Bundesliga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hertha Berlin : Hoffenheim - 3. února 2018   15:30

Hertha Berlin
58' Kalou (Lazaro)
1:1
(0:1)
Hoffenheim
39' Kramarić
Kraft – Pekarík, Stark, Torunarigha, Plattenhardt – Lazaro, Skjelbred (C) – Esswein (57. Ibišević), Darida, Kalou (90. Mittelstädt) – Selke.
Klinsmann – Leckie, Mittelstädt, Maier, Ibišević, Lustenberger, Covic.
Aytekin – Beitinger, Pelgrim
Olympiastadion Berlin
Hoffenheim
Baumann – Akpoguma, Vogt (C), Hübner – N. Schulz, Grillitsch, Geiger, Demirbay (17. Amiri), Gnabry – Kramarić (83. Kadeřábek), Szalai (70. Žulj).
Stolz – Kadeřábek, Zuber, Žulj, Bičakčić, Amiri, Polanski.

SESTŘIH: Hertha Berlín - Hoffenheim 1:1. Darida zpět v sestavě, Kadeřábek šel z lavičky

To je pro dnešek ode mne vše. Doufám, že jste se příjemně bavili a já se budu těšit zase příště.
Dnešním utkáním vás provázel Ondřej Zoubek.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 2:7. Rohy: 0:5. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 13:13.
Parádní závěr utkání konečný stav zápasu nezměnil. Hezký zápas končí remízou 1:1 a nutno řici, že jde o naprosto spravedlivý výsledek.

V prvním poločase se prosadil z penalty Andrej Kramarič. Ve druhé půli hlavou srovnal velezkušený Salomon Kalou. V utkání jsme viděli mnoho šancí a to i v nastaveném čase na obou stranách. Velice hezké utkání.
90+3'
90+3'
Rychlý brejk 3 na 2 domácí zazdili, Vladimír Darida bohužel nedokázal předložit přesnou přihrávku na Selkeho.
90+2'
Amiri pořádně protáhl Krafta, to byl naprosto senzační zákrok!
U rohového praporku hosté vybojovali míč a Amiri pálil z penaltového puntíku na bránu.
90+1'
Sudí nastavuje nad rámece hrací doby hned 3 minuty.
90'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Salomon Kalou, přichází Maximilian Mittelstädt.
89'
Žlutou kartu dostává Dennis Geiger (TSG 1899 Hoffenheim).
87'
Znovu Kadeřábek našel Amiriho na pravém straně hřiště, ten předložil ostrý míč do vápna na Žulje, ten z první přestřelil bránu o pořádný kus.
86'
Tím obráncem byl Torunarigha, kterému střela doslova otočila kotník, nepříjemná záležitost. Domácí stoper musí být ošetřen.
85'
Kadeřábek potáhl míč po pravém křídle, narazil si s Amirim a následně vypálil na bránu. Bohužel pro něj a jeho tým trefil obránce před sebou.
84'
Po příchodu Pavla Kadeřábka na travnatou plochu máme na hřišti oba zástupce české národnosti.
83'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Andrej Kramarić, přichází Pavel Kadeřábek.
83'
Celé snažení zakončil Andrej Kramarič technickou střelou z velkého vápna. Chyběl ale pořádný kus, aby se míč vměstnal mezi tři tyče.
82'
Teď se karta přece jen trochu obrátila, hráči v oranžovém jsou snad všude o krok dříve.
81'
Na druhé straně Amiri předložil míč pro Schulze, nechybělo moc, aby se jeho tvrdá přihrávka dostala ke Kramaričovi.
80'
Domácí jsou hnáni fanoušky kupředu, Pekarík se je snažil poslechnout, jeho centr však nenašel adresáta.
79'
Salomon Kalou v šanci po přihrávce Selkeho! Z levé strany však byl nucen kopat slabší nohou a trefil přesně prostor, ve kterém se pohyboval Baumann.
78'
Další nebezpečný centr Lazara, ten dnes opravdu oslňuje. Selke se sice o míč porval, hlavičkový souboj však nevyhrál.
77'
Lazaro poslal do vápna nadýchaný míč, nikdo jeho pobídku nevyužil.
76'
Hübner sice vyskočil výše než Davie Selke, v souboji však přidal i nějaký ten loket, a proto také budou domácí zahrávat volný kop.
75'
Žlutou kartu dostává Florian Grillitsch (TSG 1899 Hoffenheim).
74'
Amiri hledal kolmou přihrávkou Žulje, ten však neměl šanci přesprintovat svého strážce.
73'
Hertha nyní ovládla travnatou plochu. Svým pohybem si zajišťuje kontrolu nad míčem.
72'
Lazaro předvádí skvělou podívanou. Znovu se proháčkoval po pravém křídle, k centru se nakonec neodhodlal.
70'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Ádám Szalai, přichází Robert Žulj.
70'
Lazaro si neporozuměl s Ibiševičem a domácí o míč přišli.
69'
Skjelbred si připíše do svých statistik faul, v ostrém souboji s Geigerem si nebral servítky.
67'
Torunarigha se po souboji se Szalaiem dlouho nezvedal z trávniku, nakonec však ale bude v pořádku.
66'
Selke ve vápně upadl po kontaktu s Gnabrym. Ten se sice obával odpískání pokutového kopu, jako tomu bylo v prvním poločase, tentokrát se však píšťalka sudího neozvala.
65'
Teď se nám hra trochu zasekla ve středu hřiště, kde hráči svádí spíše boje o míč.
63'
Adam Szalai svedl znovu poctivý souboj v pokutovém území, Stark byl však o něco důraznější a urostlého útočníka odstavil.
62'
Lazaro znovu operoval na pravém křídle, tentokrát jeho centr do vápna neprošel.
59'
Plattenhardt nedokázal na poprvé odkopnout míč z velkého vápna, v hledišti to jenom zahučelo. Svoji hrubku však ihned napravil a míč tak zůstal na kopačkách domácího celku.
58'
Hertha právě vstřelila branku!
Velezkušený Salomon KALOU si naskočil na nádherný centr Lazara. Rychlý brejk byl tedy dokonale zakončený – 1:1!
58'
Vedad Ibiševič, dlouholetá ikona Berlína, by určitě měla posílit útočné řady domácích. Uvidíme, jak se mu bude dneš dařit.
57'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Alexander Esswein, přichází Vedad Ibišević.
55'
Szalai zvládl první dotek v pokutovém území, k následnému zakončení mu však scházela rychlost.
54'
Stark poslal dlouhý křižný míč na Salomona Kaloua, ten se však k němu nedostal, rychlejší a důraznější byl Gnabry.
53'
Geiger do pokutového území vysoký míč, který však domácí s přehledem odklidili do bezpečí.
52'
Skvělá kombinace na jeden dva doteky nám předvvedli hosté. Geiger se nakonec dostal ke střele z velkého vápna. Kraft byl v pozoru a míč vyrazil na rohový kop.
51'
Salomon Kalou se snažil zamotat hlavu hned dvoum obráncům, to se ale nepovedlo a Grillitsch ihned posílal míč dopředu – nepřesně.
50'
Nico Schulz poslal do vápna skvělý míč poté, co se proháčkoval okolo svýho strážce. Adam Szalai však na míč nemohl dosáhnout.
49'
Skjelbred bude v pořádku, tedy alespoň prozatím to tak vypadá.
48'
Kapitán Skjelbred se nešťastně srazil se svým spoluhráčem a nejspíše si narazil koleno. Musí být ošetřován.
47'
Hertha zahájila druhé dějství, ve kterém se jistojistě bude snažit minimálně vyrovnat.
46'
Andrej Kramarič byl jediným střelcem prvního dějství, které už máme za sebou. Doufejme, že tento aktraktivní a moderní fotbal bude pokračovat i v půli druhé, máme se na co těšit.
45+2'
45+1'
Sudí nastavuje pouze 2 minuty.
45'
A také že ano, Lazaro poslal skvělý míč do pokutového území, jeho spoluhráči ale jeho pobídku nevyužili.
44'
Schulz se sice diví, sudí Aytekin moc dobře ví, že hráč hostí fauloval a to je dobrá pozice pro centr do vápna.
42'
A ještě jednou Andrej Kramarič. Ve vápně si našel prostor na střelu, jenže ta letěla hodně mimo tři tyče.
41'
Další pohledná akce hostí! Z obrany přiletěl ke Gnabrymu luxusní vysoký míč, který ho poslal ze strany do samostatného nájezdu, ten však nedokázal proměnit.
39'
Hoffenheim právě vstřelil branku!
ANDREJ KRAMARIČ si sebevědomě vzal míč a proměnil penaltu! Ten tak konečně prolomil to dlouhé čekání na branku – 0:1!
38'
Penalta! Sudí Aytekin odpískal faul Starka, který vůbec nevěděl, že se zpoza jeho zad vyřítil Schulz. Smolný moment pro domácí.
37'
Esswein dostal ideální míč od Daridy, pak už jen záleželo na tom, zda projde přes Hübnera nebo ne. Druhá možnost byla správná.
36'
Skjelbred se skvěle dostal z obležení protihráče a založil akci domácích. Darida pak dobře z prvního doteku nabídl míč pro Pekaríka, jeho centr však nenašel svého adresáta.
35'
Davie Selke vybojoval faul na polovině hřiště, toho se dopustil v hlavičkovém souboji Akpoguma.
34'
Kalou předvedl něco pro fanoušky. Vysoký míč ve vápně odvracel nůžkama.
33'
Kramarič a Szalai odvedli velmi dobrou práci na hrotu útoku a udrželi míč pro své spoluhráče. Geiger pak nešikovně loktem trefil Daridu do obličeje, což značí konec ofenzivního snažení hostí.
31'
Obrovská šance slovenského beka! Nádherná kombinace domácích vyústila v narážečku Pekaríka a Selkeho. První jmenovaný se pak dostal do tutové šance, na dlouhou nohu ale nedokázal trefil zařízení!
30'
Hertha dobře drží míč, zatím je to ale se spoustou pasivních přihrávek.
29'
Amiri namířil do vápna vysoký míč, ke kterému měl nejblíže golman Kraft.
28'
Další rohový kop pro hosty. Gnabry a Szalai bojovali až do poslední chvíle, což jim přináší šanci v podobě standardní situace.
27'
Na druhé straně to byl Andrej Kramarič, který dokonce vystřelil. Míč se přes hradbu těl však nedostal.
26'
Salomon Kalou fauloval hlavičkujícího Vogta ve vápně, a tak se hosté osvobozují.
25'
Domácí se usadili u vápna soupeře. Plattenhardt zásobuje pokutové území auty směřující na Selkeho.
24'
Plattenhardt nedokázal dát svoji přihrávku přesně na kopačku Salomona Kaloua, u míče však Hertha zůstane, hosté se od rohového praporku nedostali.
23'
Hertha dokázala uklidnit trochu divokou kombinaci a začíná znovu od stoperů.
21'
Darida byl nejspíše faulován ve středu hřiště, sudí ale jasně deklaruje, že nechce být v rozhodování příliš úzkostlivý a nechal ve hře pokračovat.
20'
Velmi pěkný fotbal je k vidění na Olympijském stadionu v Berlíně. Gnabry se po pěkné kombinaci dostal k centru. Ve vzduchu byl nejvýše slovenský bek Pekarík a nebezpečí zažehnal.
19'
Hned po přerušení se velmi agilní Lazaro probíjel po levém křídle. Ve vápně upadl a žádal odpískání pokutového kopu. Sudí naprosto správně odhalil, že se jednalo o naprosto ukázkové bránění Akpoguma.
18'
Situace nevypadá se středopolařem hostí vůbec dobře. Pochopitelně musel z utkání odstoupit.
17'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Kerem Demirbay, přichází Nadiem Amiri.
13'
Opravdu hororový záběr jsme teď měli možnost vidět. Torunarigha při rozehrávce míč stihnul nahrát dopředu, při došlapu však stoupnul na kotník svého protihráče. Demirbay se krčí v bolestech, vypadá to špatně.
12'
Hertha ubránila i tuto situaci a naopak se dopředu hnal Davie Selke. Ten si pomohl snad vším, čím mohl, což také sudí Aytekin viděl a odpískal.
11'
Schulz se prezentoval pěkným centrem do vápna, obrana domácích byla ale v pozoru. Bude to rohový kop.
10'
Lazaro se probíjel po pravém křídle, tam ho ale zastavil Hübner a ihned posílal dlouhý míč na vytáhlého maďarského forwarda – Adama Szalaie. Ten šikovně uhnul v souboji s Torunarighem a vybojoval alespoň autové vhazování.
9'
Darida nakonec neplní roli podhrotu, jak se to zdálo zezačátku. Naopak je v té šítové dvojici, kterou plní se Skjelbredem.
8'
Krásnou práci s míčem nám ukázal Kramarič. Ten si míč pohodil na hrudníku a z half voleje vypálil z dobrý 25 metrů. Jeho střela minula bránu zhruba o metr.
7'
Akpoguma všem fanouškům na stadionu ukázal, že nemá s rozehrávkou žádné problémy.
6'
Selke se probíjel ve vápně svým typickým pohybem vysokého hráče. Pak ale neohrabaně přišlápl kotník svému strážci a je pískán útočný faul.
5'
Darida si vysvětluje se Selkem, jak by měla příště jejich spolupráce probíhat, to protože tentokrát přihrávka ztroskotala na špatné komunikaci.
4'
Pekarík je teď v tolik nezávidihodné pozici pro každého muže. Míč ho trefil přímo do rozkroku.
3'
Teď se role proměnili. Je to Torunarigha, který byl pressován Gnabrym, ten však neměl vůbec žádný problém dát krásný nadýchaný míč na Kaloua. Zkušený forward si míč pokryl tělem, Vogt ho ale narazil na jeho spoluhráče, který mu právě dělal tandem a tudíž akce domácích skončila.
2'
Utkání nám zahájili hosté, kteří také založili první akci utkání. Od stoperů probíhá tolik typická přízemní rozehrávka.
1'
-1'
Hráči obou celků jsou nachystaní na hrací ploše. Domácí v klasické modrobílé, naopak hosté byli nuceni dojet v netradiční oranžové.
Sestavy obou celků jsou známy. Pro českého fanouška hned dvojí překvapení. V domácím dresu od první minuty naskočí Vladimír Darida. Na druhé straně naopak chybí krajní bek Pavel Kadeřábek, resp. ho najdeme pouze na lavičce.

Hertha BSC: Kraft – Pekarík, Stark, Torunarigha, Plattenhardt – Lazaro, Skjelbred (C) – Esswein, Darida, Kalou – Selke.
Náhradníci: Klinsmann – Leckie, Mittelstädt, Maier, Ibišević, Lustenberger.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Akpoguma, Vogt (C), Hübner – N. Schulz, Grillitsch, Geiger, Demirbay, Gnabry – Kramarić, Szalai.
Náhradníci: Stolz – Kadeřábek, Zuber, Žulj, Bičakčić, Amiri, Polanski..
TSG 1899 Hoffenheim
Pouze o bod víc na svém kontě vlastní Hoffenheim. Ten okupuje 9. pozici a jsou na tom tak velmi podobně jako Hertha. Očekávat určitě můžeme vyrovnaný duel.

Formu mají oba celky téměř totožnou. Po krátké zimní přestávce Hoffenheim hostil Brémy, se kterým, stejně jako jeho dnešní soupeř, uhrál pouze bod za remízu 1:1. Za domácí Werder se prosadil český bek Gebre Selassie.
Následoval velmi složitý dvojzápas proti druhému Leverkusenu a prvnímu Bayernu Mnichov.
Se druhým celkem tabulky Hoffenheim nastoupil doma, což ale nakonec nehrálo příliš velkou roli. Bailey, Baumgartlinger a dvěma zásahy Alario stanovili poměrně jasný výsledek. Za domácí jen korigoval Adam Szalai, maďarský forward ve službách Hoffenheimu. 1:4 pro Leverkusen bylo tedy zklamáním.
Fanoušci se možná trochu obávali výjezdu do Alianz Arena a měli proč. Bayern deklasoval svěrence Juliana Nagelsmanna 5:2. Utkání se vyvíjelo ale naprosto neočekávaně. Mark Uth a Serge Gnabry totiž parádně poslali hosty do vedení 0:2, a to už v prvních 12-ti minutách! Bayern srovnal už do polačasu. Ve druhé půli pak přidali branky do sítě hostů Coman, Vidal a Wagner, což značilo debakl.

Nejlepším střelcem týmu je jednoznačně Mark Uth, ten se trefil hned 10x! Druhý nejlepším kanonýrem je Serge Gnabry, který propnul síť pouze třikrát.
Menším zklamáním pro všechny fanoušky pak může být prozatimní jedna branka na účtu maďarského kanonýra Adama Szalaie.

Pod vedením mladého trenéra nastupuje pravidelně i PAVEL KADEŘÁBEK, který naskočil do 15-ti utkání Bundesligy. S jeho působením panuje naprostá spokojenost a každé přestupové období se jeho jméno spojuje s těmi nejlepšími kluby Německa.
Hertha BSC
V Berlíně před začátkem sezony očekávali určitě o nějakou příčku lepší umístění. Patří jim totiž až 11. pozice s 26 body. Je to doslova takový střed tabulky, od evropských poháru Herthu dělí 5 bodů, 6 bodů pak značí poslední místo pro záchranu nejvyšší soutěže.

Všichni celky z Německa měli pouze krátký časový horizont na zimní přípravu, ve kterém většina z nich odehrála pouze jeden zápas. V lednu totiž už Herthu čekal Stuttgart, celek ze spodu tabulky. I tak ale svěřenci Jürgena Klinsmanna nedokázali dovést domů ani bod.
Nepříjemná záležitost to byla především proto, že v dalším utkání zajížděl do Berlína Dortmund. Ten sice není v té nejlepší formě, nakonec však remíza 1:1 byla spíše ztrátou. Ve 46. minutě totiž otevřel skóre za domácí Selke, Shinji Kagawa srovnal až dvacet minut před koncem. Vladimír Darida tu odehrál až závěrečných 6 minut + nastaví, ve kterém si připsal i žlutou kartu.
Poslední duel byl taktéž remízový. Werder Brémy, celek z úplného chvostu tabulky uhrál doma remízu 0:0, která byla pro něj velmi cenná.

Nejlepším střelcem týmu je zkušený kanonýr s minulostí v Chelsea Londýn - Salomon Kalou. Ten se v 17-ti zapásech prosadil hned 7x.
Davie Selke mu šlape na paty s 5-ti zářezy. Čtyři branky pak ve svém profilu mají Vedad Ibiševič, velezkušený útočník, a také Mathew Leckie.

Hertha má na soupisce českého středopolaře. Tím není nikdo jiný než VLADIMÍR DARIDA. Dříve jistota zálohy celku z Berlína, dnes ,po poranění kolene, začíná od nuly na lavičce. Media o jeho pozici spekulovala ze všech možných úhlů pohledu, Vladimír je však odhodlaný znovu najít místo v základní sestavě svého klubu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.