Bundesliga - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Düsseldorf : Wolfsburg - 27. října 2018   15:30

0:3
(0:1)
Wolfsburg
41' Weghorst   • 73' Brekalo  (Weghorst) • 80' Ginczek
Düsseldorf
Rensing – Bormuth, Bodzek (66. Ducksch), K. Ayhan – Gießelmann, Morales (78. Barkok), Zimmermann, Zimmer – Raman, Hennings – Lukebakio (78. Usami).
Theissen – Barkok, Ducksch, Nielsen, Kamiński, Stöger, Usami.
Schlager (GER)
Esprit Arena, Düsseldorf
38 043 diváků
Wolfsburg
Casteels – Roussillon (87. Itter), Brooks, Tisserand, William – Brekalo, Gerhardt, Arnold (84. Rexhbecaj), Steffen (84. Malli) – Ginczek, Weghorst.
Pervan – Itter, Knoche, Malli, Rexhbecaj, Verhaegh.

Děkuji za pozornost a u příštích onlajnů z fotbalu či hokeje na počtenou! Mějte pěkný víkend.
Zápas, který se mohl převrhnout na obě strany, nakonec dopadl jasnou záležitostí pro WfL Wolfsburg. Ten hrál ve druhé půli chytře, nepouštěl tolik domácí do šancí, hrál najisto dozadu a pak sám udeřil dvěma brankami. Hlavně ta třetí, ta domácí hodně uzemnila a po ní bylo jasné, kdo bude brát v tomto duelu tři body. Fortuna tak zůstává přikována na poslední pozici a situace nevypadá dobře z jejího úhlu pohledu. zato Wolfsburg si polepšil, možná poskočí v tabulce, ale to budeme vědět až se dohrají všechny duely. Favorit dnes neztratil, potvrdil svou roli a má plný počet bodů.
Dnešní utkání sledovalo pěkných 38 043 diváků.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 1:6. Střely mimo: 3:9. Rohy: 4:9. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 11:11.
90+0'
90'
Sudí nenastaví nic, nechce trápit domácí fotbalisty.
90'
Brejk domácích v posledních minutách, ale skvělá obrana Vlků, zastavili akci, která vypadala pro Fortunu nadějně.
90'
Další marné vystoupení v lize Fortuny Düsseldorf.
89'
Vlci mohou ještě navýšit, těsně za vápnem se opřel do míče jeden z hostů, branku ale přestřelil.
88'
Hosté kombinují v klidu a s pocitem, že si odvezou tři body.
87'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Jérôme Roussillon, přichází Gian-Luca Itter.
84'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Renato Steffen, přichází Yunus Malli.
84'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Maximilian Arnold, přichází Elvis Rexhbecaj.
82'
Ne ne, takhle to nepůjde, domácí jsou hodně dole. Už jim nejde nic.
80'
Wolfsburg právě vstřelil branku!
Autorem branky je DANIEL GINCZEK. Ginczek si našel odražený míč, udělal kličku doprava a pálil k pravé tyči těsně nad zemí, Rensing neměl nárok. Střela byla umístěná a prudká.
78'
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Dodi Lukebakio, přichází Takaši Usami.
78'
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Alfredo Morales, přichází Aymen Barkok.
76'
Lukebakio se chtěl prodrat do průniku, ale poslední bek to zahrál v klidu a na svého brankáře po zemi, ten pak rozehrál míč dál a bylo po brejku.
75'
Tak to už vypadá s domácími nepěkně. Druhý gól je možná uzemní více než předpokládali. Wolfsburg je naopak psychicky nahoře a už se vidí s třemi body.
73'
Autorem branky je JOSIP BREKALO. Weghorst potáhl míč po pravém křídle nahrál ho pod sebe na Brekala, ten se rozhlédl, zaměřil a krásně vystřelil placírkou k levé tyči, parádní zakončení a Wolfsburg vede už 2:0 na hřišti Fortuny Düsseldorf.
72'
Hráč domácích Lukebakio možná faulován ve vápně, sudího píšťalka zůstává potichu.
72'
Je to víc boj než fotbal.
70'
Vlci zatím jistí zadní vrátka, neženou se v mnoha lidech dopředu, nechtějí otevřít hru, tak aby mohli domácí do rychlého protiútoku.
69'
Fortuna se snaží prokombinovat postupným útokem do šance.
69'
Žlutou kartu dostává Renato Steffen (VfL Wolfsburg).
69'
Zimmer faulován, rozehraje Fortuna.
68'
Wolfsburgští kombinují nakrátko a najisto.
68'
Rohový kop pro hosty. pěkně zahraný, tam se vyšrouboval do vzduchu Tisserand, branku hlavou netrefil.
67'
Hra je v takové klidné pasáži, hraje se po vápna.
66'
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Adam Bodzek, přichází Marvin Ducksch.
66'
Zase běhavý a výbušný Steffen, myslím rychlostně výbušný, ne temperament. Steffen dělá potíže obráncům svou rychlostí.
63'
Vlci zase zkoušeli své kolmice na útočníky, ti však přihrávku dostali příliš daleko od svých nohou.
63'
Žlutou kartu dostává Daniel Ginczek (VfL Wolfsburg).
61'
Jenže trefili zeď, to je trestuhodné, z takovéto pozice.
61'
Hennings faulovánn a to bude zajímavá pozice pro domácí. Budu zahrávat přímý kop asi z dvaceti metrů.
61'
Žlutou kartu dostává John Anthony Brooks (VfL Wolfsburg).
60'
Rohový kop pro Vlky, hlavička a těsně vedle, mířila k pravé tyči a po zemi, ale nespadla do branky.
58'
Žlutou kartu dostává Wout Weghorst (VfL Wolfsburg).
54'
Žlutou kartu dostává Niko Gießelmann (Fortuna Düsseldorf).
Omlouvám se, kvůli technickým potížím nebylo možné komentovat prvních zhruba 15 minut druhé půle, snad už bude vše v pořádku.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:36.
Vyrovnaný zápas, první gól však dali hosté a to je v tomto zápase velice důležité. Fortuna si prochází krizí hned ze začátku sezóny a potřebuje body, tak aby se nezaryla do spodku tabulky nadlouho. Nehrála vůbec špatně, avšak Wolfsburg využil chyby, zahrání rukou, penalta a dál už to znáte.

Uvidíme, jak se bude prezentovat Wolfsburg ve druhém poločase, jestli bude hrát stejně nebojácně nebo se zatáhne, to druhé by bylo špatně, myslím, že Fortuna by toho využila. Každopádně těšte se na druhou půli, bude zajímavá, obere poslední tým ligy o body favorita?
45+2'
45+2'
Ještě kombinace domácích a snaha dostat se ke střele. Nevyšlo to, poločas končí.
45+2'
Brejk Fortuny, výborně zahraný, Vlci odvrátili s potížemi.
45+2'
Přetažený centr Williama. těsně za vápnem, zkraje,
45+1'
Zelení nikam nepospíchají, vedou v klidu kombinují, něco jiného než tři body, by tady pro ně byla ztráta.
45'
Rozhodčí nastaví dvě minuty nad rámec základní hrací doby.
44'
Další šance pro hosty, ne moc povedená střela, špatně trefená a končí vedle.
44'
Standardku z dobré pozice zahráli domácí zle, nedobře, rozhdoli se pro centr, ale ten nenašel žádného adresáta.
42'
Favorit se dostává do vedení ještě před přestávkou.
41'
Autorem branky je WOUT WEGHORST. Weghost bezpečně proměnil penaltu! Gólmana poslal na druhou stranu a zkončil k pravé tyči z jeho pohledu.
40'
Žlutou kartu dostává Rouwen Hennings (Fortuna Düsseldorf).
40'
Střela, zblokována domácími a sudí píská penaltu a uděluje žlutou kartu. Mně to přišlo jako rameno, ale rozhodčí je přesvědčený, ukazuje na puntík.
39'
Nádhera! Hosté to vykombinovali až do střely, ta byla zblokována a autor střely poslán k zemi faulem, dobrá pozice ze standardky pro Vlky.
38'
Fortuna ukázala nervozitu při kombinaci, zkazila lehkou přihrávku.
36'
Opět mají míč na kopačkách Wolfsburgští.
34'
Ginczek táhl protiútok Vlků a krásně se zbavil, zasekávačkou, soupeře, pak nahrával a střela spoluhráče šla vedle. Ginczek ukázal svůj dobrý fyzický fond.
32'
Ten skončil hlavičkou vedle.
32'
Fortuna odvrátila mimo, následuje roh pro hosty.
31'
Dobrá kolmice na Steffena, ten byl při postupu na bránu faulován a tak mají Vlci další dobrou standardku z dobré pozice.
30'
Hosté kontrolují hru, přihrávají si mezi sebou a nepůjčují míč soupeři, chtějí ho trochu nechat běhat.
29'
Casteels hasil obrovskou šanci soupeře, kterou beci zelených vůbec nezachytili a Fortuna mohla jít do vedení, ale skvěle zasáhl belgický gólman WfL:
28'
Domácí standardku ubránili.
28'
Pěkná kolmice hostů, vybojovali alespoň roh.
27'
Dlouhý balón dopředu na útočníky Fortuny, ti souboj vyhráli ale jen na kopačky soupeře.
26'
Vlci obehrávají val posledního týmu Bundesligy, ten má hodně zraněných hráčů a navíc není v pohodě, Wolfsburg by toho chtěl využít.
25'
Vyvíjející se akci Fortuny zastavila ruka jejího hráče.
22'
Arnold si míč po rozehrávce navedl na střelu a pálil, jeho projektil skončil na tyči, velká škoda.
21'
Zisk míče ve středu hřiště a Vlci uhánějí, hráč s míčem je faulován zezadu.
20'
Protiútok Vlků, Weghorst střílí po zemi, Rensing si to pohlídal a míč chytil vleže.
19'
Fortuna se hnala po levé straně, centr odvrácen do autu, následuje roh.
19'
Bude to tuhý boj o body.
19'
Už déle jsme neviděli žádnou šanci, žádný protiútok nebo finální fázi.
17'
Düsseldorfští fanoušci hodně naštvaní po rozhodnutí sudího odpískat faul jejich oblíbencům. Faul to ovšem byl a sudí to dobře viděl, nepodlehl tomu, že na trávníku leželi oba účastníci souboje.
17'
Vlci měli příležitost, kterou nerozvinuli a Fortuna odkopává daleko.
16'
Zimmerman fauluje na útočné polovině hřiště. Rozehrávka pro hosty.
16'
Vlci zachytili náběh protivníka a míč rozehrávají přes Casteelse.
15'
Pasáž, kdy se hodně bojuje o míč, takové dobývání.
14'
Arnold ošklivě dohrál soupeře, ten leží na trávníku, zatímco Arnold dostává kartónek.
13'
Spousta soubojů ve středu hřiště, Fortuna chtěla vyjet až před vápno, to se nestalo, WfL dobře ubránilo tento úmysl.
11'
Düsseldorfští se tlačí do útoku, nadějný míč odvracel bek Wolfsburgu mimo.
10'
Tam se schylovalo k dobré šanci, ta nebyla dotažena díky vynikající obrané domácích.
9'
Žlutou kartu dostává Alfredo Morales (Fortuna Düsseldorf).
9'
Hráč WfL byl ošklivě přišlápnut, nyní se svíjí na hřišti, sudí píská a standardka pro Vlky.
8'
Atak přes pravé křídlo nevyšel, hráč nezpracoval balón, přihrávka byla příliš dlouhá.
7'
Míč sbírají hosté a zkusí si taky založit útok.
7'
Fortuna začíná odzadu, rozehrávka i přes brankáře Rensinga.
6'
Žlutou kartu dostává William (VfL Wolfsburg).
6'
Rensing ale roh likviduje a má míč ve svých rukavicích.
5'
Teď výhodná pozice pro WfL. Vlci zahrávají rohový kop.
4'
Ztracený balón na půlce posílá domácí do útoku, centr ovšem nevyšel, to byla lahůdka pro |Casteelse, ten míč stáhnul jako kdyby česal ovoce.
3'
William rozehraje z autu, avšak to neudělal moc dobře, jeho chybu málem domácí využili ke vstřelení branky, blafák na Casteelse nefungoval.
1'
Hosté rozehráli a hned se vydali dopředu, tam balón ztratili.
1'

Fortuna Düsseldorf: Rensing – Bormuth, Bodzek, K. Ayhan – Gießelmann, Morales, Zimmermann, Zimmer – Raman, Hennings – Lukebakio.
Náhradníci: Theissen – Barkok, Ducksch, Nielsen, Kamiński, Stöger, Usami.

VfL Wolfsburg: Casteels – Roussillon, Brooks, Tisserand, William – Brekalo, Gerhardt, Arnold, Steffen – Ginczek, Weghorst.
Náhradníci: Pervan – Itter, Knoche, Malli, Rexhbecaj, Verhaegh.

Rozhodčí: Schlager (GER).
WfL Wolfsburg

Wolfsburg s osmi zápasů vyhrál jen dva, avšak hned tři remizoval. Jeho bodové konto tedy čítá 9 bodů, to stačí na 10. místo. Naposledy ovšem vyhrál 1. září proti Leverkusenu 3:1. Od té doby v lize třikrát prohrál a třikrát remizoval, potřebuje se tedy znovu chytit a doufá, že to bude dřív, než ho přeskočí nějaký jiný tým zespodu z tabulky.

Wolfsburg má........ desátý nejlepší útok v lize a dvanáctou nejlepší obranu.

Nejlepším střelcem je......Nizozemec Wout Werhorst se třemi brankami.

Wolfsburg čeká na výhru šest ligových zápasů. Jeho brankářskou jedničkou je Belgičan Koen Casteels, který odchytal sedm utkání. Dvojka Rakušan Pavao Pervan odchytal jediný duel.
Fortuna Düsseldorf

Poslední tým Bundesligy nevyhrál už 5 zápasů v řadě, z toho čtyři prohrál a jeden remizoval. Poslední výhra v lize je z data 15. září a v něm Düsseldorfští porazili účastníka letošní Champions League Hoffenheim. Na jeho kontě je jen 5 bodů, skóre 6:18, to dává nejhorší obranu v lize a třetí nejhorší útok v lize. Nejlepší střelec Fortuny je Belgičan Dodi Lukebakio se dvěma vstřelenými góly.

Všechny zápasy zatím odchytal Michal Rensing, minulý však inkasoval ve Frankfurtu sedm branek a to by mohlo jeho psychiku nahlodat, uvidíme zda se kouč nerozhodne ho vystřídat a dát důvěru jednomu z náhradníků.
Vítám všechny fotbalové fanoušky, zejména ty, co sledují německou Bundesligu. Já se Vám pokusím přiblížit zápas mezi Düsseldorfem a Wolfsburgem. Zápas začíná v pěkných 15:30, buďte u toho!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.