Bundesliga - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frankfurt : Hertha Berlin - 27. dubna 2019   15:30

Frankfurt
Trapp – D. Abraham (C), Hasebe, Hinteregger – D. da Costa, Rode (62. Willems), G. Fernandes (46. Torró), de Guzmán (77. Paciência), Kostić – Jović, Rebić.
Rönnow – Torró, Paciência, N'Dicka, Falette, A. Touré, Willems.
Jablonski – Pfeifer, Assmuth
Commerzbank-Arena, Frankfurt
51 500 diváků
Hertha Berlin
Jarstein – Klünter, Lustenberger, Rekik, Plattenhardt – Skjelbred, Mittelstädt – Lazaro (70. Dilrosun), Duda (79. Leckie), Kalou – Ibišević (C) (64. Selke).
Smarsch – Selke, Darida, Leckie, Dilrosun, Torunarigha, Pekarík.

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek dne a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit zase na shledanou.
Dnešní utkání sledovalo 51 500 diváků.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 6:4. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 15:16.
Je dobojováno. V utkání jsme se nakonec nedočkali ani jedné branky a oba celky si po bezbrankové remíze body rozdělily. Oba gólmani tak udrželi svá čistá konta až do samotného konce duelu, který příliš fotbalové krásy nepobral.
90+3'
90+3'
Nastavená hrací doba je za námi. Nyní budou ještě rozehrávat hosté, ale spíše se už nic nestane. Sudí po odkopu hostů zápas ukončí.
90+2'
David Abraham se zjevil těsně před Jarsteinem, zblízka vystřelil, ale brankář hostů pohotově ukryl míč do svých rukavic.
90+1'
Žlutou kartu dostává Fabian Lustenberger (Hertha BSC).
90+1'
Kevin Trapp musel hasit další nebezpečí před svojí brankou, když zastavil pokus Skjelbreda.
90+1'
Nad rámec řádné hrací doby ve druhém poločase se budou nastavovat ještě dvě minuty navíc.
89'
Kevin Trapp nyní zneškodnil další střelu hostů, kterou vyslal Skjelbred a hned míč odkopl od svého zařízení.
88'
Ante Rebić centroval balon do pokutového území z levé strany, nikdo z jeho spoluhráčů si však na míč nedoběhl a ten končí v moci obrany hostů.
86'
Uprostřed hřiště se v hlavičkovém souboji střetli Lazaro a Rode, nakonec míč získal domácí hráč a Frankfurt míří do další akce.
84'
Uvnitř velkého vápna zakončoval hlavou jeden z domácích hráčů, ale stejně si vyskočil i obránce Herthy a míč odvrátil do bezpečí.
82'
Domácí se hned natlačili na polovinu Herthy, ale hosté jim míč sebrali a zamířili na opačnou stranu. Avšak počínali si podobně a také o balon přicházejí.
80'
Lukas Klünter stáhl za dres soupeře a dostal ho na zem. Sudí okamžitě tasí další žlutou kartu a jelikož je to už jeho dnešní druhá, dostává zároveň i tu červenou. Hosté budou zápas dohrávat o deseti hráčích.
80'
Jdeme do poslední desetiminutovky zápasu, stále jsme se žádného gólu nedočkali. Dojde nakonec na dělbu bodů, nebo se ještě jeden z týmů dokáže střelecky prosadit?
79'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Ondrej Duda, přichází Mathew Leckie.
78'
Další dělovka domácích, která končí nad brankou hostů. O ní se postaral Martin Hinteregger a poté se chytal za hlavu, sám ví, že to mohl provést daleko lépe.
77'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Jonathan de Guzmán, přichází Gonçalo Paciência.
77'
Lucas Torró po převzetí míče střílel kus před velkým vápnem, ale jeho lob nakonec skončil hodně vedle hostující branky.
75'
Tato standardní situace ale skončila velmi rychle. Domácí hráči se do zakončení před brankou Herthy nedostali.
74'
Plattenhardt tvrdě podkopl domácího hráče a poslal ho k zemi. Sudí vytahuje další žlutou kartu a domácí budou zahrávat volný přímý kop.
73'
Jonathan de Guzmán pálil uvnitř pokutového území, bylo to ale pouze vysoko nad hostující branku. Další šance, která úvodní brankou nekončí.
72'
Stále jsme se nedočkali žádné branky, sledujeme fotbal, který oku diváka tedy moc nelahodí. Nyní je to spíše urputná bitva o balon.
70'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Valentino Lazaro, přichází Javairo Dilrosun.
70'
Žlutou kartu dostává Ondrej Duda (Hertha BSC).
68'
Hosté zvýšili obrátky a hned se dostali do další šance, tu však zlikvidoval domácí brankář Trapp. Hned odkopl míč zase až na polovinu soupeře.
66'
Hosté se pokusili rozehrát míč u postranní čáry, avšak jeden z domácích hráčů ho kolenem srazil za a hráči Herthy tak budou zahrávat další autové vhazování.
64'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Vedad Ibišević, přichází Davie Selke.
63'
Chystá se další střídání, tentokráte na hostující straně.
62'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Sebastian Rode, přichází Jetro Willems.
60'
Dlouhý nákop hostů končí jen v moci domácí obrany a ta míč odvrací zase na druhou stranu.
58'
Na druhé straně zahrozili domácí hráči, ale jejich pokus nešel mezi tři tyče. Míč získali hosté a od své branky ho odkopne Rune Jarstein.
56'
Kevin Trapp nyní zneškodnil velkou šanci hostů a vytěsnil míč na další rohový kop pro berlínskou Herthu!
56'
Další rohový kop budou zahrávat hosté z Herthy.
55'
Salomon Kalou srazil míč za postranní čáru, autové vhazování tak budou zahrávat domácí fotbalisté, kteří tak mají možnost zůstat u balonu.
53'
Makoto Hasebe z výskoku získal míč ve vzdušném souboji s protihráčem a snažil se o přihrávku pro da Costu, jenže ta byla příliš prudká a druhý jmenovaný na míč nedosáhl.
52'
Danny da Costa z ničeho nic získal míč a ten okamžitě bez čekání napálil směrem k brance hostů a ti se ubránili za cenu dalšího rohového kopu.
50'
Vedad Ibišević v pádu zakončoval na domácí branku, jenže jeho pokus se také mezi tři tyče nevešel a u balonu tak budou v následujících chvílích zase domácí hráči.
48'
Hosté se nepřesnou přihrávkou ve středu hřiště připravili o balon, hned ho ale získali zase zpátky a budou zahrávat autové vhazování.
47'
Torró se hned zapojil do hry a táhl akci domácích, ale míč zachytila obrana Herthy a poslala ho do bezpečí.
46'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Gélson Fernandes, přichází Lucas Torró.
46'
Střely na branku: 2 – 1
Je to tak, nenastavovalo se a je tu konec první části hry. V té jsme se branky nedočkali. Šance měly oba celky, ale brankáři obou celků jsou zatím mezi třemi tyčemi hodně pozorní a drží svá čistá konta. Uvidíme, co nám přinese druhý poločas, který začne přibližně v 16:35.
45'
45'
Jsme v poslední minutě prvního poločasu a vypadá to, že hlavní sudí nenastaví ani minutu navíc, nebylo potřeba.
44'
Nepřesná rozehrávka hostů končí tím, že se k míči dostali opět domácí a hned ještě směřují před Runeho Jarsteina.
43'
Domácí se marně snažili dobývat území hostů, ti pozorně svůj prostor brání a před chvílí nepustili ke střele Jonathana de Guzmána.
41'
Blíží se konec prvního poločasu, u míče jsou domácí a od své branky bude míč odkopávat Kevin Trapp.
39'
Přihrávka Dannyho da Costy směřovala do pokutového území, ale místo spoluhráče balon převzal soupeř a překazil tak další domácí souhru.
38'
Kevin Trapp dostal balon od spoluhráče na malou domů a poté ho odkopl až na polovinu hřiště. Domácí tak jdou rychle do další útočné akce.
36'
Vedad Ibišević utekl obraně domácích a chtěl zakončovat, ale blíže míči byl brankář Kevin Trapp, jenž ho nakonec dostal do své moci.
34'
Gélson Fernandes kousek od malého vápna zakončoval ve skluzu, avšak míč nakonec skončil jen vysoko nad brankou berlínské Herthy.
33'
Další střela domácích, tentokráte střílel na hostující branku Filip Kostić, ale znovu to bylo jen do připraveného brankáře hostů. Následuje odkop od Jarsteinovy branky.
32'
Po jeho zahrání se balon dostal takřka k brankové čáře, odkud ho pozorná hostující obrana okamžitě zakopla do bezpečí.
31'
Hostující Klünter zezadu přidržel rukama soupeře, který číhal na míč a od sudího za to dostává první žlutou kartu zápasu. A domácí budou zahrávat volný přímý kop.
30'
Po třiceti minutách hry je stále stav nerozhodný, takový, jaký na ukazateli skóre svítil před tímto duelem. Oba brankáři jsou zatím pozorní a drží svá čistá konta.
29'
Filip Kostić si před brankou hostů počínal hodně nepřesně a spálil tak další šanci domácích. Zpět do hry pošle balon zase Rune Jarstein.
28'
Vedad Ibišević si naběhl na centr z pravé strany a zakončoval hlavou u přední tyče, avšak balon branku domácích jen o kousek minul! Také hosté měli velkou šanci na otevření skóre dnešního utkání.
26'
Rune Jarstein nyní nepustil do zakončení nabíhajícího Anteho Rebiće, který tak málem ohrozil jeho branku. Místo toho přichází pouze odkop od ní.
25'
Po ztrátě míče domácích fotbalistů spěchali za míčem Berlínští, avšak do blízkosti domácí branky se vůbec nedostali. Mohla za to i precizní obrana Eintrachtu Frankfurt.
24'
Na druhé straně pálil zblízka Ondrej Duda a brankář Trapp se natahoval za balonem a ten nakonec srazil na rohový kop.
23'
Domácí tato šance nakopla a hned se nastěhovali zase na polovinu hostů, tentokráte tam ale jejich pobyt neměl dlouhého trvání.
22'
A byla z toho šance domácích, asi dosud největší v utkání. Ante Rebić z levé strany poslal míč na branku soupeře, kde dokázal zakročit brankář Herthy Rune Jarstein a pokus zastavil.
21'
Série nepřesností na obou stranách, balon byl delší dobu ve středu hřiště. Teď už ho mají ve své moci domácí hráči a hned jdou dopředu.
19'
Avšak počínali si podobně a míč tak končí zase v moci hostů z berlínské Herthy.
17'
Další akce hostů, kteří byli zase aktivní, skončila zmarem a na druhou stranu zamířili také domácí.
15'
Hosté jsou znovu u míče a obléhají branku domácích. Ti se znovu dokázali ubránit tlaku soupeře a dostávají míč pryč z vlastní poloviny.
14'
Plattenhardt dostal nyní dobrou přihrávku do běhu, hned na to sám zakončoval a míč za záda brankáře Frankfurtu neposlal.
12'
Valentino Lazaro si nabíhal středem hřiště a otáčel se ke spoluhráči, od kterého chtěl přihrávku převzít, avšak u balonu byla dříve domácí obrana.
10'
Gélson Fernandes neobehrál soupeře, který míč hrudí odvracel na druhou stranu. Hosté tak mohou opět zaútočit před brankou Kevina Trappa.
8'
Hosté zahrávali volný přímý kop z poměrně dobré vzdálenosti, jenže tato standardní situace se jim nepovedla a jen míč překopli přes zeď a ten skončil v moci domácích.
7'
Makoto Hasebe si pravačkou posunul míč směrem do běhu a poté vyslal pokus, který znovu končí na brankáři hostů.
6'
Skjelbred dotal přihrávku před velké vápno, jeho střela pak zaletěla jen do rukavic domácího brankáře Kevina Trappa. Ten pak poslal své spoluhráče do další útočné akce.
5'
Martin Hinteregger číhal u postranní čáry, autové vhazování měli opět hosté, ale k balonu se poté nedostal. A navíc hosté budou znovu zahrávat míč od postranní čáry.
4'
Po něm pak dostal balon pod kontrolu brankář Jarstein a hned ho odkopl až na polovinu Eintrachtu Frankfurt.
4'
Dannymu da Costovi utekl balon za postranní čáru a tentokráte to budou hráči Herthy, kdo bude mít autové vhazování.
3'
Dlouhý nákop na Ondreje Dudu nevyšel, ten u hranice velkého vápna tak nemohl pokračovat v útočné akci a místo toho domácí vrací hru na polovinu hostů.
2'
Z levé strany to střelou zkusil Vedad Ibišević, avšak ta byla nepřesná a skončila mimo tři tyče. Brankář Herthy tak bere míč a odkopne ho od svého zařízení.
1'
Domácí fotbalisté jsou u míče a nyní vybojovali autové vhazování. Po něm ale balon ztratili a do akce šli hosté.
1'

Eintracht Frankfurt: Trapp – D. Abraham (C), Hasebe, Hinteregger – D. da Costa, Rode, G. Fernandes, de Guzmán, Kostić – Jović, Rebić.
Náhradníci: Rönnow – Torró, Paciência, N'Dicka, Falette, A. Touré, Willems.

Hertha BSC: Jarstein – Klünter, Lustenberger, Rekik, Plattenhardt – Skjelbred, Mittelstädt – Lazaro, Duda, Kalou – Ibišević (C).
Náhradníci: Smarsch – Selke, Darida, Leckie, Dilrosun, Torunarigha, Pekarík.

Rozhodčí: Jablonski – Pfeifer, Assmuth.
Vzájemná utkání

První vzájemný duel v této sezóně vyšel lépe pro Herthu, která na domácí půdě zvítězila 1:0. Domácí celek tak má svému soupeři dnes rozhodně co vracet.
Hertha BSC

Na opačné straně stojí trápící se Hertha, která marně vzpomíná na dobu, kdy usilovala o evropské poháry. Berlínský celek se v současné době nachází až na jedenácté pozici, přičemž manko na pohárové příčky je už čtrnáctibodové. Hertha se navíc v posledních týdnech nachází v katastrofální formě, nevyhrála už v šesti po sobě jdoucích zápasech v řadě. Až v minulém kole se jí konečně podařilo bodovat, na domácím stadionu se zrodila bezbranková remíza s posledním Hannoverem. Hertha se v rámci venkovních zápasů řadí na jedenáctou pozici, přičemž z patnácti zápasů vyhrála pouze ve čtyřech případech.
Eintracht Frankfurt

Fotbalisté Frankfurtu i v letošním ročníku podávají velice sympatické výkony, které momentálně stačí na sympatickou čtvrtou pozici, která znamená skupinovou fázi Ligy mistrů. Eintracht má na svém kontě třiapadesát bodů, avšak náskok na šestý Hoffenheim je pouze tříbodový. Frankfurt nezvládl poslední dva ligové zápasy, nejprve na domácí půdě trochu překvapivě nestačil na Augsburg, který zvítězil poměrem 3:1. V minulém kole Eintracht změřil síly s Wolfsburgem, přičemž tento zápas nakonec nabídl nerozhodný výsledek 1:1. I tak je Frankfurt pátým nejlepším domácím celkem, poslední domácí zápas ale bude muset napravit.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Německá Bundesliga má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Eintracht Frankfurt a Hertha BSC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.