Bundesliga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Köln : Bayern - 31. října 2020   15:30

Köln
82' Drexler (Thielmann)
1:2
(0:2)
Bayern
13' T. Müller   • 45+1' Gnabry  (Kimmich)
Köln
T. Horn – M. Wolf, Bornauw, Czichos, J.-K. Horn (59. Katterbach) – Schirí (59. Drexler), S. Özcan – Limnios (59. Thielmann), Duda, Jakobs – Andersson (79. Arokodare).
Willenborg – Kempkes, Gerach
RheinEnergie Stadion, Kolín nad Rýnem
Bayern
Neuer (C) – B. Sarr, Süle, J. Boateng, Pavard – Kimmich, Javi Martínez (79. Alaba) – Gnabry (90+4. Roca), T. Müller, Sané (63. Costa) – Choupo-Moting (63. Zirkzee).
Nübel – Coman, Alaba, Lucas Hernández, Roca, Zirkzee, Musiala, Costa.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 7:2. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:13.
Je konec! Tři body z tohoto utkání nakonec berou hostující fotbalisté, kteří vítězí 2:1! Bayern vstřelil oba dva góly v prvním poločase. jasně lepší byl sice i v tom druhém, jenže svou převahu nevyužil. Tak se Kolín ještě pokusil o zdramatizování utkání. Dominick Drexler totiž tečoval střelu spoluhráče přesně do protipohybu gólmana. Mnichov si poté ale zbytek utkání pohlídal, a tak bere tři body do tabulky.
90+4'
90+4'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Serge Gnabry, přichází Marc Roca.
90+3'
Bayern kontrolue míč v naprosté pohodě a vypadá to, že svůj jednogólový náskok udrží. Kolín má přesto možnost odkopu od brány a ještě možnost zaútočit.
90+2'
Máme zde ke konci utkání také zajímavost. Nejrychlejším hráčem byl dnes na hřišti Leroy Sané, jenž vyvinul rychlost 34,32km/h. Sané už je na střídačce.
90+1'
Už nám běží první nastavená minutka ze čtyř a hosté nadále vedou o jednu branku. Mnichov je navíc zkušený tým, který by si to měl rozhodně pohlídat.
90'
Nastavovat se budou čtyři minuty!
89'
Žlutou kartu dostává Marius Wolf (1. FC Kolín nad Rýnem).
89'
Ondrej Duda si vzal na starosti rozehrávku této situace a mířil na přední tyč. Tam však obrana Mnichova nebyla zranitelná a míč bez potíží odvrátila do bezpečí.
88'
Ismail Jakobs to zkoušel individuálně po levé straně, ale k centru před bránu se nakonec nedostal. Přesto pro svůj tým vybojoval ještě rohový kop.
87'
No, čeká nás nejspíše ještě drama na stadionu v Kolíně nad Rýnem. Je to jen o jednu branku a hostující fotbalisté vypadli z tempa v posledních momentech.
86'
A viděli jsme další šanci na domácí straně! Po rohovém kopu hlavičkoval právě hráč Kolína nad Rýnem, jenže přesně do rukavic Manuela Neuera.
85'
A vypadá to, že domácí hráči jsou nabuzení a budou těm hostujícím ještě hodně zatápět. Bayern ovšem v posledních minutách nepodával tak dobrý výkon.
82'
Köln právě vstřelil branku!
Jenže nakonec se ukázalo, že to o malý kousek ofsajd nebyl! Jeden z hostujících hráčů nestihl vystoupit do ofsajdové pasti, a tak tu máme ještě drama DOMINICK DREXLER dal svému týmu naději, když tečoval balón mimo dosah gólmana.
82'
Už to vypadalo, že se dočkáme snížení stavu, jenže branka domácího celku nemůže být uznána! Rána z nějakých šestnácti metrů totiž byla tečována hráčem hostí, který byl v ofsajdu!
81'
Hostující fotbalisté navíc drží balón na svých kopačkách a soupeře nepouštějí do nějakých útočných akcí. Dočkáme se dnes ještě nějaké branky?
80'
Do konce základní hrací doby nám chybí posledních deset minut a troufnu si tvrdit, že tady je nějakou dobu rozhodnuto. Další tři body do tabulky získají hosté.
79'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Sebastian Andersson, přichází Toluwalase Arokodare.
79'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Javi Martínez, přichází David Alaba.
78'
Jenže hráčům v bíločervených dresech to směrem dopředu dnes prostě a jednoduše nejde. Manuel Neuer nic složitého dnes řešit nemusel...
77'
Dva domácí hráči se během chvilky ocitli na zemi, ale sudí jejich pády jako fauly nevyhodnotil ani jednou. Přesto se po nepřesnosti dostává Kolín k balónu.
76'
Fotbalisté v černých dresech mají znovu balón na svých kopačkách a snaží se něco vymyslet směrem dopředu. Jejich snaha ale skončila nepřesným pasem.
75'
Hlavní rozhodčí tohoto utkání si něco vyříkával nejspíše se střídačkou domácího týmu, a tak se chvilku nehrálo. Nyní se však už může pokračovat.
74'
Dobrý centr na zadní tyč jsme viděli v podání domácího celku. Salih Özcan se snažil za každou cenu zakončit, ale pro kop nohou byl tento centr moc vysoký.
73'
Serge Gnabry potáhl balón po pravé straně a centroval ho do šestnáctky. Müller ale dohrál svého soupeře, a tak se domácí zadarmo dostávají k míči.
72'
Je sympatické, že domácí tým se nevzdává a bojuje alespoň o vstřelení čestní branky. Viděli jsme celkem zajímavou střelu, která šla ale mimo bránu.
71'
Střely na bránu: 0 – 5!
70'
Thomas Müller se protáhl okolo dvou soupeřů a chtěl si narazit se Sergem Gnabrym. Ten ho sice z první hledal, jenže tuto přihrávku zastavila obrana.
69'
Domácí hráči se sice ještě udrželi na balónu, ale záhy o něj přišli po nepřesné kombinaci. Začínají se nám vkrádat chyby do souhry obou týmů.
68'
Kolín se zase po delší době dostal s míčem na útočnou polovinu, kde vybojoval autové vhazování. Nějakou střeleckou pozici si ale nevypracoval.
67'
Držení míče: 35% – 65%
66'
Joshua Zirkzee dobře napadal rozehrávku a nechybělo mu moc, aby se dostal k zakončení. Domácí obrana to však nakonec s vypětím všech sil zvládla.
65'
Hostující fotbalisté se vlastním přičiněním dostali pod obrovský tlak soupeře, a tak raději poslal míč na autové vhazování. To je ta lepší varianta pro hosty.
64'
Také Bayern už sáhl k prvním střídáním. Leroy Sané a Eric Choupo-Moting dnes již dohráli. Druhý jmenovaný navíc nebyl v utkání zrovna moc vidět.
63'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Eric Choupo-Moting, přichází Joshua Zirkzee.

Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Leroy Sané, přichází Douglas Costa.
62'
Kolín už bude muset riskovat, pokud si dnes chce vybojovat alespoň nějakou naději na body. Nejprve se však musí dostat nějakým způsobem k míči.
61'
Domácí fotbalisté provedli rovnou trojnásobné střídání a dostali se do šance. Střelec z hranice šestnáctky ovšem neseřídil mířila a pálil hodně nad.
60'
Thomas Müller si v těžké pozici dokázal míč zpracovat a z první ho posílal před bránu. Tam si sice poradil domácí hráč, ale balón odvrátil jen na roh.
59'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Jannes-Kilian Horn, přichází Noah Katterbach.

Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Iljás Schirí, přichází Dominick Drexler.

Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Dimitris Limnios, přichází Jan Thielmann.
58'
Timo Horn posílá všechny spoluhráče dopředu, aby tam mohl balón nakopnout. Sice našel spoluhráče, ale ten si balón nedokázal nijak zpracovat.
57'
Viděli jsme střelu v podání domácího hráče, ale ta jen trefila boční síť. Manuel Neuer celou dobu balón hlídal, takže tady by stejně neinkasoval.
56'
Kolín nad Rýnem se snažil aktivně napadat rozehrávku soupeře, ale nebyla nijak úspěšný. Špatné zpracování ovšem poté sebralo Mnichovu balón z kopaček.
55'
Mnichovští fotbalisté pokračují v aktivním pojetí hry a nedávají svému soupeři ani nejmenší šanci na nějaké snížení stavu a zdramatizování zápasu.
54'
Leroy Sané se snažil za každou cenu posunout balón před branku přízemním centrem, ale v tom mu bylo zabráněno. Navíc právě od něj šel míč do zámezí.
52'
Fotbalisté v bíločervených desech se nyní přece jen dostali dopředu. Jejich akce al skončila nepřesným centrem, domácí však budou zahrávat rohový kop.
51'
Kolín nad Rýnem nevstoupil do druhého poločasu vůbec dobře, Bayern naopak zvedl svůj rychlostní stupeň. Byl blízko ke vstřelení třetí branky...
50'
Bouna Sarr dostal pas na levou stranu, avšak netroufl si v souboji jeden na jednoho. Přesto jsme následně viděli velká závar ve vápně, který domácí ustáli.
49'
Další dobrá možnost na straně Mnichova, ten tedy do druhé půle vlétl! Thomas Müller vymyslel jemný lob za obranu, kam si naběhl Leroy Sané. Jeho přihrávka před branku ale nenašla žádného hráče v černém dresu, přestože tam byli!
48'
To nevypadalo vůbec špatně na straně Bayernu! Serge Gnabry v těžké pozici ještě stihl míč na hrací ploše a posunu ho zpět. Následnou přihrávku si v těžké pozici přebral Thomas Müller, jenže centr se mu už nepovedl.
47'
Jinak to vypadá, že oba týmy vstoupily do druhé půle beze změn. Salih Özcan zahrál nyní rukou rovnou dvakrát a balón je přiřknut hostujícím hráčům.
46'
Začalo se sice o chvilku později, ovšem už se zase hraje! Hostující favorit vede o dvě branky a vypadá to, že i bez své největší hvězdy zapíše dnes tři body.
46'
Je za námi první poločas, po kterém vede favorit v podobě Bayernu o dvě branky. První gól jsme viděli už po třinácti minutách, když Mnichov dostal k dispozici penaltu po ruce ve vápně. Tu si vzal na starost Thomas Müller, jenž ji bezpečně proměnil. Hosté poté byli lepším týmem, avšak navýšení svého náskoku se dočkali až v nastaveném čase. Serge Gnabry předvedl pěknou akci a střelou na zadní tyč nedal gólmanovi šanci.

Další poločas začne přibližně v 16:32.
45+2'
45+1'
Bayern právě vstřelil branku!
Tak nakonec ne, jelikož do kabin se půjde za dvougólového vedení Mnichova! SERGE GNABRY dostal pas na pravou stranu, kde měl hodně prostoru. Naběhl si s míčem na hranici šestnáctky, odkud se skvěle trefil k zadní tyči! Timo Horn se za míčem jen ohlédl.
44'
Hostující fotbalisté ještě aktivně napadají rozehrávku svého soupeře, avšak balón nakonec nevybojovali. Do šaten půjdou s jednogólovým vedením, nejspíše.
43'
Následoval ještě rohový kop. Jeden z hostí si na něj sice naskočil nejvýše, avšak jeho zakončení nemělo potřebnou razanci. Timo Horn balón poté sebral.
42'
Marius Wolf hraje dnes velmi tvrdě, ale znovu je z toho jen faul a standardka. Ta sice nebyla kopnuta špatně, ale obrana si s ní poradila bez potíží.
41'
Střely na branku: 0 – 2
40'
Do konce poločasu nám chybí posledních pět minut a Mnichov vede nadále jen o jednu branku. Sice je jasně lepším týmem, ale gólové možnosti si nevytváří.
39'
Velký tlak měli hosté ve vápně, ale jejich střela se neujala. Thomas Müller nejprve ve vyložené šanci míč minul, načež Serge Gnabry vysoko bránu přestřelil.
38'
Bayern se trochu snaží zjednodušit hru a zatápí domácí obraně. Ta to zatím stíhá, ale je otázkou, kolik bude mít sil ještě ve druhém poločase, případně na konci.
37'
Hostující fotbalisté drží znovu balón na svých kopačkách, ale tentokrát se přihrávkou mezi obránce neprosadili. Kolín nad Rýnem hraje v defenzivě pevně.
36'
Serge Gnabry vymýšlel zajímavý centr na levou stranu, jenže ten neměl dostatečnou délku. Leroy Sané si navíc pomohl při zpracování levou rukou.
35'
Bayern měl k dispozici standardní situaci z velké dálky, přesto jsme viděli centr do šestnáctky. S tím si obrana poradila, ale z následné akce Kolína nebylo nic.
34'
Jenže směrem dopředu je to od domácího týmu velmi špatné posledních dvacet minut. Takhle to spíše vypadá, že brzy inkasují, než nějak lépe zaútočí.
33'
Do konce prvního poločasu nám chybí nějakých dvanáct minutek, větší nastavená se očekávat nedá. Thomas Müller fauloval a míč získali domácí.
32'
Jenže Kolínu to směrem dopředu nyní nejde ani trochu! Nemohou se s míčem dostat dále jak na polovinu hřiště, kde jejich akce většinou končí.
31'
Tentokrát už to byla podstatně rychlejší akce, ovšem nebyla úspěšná. Bouna Sarr poté ještě fauloval, a tak domácí fotbalisté mohou jít do ofenzivy.
30'
Kolín mohl chvilku podržet balón, jenže to se mu nepovedlo. Jsou u něj znovu hostující fotbalisté, které čeká další dobývání nějaké střelecké pozice.
29'
Kolín nad Rýnem dopřed napadá rozehrávku Bayernu, který si s tím prostě a jednoduše neví rady! Přesto to nakonec dobře vykombinoval, ale Leroy Sané absolutně nečekal, že by se k němu mohl míč odrazit!
28'
A jeho pozice se zatím nijak moc nemění, respektive nyní jsou jeho hráči dokonce na obranné polovině. Odtud branku soupeře rozhodně nijak neohrozí.
27'
Benjamin Pavard byl naprosto zbytečně zezadu poslán na zem, což sudí odpískat musel. Nic to ale neřeší, jelikož Mnichov je s míčem na polovině hřiště.
26'
Už to vypadalo, že uvidíme individuální akci hostí po levé straně, jenže tam prostě místo nebylo. Přišla tak zpětná přihrávka a kombinace začíná nanovo.
25'
Stejný hráč si musel na praví straně nadvakrát zpracovat balón, ale nakonec to stihl ještě před napadajícím soupeřem. Bayern nadále kombinuje.
24'
Hráči v černých dresech jsou u míče a snaží se dobýt nějakou lepší střeleckou pozici. Leroy Sané si nabíhal na míč, ale v rozhodující moment se zastavil.
23'
Žlutou kartu dostává Benjamin Pavard (Bayern Mnichov).
22'
Mnichov to zkusil dlouhou přihrávkou, která už dnes jednou úspěšná byla. tentokrát si ale obrana domácího celku poradila naprosto hravě a míč odvrátila.
21'
Timo Horn se musel mít na pozoru, ovšem s touto hlavičkou neměl ani nejmenší potíže. Šla totiž přesně na něj, a tak je to pro něj úspěšný zákrok.
20'
Už je za námi dvacet minut hry a zatím sledujeme poměrně zajímavý fotbal. Favorit tohoto utkání vede o jeden gól, ale Kolín nad Rýnem rozhodně bude kousat.
19'
Tohle už byla šance na domácí straně! Ismail Jakobs si skvěle naběhl po levé straně, kam také přihrávku dostal. Následně mířil na zadní tyč, jenže minul.
18'
A tak se fotbalisté v černém znovu pustí do dobývání útočné poloviny. Kolín brání opravdu v deseti lidech a rozhodně to není pro hostující hráče nijak lehké.
17'
Nakonec jsme viděli jen nepřesnou přihrávku, která skončila u kopaček domácího brankáře. Sebastian Andersson se poté hnal dopředu, ale podjela mu noha.
16'
Bayern se tedy ubránil akci domácího týmu a může se pokoušet o navýšení svého jednobrankového vedení. Zatím se jim však nedaří překonat obranu.
15'
Domácí fotbalisté se však dnes rozhodně nehodlají vzdát a pustili se do ofenzivní akce. Tu však včasným zákrokem zastavil jeden z obránců hostí.
13'
A hosté vedou v tomto utkání 1:0! Na penaltový puntík si míč postavil THOMAS MÜLLER, který se prosadil střelou k pravé tyči. Timo Horn sice vystihl směr, ale na střelu nedosáhl.
12'
Marius Wolf zastavil hlavičku spoluhráče rukou ve vápně a sudí ukazuje nekompromisně na penaltový puntík! Obrovská šance pro hosty.
12'
Penalta pro Bayern!
11'
Dimitris Limnios ustál souboj proti dvěma soupeřům a vybojoval rohový kop pro svůj tým. Ze standardních situací ovšem zatím Kolín nijak nebezpečný není.
10'
Žlutou kartu dostává Eric Choupo-Moting (Bayern Mnichov).
10'
Je za námi prvních deset minut hry a na branku čekáme. Vyloženou šanci jsme ještě neviděli. Domácí navíc vstoupili do zápasu dobře a jsou nebezpeční.
9'
Hodně práce měl nyní jeden z hostujících obránců, ale svou úlohu zvládl a prodloužil hlavičkou balón na Neuera. Ten následně rovnou rozehrál akci Bayernu.
8'
Kolínští fotbalisté zatím nehraje věru špatně! Připsali si další atak do svých statistik a vybojovali rohový kop. Z toho se jim ovšem nepovedlo nijak zahrozit.
7'
Fotbalisté v černých dresech se rozhodli přenést hru na pravou stranu, ale tento pas byl moc dlouhý. Benjamin Pavard se snažil, ale nemohl na něj dosáhnout.
6'
Domácí fotbalisté dokonce vybojovali standardní situaci kousek od šestnáctky. Ondrej Duda si ji vzal na starost. Rozehrál jen na hranici vápna, jenže následnou střelu spoluhráče zastavila obrana hostujícího celku.
5'
Jannes-Kilian Horn posunul balón na levou stranu, odkud jsme rovnou viděli centr do šestnáctky. S tím si sice hostující obrana poradila, ale je to aut pro Kolín.
4'
Kolín nad Rýnem vstoupil do utkání dobře a bude chtít být vyrovnaným soupeřem v tomto utkání. Nyní se ale ukázal nepřesnosti a u míče je favorit duelu.
3'
Zajímavou akci jsme viděli také na druhé straně, avšak gólmana zasahovat nemusel. Centr do vápna nikdo z hráčů Bayernu nedokázal trefit směrem na bránu.
2'
Viděli jsme nepřesnost na straně mnichovského celku, a tak mohli domácí vhazovat. Po rychlé akci byl nejrychleji na zemi Neuer, jenž přízemní centr sebral.
1'
A dnešní utkání mezi Kolínem a Bayernem nám právě začalo! Domácí fotbalisté nastupují v bíločervených dresech, u hostů převažuje černá barva.
1'
A již máme na světě sestavy obou týmů a u Bayernu máme jedno velké překvapení! Robert Lewandowski dnes nejspíše dostal volno, a tak nerozšíří svou sbírku o další góly. V této sezóně jich dal v pět zápasech rovnou deset. Chybí také Leon Goretzka, jenž má zdravotní problémy svalového rázu.

1. FC Kolín nad Rýnem: T. Horn – M. Wolf, Bornauw, Czichos, J.-K. Horn – Schirí, S. Özcan – Limnios, Duda, Jakobs – Andersson.
Náhradníci: Zieler – Ehizibue, Arokodare, Meré, Rexhbecaj, Drexler, Katterbach, F. Sörensen, Thielmann.

Bayern Mnichov: Neuer – B. Sarr, Süle, J. Boateng, Pavard – Kimmich, Javi Martínez – Gnabry, T. Müller, Sané – Choupo-Moting.
Náhradníci: Nübel – Coman, Alaba, Lucas Hernández, Roca, Zirkzee, Musiala, Costa.

Kolín nad Rýnem

To Kolín nad Rýnem favoritem rozhodně není a bude spíše bojovat o setrvání v nejvyšší soutěži. Po pěti kolech má na svém kontě jen dva body, které v současné době stačí jen na šestnáctou pozici. Domácí mají na svém kontě jen pět vstřelených branek, zatímco jich inkasovali devět. Kolín zapsal v posledních dvou kolech remízy, a to s Frankfurtem a Stuttgartem. Předtím třikrát prohrál a ani dnes favoritem nebude.
Bayern Mnichov

Mnichov je rozhodně největším favoritem na zisk titulu, ale nyní je možná trochu překvapivě "až" na druhém místě Bundesligy. Na svém kontě má po pěti zápasech dvanáct bodů, na první Lipsko ztrácí jediný bod. Bayer je suverénně nejofenzivnějším týmem celé ligy. Vždyť v pěti kolech nasázel rovnou dvacet dva branek! Na druhou stranu jich osm inkasoval, což není úplně nejlepší vizitka. Jediný tým, který letos Mnichovské porazil je Hoffenheim, který vyhrál 4:1. Jinak Bayern porazil Schalke, Herthu, Bielefeld a Frankfurt.
Dobrý den, chtěla bych vás přivítat u utkání v rámci Bundesligy! V tomto střetu se spolu podíváme na zápas mezi Kolínem nad Rýnem a Bayernem. Výkop je naplánován na 15:30 a my budeme u toho.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.