Bundesliga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Köln : Hoffenheim - 19. září 2020   15:30

Köln
22' Andersson (J.-K. Horn) • 86' Drexler
2:3
(1:2)
Hoffenheim
3' Kramarić   • 45+3' Kramarić   • 90+2' Kramarić  (Gaćinović)
Köln
T. Horn – Höger (46. Ehizibue), Bornauw, Czichos, J.-K. Horn – Rexhbecaj (71. Drexler), Schirí (86. F. Sörensen), Hector (C), Duda (88. Katterbach) – Andersson, Thielmann (71. S. Özcan).
Zieler – Drexler, Meré, F. Sörensen, Katterbach, Ehizibue, S. Özcan, Lemperle.
Siebert – Dietz, Pelgrim
RheinEnergie Stadion, Kolín nad Rýnem
Hoffenheim
Baumann (C) – Nuhu, Vogt, Bičakčić – Akpoguma (90+4. Brenet), Geiger (75. Belfodil), Samassékou (76. Gaćinović), Kadeřábek – Baumgartner – Dabbur (62. Bebou), Kramarić.

To už je z mojí strany vše. Děkuji za pozornost a užijte si zbytek soboty!
Statistiky zápasu:
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 8:6. Rohy: 1:6. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 12:13.
Hoffenheim nakonec po infarktovém závěru vítězí v Kolíně 3:2! V prvním poločase byli hosté lepší. Skóre utkání otevřel po fatální chybě Hectora už ve 3. minutě Andrej Kramarić, který pak před přestávkou odpověděl i na vyrovnávací trefu Sebastiana Anderssona, když proměnil nařízený pokutový kop. Po změně stran měl Kolín nadějný začátek, ale poté se dlouho nemohl k vyrovnání přiblížit. To v 86. minutě přeci jen přišlo, když po standardní situaci hlavičkoval do tyče Andersson a dorážející Dominick Drexler už posílal balón do odkryté brány. Když už se zdálo, že vše směřuje k dělbě bodů, přihlásil se o statut hrdiny zápasu Andrej Kramarić, jenž v nastaveném čase zkompletoval hattrick a rozhodl o výhře Hoffenheimu.
90+6'
90+6'
Hosté se ubránili. Stále se ale hraje...
90+5'
Pavel Kadeřábek ještě dostal žlutou kartu za šlapák na Drexlera. Možná poslední možnost pro Kolín v podobě standardní situace.
90+4'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Kevin Akpoguma, přichází Joshua Brenet.
90+2'
Hoffenheim právě vstřelil branku!
Jestli dnes Hoffenheim vyhraje, hrdina zápasu je jasný! Na hranici šestnáctky se dostal k míči ANDREJ KRAMARIĆ, jenž vypustil přízemní střelu, která prošla pod tělem padajícího brankáře Horma až do sítě. Kramarić kompletuje hattrick a již v nastavení vrací hostům vedení – 2:3.
90+1'
Rozhodčí nastaví pět minut!
90'
Žlutou kartu obdržel také Ihlas Bebou. Zde to bylo za faul, kvůli kterému vyrazil Baumann protestovat.
90'
Hostující brankář Oliver Baumann vyběhl za rozhodčím až do středového kruhu, aby mu něco řekl. Sudí Siebert okamžitě vytáhl žlutou kartu, načež mu Baumann ukázal kapitánskou pásku. Sudí ani tak neměl pochopení.
88'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Ondrej Duda, přichází Noah Katterbach.
88'
Hosté mohli odpovědět po rohovém kopu Mijata Gačinoviče. Jeho dobrý centr však obrana domácích odklidila.
86'
Köln právě vstřelil branku!
Domácí srovnávají po standardní situaci! Hlavička Sebastiana Anderssona ještě skončila na tyči, ale centrovaný míč si našel DOMINICK DREXLER, který balón zblízka usměrnil do sítě.
86'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Iljás Schirí, přichází Frederik Sörensen.
85'
Jonas Hector dostal žlutou kartu za řeči. Karetní trest pro protihráče Nuhua žádal příliš důrazně.
84'
Další snaha domácích skončila útočným faulem na Pavla Kadeřábka.
83'
Domácí brankář Timo Horn byl napadán Kramarićem, ale situaci zvládl. Dokázal balón nakopnout k levé postranní čáře, kde byl Ehizibue.
81'
Vyrovnání domácím nepřinesla ani hlavička Jonase Hectora. Ten zamířil mimo.
80'
Domácí mohli srovnat! Na hranici šestnáctky si srovnal míč na pravačku Ondrej Duda, který střelou na vzdálenější tyč protáhl Olivera Baumanna. Ten balón vyrazil do strany k Dominickovi Drexlerovi, jenž z úhlu dorážel do boční sítě!
77'
Hráči Kolína drží míč, jsou s ním ale poměrně daleko od brány soupeře.
76'
Diadie Samassékou pokračovat nebude. Nahradí ho Mijat Gaćinović.
75'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Dennis Geiger, přichází Ishak Belfodil.
74'
Hostující Diadie Samassékou má zřejmě problémy s křečemi. Jeden ze spoluhráčů mu pomáhá v protažení.
73'
Před námi je i s nastavením nějakých 20 minut. Domácí určitě ještě věří alespoň ve vyrovnání.
71'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Jan Thielmann, přichází Salih Özcan.
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Elvis Rexhbecaj, přichází Dominick Drexler.
71'
Dva rohové kopy po sobě. Obrana Kolína ale odolala.
70'
Kramarić nyní vybojoval pro hostující tým rohový kop.
69'
Hosté se ubránili. Následně přišel ostrý skluz Ondreje Dudy na Kramariće, za který dostal domácí fotbalista žlutou kartu.
68'
Domácí velmi dobře zakombinovali na pravé straně a před nabíhajícím Ehizibuem musel odvracet balón na roh brankář Baumann!
67'
Útočného faulu se dopustil Andrej Kramarić. Míč pro domácí.
65'
Kevin Akpoguma centroval z pravé strany hřiště do domácí šestnáctky. Obrana Kolína byla pozorná.
62'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Munas Dabbur, přichází Ihlas Bebou.
60'
Hosté nyní drží míč na svých kopačkách. Nechtějí soupeře pouštět do dalších střeleckých příležitostí.
57'
Nejaktivnějším domácím hráčem je švédský útočník Sebastian Andersson. Jeho hlavička skončila mimo.
55'
Ve druhé půli se obraz hry vcelku vyrovnal. Domácí samozřejmě nemohou jen vyčkávat, když prohrávají.
53'
Dobrá příležitost domácích. Po sklepnutí od spoluhráče se dostal na hranici šestnáctky k balónu Iljás Schirí, který z první vypálil tak půl metru vedle levé tyče.
51'
Hostující obránce Nuhu se po ošetření vrátil zpátky do hry.
50'
Ondrej Duda se uvolnil na levé straně pokutového území. Tento prostor by dost možná bránil právě Nuhu, jenž na hřišti ještě scházel. Z úhlu však slovenský reprezentant střílel nad.
49'
Hra je přerušena, jelikož ošetření potřebuje hostující Kasim Nuhu.
47'
Andersson tentokrát v roli nahrávače. Hledal před bránou Jana Thielmanna, který na míč ve skluzu nedosáhl.
46'
Velmi dobrý nástup Kolína do druhé půle! Po přízemním centru Jannese-Kiliana Horna nedokázal z bezprostřední blízkosti usměrnit míč za Baumannova záda Sebastian Andersson!
46'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Marco Höger, přichází Kingsley Ehizibue.
46'
První poločas skončil za stavu 1:2 z pohledu domácího Kolína. Vedení Hoffenheimu je rozhodně zasloužené, hosté byli lepším týmem. Už ve 3. minutě je poslal do vedení Andrej Kramarić, který vystihl nepovedenou malou domů Hectora a zaváhání domácího kapitána potrestal. Kramarić pak měl i další tutovku, hned po něm mohl skórovat také Kadeřábek, ovšem ve 22. minutě se radovali Kozlové, za které srovnával hlavou Sebastian Andersson. V závěru poločasu si ale vzal hostující celek vedení zpět. Po zákroku Czichose na Andreje Kramariće v pokutovém území si šel rozhodčí prohlédnout video, poté nařídil pokutový kop a ten proměnil sám faulovaný. Kramarić je tedy autorem obou gólů Hoffenheimu.
45'
45+5'
Rozhodčí chtěl původně první poločas nastavit o dvě minuty, ale vše protáhl VAR a penaltová situace. Stále se tedy hraje.
45+4'
Nepříjemná srážka mezi hostujícím stoperem Bičakčićem a domácím Ondrejem Dudou. Za viníka byl označen Ermin Bičakčić, který dostal žlutou kartu.
45+3'
ANDREJ KRAMARIĆ proměnil penaltu s velkým přehledem! Počkal si na pohyb Horna a pak poslal míč po zemi k opačné tyči – 1:2.
45+2'
Rozhodčí si vše na monitoru důkladně prohlédl a skutečně nařizuje pokutový kop ve prospěch hostí!
45'
Andrej Kramarić si nabíhal na centrovaný míč a po souboji s Rafaelem Czichosem před bránou spadl. Rozhodčí se jde podívat na monitor, aby si situaci sám prohlédl. Ve hře je penalta pro Hoffenheim!
43'
Christoph Baumgartner si navedl míč na levačku a zpoza šestnáctky vystřelil. Nejprve se zdálo, že jeho pokus byl tečován obráncem a hosté tak budou zahrávat roh, ovšem sudí Siebert signalizuje odkop od brány.
41'
Kevin Vogt poslal k zemi Ondreje Dudu. Domácí budou rozehrávat od půlící čáry.
40'
Höger by měl být v pořádku. U postranní čáry se už chystá na návrat.
39'
Domácí Marco Höger zůstal ležet na hrací ploše a sudí raději přerušil hru.
38'
Když hosté balón nemají, tak se snaží vysoko napadat. To Kolínu rovněž moc nevoní.
36'
Do zakončení se dostal Andrej Kramarić. Z pozice kousek za šestnáctkou domácí bránu netrefil.
36'
Další ztráta. Andersson chtěl roztáhnout hru na Rexhbecaje, který na balón nedosáhl.
35'
Domácí mají velký problém podržet vpředu míč. Nyní ho ztratili v podstatě po výkopu brankáře a dopředu se zase řítí modrá vlna.
34'
Hosté zahrávali rohový kop. Obrana Kozlů balón odvrátila ke Kevinovi Vogtovi, který z dálky pálil hodně nepřesně.
33'
Sebastiaan Bornauw zastavil velmi důrazným zákrokem průnik Dabbura po levém křídle. Za to dostal žlutou kartu.
31'
I po půlhodině hry platí, že domácí hrají dost zataženě, spoléhají spíše na brejky. Hru tvoří Hoffenheim.
28'
Držení míče – 45 % : 55 %
26'
Hráči Hoffenheimu vysunuli obranu hodně vysoko. Dokonce brankář Baumann se ocitl téměř až na půlce, odkud rozehrával. Celá akce vyvrcholila centrem z pravé strany, po němž hlavičkoval mimo Munas Dabbur.
24'
Hosté se opět snaží o ofenzivní fotbal. Na levé straně se ocitl u míče Kadeřábek, jehož přihrávka byla sražena do autu.
22'
Nedáš – dostaneš! Za neproměněné šance hosty trestá SEBASTIAN ANDERSSON, který hlavou usměrnil do sítě míč po krásném centru Jannese-Kiliana Horna z levé strany. Švédský útočník zůstal v šestnáctce trestuhodně neobsazen.
20'
Hosté jsou při chuti. Pavel Kadeřábek si zaběhl na levém křídle za obranu, dostal přesný pas a z první balón posílal do pokutového území. Kramarić byl ale příliš daleko.
18'
Další tutovka Hoffenheimu! Tentokrát ji měl Pavel Kadeřábek. Také on byl sám před Hornem, který jeho zakončení vytěsnil nohama mimo svou bránu!
17'
Hosté mohli přidat druhý gól! Krásnou přihrávku od spoluhráče dostal Andrej Kramarić, který se ocitl sám před Timem Hornem. Trefil však jen vybíhajícího gólmana Kolína, který svůj tým výrazně podržel!
16'
Ten rozehrával Dennis Geiger. Na zadní tyči skákal Ermin Bičakčić, který hlavičkoval vedle brány.
15'
Hosté získali rohový kop.
14'
Horn vyprodukoval dobrý centr z levé strany hřiště. Našel Sebastiana Anderssona, který z těžké pozice hlavičkoval nad bránu Hoffenheimu.
10'
Hráči Hoffenheimu zatím působí velmi dobře organizovaným dojmem. Daří se jim kombinovat a Kolín běhá především bez míče.
7'
Hosté zahrávali standardní situaci. Obrana Kolína ale centrovaný míč odvrátila.
5'
Domácí si sami pokazili začátek duelu a teď budou muset dotahovat.
3'
Na konci třetí minuty jdou hosté do vedení! Ti potrestali fatální chybu Kolína v rozehrávce. Brankář Horn nahrával kapitánovi Jonasovi Hectorovi, který chtěl balón svému gólmanovi vracet. Malou domů však totálně pokazil, když namazal rozběhnutému ANDREJOVI KRAMARIĆOVI. Chorvatský útočník obešel vybíhajícího Horna, kterému při tom míč potupně prostrčil mezi nohama a zamířil do prázdné brány.
2'
Hosté poměrně riskovali, když si nahrávali s brankářem Baumannem ve vlastní šestnáctce, přestože hráči Kolína vysoko napadali. Vše ale proběhlo bez chyby.
1'

1. FC Kolín nad Rýnem: T. Horn – Höger, Bornauw, Czichos, J.-K. Horn – Rexhbecaj, Schirí, Hector (C), Duda – Andersson, Thielmann.
Náhradníci: Zieler – Drexler, Meré, F. Sörensen, Katterbach, Ehizibue, S. Özcan, Lemperle.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – Nuhu, Vogt, Bičakčić – Akpoguma, Geiger, Samassékou, Kadeřábek – Baumgartner – Dabbur, Kramarić.
Náhradníci: Pentke – Klauss, Belfodil, Bogarde, Bruun Larsen, Gaćinović, Brenet, Bebou, Adamjan.

Rozhodčí: Siebert – Dietz, Pelgrim.
V loňské sezóně si v obou zápasech vedl lépe Hoffenheim. Ten si přivezl výhru 2:1 z Kolína, doma pak zvítězil 3:1.
1. FC Kolín nad Rýnem:
Kolín se loni po roční pauze vrátil do nejvyšší soutěže a dokázal se v ní udržet. Obsadil čtrnáctou příčku s pětibodovým náskokem na barážovou pozici. V přípravě na nový ročník Kozlové sehráli pět utkání, většinou s týmy z nižších soutěží. Čtyřikrát dokázali vyhrát, v generálce pak podlehli 0:3 rovněž bundesligovému Wolfsburgu. Minulý týden pak odehráli úvodní kolo Pokalu na půdě regionálního Altglienicke, kde zvítězili 6:0. Z letních posil v Kolíně přivítali třeba švédského útočníka Sebastiana Anderssona (Union Berlín) slovenského záložníka Ondreje Dudu (Hertha). Naopak právě do berlínské Herthy odešel Jhon Córdoba.
TSG 1899 Hoffenheim:
Fotbalisté Hoffenheimu obsadili v minulém ročníku Bundesligy šesté místo a zajistili si tak účast v Evropské lize. Pohárové ambice bude mít tým z malého městečka i v sezóně 2020/21. Český fotbalista Pavel Kadeřábek dokonce hovořil o tom, že věří v boj o třetí příčku. V letní přestávce tým posílil o útočníka Mijata Gaćinoviće, který přišel z Frankfurtu. Z hostování v Brémách se zase vrátil Kevin Vogt. Naopak opačným směrem definitivně přestoupil Leonardo Bittencourt a do Frankfurtu odešel Steven Zuber. Hoffenheim sehrál pět přípravných zápasů s bilancí čtyř výher a jedné porážky. Za zmínku stojí dvě vítězství 2:1 nad Mohučí. Porážka 2:5 přišla s druholigovým Norimberkem. V úvodním kole poháru se hráči TSG pořádně nadřeli na půdě Chemnitzeru, který hraje až čtvrtou nejvyšší soutěž. Outsidera totiž zlomili až v penaltách.
Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! Úvodní kolo německé Bundesligy nabídne také souboj Kolína nad Rýnem a Hoffenheimu. Domácí Kozlové v loňském ročníku po návratu do nejvyšší soutěže splnili cíl, kterým byla záchrana. Ambiciózní Hoffenheim se kvalifikoval do Evropské ligy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.