Bundesliga - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bochum : Augsburg - 13. května 2023   15:30

Bochum
2' Antwi-Adjei (P. Hofmann) • 60' Gouweleeuw(vl.)  • 62' Rexhbecaj(vl.)
3:2
(1:1)
Augsburg
30' Maier  (Beljo) • 85' Yeboah  (Beljo)
Bochum
Riemann – Janko, Mašović, Orděc, Heintz (89. K. Schlotterbeck) – Losilla (C), Stafylidis (36. Stöger) – Förster (89. Lampropoulos) – Asano (77. Zoller), P. Hofmann, Antwi-Adjei (77. Holtmann).
Esser – Gamboa, Ganvoula, Soares.
Patrick Ittrich (Ger)
Vonovia Ruhrstadion (Bochum)
Augsburg
Koubek – Bauer (68. Gumny), Gouweleeuw (C), Uduokhai – Maier (78. Yeboah), Dorsch, Rexhbecaj (83. Veiga), M. Pedersen – Berisha (68. Cardona), Beljo, Demirović.
Klein – Caligiuri, Čolina, Mbuku, Sarenren-Bazee.

Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 7:10. Rohy: 7:7. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 13:16.
Je tu konec dnešního 32. kola, ve kterém nakonec VfL Bochum poráží konečným výsledkem 3:2 FC Augsburg, domácí měli i trochu štěstí, protože poslední dvě trefy v 60. a 62. minutě si srazili do vlastní sítě hráči hostů, Augsburg ještě v 85 .minutě díky střele Yeboaha snížil, víc už toho tým nestihl a tak odjíždí z trávníku bez bodu.
90+5'
90+4'
Rychlý útok na konci nastaveného času do poslední střely se dostal Yeboah, ale zamířil hodně mimo.
90+3'
Žlutá karta pro tým VfL Bochum (Manuel Riemann).
90+2'
Dlouhý out z pravé strany šel do vápna, kde ho odrazila domácí obrana a je tu roh pro Augsburg.
90+1'
Faul na domácího kapitána, volný kop rozehrál Riemann, ale kope jen do outu.
90+1'
Nastavují se 4. minuty.
90'
V držení hry je Augsburg na vlastní polovině.
89'
Střídání v týmu VfL Bochum:
ze hřiště odchází Philipp Förster, přichází Vasilis Lampropoulos,
ze hřiště odchází Dominique Heintz, přichází Keven Schlotterbeck.
85'
Augsburg právě vstřelil branku! Je tu ještě drama pět minut před koncem základní doby se hostům daří snížit, po povedené přihrávce od Belja se ve skluzu dostal k zakončení KELVIN YEBOAH a pozemní střelou snižuje na 3:2. Asistence: Dion Beljo.
83'
Střídání v týmu FC Augsburg:
ze hřiště odchází Elvis Rexhbecaj, přichází Renato Veiga.
83'
Z velké vzdálenosti byl přímák pro Augsburg, ve vápně jeden z útočníku padá, ale hlavní sudí toto pískat určitě nebude.
82'
Koubek rozehrává na nejbližšího spoluhráče.
80'
Z levé strany zahrávali roh domácí, tentokrát se obrana ubránila.
80'
Další dlouhý výkop od svatyně Bochumu.
78'
ze hřiště odchází Arne Maier, přichází Kelvin Yeboah.
78'
A je tu faul od domácích, zahrávat přímák budou hosté.
77'
ze hřiště odchází Christopher Antwi-Adjei, přichází Gerrit Holtmann,
ze hřiště odchází Takuma Asano, přichází Simon Zoller.
76'
Žlutá karta pro tým FC Augsburg (Robert Gumny).
75'
Antwi-Adjei se dostal mezi dva hráče, kteří ho zastavili za cenu dalšího faulu, je tu další volný kop pro Bochum.
73'
Vypadá to, že se umoudřilo počasí a už neprší jako předtím.
71'
Následný rohový kop doletěl až k zadní tyči, kde si pro něj došel Losilla, ale tentokrát nezpracoval hru úplně přesně a zamířil nepřesně.
70'
Roh z pravé strany šel na Forstera, ten nebyl nikým bráněn a tak vyslal střelu, kterou blokuje obrana a bude z toho další kop od rohového praporku.
69'
Koubek vykopává daleko od své svatyně.
68'
ze hřiště odchází Mërgim Berisha, přichází Irvin Cardona,
ze hřiště odchází Maximilian Bauer, přichází Robert Gumny.
67'
Do příležitosti se mohli dostat hosté, ale ve vápně než se dostali k zakončení jim byl míč odebrán, navíc jeden z hráčů fauloval a rozehrávat tak bude Bochum.
62'
Bochum právě vstřelil branku! Další rychlý zásah do sítě hostí, Losilla z uctivé vzdálenosti vypálil ránu, tu si nešťastně srazil ELVIS REXHBECAJ a brankář už na tuto teč nedokázal zareagovat.
60'
Bochum právě vstřelil branku! Domácí po hodině hry odskakují na rozdíl jediného bodu, kdy si obránce JEFFREY GOUWELEEUW srazil míč do své branky.
59'
Hráč v modrém faulován u středové čáry.
58'
Riemann vykopává na střed hřiště.
57'
Losilla fauluje a hosté budou znovu rozehrávat volný kop.
54'
Maier poslal z pravé strany hru od praporku, obrana balon odrazila.
54'
Hostující tým se teď na chvíli osvobozuje a zakládá rychlý brejk.
51'
Losilla dostal centr, z něj dobře zamířil hlavičkou, ale fantastickým zákrokem od Koubka na brankové čáře míč končí mimo bránu.
51'
Žlutá karta pro tým VfL Bochum (Philipp Hofmann).
50'
Po slunné první části druhý poločas začal solidním deštíkem na stadionu domácích.
49'
Po dalším zákroku měli další přímý kop hosté, míč došel jen do zdi.
46'
Úvodní část končí a do kabin se jde za stavu 1:1, Bochum šel hned po dvou minutách do vedení, kdy poslal nechytatelný balón do sítě Christopher Antwi-Adjei. Vyrovnání přišlo v 29. minutě po pozemní střele k levé tyči od Arne Maiera. Uvidíme, co si pro nás hráči obou táborů připraví na druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně v 16 35.
45+4'
45+3'
Bochum měl ještě roh, z něj díky obránci ohrožení nepřišlo.
45'
Nastavují se 3 min.
45'
Z rohového kopu šla hra do vápna, kde ji vyboxoval brankář na hranici vápna, tam vypálil jeden z domácích dobrou střelu na pravou stranu k tyči, ale díky přesnému zákroku Koubka z toho není gól.
44'
Z pravé strany out zahrála domácí 22, míč šel před branku, kde se odrazil na další roh.
42'
Mašović na středu trávníku předvedl nedovolený zákrok a hosté tak budou rozehrávat volný kop.
40'
Z poloviny hřiště dostal dobrou nahrávku Demirović, dostal se až k zakončení, ale díky obránci je tu jen další roh.
39'
Další možnost měli hosté, kdy Bochum dal soupeři trochu prostoru, ale naštěstí se vrátil jeden z domácích a přihrávku překazil, fotbalisté v bílo-červeném budou mít další roh.
36'
ze hřiště odchází Konstantinos Stafylidis, přichází Kevin Stöger.
32'
Žlutá karta pro tým FC Augsburg (Maximilian Bauer).
30'
Augsburg právě vstřelil branku! Jak se říká, nedáš, dostaneš, toto rčení teď využili hráči Augsburgu, Beljo dostal prostor, prošel přes obránce a našel pasem ARNE MAIERA, který střelou po zemi k levé tyči srovnává na 1:1. Asistence: Dion Drena Beljo.
29'
Bochum měl ve vápně šanci, kdy se k hlavičce dostal Hofmann, ale střelil trochu nad břevno.
27'
Další rozehrávka od Koubka, hra došla do středu hřiště, kde jí po chvíli získali domácí a jdou do proti-útoku.
25'
Janko fauluje a další přímý kop bude mít dispozici Augsburg.
23'
Hra letěla směrem na bránu Bochumu, brankář vyběhl hodně mimo své vápno, ale dokázal míč odvrátit do outu.
22'
Další faul, ale v podání domácích, z velké dálky je tu volný kop pro Augsburg.
21'
Výkop od gólmana hostů.
18'
Dorsch fauloval a Bochum mají k dispozici další přímák.
17'
Domácí měli roh, ale tentokrát brankář zasahovat nemusel.
17'
Out pro hráče v tmavě-modrém na vlastní polovině.
14'
Forster to zkusil z dálky, rána šla do dolní části klece, kde ji dokázal vytěsnit mimo Koubek.
11'
Další prostor ve vápně dostal Augsburg, finální hlavička šla nedaleko tyče.
10'
Bochum měl také roh, ale branku neohrozil.
9'
Na druhé straně po rychlém proti-útoku se po přihrávce dostal k zakončení Asano, lehčí střelu dokázal odvrátit brankář.
7'
Je tu úvodní roh pro Augsburg, ten doletěl před branku, kde hlavička od hráče hostů letěla nad.
7'
Dobrý centr z přímého kopu vyslal Maier, obrana tuto možnost odrazila.
4'
Žlutá karta pro tým VfL Bochum (Konstantinos Stafylidis).
2'
Bochum právě vstřelil branku! Hned z úvodní akce je tu první trefa v podání domácích, Hofmann zpracoval hru a poslal ji na CHRISTOPHERA ANTWI-ADJEIE, který ze strany obehrál protihráče a do horní části brány napálil nechytatelnou bombu. Asistence: Philipp Hofmann.
1'

VfL Bochum: Riemann – Janko, Mašović, Orděc, Heintz – Losilla (C), Stafylidis – Förster – Asano, P. Hofmann, Antwi-Adjei.
Náhradníci: Esser – Gamboa, Ganvoula, Holtmann, Lampropoulos, K. Schlotterbeck, Soares, Stöger, Zoller.
Trenér: Thomas Letsch

FC Augsburg: Koubek – Bauer, Gouweleeuw (C), Uduokhai – Maier, Dorsch, Rexhbecaj, M. Pedersen – Berisha, Beljo, Demirović.
Náhradníci: Klein – Caligiuri, Cardona, Čolina, Gumny, Mbuku, Sarenren-Bazee, Yeboah, Veiga.
Trenér: Enrico Maassen

Rozhodčí: Patrick Ittrich (Ger).
V druhé květnové sobotě se na trávníku Bochumu představí v 32. kole Augsburg.

VfL Bochum

Z 31. kol nasbírali 8 výher, 4 remízy a 19 proher, celkem mají jen 28 bodů a jsou v sestupové zóně na předposledním místě, stejně bodů má i Stuttgart, ten díky lepšímu skóre je na 16. místě.

Nebudou hrát: Broschinski, Osei-Tutu, Osterhage, Tolba.

FC Augsburg

Hostující tým má ze stejného počtu utkání 9 výher, 7 remíz a 15 proher, nasbírali 34 bodů, tato bilance je drží na 13. pozici, o 1 bodík víc mají Brémy.

Nebudou hrát: Baumgartlinger, Engels, Gikiewicz, Hahn, Iago, Oxford, Strobl, Vargas.