Bundesliga - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hertha Berlin : Bochum - 20. května 2023   15:30

Hertha Berlin
63' Tousart (Richter)
1:1
(0:0)
Bochum
90+4' K. Schlotterbeck  (Stöger)
Christensen – Kenny, Rogel, Dárdai, Mittelstädt (86. Plattenhardt) – Boateng (C) (65. Boëtius), Tousart, Serdar (86. Niederlechner) – Lukebakio, Jovetić, Richter (65. Ejuke).
Ernst – Pekarík, Maza, Klemens, Scherhant.
Brych – Borsch, Lupp
Olympiastadion, Berlín
70 692 diváků
Bochum
Riemann – Heintz (74. Broschinski), Orděc, Janko, Mašović (81. K. Schlotterbeck) – Förster (70. Holtmann), Losilla (C), Stöger – Antwi-Adjei, P. Hofmann, Asano (81. Zoller).
Esser – Lampropoulos, Soares, Kunde, Gamboa.

Novým týmemm v Bundeslize pro ročník 2023/24 bude určitě vítěz 2. Bundesligy Darmstadt 98. Svelkou pravděpodobností vítěze doprovodí 1. FC Heidenheim a také slovutný Hamburger SV (minimálně baráž).
Prvním sestupujíícm se tedy po dnešní remíze stává Hertha BSC, což je pro ni další sestup z Bundesligy po 11 letech. Budoucnost klubu je vzhledem k ekonomickým problémům značně nejistá.

Naopak Werder Brémy a Hoffenheim si dnes zajistili další pokračování i pro další ročník Bundesligy.
Nicméně se nadále stále hraje o jedno sestupující místo a i o pozici zaručující baráž s třetím týmem z 2. Bundesligy.

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 8:8. Rohy: 9:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 7:10.
Hertha BSC až do posledních vteřin zápasu živila naději na záchranu po zásluze branky Tousarta. Jenže vše změnil rohový kop v nastaveném čase po kterém skóroval Schlotterbeck.
90+6'
90+5'
Tato druhá branka co padla po rohovém kopu jasně zpečetila osud defenitivně sestupující Herthy BSC.
90+4'
Bochum právě vstřelil branku!
A právě po rohu Stögera dokázal vyrovnat hlavičkující KEVEN SCHLOTTERBECK – 1:1! Asistence: Kevin Stöger.
90+3'
Hráči VfL Bochum přeci jen dokázali ve své snaze za vyrovnáním získat ještě rohový kop.
90+1'
Ejukeho střela z hranice pokutového území končí pouze těsně kolem tyče.
88'
VfL Bochum následný roh nedokázala patřičně dobře zahrát, aby dokázala ohrozit branku soupeře.
88'
Velkou možnost ke srovnání měl Kevin Schlotterbeck, jehož nebezpečnou střelu srazil bránící hráč na tyč!
86'
Střídání v týmu Hertha BSC:
ze hřiště odchází Suat Serdar, přichází Florian Niederlechner,
ze hřiště odchází Maximilian Mittelstädt, přichází Marvin Plattenhardt.
85'
Centr Lukabakia z rohového kopu končí pouze za koncovou čárou.
83'
Tato karta je pro Herthu velmi nepříjemná, jelikož Maximilian Mittelstädt má kvůli kartám stopku v posledním kole proti Wolfsburgu.
82'
Žlutá karta pro tým Hertha BSC (Maximilian Mittelstädt) za faul.
82'
Maximilian Mittelstädt přehnal svůj důraz v osobním souboji a po zásluze uvidí žlutou kartu.
81'
Střídání v týmu VfL Bochum:
ze hřiště odchází Takuma Asano, přichází Simon Zoller,
ze hřiště odchází Erhan Mašović, přichází Keven Schlotterbeck.
81'
Dnešní utkání sleduje 70 692 diváků!
81'
Tento přístup je nejlepší, aby nedošlo k vyrovnání soupeře, hrát co nejdále od své branky.
80'
Hertha je aktivní i v posledních minutách, což značí další zahrávání rohového kopu.
78'
Hostující obrana tentokráte dokázala ubránit rozehru rohového kopu Herthy BSC.
77'
Dodi Lukebakio tentokráte při své útočné snaze nedokázal uspět v osobním souboji jeden proti jednomu.
75'
Hertha BSC zatím bezpečně drží svůj hubený, jednogólový náskok, tolik potřebný, alespoň k potřebné sportovní záchraně v Bundeslize.
74'
ze hřiště odchází Dominique Heintz, přichází Moritz Broschinski.
72'
Hostující Förster musel být předčasně stažen z tohoto utkání, kvůli zdravotním problémům.
71'
Mašović si našel centrovaný míč, ale jeho zakončení postrádalo větší razanci a mířilo pouze doprostřed branky.
70'
ze hřiště odchází Philipp Förster, přichází Gerrit Holtmann.
68'
Vyrovnávací branku měl na kopačce japonský legionář Takuma Asuma, jenže radost z tváře mu fantastickým zásahem sebral výtečně zasahující brankář Christensen!
66'
Další centr Förstera z rohového kopu nebyl opět rozhodně z kategorie kvalitních.
65'
ze hřiště odchází Kevin-Prince Boateng, přichází Jean-Paul Boëtius,
ze hřiště odchází Marco Richter, přichází Chidera Ejuke.
63'
Hertha právě vstřelila branku!
Centr Richtera z rohu našel přesně v pokutovém území hlacu LUCASE TOUSARTA, jenž byl při hlavičkování úspěšný a dostal balon až za záda brankáře Riemanna do sítě – 1:0! Asistence: Marco Richter.
63'
Rohový kop Herthy BSC od rohového praporku bude rozehrávat Marco Richter.
63'
Dodi Lukebakio se probil individuální akcí k zakončení jenž bylo sraženo blokujícím hráčem soupeře na rohový kop.
62'
Po centru z rohu zakončil nepřesně hlavou mimo tři tyče Philipp Hofmann.
61'
Rohový kop bochumských rozehraje exekutor Philipp Förster.
60'
Ani po uplynutí hodiny hry, ani jedno družstvo nevyužilo střídání ve svém kádru.
59'
Hertha BSC sice ještě nedokázala vstřelit kýženou branku, nicméně jedna mírně pozitivní zpráva je vedení Frankfurtu v Gelsenkirchenu nad Schalke 2:1!
56'
Rozhodčí Felix Brych odhalil nedovolený zákrok z dílny Philippa Förstera v osobním souboji.
54'
Steven Jovetič předvedl individuální akci, kterou zakončil nepřesnou koncovkou střelou nad břevno.
53'
Hertha BSC se marně snaží o gólovou zteč proti obraně VfL Bochum.
50'
Následná rychlá protiakce Bochumi je předčasně ukončena pro ofsajdové postavení hry.
49'
Opakovaný centr nalezl přesně útočníka Stevena Jovetiće, ale ten poslal balon o několik decimetrů nad břevno.
48'
Pěkný centr Marca Richtera z rohového kopu nenašel patřičnou odezvu u jeho spoluhráčů.
47'
Obrana hostujícího týmu dokázala odkopnout centr Tousarta na rohový kop pro Herthu.
46'

18. Hertha 26
První poločas skončil 0:0, jelikož branka Dodiho Lukebákia nebyla uznána pro předcházející útočný faul. I další příležitosti skončili na velmi dobře chytajících brankářích Christensenovi a Riemannovi.
45+1'
45+1'
Oba soupeři se snažili v nastaveném čase prvního poločasu hlavně neinkasovat.
44'
Útočník Herthy BSC Steven Jovetić hlásí drobné zdravotní problémy a njelépe na tom není ani obránce hostujícího týmu Mašović.
42'
Centrem ze strany marně hledal Maximilian Mittelstädt některého ze svých spoluhráčů v pokutovém území.
41'
Na druhé straně hřiště se zbytečně vzteká Philipp Förster, který po svém pádu v pokutovém území se marně dožadoval odpískání pokutového kopu po zákroku na svou osobu.
39'
Dodi Lukebakio mohl opět změnit stav utkání, jenže jeho pokus míří pouze do míst, kde zůstal stát brankář Riemann!
37'
Žlutá karta pro tým VfL Bochum (Anthony Losilla) za faul.
36'
Rohový kop byl odvrácen a následně se dopustil hostující hráč nehezkého faulu.
35'
Dodi Lukebakio se chystá k exekuci dalšího rohového kopu Herthy BSC.
33'
Na hranici vápna obdržel ukázkový pas Philipp Förster, ale jeho střela pouze míjí levou tyč branky, kterou střeží brankář Christensen.
31'
Hráč Herthy se následně provinil faulem proti protihráči ve formě jeho držení.
30'
Po rozehrání rohového kopu mohl změnit stav utkání zakončující Takuma Asano, ale proti němu předvedl výtečný zákrok brankář Christensen!
29'
Takuma Asano to vzal na sebe a i když přes obránce nakonec nepřešel, ale získal pro Bochum alespoň rohový kop.
28'
Nyní to pořádně zahučelo, jelikož hráči VfL Bochum marně gestikulují na hlavního rozhodčího, že bránící hráč Herthy zahrál zřejmě rukou v pokutovém území. Penalta se nepíská pokračuje se nadále ve hře bez přerušení.
25'
Christopher Antwi-Adjei velmi šikovně obešel bránícího hráče a následně ze střední vzdálenosti vystřelil nebezpečný projektil, který jen těsně proletěl nad břevnem branky soupeře.
24'
Naopak hráči Bochumi se snaží více zkonsolidovat především ve své defenzivní hře.
23'
I když gól nebyl uznán, ukázal domácím hráčům, že rozhodně lze překonat obranu týmu VfL Bochum na čele s brankářem Riemannem.
21'
Je to tak VAR systém nedoporučil uznat branku Herthy BSC pro předcházející útočný faul.
20'
Dodi Lukebakio sice dostal míč do sítě po velmi dobré individuální akci, ale vše bude ještě VAR systémem zkoumáno, zda nedošlo v předešlé situaci k útočnému faulu!
18'
Následný rohový kop Herthy nebyl příliš kvalitně rozehrán.
17'
Dodi Lukabakio vyzval svým přesným pasem ke skórování Marco Richtera, jenže brankář Riemann výborně přečetl tuto situaci byl proti a bude následovat rohový kop pro Herthu BSC!
15'
Po dalším přímém kopu se k centrovanému míči dostal zakončující Lucas Tousart, jenže jeho propagační pokus končí pouze na bochumském brankáři.
13'
Brankář Riemann nedostal míč v souboji zadarmo a potřebuje lékařské ošetření.
13'
Centr ze strany po rozehrání přímého kopu se stává jistou záležitostí pro bochumského brankáře Riemanna.
12'
Utkání se pomalu, ale jistě stává ve velmi ostrou bitvou o každý metr trávníku a s velkým množstvím faulů. Nyní svou trošku do mlýna přidal také svým faulem bochumský kapitán Losilla.
11'
Nehezkým faulem se nyní předvedl obránce VfL Bochum Ivan Orděc.
9'
Jonjoe Kenny si počínal příliš nedovoleně v osobním sopuboji a je mu po zásluze odpískán faul.
8'
Hertha se postupně snaží o větší aktivitu, nic jiného hráčům berlínského klubu opravdu nezbývá, jestliže nechtěji již dnes smutnit ohledně sestupu do nižší soutěže.
6'
Velmi nepřesným centrem se prezentoval ofenzivní hráč Herthy BSC Marco Richter.
5'
Velmi solidní příležitost ke skórování měl na hlavě zakončující Philipp Hofmann, jenže o několik desítek centimetrů minul pravou tyč.
3'
Kapitán Herthy BSC Kevin-Prince Boateng potvrdil svou pověst velmi tvrdě hrajícího hráče v osobním souboji se svým soupeřem.
2'
Úvodní minuty jsou především o oťukávání obou soupeřů, pro něž je výsledek tohoto utkání velmi důležitý, tudíž není žádný prostor pro případné velké chyby.
1'

Hertha BSC: Christensen – Kenny, Rogel, Dárdai, Mittelstädt – Boateng (C), Tousart, Serdar – Lukebakio, Jovetić, Richter.
Náhradníci: Ernst – Niederlechner, Pekarík, Plattenhardt, Ejuke, Maza, Klemens, Scherhant, Boëtius.
Trenér: Pál Dárdai

VfL Bochum: Riemann – Heintz, Orděc, Janko, Mašović – Förster, Losilla (C), Stöger – Antwi-Adjei, P. Hofmann, Asano.
Náhradníci: Esser – Broschinski, Zoller, Lampropoulos, Soares, Kunde, Gamboa, K. Schlotterbeck, Holtmann.

Osterhage (svalové zranění)
Hertha BSC se vší pravděpodobností již neuhájí svou bundesligovou příslušnost. Klub má velké finanční potíže a dlouhou sérii vítězství bez výher protrhl ziskem tří bodů nad Stuttgartem 2:1.
Hertha je nicméně v tak špatné situaci, že musí bezpodmínečně vyhrát jak nad VfL Bochum tak i v posledním kole na hřišti Wolfsburgu. Nicméně záchrana po sportovní stránce nemusí být definitivní, vzhledem k ekonomickým problémům.
VfL Bochum se sice zatím nachází mimo sestupové pozice. Ale los posledních dvou kol není příliš příznivý. Venku Hertha a doma Leverkusen bojující o pohárovou Evropu. Bochum po šesti zápasech bez výhry (0 – 3 – 3) protrhla tuto sérii výhrou nad Augsburgem 3:2.
Los předposledního kola svedl dohromady v záchranářském duelu poslední Herthu BSC (18) proti VfL Bochum (15). Rozdíl mezi soupeři je šest bodů.