
11
Do sprintu se dostal Baumjohann, který se snažil ve velké rychlosti natlačit do vápna domácího celku, ale to se mu nepovedlo, když jej o míč připravil Rodríguez.
10
Polák nedokázal na pravé straně zpracovat míč a utekl mu za postranní čáru.
9
Ojedinělý útok hostí brankou nekončí. Když se jako poslední dostal k míči Ramos, který nedokázal přesně zakončit.
7
Volný kop Wolfsburg zahrál Vieirinha překvapivě střelou na branku, kterou ale o dost přestřelil.
6
Hertha se stále nedokáže dostat do hry. Začátek utkání patří Wolfsburg.
4
Olić se snažil dostat do vápna Herthy, ale byl obranou vytlačen do zámezí i s míčem.
3
Pár metrů před velkým vápnem se dostal k míči Vieirinha, jehož následná střela skončila v rukavicích Krafta.
2
K míči se ale velmi rychle dostali domácí, kteří se postupným útokem dostávají k brance.
1
Hertha úvodním výkopem zahájila dnešní utkání.
1

VfL Wolfsburg: Benaglio (C) – Träsch, Naldo, Knoche, Rodríguez – Vieirinha, Ja-Čeol, Diego, Polák, Perišić – Olić

Hertha BSC: Kraft – Pekarík, Langkamp, Brooks, Schulz – Allagui, Lustenberger (C), Baumjohann, Hosogaj, Ben-Hatira – Ramos

Rozhodčí: Hartmann – Brand, Achmüller.
Vzájemné zápasy

Oba celky se v Bundeslize naposledy utkaly v sezoně 2011/2012. Tehdy první duel ve Wolfsburgu vyhrála 3:2 Herta a odvetu v Berlíně zvládl lépe Wolfsburg, který vyhrál 4:1.
Hertha BSC

Nováček z Berlína vstoupil do této sezony skvěle. V prvním kole porazil na svém hřišti Frankfurt, který rozstřílel vysoko 6:1! Pak Herta remizovala 2:2 v Norimberku a v posledním kole porazila 1:0 trápící se Hamburk.

Herta tedy nastřílela ve třech kolech devět branek a má druhý nejlepší útok v soutěži. Nutno dodat, že Herta dala zatím víc branek jak Dortmund i Bayern Mnichov.
VfL Wolfsburg

Domácí celek má na svém kontě po třech odehraných kolech 3 body. V úvodním kole prohrál Wolfsburg na hřišti Hannoveru 0:2. Pak doma porazil Schalke, které doslova rozstřílel 4:0. V dalším kole ale Wolfsburg prohrál 0:2 v Mohuči.

Dnes tedy domácí celek nebere nic jiného, než tři body. Ale je jasné, že Wolfsburg nečeká vůbec lehký zápas.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Německá Bundesliga má na programu 4. kolo a my budeme sledovat duel mezi Wolfsburgem a Hertou. Mírným favoritem tohoto duelu je domácí celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.