Bundesliga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Düsseldorf : Köln - 3. listopadu 2019   15:30

Düsseldorf
38' Hennings  • 61' Thommy (K. Ayhan)
2:0
(1:0)
Düsseldorf
Steffen – Zimmer (78. Kownacki), K. Ayhan, Morales (81. Sobottka), Nuhu, Gießelmann – Fink (67. Hoffmann), Zimmermann, Bodzek, Thommy – Hennings.
Sven Jablonski – Holger Henschel, Thorben Siewer
Esprit Arena, Düsseldorf
Köln
T. Horn – Ehizibue, Bornauw, Czichos, Katterbach (7. Höger) – Schindler (78. Modeste), Schirí, Hector, Drexler (63. J. Córdoba) – Schaub, Terodde.

Ode mě je to vše, hezký zbytek nedělního večera.
Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 5:4. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 10:20.
Utkání končí, první porýnské derby této sezony vyznělo lépe pro Düsseldorf, který poráží Kolín nad Rýnem 2:0. Lepší vstup do utkání přitom měli hosté, ze svého tlaku ale nic nevytěžili a navíc málem sami inkasovali, když Rouwen Hennings trefil tyč. Nedlouho poté už byl domácí útočník úspěšnější, z pokutového kopu nedal Hornovi šanci. Po přestávce nejprve ve velké šanci selhal Schaub, o chvíli později naopak Fortuna udeřila podruhé, když se prosadil Erik Thommy.
90+3'
90+2'
Czichos přenechal míč lépe postavenému Schaubovi, jenže ještě hledal na hlavičku si sbíhajícího Cordobu, toho ale do zakončení nepustil důrazný Sobottka.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby se nastavují tři minuty.
90'
V šestnáctce Düsseldorfu se o vzruch snažil Jhon Córdoba, na jehož akrobatickou přihrávku nedosáhl Schirí. I kdyby se mu to povedlo, celé akci stejně předcházel ofsajd.
89'
David Kownacki si šel pro faul v souboji s Hectorem opravdu hodně okatě, tohle mu nemohlo projít. Balon doputoval až za čáru, následovat bude Hornův výkop.
87'
Na druhé straně Terodde hlavou sklepl pro z druhé vlny si nabíhajícího Hectora, jenž se okamžitě opřel do balonu, ale trefil pouze blokujícího Ayhana.
86'
Žlutou kartu dostává Adam Bodzek (Fortuna Düsseldorf).
85'
Obranu rozhozeného Kolína tentokráte hodlal zaměstnat střídající Kownacki, jeho přízemní nabídka se ale pouze dokutálela k Timu Hornovi.
84'
Mohlo být definitivně rozhodnuto! Všudypřítomný Thommy využil Hectorova zaváhání a poté vyzval k uklidňující trefě před brankou číhajícího Henningse, jenž z dobré pozice těsně minul.
83'
Erik Thommy měl na pravé straně spoustu času i prostoru k tomu, aby si svůj centr nachystal co nejpečlivěji, balon ale netrefil vůbec čistě a překopl celé vápno.
82'
Do otevřené obrany Kolína nad Rýnem se vrhl aktivní Thommy, jenž ještě hledal nabíhajícího si Henningse, toho ale jako oko v hlavě střežil vracející se Bornauw.
81'
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Alfredo Morales, přichází Marcel Sobottka.
80'
Další nepříjemný pád na zem ze vzdušného souboje pocítil Marco Höger, který ale bolest chce rozchodit a nenechá se ošetřit. Hostům přeci jen už tolik času nezbývá.
78'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Kingsley Schindler, přichází Anthony Modeste.
78'
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Jean Zimmer, přichází Dawid Kownacki.
77'
Düsseldorf už veškeré zbývající síly věnuje defenzivní činnosti, domácí chtějí toto utkání dohrát v co možná největším klidu a bez jakýchkoliv komplikací.
76'
Vše je v pořádku, pokračujeme. Od rohového praporku poslal balon před branku Louis Schaub, ze všech nejvýše na to konto vyskočil pozorný Zack Steffen.
75'
Nejprve se ale zdravotníci musí postarat o stále ležícího Schindlera, kterému se zpět na nohy opravdu příliš nechce. Snad nebude muset dojít ke střídání.
74'
Po souboji s Gießelmannem zůstává na zemi ležet Kingsley Schindler, který inkasoval úder do pravého kotníku. Sudí faul neodpískal, hosté budou kopat alespoň roh.
73'
Trochu více prostoru se otevřelo před Zimmerem, který nasadil jesličky Czichosovi, narovnal si míč na pravačku a vystřelil, Timo Horn ale zasahovat nemusel.
72'
Střídající Hoffmann vystihl rozehrávku hostí a ihned se vydal s míčem dopředu, nakonec si jej ale pustil příliš daleko od nohy a zpět získal jen za cenu faulu.
70'
Erika Thommyho vstřelený gól povzbudil, záložník Düsseldorfu si na balonu opravdu věří, což potvrdil i nyní, když dlouho motal hlavu dvěma hráčům soupeře.
69'
Domácí ubránili další roh soupeře a znovu se pokoušeli o založení okamžitého brejku, s Thommym se ale tentokráte zodpovědně vrátil Schindler.
68'
Hectorův centr si na hranici pokutového území našel Jhon Córdoba, v klíčový okamžik ale nezvládl zpracování, čehož bleskově využil Morales.
67'
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Oliver Fink, přichází André Hoffmann.
66'
Nyní se domácí poprvé po druhé vstřelené brance dostali k míči. Zatím se snaží hru trochu uklidnit, a otupit tak znovu narůstající tlak ze strany Kolína nad Rýnem.
65'
Hostujícím fotbalistům nelze upřít snaha, na rozdíl od svého soupeře dnes ale Kolínští nejsou produktivní. Jejich další ofenzivní akci táhne zkušený Hector.
64'
Simon Terodde hodlal přispěchat s okamžitou odpovědí, domácí hráči mu poskytli až příliš volného prostoru, jenže Steffen proti jeho střele předvedl skvělý zákrok.
63'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Dominick Drexler, přichází Jhon Córdoba.
61'
Düsseldorf právě vstřelil branku!
Neproměněné šance musí fotbalisty z Kolína opravdu mrzet, po nezvládnutém rohu v jejich podání se totiž domácí prosazují podruhé! Ayhan dlouhým odkopem poslal do samostatného úniku ERIKA THOMMYHO, který si poradil s bránícím Schindlerem a s přehledem překonal Horna.
60'
A nyní se ten samý hráč prezentoval povedeným individuálním průnikem, na jehož konci si Schaub nachystal míč na levačku, ale trefil pouze blokujícího Nuhua.
59'
Dobrá šance hostí, málem bylo srovnáno! Na centr z pravé strany si v pokutovém území naskočil Louis Schaub, jehož hlavičce opravdu mnoho nescházelo.
58'
Thommy je po krátkém ošetření za postranní lajnou vpuštěn zpět na hřiště, doprovází jej hlasitý pískot z řad hojně zastoupených fanoušků Kolína nad Rýnem.
57'
A znovu na zemi Erik Thommy. Tentokráte se domácí křídelník svíjí po zákroku Marca Högera, který, přiznejme si to, měl být oceněn žlutým kartónkem.
56'
Hráči Fortuny zůstali ještě chvíli zabydleni v Hornově bezprostřední blízkosti, ani jeden z jejich prudkých centrů ale neznamenal pro brankáře soupeře nebezpečí.
55'
Od rohového praporku rozehrávali také svěřenci trenéra Funkela, Thommyho nabídku ale mimo vlastní šestnáctku odhlavičkoval Kingsley Ehizibue.
54'
Hosté posléze zahrávali rohový kop, jenže z něj nic zajímavého nevytěžili. Hráči Düsseldorfu si zatím s bráněním standardních situací svého soupeře vědí rady.
53'
Na trávník spěchají zdravotníci, po hlavičkovém souboji s Ehizibuem se totiž ze hřiště nezvedá domácí záložník Thommy. Nemělo by se ale jednat o nic vážného.
52'
Domácí fotbalisté se zlobí na hlavního rozhodčího, který dle jejich názoru měl po zákroku na Schindlera odpískat penaltu. Nestalo se tak, pokračujeme ve hře.
51'
Žlutou kartu dostává Dominick Drexler (1. FC Kolín nad Rýnem).
50'
Terodde roztáhl hru k Schindlerovi, jehož přetažený centr si našel Schaub. Ten vrátil balon zpět do ohně, z hranice malého vápna zakončující Terodde ale mířil vedle.
49'
Fotbalisté z Kolína vstoupili do druhého poločasu lépe než jejich soupeř, zatím jsou to oni, kdo daleko více drží balon na svých kopačkách. Co vymyslí Höger?
48'
Drexler nahrál do běhu v šestnáctce se pohybujícímu Schaubovi, který se ještě snažil vylepšit kombinaci pasem pro Teroddeho, dobře ale zasáhl Nuhu.
47'
Kingsley Ehizibue opět rozkmital své opravdu neuvěřitelně rychlé nohy, ve sprinterském souboji s Gießelmannem si ale balon až příliš předkopl. Zpět do hry pošle míč Steffen.
46'
První poločas je za námi, porýnské derby se zatím vyvíjí lépe pro Fortunu, která si nese do šaten těsné vedení. Sledujeme vyhrocené utkání, hráči si nechtějí dát nic zadarmo, a diváci tak sledují spoustu slovních výměn názorů a strkanic. Začátek lépe vyšel hostům, velké šance ale měli pouze domácí. Hennings nejprve trefil tyč a o chvíli poté otevřel skóre díky proměněné penaltě.
45+3'
45+2'
Hosté se usadili před šestnáctkou Fortuny. Drexler se marně pokoušel vybojovat faul, nápor vyústil v Hectorovu hlavičku mimo prostor mezi třemi tyčemi.
45+1'
Nastavují se pouze dvě minuty.
45'
Hector vytáhl ze svého repertoáru další nebezpečnou nabídku, po níž vedle branky hlavičkoval Schindler. Jeho pokus se do statistik nezapíše, jednalo se totiž o ofsajd.
44'
Naopak domácí rozjeli před Timem Hornem pořádný přihrávkový kolotoč. Obranu soupeře už měli otevřenou, o to více je musí mrzet hrubě nepovedený centr Thommyho.
43'
Terodde ustál souboj s Nuhuem a ještě se pokoušel s balonem v pokutovém území něco vymyslet, ten mu ale nešťastně utekl až za čáru. Zpět do hry jej pošle Steffen.
42'
Kolínští fotbalisté se snaží odpovědět ještě před odchodem do šaten, zatím se ale nemohou dostat do nějaké pozice, ze které by mohli Steffena jakkoliv ohrozit.
41'
Oliver Fink se snažil dostihnout balon dříve než vybíhající Timo Horn, ale neuspěl. Oba na sebe ještě něco pokřikují, dnešní duel je opravdu pořádně vyhrocený.
40'
Odpískání pokutového kopu se dožadovali také hostující hráči, Schindler ale pádu ve vápně ale trochu přidal, naopak Nuhu si počínal v mezích fotbalových regulí.
38'
A domácí fotbalisté velkou příležitostí na otevření gólového účtu dnešního utkání nepohrdli, Düsseldorf vede 1:0. K pokutovému kopu se postavil ROUWEN HENNINGS, a i když Horn vystihl směr jeho střely, na balon neměl sebemenší šanci dosáhnout.
37'
Tak pozor, sudí ukázal na penaltový puntík, domácí fotbalisté budou po Czichosově faulu na Moralese zahrávat pokutový kop!
36'
Do konce prvního poločasu zbývá ještě necelých deset minut. Branky jsme se zatím nedočkali, prosadí se někdo ještě před přestávkou?
35'
Rouwen Hennings u postranní čáry dohrál hned dva hráče Kolína nad Rýnem, především jeho druhý zákrok byl naprosto zbytečný. Domácí útočník ale vyvázl bez karty.
34'
Na druhé straně se něco zajímavého pokoušel vymyslet Schindler, jeho centr se ale nedal zařadit mezi ty povedené, balon ze vzduchu v klidu stáhl Steffen.
33'
Thommy se dostal před nedůrazného Bornauwa, za svého chybujícího kolegu ale o pár metrů dále zaskočil Jonas Hector, který rozjíždí okamžitou protiakci.
32'
Jonas Hector zvedl hlavu a vyslal dlouhatánský pas pro Louise Schauba, celou situaci ale velice dobře přečetl vybíhající gólman Zack Steffen, který uzmul míč pro sebe.
30'
Po hlavičkovém souboji s Teroddem zůstává na trávníku ležet Morales. Nutno poznamenat, že útočník Kolína byl tentokráte v celé situaci nevinně, o úmyslný zákrok se nejednalo.
29'
Düsseldorfští posléze kopali od rohového praporku, k vážnější příležitosti se ale nepropracovali, protože Kaan Ayhan si počínal za hranicí fotbalových pravidel.
28'
Na place poprvé více vzplály emoce, domácím fotbalistům se nelíbilo polehávání Jonase Hectora. Kousek od místa přestupku se rozpoutala další menší strkanice.
27'
Žlutou kartu dostává Simon Terodde (1. FC Kolín nad Rýnem).
26'
Žlutou kartu dostává Kingsley Ehizibue (1. FC Kolín nad Rýnem).
26'
Teď měli hosté velké štěstí! Po přímém kopu totiž Ayhan v pokutovém území našel před brankou číhajícího Rouwena Henningse, který hlavičkoval do tyče.
25'
Thommy se rozběhl po levé straně, přešel přes dva protivníky a poté si hodlal navést balon ke středu pole, jenže byl poslán k zemi Ehizibuem.
24'
Po souboji u postranní lajny si ještě něco vyříkávali Jean Zimmer s Rafaelem Czichosem, sudím se podařilo od sebe oba odtrhnout, žlutit se nebude.
23'
Schaub zvedl hlavu a šikovným obloučkem poslal na zteč Simona Terrodeho, který se k míči nedostal a navíc nedovoleně atakoval Kaana Ayhana.
22'
Düsseldorf rozehrával standardní situaci, o její exekuci se postaral Niko Gießelmann, jehož centr zaplul přesně do rukavic připraveného gólmana Horna.
21'
Další centr z pravé strany hřiště obstaral Ehizibue. Terodde se s míčem tentokráte potkal, místo zakončení jej ale ještě zbytečně a hlavně nepřesně sklepával Schaubovi.
20'
Hostům to v ofenzivě šlape o poznání lépe, aktivně se projevují především na pravé straně. Schindler narýsoval kolmici pro Schauba, jehož nabídku těsně před Teroddem odvrátil Nuhu.
19'
Nyní svěřenci trenéra Funkela naopak aktivně napadali rozehrávku soupeře a Hector, který na levém beku nahradil zraněného Katterbacha, raději nahrál brankáři Hornovi.
17'
Düsseldorfu to směrem dopředu zatím moc nefunguje. Hráči Fortuny působí na útočné polovině trochu bezradně, což nyní nepřesnou nahrávkou potvrdil Gießelmann.
16'
Střídající Marco Höger se ve středu hřiště dopustil nedovoleného zákroku, poté navíc zakopl balon. Rozhodčí celou situaci vyřešil udělením posledního varování.
15'
Schirí se marně dožadoval odpískání faulu, jeho souboj s Bodzekem hlavní arbitr správně posoudil jako čistý. Domácí ale s přechodem do útoku opět váhají.
14'
Ehizibue se krásně zbavil napadajícího protihráče, přehodil si balon na levačku a poslal míč do vápna, kde si dobře počínal mladý stoper Kaan Ayhan.
13'
Ehizibue se Schindlerem nakonec dokázali od balonu odstavit srdnatě bojujícího Zimmermanna, autové vhazování si vezme na starost pravý obránce Kolína.
12'
První šanci tohoto utkání měli hosté. Z levé strany přilétl do pokutového území povedená nabídka, na kterou si naskočil Simon Terodde, hlavou ale zamířil mimo.
11'
Fortuna si dávala s rozehrávkou a založením útočné akce na čas. Zimmer poslal míč k Henningsovi, jenže tomu v souboji s Bornauwem nevyšlo zpracování.
10'
Hostující fotbalisté jsou zatím mírně aktivnějším týmem. Högerův nákop do šestnáctky soupeře zadělal na problémy Nuhuovi, který před Teroddem raději odehrál míč do autu.
9'
Tábory obou fanoušků oslavily začátek dlouho očekávaného porýnského derby použitím pyrotechniky, stadionu v Düsseldorfu je proto zahalen v kouři a viditelnost na trávníku není ideální.
8'
Ehizibue si povedeně narazil se Schindlerem a poté centroval před branku, kde se Terodde marně pokoušel ve vzduchu prosadit přes pozorného Moralese.
7'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Noah Katterbach, přichází Marco Höger.
6'
Katterbach je zatím ošetřován za postranní lajnou, Kolínští si musí chvíli poradit bez něj. Zpět do hry pošle balon zkušený německý brankář Timo Horn.
5'
S levým obráncem hostujícího celku to nevypadá dobře, Noah Katterbach si zřejmě za běhu natáhl zadní stehenní sval. Už k němu spěchají zdravotníci, vypadá to na brzké střídání.
4'
Za Zimmerovým dlouhým autem se v šestnáctce hnal Hennings, v hlavičkovém souboji s Bornauwem ale moc šancí nedostal. Kupředu se vydává Katterbach.
3'
Hned od začátku je znát, že dnešní utkání bude hodně soubojové, fotbalisté do toho půjdou naplno, prostě derby se vším všudy. Další faul předvedl Drexler.
2'
Czichos hned v úvodu tvrdě atakoval po pravé straně postupujícího Finka, domácí na to konto zahrávali přímý kop, ale obrana soupeře nebezpečí odvrátila.
1'
Hlavní arbitr Sven Jablonski odstartoval porýnské derby mezi Düsseldorfem a Kolínem nad Rýnem, pojďme na to! Rozehrávky se ujali domácí fotbalisté, kteří nastupují v bílých dresech, naopak svěřenci trenéra Beierlorzera budou hrát v černém.
1'

Fortuna Düsseldorf: Steffen – Zimmer, K. Ayhan, Morales, Nuhu, Gießelmann – Fink, Zimmermann, Bodzek, Thommy – Hennings.
Náhradníci: Kastenmeier – Hoffmann, Kownacki, Contento, Ampomah, Sobottka, Bormuth, L. Baker, Tekpetey.

1. FC Kolín nad Rýnem: T. Horn – Ehizibue, Bornauw, Czichos, Katterbach – Schindler, Schirí, Hector, Drexler – Schaub, Terodde.
Náhradníci: Kessler – Schmitz, Höger, Risse, B. Verstraete, J. Córdoba, Koziello, Meré, Modeste.

Rozhodčí: Sven Jablonski – Holger Henschel, Thorben Siewer.
1. FC Kolín nad Rýnem

Die Geißböcke vstupují do dnešního utkání s o něco lepší formou než jejich soupeř, z posledních tří duelů totiž vydolovali čtyři body, díky čemuž se v tabulce posunuli alespoň na šestnáctou příčku. To ale stále není umístění, se kterým by fotbalisté z Kolína nad Rýnem byli spokojeni, proti Düsseldorfu se určitě pokusí ještě zlepšit. Po skončení reprezentační přestávky svěřenci trenéra Beierlorzera nejprve přejeli Paderborn jasně 3:0, minulý víkend ale nezvládli utkání proti Mohuči, když neudrželi těsné vedení a nakonec padli 1:3.
Fortuna Düsseldorf

Svěřenci trenéra Funkela mají po devíti odehraných kolech na svém kontě pouze devět bodů, což jim v bundesligové tabulce aktuálně stačí jen na patnácté místo. Z posledních pěti utkání vyhrála Fortuna pouze jedno, když před vlastními fanoušky díky pozdní trefě Rouwena Henningse přetlačili Mohuč 1:0. Minulý víkend Düsseldorf na toto vítězství nenavázal, když nezvládli souboj z nováčkem z Paderbornu, kterému podlehli 0:2. Zvládnou Flingeraner další záchranářskou bitvu lépe a odlepí se od sestupových vod?
Příjemné nedělní odpoledne přeji všem fanynkám a fanouškům kvalitní evropské kopané! Německá Bundesliga má dnes na programu dvě utkání desátého kola, my se společně budeme věnovat porýnskému derby mezi Düsseldorfem a Kolínem nad Rýnem. Začínáme v 15:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.