Schalke - Augsburg | ONLINE | 5.5.2019 13:30 | Bundesliga 2018/2019 | ŽIVĚ | iSport.cz

Bundesliga - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Schalke : Augsburg - 5. května 2019   13:30

Ukončeno
0:0
(0:0)
Schalke
Sestavy:
Nübel – D. Caligiuri, Stambouli (C), Nastasić, Oczipka – McKennie, Mascarell, Rudy (73. Boujellab) – Embolo, Serdar, Kutucu (61. Matondo).
Náhradníci:
Langer – Boujellab, Bruma, Carls, Harít, Matondo, Timotheou.
Rozhodčí
Gräfe – Kleve, Sinn
Veltins Arena, Gelsenkirchen
Augsburg
Sestavy:
Kobel – Schmid, Gouweleeuw, R. Khedira, Stafylidis – Gregoritsch (83. Teigl), Baier (C), Ku Ja-Čeol (66. Morávek) – Hahn, Schieber (57. Richter), Max.
Náhradníci:
Luthe – Danso, Janker, Morávek, Oxford, Richter, Teigl.
Přenos se aktualizuje automaticky

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 6:3. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 4:7.
Manuela Gräfeho řízení tohoto podprůměrně kvalitního zápasu asi příliš nebavilo, neboť ani ve druhé půli nenastavil vůbec nic. Utkání tak končí bezbrankovou remízou, za kterou budou radši hosté z Augsburgu. Ti většinu času bránili a zejména po příchodu Matonda čelili několika nepříjemnostem. Nejblíže rozhodnutí byl bezesporu Suat Serdar, který spálil i tu poslední šanci z devadesáté minuty. Tabulkoví sousedé si tedy rozebrali po bodu a ještě se budou muset hodně strachovat o záchranu.
90'
Konec zápasu.
90'
Zadáci Augsburgu ve vápně trestuhodně zapomněli na Serdara, který snadno přebral centr z pravého křídla. K domácí smůle ale vystřelil z jedničky přesně na Kobela.
88'
Breel Embolo v souboji o vysoký balón fauloval Daniela Baiera. Augsburg bude rozehrávat, zatímco utkání směřuje do bezbrankového konce.
87'
Prakticky totožnou situaci vymysleli hosté i v tomto případě. Ani Georg Teigl však domácímu brankáři větší vrásky na čele nepřidělal.
86'
Philipp Max se pokusil zaskočit nerozchytaného Nübela tvrdou ranou z nějakých třiadvaceti metrů. Domácí gólman snadno zasáhl, protože se proti střele doprostřed branky nemusel ani hnout.
85'
Fotbalisté Augsburgu svého gólmana tentokrát ve štychu nenechali. O pár vteřin později Kobel startoval proti průnikové přihrávce, nicméně jeho včasnému zákroku předcházel ofsajd.
84'
Daniel Baier si vyšlápl na Embola. Kartu nedostal, ale na standardní situaci pro Schalke to vůbec nic nemění.
83'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Michael Gregoritsch, přichází Georg Teigl.
81'
„Die Königsblauen“ pokračovali rohovým kopem, ze kterého se dostali do další dobré šance! Nastasić přepustil centr z pravé strany k zadní tyči, kde byl Matondo, ale z těsné blízkosti Kobela nepřekonal.
80'
Domácí střídání hru Schalke rozhodně oživily. Po chytré nabídce Embola zakončoval Matondo a jen kvůli teči Khediry nedopravil balón za Kobelova záda.
79'
Hostující obraně u penaltového puntíku vypomohl Michael Gregoritsch, který Oczipkův centrovaný balón vrátil do míst, odkud přišel.
78'
Nassim Boujellab byl faulován nedaleko od levé postranní čáry. Oczipka se už chystá na exekuci standardní situace.
77'
Prakticky nijak, protože u balónu už jsou znovu domácí. Těm opět zhatil plány na otevření skóre nepřesný centr.
75'
Matondo se snažil uvolnit uvnitř pokutového území, nicméně míč si přitom předkpol až za koncovou čáru. Jak odpoví Augsburg?
74'
Mladíček Boujellab se ihned zapojil do hry, nicméně odvážný střelecký pokus z necelých třiceti metrů nedoletěl ani k hraně vápna.
73'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Sebastian Rudy, přichází Nassim Boujellab.
73'
Omar Mascarell srazil Morávkovu pobídku do pokutového území k Nübelovi, který se vzápětí podílel na pozvolném založení útoku Schalke.
72'
Zleva rozehrával právě Oczipka, ale celá skupinka jeho spoluhráčů na centrovaný balón o centimetry nedosáhla.
71'
Bastian Oczipka si vyměnil míč s Matondem. Ve vápně se ale dostal mezi tři obránce a ti si poradili alespoň za cenu rohového kopu.
70'
Stafylidisovu dlouhou kolmici do křídelního prostoru zakřižovaný Max nepřevzal. Na řadu přichází rozehrávka od Alexandera Nübela.
69'
Další práce pro Kobela, který vykopával pod poměrně velkým tlakem. Svůj úkol zvládl, i když míč skončil jen na kopačkách domácích beků.
68'
Po lehko ubráněném centru vyrazil do protiútoku Matondo, který prošel snad přes sedmdesát metrů, ale nakonec byl zkušeně zastaven hostujícím kapitánem Baierem. Následuje jen odkop od Kobela.
67'
Oczipka šel do skluzu proti Hahnovi, kterého sice nenechal odcentrovat, ale míč přitom srazil na rohový kop.
66'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Ku Ja-Čeol, přichází Jan Morávek.
64'
Rabii Matonto se zprava prodral do pokutového území, ale tísněn obránci už nezvládl přihrát z blízkosti koncové čáry před malé vápno.
63'
Zatímco na startu zápasu vydatně pršelo a chvílemi padaly i kroupy, tak nyní Veltins Arenu rozzářily sluneční paprsky. Možná i to napomáhá trochu kvalitnějšímu fotbalu.
62'
Augsburg nechala Embolovi prostor na posun po pravém křídle. Domácí hráči se k jeho centru přesto znovu neprobojovali.
61'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Ahmed Kutucu, přichází Rabii Matondo.
60'
Držení míče: 46% – 54%.
59'
Hosté jen lehce napadali ve čtyřech lidech. I to na zisk míče ale stačilo, protože André Hahn čistě odzbrojil Oczipku.
57'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Julian Schieber, přichází Marco Richter.
56'
Slušná možnost i pro hosty! Philipp Max přihrál po zemi na Gregoritsche, jehož střelu nebezpečně tečoval Caligiuri, ovšem Nübel na to stihl bryskně zareagovat a míč vyrazil.
55'
Gregoritsch na levé straně převzal míč od Maxe a došel si pro faul v podání McKennieho. Hosté budou zahrávat standardku z prostoru vedle šestnáctky.
54'
Konstantinos Stafylidis přišel o balón na rohu vlastního vápna. Naštěstí pro něj a celý Augsburg byl Kutucuovi odpískán faul.
53'
Malinký útočný výpad Augsburgu si domácí stopeři pohlídali a pustili míč k Nübelovi, jenž nyní sleduje postupnou rozehrávku.
52'
Největší šance Schalke! Po hostující ztrátě u půlící čáry nabral rychlost Suat Serdar, jenž si narazil s Embolem a zleva pálil na bližší tyč, kde míč trefil nohu výborně zasahujícího Kobela!
51'
Znovu v akci Bastian Oczipka, který měl klid na centr. I tak poslal míč vysoko nad hlavy dvou spoluhráčů, kteří na něj čekali před Kobelem.
50'
Serdar zleva přihrál Oczipkovi, který už byl ve vápně, jenomže očekávanou přihrávku pod sebe mu jeden z hostů vystihl.
49'
Ani úvod druhé půle nenabízí nějaké strhující tempo. Kus viny na tom má i nedávné ošetřování Daniela Baiera.
48'
Domácí měli k dispozici rohový kop, který se jim sice podařilo zakončit, ale Nastasićova hlavička se mezi tři tyče rozhodně nemohla vejít.
47'
Ani jeden z trenérů před začátkem druhého poločasu nestřídal, a tak na obou stranách pokračujeme v původních základních jedenáctkách.
46'
Začal druhý poločas.
Hlavní rozhodčí Gräfe neměl důvod nastavovat a ukončil první půli ihned po vypršení pětačtyřicáté minuty. Diváci na solidně zaplněném stadionu toho zatím moc neviděli. Schalke má více ze hry, ale přes výborně fungující obranu soupeře se k vůbec ničemu nedostává. Není se tak co divit, že hlavní aktéři odchází do kabin za bezbrankového skóre.
45'
První poločas skončil.
44'
Bastian Oczipka šel na hraně šestnáctky do elegantní kličky, při které mu míč utekl. Schalke se snaží získat míč aktivním napadáním.
43'
Suat Serdar v pokutovém území nevyužil spoluhráčovu pobídku a po mizerné střele odešel z celé situace se žlutou kartou.
42'
Serdar se i vleže snažil vysunout mezi stopery Kutucua, který by se řítil sám na Kobela. Obránci Augsburgu si každopádně poradili.
41'
Hra se konečně trochu rozhýbala, nicméně domácí neustále naráží na nepřesnou předfinální fázi.
40'
Embolo ve vápně ukradl míč Kobelovi, ale nic nebezpečného z toho nebylo, protože Serdar jeho přihrávku do dobré palebné pozice nezpracoval.
39'
Philipp Max odcentroval z levého křídla, ale ve vápně měl k dispozici jen jediného spoluhráče, kterého domácí obrana jednoduše ustrážila.
38'
Domácí ojediněle běželi do trochu otevřenější obrany. Po pasu od Rudyho zakončoval z pokutového území Caligiuri, jenže míč poslal nad břevno Kobelovy brány.
37'
Rozehrávka na krátko hostům vůbec nevyšla. Míč zachytil Kutucu a zahájil rychlý protiútok, který zhatil nepřesný pas na Rudyho.
36'
Nejdůležitější hlavičkový souboj po centru Schmida vyzněl vítězně pro domácí obranu. Celá situace se však bude ještě jednou opakovat.
35'
André Hahn pustil sražený míč za koncovou čáru a teď už nemůže být žádný pochyb, že se roh Augsburgu konat bude.
34'
Tak nakonec je všechno jinak. Rozhodčí svůj výrok obrátili a na řadu přichází jen odkop od branky Alexandera Nübela.
33'
Z nenápadné akce po levé straně vytěžil Augsburg výhodu rohového kopu.
32'
Hra je na malou chvíli přerušena. Po zákroku Kutucua zůstává na hřišti ležet André Hahn, který bude potřebovat ošetření.
31'
Hosté centr zprava zneškodnili, ale pak zůstali v plném počtu zatažení u vlastního vápna, což dává hráčům Schalke klid na kombinaci ve středu pole.
30'
Těsně bráněný Kutucu to zkusil z otočky. Moc šancí na úspěch neměl, a tak musí být rád za teč a získaný roh.
29'
První zákrok pro Nübela, který měl trochu starosti se Stafylidosovou ranou z velké dálky. Asi i domácí gólman předpokládal jen centr z hloubi pole.
28'
A další nepřesný pas směřující až k hostujícímu brankáři...
27'
Ani útok zleva domácím kýžené ovoce nepřinesl, centrovaný balón si jednoduše stáhl Gregor Kobel.
26'
Domácí se stále častěji snaží posunout dlouhým nákopem na pravé křídlo. Caligiuri převzal velmi přesný míč, avšak po přesunu do vápna ho ztratil.
24'
Ahmed Kutucu na pravém křídle pláchnul Stafylidisovi, jenomže pak opět nedokázal přesně odcentrovat.
22'
Benjamin Stambouli znegoval svůj získ míče na obranné polovině nepřesným nákopem do prostoru nikoho.
21'
I na začátku jednadvacáté minuty se hraje v hodně nízkém tempu. Schalke útočí, jenže si není schopno vytvořit ani náznak šance.
19'
Hostující kapitán Daniel Baier nezpracoval relativně jednoduchý pas u půlící čáry, nicméně Schalke ihned po vhazování míč ztratilo.
18'
Tlak domácího týmu se začíná stupňovat. Střely na branku ale nepřichází, což platí i po odvráceném centru McKennieho.
17'
Rudy získal míč v nebezpečném prostoru vedle pokutového území. Kutucu však po jeho přihrávce trefil jen některého z protihráčů.
16'
Jenže Daniel Caligiuri odcentroval jen na hlavu obránce stojícího na úrovni bližší tyče, kde nebyl vůbec nikdo v modrém.
15'
Premiérový roh se uskuteční také na útočné polovině Schalke.
14'
Caligiuri na pravém kraji velkého vápna přepustil míč Rudymu, nicméně ten odcentroval jen na kopačky hostujících fotbalistů.
13'
Před Nübela přiletěly dva centrované míče, jenže domácí obrana si s oběma velezkušeně poradila.
12'
Suat Serdar ztratil míč v náznaku rychlého protiútoku, který se záhy konal na druhé straně. Hosté pro sebe vybojovali alespoň roh.
10'
Stále hrají modrobílí jen poblíž půlící čáry. Vystupování obrany Augsburgu na ně zatím platí.
9'
Schalke svému soupeři míč příliš nepouští. Sami domácí ale horko těžko nachází nějaký kloudný recept na překonání zatažené obrany.
7'
Daniel Caligiuri převzal míč na pravé straně a ihned si nachystal střelu z poměrně velké dálky, jež proletěla hodně vedle pravé tyče Kobelovy brány.
6'
Serdarova přihrávka k levé postranní čáře byla nepřesná. Oczipka už nemohl pokračovat v rychlém přechodu přes střed hřiště.
5'
Caligiuri přihrál na střed Embolovi, který chtěl celou akci vyšperkovat kolmicí za obranu. Serdar ji ale nepochopil a Augsburg se znovu ubránil.
4'
Suat Serdar byl faulován ve středovém kruhu, jenže dlouhý nákop z něj opět nenadělal hostující obraně žádné problémy.
3'
Ale znovu to byl jen dlouhý pas ze středu hřiště, který skončil u Gregora Kobela.
2'
Oběma týmům nevyšly dlouhé nákopy, které v obou případech propadly k brankářům. Další pokus zahajují hráči Schalke.
1'
Úvodní výkop zápasu obstarali hosté, kteří nastupují v bíločervených, zatímco domácí v modrobílých dresech.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

FC Schalke 04: Nübel – D. Caligiuri, Stambouli (C), Nastasić, Oczipka – McKennie, Mascarell, Rudy – Embolo, Serdar, Kutucu.
Náhradníci: Langer – Boujellab, Bruma, Carls, Harít, Matondo, Timotheou.

FC Augsburg: Kobel – Schmid, Gouweleeuw, R. Khedira, Stafylidis – Gregoritsch, Baier (C), Ku Ja-Čeol – Hahn, Schieber, Max.
Náhradníci: Luthe – Danso, Janker, Morávek, Oxford, Richter, Teigl.

Rozhodčí: Gräfe – Kleve, Sinn.
Vzájemné zápasy

15.12.2018 Augsburg – Schalke 1:1
05.05.2018 Augsburg – Schalke 1:2
13.12.2017 Schalke – Augsburg 3:2
12.03.2017 Schalke – Augsburg 3:0
15.10.2016 Augsburg – Schalke 1:1.
FC Augsburg

Hosté přijeli do Gelsenkirchenu v roli výrazného papírového outsidera, přestože jsou na tom tabulkově o chloupek lépe. S bilancí osmi výher, sedmi remíz a šestnácti porážek najdeme Augsburg na čtrnáctém místě, přičemž se nachází bod za Freiburgem a bod před jeho dnešním soupeřem. Forma zaměstnavatele českého záložníka Jana Morávka se nyní pohybuje ve velkých sinusoidách. Po prohře 0:4 s Hoffenheimem Augsburg porazil 3:1 silný Frankfurt a pak zametl 6:0 se Stuttgartem. Minulý týden však přišel tvrdý pád do reality – svěřenci Martina Schmidta na svém hřišti podlehli Leverkusenu 1:4. Jednoznačně nejlepším střelcem Augsburgu je islandský útočník Alfred Finnbogason. Majitele deseti ligových branek však potřetí za sebou nepustí do hry zranění.
FC Schalke 04

Domácí tým je bezesporu největším zklamáním pomalu finišující bundesligové sezóny. Celek z Gelsenkirchenu má na kontě osm výher a šest remíz, což dělá rovné tři desítky bodů a patnácté místo s absencí jistoty záchrany. Ještě před jednatřicátým kolem mělo Schalke jen tříbodový náskok na barážovou pozici Stuttgartu. Pak ale přišlo nesmírně cenné vítězství v derby s Dortmundem a navýšení tohoto náskoku na šest bodů. V případě dnešního vítězství odskočí svěřenci Huuba Stevense o další tři body a třeba se i posunou před Freiburg a Augsburg na třináctou příčku. Nejlepším střelcem Schalke je se sedmi góly Daniel Caliguri, za kterým je s pěti zásahy Breel Embolo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.
24. kolo
Tabulka 2019/2020
Z V R P Skóre B
1. Bayern 23 15 4 4 65:26 49
2. Lipsko 23 14 6 3 61:25 48
3. Dortmund 23 13 6 4 65:32 45
4. Mgladbach 22 13 4 5 43:25 43
5. Leverkusen 23 13 4 6 40:29 43
6. Schalke 23 9 9 5 32:32 36
7. Wolfsburg 23 9 7 7 32:28 34
8. Hoffenheim 23 10 4 9 34:36 34
9. Freiburg 23 9 6 8 31:33 33
10. Union Berlin 23 9 2 12 29:36 29
11. Frankfurt 23 8 4 11 38:37 28
12. Augsburg 23 7 6 10 34:47 27
13. Köln 22 8 2 12 33:42 26
14. Hertha Berlin 23 7 5 11 27:43 26
15. Mainz 23 7 1 15 31:52 22
16. Düsseldorf 23 5 5 13 23:46 20
17. Werder 23 4 5 14 25:53 17
18. Paderborn 23 4 4 15 29:50 16
Články odjinud