Bundesliga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frankfurt : Bayern - 2. listopadu 2019   15:30

Frankfurt
25' Kostić  • 33' Sow (Kostić) • 49' D. Abraham (D. da Costa) • 61' Hinteregger (Kostić) • 85' Paciência (André Silva)
5:1
(2:1)
Bayern
37' Lewandowski  (A. Davies)
Frankfurt
Rönnow – N'Dicka, D. Abraham (C), Hinteregger – G. Fernandes (80. André Silva) – D. da Costa, Sow, Rode (71. Gaćinović), Kostić – Dost (64. Kamada), Paciência.
Wiedwald – Durm, Falette, Chandler, Gaćinović, Hasebe, Kamada, Kohr, André Silva.
Schmidt – Schüller, Waschitzki
Commerzbank-Arena, Frankfurt
Bayern
Neuer (C) – Pavard, J. Boateng, Alaba, A. Davies – Th. Alcântara, Kimmich – T. Müller (64. Javi Martínez), Coutinho (57. Coman), Gnabry (69. Goretzka) – Lewandowski.
Ulreich – Tolisso, Perišić, Cuisance, Coman, Goretzka, Mai, Javi Martínez, Dajaku.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vysokým vítězstvím Frankfurtu, který si se svým soupeřem poradil poměrem 5:1. Bayern se snažil do druhého poločasu vstoupit aktivně, nicméně hned v úvodu inkasoval, načež dohromady povolil hned pět inkasovaných branek, což se určitě moc často nestává. Zásadním momentem této porážky bylo vyloučení Boatenga z desáté minuty, od té doby měl Frankfurt výrazně navrch.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 2:3. Rohy: 3:0. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 12:7.
90'
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, o vítězi je už delší dobu rozhodnuto. Oba celky ještě čeká nastavený čas.
88'
Jedna z posledních šancí na snížení nepříznivého výsledku. Bayern Mnichov si totiž vybojoval standardní situaci z útočné poloviny, dočkáme se centru?
87'
Žlutou kartu dostává Dajči Kamada (Eintracht Frankfurt).
86'
Neuer si v krátkém časovém sledu připsal další zákrok, tentokráte to velice pohotovým způsobem zkoušel da Costa, který svůj pokus nasměroval doprostřed.
85'
Frankfurt právě vstřelil branku!
Tak přeci jenom se domácí dočkali pověstného bůra! Eintracht se díky přesné kombinaci dostal až do pokutového území, kde Silva oběhl ležícího Alabu, což vedlo k finální nahrávce před prázdnou branku. Na malém vápně totiž číhal zcela osamocený GONCALO PACIENCIA, který zamířil do prázdné branky.
84'
Nakonec se do kombinace zapojil také brankář Rönnow, který před napadajícím Lewandowskim velice přesně přenášel hru na da Costu, který si počínal na jedničku.
83'
Před malým momentem jsme sledovali další nedovolený zákrok, o který se v tomto případě postaral Alaba. Domácí budou rozehrávat kousek od středového kruhu.
80'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Gélson Fernandes, přichází André Silva.
78'
Paciencia se snažil nastartovat protiakci domácích, nicméně Kamada si nevěřil na průnik kolem Alaby, který využil nepozornosti a míč vypíchl od kopačky.
77'
Coman se dokázal uvolnit kolem protihráče, jenomže následný centr nenašel kýženého adresáta. Navíc se z branky vydal Rönnow, který vypomohl svým spoluhráčům.
76'
Velice aktivně hrající Kostić se prohnal přehuštěným prostorem, načež se mu povedlo roztáhnout hru na volného da Costu, který posléze našel pouze Daviese.
75'
S míčem si po kratší době opět zahrál domácí brankář Rönnow, kterému se ke spolupráci nabídl středopolař Fernandes, jehož zbrklé řešení přineslo pouze ztrátu.
74'
Do vzdušného souboje se dostával Paciencia, jenomže mnohem úspěšněji si počínal pozorný Alaba, který poté ještě dokázal přeposlat na volného Comana.
73'
Kimmichovi se velice chytře povedlo roztáhnout hru na levou stranu, odkud si to Davies namířil až do pokutového území, kde z úhlu orazítkoval pouze tyč.
72'
Žlutou kartu dostává Joshua Kimmich (Bayern Mnichov).
72'
Už to vypadalo, že se Comanovi povede zalepit padající míč, nakonec na něj nedosáhl. Frankfurtu se tak určitě ulevilo, ven z branky se tak vydal Rönnow.
71'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Sebastian Rode, přichází Mijat Gaćinović.
70'
Neuer se posléze dostal do nepříjemné pozice mimo pokutové území, nakonec se manévrem dostal kolem napadajícího protihráče, což se tak trochu očekávalo.
69'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Serge Gnabry, přichází Leon Goretzka.
68'
Do protiútoku se vydal domácí Kostić, který to nakonec zkoušel střelou levou nohou. Neuer se musel činit, nakonec se mu povedlo zasáhnout reflexivně.
64'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Thomas Müller, přichází Javi Martínez.
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Bas Dost, přichází Dajči Kamada.
63'
Da Costovi se ještě povedlo doběhnout prudký pas spoluhráče, následně si navedl míč na pravou nohu, jenomže svůj centr poslal pouze do moci Kimmicha.
62'
Málem se domácí dočkali pověstného bůra! První zakončení dokázal Neuer zneškodnit, poté mu na malém vápně pomohl jeden ze spoluhráčů.
61'
Domácí si dělají zálusk na debakl proti mnichovskému Bayernu! Na řadu totiž přišel rohový kop z pravé strany, který si na malém vápně dokázal najít obránce MARTIN HINTEREGGER, jenž velice přesně zamířil ke vzdálenější konstrukci. Neuer se za tímto zakončením pouze ohlédl.
61'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, s Bayernem to nevypadá zrovna optimisticky. Hosté jsou v posledních minutách aktivnější, avšak bez úspěchu.
60'
Frankfurt se v tuto chvíli zatáhl hluboko na vlastní polovinu, kde se mu sice nepovedlo eliminovat Comana, jenomže Lewandowski vracel míč k protihráči.
59'
Gnabry se přeci jenom proháčkoval kolem Fernandese, jenomže finální centr nakonec úplně přeletěl dvojici spoluhráčů. Místo zakončení budou domácí vhazovat.
58'
Další sympatická akce domácích přinesla nahrávku pod sebe, kam si nabíhal Paciencia. Ten se do balónu opřel pravou nohou, míč ale vyletěl kousek nad.
57'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Philippe Coutinho, přichází Kingsley Coman.
56'
Neuer mohl rozehrávat od své svatyně, přičemž raději zvolil konstruktivní rozehrávku do strany na Alabu, který prudkým pasem zkoušel přenést hru křížem.
55'
Do kombinace se zapojil také hodně nevýrazný Müller, který se snažil proniknout podél pravé autové lajny, jenomže míčem narazil do kopačky protihráče.
54'
Obrannou povinnost si splnil Davies, který za sebe nepustil jednoho z protihráčů. Frankfurt tak alespoň vhazoval, nic nebezpečného jsme ale nesledovali.
53'
Další protiútok táhl po pravém křídle právě Lewandowski, který poté zkoušel přihrát pod sebe, jenomže s tímto úmyslem počítal také dobře postavený Abraham.
52'
Domácí se dožadovali kartónku pro talentovaného Daviese, který ale jako první zasáhl míč. I tak sudí pískl do své píšťalky, volný kop pro Eintrach Frankfurt.
52'
Žlutou kartu dostává Sven Ulreich (Bayern Mnichov).
51'
Následně se centrovaná nabídka dostala až na kopačku Lewanodowskiho, který měl na kopačce kontaktní branku, jenomže trefil pouze jednoho z protihráčů.
50'
Rönnow si tak vyzkoušel další odkop od své branky, přičemž ho poslal hodně daleko na opačnou polovinu, kde se da Costovi nepodařilo uspět proti Daviesovi.
49'
Domácí hráči si berou dvoubrankové vedení zpět! Gnabrymu uskočil míč daleko od kopačky, čehož dokázal využít napadající da Costa, který okamžitě poslal centrovanou nabídku do malého vápna. Tam si dokázal seběhnout DAVID ABRAHAM, který pohotovým způsobem překonal brankáře Neuera.
49'
Mezitím jsme sledovali přesné přenesení hry na zcela volného Kimmicha, který se ještě snažil spolupracovat s Thiagem, jenž nepřesně narážel Daviesovi.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu se obránce Abraham postaral o provedení volného kopu, kterým se pokoušel najít Dosta, jenž se ale nacházel v ofsajdu.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám přinesl velice zajímavou podívanou. Hned v desáté minutě byl vyloučen hostující Boateng, což domácí celek hodně rychle využil k dvoubrankovému vedení. S Bayernem to najednou nevypadalo vůbec dobře, jenomže kontaktní branku se povedlo vstřelit Lewandowskimu, který tak snížil na rozdíl jediné branky.
45+2'
45+1'
V závěru prvního poločasu se Frankfurt postaral o další autové vhazování, které k ničemu nevedlo. Vzápětí Hinteregger raději odklidil míč za autovou lajnu.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
43'
Pavard se dožadoval odpískání nedovoleného zákroku, jenomže Paciencia si dle výroku rozhodčího počínal v rámci pravidel. Následný centr od Kostiće nebyl přesný.
42'
I tentokráte jsme sledovali rozehrávku nakrátko, po které celkem dost riskoval Dost. Jeho ostrý skluz jako první trefil hrací předmět, Kimmich se tak daleko nedostal.
41'
Alabovi se ještě povedlo zachytit míč na hrací ploše, díky čemuž se Bayern dostal na útočnou polovinu. Tam byl v souboji příliš pozdě Sow, který tak fauloval.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
37'
Bayern právě vstřelil branku!
Teď už tu skutečně máme kontaktní branku, bude to o to zajímavější! Za pokutovým územím se k hracímu předmětu dostal ROBERT LEWANDOWSKI, který otočkou kolem své osy naprosto zaskočil domácí obranu, jenž sotva stíhala. Polský kanonýr se dostal až před brankáře Rönnowa, který si na střelu stačil sáhnout, což bylo ale vše.
35'
Bayern se sice radoval z kontaktní branky, avšak ta nakonec neplatí. Kimmich se v době nahrávky nacházel v jasném ofsajdu, stav se tak nemění.
34'
Bayern Mnichov se tak dostává do skutečně hodně nepříjemné pozice, bude muset vstřelit minimálně dvě branky. Navíc utkání dohrává bez vyloučeného Boatenga.
33'
Aby toho nebylo málo, tak domácí odskakují na rozdíl dvou branek! Eintracht Frankurt totiž rozjel nesmírně rychlou a také přesnou kombinaci, po které se do volného prostoru dostal Kostić, jehož centr byl sražen ke vzdálenější tyči, kde měl snadnou práci zcela volný DJIBRIL SOW.
33'
Pavard jednal hodně nekompromisním způsobem, volný míč totiž poslal daleko na druhou stranu hrací plochy, kde měl Lewandowski daleko k přihrávce.
32'
Hintereggerovi se povedlo včas vystoupit z obrany, navíc poté šikovně rozehrál do strany na volného Kostiće. Frankfurt se snaží uklidnit hru na vlastní polovině.
31'
Je za námi třetina zápasu, která nabídla skutečně hodně zajímavou podívanou. Bayern první poločas vůbec nezvládá, na případné otočení stavu má hodně času.
30'
Rönnow si připsal další snadnou práci, tentokráte se mu padající míč povedlo schovat do svých rukavic. Poté jsme sledovali rozehrávku na volného Kostiće.
29'
Podél autové lajny spěchal Davies, který byl zastaven čistým způsobem, o což se zapříčinil Abraham. Mnichovský gigant bude moci vhazovat z levé strany.
28'
Nakonec došlo k dalšímu centru, který se stal snadnou kořistí brankáře Rönnowa. Eintracht se tak mohl natlačit k opačné šestáctce, kde zasahoval Alaba.
27'
Na útočnou polovinu zavítal Davies, který přenesl hru na levou stranu, kde si o nahrávku řekl volný Gnabry. Celkem kostrbatá kombinace přinesla centr Kimmicha.
26'
Na úvodní branku toho jsme čekali něco málo před dvacet minut, Bayern Mnichov to bude mít hodně složité. Prohrává o jednu branku a navíc hraje v oslabení.
25'
Domácí se dostávají do kýženého vedení! Dost šikovným způsobem roztáhl hru na pravou stranu, kde se o centr do pokutového území postaral da Costa. Jeho nabídka našla volného Sowa, jehož ránu zablokoval jeden z hostujících hráčů ke vzdálenější tyči, kde měl snadnou práci FILIP KOSTIĆ.
25'
O provedení autového vhazování se postaral domácí obránce da Costa, který si nakonec vybral obsazeného Pacienciu, jenž nedokázal udržet hrací předmět.
24'
Lewandowski si dal do souboje s Fernandesem tělo, což mu nakonec u sudího prošlo. Bayern Mnichov se přesto daleko nedostal, míč totiž vybojoval zpět Sow.
23'
Thiago se dobře zorientoval ve středu hrací plochy, díky čemuž mohl přenášet hru k postranní lajně. Kimmichova následná kolmice skončila pouze u Abrahama.
22'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, zatím jsme se nedočkali žádné branky. Tlak domácích z úvodu je minulostí, hra se totiž hodně vyrovnala.
21'
Pavard nasadil stoličku Dostovi, který tak dost nešťastně upadl na hrací plochu. Hlavní sudí raději přerušil hru, nicméně nizozemský útočník by měl pokračovat ve hře.
16'
Rönnow se okamžitým odkopem pokoušel nastartovat Kostiće, který na míč nedosáhl. Ještě před tímto činem se ke střele dostal Lewandowski, jenž mířil doprostřed.
15'
Domácí si vyzkoušeli úvodní rohový kop, který ale nepřinesl nic nebezpečného. Posléze přihrávka směřovala na Müllera, pro kterého byla ale příliš prudká.
14'
Agilní Paciencia se opět dostával do pokutového území, jenomže před hranicí včas zakročil Pavard, který nekompromisním způsobem ustřelil míč do zámezí.
13'
Bayern Mnichov to bude mít od úvodních minut hodně složité, bude totiž dohrávat bez vyloučeného hráče. Frankfurtu se tak naskýtá obrovská šance ke třem bodům.
12'
Tentýž hráč se ještě posléze postaral o dorážku, kterou tečoval jeden z protihráčů do protipohybu brankáře Neuera, který přesto zakročil na jedničku.
11'
Frankfurt logicky ještě zahrával volný kop kousek za šestnáctkou. Nakonec to na sebe vzal Paciencia, jehož rána pravou nohou směřovala pouze do zdi.
10'
Tak pozor! Místo žluté karty přichází karta červená, což je šok pro nejednoho fanouška. Boateng tak musí předčasně do sprchy!
10'
Hlavní sudí se ještě poběží podívat na video, zřejmě kvůli tomu, zda k faulu nedošlo už v pokutovém území. Dle opakovaného záběru to ale nevypadá.
9'
Paciencia se manévrem dostal kolem Boatenga, který fauloval na hranici pokutového území. Je z toho žlutá karta, navíc budeme sledovat standardku.
8'
Nedovoleným zákrokem se prezentoval domácí Hinteregger, který takticky zatáhl za dres Lewandowskiho. Bayern bude rozehrávat z útočné poloviny.
7'
Obrannou povinnost si splnil právě Pavard, který za sebe nepustil rychlonohého Kostiće. Frankfurt se přesto dostal k centru, který musel krotit brankář Neuer.
6'
V krátkém časovém sledu se Neuer opět dostal k míči, který tentokráte rozehrál na vedle stojícího Pavarda. Ten pro změnu přenášel hru na Boatenga.
5'
Rönnow rozehrával od své branky, přičemž si na pravé straně vybral volného spoluhráče. Pokus o vysunutí Dost nakonec skončil až na kopačce Neuera.
4'
To nebylo vůbec špatné. Gnabry si seběhl k nahrávce směrem k brance, poté zkoušel vypálit pravačkou ke vzdálenější konstrukci, kterou o kousek minul.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu se do pokutového území dostal hostující Davies, který ještě zkoušel oslovit Lewandowskiho, před kterým včas zakročil Abraham.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hostující hráči, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Eintracht Frankfurt: Rönnow – N'Dicka, D. Abraham (C), Hinteregger – G. Fernandes – D. da Costa, Sow, Rode, Kostić – Dost, Paciência.
Náhradníci: Wiedwald – Durm, Falette, Chandler, Gaćinović, Hasebe, Kamada, Kohr.

Bayern Mnichov: Neuer (C) – Kimmich, Pavard, J. Boateng, Alaba – Th. Alcântara – T. Müller, Coutinho – Gnabry, Lewandowski, A. Davies.
Náhradníci: Ulreich – Tolisso, Perišić, Cuisance, Coman, Goretzka, Mai, Javi Martínez.

Rozhodčí: Schmidt – Schüller, Waschitzki.
Bayern Mnichov

Na opačné straně stojí nejtěžší možná kalibr, kterým je Bayern Mnichov. Bayern se v úvodu letošního ročníku výsledkově trápí, v tabulce se sice nachází na průběžné druhé pozici, jenomže z devíti zápasů hned čtyřikrát přišel o body, což se před sezonou rozhodně nečekalo. Mnichovský celek tak má na svém kontě osmnáct bodů, na vedoucí Mönchengladbach v tuto chvíli ztrácí pouze jeden jediný bod. Bayern Mnichov v minulém kole po dvou zápasech konečně zvítězil, uspěl totiž na domácím stadionu proti Unionu Berlín poměrem 2:1. Bayern Mnichov má za sebou čtyři venkovní zápasy, ve kterých ani jednou nepocítil hořkost porážky.
Eintracht Frankfurt

Fotbalisté Frankfurtu se po devíti kolech nacházejí na průběžné desáté pozici, což znamená spodní polovinu tabulky. Eintrachtu se doposud podařilo nasbírat čtrnáct bodů, nicméně manko mezi třetím a desátým místem je pouze tříbodové. Frankfurt v minulém kole přišel o sérii čtyř zápasů bez porážky, v souboji proti vedoucímu Mönchengladbachu nakonec padlo hned šest branek, nicméně čtyři z nich vstřelila právě Borussia. Frankfurt tak bude muset v tomto duelu zabrat, má k tomu nejlepší možné předpoklady, neboť je vůbec nejúspěšnějším celkem na domácím stadionu, kde doposud nasbíral jedenáct bodů.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Německá Bundesliga má na programu další zápasy, my budeme společně šlágr kola mezi Eintracht Frankfurt a Bayern Mnichov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.