Toto je ode mě pro dnešek vše. Já se s vámi tímto loučím a přeji vám příjemný zbytek dne.
Na dnešní mač si našlo cestu 51 779 diváků.
Je dobojováno, Hamburk porazil Hannover 2:1. Toto utkání bylo takové nemastné neslané. Šance sice byly, ale nebyly moc hojné a občas zde byly nudnější pasáže. Ve druhém poločase se trefil v 51. minutě Marcell Jansen. V 66. minutě pak Artur Sobiech. Víc gólů už nepadlo. Hamburk 2 Hannover 1.

90+3
Zápas už se prakticky jen dohrává. Oba týmy toho již mají dost.
90+2
Na rohový kop hostů doběhl i Zieler.
90+1
Stindlův pokus se jemně otřel o tyč a zamířil si to vedle klece Drobného.
90
Devadesátá minuta a vidíme první žlutou kartu. Marcell Jansen shodil nabíhajícího si Joselu a po právu vidí žluté ohodnocení. Hosté budou mít volný přímý kop z dobré pozice.
89
Jansen zastavil Bittencourtův pas, jenže ho zastavil takovým způsobem, že si hosté kopnou rohový kop.
87
Jiráček našel krásným pasem Oliće, ten však nedokázal v dobrém postavení najít spoluhráče a přihrát jim.
86
Sobiech nedokázal dorazit míč do odkryté klece.
85
Příchozí Leonardo Bittencourt chtěl ihned centrovat do šestnáctky, míč se však odrazil od Rajkoviće na rohový kop.
85
Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Hiroši Kijotake, přichází Leonardo Bittencourt.
84
Briand nestihl zpracovat přihrávku a Drobný bude vykopávat.
83
Stindl chtěl srovnat, nicméně Drobný si zkušeně vyběhl a zbavil ho míče.
83
Běží 83. minuta a my ještě neviděli ani jednu kartu. Stihneme ještě nějakou do konce utkání? U míče je nyní Hannover.
82
Hamburk vybojoval míč na půlce Hannoveru a vzápětí o něj přišel. Hosté nyní kombinují...
81
Sakajův pokus z velké dálky končí v náruči domácího gólmana Drobného.
80
Olić v samostatném úniku trefil pouze Zielera!
79
U míče je Hamburger SV. Stihne si ještě vytvořit nějakou šanci nebo si skóre pohlídá?
78
Střídání v týmu Hamburger SV: ze hřiště odchází Ronny Marcos, přichází Gojko Kačar.
76
Hra má pomalý spád a nic pořádného se neděje. U míče jsou domácí.
75
Pereira zkoušel nůžky, nastřelil pouze Rajkoviće.
74
Kijotake v samostatném úniku nedokázal projít skrze Djouroua.
73
Kijotakeho roh skončil v náruči Drobného. Ten odešle míč zpět do hry výkopem.
71
Albornoz se protlačil po křídle až k vápnu, kde míč střelil do Westermanna. Následně bude Hannover vhazovat aut.
70
Jiráček nedokázal protlačit balón za záda Zielera.
69
Drobný nyní úžasným zákrokem zastavil nůžky Josela.
68
Stejný scénář, jako v prvním poločase. Hannover kombinuje na vlastní půlce.
66
Hannover právě vstřelil branku!
Nejprve autor obou gólů do vlastní sítě Marcelo trefil hlavičkou břevno odkryté klece, nicméně se míč odrazil na ARTURA SOBIECHA. Příchozí hráč tak míč dopravil do klece bez většího zaváhání – 2:1!
66
Střelu Josela vyrazil Drobný na rohový kop.
64
Jansen vyslal pas, který měl doputovat až k Müllerovi, jež byl sám před brankou. Pas ale vypíchl pohotovým zákrokem Sobiech.
64
Drobný fantastickým semaforem zasáhl proti hlavičce Marcela!
63
Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Christian Schulz, přichází Artur Sobiech.
62
Držení míče: 35% – 65%.
61
Götz po zmatcích v útočném vápnu vhodí míč zpět do hry.
60
Kijotake napálil volný přímý kop do prvního volného hráče.
59
Schmiedebach se nepěkně pozdravil se Stieberem. Opět vše bez karty.
58
Marcelo vyslal míč na Brianda, který s ním ihned spěchá dopředu.
57
Hannover kombinuje u vápna Hamburku a snaží se o zvrácení skóre na svoji stranu.
56
Volný přímý kop z nohy Diaze jen těsně minul klec!
55
Volný přímý kop pro domácí. Schmiedebach fauloval, ovšem opět bez karty.
54
Míč má na nohách Hamburk na půlce Hannoveru, co vymyslí?
53
Fanoušci Hamburku se rozjeli a hlasitými chorály podporují svůj tým.
51
Hamburg právě vstřelil branku!
Jiráček vybojoval míč, ujal se ho MARCELL JANSEN a přesnou ranou do dolního rohu Zielerovi klece navyšuje skóre – 2:0!
50
Jansen skončil na zemi, rozhodčí už k nelibosti fanoušků nic nepíská.
49
Stindl jej poslal jen na Rajkoviće, ten hlavičkou vyslal míč na Jiráčka, který běžel dopředu hvězdnou rychlostí. Míč ztratil až u vápna Hannoveru.
48
Pereira se ve svém premiérovém duelu zatím ukazuje v pěkným světle. Nyní si kopne volný přímý kop Stindl.
47
Stieber měl možnost vyslat dokonalou přihrávku na Oliće, nastřelil ovšem pouze Schulze!
46
Na hřišti jsou tak momentálně dva Češi. Hamburger zahájil poločas atakem na branku Hannoveru.
46
Střídání v týmu Hamburger SV: ze hřiště odchází Heiko Westermann, přichází Petr Jiráček.
46
Střídání v týmu Hamburger SV: ze hřiště odchází Rafael van der Vaart, přichází Ashton Götz.
46
Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Hiroki Sakaj, přichází João Pereira.
46
Je za námi konec první půle. Utkání je to zatím ne moc pohledné. Moc šancí k vidění nebylo a kromě vlastního gólu Marcela a neproměněné penalty z nohy Josela ve 23. minutě, se ani nic moc nestalo. Druhý poločas snad bude záživnější.

45+1
Nastavovat se bude pouze jedna minutka nad rámec řádné hrací doby.
45
Kijotake se nehezky pozdravil s Jansenem. Ani to nedonutili Manuela Gräfeho pro udělení "gelbe karte".
44
Ani tentokrát z toho nic nebylo, Briand poslal míč, který získal z centru, až příliš vedle klece Drobného.
43
37.6 metrů, tolik nyní mají hosté vzdálený míč od branky pro volný přímý kop.
42
Nyní zahrával přímák Hamburk. Centr z nohy Rafaela van der Vaarta se však do klece nepodíval.
41
Ze standardní situace nakonec nic nebylo. Kulatý nesmysl se nachází na půlce Hannoveru a ti kombinují.
40
Westermann nehezky srazil Mika Albornoze. Ze 34.5 metru si hosté kopnou volný přímý kop.
39
Van der Vaart se nyní ocitl v naprosto jasném autu, René Rohde aut neodpískal.
38
Jansen se srazil se Schmiedebachem, míč pro hosty. Ti jsou nyní u vápna Hamburgu.
37
Hamburg se nyní tlačí na útočnou polovinu, gólovou šanci si ale zatím nevytvořil.
35
Posledních deset minut do konce první poloviny. Hra je zatím pomalejší a u míče je domácí Hamburger SV.
34
Sakaj se po faulu ocitl na zemi. Gräfe kartu pravděpodobně neudělí, Sakaj se ihned vrací zpět do hry.
33
Stindlův pokus letěl mimo klec Drobného, ten uvede míč zpět do hry výkopem.
32
Zieler rozehrál přímo přihrávkou na Marcela a Hannover se znovu tlačí vpřed.
31
Hannover se z vlastní poloviny přesunul na útočnou polovinu, k žádné větší akci však zatím nedochází.
29
Hannover vlastní gól zaskočil, nyní kombinacemi chtějí rozhodit hráče Hamburku.
27
Chvilku po přísně udělené penaltě jde Hamburk do vedení! Po křídle si naběhl Stieber a jeho centr si k údivu všech srazil do vlastní klece MARCELO – 1:0!
25
Po této penaltě se stále pokračuje ve stejném stylu. Hannover kombinuje na své polovině, ztrácí míče a znovu je vybojovává.
23
Joselu vyslal penaltu přesně do míst, kde číhal Drobný!
23
Van der Vaart fauloval, nařízena penalta.
22
Byla nařízena penalta.
21
Rajković zastavil pokus Hannoveru. Nyní se míč nachází na obranné polovině Hannoveru 96, ti kombinují a kombinují...
20
Jansen nepěkně fauloval Saného, k údivu dosti lidí se to obešlo bez karty.
19
Briand vyslal dlouhý centr ve snaze převést hru na útočnou polovinu, nicméně defenzíva Hamburgu jej zastavila.
18
Derby zatím moc velkou podívanou nenabídlo. Dokonce i na bundesligové poměry je v hledišti poměrně ticho.
16
Defenzíva Hannoveru stále poctivě kombinuje, sledujeme fotbal bez výraznějších šancí ke skórování.
15
Sakaj nyní ošklivě podrazil van der Vaarta, vše zatím bez karty.
14
Sakaj si spolu s Marcelem vyměňují přihrávky jak na běžícím pásem. Hannover je stále u míče.
13
Jeho roh se vznesl na Westermanna, ten jej však poslal mimo klec Zielera.
12
Marcos zastavil kombinace hostů, domácí si kopnou volný přímý kop. Jeho exekuce se ujme věhlasný Rafael van der Vaart.
11
Míč se nyní nachází v defenzívě Hannoveru, ta s ním zatím bezpečně kombinuje a čeká na možnost brejku.
10
Stindlovu další střelu vytěsnil Drobný na další roh.
9
Hamburg se zatím spíše brání proti přechodům Hannoveru do útoku.
8
Kijotake našel svým centrem Stindla, ten však míč netrefil chodidlem, nýbrž lýtkem. Míč tedy logicky putoval velmi vysoko.
7
Utkání doprovází skvělá atmosféra z ochozů Imtech Arény. U míče je nyní Hannover a žene se dopředu.
6
Stindlovu dělovku Drobný vytěsnil konečky prstů. Hosté zahrají roh.
6
Marcelo poslal rohový kop o kousek vedle na spoluhráče, se kterým nyní kombinuje.
5
Ke střele z vápna se dostal Rajković, jeho pokus však letěl vysoko nad klec Zielera. Ten nyní uvede míč zpět do hry výkopem.
4
Stindl nezpracoval dobře centr, míče se následně ujímá Rafael van der Vaart.
3
Velmi rychlý začátek tohoto utkání, gólové šance na obou stranách. Nyní je míč u středu hřiště na nohou Hannoveru.
2
Míč se od všemožných hlav dostal až k Marcelovi, no, jeho pokus letěl velmi vysoko nad.
2
Až k Drobnému se protáhl Joselu, jeho projektil se však dostal až na obránce, odkud se vykutálel na rohový kop. Ten kopne Kijotake.
1
Olić se ocitl v dobré šanci na druhé půlce hřiště, jeho přihrávku však blokoval Marcelo na rohový kop.
1
Ihned ze začátku střílel Kijotake, jeho palbu zastavil pohotovým zákrokem Drobný.
1
-1
Hráči jsou již na trávníku, utkání začne za malý moment. Hosté jsou v dresech černých, domácí klasicky v bílých.

Hamburger SV: Drobný – Marcos, Rajković, Djourou, Westermann – van der Vaart, Diaz Rojas – Jansen, Stieber, N. Müller – Olić.
Náhradníci: Adler – Kačar, Rudņevs, Jiráček, Ostrzolek, Götz, Beister.

Hannover 96: Zieler – Sakaj, Marcelo, Schulz, Albornoz – Schmiedebach, Sané – Briand, Stindl, Kijotake – Joselu.
Náhradníci: Königsmann – Gülselam, Sobiech, Bittencourt, Pander, Hirsch, João Pereira.

Rozhodčí: Manuel Gräfe – René Rohde, Markus Sinn, Christian Bandurski.
Z českých hráčů do utkání určitě zasáhne Jaroslav Drobný, který duel za Hamburg odchytá. Jako náhradník na lavičce je za Hamburk připraven záložník Petr Jiráček, který je v Hamburku už třetí sezónu. Za Hannover 96 nenastoupí žádný český hráč.
ROZHODČÍ:

Dnešní mač odpíská pan Manuel Gräfe. Na čarách mu budou pomáhat René Rohde a Markus Sinn. Jako čtvrtý rozhodčí byl zvolen Christian Bandurski.
HANNOVER 96

Hannover se nachází na příjemném osmém místě se ztrátou pouhého bodu na Hoffenheim. Podaří se mu dnes nějaké ulovit? Na rozdíl od Hamburgu má nastříleno již 22 gólů, z toho 7 jich napálil Joselu, což je nejlepší střelec týmu. Přidá i on dnes nějaké? Nebo zvítězí domácí, kteří v posledním zápase přehráli Paderborn 3:0?
HAMBURGER SV:

Hamburg se nachází na třináctém místě se ztrátou dvou bodů na dvanáctý Mainz. Domácí budou jistě chtít zvítězit, avšak je zdobí špatné renomé, má nejméně gólů v celé lize. Za celých 19 zápasů jich nastřílel Hamburg pouhých 12. Jen pro srovnání, Bayern má 43, druhý Wolfsburg 38. Nejlepším střelcem týmu je věhlasný Rafael van der Vaart, který má na kontě 4 góly. Přidá dnes nějaké?
Zdravím všechny fanoušky fotbalu. Německá bundesliga má na programu další hrací den a my se zaměříme na duel mezi Hamburgerem SV a Hannoverem 96. Tímto utkáním vás provede Karel Janeba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.