Bundesliga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Köln : Stuttgart - 19. prosince 2021   17:30

Köln
88' Modeste (Schindler)
1:0
(0:0)
Köln
Schwäbe – Schmitz, Hübers, Czichos (86. Kilian), Hector /C/ – Kainz (71. Schindler), Özcan, Duda (57. Uth), Schaub (57. Horn) – Andersson (57. Thielmann), Modeste.
Urbig – Ehizibue, Meré, Lemperle.
Dankert – Leicher, Schüller
RheinEnergie Stadion, Kolín nad Rýnem
15 000 diváků
Stuttgart
Müller – Mavropanos, Anton, Ito – Führich (79. Stenzel), Endo /C/, Mangala, Coulibaly (89. Fághír) – Förster (72. Nartey), Marmúš (72. Mvumpa), Klimowicz (72. Tibidi).
Schock – Kempf, Didavi, Beyaz.

Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 5:3. Rohy: 2:1. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 19:13.
Fotbalisté Kolína nad Rýnem ukončili letité trápení a soupeře ze Stuttgartu porážejí na vlastním hřišti v bundeslize po jedenácti nezdarech poprvé od podzimu 2000.
Domácí skórovali sice dvakrát hned v úvodní desetiminutovce, ale první gól neplatil pro hru rukou a druhý po několika minutách odvolal pro milimetrový ofsajd VAR. Následoval dlouhý zmar bez šancí na obě strany. Až zhruba od 65. minuty domácí pasivního soupeře sevřeli a po několika nepřesných zakončeních rozhodl v 88. minutě hlavičkou a zároveň jedinou přímou střelou druhého poločasu kanonýr Modeste.
90+3'
90+3'
Žlutou kartu dostává Jan Thielmann (1. FC Kolín nad Rýnem) za zdržování hry.
90+2'
Tvořit hostům tolik nejde, jejich nákopy vpřed v časové tísni nemají myšlenku.
90+1'
Nastavují se 3 minuty.
89'
Poslední změna v sestavě VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Tanguy Coulibaly, přichází Wahídulláh Fághír.
88'
Kolín nad Rýnem právě vstřelil branku!
Z trápení vysvobozuje domácí ANTHONY MODESTE a blíží se konec jedné dlouhé černé série. Schindler centroval zprava na penaltovou značku, nejlepší střelec Kozlů se odpoutal od protihráče a hlavičku z 12 metrů uklidil o zem k tyči za zkamenělého Müllera.
86'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Rafael Czichos, přichází Luca Kilian.
86'
Žlutou kartu dostává Jonas Hector (1. FC Kolín nad Rýnem).
85'
Trestný kop domácích směřuje do rukavic Floriana Müllera.
83'
Salih Özcan servíroval výborný centr doprostřed šestnáctky. Uthova hlavička směřovala těsně vedle a domácí kapitán Hector se marně rozčiluje a žádá po údajné teči odpískání rohu.
81'
Mizerná přihrávka Kingsleyho Schindlera za paty nabíhajících spoluhráčů naštvala trenéra Baumgarta. Vhazuje 1.FC.
79'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Chris Führich, přichází Pascal Stenzel.
78'
Katompa Mvumpa si nabíhal do ofsajdu a jeho následná přihrávka Coulibalymu již přišla mimo hru.
76'
Müller sebral vysoký nákop před Modestem, kterého navíc tvrdě dohrál jeden z obránců Stuttgartu.
73'
Schindler vybojoval míč důrazným presinkem, předal ho napravo Thielmannovi, jenže po jeho přihrávce napříč vápnem selhal v největší šanci zápasu Anthony Modeste. Nikým nehlídaný se vrátil dva kroky dozadu pro míč, který poté poslal vysoko nad břevno.
72'
Trojnásobná změna v sestavě VfB Stuttgart: ze hřiště odcházejí Mateo Klimowicz, Philipp Förster a Umar Marmúš, které nahrazují Alexis Tibidi, Nikolas Nartey a Silas Katompa Mvumpa.
71'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Florian Kainz, přichází Kingsley Schindler.
69'
Žlutou kartu dostává Florian Kainz (1. FC Kolín nad Rýnem). Úmyslné podkopnutí unikajícího Klimowicze zezadu bylo tedy minimálně oranžové...
67'
Zmatkování Hirokiho Ita využili hosté k centru, který však rybičkou odvrací z malého vápna Anton.
65'
První střelecký pokus po přestávce netrefil příliš dobře domácí kanonýr Modeste. Předchozí Hectorovo uvolnění a přihrávka proti noze z pravé strany šestnáctky si žádala lepší střelu.
62'
Z vlastní šestnáctky rozehrává přímák Florian Müller po Schmitzově ostrém zajetí do odkopávajícího Ita.
61'
Coulibaly se už uvnitř kolínské šestnáctky vyhnul Hübersovi, načež přihrál pod sebe na kopačky jednoho z protihráčů a bylo po naději.
60'
Průnikovku do vápna přečetl včas hostující Ito.
59'
Coulibalyho centr našel stejně jako předchozí pokusy hostů jen hlavy kolínských fotbalistů.
58'
Dnešní utkání sleduje 15 000 diváků.
57'
V mužstvu 1. FC Kolín nad Rýnem proběhlo trojnásobné střídání: ze hřiště přece jen odešel zraněný Louis Schaub, spolu s ním Ondrej Duda a Sebastian Andersson. Místo této trojice přicházejí na hřiště Jannes-Kilian Horn, Mark Uth a Jan Thielmann.
55'
Zatím se rakouský útočník zapojil po ošetření do hry. Kolínští i s ním odvracejí dalekonosný nákop do šestnáctky.
53'
Další přerušení kvůli ošetřování domácího Schauba, u kterého je lékař i masér a nevypadá to na pokračování v zápase.
51'
Württemberci zaútočili zprava. Anton vyslal do úniku Förstera, který hledal na přední tyči rychle uzdraveného Marmúše, jenže tomu míč odskakuje do zámezí.
50'
Rozhodčí přerušuje hru, na trávníku se totiž svíjí po jednom ze soubojů Umar Marmúš.
47'
Výsledek byl podobný. Philipp Förster sice po sraženém centru vhodil aut, ale míč vybojovali domácí a vhazovat bude Schmitz.
47'
Trestný kop Stuttgartu sice domácí odhlavičkovali, ale vzápětí byl v souboji o odražený míč faulován Coulibaly a hosté si situaci mohou zopakovat z podobné vzdálenosti.
46'
Dva neuznané góly Kolína v úvodní desetiminutovce, z nichž druhý byl opravdu hraniční ofsajd, poznamenaly zbytek poločasu. V jeho průběhu nepřinesl opatrný fotbal prakticky žádné brankové příležitosti a oba celky se rozcházejí za stavu 0:0. Stuttgart bodoval v Kolíně nad Rýnem jedenáctkrát v řadě a směřuje k prodloužení série, i když jedna povedená akce může vše změnit.

Statistické okénko
Držení míče 51% – 49%, střely na bránu 1:1, střely mimo 1:2, rohy 2:0, ofsajdy 1:1, fauly 7:6.
45+1'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Florian Kainz se uvolnil na levém křídle, pronikl do šestnáctky, jenže při kličce si míč dal na dlouhou nohu a zakončil jen slabě do chráničů bránícího hráče VfB.
44'
Brankář Müller váhal s odkopem a před dotírajícím útočníkem musel poslat míč na tribunu.
43'
Po hraničním zákroku Förstera na domácího kapitána Hectora rozehrál Kolín na jistotu do šířky.
41'
Kainzův rohový kop si našel Modeste a hlavičkuje těsně nad břevno. Po delší době nějaká událost, lehce zavánějící gólem.
40'
Po odkopu kolmé přihrávky ze stuttgartského vápna byl jeden z hráčů atakován a zůstal ležet. Domácí pokračovali ve hře a centrovaný míč spadl na rameno hostujícího Antona, jenž se v těsném souboji těžko mohl vyhnout. Rozhodčí ukazuje na rohový kop.
39'
Rozkouskovaná hra pokračuje útočným faulem hostů, z vlastní poloviny si chystá dlouhý nákop Hübers.
37'
Zápas je zoufale nudný, na hřišti se dlouhé minuty neděje vůbec nic.
34'
Führich si nasprintoval po pravém křídle a předal míč na střed Marmúšovi, který ho dál posouvá nepřesnou přihrávkou na kopačky domácích.
32'
Na velkém vápně odzbrojil Benno Schmitz razantním odkopem na tribunu Coulibalyho.
29'
Po krátkém ošetření se vrací do hry Konstantinos Mavropanos.
27'
Trestný kop z dobrých 40 metrů domácí hráči snadno vyhlavičkovali z pokutového území. Stuttgart bude ještě vhazovat.
26'
Oběma rukama stáhl domácí Czichos k zemi Ita.
24'
Försterova střela ze střední vzdálenosti byla zblokována a když se míč ke stuttgartskému křídlu vrátil, nakopl ho přes hlavy spoluhráčů do zámezí.
22'
Ondrej Duda pronikl do šestnáctky, zasekl si míč kolem skluzujícího Mavropanose a vypálil tvrdě, ovšem do ideálního místa pro Müllerův zákrok pěstmi.
21'
Žlutou kartu dostává Umar Marmúš (VfB Stuttgart).
20'
Chris Führich obral o míč Hectora a nabídl ho na velké vápno Klimowiczovi, který náznak šance prováhal.
18'
Domácí zastavili útočnou akci Stuttgartu v dostatečné vzdálenosti a přebírají míč, zatímco červení opět spěchají zpět do pevného bloku.
15'
Dva neuznané góly za první desetiminutovku zamávají s každým mužstvem, Kolínští se teď nemohou dostat do tempa a hra opět uvízla v nepřesnostech uprostřed hřiště.
12'
Dobrou palebnou pozici si driblinkem vytvořil hostující Klimowicz, z velkého vápna však střílí vedle levé tyče.
10'
Modeste byl po křížném pasu sám před brankářem, který jeho tutovku zmařil, odražený míč však z těžkého úhlu umístil parádně pod břevno LOUIS SCHAUB. Jenže radost zase domácím zkazil VAR, který odhalil velmi těsný ofsajd už při první střele.
8'
Zatím sledujeme jen opatrný fotbal uprostřed hřiště. Ani jeden ze soupeřů se v předchozích pěti minutách nedostal na dostřel.
5'
Útočný faul je pískán slovenskému reprezentantovi Ondreji Dudovi.
3'
Radost v hledišti ze vstřeleného gólu byla předčasná. Florian Kainz si před střelou do sítě zpracoval míč rukou.
2'
Z rohu pokutového území vypálil Marmúš jen do náruče domácího brankáře Schwäbeho.
1'
Domácí fotbalisté nastoupili před patnáct tisíc připuštěných diváků v bílých dresech, hosté budou hrát v červených. Pouze živého maskota – kozla oblékli Kolínští do červeného přehozu.
Poprvé pod trenérem Baumgartem nastupuje Kolín ve stejném složení jako v předchozím zápase. V sestavě Stuttgartu jsou dvě změny, poprvé od 10. kola se vracejí Führich a Klimowicz, kteří nahradili Karazora a Kempfa.

1. FC Kolín nad Rýnem: Schwäbe – Schmitz, Hübers, Czichos, Hector – Kainz, Özcan, Duda, Schaub – Andersson, Modeste.
Náhradníci: Urbig – Ehizibue, Horn, Meré, Kilian, Schindler, Lemperle, Thielmann, Uth.
Trenér: Baumgart.

VfB Stuttgart: Müller – Mavropanos, Anton, Ito – Führich, Endo, Mangala, Coulibaly – Förster, Marmúš, Klimowicz.
Náhradníci: Schock – Stenzel, Kempf, Mvumpa, Nartey, Didavi, Beyaz, Faghir, Tibidi.
Trenér: Matarazzo.

Rozhodčí: Dankert – Leicher, Schüller.
Oba celky se utkaly koncem října ve druhém kole Německého poháru ve Stuttgartu a z postupu se po výhře 2:0 radoval hostující Kolín.
Naopak doma to Kozlům proti Stuttgartu nejde ani trochu a nedokázali ho porazit neuvěřitelných 11 zápasů (0-5-6). Přitom se jim to na hřišti soupeře od té doby povedlo hned osmkrát (8-4-2). O výhodě domácího prostředí se tedy v soubojích Kolína a Stuttgartu nedá mluvit ani náhodou.
VfB Stuttgart se potřebuje vytáhnout z barážové šestnácté příčky, což není nic nemožného, protože před beznadějně posledním Fürthem panuje pořádná tlačenice a jediná výhra stačí k posunu hned o pět míst. Naposledy podlehli fotbalisté z württemberské metropole doma německému hegemonu Bayernu Mnichov 0:5.
Kvůli potížím se zády je na marodce chorvatský levý bek a stálice základní sestavy Borna Sosa.

Střelci: 5 – Mavropanos, 3 – Al Ghadioui, Kempf.
1. FC Kolín nad Rýnem je zatím remízovým králem bundesligy a nachází se uprostřed tabulky. Minulý týden Kozlové dvakrát prohrávali ve Wolfsburgu, ale obratem v závěrečné dvacetiminutovce slavili teprve podruhé za posledních 9 kol výhru 3:2. Dvěma gólovými hlavičkami k ní pomohl zkušený Modeste. S virózou v týdnu bojoval podhrotový útočník Uth, kvůli zraněnému kolenu stále chybí brankář Horn a mimo hru je i český reprezentant do 21 let Ostrák.

Střelci: 12 – Modeste, 4 – Skhiri, 3 – Uth.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.