Bundesliga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Freiburg : Schalke - 25. září 2018   20:30

Freiburg
52' Niederlechner (Günter)
1:0
(0:0)
Freiburg
Schwolow – Kübler (18. Stenzel), Gulde, Heintz, Günter – Niederlechner (68. Lienhart), Koch, Höfler, Sallai – Terrazzino (75. Gondorf), Petersen (C).
Flekken – Lienhart, Gondorf, Kammerbauer, Höler, Stenzel, Waldschmidt.
Willenborg – Foltyn, Gorniak
Schwarzwald-Stadion, Freiburg
Schalke
Fährmann (C) – Mendyl, Sané, Nastasić, D. Caligiuri – Konopljanka (69. Schöpf), Bentaleb, Serdar, Harít – Teuchert (53. Uth), Embolo (81. Burgstaller).
Nübel – Naldo, Rudy, Mascarell, Schöpf, Uth, Burgstaller.

S konstatováním, že Schalke zůstává v Bundeslize na nule a Freiburg se raduje z vítězství se s vámi loučím. Dobrou noc a budu se na vás těšit u některého z dalších přenosů.
Na domácím stadionu propukla radost a Freiburg po zásluze získává do tabulky další tři body. Na druhé straně u Schalke stále svítí nula, a tak zůstává poslední.

Jestliže úvodních třicet minut nabídlo vyrovnaný duel a poté do konce prvního poločasu převzalo otěže zápasu Schalke, tak druhou pětačtyřicetiminutovku ovládl Freiburg. Ten se díky vítězství posunul na devátou příčku tabulky.
90+3'
90+2'
Hosté poslali míč na levou stranu, kde se vrátil výborně jeden z domácích hráčů. Je to Freiburg, který drží míč a určitě s jeho odevzdáním spěchat nebude.
90+1'
Z rohového kopu Schalke nic nevytěžilo, a tak k postranní čáře přistupuje čtvrtý rozhodčí, jenž ukazuje, že se budou hrát tři minuty nad rámec normální hrací doby.
90'
No a málem bylo! na první tyči se ke střele prodral Guido Burgstaller, jehož pokus zamířil jen těsně vedle. Ovšem hostující tým bude kopat další roh.
89'
Jenže z rohového kopu nic nebude, jelikož hlavní rozhodčí viděl útočný faul. To povzbudilo domácí příznivce, kteří oslavují už vítězství. Ale není příliš brzy?
88'
Hostujíc Hamza Mendyl si narazil míč se spoluhráčem a zakončil. Jeho pokus srazil vedle brány jeden z bránících hráčů. Schalke bude rozehrávat rohový kop.
87'
Po faulu kousek za půlící čárou rozehrál volný kop Matija Nastasić. Míč z jeho kopačky okamžitě letěl do šestnáctky, kde opět vládnou bránící hráči. Ovšem i nadále se Freiburg musí bránit.
85'
Hráči v červených dresech hrají ve druhé pětačtyřicetiminutovce skvěle a vybojovali rohový kop. Jenže centr mířící na malé vápno netrefil jeden z domácích hráčů, a tak Schalke stále žije.
84'
Tak teď si obrana Freiburgu může oddechnout, jelikož nezvládla rozehrávku. Z obrovské dálky se sice napřáhl Nabil Bentaleb, jehož pokus letěl hodně vysoko nad domácí bránu.
83'
Krajní obránce měl balon proti noze, ale ke střele se neodhodlal. Ovšem Daniel Caligiuri vymyslel centr, který opět v poklidu odvrátila domácí obrana.
82'
Blížíme se k vypršení základní hrací doby a Freiburg stále drží balon daleko od vlastní branky. Je trochu překvapující, že tlak hráčů v šedivých dresech zatím nepřichází.
81'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Breel Embolo, přichází Guido Burgstaller.
79'
Po standardní situaci se k hlavičce dostal osamocený Philipp Lienhart! Jeho hlavička mířil do pravé části branky, kde byl také připravený Ralf Fährmann. Právě hostující brankář drží Schalke ve hře alespoň o bod.
78'
Žlutou kartu dostává Roland Sallai (SC Freiburg).
Žlutou kartu dostává Mark Uth (FC Schalke 04).
77'
Mark Uth se snažil zastavit soupeře a počínal si nedovoleně. V době, kdy mu Roland Sallai přepadl přes nohu, zasáhl soupeře do obličeje.
76'
Schalke se snaží zatlačit soupeře do jeho šestnáctky a to se také daří. Ovšem centr z levé strany byl opět odvrácený, následně přišel faul u půlící čáry na domácího hráče.
75'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Marco Terrazzino, přichází Jerôme Gondorf.
74'
Z velké dálky se do míče opřel Christian Günter, ale tentokrát jeho pokusu chyběla přesnost. Zakončení domácího hráče spíše ohrozilo fanoušky za brankou, než brankáře.
72'
Domácí celek opět zastavil další útok soupeře a ještě si vynutil faul. Právě faulující Mark Uth si více ublížil, než že by soupeři naložil.
71'
Už pouze dvacet minut zbývá hostujícímu celku, aby dosáhl alespoň na bod. Jenže čas mu utíká velice rychle a nutno podotknout, že Schalke ve druhé pětačtyřicetiminutovce branku Freiburgu neohrozilo.
69'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Jevhen Konopljanka, přichází Alessandro Schöpf.
68'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Florian Niederlechner, přichází Philipp Lienhart.
68'
Žlutou kartu dostává Hamza Mendyl (FC Schalke 04), který neudržel nervy na uzdě po rozhodnutí pomezního sudího. Hostující hráč zle práskl do míče a je právem potrestaný.
67'
Mohla zafungovat spolupráce Salif Sané – Breel Embolo. Ovšem druhý jmenovaný na míč nedosáhl, a tak po odrazu míče z jeho kopačky zamířil jen k brankáři.
65'
Schalke táhlo další útok po pravé straně, kde vybojovalo autové vhazování. Jenže dlouhý aut v pokutovém území odvrátila obrana domácího mužstva.
64'
Za dlouhým pasem běžel Nils Petersen, kterému překazil celou situaci Salif Sané. V posledních minutách se hraje spíše bojovně, než hezky.
62'
K rozehrání standardní situace se postavili hned tři hráči, ale vystřelil Matija Nastasić. Jeho pokus měl mířit do pravé šibenice, jenže míč břevno asi o půl metru přeletěl.
61'
Amín Harít se dožadoval dlouho faulu, který hlavní rozhodčí po domluvě s asistentem odpískal. To je nadějná pozice pro Schalke. Uvidíme, jak s ní hosté naloží ...
60'
Tentokrát se hraje uprostřed hřiště, kde se bojuje o každý metr hrací plochy. Celou situaci přerušují hosté, ale nyní se Jevhen Konopljanka k centru přes přesilu soupeřů nedostal.
58'
Náskok domácího celku mohl být dvoubrankový, to kdyby Marco Terrazzino přesněji zakončil. Právě krajní záložník se objevil na penaltě úplně sám, ale jeho hlavička zamířila jen do míst, kde stál Ralf Fährmann.
57'
Asi nejlepším hráčem hostujícím hráčem je Jevhen Konopljanka. Právě ukrajinský reprezentant se prohnal kolem soupeře a poslal centr z levé strany do šestnáctky. Jenže hráči v červeném si opět poradili a nepustili soupeře k zakončení.
56'
Žlutou kartu dostává Matija Nastasić (FC Schalke 04), který zezadu dohrál Floriana Niederlechnera.
55'
Jestliže bylo v prvním poločasu Schalke více nebezpečné, tak teď dostalo lekci z produktivity. Připomínám, že hosté stále čekají na první body v letošní sezóně Bundesligy.
53'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Cedric Teuchert, přichází Mark Uth.
52'
Freiburg právě vstřelil branku!
Tak přeci jsme se dočkali úvodní branky zápasu a trochu překvapivě se radují domácí. Zpoza vápna zakončil Christian Günter, jehož střelu hostující brankář neudržel. Do prostoru, kam zamířil míč jako první doběhl FLORIAN NIEDERLECHNER, který placírkou posouvá Freiburg do vedení. Asistence: Christian Günter.
51'
Žlutou kartu dostává Daniel Caligiuri (FC Schalke 04), který tvrdě dohrál soupeře šlapákem. To byl opravdu nešetrný zákrok, jenž byl na konec správně posouzen.
50'
Hra se přerušuje, jelikož na zeleném pažitu po tvrdém ataku zůstal ležet Florian Niederlechner. Hlavní rozhodčí si dlouho rozmýšlí, co se situací provede.
49'
Hostující celek se pokusil o přímý pas do šestnáctky, ale ten byl příliš dlouhý, a tak si pro míč v poklidu došel Ralf Fährmann.
48'
Od rohového praporku odcentroval Christian Günter, jeho pas letěl přímo na nohu domácího kapitána. Jenže Nils Petersen ve slibné příležitosti balon nezasáhl, a tak se Schalke osvobozuje.
47'
Z pravé strany zakončil jeden z domácích, Ralf Fährmann se mu ale rychle vrhl pod nohy. Hra pokračuje dále a je to Freiburg, který se opět hnal do šestnáctky a vybojoval také rohový kop.
46'
Centr mířil na první tyč, kde jej patou netrefil jeden z hostů. Míč popadl na malé vápno, kde se k zakončení dostal Matija Nastasić. Ovšem hostující stoper byl opět překvapený, a tak přesně nezamířil.
46'
Hlavní rozhodčí dal pokyn k zahájení druhého poločasu. Schalke se jako první dotklo míče a na pravé straně vybojoval Breel Embolo rohový kop.
46'
Dlouho se utkání jevilo jako vyrovnané, ale posledních deset minut úvodní pětačtyřicetiminutovky patřilo hostujícímu celku. Nejprve Schalke vstřelilo gól, který nebyl uznán a právě ve zmíněné desetiminutovce nastřelilo i dvakrát pravou tyč branky, kterou hájí Alexander Schwolow. Ovšem také domácí měli nějaké slibné příležitosti, ale zejména Nilse Petersena koncovka hodně trápila. Uvidíme, zda se stav zápasu pohne ve druhém dějství.
45+2'
45+2'
Při nepřehledné situací mířil centrovaný míč před branku Freiburgu, kde opět orazítkoval pravou tyč. Schalke se dožadovalo pokutového kopu, protože při souboji upadl na zadní tyči jeden z hostů. Hlavní sudí opět ukazuje, že penalta se kopat nebude, a tak pokračujeme ve hře.
45+1'
K postranní čáře přistupuje čtvrtý rozhodčí, jenž na tabuli ukazuje, že se bude hrát šedesát vteřin nad rámec normální hrací doby. Vraťme se na zelený pažit, na kterém leží Nabil Bentaleb.
45'
Vypadá to, že první poločas se už pouze dohraje. U půlící čáry byl navíc faulován Cedric Teuchert, a tak se hra opět přerušuje. Uvidíme, zda Schalke ještě něco vymyslí.
43'
Zdá se, že na koni poločasu Freiburg vůbec nestíhá a musí se opět brání. Jenže tentokrát si v souboji jeden na jednoho neporadil Breel Embolo.
41'
Uf, tak jsem to málem zakřikl a branka byla velmi blízko! Do vápna si naběhl Hamza Mendyl, jehož střela z levé strany šestnáctky mířilo na zadní tyč, kterou také balon trefil. Bohužel pro Schalke míč následně zamířil zpátky do hry.
40'
Pět minut plus nastavení schází do konce první části hry. Vypadá to, že se pětačtyřicetiminutovka dohraje bez vstřeleného gólů. Nyní se do útoku ještě žene Schalke.
39'
Jevhen Konopljanka mohl přihrát do strany nabíhajícímu spoluhráči, ale raději vzal balon doprostřed hřiště, kde Breel Embolo narazil jinému spoluhráči proti noze. Ovšem také pokus z kopačky Suata Serdara mířil jen nad bránu.
37'
K centru se opět odhodlal Jevhen Konopljanka, jehož pas byl odvrácen. K zakončení se ještě dostal Nabil Bentaleb, ale také jeho pokus z pětadvaceti metrů zamířil jen nad bránu.
36'
Freiburg postupnou kombinací hledá cestu k pokutovému území hráčů v šedivých dresech. Jenže právě Schalke výborně napadá a donutilo tak soupeře k přihrávce na vlastní stopery.
35'
I podle statistik, které nám režie nabídla, je utkání vyrovnané. Bojuje se téměř o každý metr zeleného pažitu a utkání by vstřelená branka hodně pomohla.
33'
Žlutou kartu dostává Robin Koch (Freiburg), který si pomohl zatažením za dres a je prvém prvním potrestaným hráčem tohoto zápasu.
32'
Téměř v ideální pozici byl Nils Petersen, jenž na hranic vápna dostal hodně prostoru. Ovšem jeho pokus z prostředka hrací plochy zamířil jen do bránícího hráče.
31'
Opět jsme byli svědky dobré příležitosti, ale opět je pískán ofsajd. Prodloužený míč měl na hlavě na zadní tyči Matija Nastasić, ale právě jeho postavení bylo ofsajdové. Hostující stoper se stejně příležitosti zalekl a míč netrefil.
30'
Hostující tým se opět připomíná kombinací na levé straně, ale Hamza Mendyl prohrál souboj. Ovšem Schalke zůstává u míče a může opět hledat recept na soupeřovu obranu.
29'
Domácí celek opět rozehrával standardní situaci z levé strany. Centr mířil někam na hranici malého vápna, kde bylo hned několik hráčů v červeném. Jenže všechny je předčil skvělým vyběhnutím Ralf Fährmann, jenž míč vyboxoval daleko od brány.
27'
Z klidné pozice rozehrál Marco Terrazzino, jenž v levé části šestnáctky našel svého kapitána. Ovšem jeho pokus z halfvoleje zamířil opět pouze nad branku. Zakončení Nilse Petersena v dnešním střetnutí hodně trápí.
26'
Dvacet minut se hrálo v komorní atmosféře, ale teď se do toho fanoušci Freiburgu opravdu opřeli a ženou svůj tým za vedoucím gólem. Nils Petersen si pokryl míč tělem a vybojoval standardní situaci.
25'
Hostující mužstvo už bylo u pokutového území soupeře, ale opět přišla jen přihrávka zpátky. Schalke opět začíná z vlastní poloviny hřiště, ale poté přišel faul na domácího kapitána.
23'
Schalke je zatím asi mírně lepším celkem, ale dostalo se pouze do jediné šance. Tentokrát se hosté ale nevypořádali s napadáním Freiburgu.
22'
Aktivní Jevhen Konopljanka odcentroval z levé strany a našel spoluhráče ve vápně. Jenže Breel Embolo nezvládl zpracování na prsa a právě od něho zamířil míč do zámezí.
21'
Snad poprvé se probudili domácí fanoušci, kteří teď velmi hlasitě ženou své "miláčky" za úvodní brankou. Hráči v červených dresech sice mají balon, ale kombinují jen na vlastní polovině hrací plochy.
20'
Dvacet minut už je minulostí a stav je stále bezbrankový. Jako první to budou moci změnit domácí, kteří se usadili na polovině soupeře, kde kombinují. Ovšem přišla lehká ztráta a další faul je připsán do statistik Freiburgu.
18'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Lukas Kübler, přichází Pascal Stenzel.
18'
Po lehkém získání balonu se Freiburg dostal do vápna a opět slibně začínající akci zpackal. Střela z voleje zpoza vápna letěla opět jen na branku, kterou hájí Ralf Fährmann.
17'
Z velké dálky se do balonu opřel Nils Petersen, jehož zakončení opět letělo pouze nad branku. Uvidíme tak pouze odkop od hostující brány.
16'
Je vidět, že oba celky se v sezóně zatím trápí a je to spíše boj než hezký fotbal. Navíc Freiburg bude poprvé střídat, tak který z hráčů má zdravotní problém.
15'
Už to vypadalo, že domácí prohodí míč na útočníka, který by šel sám na brankáře. Jenže skvěle zasáhl Salif Sané, jenž se hrdinou okamžiku, alespoň pro Schalke určitě.
13'
A opět ukrajinský fotbalista v akci, tentokrát přenesl hru na pravou stranu. Sice do vápna mířil centr, ale obrany ho opět odvrátila. Jenže Schalke je znovu na míči a kombinuje.
12'
Hráči v šedém kombinují opět na levé straně hrací plochy, kde to opět vypadalo na průnik Jevhena Konopljanky. Ale tentokrát přišla přihrávka doprostřed hrací plochy a budeme ledovat další postupný útok.
10'
Obrovská šance také před brankou hostujícího celku, ale na úvodní gól stále čekáme. Balon za vápnem propadl k osamocenému Marcu Terrazzinovi, který celou akci uspěchal zakončením, jenž letělo jen nad bránu. Tato situace si říkala o mnohem více vzruchu před brankou Schalke.
9'
Schalke je v úvodu zápasu hodně aktivní a tentokrát se pokusil překvapit brankáře Jevhen Konopljanka. Jeho zakončení letělo z levé strany na přední tyč, kde byl připravený Alexander Schwolow.
8'
Také Freiburg se poprvé pokusil zakončit, ale zakončení domácího kapitána letělo jen vysoko nad branku. Nils Petersen byl v záklonu, a tak jeho pokus ani jinak dopadnout nemohl.
7'
Hostující celek už mohl být ve vedení, ale zkusí to po dalším postupném útoku. Ovšem Breel Embolo nezpracoval balon na hranici vápna, a tak o něj pochopitelně přišel.
5'
Hlavní rozhodčí použil video a branku hostujícího celku odvolává, ale pojďme postupně po stopách velké šance Schalke! Alexander Schwolow dělal co mohl a připsal si dva vynikající zákroky. Nejprve zneškodnil pokus zpoza vápna,následně si poradil se střelou Breela Emboly. Poté se k ještě jedné dorážce prodral Cedric Teuchert, jenž sice dostal míč za brankovou čáru, ale ještě před tím stál v ofsajdu.
4'
Od úvodních minut se hra hodně kouskuje, oba celky používají zakázané prostředky k zastavení soupeře. Další útok hráčů v červeném je zastaven u levé postranní čáry.
3'
Do dnešního utkání SC Freiburg nastoupil v červených dresech, naopak FC Schalke 04 zvolilo šedivou sadu. Vraťme se ale na zelený pažit, kde kombinují domácí na vlastní polovině.
2'
Hned na začátku druhé minuty vidíme faul také na druhé straně, kde se provinil Daniel Caligiuri. Ovšem dlouhý centr byl ještě před šestnáctkou odvrácen.
1'
Utkání začíná! Jako první se postavili k míči domácí, ale jejich dlouhý nákop úspěch neslavil. Následně byl ve vzdušném souboji faulován Jevhen Konopljanka, a tak se poprvé přerušuje.
1'

SC Freiburg: Schwolow – Kübler, Gulde, Heintz, Günter – Niederlechner, Koch, Höfler, Sallai – Terrazzino, Petersen (C).
Náhradníci: Flekken – Lienhart, Gondorf, Kammerbauer, Höler, Stenzel, Waldschmidt.

FC Schalke 04: Fährmann (C) – Mendyl, Sané, Nastasić, D. Caligiuri – Konopljanka, Bentaleb, Serdar, Harít – Teuchert, Embolo.
Náhradníci: Nübel – Naldo, Rudy, Mascarell, Schöpf, Uth, Burgstaller.

Rozhodčí: Willenborg – Foltyn, Gorniak.
Ještě jednou vítám fotbalové nadšence u vloženého kola německé Bundesligy. Již jsou známy sestavy, které si za okamžik představíme. Zápasem vás provede Michal Luxa. Doufám, že se budeme u souboje týmů z druhé části tabulky dobře bavit.
Poslední dva vzájemné zápasy ovládlo Schalke a také možná díky tomu favorizují sázkové kanceláře hostující celek. Ovšem předpoklady jsou jedna věc a herní projev druhá. Freiburg v posledních pěti utkání zvítězil pouze jednou a dvakrát došlo střetnutí do remízového stavu.

Schalke – Freiburg 2:0
Freiburg – Schalke 0:1
Freiburg – Schalke 2:0
Schalke – Freiburg 1:1
Schalke – Freiburg 0:0
SC Freiburg

Na Schalke to není nikterak růžové, ale ani ve Freiburgu to není nejlepší. Domácí celek získal čtyři body a zatím mu patří čtrnáctá pozice. Ovšem vstup do soutěže se Breisgau-Brasilianer nepodařil, ale v posledních dvou kolech se podařilo zabrat. Jestliže je v něčem Freiburg horší než jeho dnešní soupeř, je to určitě v inkasovaných branek, jelikož inkasoval už devětkrát. Nejlepším střelcem týmu je Jerôme Gondorf, který dostal míč za brankovou čáru dvakrát.

Wolfsburg – Freiburg 1:3
Freiburg – Stuttgart 3:3
Hoffenheim – Freiburg 3:1
FC Schalke 04

Zatím téměř nikdo z hostujících příznivců moc nechápe, co se s jejich klubem děje. Schalke se totiž nachází na posledním místě tabulky a co je ještě horší, že nezískalo ani bod. Celek z Gelsenkirchenu vstřelil pouze dvě branky a dokonce osmkrát inkasoval. Mezi zraněními je dvojice Oczipka a Stambouli, kteří by neměli do úterního střetnutí zasáhnout. Důležité je také připomenout, že Schalke hraje Ligu mistrů, kde v domácím prostředí získalo bod proti silnému Portu.

Schalke – Bayern 0:2
Monchengladbach – Schalke 2:1
Schalke – Herta 0:2
Vítám všechny nadšence německého ligového fotbalu, na programu je totiž páté kolo Bundesligy. V něm se představí SC Freiburg a FC Schalke 04.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.