Bundesliga - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Schalke : Hamburger - 19. listopadu 2017   15:30

Schalke
17' Di Santo  • 77' Burgstaller (Konopljanka)
2:0
(1:0)
Hamburger
Hamburger
Schalke
Fährmann (C) – Stambouli, Naldo, Kehrer – D. Caligiuri, McKennie, Meyer (90+2. Nastasić), Konopljanka (87. Schöpf), Oczipka – Di Santo (46. Embolo), Burgstaller.
Nübel – Coke, Reese, Nastasić, Embolo, Harit, Schöpf.
Hartmann – Leicher, Schüller
Veltins Arena, Gelsenkirchen
Hamburger
Mathenia – Diekmeier, Papadopoulos, Mavraj, Santos – G. Jung, Sakaj (C) (69. Wood) – Ito (35. Waldschmidt), Hunt, Kostić (83. Hahn) – Arp.
Mickel – van Drongelen, Wood, Hahn, Waldschmidt, Salihović, Janjicic.

SESTŘIH: Schalke - Hamburk 2:0. Domácí se vyšvihli na druhé místo na vedoucí Bayern

To je ode mě vše, na počtenou.
Domácím vítězstvím 2:0 nad Hamburkem potvrdilo Schalke 04 roli favorita a v bundesligové tabulce poskočilo na druhou pozici. Trápící se Hamburk zůstal patnáctý.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 4:4. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 16:18.
90+4'
90+2'
Taktická výměna v týmu FC Schalke 04: dolů jde Max Meyer, nahoru Matija Nastasić.
90+2'
Jejich rozehrávku se rozhodl napadnout Wood, který si k zisku míče dopomohl faulem.
90+1'
Domácí se snaží udržet míč na svých kopačkách.
90'
Nastavená doba hry činí čtyři minuty.
88'
Zraněný Diekmeier v doprovodu týmových lékařů odkulhal za postranní čáru. Jen připomínám, že hamburský klub už nemá k dispozici žádné střídání.
87'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Jevhen Konopljanka, přichází Alessandro Schöpf.
86'
Diekmeier (Hamburger SV) se zničehonic ocitl na zemi a žádá si ošetření. Tohle nevypadá vůbec dobře.
84'
Mlsoun Mathenia (Hamburger SV) si pochutnal na slabém střeleckém pokusu Oczipky.
83'
Poslední střídání v týmu Hamburger SV: Filip Kostić přenechal své místo André Hahnovi.
82'
Hra se obrátila, ale Kostić obranu Schalke neprorazil.
80'
Schalke kontroluje svůj náskok kombinací u půlící čáry.
77'
Schalke právě vstřelilo branku!
Náskok klubu z Gelsenkirchenu je dvojnásobný! Konopljanka přihrávkou z pravé strany vápna oslovil GUIDA BURGSTALLERA a proti jeho střele zblízka se Mathenia nestačil přesunout včas.
76'
Papadopoulos (FC Schalke 04) skluzem atakoval soupeře. Tady klidně mohla a nejspíš také měla přijít druhá žlutá karta znamenající vyloučení hříšníka.
73'
Na hřišti se strhla rozmíška mezi velkým množstvím hráčů. Žlutou kartu uviděli Gideon Jung, Kyriakos Papadopoulos (oba Hamburger SV) a Max Meyer (FC Schalke 04). Emoce pracují naplno.
71'
Získali ho domácí. McKennieho dalekonosný pokus pak jeden z obránců srazil na roh.
70'
Dvacet minut před koncem klání probíhá hra v blízkosti středového kruhu, kde se bojuje o míč.
69'
Tým Hamburger SV posiluje ofenzivu: víc už toho nepředvede Gotoku Sakaj, vystřídal ho Bobby Wood.
67'
Roh pro domácí celek. Na Oczipkův centr si na úrovni penaltového puntíku naskočil Naldo a trefil prostor brankáře Mathenii.
64'
Útočný faul. Spáchal ho McKennie (FC Schalke 04).
63'
Hunt zakroutil balon směrem na bránu, v ní se nacházel připravený Fährmann (FC Schalke 04).
62'
Hned ze své další akce vybojoval Hamburk roh.
61'
Ofenzivní výpad hostů ukončilo postavení mimo hru.
60'
Zahrozit mohli také hráči Schalke, jenže Konopljankův pas z rohu hřiště nikoho z nich nenašel.
57'
Při domácích stáli všichni svatí! Rychlostně vybavený Arp doutíkal k hranici vápna, do něj přistrčil balon Huntovi a ten označil levou tyč.
55'
Breel Embolo (FC Schalke 04) vlétl do souboje s Mavrajem jako uragán a nemůže se tedy vůbec divit tomu, že ho rozhodčí potrestal žlutou kartou. Taková tvrdá hra nemá ve fotbalových pravidlech místo.
54'
Burgstaller (FC Schalke 04) uvízl v ofsajdu.
53'
Rychlou protiakci zastavil Naldo (FC Schalke 04) jen za cenu faulu a s ním spojené žluté karty.
52'
Hosté zvládli odbránit rohový kop.
51'
Protože Kostićovi utekl balon za postranní čáru, provedou autové vhazování hráči domácího mužstva.
49'
Následoval další rohový kop. Hosté ho tentokrát rozehráli pomocí přihrávky nakrátko.
48'
Hamburk pokračuje v aktivitě. Waldschmidtův prudký centr srazil Fährmann na Diekmeiera a jeho dorážka skončila tečí jednoho z obránců.
47'
Na startu druhé půle se Schalke ubránilo rohovému kopu, jehož exekuce se ujal Hunt.
46'
O poločasové pauze proběhlo střídání v týmu FC Schalke 04: Franka Di Santa nahradil Breel Embolo.
46'
Hlavní aktéři se vracejí zpátky na hrací plochu.
Co se množství zajímavých situací týče, nebyl první poločas vůbec špatný. Nejlepším výkon v něm podal Konopljanka. Kromě vybojované penalty, kterou s přehledem proměnil Di Santo, ukrajinský hráč zlobil hostující obranu svými četnými výpady a brankáře Matheniu hned dvakrát vyděsil skoro až k smrti. Hosté vystrčili drápky až na konci půle, kdy Waldschmidt z úhlu Fährmanna neprostřelil.
45+1'
45'
Rozhodčí nastavil jednu minutku.
44'
Ofsajd a v něm Di Santo (FC Schalke 04).
42'
Hosté pak měli k dispozici roh. Jeho rozehrávku provedl Hunt prostřednictví krátké přihrávky.
41'
Waldschmidt zkusil vyzrát na Fährmanna prudkou střelou z ostrého úhlu, jenomže strážce domácí svatyně kousíček místa u své levé brankové konstrukce ucpal a míč vyrazil.
40'
Domácí zatím drží balon na vlastní polovině.
39'
Santos (Hamburger SV) na nerovném povrchu podklouzl, a proto nezachytil přihrávku svého kolegy.
37'
Konopljanka (FC Schalke 04) nemohl postupovat hlouběji do pole, protože podle nározu asistenta rozhodčího míč opustil vymezený prostor hřiště.
35'
Střídání v týmu Hamburger SV: zřejmě zdravotní potíže stojí za odchodem Tacuji Ita, místo něhož naskočil do hry Gian-Luca Waldschmidt.
34'
Fährmann (FC Schalke 04) sledoval, jak Sakajova pumelice zpoza šestnáctky míří vysoko nad jeho bránu.
33'
Jejich rozehrávku se fotbalisté domácího týmu pokusili napadnout, avšak se zlou se potázali.
32'
Hamburští uklidňují hru kombinací na svém území.
31'
Další střela mimo. Po centru ze standardní situace nepřesně hlavičkoval Kehrer (FC Schalke 04).
29'
Na hranici vápna si McKennie přichystal míč pro střelu, kterou bohužel pro Schalke nasměroval několik metrů od levé brankové konstrukce.
28'
První varování. Žlutou kartu za stažení Caligiuriho inkasoval Tacuja Ito (Hamburger SV).
26'
Následnému rohu se hosté hravě ubránili.
25'
Domácí nebezpečně zahrozili! Střela, kterou ze střední distance vyslal Konopljanka, se otřela o bránícího hráče a málem skončila v pravém horním růžku brány.
23'
Ošemetná situace před domácí bránou vyústila v nepřesný Arpův pokus z otočky.
21'
Vedoucí Schalke disponuje územní převahou, přestože se zrovna v tuto chvílí brání.
20'
Momentálně se hraje kolem středového kruhu.
17'
Nabídnutou příležitost proměnil FRANCO DI SANTO, který zamířil k levé tyči. Protože Mathenia skočil na opačnou stranu, tak zůstal úplně bez šance na jakýkoliv zákrok.
16'
Pozor! Konopljanka byl faulován v pokutovém území. Penalta pro Schalke 04!
15'
Hosté nepřesně zakončili po odvráceném centru z rohového kopu. Do odarženého míče před hranicí šestnáctky se opřel Sakaj a napálil ho nad břevno.
13'
Ruka. Proti pravidlům se na útočné polovině provinil Di Santo (FC Schalke 04).
12'
O chvíli později zahrávali domácí také roh. Oczipka z něj našel Nalda, jehož hlavičkový pokus směřující doprostřed brány si Mathenia pohlídal.
10'
Toho v souladu s pravidly, avšak za cenu autového vhazování zastavil Santos.
9'
Nakonec ho vybojovali domácí, kteří honem roztáhli hru doprava na Caligiuriho.
7'
Hra se přesunula doprostřed hřiště, kde mezi hráči probíhají usilovné bitvy o balon.
6'
Útočícímu Di Santovi zavřel cestu Papadopoulos. Hosté mohou v klidu rozehrát.
4'
První nebezpečný okamžik! Konopljanka posadil balon na hlavu McKennieho a ten těsně minul levou tyč hostující branky.
3'
Při jeho bránění odvedla defenziva Schalke vynikající práci, když odvrátila centrovaný míč.
2'
Po levém křídle se rozběhl Kostić a jeho přihrávku srazil jeden z domácích zadáků na roh.
1'
Zahajovací výkop provedou hamburští fotbalisté.
Domácí odehrají zápas v modrobílých dresech, hosté zvolili červenobílou variantu dresů.
Hlavní aktéři právě nastupují na zelený pažit.

FC Schalke 04: Fährmann (C) – Stambouli, Naldo, Kehrer – D. Caligiuri, McKennie, Meyer, Konopljanka, Oczipka – Di Santo, Burgstaller.
Náhradníci: Nübel – Coke, Reese, Nastasić, Embolo, Harit, Schöpf.

Hamburger SV: Mathenia – Diekmeier, Papadopoulos, Mavraj, Santos – G. Jung, Sakaj (C) – Ito, Hunt, Kostić – Arp.
Náhradníci: Mickel – van Drongelen, Wood, Hahn, Waldschmidt, Salihović, Janjicic.

Rozhodčí: Hartmann – Leicher, Schüller.
Přibližně čtyřicet minut před začátkem utkání probíhá na hřišti gelsenkirchenské Veltins Areny rozcvička.

Hamburger SV

Stejně jako v předchozí sezoně nepředvádí Hamburk líbivý fotbal ani v právě probíhajícím bundesligovém ročníku, kde se krčí až na patnáctém místě. Může za to jeho tristní forma. Osmizápasové čekání na tříbodový zisk ukončil tým Markusa Gisdola vítězstvím 3:1 nad Stuttgartem, který hrál od třinácté minuty v oslabení. Na tuto výhru by Hamburk rád navázal, na půdě Schalke ho však nečeká jednoduchý boj.
FC Schalke 04

Schalke prožívá vydařenou sezonu. Klub z Gelsenkirchenu se po jedenáctém kole zařadil na čtvrtou pozici a v případě bodového zisku v nedělním utkání by se posunul před trápící se Dortmund, který po dvou posledních neúspěších prohrál i svou předehrávku ve Stuttgartu. V domácím prostředí disponuje Schalke bilancí 3-2-1 a nad podceňovaným Hamburkem by mělo zvítězit.
Všem fotbalovým fanynkám a fanouškům přeji příjemné nedělní odpoledne a zároveň vás vítám u sledování textové online reportáže z utkání FC Schalke 04 – Hamburger SV, které se odehraje v rámci 12. kola Bundesligy od 15:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.