Bundesliga - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Werder : Leverkusen - 8. května 2021   15:30

0:0
(0:0)
Werder
Pavlenka – Gebre Selassie, Veljković, Moisander /C/, Augustinsson – Eggestein, Groß (84. Möhwald), Bittencourt (57. Rašica) – Sargent (84. Dinkçi), Selke, Füllkrug (57. Osako).
Zetterer – Agu, Schmid, Erras, Bargfrede
Schmidt – Günsch, Schiffner
Wohninvest Weserstadion, Brémy
Leverkusen
Hrádecký – Tah /C/, Dragović, Tapsoba, Sinkgraven (46. Wendell) – Palacios (82. Amiri), Demirbay (74. Bender) – Bellarabi (62. Diaby), Wirtz, Bailey (46. Gray) – Schick.
Grill – Frimpong, Weiser, Aránguiz

Werder Brémy vydřel po sedmi porážkách bod za bezbrankovou remízu. Na domácím hřišti neměl za celý zápas vůbec nic, hosté si vytvořili navzdory trvalé převaze také jen pár náznaků. Wirtzův gól před přestávkou odvolal pro ofsajd VAR a jedinou vyloženou šanci po změně stran v 81. minutě střídajícímu Borgesovi vyrazil klíčovým zákrokem Jiří Pavlenka.
Leverkusen další ztrátou ztratil reálnou naději na posun výše z šesté příčky, která znamená na podzim jen nejnižší Konferenční ligu.
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 8:7. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 9:14.
90+5'
90+4'
Červenou kartu dostává Eren Dinkçi (Werder Brémy) za faul zezadu na rozběhnutého Amiriho.
90+3'
Nikoli. Werder přenáší hru na polovinu soupeře.
90+2'
Nadiem Amiri si chystá rohový kop. Změní ještě bezbrankové skóre?
90+1'
Žlutou kartu dostává Patrik Schick (Bayer Leverkusen).
90+1'
Zápas bude nastaven o 4 minuty.
89'
Juja Osako se zády k bráně neprotlačil k hlavičce.
87'
Žlutou kartu dostává Theodor Gebre Selassie (Werder Brémy).
85'
Davie Selke prodlužoval centr z levého křídla hlavou, Dinkçimu skočil míč na zadní tyči za paty.
84'
Další dvojice střídání Werderu Brémy: hřiště opouštějí Josh Sargent a Christian Groß, přicházejí Eren Dinkçi a Kevin Möhwald.
83'
Hosté znovu rozvířili vzduch v domácí šestnáctce, naštěstí pro Pavlenku a spol. je máván ofsajd.
82'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Exequiel Palacios, přichází Nadiem Amiri.
81'
Největší šance zápasu po nádherné akci Bayeru! Aleksandar Dragović si obhodil obránce a jeho kolmici ještě Demarai Gray prodloužil patičkou na zcela volného Wendella Borgese. Ten tváří v tvář nepropálil Jiřího Pavlenku!
78'
Žádná velká podívaná se na prázdném Weserstadionu nenaskýtá. Po přestávce ještě nebyla k vidění žádná gólová příležitost ani náznakem.
76'
Patrik Schick dostal kolmou přihrávku do vápna, měl proti sobě dva obránce a při kličce mu míč vypíchl Milot Rašica. Z druhé vlny pak pálí vysoko nad břevno Florian Wirtz.
74'
Otřesený Kerem Demirbay musí po Selkeho faulu ze hřiště, na jeho místo přichází v sestavě hostů Sven Bender.
72'
Eggestein se prosadil k centru od rohového praporku, v pokutovém území promáchl volej Osako.
70'
Davie Selke přímo hokejovým bodyčekem zboural Demirbaye. K tomu musí na hřiště zdravotnická pomoc z lavičky.
69'
Po druhém rohu a sérii odrazů je domácímu Osakovi odmáván těsný ofsajd.
68'
Další rohový kop rozehráli zelenobílí a po tečované střele Christiana Große si ho zopakují, jen se musejí přestěhovat k protějšímu praporku.
65'
Těžkou malou domů zpracoval parádně Jiří Pavlenka a placírkou z prvního dotyku přehodil napadajícího spoluhráče z reprezentace Schicka.
64'
S obličejovou maskou hrající Miloš Veljković uskákal Floriana Wirtze.
62'
Davie Selke nepředběhl ve sprinterském souboji Wendella Borgese a míč opět v pohodě sbírá po malé domů Hrádecký.
62'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Karim Bellarabi, přichází Moussa Diaby.
60'
Augustinsson centruje z trestného kopu do náruče Hrádeckého, který stále ještě nečelil žádné přímé střele.
59'
Karim Bellarabi pěkně motal protihráčům nohy koloběžkou, jenže následný centr po zemi už zdaleka neměl prvotřídní parametry.
57'
Dvojnásobné střídání v mužstvu Werderu Brémy: ze hřiště odcházejí Niclas Füllkrug a Leonardo Bittencourt, nastupují Juja Osako a Milot Rašica.
56'
Füllkrug se vyšponoval na rohový kop a hlavičkoval nepřesně. Nebezpečnější mohl být jeho pokus jako přihrávka, ale na zadní tyči ho nestačil usměrnit Selke.
55'
Z trávníku se po střetu s Großem ztěžka sbírá faulovaný Palacios.
53'
Demirbayovu ránu z 18 metrů tečuje protihráč na roh, který běžel turecký záložník sám rozehrát. Brémská obrana si s ním opět poradila.
51'
Selkeho křížná střela vypadala nebezpečně jen na první pohled. Domácí útočník si přebíral míč v dvoumetrovém ofsajdu.
50'
První brémský roh v zápase odhlavičkoval jeden z hostujících obránců z tlačenice před bránou do bezpečí.
48'
Přízemní centr střídajícího Wendella Borgese odkopává z malého vápna domácí Niklas Moisander.
47'
Sklepnutí tísněného Schicka se zmocnil Miloš Veljković a vyslal do kontru Selkeho. Německo-český útočník Brém se také nedostal přes velké vápno.
46'
Bayer Leverkusen nastoupil se dvěma změnami: v šatně zůstali Daley Sinkgraven a Leon Bailey, které nahradili Wendell Borges a Demarai Gray.
46'
Úvodní dějství nepřineslo gól a vlastně ani žádnou vyloženou šanci. Z trvalé převahy Leverkusen jednu branku vytěžil, ale ta neprošla přes videorozhodčího. Domácí nevystřelili na bránu, nekopali roh a ani nijak neohrozili Hrádeckého. Na druhé straně Pavlenka vyrážel jen jednu tvrdou střelu.

Statistiky první půle:
Držení míče 31% – 69%, střely na bránu 0:1, střely mimo 4:5, rohy 0:2, ofsajdy 1:1, fauly 7:8.
45+2'
45+2'
Moisanderův centr z přímého kopu vyboxoval bezpečně Lukáš Hrádecký.
45+1'
Kličkovanou získal pro Brémy ještě před přestávkou trestný kop z dobré pozice podražený Gebre Selassie.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
44'
Ojedinělá akce Werderu skončila Füllkrugovou nepřesnou hlavičkou.
43'
Bailey si povodil dva hráče a prostrčil mezi nimi na penaltovou značku Schickovi, který zakončil placírkou vedle.
42'
Schick si drbe hlavu poté, co z 22 metrů vystřelil ukvapeně pánubohu do oken.
42'
Žlutou kartu dostává Christian Groß (Werder Brémy). Ze strany se vrhl skluzem pod nohy Palaciosovi.
41'
Schickovi je pískán faul na Bittencourta kousek za půlící čarou. Augustinssonův nákop pak nabral opačnou faleš a shluk nabíhajících hráčů míč v podstatě přeběhl.
40'
Několik minut se hraje uprostřed hřiště, ani jednomu z mužstev se nedaří cokoli vymyslet na soupeřovu obranu.
37'
Znovu zkusil štěstí Wirtz, tentokrát z mnohem větší vzdálenosti přestřelil brémskou bránu.
35'
Florian Wirtz zblízka doklepl do sítě přihrávku Karima Bellarabiho, který se po narážečce s Schickem proběhl pravou stranou. Radost hostů však netrvala dlouho, videozáznam odhalil těsný ofsajd o stopu.
33'
Bellarabiho přihrávku podél velkého vápna pouštěl Bailey pod nohama za sebe, kde míč sebrali hráči Werderu.
32'
První zákrok Jiřího Pavlenky! Na levé straně nastartoval motory Bailey a z plného běhu ho prověřil tvrdou střelou, která šla přímo do českého reprezentačního brankáře.
31'
Theodor Gebre Selassie si udržel protihráče na zádech a pouští míč do zámezí, sám svůj sprint nezabrzdil ani o reklamní panel a musel přes něj přeskočit jako v mládí v Sokole.
28'
Bittencourtův kroucený pas z hloubi pole přeletěl hlavu Selkeho a stal se snadnou kořistí brankáře Hrádeckého.
27'
Žlutou kartu dostává Daley Sinkgraven (Bayer Leverkusen). Šlápl na nárt Sargentovi.
25'
Dragović teď chyběl v defenzivní řadě, navíc si Bailey běžel přezout kopačku a hosté hráli chvíli v devíti. Do volného prostoru pronikl Augustinsson a odcentroval na Füllkruga, jenž hlavičkuje vysoko nad.
23'
Uprostřed hřiště leží Dragović, který se zezadu opřel ve vzdušném souboji o protihráče a při pokusu o hlavičku se udeřil nosem o jeho temeno.
22'
Zápasu zatím chybějí šance, Pavlenka si jen osahal neadresný nakopávaný míč.
20'
Držení míče 30% – 70%.
17'
Na zem se zřítil Augustinsson a hostujícímu Bellarabimu píská rozhodčí prorážení.
15'
Střelu z dálky po rohovém kopu zblokovala brémská obrana, Bayer musí znovu začínat z hloubi.
14'
Tah potáhl míč po pravém křídle, Bittencourt před ním uklidil míč za cenu dalšího rohu.
11'
A po rohu jsou hosté vytlačeni na vlastní polovinu hřiště.
10'
Schick si zhodnotil situaci na pravém křídle po pasu od Demirbaye a místo střely skvěle narýsoval přihrávku proti noze Baileymu. Tomu však trvalo zpracování příliš dlouho a do rány mu vpadl hned dvojblok zelenobílých. Leverkusen získal pouze roh.
9'
Patrik Schick se poprvé dostal k hlavičce, avšak míč jen prodloužil hlavou do zámezí.
7'
Hrádecký si bez problémů stáhl ze vzduchu dalekonosný trestný kop Ludwiga Augustinssona.
6'
Krátká přesilovka domácích končí, Jamajčan se vrací na hřiště.
4'
Žlutou kartu dostává Josh Sargent (Werder Brémy) za bezohledný skluz proti Baileymu, který zůstává za postranní čarou v péči lékaře a maséra.
3'
A hned za nějakých 20 vteřin se dostali do soupeřova vápna naopak domácí. Selke přistrčil Bittencourtovi, jehož ránu zablokoval obránce Dragović.
3'
Kerem Demirbay neměl mnoho času ani prostoru a kombinaci na jeden dotek zakončil střelou vysoko nad.
1'
Werder hraje v zelených dresech a bílých trenýrkách, Bayer celý v červeném.
1'
Oproti pohárovému semifinále s Lipskem obměnil brémský trenér Kohfeldt sestavu pouze na jednom postu, když zraněného Mboma nahradil Bittencourt. Leverkusen nastupuje v totožném složení jako minule proti Frankfurtu.

Werder Brémy: Pavlenka – Gebre Selassie, Veljković, Moisander, Augustinsson – Eggestein, Groß, Sargent, Bittencourt – Füllkrug, Selke.
Náhradníci: Zetterer – Agu, Möhwald, Rašica, Schmid, Erras, Bargfrede, Osako, Dinkci.

Bayer Leverkusen: Hrádecký – Tah, Dragović, Tapsoba, Sinkgraven – Palacios, Demirbay – Bellarabi, Wirtz, Bailey – Schick.
Náhradníci: Grill – Wendell, Frimpong, Bender, Weiser, Amiri, Aránguiz, Diaby, Gray.

Rozhodčí: Schmidt – Günsch, Schiffner.
Vzájemné zápasy

Z posledních devíti vzájemných utkání se pouze jednou – na jaře 2019 – radovali hráči Werderu Brémy. Od té doby se hrálo v Leverkusenu dvakrát nerozhodně a přesně před rokem podlehl Werder doma Bayeru vysoko 1:4, když nepomohl ani vyrovnávací gól Gebre Selassieho. Naopak při letošní remíze 1:1 v Leverkusenu stanovil konečný výsledek v 70. minutě domácí Schick.
Bayer Leverkusen (14-8-9, 51:35, 6. místo)

Také mužstvo Patrika Schicka druhou polovinou ligové sezóny klopýtá a vyhrát dva zápasy po sobě se mu naposledy povedlo ve 12. kole. Venku má od té doby bilanci 1-2-5 a jen tři vstřelené góly. Naději na poháry mu drží body z domácího hřiště, kde v minulém kole přehrál Eintracht Frankfurt 3:1. Zatím to ale vypadá jen na nejnižší „Konferenční ligu“, do které se v bundeslize jde z šesté příčky. Na pátý Dortmund ztrácí Bayer pět bodů.
Nový trenér Hannes Wolf čeká na venkovní vítězství dokonce tucet kol, po deseti neúspěších se Stuttgartem se mu zatím nepovedlo přivézt plný počet ani ze dvou zápasů na leverkusenské lavičce.
Hosté nemohou využít zraněného kanonýra Alaria a štít zálohy Baumgartlingera.

Nejlepší střelci:
15 – Bailey, Alario, 13 – Schick, 10 – Diaby, 7 – Wirtz, 5 – Demirbay, Amiri.
Werder Brémy (7-9-15, 34:51, 15. místo)

Celek českých fotbalistů Pavlenky a Gebre Selassieho bojuje o bundesligové přežití. Po sedmi porážkách v řadě ho od barážové příčky Bielefeldu tři kola před koncem sezóny dělí jen skóre, od přímého sestupu jediný bod. Všechny body nechal i papírově hratelným soupeřům, naposledy doma Mohuči (0:1) a poté na hřišti Unionu Berlín (1:3). Minulý týden neuspěl Werder ani v semifinále Německého poháru, když Lipsku podlehl až gólem z nastaveného času prodloužení 1:2.

Zajímavost – Werder je z celé bundesligy nejčastěji faulovaným týmem (434 odpískaných faulů proti), naopak dnešní soupeř nejméně (304).

7 – Sargent, 6 – Möhlwald, 5 – Bittencourt, Füllkrug, 4 – Gebre Selassie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.