Bundesliga - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dortmund : Frankfurt - 3. dubna 2021   15:30

Dortmund
45' Hummels (Can)
1:2
(1:1)
Frankfurt
12' N. Schulz (vl.)  • 87' André Silva  (Kostić)
Dortmund
Hitz – Akanji, Can, Hummels, N. Schulz (80. Reinier) – Delaney – T. Hazard (63. Knauff), Bellingham (56. Dahoud), Reus (C) (80. Reyna), Guerreiro – Haaland.
Bürki – Morey, Ł. Piszczek, Meunier, Brandt, Dahoud, Reinier, Reyna, Knauff.
Frankfurt
Trapp – Ilsanker, Tuta, N'Dicka – Durm (74. Chandler), Sow, Rode (C) (88. Barkok), Kostić – Younes (46. Kamada) – André Silva (89. Zuber), Jović.
Schubert, Bördner – Willems, Hrustic, Zuber, Barkok, Kamada, Chandler.

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště.
Dnešní veledůležitý zápas o účast v Lize mistrů v další sezoně je u konce. Důležité tři body si překvapivě připisují do tabulky hosté v Frankfurtu po výhře 2:1. Právě Eintracht šel do vedení po dvanácti minutách hry, kdy si míč do vlastní branky smolně srazil Nico Schulz. Ještě do poločasu odpověděl po rohovém kopu Mats Hummels. Poslední slovo měl ovšem v 87. minutě André Silva po centru Filipa Kostiće, který tím zakončil své parádní vystoupení. Borussia je tak v neúplné tabulce bundesligy na šestém místě, Frankfurt jí odskočil už na sedm bodů. Domácí se nyní soustředí na Ligy mistrů, v níž se utkají 6.4. na hřišti Machesteru City. Frankfurt další zápas čeká 10.4. doma proti Wolfsburgu.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 11:8. Rohy: 10:2. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 9:12.
90+5'
90+4'
Domácí mají ještě tlak v pokutovém území soupeře, ale nepřichází žádná kvalitní střela na Trappa.
90+3'
Míč si postavil Giovanni Reyna a nacentroval do vápna, kde se k zakončení dostal Erling Haaland, jehož střelu do branky vykopl na poslední chvíli Evan N'Dicka.
90+3'
Roh pro Borussii.
90+2'
Nejrychlejším hráčem dnešního zápasu je zatím Nico Schulz, jemuž byla naměřena rychlost 33,26 km/h.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.
90'
Luka Jović vybojoval míč za vápnem a předložil ho Kostićovi, který z voleje nedokázal v šanci trefit branku.
89'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází André Silva, přichází Steven Zuber.
88'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Sebastian Rode, přichází Aymen Barkok.
87'
Frankfurt právě vstřelil branku!
Tak přeci jen si dnes hosté připíší svoji branku. Luka Jović táhl míč středem, ale ve vápně ho o něho připravil Manuel Akanji. Švýcarský bek tímto skluzem ale pouze připravil asistenci pro Filipa Kostiće, který se tak dostal k míči a pohotově našel na zadní tyčce skórujícího ANDRÉHO SILVU.
86'
Ansgar Knauff výborným centrem z pravé strany našel na středu šestnáctky Haalanda, který ale dnes nemá střeleckou formu. Hlavou totiž zamířil vedle branky.
85'
Středem hřiště se snažil vyvézt míč domácí Thomas Delaney a byl hned zezadu poslán k zemi.
84'
Dortmund hraje pouze na polovině hřiště, dopředu se aktuálně skoro nemůže dostat.
83'
Středem se do vápna prodral Silva a ještě zkoušel nahrávat doprava. Tam ale byli pouze hráči domácího týmu.
82'
Za vápnem si našel míč Mahmoud Dahoud, prvním dotekem si ho připravil a tím druhým pálil výrazně nad Trappa a jeho klec.
81'
Další rychlý přechod hostujícího týmu. Filip Kostić z levé strany centroval do vápna, kde našel na zadní tyčce Joviće, ten hlavičkoval pouze nad branku.
80'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Nico Schulz, přichází Reinier.
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Marco Reus, přichází Giovanni Reyna.
79'
Po chybné rozehrávce měli hosté málem velké problémy, ale Dortmund nedokázal dostat míč do vápna na úplně volného Ansgara Knauffa.
78'
Středem hřiště míč potáhl Raphaël Guerreiro a poté zkusil překvapit střelou ze třiceti metrů. Tvrdý pokus skončil nad brankou Trappa.
77'
Na stísněném prostoru ve vápně zkoušel kombinovat Reus, v těžké pozici ale nic dobrého vymyslet a zrealizovat nedokázal.
76'
Žlutou kartu dostává Sebastian Rode (Eintracht Frankfurt).
75'
Po nepřesné rozehrávce soupeře se k míči dostali hosté. Rezultoval z toho centr Kostiće z levé strany, do vzduchu se dostal Mats Hummels a míč odvrátil.
74'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Erik Durm, přichází Timothy Chandler.
72'
Eintracht nyní uklidňuje hru kombinací na polovině hřiště. Oba týmy se chtějí připravit na závěrečný tlak.
71'
Z hodně velké dálky zkusil vypálit domácí Emre Can. Dalekonosný pokus skončil až na tribuně osiřelého stánku.
70'
Dvacet minut před koncem posílal míč do vápna od praporku do vápna Raphaël Guerreiro. Nikterak povedený míč odvrátil Frankfurt na přední tyčce.
69'
Na levou stranu doručil Reus míč pro Schulze, jehož následný centr končí rohem pro Borussii.
68'
Na útočnou polovinu dostal rychlý míč Erling Haaland, který si ho navedl do vápna a levačkou zkusil vypálit na vzdálenější tyčku. Kevin Trapp jeho pokus vyškrábl.
67'
Hostující radost schlazeno. Stefan Ilsanker byl opravdu v ofsajdu a branka tak nemůže platit.
66'
Rozhodčí to ještě řeší s kolegou u videa. Řeší se potencionální ofsajd.
65'
Dobře zahraná standardní situace hostů, kteří se tak vrací pětadvaceti minut před koncem do vedení. Exekuci si na sebe vzal Filip Kostić, který milimetrovým centrem našel před brankou úplně volného Stefana Ilsankere a ten hlavou dokázal míč poslat do sítě. Hostující stoper byl však o kousek v ofsajdu, branka proto nemůže platit.
65'
Ansgar Knauff na pravé straně dojel Kostiće a rozhodčí na nic nečekal. Hosté si tak kopnou přímý kop.
64'
Na hrací ploše se chvilku zacházel hostující kapitán Rode, vypadá to ovšem, že to rozchodí.
63'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Thorgan Hazard, přichází Ansgar Knauff.
62'
Zády k brance dostal míč Erling Haaland, který se dobře zachoval v souboji a získal faul.
61'
Vysunout Reuse. To byl hlavní úkol na pravé straně pro Cana, kterému se to úplně nepovedlo, získal jen aut.
60'
Na hranici vápna dostal míč přímo proti noze Can, pustil se do kličky, která mu parádně vyšla, jenže poté se už ke střele nedostal.
59'
Vysoký míč z pravé strany dostal Reus a domácí kapitán se rozhodl pálit z voleje. Hodně těžký kop se mu nepovedl.
58'
Rychlé tři kroky ukázal Nico Schulz na levé straně a odcentroval do vápna, na zadní tyčce ovšem nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.
57'
Haaland se za vápnem zbavil soupeře a předkládal míč Hazardovi, který měl nepřesné zpracování a nabídl míč soupeři.
56'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Jude Bellingham, přichází Mahmoud Dahoud.
55'
Na starost si ho vzal Raphaël Guerreiro, jenže jeho vysoký míč na přední tyčku nikoho ve žlutém nenašel.
55'
Výjimkou se stává roh, který budou domácí rozehrávat z levé strany.
54'
Druhý poločas zatím nenabízí nějakou extrémní přestřelku. Dortmund se snaží hrát hlavně okolo poloviny hřiště a dopředu se moc nedostává.
53'
Do rychlého brejku se dostal Frankfurt, z čehož rezultovalo zakončení Filipa Kostiće, který mířil kousek vedle pravé tyčky.
52'
Jude Bellingham zkoušel prostrčit míč do pokutového území. Solidní nápad ale uzemnilo nepřesné provedení.
51'
Na středu hřiště se snažil od soupeře uvolnit Thomas Delaney. Poté ale ztratil rovnováhu a putoval k zemi.
50'
Nepochopen zůstal Rode a jeho nahrávka ze středu hřiště. Vysoký míč doplachtil až k domácí brance.
49'
Z pravé strany si nyní navedl míč na střed hřiště hostující Durm a vypálil. Jeho levačka mířila jen vedle branky.
48'
Hraje se hodně neurovnaně na startu druhého poločasu. Oba týmy dělají spoustu chyb.
47'
Dobré uvolnění na levé straně ukázal Marco Reus a vynutil si faul na svoji osobu.
46'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Amin Younes, přichází Dajči Kamada.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:34.
Prvních pětačtyřicet minut dnešního utkání je za námi. Ač obě dvě branky vstřelili domácí, tak je skóre 1:1. Ve dvanácté minutě se po centru Kostiće trefil do vlastní branky Nico Schulz. Před poločasovou přestávkou pak vytěžil gól do šatny Mats Hummels po rohovém kopu. Domácí byli celkově v prvním poločase o něco aktivnějším týmem. Rozhodně lepší druhý poločas by mohl odehrát Erling Haaland. Na druhé straně nebyl moc vidět Luka Jović.

Statistiky 1. poločasu

Držení míče: 58%:42%
Střely na branku: 3:2
Rohy: 5:2
Ofsajdy: 2:0
45+3'
45+3'
Na hraně vápna si již chystal míč na střelu Haaland, na poslední chvíli mu však míč odebral dobrý skluz soupeře.
45+2'
Stefan Ilsanker hledal z vlastní poloviny Joviće, na nepřesné nahrávce si pochutnal Hitz.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.
45'
Dortmund právě vstřelil branku!
Gól do šanty a Borussia vyrovnává. Od rohového praporku centroval do vápna Marco Reus, který našel hruď Emre Cana, od níž míč se štěstím doskákal až před branku pro MATSE HUMMELSE. Domácí stoper poté uklidil z bezprostřední blízkosti míč do sítě.
44'
Roh pro domácí.
44'
O další centr do pokutového území se pokoušel Raphaël Guerreiro, který našel jen v ofsajdu postaveného Hummelse.
43'
Po levé straně se domácí hrnuli do rychlého brejku, který ukončil nepřesnou nahrávkou na Haalanda Nico Schulz.
42'
O penaltu se nejedná, pokračuje se tak za stavu 0:1.
41'
Hlavní rozhodčí se ještě jde podívat na video, zda tam Thomas Delaney nezahrál rukou. Škoda jen, že k tomu nevyužil čas, kdy byl ošetřován Amin Younes.
40'
Domácí ofenzivní hráč odchází za postranní čáru a může se pokračovat ve hře.
39'
Na hrací ploše se nyní nachází Amin Younes. Má nějaký zdravotní problém po souboji s Hummelsem.
38'
Míč do vápna posílal právě Hazard, jehož centr našel na zadní tyčce Hummelse, který hlavičkoval do země a poté se míč odrazil do náruče Trappa.
37'
Hazardův centr z pravé strany do pokutového území neprošel, což znamená roh pro Dortmund.
36'
Amin Younes předložil míč za vápnem Kostićovi, který na nic nečekal a pálil. Zbrklý pokus levačkou skončil hodně nad brankou.
35'
Thomas Delaney se snažil přenést hru na pravou stranu, kde Hazard prohrál hlavičkový souboj s bránícím hráčem.
34'
Ani jeden z týmů se nikterak moc nežene dopředu. Dortmund nyní dokonce kombinuje s Hitzem.
33'
Žlutou kartu dostává Djibril Sow (Eintracht Frankfurt).
32'
Na pravé straně se přes dva soupeře protáhl Amin Younes a poté putoval k zemi. Rozhodčí si toho nevšiml, faul to ovšem být měl.
31'
Do těžké pozice ve vlastním vápně se zbytečnou kličkou dostat Manuel Akanji. Vysvobodil ho až hvizd rozhodčího.
30'
Půl hodina hry je pryč a nyní se hraje poklidně na polovině Eintrachtu, který drží míč v blízkosti svého brankáře.
29'
Přesně na hranu vápna dostal důrazný pas André Silva, zpracoval si ho nejlepší střelec Frankfurtu nedokázal a od nohy mu hodně ulétl.
28'
Ve vzdušném souboji na středu hřiště si počínal neoprávněně Marco Reus, rozhodčí to výborně viděl a odpískal domácí legendě faul.
26'
Thorgan Hazard si parádně navedl míč na střed hřiště a výbornou kolmicí našel Haalanda, který sám před Trappem trefil jen hostující stálici.
25'
Žlutou kartu dostává Filip Kostić (Eintracht Frankfurt).
25'
Odražený míč si kousek za hranicí vápna našel Djibril Sow a z voleje polovysoký míč poslal na branku. Hitz jeho střelu na střed branky v klidu lapil.
24'
Amin Younes rozhodně nebude na tento roh vzpomínat v dobrém. Míč netrefil vůbec dobře a pouze ho odevzdal soupeři.
23'
Roh pro Frankfurt.
22'
Rychlá kombinace domácích na hraně vápna již spěla do finále, jenže poté byl Can nachytán v ofsajdu a bylo po všem.
21'
Raphaël Guerreiro šikovnou nahrávkou z hloubky hřiště našel ve vápně naběhnutého Haalanda, který na nic nečekal a pravačkou mířil na zadní tyčku. Nedůrazný pokus ale skončil vedle hostující svatyně.
20'
Máme za sebou dvacet minut hry. Domácí jsou v úvodu rozhodně aktivnějším týmem, chybí jim ovšem kvalita v poslední třetině hřiště.
19'
Hazard hodně rychle dopravil míč k vápnu soupeře, našel Cana, jehož okamžitý dloubáček na zadní tyčku si našel Trapp.
18'
Dlouhý nákop na Haalanda úspěšný nebyl, následně si faul vynutil Jude Bellingham na středu hřiště.
17'
Z pravé strany se na střed dostal Erik Durm a pohotově vypálil. Přízemní pokus ale skončil pouze vedle branky Hitze.
16'
Aktuálně se hraje na středu hřiště, u míče hostující Frankfurt.
15'
Po delší době se dopředu dostali i domácí, centr Cana byl hodně nepovedený.
14'
Po levé straně se opět protáhl Filip Kostić, tentokrát ale nacentroval pouze do rukavic Hitze.
13'
Po levé straně se snažil vysunout Nico Schulz, trochu si ale pomohl faulem, což neuniklo rozhodčímu.
12'
Máme tu první branku zápasu po dvanácti minutách hry! Na levé straně se uvolnil hostující Filip Kostić a nacentroval do vápna na zadní tyčku. Tam se sice v souboji dostal k míči Nico Schulz, míč ale hodně nešikovně hlavičkoval přesně na zadní tyčku. Brankář Hitz byl bez šance.
11'
Rozhodčí se jen rychle poradil s kolegou u videa a penalta se nepíská.
11'
Za hranicí vápna se ke střele dostal Amin Younes. Pravačkou poslal míč do skluzujícího Matse Hummelse. Hosté se dožadují pokutového kopu.
10'
Odražený míč si kousek za vápnem našel Raphaël Guerreiro a nebál se z voleje vypálit. Jeho důrazný pokus levačkou skončil těsně vedle levé tyče.
9'
Míče se tentokrát ujal Thorgan Hazard ,jehož centr na přední tyčku hostující obrana odvrátila do bezpečí.
8'
Na pravé straně dostal míč Jude Bellingham, jeho centr byl zblokovaný, což znamená druhý roh pro jeho spoluhráče.
7'
Kousek za hranici vápna dostal míč Can a okamžitě centroval do vápna. Nepřesný centr skončil mimo hrací plochu.
6'
Raphaël Guerreiro si přichystal míč u levého praporku a centroval na puntík, kde se nedokázal k hlavičce dostat Manuel Akanji.
5'
První roh v utkání bude patřit černožlutým.
4'
Na pravou stranu dostal vysoký míč Hazard a po zpracování se snažil okamžitě nahrávat do vápna, trefil ovšem jen prvního soupeře před sebou.
3'
Do rychlé akce se po levé straně pustili domácí hráči. Nahrávka od Raphaëla Guerreira Haalanda v pokutovém území nenašla.
2'
Hosté se snažili dostat dopředu po levé lajně, kde dobře zakročil bránící Manuel Akanji.
1'

Borussia Dortmund: Hitz – Akanji, Can, Hummels, N. Schulz – Delaney – Guerreiro, Bellingham, Reus (C), T. Hazard – Haaland.
Náhradníci: Bürki – Morey, Ł. Piszczek, Meunier, Brandt, Dahoud, Reinier, Reyna, Knauff.

Eintracht Frankfurt: Trapp – Ilsanker, Tuta, N'Dicka – Durm, Sow, Rode (C), Kostić – André Silva, Younes, Jović.
Náhradníci: Schubert, Bördner – Willems, Hrustic, Zuber, Barkok, Kamada, Chandler..

Eintracht Frankfurt

Frankfurt se stále drží na příčkách zaručující skupinovou fázi Ligy mistrů. Za 26 zápasů stihl posbírat 47 bodů a je na čtvrtém místě, na svého dnešního soupeře má náskok čtyř bodů. Nejlepším střelcem Eintrachtu je Portugalec André Silva, jehož hostování z AC Milán se změnilo v přestup a tento útočník stihl dát 21 branek ve čtyřiadvaceti zápasech. Bundesliga už je poslední soutěž, ve které Frankfurt je. V polovině ledna totiž prohrál v Leverkusenu 1:4, čímž si ukončil cestu domácím pohárem.

Poslední tři zápasy

Frankfurt VS. Union Berlín 5:2
Lipsko VS. Frankfurt 1:1
Frankfurt VS. Stuttgart 1:1

Borussia Dortmund

Domácí tým rozhodně nemůže být spokojen s aktuálním umístěním v tabulce německé nejvyšší soutěže. V dosavadních šestadvaceti utkáních získal 43 bodů se skóre 54:37 a patří mu až pátá příčka. Na příčky zaručující Ligy mistrů ztrácí aktuálně 4 body. Nejlepším střelcem týmu je Erling Haaland, který vstřelil 21 branek, na další 4 nahrál a je řped ním pouze Lewandowski z konkurenčního Bayernu. Dortmund i nadále pokračuje v Lize mistrů, v osmifinále vyřadil Sevillu a hned po domácím utkání s Frankfurtem zamíří do Anglie, kde ho bude čekat těžký Manchester City v rámci prvního dílu čtvrtfinále.

Kolín VS. Dortmund 2:2
Dortmund VS. Hertha 2:0
Dortmund VS. Sevilla 2:2
Zdravím všechny fanoušky německého fotbalu. V rámci 27. kola tamní bundesligy se utkají týmy Dortmundu a Frankfurtu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.