Bundesliga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frankfurt : Mönchengladbach - 26. ledna 2018   20:30

Frankfurt
43' K-P. Boateng (Chandler) • 90+2' Jović (Barkok)
2:0
(1:0)
Frankfurt
Hradecky – M. Wolf, Salcedo, Hasebe (C), Falette, Chandler – K-P. Boateng, Mascarell, Gaćinović (85. G. Fernandes) – Haller (82. Jović), Rebić (61. Barkok).
Zimmermann – G. Fernandes, Jović, Willems, Hrgota, Barkok, D. da Costa.
Fritz – Schaal, Stein
Commerzbank-Arena, Frankfurt
47500 diváků
Mönchengladbach
Sommer (17. Sippel) – Elvedi, Ginter, Vestergaard, Wendt (46. Jantschke) – Kramer (75. J. Hofmann), Zakaria – Herrmann, Cuisance, T. Hazard – Stindl (C).
Sippel – Drmić, J. Hofmann, Jantschke, Grifo, Mayer, Egbo.

SESTŘIH: Frankfurt - Mönchengladbach 2:0. Eintracht válí, už je druhý

Fotbalisté Frankfurtu poráží v souboji o pohárové příčky Mönchengladbach 2:0 a minimálně do zítřka se v tabulce posunuli na krásné druhé místo! Domácí vedli od 43. minuty, kdy se prosadil Kevin-Prince Boateng. Ve druhé půli byli hosté blízko vyrovnání. Nejprve střílel do břevna Patrick Herrmann a stejná část brankové konstrukce zastavila i penaltu Thorgana Hazarda. Již v nastavením čase tak pečetil skóre zápasu střídající Luka Jović.
90+5'
90+3'
Luka Jović ještě vyfasoval žlutou kartu za příliš divokou oslavu gólu.
90+2'
Frankfurt právě vstřelil branku!
LUKA JOVIĆ si nyní ale spravil chuť! Po nahrávce Barkoka se dostal do další šance a z rohu pokutového území míč po zemi napálil ke vzdálenější tyči. Frankfurt dnes zvítězí!
90+2'
Mohlo být hotovo! Luka Jović se dostal za obranu hostujícího týmu, ale Tobias Sippel ho připravil o gól včasným vyběhnutím!
90+1'
Thorgan Hazard byl v ofsajdu. Ani z této akce Gladbachu tedy nezaprší.
90+1'
Rozhodčí nastaví čtyři minuty!
90'
Kevin-Prince Boateng si došel pro faul a domácí mohou ušetřit cenný čas.
89'
Z obrovské dálky to zkusil Matthias Ginter. Zamířil vysoko nad břevno.
88'
Dlouhý nákop brankáře Sippela sbírá stoperská trojice Frankfurtu, domácí obrana funguje až na penaltovou situaci dobře.
86'
Hazard rozehrál míč na střed hřiště, kde byl Jonas Hofmann. Ten střílel zpoza šestnáctky, ale balón ztlumil bránící Salcedo a Hradecky ho pak již snadno chytil.
85'
V ofsajdu byl přistižen domácí Luka Jović.
85'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Mijat Gaćinović, přichází Gélson Fernandes.
84'
Nyní vystavila defenziva Eintrachtu do ofsajdu Larse Stindla.
83'
Blížíme se do závěrečné fáze zápasu. Domácí dobře brání.
82'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Sébastien Haller, přichází Luka Jović.
80'
Hosté musejí odhodit frustraci a snažit se dál o vyrovnání. Remíza z Frankfurtu by měla velkou cenu.
78'
Unikajícího Mariuse Wolfa zastavil faulem Tony Jantschke. Vyfasoval žlutou kartu.
78'
Thorgan Hazard penaltu nedal! Řešil to silou a málem přepůlil břevno domácí svatyně! Frankfurt tak stále vede.
77'
Kevin-Prince Boateng kontaktoval v šestnáctce zezadu Stindla, který si rovnal míč na střelu a rozhodčí ukazuje na značku pokutového kopu!
76'
Domácí se ubránili, Gladbach zůstává u míče formou vhazování.
75'
Důležitý obranný zákrok Hasebeho, který zablokoval přihrávku Herrmanna! Hazard by byl už ve vyložené šanci, takhle je z toho jen roh.
75'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Christoph Kramer, přichází Jonas Hofmann.
73'
Aymen Barkok bránil hostům v rozehrávce a dostává žlutou kartu za zdržování hry.
72'
Snažil se o to Thorgan Hazard, který po Kramerově nahrávce zpoza šestnáctky přestřelil.
71'
Před námi je už posledních dvacet minut zápasu. Uvidíme, zda se hostům podaří vyrovnat.
70'
Žlutou kartu za taktický faul dostává domácí obránce Carlos Salcedo.
69'
Kevin-Prince Boateng elegantně prošel středem hřiště a roztáhl hru doleva. Odtud pak vylétl centr, který odvracel Jantschke.
68'
Domácí vystrašil Denis Zakaria! Ten s míčem udělal několik kroků dopředu a zpoza šestnáctky zamířil nad břevno.
67'
Po pravé straně se dral dopředu Wolf. Jeho centr však nepatří do kategorie vydařených.
66'
Hosté zahrávali standardní situaci. Míč hlavou lízl nabíhající Jannik Vestergaard a ten skončil v zámezí. Uvidíme tedy odkop od brány.
64'
Odcentrovat se snažil z levé strany Lars Stindl. Míč byl ale sražen a Hradecky ho snadno lapil.
64'
Centr Hazarda vyboxoval do bezpečí brankář Hradecky.
63'
Hosté budou zahrávat roh. Vestergaard ještě reklamuje, že ho ve středu hřiště fauloval Boateng.
62'
Hříbata začínají přidávat, určitě nechtějí odjet z Commerzbank-Areny s prázdnou.
61'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Ante Rebić, přichází Aymen Barkok.
60'
Z pravé strany centroval Matthias Ginter, ale míč se snesl až za bránu domácích.
58'
Žlutou kartu dostává Denis Zakaria (Borussia Mönchengladbach).
57'
Hosté si vypracovali jejich zatím největší šanci v zápase! Stindl našel nádherným pasem Patricka Herrmanna, který se z pravé strany řítil na brankáře Hradeckyho a orazítkoval břevno!
57'
Marius Wolf doběhl u brankové čáry míč a ještě dokázal odcentrovat. Nabíhající Gaćinović na balón nedosáhl.
56'
Hazard si došel na levé straně hřiště pro faul. Provinil se Boateng.
55'
Cuisance se pokusil o další zakončení. Z větší vzdálenosti zamířil nad.
53'
Zahrozili hosté. Mickaël Cuisance se dostal v šestnáctce k balónu a navedl si ho na pravačku. Bohužel pro Gladbach zamířil do středu brány a Hradecky tak neměl větší problémy se zkrocením míče.
52'
Chandler odcentroval je do rukavic brankáře Tobiase Sippela.
51'
Domácí začali druhý poločas velmi svižně. Ve středu hřiště získal míč Mascarell a hráči Eintrachtu tak zakládají další útočnou akci.
50'
Po rohovém kopu Gaćinoviće poslal míč do bezpečí hostující gólman Sippel.
49'
Ante Rebić teď výborně napadal rozehrávajícího gólmana Sippela, kterého donutil k nepřesné přihrávce. Domácí tak znovu získali míč a z rohu pokutového území zakončoval právě Rebić. Jeho ránu srazil na roh Vestergaard.
47'
Do zakončení se tlačil na zadní tyči Patrick Herrmann. Míč mezi tyče však hlavou neusměrnil.
46'
Zranění, které v závěru první půle utrpěl Oscar Wendt, je zřejmě vážnější. Švédského levého beka tak nahradil Tony Jantschke. Hosté museli kvůli zdravotním tablům využít už dvě střídání.
46'
První poločas přinesl poměrně vyrovnanou podívanou, ale nakonec mohou do šaten odcházet spokojeněji domácí. Ve 43. minutě totiž Chandler oslovil přízemním centrem z levé strany Kevina-Prince Boatenga, který nezaváhal a stejně jako v podzimním vzájemném duelu otevřel skóre. Za zmínku ještě stojí příležitost domácího Mariuse Wolfa hned z úvodu zápasu.
45+2'
45+2'
Domácí dohrávají první dějství na své útočné polovině. Zdá se, že do pauzy se už skóre nezmění.
45+1'
Rozhodčí Fritz nastaví poločas o jednu minutu.
45'
Už se opět hraje, zatím bez švédského obránce Gladbachu.
44'
Ve snaze zabránit Boatengovi v zakončení se zranil Oscar Wendt. Ten je nyní ošetřován.
43'
To už neplatí! Timothy Chandler na levém křídle obehrál Herrmanna a téměř od brankové čáry poslal před bránu přízemní centr, který KEVIN-PRINCE BOATENG z bezprostřední blízkosti uklidil mezi nohama přesouvajícího se Sippela do sítě.
42'
Z rohu hosté nic nevytěžili. Pokračujeme za bezgólového stavu.
41'
Centr Oscara Wendta směřoval na zadní tyč, kde balón hlavou přizvedl na rohový kop bránící Chandler.
40'
V ofsajdu se ocitl domácí útočník Sébastien Haller. Boateng proti tomuto rozhodnutí marně protestuje.
38'
Teď už hosté zase uklidňují hru přihrávkami na vlastní polovině hřiště.
37'
Domácí se zase snaží přitlačit. Hallera nyní obral v šestnáctce o míč Elvedi a Kramer ho následně jen odkopl.
36'
Sébastien Haller posunul míč na levou stranu, kde byl Timothy Chandler. Reprezentant USA však neodcentroval dobře. Míč poslal za bránu soupeře.
35'
Také defenziva domácích si počínala dobře. Nedovolila udělat nic nebezpečného Hazardovi, který táhl protiútok Gladbachu.
34'
Rebić nebezpečně operoval na levé straně šestnáctky, ale nedokázal procpat míč před bránu. Hosté se už ubránili.
33'
Marius Wolf si dobře plní obranné i ofenzivní úkoly. Teď na něm ztroskotal Lars Stindl.
32'
Máme za sebou už více než půlhodinu hry, bezgólový stav tomu, co jsme viděli, asi odpovídá.
31'
Herrmann útok Rebićovy kopačky na svůj kotník naštěstí přestál ve zdraví. Jeho tvář je sice ještě trochu pokřivena bolestí, ale na hřišti se pohybuje bez větších problémů.
30'
Domácí Ante Rebić zezadu sejmul Patricka Herrmanna. Může být rád, že za tohle vyfasoval jen žlutou kartu.
30'
Hosté nyní drží míč na svých kopačkách a definitivně tak asi utlumili nápor Eintrachtu.
28'
Hazard se nyní přesunul na pravé křídlo. Jeho souboj s Chandlerem však neskončil úspěchem. Domácí vhazují.
28'
Kramer se snažil roztáhnou hru na levé křídlo, kde byl Hazard, ale jeho náběh dobře pokryl Wolf.
26'
Zatím jedinou vyloženou šanci si vypracovali domácí, ale Marius Wolf ji neproměnil. Jinak sledujeme takticky vedený zápas.
24'
Matthias Ginter vyvážel míč dopředu po pravé straně. Nakonec však nic velkého nevymyslel a domácí budou vhazovat.
23'
Hosté ale vyrazili do rychlého kontru. Mickaël Cuisance dostal míč na levé křídlo a měl před sebou hodně prostoru. Jeho přízemní centr hledal Herrmanna, ale domácí obránci si poradili.
22'
Domácí tým rozjíždí další útočnou akci. Kombinace hodně rozjíždí kapitán Makoto Hasebe.
22'
Z něho ale nic nebylo. Sippel bude kopat od své brány.
21'
Rebić nyní chytře pustil míč na Mariuse Wolfa, jehož střelecký pokus zablokoval Oscar Wendt. Rohový kop pro Frankfurt.
21'
Domácí s postupujícím časem získávají územní převahu. Nyní kombinují na polovině soupeře.
19'
Ante Rebić ale trefil jen hostující zeď, od níž se balón odrazil do autu.
19'
Sippel si bude muset dávat pozor, domácí totiž budou zahrávat standardní situaci ze zajímavé pozice.
17'
Je to tak. Těžko říci, co se Sommerovi stalo, normálně odklusal ke střídačce. Místo v bráně Borussie tedy zaujal Tobias Sippel.
16'
Vypadá to, že nějaké zranění utrpěl hostující gólman Yann Sommer. U střídačky už je totiž připraven druhý gólman Mönchengladbachu Tobias Sippel!
15'
Hráč Gladbachu by měl být v pořádku, vrací se zpět do hry.
14'
Omar Mascarell se snažil vybojovat míč, ale místo toho trefil skluzem holeně Thorgana Hazarda. Je z toho žlutá karta, Hazard je navíc ošetřován.
13'
Na kolmici za obranu si nabíhal Thorgan Hazard. U míče byl znovu dříve Hradecky.
12'
Kramer se snažil vysunout Patricka Herrmanna, který to měl k míči dále, než domácí brankář Lukas Hradecky. Finský reprezentant ho tak snadno ukořistil.
10'
Domácí teď přitlačili soupeře před jeho šestnáctku. Gladbach se brání za cenu odkopů.
9'
Marius Wolf rozehrával rohový kop. Míč poslal jen do rukavic brankáře Sommera.
8'
Mickaël Cuisance poslal na půlce k zemi Mijat Gaćinoviće. Rozehrávat budou domácí.
6'
Domácí okamžitě po ubráněném rohu podnikli rychlý protiútok. Ante Rebić se dostal s míčem až do šestnáctky přes bránícího Herrmanna a předložil ho před bránu Mariusovi Wolfovi. Ten ale ve vyložené šanci selhal, bránu těsně minul!
6'
Ten zahrával Hazard. Jeho centr nebyl špatný, ale moč nikdo ze spoluhráčů nezasáhl.
5'
Makoto Hasebe odehrál míč do zámezí. Hosté budou zahrávat roh.
4'
Utkání se rozjíždí pozvolna. Bojuje se hlavně ve středu hřiště.
3'
Denis Zakaria byl rychle dostoupen a Marius Wolf mu ukopl míč do autu.
1'
Thorgan Hazard to zkoušel po levé straně. Byl ale zdvojen domácími obránci a vybojovaný aut byl tedy maximum, co mohl pro Borussii získat.
1'

Eintracht Frankfurt: Hradecky – M. Wolf, Salcedo, Hasebe, Falette, Chandler – K-P. Boateng, Mascarell, Gaćinović – Haller, Rebić.
Náhradníci: Zimmermann – G. Fernandes, Jović, Willems, Hrgota, Barkok, D. da Costa.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Elvedi, Ginter, Vestergaard, Wendt – Kramer, Zakaria – Herrmann, Cuisance, T. Hazard – Stindl (C).
Náhradníci: Sippel – Drmić, J. Hofmann, Jantschke, Grifo, Mayer, Egbo.

Rozhodčí: Fritz – Schaal, Stein.
První vzájemný zápas v této sezóně, který se odehrál ve 3. kole soutěže, skončil výhrou hostujícího Frankfurtu 1:0. Jediný gól zápasu tehdy vstřelil již ve 13. minutě Kevin-Prince Boateng.
Eintracht Frankfurt (7. místo, 8 – 6 – 5, skóre 24:20, 30 bodů)
Eintracht nasbíral jen o bod méně než Borussia, takže se nachází v tabulce ve stejné skupině, která svádí boj o pohárové příčky. Hráči Frankfurtu se navíc nacházejí v dobré formě a neprohráli už ve čtyřech po sobě jdoucích zápasech, z nichž vytěžili 8 bodů za dvě výhry a dvě remízy. Naposledy si fotbalisté tohoto týmu připsali cenné vítězství 3:1 na hřišti Wolfsburgu.

Posledních 5 zápasů Frankfurtu v BL:
Frankfurt – Bayern 0:1
Hamburg – Frankfurt 1:2
Frankfurt – Schalke 2:2
Frankfurt – Freiburg 1:1
Wolfsburg – Frankfurt 1:3
Borussia Mönchengladbach (5. místo, 9 – 4 – 6, skóre 30:30, 31 bodů)
Fotbalisté Mönchengladbachu drží naprosto reálnou šanci na účast v příštím ročníku Ligy mistrů. Vždyť z pátého místa tabulky ztrácejí na druhý Leverkusen jediný bod. Naposledy Hříbata před vlastními fanoušky přehrála 2:0 Augsburg, před tím naopak padla 1:2 na půdě posledního Kölnu. Kouč Dieter Hecking se musí vypořádat s poměrně rozsáhlou marodkou.

Posledních 5 zápasů Mönchengladbachu v BL:
Mönchengladbach – Schalke 1:1
Freiburg – Mönchengladbach 1:0
Mönchengladbach – Hamburg 3:1
Köln – Mönchengladbach 2:1
Mönchengladbach – Augsburg 2:0
Zdravím všechny milovníky dobrého fotbalu! V páteční předehrávce 20. kola německé Bundesligy přivítá sedmý Frankfurt pátý Mönchengladbach. Oba týmy dělí v tabulce, která je mino vedoucí Bayern mimořádně vyrovnaná, jediný bod a tak můžeme očekávat vyrovnaný a kvalitní souboj o pohárové příčky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.