Bundesliga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bayern : Freiburg - 17. ledna 2021   15:30

Bayern
7' Lewandowski (T. Müller) • 74' T. Müller (Sané)
2:1
(1:0)
Freiburg
62' Petersen  (Höfler)
Bayern
Neuer (C) – Pavard, J. Boateng, Alaba, A. Davies – Kimmich (76. Tolisso), Goretzka (87. Javi Martínez) – Coman (76. Musiala), T. Müller (87. Choupo-Moting), Gnabry (28. Sané) – Lewandowski.
Dingert – Kempkes, Gerach
Allianz Arena, Mnichov
Freiburg
F. Müller – Lienhart, K. Schlotterbeck, Gulde – Kübler (62. Tempelmann), Santamaría (5. Abraši, 55. Haberer), Höfler, Günter (C) – Sallai (62. Höler), Demirović (62. Petersen), Grifo.
Uphoff – Tempelmann, Abraši, Petersen, Heintz, Haberer, Džong, Höler, Til.

To už je z utkání Bayernu s Freiburgem vše. Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek nedělního večera.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 17:5. Rohy: 14:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 4:14.
Čtyři nastavené minuty uplynuly a zápas šestnáctého kola mezi Bayernem Mnichov a Freiburgem končí! Obhájci titulu nakonec vítězí těsně 2:1.

Svěřenci Hansiho Flicka vstoupili do prvního poločasu tradičním tlakem. A netrvalo dlouho a byli odměněni úvodní brankou, když si na přihrávce Thomase Müllera naběhl Robert Lewandowski a pohotově prostřelil gólmana Freiburgu. Od té doby ale Bayern výrazně ubral v ofenzivní snaze a další brankou příležitost si v prvním poločase nevybudoval. Hned dva zranění hráči museli předčasně opustit v první pětačtyřicetiminutovce hrací plochu. Hned v samém úvodu si poradil pravé koleno hostující Baptiste Santamaría, po půlhodině hry poté skončilo utkání i pro Serge Gnabryho.

Po změně stran se dlouho ani jeden z týmů nemohl dostat do tempa. Průběh narušilo další zranění, tentokrát musel z trávníku odejít Amir Abraši. Po hodině hry přišlo vyrovnání, když po prodlouženém rohovém kopu dokázal hlavou překonat Neuera Nils Petersen. Favorité se ale nenechali obrat o body, když v 74. minutě rozhodl Thomas Müller nenápadnou střelou ke vzdálenější tyči. V samém závěru mohl Freiburg podruhé srovnat, ale Bayern při střele Höflera podrželo břevno.
90+4'
90+4'
Tempelmann ještě zavařil na pravé straně Daviesovi, který se musel se střídajícím záložníkem rychle vracet do obrany.
90+3'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase hned čtyři minuty.
90+2'
Mohlo být opět vyrovnáno. Z ojedinělé šance Freiburgu přišla stoprocentní šance! Po autovém vhazování prošel balon až do pokutového území na zcela osamoceného Nicolase Höflera, který ale napálil jen břevno.
90+1'
Eric Choupo-Moting zbytečně dohrál u postranní lajny Tempelmanna a vyfasoval za to žlutou kartu.
90'
Na pravé straně měl o něco více prostoru Leroy Sané. Individuálně si poradil s dvojicí obránců, šikovně proskočil do vápna, ale na Müllera už z blízkosti nevyzrál.
89'
Haberer nebezpečně přišlápl Tolissa, který se pokoušel hrát vsedě. Hlavní rozhodčí byl ale u celé situace velmi blízko a odpískal proti brance Freiburgu.
88'
Také Freiburg měl k dispozici rohový kop. Přetažený centr si ale pohlídal Boateng a odpravil balon z nebezpečného prostoru před Neuerem.
87'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Thomas Müller, přichází Eric Choupo-Moting.
87'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Leon Goretzka, přichází Javi Martínez.
86'
Domácí se sice drží s balonem na útočném území, ale k brance Floriana Müllera se nemohou prokombinovat. Nyní byl ale faulován na levé straně Musiala.
85'
Střídající Jamal Musiala rozběhl akci domácího celku. Po přihrávce Müllera poté pálil další střídající hráč a to Corentin Tolisso.
84'
Goretzku v tvrdém souboji přišlápl Janik Haberer. Domácí záložník se z trávníku zvedá s bolestivou grimasou, ale v zápase bude pokračovat.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Bayern stále vede nad Freiburgem pouze o jeden zásah.
81'
S Höflerem si narazil i středového kruhu Petersen, poté ale už přišla ztráta hostujících fotbalistů. To domácí se již do útoku příliš neženou.
80'
Od rohového praporku rozehrával Leroy Sané. Před Florianem Müllerem bylo horko, ale míč si nakonec sebral do rukavic právě hostující gólman.
79'
Obrovská šance mnichovského týmu. Zaváhání v hostující rozehrávce mohl potrestat Robert Lewandowski, ale v plném běhu a z úhlu branku netrefil.
78'
Freiburg ale cítí šanci na zisk alespoň bodu a tlačí se do útoku. Tempelmanna musel odstavit od balonu až Boateng.
77'
Další útočnou akci Bayernu rozjel na levé straně Alaba s Daviesem. Domácí se postupně posouvali až k pokutovému území, ale Lewandowského odtlačil Lienhart.
76'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Kingsley Coman, přichází Jamal Musiala.
76'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Joshua Kimmich, přichází Corentin Tolisso.
74'
Bayern právě vstřelil branku!
Bayern se čtvrthodiny před koncem vrací do vedení! Comanův centr sklepl Leroy Sané přesně do pohybu THOMASE MÜLLERA a ten lehce se štěstím procedil balon až ke vzdálenější tyči.
74'
Ani jeden z týmů se nemůže dostat do souvislejšího tlaku. Müller zkoušel vysunout Comana, ale míč se sklouzl po trávníku za koncovou čáru.
73'
Před nabíhajícím Günterem raději odpálil míč vysoko na tribunu Boateng. Hosté však autové vhazování v šanci neproměnili a musí se vracet do obrany.
72'
Zničehonic musel Florian Müller zasahovat. Po Pavardově centr se opřel do zakončení z první Leon Goretzka, ale Müller byl u své tyče včas.
71'
Opět byl u balonu aktivní Joshua Kimmich. Neměl však s kým kombinovat a rychlý protiútok tak musel zastavit a přihrát zpět k Boatengovi.
70'
Po Müllerově přihrávce pokračoval v akci Davies, poté byl ve hře na levé straně i Coman, ale obrana Freiburgu i nadále funguje výborně.
68'
David Alaba se z pozice stopera vytáhl vysoko do útoku. Rakouský fotbalista se snažil centrem najít Lewandowského, ale toho si obrana Freiburgu střeží.
67'
Od Floriana Müllera putoval balon až hluboko na polovinu Bayernu. Hlavičkový souboj s Grifem však zvládl o poznání lépe Kimmich.
66'
Comanovu snahu na levé straně podpořil Davies, ale následný centr pouze zapadl za vzdálenější tyč.
65'
Najednou se Bayern dostává k aktivitě směrem do útoku. Lewandowského zatáhl ve vápně Lienhart, ale hlavní rozhodčí nechal hru pokračovat.
64'
Goretzka mohl záhy po vyrovnání opět udeřit. Jeho pokus byl ale sražen na rohový kop.
62'
Freiburg právě vstřelil branku!
Bayern si svou pasivitou koledoval o problémy a ty nyní nastávají. Po rozehrávce rohového kopu přišlo prodloužení balonu na zadní tyč, kde byl zcela osamocený NILS PETERSEN a s pádu překonal Manuela Neuera.
62'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Ermedin Demirović, přichází Nils Petersen.
62'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Lukas Kübler, přichází Lino Tempelmann.
62'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Roland Sallai, přichází Lucas Höler.
61'
Po Sallaiově faulu mohli domácí rozehrávat z místa přestupku u středového kruhu. Prudký pas na Comana byl sice přesný, ale francouzský fotbalista nezvládl zpracování podle představ.
60'
I po hodině hry vede Bayern nejmenším možným náskokem 1:0. Nic na to nezměnila ani šance Lewandowského. Jeho pokus srazil se štěstím na břevno Schlotterbeck.
59'
Od rohového praporku rozehrával Joshua Kimmich. Pětadvacetiletý záložník však našel na první tyči stojícího Manuela Guldeho.
58'
Ani ve druhém čase zápas příliš fotbalové krásy nenabízí. Pavardova dlouhá přihrávka měla najít Saného, ale míč odskákal mimo hrací plochu.
57'
Kimmich měl potíže s rozehrávkou. Nakonec napadání Küblera podlehl a míč ztratil. Domácí se však včas dokázali vrátit zpět do obrany.
56'
Nyní přibrousil soupeře i Thomas Müller. Téměř bez balonu u rohového praporku trefil do holeně Philippa Lienharta.
55'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Amir Abraši, přichází Janik Haberer.
55'
Další hráč musí být ošetřován. Na trávníku zůstal ležet Amir Abraši.
54'
Pro druhý poločas si Coman se Saném prohodili místa. Coman tak nyní mířil do vápna z levé strany, ale na obranu Freiburgu si individuálně nepřišel.
53'
Před napadajícím Demirovićem musel hrát až k Neuerovi rozehrávající Joshua Kimmich. Domácí se ale dokázali vykombinovat až na útočnou polovinu.
51'
A píská se další faul. Nyní na promrzlém trávníku skončil Joshua Kimmich, kterého za dres zatáhl napadající Amir Abraši.
50'
Po Comanově přihrávce mohl mířit s míčem do vápna Müller, ale po lehkém podklouznutí už nedokázal vystřelit ani nahrát Lewandowskému.
49'
Fotbalisté Freiburgu po změně stran výrazně přitvrdili. Nyní to pocítil Thomas Müller, který byl sražen k zemi ve středovém kruhu od Grifa.
48'
Ani hostům se první výpad do útoku nevyvedl. Gulde sice prudce centroval do vápna, ale našel jen připraveného Boatenga, kterému ještě pomohl Neuer.
47'
Coman nebyl v prvním poločase příliš vidět, ale nyní si vzal míč pro sebe. Kombinace s Müllerem ale obranu Freiburgu nepřekonala.
46'
Roland Sallai vidí záhy po startu druhého poločasu žlutou kartu, když ve skluzu trefil Daviese do lýtka.
46'
Druhou polovinu dnešního utkání odstartovala rozehrávka hostujícího týmu. Před Günterem ale pustil míč do zámezí Pavard.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:33.
Dvě nastavené minuty jsou minulostí a první poločas končí. Do šaten odcházejí spokojeněji domácí fotbalisté, kteří vedou nad Freiburgem 1:0.

45+3'
45+2'
Bayern touží po navýšení vedení ještě v prvním poločase. Pavard však nebyl přesný s přihrávkou na Lewandowského a balon tak propadl mimo tři tyče.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase dvě minuty.
45'
Po chybě v rozehrávce mířili domácí do otevřenější obrany. Davies ještě vracel míč pod sebe, ale to už Sanému vjel skluzem pod nohy Gulde.
44'
Minutu před pauzou se zjevil u balonu Leon Goretzka. Domácí se ještě tlačili do útoku přes Kimmicha, který ale už přihrávkou z první Saného nenašel.
43'
Skvěle se vytočil kolem dvou soupeřů Roland Sallai. Nakonec mohl pálit z většího úhlu Demirović, ale jeho pokus skončil mimo hrací plochu.
42'
S Grifem spolupracoval na levém kraji Günter, poté byl ve hře i Abraši, ale střídajícího záložníka vytlačil Kimmich s Goretzkou.
41'
I na Leroye Saného byl pas Boatenga příliš rychlý. Balon odskočil po trávníku až za koncovou čáru a rozehrávat tak může od své branky Florian Müller.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Bayern jednoznačně kontroluje vývoj zápasu, ale stále vede nad Freiburgem o jediný gól.
39'
Manuel Neuer musel po dlouhé době zasahovat. Sallai však hlavičkoval zády k brance a jeho pokus tak neměl potřebnou razanci ani přesnost.
38'
S končícím prvním poločasem se tlak mnichovského týmu opět zvyšuje. Na Müllerovu pobídka naskakoval Pavard, ale na míč nedosáhl podobně jako na zadní tyči Goretzka.
37'
Bayern ještě pokračoval rozehrávkou od rohového praporku. Přetažený pas si zpracoval Davies, poté ale přišla další zblokovaná rána.
36'
Lewandowski posunul míč Pavardovi a sprintoval do vápna. Další centr od Goretzky už ale ke střelci zatím jediné dnešní branky neprošel.
35'
Sané spolupracoval s Pavardem, pravá strana se ale domácím zavřela a tak musela přijít jen zpětná přihrávka ke Kimmichovi.
34'
Až od Alaby s Boatengem musela začít další rozehrávce Bayernu. Davies dělal na levé straně co mohl, ale kolem skvěle připraveného Lienharta se neprosadil.
33'
Z velké dálky zkusil své štěstí Boateng. Jeho pokus byl ale hodně nepřesný, mohl ho však ještě ve skluzu trefit Lewandowski, ale ani polský útočník na míč nedosáhl.
32'
I po více než půlhodině hry vede Bayern nad Freiburgem o jeden zásah. O ten se již v samém úvodu postaral po přihrávce Müllera Lewandowski.
31'
Leroy Sané se mohl na trávníku uvést gólem. Po sklepnutí Müllera spěchal křídelník po pravé straně, ale raketovou střelu umístil pouze vedle tyče.
30'
Z levé strany přiletěla přihrávka přesně do pohybu Leona Goretzky, který na nic nečekal a okamžitě z druhého doteku poslal tvrdou ránu. Míč ale jen prosvištěl nad brankou.
29'
Kübler vhodil míč nebezpečně až do vápna. Alaba s Boatengem na moment zaváhali, ale míč nakonec doskákal až k Pavardovi.
28'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Serge Gnabry, přichází Leroy Sané.
28'
Zdravotní problémy má po Santamaríovi i Serge Gnabry. Pětadvacetiletý ofenzivní záložník musí být ošetřován a dokonce to vypadá i na další střídání.
27'
Müllerova akce na pravém kraji ovoce nepřinesla. Před vápnem Freiburgu bylo sice horko, ale vše zmrazil pohotovým zákrokem Manuel Gulde.
26'
Po Pavardově přihrávce se opřel do střely Serge Gnabry. Floriana Müllera pořádně protáhl, ale nepřekonal ho. Následně rohový kop si pohlídala hostující obrana.
25'
Po divokém úvodu zápasu se hra výrazně zpomaluje. Domácí sice drží balon pod kontrolou, ale pouze čekají na vhodnou příležitost k útoku.
24'
Davies se tentokrát vydal do útoku. Na dobře postaveného Lienharta si však nepřišel a musel míč posunout zpět do středu pole ke Kimmichovi.
22'
Ke slovu se více a více dostávají hosté. Schlotterbeckova prudká přihrávka našla Sallaie, poté byl s míčem u nohy na hranici vápna Grifo, ale to už se stačil vrátit do obrany Coman.
21'
V rychlostním souboji se před Küblera dostal tělem Davies a zamezil tak nebezpečnému centru do pokutového území. Rozehrávat bude od své branky Manuel Neuer.
20'
Úvodní dvacetiminutovka vyšla o poznání lépe lídrovi německé Bundesligy. Po brance Lewandowského vede Bayern na domácím stadionu 1:0.
19'
Od Neuera putoval balon pouze k Alabovi. Hosté nepříjemně vytáhli napadání až k vápnu Bayernu a nakonec byli úspěšní a získali míč.
18'
Také hosté zahrozili směrem do útoku. Před šestnáctkou se zničehonic zjevil v nadějném postavení Lukas Kübler, ale pokus bez větší přípravy jen prosvištěl kolem pravé tyče.
17'
Výbornou práci v obraně nyní předvedl Schlotterbeck. Třiadvacetiletý stoper hlavou odvrátil prudkou přihrávkou, po které by už Coman směřoval sám na branku.
16'
Serge Gnabry je v úvodních minutách hodně vidět. Nyní po průnikové přihrávce od Müllera proskočil do vápna, ale z velkého úhlu našel jen boční síť.
15'
Až k Neuerovi se musel vrátit míč před napadajícími hosty. Nakonec mohl útočit středem trávníku Joshua Kimmich, který našel ale Gnabryho nenašel.
14'
Davies vhodil míč do hry zpoza postranní lajny. Müller ale Güntera na zádech neudržel a o balon velmi rychle přišel.
13'
Hned několik nepřesností bylo k vidění ve středu pole. Nakonec balon vyplaval u Goretzky, který přihrával na pravou stranu k nohám rozběhnutého Pavarda.
12'
Po centru Daviese zahrál v šestnáctce rukou střídající Amir Abraši, ale hlavní rozhodčí nechal hru pokračovat bez přerušení.
11'
Freiburg se snaží po zisku míče uklidnit hru. Lienhart si několikrát narazil s Müllerem, poté ale přišla mizerná rozehrávka a útočit mohou znovu jen domácí.
10'
Bayern pokračuje v aktivní hře směrem do ofenzivy. Přihrávka od rohového praporku na Lewandowského do pokutového území neprošla.
9'
Už už to vypadalo na další protiútok Gnabryho. Tentokrát ale narazil na agresivního Höflera, který za cenu žluté karty akci přerušil.
7'
Bayern se v úvodu zápasu ujímá vedení! Akci po pravé straně rozběhl Gnabry, který našel na hranici pokutového území Thomase Müllera a jednatřicetiletý ofenzivní záložník přihrál z prvního doteku do pohybu ROBERTA LEWANDOWSKÉHO. Polský útočník si udělal prostor proti Schlotterbeckovi a snadno zamířil kolem Floriana Müllera.
6'
Santamaría opouští hrací plochu za doprovodu lékařů a míří rovnou do útrob stadionu. Velmi smolný úvod zápasu pro hostující tým.
5'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Baptiste Santamaría, přichází Amir Abraši.
4'
A Baptiste Samtamaría bude potřebovat ošetření. Nyní zblokoval střelu Gnabryho a ihned poté se skácel k zemi. Vypadá to na problém s pravým kolenem.
3'
Boateng s Alabou si několikrát vyměnili balon při rozehrávce, poté by ve hře i Kingsley Coman, ale obrana Freiburgu je od samého začátku stažena před vápnem.
2'
Santamaría schytal hned v úvodním souboji s Müllerem tvrdý úder, ale hlavní rozhodčí situaci pustil a tak mohou domácí pokračovat v držení balonu.
1'
Do prvního poločasu za hustého sněžení vstoupili rozehrávkou ze středového kruhu domácí fotbalisté. Od Lewandowského byl u balonu Alaba, který však dlouhým nákopem Müllera nenašel.
1'
Hlavní rozhodčí se svými asistenty již přivádí na hrací plochu mnichovské Allianz Areny obě úvodní jedenáctky. Zápas šestnáctého kola nejvyšší německé soutěže Bundesligy může za několik málo okamžiků začít.

Bayern Mnichov: Neuer (C) – Pavard, J. Boateng, Alaba, A. Davies – Kimmich, Goretzka – Coman, T. Müller, Gnabry – Lewandowski.
Náhradníci: Nübel – Tolisso, Javi Martínez, Lucas Hernández, Süle, Roca, Sané, Musiala, Choupo-Moting.

SC Freiburg: F. Müller – Lienhart, K. Schlotterbeck, Gulde – Kübler, Santamaría, Höfler, Günter (C) – Sallai, Demirović, Grifo.
Náhradníci: Uphoff – Tempelmann, Abraši, Petersen, Heintz, Haberer, Džong, Höler, Til.

Bayern Mnichov

Bayern byl v roce 2020 excelentní. Za téměř dvanáct měsíců prohrál jeden jediný soutěžní zápas! Bezpečně si v Bundeslize došel již pro osmý titul v řadě. Navíc přidal i triumf v domácím poháru a co víc, ani v milionářské Lize mistrů nenašel zdatného soupeře, když finále proti PSG rozhodl jedinou trefou Kingsley Coman.

Trenér Hans Flick má k dispozici dlouholeté opory Neuera, Müllera nebo Lewandowského, ale i dravé mládí v podobě beka Alphonso Daviese nebo teprve sedmnáctiletého Jamala Musialy.

Také v nové sezoně Bayern šlape. Sice již ve druhém kole nejvyšší německé soutěže senzačně prohrál 1:4 v Hoffenheimu, od té doby se ale usadil na první příčce. Poslední týden ale nebyl pro bavorského giganta vůbec ideální. Nejprve před týdnem nestačil v přestřelce na Mönchengladbach, poté ale přišla pohárová ostuda, když na půdě druhéligového Kielu vypadl ze soutěže. Přitom po gólu Gnabryho vedl, následně měl v samém závěru náskok 2:1, ale prodloužení pro domácí outsidery vydřel brankou v páté minutě nastavení Walh. Zápas dospěl až do penaltového rozstřelu, ve kterém z dvanácti pokusů neproměnil pouze Marc Roca.

V Lize mistrů bylo již po čtyřech zápasech jasné, že obhájce titulu postoupí z první pozice. V závěru sice přišla pouze remíza s Atléticem Madrid, ale i přesto Bayern si udržel bezpečný odstup a může se těšit na osmifinálový dvojzápas s Laziem.
SC Freiburg

Freiburg se v minulém ročníku nejvyšší německé soutěže pohyboval v klidném středu tabulky a dokonce nebyl daleko od sedmého místa, které by zaručovalo předkolo Evropské ligy. Na vytoužený postup nakonec Freiburgu chyběl bod, přímý postup do základní skupiny poté Freiburgu utekl o tři body.

Vstup do nové sezony měl ale Freiburg katastrofální. V prvním kole sice ještě přemohl 3:2 Stuttgart, ale poté přišla černá série devíti zápasů bez vítězství. Od té doby ale osmý celek loňského ročníku pouze vítězí. Bielefedl i Schalke padlo shodně 0:2, následně Freiburg zničil 4:1 a nebezpečnou Herthu. Po novém roce poté Freiburg přehrál 3:1 také Hoffenheim a před týdnem nedal šanci vítězstvím 5:0 Kolínu nad Rýnem. S nejlepší formou v celé soutěži se vyhoupl již na osmou pozici s minimální ztrátou na místa před sebou.
Krásné nedělní odpoledne, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší německá soutěž Bundesliga pokračuje již šestnáctým kolem a my se společně zaměříme na utkání Bayernu Mnichov, který v domácí Allianz Areně přivítá Freiburg.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.