Bundesliga - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hertha Berlin : Schalke - 23. října 2022   17:30

Hertha Berlin
49' Tousart  • 88' Kanga (Jovetić)
2:1
(0:0)
Schalke
85' Mollet  (Polter)
Christensen – Kenny, Rogel, Kempf, Plattenhardt (C) – Tousart, Serdar (73. Šunjić) – Lukebakio (90+1. Dárdai), Ejuke (46. Richter) – Kanga (90+6. Selke), Jovetić (90+1. Boëtius).
Ernst – Pekarík, Mittelstädt, Maolida.
M. Petersen – A. Sather, M. Pelgrim
Olympiastadion, Berlín
Schalke
Schwolow – Brunner, Jošida, Matriciani, Ouwejan – Krauss (59. Latza), Král – Aydin (73. Karaman), Drexler (59. Mollet), Bülter (83. Polter) – Terodde (C).
Fährmann – Flick, Mohr, Larsson, Kolodziejczak.

Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 7:7. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 14:14.
Druhá půle už góly přinesla, domácí se nejprve v jejím úvodu ujali vedení, které hájili až do závěru, kdy se hostům povedlo vyrovnat, ale poslední slovo měli opět hráči Herthy, kteří dvě minuty před vypršením základní hrací doby strhli vedení zpět na svoji stranu a tentokrát jej už udrželi. Duelu by remíza slušela víc, ovšem Schalke doplatilo na nevyužité šance i na smůlu, kdy dva jeho góly nebyly uznány.
90+7'
90+6'
Žlutá karta pro tým Hertha BSC (Jean-Paul Boëtius).
90+6'
Střídání v týmu Hertha BSC:
ze hřiště odchází Wilfried Kanga, přichází Davie Selke.
90+5'
Agustín Rogel se rozhodl šetřit čas poleháváním na trávníku, na nohy se mu moc nechce.
90+4'
Oliver Christensen byl připraven a letící míč uklidil do rukavic, chystá se poslední střídání na straně Herthy.
90+3'
Žlutá karta pro tým Hertha BSC (Marco Richter).
90+3'
Hosté budou rozehrávat ze své strany, čas se jim ale neúprosně krátí.
90+1'
ze hřiště odchází Dodi Lukebakio, přichází Márton Dárdai.
90+1'
Žlutá karta pro tým Hertha BSC (Dodi Lukebakio). Hráč ji inkasuje za zdržování.
90+1'
ze hřiště odchází Stevan Jovetić, přichází Jean-Paul Boëtius.
88'
Hertha právě vstřelila branku!
Domácí si berou vedení zpátky. WILFRIED KANGA se se štěstím vyhnul ofsajdu, poté se dostal do samostatného úniku a překonal vyběhnutého gólmana přízemní střelou do vzdálenějšího rohu jeho svatyně.
88'
Danny Latza zůstává ležet na trávníku, hra je přerušena.
86'
Žlutá karta pro tým FC Schalke 04 (Sebastian Polter).
85'
Schalke právě vstřelilo branku!
Hosté se dočkali zaslouženého srovnání. FLORENT MOLLET se dostal k odvrácenému balónu a i s pomoci teče před sebou stojícího Rogela dostal míč do bližšího dolního rohu brány, kam domácí gólman skočil už pozdě.
83'
Hosté byli velmi blízko vyrovnání, Sebastian Polter se opřel do míče hlavou a poslal jej do protipohybu brankáře, ovšem balón se jen otřel o boční síť a skončil v zámezí.
83'
Střídání v týmu FC Schalke 04:
ze hřiště odchází Marius Bülter, přichází Sebastian Polter.
82'
Těsný ofsajd zastavuje hosty, dnes už několikátý.
81'
Žlutá karta pro tým Hertha BSC (Agustín Rogel).
80'
Domácí vyrazili do otevřené obrany Schalke ve čtyřech proti dvěma, jenže celou akci překombinovali a do šance se nakonec nedostali.
79'
Kenan Karaman byl faulován v pokutovém území a tady měl přijít jasný pokutový kop, leč neděje se tak.
79'
Alexander Schwolow si vyběhl pro míč, rozehrávku znovu protahuje víc, než by bylo zdrávo.
78'
Hosté zastavili útok protivníka, ten bude vhazovat u půlící lajny.
77'
Wilfried Kanga to zkusil z dálky, ale střela mu vůbec nesedla a míč proletěl asi tři metry vedle bližší tyče.
75'
Žlutá karta pro tým Hertha BSC (Wilfried Kanga).
74'
Nepřesný pas domácích letí vedle brány Schalke, jeho hráči rychle pádí do útoku.
73'
ze hřiště odchází Mehmet-Can Aydin, přichází Kenan Karaman.
73'
ze hřiště odchází Suat Serdar, přichází Ivan Šunjić.
70'
Marco Richter pálil levačkou z levé strany, mířil vedle bližší tyče.
69'
Simon Terodde mohl přihrát na pravou stranu, kde byli volní spoluhráči, místo toho volil střelu, kterou odrazil jeden z protihráčů. Navíc byl máván ofsajd.
68'
Mehmet-Can Aydin trefil míč hodně špatně a odehrál jej vedle vzdálenější tyče. Tento pokus rozhodně nebyl nebezpečný.
68'
Hodně špatně nyní domácí rozehráli, je z toho rohový kop pro Schalke.
66'
Oliver Christensen si vyběhl pro míč až k hranici vápna, kde jej sebral do rukavic.
63'
Marco Richter napřáhl levačkou z dálky, hradbu těl před sebou ale nepropálil.
62'
Dodi Lukebakio se snažil odcentrovat z levého křídla, ale záměr se mu nezdařil.
61'
Domácí mohou zkusit zahrozit rohovým kopem.
59'
ze hřiště odchází Tom Krauss, přichází Danny Latza.
59'
ze hřiště odchází Dominick Drexler, přichází Florent Mollet.
58'
Hodně nepřesný pas v podání hráče Herthy letí pouze do zámezí, o rozehrávku se postará Alexander Schwolow.
57'
Tom Krauss zůstává s bolestivou grimasou ležet na trávníku a moc se mu na nohy nechce.
55'
Nepřesný centr doputoval do rukou gólmana hostů, jenž zdržuje s rozehrávkou, ale je to jeho tým, komu ubíhá čas.
55'
Po faulu bude rozehrávat tým Schalke na své polovině.
53'
Thomas Ouwejan se marně dožadoval míče, aut bude vhazovat domácí tým.
52'
Ofsajd a v něm hostující tým.
49'
Trochu tvrdá rána pro Schalke, kterému nebyly dva góly uznány a soupeř jde nyní sám do vedení, navíc gólem, který si Alexander Schwolow za rámeček nedá. LUCAS TOUSART pálil pravačkou z dálky, jeho pokus nebyl nijak prudký, ale gólman hostů trochu zaváhal, míče se sice dotkl, ale ten mu propadl pod tělem a skončil v síti.
48'
Simon Terodde se málem dostal do velké šance, míč ale v poslední chvíli odehrál do bezpečí jeden z domácích hráčů, čímž zabránil tomu, aby se kapitán Schalke ocitl sám před brankářem.
47'
Domácí odvrátili balón do bezpečí, ten končí až na polovině Schalke.
47'
Rohový kop pro hostující tým.
46'
ze hřiště odchází Chidera Ejuke, přichází Marco Richter.
46'
Dlouhý první poločas končí, viděli jsme v ní sice dvě branky, které vsítili hráči hostujícího celku, ovšem obě nebyly správně pro předchozí ofsajd uznány. Domácí se dostali také do několika možností, ale žádnou z nich využít nedokázali.
45+4'
45+4'
Ještě jedna možnost pro domácí v době, kdy se hraje už dávno přesčas. Stevan Jovetić ovšem hlavičkoval daleko vedle bližší tyče a tím první půle končí.
45+3'
Alexander Schwolow drží míč v náruči a s rozehrávkou už nespěchá.
45+1'
Na příliš přetažený centr neměl Wilfried Kanga šanci dosáhnout, k hlavičce se tak nedostal.
44'
Wilfried Kanga se sice dostal k zakončení zhruba v úrovni penalty, jenže jeho pokus z voleje letí vysoko nad.
43'
Nepřesný pas Simon Terodde nestačil doběhnout, míč nezpracoval a ten mu uniká do autu.
42'
Chidera Ejuke si šel pro faul a nakonec opravdu skončil při souboji o míč na trávníku, rozhodčí ale zůstává v klidu.
40'
Přetahovaná o balón u vápna Herthy končí po faulu jednoho z hráčů Schalke, domácí tak mohou rozehrát zcela v klidu.
38'
Dodi Lukebakio se snažil vyslat centr z pravého křídla, ale svůj záměr přetáhl a míč odehrál jen za postranní lajnu.
36'
Útočným faulem se provinil hostující tým, domácí tak mohou v klidu rozehrávat od své svatyně.
34'
Křižná přihrávka z pravé strany v podání domácích nedorazila ke svému adresátovi, hosté odkopli míč do zámezí.
32'
Domácím nevyšla kombinace, hosté odehráli míč do autu a pokračovat se bude autovým vhazováním.
31'
Oliver Christensen nerozehrál po malé domů moc jistě, míč odehrál za postranní čáru.
29'
Nyní se toho na hřišti mnoho neděje, týmy si míč vyměňují, ale to je tak vše. Hra se odbývá daleko od obou branek.
26'
Stevan Jovetić se ocitl ve velké možnosti, když obdržel přihrávku na hranici malého vápna, ale trestuhodně míč zasáhl tak špatně, že jej sám odrazil do zámezí.
24'
Hosté se celkem zbytečně připravili o balón, domácí budou vhazovat.
23'
Na druhé straně přichází rohový kop.
21'
Druhý neuznaný gól Schalke a opět kvůli ofsajdu, Simon Terodde už stál v jasném postavení mimo hru, jeho neúspěšnou střelu gólman Herthy vyrazil, k dorážce doběhl Bülter, jenž rychle dostal míč do sítě, ale i jemu muselo být jasné, že tahle branka platit nebude.
19'
Simon Terodde počastoval skluzem Kennyho a mohl klidně vidět žlutou kartu, ale nestalo se.
18'
U míče domácí hráči, kteří kombinují na polovině soupeře.
15'
Aydin dobře odcentroval z pravé strany na vzdálenější tyč, kde stál úplně volný Bülter, který se opřel do míče a zamířil do vzdálenějšího horního rohu, branka však není správně pro předchozí ofsajd uznána.
15'
Hostujícímu celku se povedlo skórovat, ale gól ještě přezkoumává VAR.
14'
Další centr mířil před bránu Herthy, tentokrát doputoval ke vzdálenější postranní čáře.
13'
Simon Terodde dobře tečoval míč ve velkém vápně, ale přeci jen chyběl jeho zakončení větší důraz a Oliver Christensen tak stačil míč lapit do rukou.
11'
Oba celky se nyní dožadovali míče, ten je přiřknut hostům a Alexander Schwolow tak bude odkopávat.
8'
Thomas Ouwejan se málem dostal do šance, ale dlouhý míč tečoval pravačkou pouze do zámezí. Chybělo málo, aby se hráč Schalke dostal k většímu ohrožení brány.
8'
Rohový kop bude rozehrávat hostující tým.
5'
Wilfried Kanga byl na druhé straně blízko gólu, ale prakticky sám před gólmanem mířil jen do něj, Alexander Schwolow velmi dobře zmenšil protihráči střelecký úhel.
3'
První větší možnost utkání. Dominick Drexler si zpracoval přihrávku a pálil po zemi na bližší tyč. Trefil pouze boční síť, následně se dožadoval rohu, ale je nařízen odkop. Je pravda, že míč zřejmě tečován byl.
1'

Hertha BSC: Christensen – Kenny, Rogel, Kempf, Plattenhardt (C) – Tousart, Serdar – Lukebakio, Ejuke – Kanga, Jovetić.
Náhradníci: Ernst – Pekarík, Mittelstädt, Dárdai, Richter, Šunjić, Selke, Boëtius, Maolida.
Trenér: S. Schwarz.

FC Schalke 04: Schwolow – Brunner, Jošida, Matriciani, Ouwejan – Krauss, Král – Aydin, Drexler, Bülter – Terodde (C).
Náhradníci: Fährmann – Flick, Mohr, Latza, Mollet, Larsson, Karaman, Polter, Kolodziejczak.
Trenér: M. Kreutzer.

Rozhodčí: M. Petersen – A. Sather, M. Pelgrim.
Posledních pět vzájemných zápasů

Schalke – Hertha 1:2
Hertha – Schalke 3:0
Schalke – Hertha 3:2p (Pohár)
Hertha – Schalke 0:0
Schalke – Hertha 3:0

Hertha prohrála na svém hřišti se Schalke naposledy 14. října 2017, kdy mu podlehla 0:2. Následovaly dvě remízy a naposledy vítězství 3:0.
Schalke

Hosté jsou o dvě pozice a dva body horší, než jejich dnešní protivník. Také oni čekají na první výhru, v tomto případě na půdě soupeře, z pěti utkání si přivezli dva body za dvě remízy, skórovali pouze ve dvou případech, nejméně ze všech mužstev, zato devět gólů inkasovali, což je poměrně hrozivé skóre. Naposledy utrpěli debakl 0:4 na hřišti Leverkusenu.
Tabulku střelců týmů vede s triem branek německý útočník Marius Bulter.
Hertha

Domácí se nachází na patnácté pozici, když dosud získali jen osm bodů. Na svém hřišti sehráli pět utkání a nezaznamenali jediné vítězství, pouze čtyři remízy a jednu porážku, k tomu přidali šest vstřelených a sedm inkasovaných gólů. Nejblíž domácí výhře byli hráči Herthy proti Leverkusenu, nad kterým vedli 2:1, ovšem vyrovnání zařídil v 79. minutě Patrik Schick.
Nejlepším střelcem mužstva je s pěti zásahy pětadvacetiletý Belgičan Dodi Lukebakio.
Dobrý den, dvěma zápasy dnes bude dohráno 11. kolo nejvyšší německé fotbalové ligy, jako druhý přijde na řadu duel týmů, kterým se zatím nedaří, jsou to Hertha a Schalke. Favoritem je prvně jmenovaný celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.