Bundesliga - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bochum : Wolfsburg - 22. dubna 2023   15:30

Bochum
68' Broschinski
1:5
(0:3)
Wolfsburg
10' Svanberg  (Wimmer) • 21' J. Kamiński  (F. Nmecha) • 33' Wimmer  (Svanberg) • 56' Svanberg   • 77' Waldschmidt
Bochum
Riemann – Osei-Tutu (24. Gamboa), Orděc, Mašović, Soares – Losilla (C), Stöger, Osterhage (46. Asano) – Zoller (64. Holtmann), P. Hofmann (46. Broschinski), Antwi-Adjei (64. Kunde).
Esser – Stafylidis, Lampropoulos, Heintz.
F. Brych – M. Borsch, S. Lupp
Vonovia Ruhrstadion, Bochum
25 000 diváků
Wolfsburg
Casteels – Baku, Bornauw (46. Guilavogui), Lacroix, van de Ven – Svanberg (67. Gerhardt), Arnold (C), F. Nmecha – Wimmer (46. Marmúš, 64. Waldschmidt), Wind, J. Kamiński (79. Cozza).
Pervan, Schulze – Ambros, Pejčinović.

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 17:8. Rohy: 10:3. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 11:8.
I druhá půle byla bohatá na góly, hosté nejprve zvýšili svůj náskok, domácím se povedlo snížit, ovšem poslední slovo měl opět Wolfsburg, který pátým zásahem dal výsledku konečnou podobu. Mohl přidat i šestý zásah, avšak Bochumi poprvé v utkání přálo štěstí, když balón skončil na levé tyč její svatyně. Celkově si však domácí tým dnešní duel za rámeček rozhodně nedá, jeho hráčům dnes nevycházelo prakticky nic.
90+3'
90+2'
Manuel Riemann obdržel malou domů, s rozehrávkou už nijak nespěchá.
90+1'
Centr se od rohového praporku snesl do rukou gólmana Wolfsburgu.
90'
Bochum bude v závěru ještě zahrávat jeden rohový kop. Uvidíme, zda se bude něco nastavovat.
88'
Málem tu byl šestý gól, Manuel Riemann první střelu z bezprostřední blízkosti s obtížemi vyrazil, následná dorážka skončila na levé tyči jeho svatyně.
86'
Koen Casteels bere míč snadno do rukou a s rozehrávkou nepospíchá.
84'
Žlutá karta pro tým VfL Wolfsburg (Mickey van de Ven). Hráč hostů fauloval u postranní lajny Asana.
81'
Po její rozehrávce míč směřoval do horní části brány Wolfsburgu, avšak Koen Casteels skočil včas a pravačkou balón vyrazil do bezpečí.
80'
Žlutá karta pro tým VfL Wolfsburg (Josuha Guilavogui).
80'
Domácí si vynutili faul, zahrávat budou zajímavou standardku.
79'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg:
ze hřiště odchází Jakub Kamiński, přichází Nicolas Cozza.
77'
Wolfsburg právě vstřelil branku!
Wind sice neproměnil penaltu, když svou střelu adresoval pouze do břevna, k míči ale doběhl jako první GIAN-LUCA WALDSCHMIDT a hlavou jej usměrnil do odkryté části brány.
77'
Jonas Wind (VfL Wolfsburg) neproměňuje pokutový kop.
76'
Je tu pokutový kop, domácí se provinili faulem a hosté jsou blízko páté brance.
74'
Takuma Asano střílel jen do skrumáže před sebou, brankář hostů zasahovat nemusel.
72'
Ivan Orděc hlavou odehrál míč jen do boční sítě, Koen Casteels se postará o rozehrávku.
71'
Domácí pokračují u míče, ale k další střele se dostat nemohou.
68'
Bochum právě vstřelil branku!
Domácím se daří snížit. Ivan Orděc přinutil hostujícího brankáře s k parádnímu zákroku, ten však míč pouze vyrazil a MORITZ BROSCHINSKI z dorážky poslal balón pravačkou za ležícího bezmocného brankáře.
67'
ze hřiště odchází Mattias Svanberg, přichází Yannick Gerhardt.
64'
Střídání v týmu VfL Bochum:
ze hřiště odchází Simon Zoller, přichází Gerrit Holtmann,
ze hřiště odchází Christopher Antwi-Adjei, přichází Pierre Kunde.
64'
ze hřiště odchází Omar Marmúš, přichází Gian-Luca Waldschmidt.
63'
Anthony Losilla střelou z voleje trefil jen protihráče, od kterého se míč odrazil do zámezí.
61'
Přetažený centr letí za postranní čáru, domácí budou vhazovat.
58'
Hosté kombinují u středové lajny a v klidu šetří čas.
56'
A je to o čtyři góly. Střelu MATTIASE SVANBERGA sice brankář Bochumi vyrazil, jenže míč se i tak stočil směrem k pravé tyči jeho brány a doputoval až sítě. Hodně smolný gól.
55'
Na druhé Jakub Kamiński pálil pravačkou ze svého pohledu vedle levé tyče.
54'
Simon Zoller střílel v dobré šanci jen do protihráče, který tečoval míč mimo tři tyče.
52'
Špatně provedená kombinace hostů znamená ztrátu míče.
51'
Erhan Mašović mohl odčinit žlutou kartu, kterou inkasoval v první půli, svou slabou střelu z malého vápna však trestuhodně odehrál jen do gólmana Wolfsburgu. Tohle měl být gól.
50'
Hosté se hodně rozčilovali, že vzápětí je domácím roh přidělen znovu, ovšem zcela zbytečně. Míče se opravdu jako poslední dotkl jeden z nich.
49'
Zblokovaná přihrávka přináší domácím rohový kop.
47'
Jonas Wind zůstává po ataku soupeře leže na trávníku, hra je přerušena.
46'
ze hřiště odchází Patrick Osterhage, přichází Takuma Asano.
46'
ze hřiště odchází Philipp Hofmann, přichází Moritz Broschinski.
46'
ze hřiště odchází Sebastiaan Bornauw, přichází Josuha Guilavogui,
ze hřiště odchází Patrick Wimmer, přichází Omar Marmúš.
46'
Hlavní arbitr ukončil první poločas, z hlediště se ozývá pískot i skandování. Domácí rozhodně nemohou být spokojeni a ve druhé půli je nečeká snadný úkol, pokud chtějí pomýšlet na bodový zisk. Je pravda, že hostům zatím vše vychází, do brány jim padne prakticky vše, zatímco Bochum má docela smůlu.
45+3'
45+2'
Hosté drží v závěru první půle míč na polovině soupeře, Felix Nmecha střílel nebezpečně z pravé strany, ovšem jeho pokus zbyl zblokován.
44'
Christopher Antwi-Adjei se provinil útočným faulem, s emocemi se raději krotí, neboť si je moc dobře vědom toho, že má na kontě už jednu žlutou.
42'
Hlavičkovaná ve vápně Bochumi končí u jejího gólmana, který bere míč do rukou. Ač jeho celku ubíhá čas, s rozehrávkou nepospíchá.
41'
Porada byla krátká, hra pokračuje standardně dál.
41'
Ale pozor, hlavní arbitr se radí s VAR, zda předtím nedošlo ke hře rukou ve vápně Bochumi.
40'
Málem to bylo o čtyři góly, hlavičku jednoho z hostů však zastavila předbranková skrumáž.
39'
Domácí fans i za tohoto stavu nepřestávají svůj tým podporovat, což je velmi sympatické.
38'
Domácímu mužstvu byl odmáván ofsajd, jeho útočná snaha tím končí.
37'
Žlutá karta pro tým VfL Bochum (Christopher Antwi-Adjei). Domácímu hráči se nelíbilo neodpískání faulu, za poznámky byl oceněn kartou.
36'
Hosté pokračují v aktivitě, Wimmer vybojoval aut u pravého rohového praporku.
33'
PATRICK WIMMER se řídil heslem, "když nevíš co s míčem, vystřel". Levačkou jej po zemi adresoval na vzdálenější tyč, jenže smolně do protipohybu svého gólmana jej tečoval Patrick Osterhage a Wolfsburg vede už o tři góly. Riemann neměl šanci na změnu dráhy míče zareagovat včas.
32'
Jakub Kamiński střílel na vzdálenější tyč a Manuel Riemann měl co dělat, aby balón vyrazil do zámezí. Musel se pořádně natáhnout.
31'
Žlutá karta pro tým VfL Bochum (Erhan Mašović).
29'
Dlouhý centr doputoval přímo do rukou brankáře Wolfsburgu.
28'
Faulu se domácí na levém křídle nedovolali, pokračovat budou vhazováním.
26'
Anthony Losilla střílel z levé hranice malého vápna, míč trefil hodně špatně a odehrál jej vysoko nad bránu.
25'
Philipp Hofmann mohl snížit, jeho střela z bezprostřední blízkosti byla sražena na bližší tyč hostující brány. Nyní měl Wolfsburg velké štěstí.
24'
Žlutá karta pro tým VfL Wolfsburg (Patrick Wimmer).
24'
ze hřiště odchází Jordi Osei-Tutu, přichází Cristian Gamboa.
21'
Žlutá karta pro tým VfL Bochum (Kevin Stöger), a sice za předchozí faul.
21'
Domácí rozehráli standardku, ovšem o míč přišli a soupeř vyrazil do protiútoku. Po faulu Bochumi ponechal hlavní arbitr výhodu, Nmecha našel dobrou křižnou přihrávkou na levou stranu volného JAKUBA KAMIŃSKIHO, jenž tváří v tvář brankáři odehrál míč do vzdálenějšího dolního rohu jeho svatyně.
18'
Manuel Riemann si po malé domů zpracoval míč a poté jej odkopl daleko od své brány.
16'
Křižná přihrávka domácích byla v poslední chvíli zblokována obranou Wolfsburgu. Kdyby míč prošel, bylo by z toho velké nebezpečí pro hostující bránu.
14'
Šance pro domácí tým, Kevin Stöger poslal přihrávku před bránu, kde míč tečoval Ivan Orděc, avšak těsně vedle vzdálenější tyče.
12'
Rohový kop bude zahrávat Wolfsburg.
10'
Domácí jsou aktivnější, ale gól dává soupeř. Wimmer si na pravé straně zpracoval míč, poté jej poslal vzduchem do malého vápna, kde zaspali domácí obránci a MATTIAS SVANBERG zblízka odehrál míč hlavou do odkryté části brány. Je pravda, že i Riemann si mohl pro míč vyběhnout.
9'
Dlouhý křižný pas před bránu Wolfsburgu byla opět práce pro jeho brankáře, který celkem snadno zasáhl.
7'
Hosté si vynutili další faul, tentokrát kousek za středovou lajnou. Předtím měli šanci domácí hráči, když Simon Zoller střelou z úhlu trefil jen vyběhnutého gólmana.
4'
Dlouhý centr z levého křídla doputoval do rukou připraveného brankáře hostů.
3'
Trochu přísně odpískaný faul Bochumi, rozehrává Wolfsburg.
2'
Domácí se hned na úvod chytili do ofsajdové pasti.
1'

VfL Bochum: Riemann – Osei-Tutu, Orděc, Mašović, Soares – Losilla (C), Stöger, Osterhage – Zoller, P. Hofmann, Antwi-Adjei.
Náhradníci: Esser – Gamboa, Stafylidis, Lampropoulos, Heintz, Holtmann, Kunde, Asano, Broschinski.
Trenér: T. Letsch.

VfL Wolfsburg: Casteels – Baku, Bornauw, Lacroix, van de Ven – Svanberg, Arnold (C), F. Nmecha – Wimmer, Wind, J. Kamiński.
Náhradníci: Pervan, Schulze – Cozza, Guilavogui, Gerhardt, Ambros, Waldschmidt, Pejčinović, Marmúš.
Trenér: N. Kovać.

Rozhodčí: F. Brych – M. Borsch, S. Lupp.
Vzájemné zápasy

Bochum na svém hřišti prohrála s Wolfsburgem naposledy 28. října 2006, kdy mu podlehla těsně 0:1. Od té doby se mužstva na jejím hřišti utkala ještě pětkrát, v jednom případě šlo o přátelský mač a třikrát se radovala z vítězstvím Bochum, dvakrát pak skončil zápas nerozhodně.
Wolfsburg

Hosté jsou přeci jen v jiných vodách, s rovnými čtyřiceti body se drží na deváté příčce a ještě mohou pomýšlet na pohárová místa, na šestý Leverkusen ztrácí čtyři body. Mimo svůj stadion se jim navíc daří, ze čtrnácti utkání si přivezli jednadvacet bodů díky šesti výhrám a třem remízám, v pomyslné tabulce jim za to patří čtvrtá příčka, k tomu přidali osmnáct vstřelených a čtrnáct inkasovaných branek. Naposledy sice prohráli na hřišti Mönchengladbachu 0:2, předtím však dvakrát za sebou přivezli z venkovního duelu plný bodový zisk.
Se šesti góly je nejlepším snajprem mančaftu další německý fotbalista, a sice Yannick Gerhardt.
Bochum

Domácí se drží těsně nad sestupovou propastí, s 27 body drží patnáctou, poslední nesestupovou příčku, avšak před poslední Herthou drží pouze pětibodový náskok. Na svém hřišti odehráli třináct zápasů s bilancí šesti výher, stejného počtu porážek a jedné remízy, vstřelili dvacet branek a o čtyři více inkasovali. Z pěti posledních klání na svém hřišti vyhráli ve dvou případech, ostatní mače prohráli.
Nejlepším střelcem týmu je osmigólový německý hráč Philipp Hofmann.
Dobrý den, pěti zápasy dnes pokračuje 29. kolo nejvyšší německé fotbalové ligy. V tomto přenosu nás čeká souboj týmů ze spodní a střední části tabulky, jsou to Bochum a Wolfsburg. Mírným favoritem je druhý zmíněný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.