Bundesliga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Augsburg : Bayern - 17. září 2022   15:30

Augsburg
59' Berisha (Iago)
1:0
(0:0)
Augsburg
Gikiewicz – Gumny, Bauer, Gouweleeuw (C), Iago (75. Vargas) – Gruezo, Rexhbecaj – Hahn, Niederlechner (75. Jensen), Demirović (67. M. Pedersen) – Berisha (90+4. Petkov).
Klein – Baumgartlinger, Caligiuri, Framberger, Maier.
Fritz – Schaal, Pelgrim
WWK Arena, Augsburg
30 660 diváků
Bayern
Neuer (C) – Mazraoui (62. Gnabry), Upamecano, de Ligt, Davies – Kimmich, Goretzka (69. Sabitzer) – T. Müller, Musiala (78. Stanišić), Sané – Mané (78. Choupo-Moting).
Ulreich – Gravenberch, Pavard, Tel, Wanner.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Žluté karty: 3 – 1.
Bayern bude po sedmi kolech nejlépe čtvrtý a v případě zítřejší výhry Unionu Berlín nabere na první flek pětibodové manko. Augsburg se druhou výhrou v řadě posunul na 11. příčku.
Výhra v Lize mistrů nad Barcelonou hráče Bayernu do potřebné pohody nedostala. Mnichované za celý zápas nenašli způsob k překonání výborně chytajícího Gikiewicze a po třech remízách v řadě ztratili na půdě sousedního Augsburgu rovnou všechny body. O domácím triumfu rozhodl v 59. minutě Mërgim Berisha, v jehož případě šlo o první zásah v Bundeslize. Úspěch Augsburgu nebyl jen otázkou náhody a štěstí. V obraně fungoval na výbornou a hlavně v první půlce hrozil i dopředu. Nagelsmannovi nezafungovala ani střídání. Nejblíže vyrovnání byl v nastaveném čase hlavičkující gólman Neuer.
90+5'
90+5'
Neuvěřitelný závěr! Sané vyrobil poslední roh. Neuer byl opět špatně bráněn a ve stylu Cristiana Ronalda se vyšrouboval do vzduchu. Nebezpečná hlavička letěla do protipohybu Gikiewicze, ale ten ještě vyčaroval skvělý zákrok levačkou.
90+4'
Střídání v týmu FC Augsburg:
ze hřiště odchází Mërgim Berisha, přichází Lukas Petkov.
90+3'
Gnabryho centr vyrazil Gruezo na rohový kop. Na ten šel i Manuel Neuer a právě šestatřicetiletý gólman si nejlépe ze všech našel centr Kimmicha. Hlavička však přesná nebyla.
90+2'
Leroy Sané se pokusil překonat fungující obranu střelou z dálky. Branku o hodně minul a jenom podpořil narůstající bezradnost Bayernu.
90'
Mizerná přihrávka na Gnabryho odletěla mimo hřiště. Senzační výhra Augsburgu už vypadá opravdu reálně. Bayernu se na útočné třetině vůbec nedaří.
89'
Gnabryho narážečka byla přerušena. Míč se odrazil k Sabitzerovi a ten ho z delší vzdálenosti tvrdě vyslal vedle Gikiewiczovy pravé tyče.
88'
Perfektně organizovaný blok domácího týmu odvrací jeden míč za druhým. Naposledy se neujal nákop Josipa Stanišiće, který urychleně vhazuje.
87'
Sané si nestihl zpracovat přihrávku od Müllera. Vargas otočil hru a kousek za půlící čarou ukořistil aut a hlavně cenné sekundy klidu.
86'
Berisha se pustil do samostatného protiútoku. Navázal na sebe pozornost hned několika soupeřů, kteří si pomohli zákrokem na hranici pravidel.
85'
Upamecano už se převtělil v útočníka. Centru z pravého křídla se ale nedočkal, protože ho zablokoval Vargas.
83'
Choupo-Moting se nepochopil s Daviesem, který od něj čekal trochu jinou přihrávku. Rafał Gikiewicz se jen velmi pomalu chystá na odkop.
82'
K centru od Gnabryho se blížil neúnavný Davies, kterého odřízl od balonu Hahn. Dokonce je z toho aut pro Augsburg.
81'
Od první domácí výhry v sezoně je Maaßenovo družstvo zhruba deset minut. Územní převaha Bayernu v těchto chvílích nenabízí žádné šance na smazání ztráty.
80'
Augsburg se nechal zatlačit do velmi nízkého bloku. Sabitzer ho ambiciózním pasem nepřekonal a Gruezo vrátil míč do trochu klidnějších vod.
79'
Daviesovi padl pod nohy Gruezo. Ekvádorský štítový záložník je dnes velmi nenápadný, podobná černá práce mu ale jde výborně.
78'
Střídání v týmu Bayern Mnichov:
ze hřiště odchází Jamal Musiala, přichází Josip Stanišić.
78'
ze hřiště odchází Sadio Mané, přichází Eric Choupo-Moting.
76'
Rafał Gikiewicz si nahlas říká o cenu pro nejlepšího hráče zápasu. Zase ukázal skvělé čtení hry. Vyběhl z brány a riskantní hlavičkou vzal míč z dosahu Saného.
75'
ze hřiště odchází Iago, přichází Ruben Vargas.
75'
ze hřiště odchází Florian Niederlechner, přichází Fredrik Jensen.
74'
Kvůli zdravotním potížím je v nefotbalové poloze Iago. Nejspíše to bude právě on, koho se bude týkat nachystané střídání.
72'
Musiala narýsoval kolmici pro Saného. Ten obráncům ukázal záda, ale při zakončení ztroskotal na vystrčené levé noze brankáře Gikiewicze! Ten si pak poradil i z nečekaným odrazem pramenícího ze sraženého odkopu.
71'
Mané se omlouvá Daviesovi za nepřesnou přihrávku. Podobných nedostatků je dnes ve hře Bayernu zkrátka příliš.
70'
Dvacet minut před koncem šla intenzita zápasu trochu dolů. Bayernu nyní nezbývá nic jiného, než pomalu rozehrávat z vlastní půlky.
69'
ze hřiště odchází Leon Goretzka, přichází Marcel Sabitzer.
67'
ze hřiště odchází Ermedin Demirović, přichází Mads Pedersen.
66'
Maného ofenzivní přínos je zatím mizivý. Centr z levého křídla měl jednu zásadní vadu – ve vápně na něj nikdo nečekal.
65'
Roh nenadělal v obraně Augsburgu žádné zmatky. Po odkopu Hahna hraje Neuer až z půlící čáry.
64'
Goretzkův centr posunul Gikiewicz do autu. Vedle sebe už měl číhajícího Leroye Saného.
63'
Demirović s Berishou nesladili své myšlenky, a tak se přihrávka mezi těmito dvěma stala kořistí pro Neuera.
62'
ze hřiště odchází Noussair Mazraoui, přichází Serge Gnabry.
62'
Rušno bylo i po rohovém kopu! Musiala pálil těsně vedle krajní tyče. V přerušené hře se bude poprvé střídat.
61'
Málem bylo rychle vyrovnáno! Sané si povšiml Müllera, který od něj dostal míč do běhu. Křížnou střelu z rohu malého vápna vyrazil Gikiewicz mimo tři tyče.
59'
Augsburg právě vstřelil branku!
Pro Bayern se rýsuje čtvrtý ligový zápas v řadě bez výhry! Sané odflákl bránění Iaga, na kterého letěl Bauerův nákop zpoza půlící čáry. Brazilec stehnem přihrál směrem k penaltové začne a MËRGIM BERISHA placírkou uklidil balon ze svého pohledu k pravé tyči.
58'
Velmi obezřetný odteď bude muset být stoper Jeffrey Gouweleeuw. Dodatečně spatřil žlutou kartu za faul v rychlé přechodové fázi Bayernu.
57'
Kimmich postřehl další z mnoha ofenzivních náběhů Daviese. Kanaďanovi chyběl půlkrok, aby na geniální průnikovku dosáhl.
56'
Rexhbecaj se chytá za hlavu. V okolí Neuera měl spoustu dostupných variant, ale on ve snaze o centr odehrál balon mimo hřiště.
55'
Mané přijal přihrávku od Musialy. Měl čas si poštelovat balon na pravačku, jenže ani on ze střední vzdálenosti Gikiewiczovi moc práce nepřidělal.
54'
Mané se ujal rychlé rozehrávky po faulu ve středovém kruhu. Vznikla z toho Goretzkova tečovaná střela z dálky do nachystané náruče Gikiewicze.
53'
Musiala si dával přednost se Saném, což vyústilo v ztrátu. Gumného přímočarý pas poté zachytil Davies.
52'
Upamecano zahrál důrazně do těla Mërgimu Berishovi. Ten se na křídle poroučel k zemi, leč o faul francouzského stopera nešlo.
51'
Gikiewicz přečetl náběh Daviese. Včasným výběhem odehrál míč do bezpečí, aby se ho po autovém vhazování zmocnil definitivně.
50'
I po změně stran se Augsburg prezentuje aktivním narušováním hostující rozehrávky. Mazraoui a Upamecano proto museli spolupracovat s Neuerem.
49'
Sanému se otevřel střed. U vápna posunul míč k Manému a ten se postaral o zisk rohového kopu. Kimmich z něj oslovil na přední tyči jen domácího obránce.
48'
Niederlechner zabojoval o zprvu beznadějný nákop Rexhbecaje. Na křídle se míče zmocnil, dokud ho čistě neposlal na zem de Ligt.
47'
Bayern vyjel z presinku. K vidění byl centr Saného, který na Musialu s Maném ani nadvakrát nesklepl Müller.
46'
Žluté karty: 2 – 1.
V první polovině bavorského derby se skóre nepohnulo. Augsburg se věhlasu soupeře nezalekl a obraně Bayernu pravidelně zatápěl. Na vážné šance to bylo zhruba vyrovnané. Více práce měl Neuer, na kterého šly tři míče. Nebezpečná hlavička Iaga zase prolétla nad břevnem. Gikiewicz předvedl svůj jediný zákrok proti Saného střele z úhlu. Ve druhé největší příležitosti střílel vedle Musiala.
45+1'
45+1'
Ostrý skluz Hahna do nohou Daviese byl bez sebemenšího váhání potrestán žlutou kartu.
44'
Bayern v závěru poločasu rapidně přidal na tempu. Teď se jejich tlak na chvíli rozplyne kvůli nepřesnosti Musialy.
43'
Senzační ťukes mezi Müllerem a Musialou měl dokončovat Goretzka. Za minutu dvanáct v předbrankovém území zasáhl Bauer.
42'
Kimmichův centr byl pro všechny ostatní přehnaně vysoký. Po sraženém pasu Goretzky už má míč pod kontrolou Niederlechner.
41'
Tečovaná střela Daviese zajistila Bayernu výhodu rohového kopu.
40'
Sané posouval míč k ose. Mané tam přeskočil přes nastavenou nohu Iaga a švihl s sebou o zem. Ke kontaktu nedošlo a rozhodčí správně nereagovali.
39'
Demiroviće na levém okraji trestného území doplnil Iago. Přesným centrem vytvořil šanci pro Bauera, jehož lukrativní hlavička vystoupila nad břevno.
38'
Sadio Mané špatně načasoval skluz. Sestřelil aktivního Floriana Niederlechnera a zaplatil za to žlutou kartou.
36'
Neuer famózně rozehrál pod tlakem presujícího Niederlechnera. Na pár přihrávek se Bayern posunul na druhý konec hřiště. Sané nabíjel pod sebe Goretzkovi a ten bez přípravy masivně přestřelil.
35'
Přímočaré výpady by na domácí obranu mohly platit. Do dalšího z nich se z druhé vlny zapojil Davies, nicméně zleva nepropasíroval finální přihrávku na žádného spoluhráče.
33'
Thomas Müller a krásná ukázka fotbalové geniality! Na hranici vápna prvním dotekem uvolnil Musialu, který pravačkou zakončil až za zadní tyč.
31'
Mërgim Berisha zezadu trefil Kimmicha až po odehrání míče a sudí Fritz kvůli tomu poprvé sáhl pro žlutou kartu.
30'
Držení míče: 36 % – 64 %.
29'
Saného rychlost neplatila na Iaga. Následný vysoký balón zase ze vzduchu sebral Gikiewicz.
28'
Marocký pravý bek evidentně schytal od Demiroviće nepříjemnou ránu na levou nohu. V ošetřování se bude pokračovat za autovou čarou.
27'
Mnichovský gigant nemá žádný čas na poklidnou rozehrávku z obrany. Na vlastní kůži to nyní pocítil i Mazraoui, do kterého tvrdě vletěl Demirović.
25'
Maného faul na Gumného nechal vzniknout standardní situaci. Z mlýnice před brankou vzešla střela Niederlechnera. Míč skončil vysoko nad.
24'
Daviesovu ztrátu na vlastní polovině zhoršil nepřesvědčivou hlavičkou Upamecano. Neuer vše zachránil vyražením Niederlechnerova projektilu. Gumny ještě naváže autovým vhazováním.
23'
Během krátké doby kopal Berisha další roh. Opět cpal míč na přední tyč, kde byla obrana Bayernu v pozoru.
22'
Upamecano to vzal při rozehrávce nejkratší možnou cestou na hrot. Až k Manému však přihrávku nedoručil.
21'
Mazraoui ubránil prostor na přední tyči za cenu rohového kopu. Berisha z prudkého centru moc nevymyslel.
20'
Mané si kryl balon před Bauerem, jenže ho přitom rukou udeřil do tváře. Jasný faul a míč pro svěřence Enrica Maaßena.
19'
Noussair Mazraoui odevzdal míč nákopem z vlastní poloviny. Přetáhl jej o několik desítek metrů až na domácího gólmana.
18'
Kimmich čelil zhuštěné obraně. Překvapit ji chtěl vysunutím Maného, jenže pro toho byla kolmá přihrávka nechytatelná.
17'
Sané šikovně pustil přihrávku k volnému Müllerovi, který mu později míč přece jenom půjčil. Střela německého rychlíka z ostrého úhlu se zasekla o nohy Gikiewicze, jenž si optimálně hlídal bližší tyč.
16'
Domácím se vyplatil presink na útočné třetině hřiště. Se získaným míčem však byl vytlačen zpátky do autu Berisha.
14'
Sané si naběhl na Daviesův oblouček za obranu. Z voleje možná vracel míč na zadní tyč, ale tu v daný moment nikdo v tmavém nezavíral.
13'
Gikiewicz sklízí pochvaly za perfektní vyběhnutí proti Musialově přihrávce na Maného. Posile z Liverpoolu ukradl míč na samotné hraně šestnáctky.
12'
Niederlechner vyhrál souboj o nakopnutý balón. Kvůli přítomnosti Upamecana musel co nejrychleji pálit, jenže koníčkem Neuera nezaskočil.
11'
Müller z jedničky posouval Saného přihrávku mimo dosah Maného. Míč si vzal Gikiewicz.
10'
Mazraouiho sražený centr ještě udržel ve hře Mané. Následoval centr Müllera, ale na ten už neměl jak navázat Davies.
9'
Marco Fritz od začátku vstupuje do hry velkým počtem hvizdů. Nyní postřehl drobný nedovolený zákrok na Maného.
8'
Elvis Rexhbecaj vyloženě zahodil standardní situaci. Rozehrál mimo dosah všech mužů v pokutovém území.
7'
Domácí dali hodně úsilí do presinku a zatopili Neuerovi, který v nouzi zakopával balon těsně před Mërgimem Berishou.
6'
Gumného aut letěl na pokrytého Niederlechnera. Je to Bayern, který se jako další bude snažit probít přes zahuštěný střed.
5'
Musiala ztratil balanc přesně v době, kdy měl přebírat přihrávku Saného. Míč opustil hřiště a vracet ho bude polský gólman Augsburgu.
4'
Kimmichův oblouček sebral Gikiewicz a okamžitě spustil protiútok. Ten se zadrhl nějakých 33 metrů od Neuera, kde došlo k faulu na Musialu.
3'
Srážka Kimmicha a Musialy byla podle rozhodčího Fritze zapříčiněna jedním z domácích hráčů. Bayern má standardku.
2'
Hahn z voleje naservíroval balon do pokutového území. Ke střele se rovnal Niederlechner, ale v cestě mu stál de Ligt.
1'
Bavorské derby zahájili domácí, kteří hrají v červenobílých dresech. Mnichované dorazili s šedou variantou.
1'

FC Augsburg: Gikiewicz – Gumny, Bauer, Gouweleeuw (C), Iago – Gruezo, Rexhbecaj – Hahn, Niederlechner, Demirović – Berisha.
Náhradníci: Klein – Baumgartlinger, Caligiuri, Framberger, Jensen, Maier, M. Pedersen, Petkov, Vargas.
Trenér: Enrico Maaßen

Bayern Mnichov: Neuer (C) – Mazraoui, Upamecano, de Ligt, Davies – Kimmich, Goretzka – T. Müller, Musiala, Sané – Mané.
Náhradníci: Ulreich – Gnabry, Gravenberch, Choupo-Moting, Pavard, Sabitzer, Stanišić, Tel, Wanner.

Bayern Mnichov

Hosté začali pouť za jedenáctým titulem v řadě třemi výhrami. Po nich však třikrát za sebou klopýtli a v zápasech s Mönchengladbachem, Unionem Berlín a Stuttgartem jenom remizovali. V tabulce je Bayern třetí. S minimálním rozestupem má před sebou Freiburg a zmíněný Union. Mnichované nasázeli za šest kol devatenáct gólů. V interním kanadském bodování vede devatenáctiletý talent Jamal Musiala (4+1). Na bavorské derby se Bayern naladili výhrou v Lize mistrů. Ve velkém šlágru porazil „Lewandowského“ Barcelonu 2:0.
FC Augsburg

Domácí klub dokončil sedm sezon za sebou mezi 12. a 15. místem. Ve stejných patrech tabulky se nachází i nyní. S bilancí dvou výher žádné remízy a čtyř porážek nalezneme Augsburg na třináctém místě, kam se před týdnem posunul díky výhře 1:0 v Brémách. Spolu s poslední Bochumí má tým hlavního kouče Enrica Maaßena nejslabší ofenzivu v lize. Za šest kol se prosadila jen čtyřikrát, z toho dvakrát Bosňan Ermedin Demirovič.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu sedmého kola německé Bundesligy. Od patnácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na bavorské derby mezi Augsburgem a Bayernem Mnichov!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.