Bundesliga - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mönchengladbach : Stuttgart - 9. prosince 2018   18:00

Mönchengladbach
69' Raffael (Neuhaus) • 77' Neuhaus (T. Hazard) • 84' Pavard(vl.)
3:0
(0:0)
Sommer – Lang, Elvedi, Jantschke, Wendt – Stindl (C), Strobl, Zakaria (61. Neuhaus) – Traoré, Pléa (61. Raffael), T. Hazard.
Sippel – Beyer, Cuisance, Herrmann, Johnson, Neuhaus, Raffael.
Aytekin – Dietz, Beitinger
Borussia-Park, Mönchengladbach
Stuttgart
Zieler – Baumgartl, Pavard, Kempf – Beck (46. Thommy), Gentner (C), Aogo (26. G. Castro), Emiliano Insúa – Donis (75. Dajaku), Mario Gómez, N. González.
Grahl – Aidonis, Akolo, G. Castro, Sarpei, Thommy, Dajaku.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 71 % : 29 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 7:4. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 5:3. Fauly: 7:12.
Hlavní rozhodčí Aytekin nenastavil ani vteřinu a citlivě ukončil trápení Stuttgartu okamžitě po skončení devadesáté minuty. Favorizovaný Mönchengladbach měl od úvodu více ze hry, ale prosadit se dokázal až dvacet minut před koncem, kdy se prosadil střídající Raffael. Další náhradník Neuhaus se prosadil o malou chvíli později a po vyloučení Thommyho dovršil hostující zkázu vlastní gól Pavarda, který se ještě k tomu zranil. Borussia tak napravila prohru z Lipska a vrací se před Bayern na druhé místo. Stuttgart naopak nenavázal na výhru s Augsburgem a zůstává na barážové šestnácté pozici.
90'
90'
Stindl zleva centroval k vzdálenějšímu konci pokutového území, odkud do balónu práskl Lang, ale poslal ho vysoko nad branku.
89'
Jednomu z hostů se podařilo přerušit kombinační akci, ale vzhledem k dvojnásobnému oslabení neměl s kým vyrazit do protiútoku. Následovalo tak odkopnutí k Sommerovi.
88'
Domácí nemají se svým soupeřem žádné slitování a snaží se přidat další góly. Další střela zpoza vápna byla dosti nepřipravená a letěla mimo branku.
87'
Borussia se snadno dostala do pokutového území. Menší zmatky čtvrtým gólem neskončily a navíc už byl signalizován ofsajd.
85'
S Pavardem to od první chvíle nevypadalo dobře. Obránce Stuttgartu musel opustit bojiště a jelikož hosté mají dostřídáno, tak jim na hřišti zbývá osm hráčů do pole.
84'
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Sportovní tragédie hostujícího týmu je dokonána! Na levém kraji velkého vápna zapomenutý Lars Stindl se přihlásil o přihrávku, kterou sklepával do malého vápna. Tam se snažil míč získat BENJAMIN PAVARD, jenž si ho srazil do vlastní sítě a ještě si přivodil svalové zranění.
83'
Zatímco domácí náhradníci dokázali skórovat, tak Erik Thommy se stihl vykartovat! Hazard mu udělal kličku a po lehkém zatažení za ruku šel ochotně k zemi. Stuttgart bude za nepříznivého stavu dohrávat v deseti.
81'
Stuttgart je po druhém gólu naprosto opařený a aktuálně si nevěří na útok do zformované obrany. Místo toho byla k vidění zpátečka k Zielerovi.
80'
Lars Stindl to přehnal s důrazem a povalil k zemi Gonzáleze, který v tu chvíli zpracovával autové vhazování Baumgartla.
79'
Domácí trenér Dieter Hecking si může skutečně gratulovat. V dosti nezáživné pasáži poslal do hry dva náhradní útočníky a oba se mu během krátké chvíle dokázali gólově prosadit.
77'
Jenomže přichází přesný opak. Borussia přidává druhý gól a zřejmě si své vítězství už pohlídá! Traoré ještě stihl odcentrovat z koncové čáry. Přetažený pas přebíral úplně volný Hazard, který posunul míč před sebe na FLORIANA NEUHAUSE. Ten stál na místě, ale přesto měl dostatek času na přípravu střely, kterou umístil ze svého pohledu k pravé tyči.
76'
Vzhledem k početné marodce se bude manko Stuttgartu snažit zlikvidovat také sedmnáctiletý Dajaku, pro kterého je to bundesligová premiéra.
75'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Anastasios Donis, přichází Leon Dajaku.
74'
Držení míče: 70% – 30%.
73'
Jeho protějšek Yann Sommer pozorně sledoval hru a doběhl si pro hlavou prodloužený nákop, u kterého byl dříve než hostující útočník.
72'
Podobně nepřesný pas se uskutečnil i na druhé straně. Neuhaus i Raffael byli bez šance na jeho zpracování a Zieler rychle rozehrává.
71'
Baumgartlův nákop byl hodně vysoký a přeletěl všechny jeho spoluhráče v pokutovém území. Míč v autu sice neskončil, ale na kopačkách s ním hrají domácí.
69'
Další akce dvou náhradníku už je gólová a domácí od devětašedesáté minuty vedou 1:0! Tečovaná přihrávka přece jenom skončila na noze Floriana Neuhause, který zleva odcentroval a posadil míč přesně na RAFFAELA, který umístil hlavičku k zemi a Zieler na ni nedosáhl.
68'
Konečně něco zajímavého! Neuhausova střela z delší vzdáleností byla okamžitě zablokovaná. Míč spadl z velké výšky přesně na nohu dalšího střídajícího hráče Raffaela, který pálil rovnou z voleje a o kousek minul vzdálenější tyč!
67'
Traoré se marně snažil pokrýt míč, když proti němu startovalo hned několik hráčů Stuttgartu. Jejich zásluhou se domácí museli vrátit až k Sommerovi.
66'
Michael Lang se sice prodral k hlavičkovému zakončení, ale balón i v tomto případě opustil hrací plochu v momentě, kdy byl hodně vzdálen od brankové konstrukce.
65'
Raffael si odmítl protihráče při zpracování Hazardovy přihrávky a dal míč do druhé vlny na Stindla, jehož dalekonosná střela byla sražená na roh.
64'
Prakticky všechny přihrávky směřující před Zielerovu branku se obraně Stuttgartu daří zachytávat. I proto se hraje naprosto bez šancí.
63'
Z dlouze připravované standardní situace nevytěžil Gladbach ani sebemenší náznak šance. Hra se vrátila zpět do blízkosti půlící čáry.
62'
Nesmírně rozkouskovaná pasáž zápasu. Za svůj ostrý skluz byl žlutou kartou potrestán střídající Erik Thommy.
61'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Denis Zakaria, přichází Florian Neuhaus.
61'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Alassane Pléa, přichází Raffael.
60'
Domácí si zahráli menší bago na vlastní polovině. Jeho ústřední postavou byl i brankář Yann Sommer, jenž bude ze své branky sledovat hned dvojité střídání Borussie.
59'
Denis Zakaria z boku dohrál přihrávajícího Baumgartla, aniž měl nějakou reálnou šanci na zisk míče. Je to pro něj už pátá žlutá v sezoně.
58'
Pléa si šel hodně do hloubky pro autové vhazování. To se mu nepodařilo zpracovat a znovu z toho byla velmi rychlá ztráta.
57'
Zatímco v první půli se pár zajímavých šancí uskutečnilo, tak po změně stran je to hlavně o nepřesnostech. Zaplněné ochozy se za deštivého počasí moc nebaví.
56'
Elvedi udržel jednoho z útočníků za svými zády a střílený centr z pravého křídla opět odehrál na roh. Ten se Castrovi vůbec nepovedl, centr skončil až na opačném konci hřiště u Pavarda.
55'
Naopak se konal zajímavě vypadající rychlý kontr Borussie. Zieler na jeho konci zůstal v naprostém klidu, neboť byl máván i pískán ofsajd.
54'
Gonzalo Castro kroutil zakroutil míč na Gentnera, který byl úplně sám, ale zakončení z prvního doteku nešlo do prostoru mezi třemi tyčemi.
53'
Baumgartlovi se vymklo kontrole přenesení hry na levou stranu. Jeho spoluhráči balón ale znovu vybojovali a urvali pro sebe rohový kop.
52'
Alassane Pléa i v pokleku bojoval o balón, ale přitom si pomohl faulem. Z defenzivní linie rozehrávají hosté ze Stuttgartu.
51'
A další odevzdaný balón od Mönchengladbachu. Tentokrát se hodně ukopl Michael Lang.
50'
Thorgan Hazard zkoušel procpat míč do zahuštěné šestnáctky, jenomže hostům se podařilo nekompromisně zakopnout míč do středu pole.
49'
Po několika nepřesnostech od obou týmů se moc nepředvedl ani Traoré, jehož nepřesný centr skončil za koncovou čarou. Následuje Zielerova rozehrávka.
48'
Úvod půle se nese v hodně poklidném duchu. Hráčům bude v nepříznivém počasí chvíli trvat, než se zase dostanou do ideální provozní teploty.
47'
Ibrahima Traoré si hodně věřil, když si sbíhal z pravého křídla směrem k ose hřiště. Přitom narazil do zpevněného Castra a trochu si přitom ublížil.
46'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Andreas Beck, přichází Erik Thommy.
46'
Je za námi první poločas, ve kterém měl Mönchengladbach očekávanou převahu, jenomže na podobě skóre se to nijak neprojevilo. Hosty zatím drží brankář Ron-Robert Zieler, který zneškodnil šance Traorého, Pléy i Strobla. Na druhé straně měl jedinou šanci Mario Gómez. Ani on na soupeřova gólmana ale nevyzrál a bezbrankový stav tak vydržel až do pauzy.
45+3'
45+2'
Za vytrvalého deště se první poločas chýlí ke konci. Poslední útoky na obou stranách zastavily odmávané ofsajdy.
45+1'
Nastavují se 3 minuty.
45'
Benjamin Pavard po následné standarce fauloval v pokutovém území Zakariu, takže míč se znovu bude posouvat proti brance Rona-Roberta Zielera.
45'
Karta se obrátila a González se tentokrát stal obětí faulu u středového kruhu, za který Tobias Strobl viděl i žlutou kartu.
43'
Následný roh hosté přečkali, avšak kvůli nedovolenému zákroku Nicoláse Gonzáleze musí opět zapomenout na případný útok.
42'
Solidní šance na otevření skóre! Centr z pravé strany propadl k Tobiasi Stroblovli, který se pohotově opřel do střely, jenomže Zieler ji parádním reflexivním zákrokem vytěsnil nad břevno.
41'
Lars Stindl centroval z pravé strany a přitom trefil clonícího Kempfa přímo do obličeje. Obránce VfB se dal rychle do kupy, aby mohl pomoct bránit rohový kop.
40'
Ani z tohoto mráčku nezapršelo. Po hlavičce směřující k rohovému praporku se míč sice vrátil k vápnu, ale Castro se jej viditelně dotkl rukou.
39'
Centr z levé strany byl hodně nepovedený. Castro po něm obral o míč Hazarda a Stuttgart šel do protiútoku, jenž rovněž končí rohem.
38'
Aktivní Traoré potáhl míč po levé straně. Baumgartl přízemní centr překazil, ale přes velkou snahu nezabránil dalšímu rohovému kopu.
37'
Ron-Robert Zieler hodně dlouho čekal na svůj odkop, který k jeho smůle propadl do autu. Územní převaha Mönchengladbachu může nadále pokračovat.
36'
Ten se podařilo Borussii také zakončit, ovšem Traorého střela z voleje z hranice pokutového území proletěla hodně vedle Zielerovy pravé tyče.
35'
Traoré vysunul Zakariu, který byl v těžkém úhlu a trefil vybíhajícího Zielera. Následná dorážka byla zablokovaná na rohový kop.
34'
Několikátý neúspěšný centr Hazarda. Hosté vyhlavičkovali míč do bezpečí a Tobias Strobl ho vrátil až na obrannou polovinu Borussie.
33'
Yann Sommer trochu zalaškoval s nervovou soustavou trenérů a fanoušků, když podcenil zpracování malé domů. Žádné následky to však nemělo.
31'
Z něj už žádná další šance nevznikla, takže možnost zaútočit dostává také domácí Borussia.
30'
Mario Gómez pochopil úmysl Castra a během přihrávky ze středového kruhu se dostal za obranu. Sommer proti němu dobře vyběhl a zakončení srazil na rohový kop.
29'
Opět ji rozehrál Hazard, ale centrovaný míč jeden z hostů bezpečně odhlavičkoval mimo pokutové území.
28'
Marc-Oliver Kempf na pravé straně zajel do Traorého a vyfasoval za to druhou žlutou kartu v probíhající sezóně. Následuje další standardka.
27'
Po centru zprava se míč ve vápně několikrát poodrážel, až hoAlessane Pléa zblízka napálil do sítě. Radost z gólu každopádně zhatil odmávaný ofsajd.
26'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Dennis Aogo, přichází Gonzalo Castro.
26'
Zraněný Aogo nenašel pochopení ani u rozhodčího Aytekina, který mu na rozloučenou udělil žlutou kartu. Na střídačce Borussie se mezitím chystá střídání.
25'
Před dalším rohem se pomalým tempem vydal ze hřiště Dennis Aogo. Metr před autovou čarou si nepochopitelně sedl a vyvolal velkou vlnu nevole v hledišti.
24'
S jeho ubráněním neměl Stuttgart sebemenší problémy a domácí se museli vrátit až do středu bojiště.
23'
Mönchengladbach se hezky prokombinoval k centru z kopačky Traorého, jenž byl sražen na rohový kop.
22'
Domácí fotbalisté prakticky neustále hledají na levé straně Hazarda. Ten předal balón Zakariovi, ale jeho přihrávku už protihráči vystihli.
21'
Vzájemnou kolizi Jantschkeho a Gómeze odnesli oba hráči nějakou bolístkou. Na hrací plochu byly povolány realizační týmy.
20'
Beckovu snadno čitelnou přihrávku Elvedi zastavil a společně se svými kolegy z obrany rozjíždí nový útok Borussie.
19'
Snad poprvé od páté minuty se Stuttgart dostal do ofenzivy. Na dlouhou dobu to ale neplatilo, protože Gentner svým pasem překopl Gómeze a poslal míč do autu.
17'
Andreas Beck už poněkolikáté fauloval a po zákroku ve středu hřiště si od hlavního arbitra vyslechl asi poslední slovní napomenutí.
16'
Jeden z rozhodčích měl menší problémy s komunikačním zařízením. Vše se ale podařilo rychle napravit a utkání muže plynule pokračovat.
15'
Nesmírně rychlý přechod Gladbachu do útoku. V hlavní roli byl Zakaria, jenže na jeho finální přihrávku z pravého konce pokutového území neměl kdo navázat.
14'
Alassane Pléa si mezi třemi hráči ještě jednou našel ztracený míč a několika rychlými kroky si udělal prostor ke střele, kterou Zieler skokem k pravé tyči výborně vyrazil.
13'
Hosté naopak solidně brání a pravidelně vytlačují akce Mönchengladbachu do bezpečného prostoru u půlící čáry.
12'
Poslední minuty jednoznačně patří domácím. Naopak Stuttgart se po aktivním začátku už dlouho nepodíval na útočnou polovinu.
10'
Další dobrý obranný zákrok Benjamina Pavarda, který se postavil do dráhy míče a při pěkné kombinaci Borussie přesměroval míč do náruče vlastního gólmana.
9'
Thorgan Hazard se postaral o rozehrávku standardní situace, jenže Pavard si s jeho centrem z levé strany snadno poradil.
8'
Domácí se několika přihrávkami přesunuli zprava doleva, kde Traorého jednoznačně fauloval Andreas Beck a může být docela rád, že neviděl žlutou kartu.
7'
Hazard se jednoduše dostal až těsně před pokutové území. Svou akci vyšperkoval přihrávkou na Traorého, jehož křižnou střelu z levé strany v půli cesty zastavil Zielerův jistý zákrok.
6'
Pavard si pomohl nedovoleným způsobem na ose hřiště. Domácí každopádně rozehráli směrem dozadu a budou muset kombinovat do zformované obrany.
5'
Dlouhý aut z pravé strany propadl až ke Gonzálezovi, který i v pádu dokázal vystřelit, ale míč poslal nad břevno branky Yanna Sommera.
4'
Na druhém konci hřiště Ibrahima Traoré dával patičku za sebe, kde tušil spoluhráče, ale přitom našel jen obránce VfB, které se ihned tlačí do ofenzivy.
3'
O první zakončení se po těžko zpracovatelné přihrávce z levé strany postaral Donis, ovšem pomaloučká střela zpoza šestnáctky nemohla Sommera překvapit.
2'
O úvodní výkop zápasu se postarali hosté, kteří nastupují v černých, zatímco domácí v kompletně bílých dresech.
1'

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Lang, Elvedi, Jantschke, Wendt – Stindl (C), Strobl, Zakaria – Traoré, Pléa, T. Hazard.
Náhradníci: Sippel – Beyer, Cuisance, Herrmann, Johnson, Neuhaus, Raffael.

VfB Stuttgart: Zieler – Baumgartl, Pavard, Kempf – Beck, Gentner (C), Aogo, Emiliano Insúa – Donis, Mario Gómez, N. González.
Náhradníci: Grahl – Aidonis, Akolo, G. Castro, Dajaku, Sarpei, Thommy.

Rozhodčí: Aytekin – Dietz, Beitinger.
Vzájemné zápasy v minulé sezóně
11.02.2018 Stuttgart – Mönchengladbach 1:0.
19.09.2017 Mönchengladbach – Stuttgart 2:0
VfB Stuttgart

Celek z Bádenska-Württemberska po postupu z druhé nejvyšší soutěže skončil v minulé sezóně na výtečném sedmém místě. V aktuálním ročníku se s podobnou formou ale nepotkal. Stuttgart během deseti úvodních kol vyhrál jediné utkání a usídlil se na úplném chvostu tabulky. Za poslední měsíc se jeho postavení v tabulce ale zlepšilo. Svěřenci Markuse Weinzierla v záchranářském souboji porazili 2:0 Norimberk. Následně nepřekvapili v Leverkusenu, ale před týdnem znovu naplno bodoval za vítězství 1:0 nad Augsburgem. Tým s nejslabší ofenzivou v soutěži se před nedělními zápasy nachází na patnáctém místě a má dvoubodový náskok na pozice zaručující přímý sestup.
Borussia Mönchengladbach

Domácí tým si v dosavadním průběhu sezóny vedl překvapivě dobře. Po třinácti kolech má bilanci osmi výher, dvou remíz a tří porážek. Celkem tak má šestadvacet bodů a z třetího místa ztrácí na druhý Bayern jediný bod, přičemž mnichovský velkoklub má o jeden odehraný zápas více. Mönchengladbach v listopadu odehrál tři ligové zápasy a vyšel z nich s kompletním počtem devíti bodů, když postupně porazil Düsseldorf, Brémy a Hannover. Minulý týden se Borussii ale nezadařilo, neboť na hřišti Lipska ani jednou neskórovala a prohrála 0:2.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu čtrnáctého kola německé Bundesligy. Od osmnácti hodin se můžeme těšit na utkání mezi týmy Borussia Mönchengladbach a VfB Stuttgart!