Bundesliga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hoffenheim : Augsburg - 27. srpna 2022   15:30

Hoffenheim
39' Geiger (Skov)
1:0
(1:0)
Hoffenheim
Baumann (C) – Kabak, Vogt, Akpoguma – Skov (62. Kadeřábek), Prömel, Geiger (62. Rudy), Baumgartner (72. Dabbur), Angeliño – Rutter (80. Bruun Larsen), Kramarić (80. Samassékou).
L. Philipp – Posch, Stiller, Damar.
Welz – Weickenmeier, Hüwe
PreZero Arena (Sinsheim)
17 206 diváků
Augsburg
Gikiewicz – Bauer, Gouweleeuw (C), Framberger (77. Petkov) – M. Pedersen, Maier (77. Caligiuri), Rexhbecaj, Jensen (80. Gruezo), Iago – Pepi (56. Niederlechner), Demirović (56. Vargas).
Klein – Gumny, Baumgartlinger, Malone.

Z mé strany je to dnes vše, s přáním hezkého zbytku sobotního podvečera a pozvánkou na večerní duel mezi Bayernem Mnichov a Borusií Mönchengladbach se s vámi loučím, na shledanou.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 6:0. Střely mimo: 18:11. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 14:9.
Je dobojováno. Hoffenheim udržel poločasový výsledek 1:0 až do závěrečného hvizdu a připisuje si v novém bundesligovém ročníku další vítězství. Je nutno říci, že Augsburg od úvodních minut druhého poločasu zlepšil svojí hru a Hoffenheim už to neměl tak snadné, jako v prvním poločase. Už když bylo téměř hotovo, tak to téměř mohl vymazat střídající Dabbur, který ve dvou minutách spálil dvě obrovské šance. Augsburg je po dnešním zápase zatím na 12. příčce a ke dvěma prohrám přidává z dneška třetí. Hoffenheim je zatím na čtvrté pozici a pokud ho Mönchengladbach ve večerním zápase nesesadí, zůstane tam až minimálně do přístího týdne.
90+5'
90+4'
Pedersen se neprobojoval přes několik hráčů Hoffenheimu a míč končí u Baumanna, kde nikdo v šedočerných dresech není.
90+3'
Vše už nasvědčuje tomu, že Hoffenheim si připíše další tři body do bundesligové tabulky.
90+2'
Dabbur nedal další obrovskou šanci! Tentokrát to byl on, který upaloval sám na branku hostů, ale jeho přízemní střelu opět zneškodnil gólman Gikiewicz, který ještě drží malé šance hostů na vyrovnání.
90'
Obrovská šance Hoffenheimu! Tak to je neskutečné co nyní domácí fotbalisté spálili. Bruun Larsen předložil přihrávku na střed vápna Dabburovi, který byl v této pozici zcela sám proti Gikiewiczovi. Gólman hostů vytáhl napoprvé skvělý zákrok, druhý pokus Dabbura vykopl jeden z hráčů hostů z brankové čáry.
89'
Petersenovi vůbec nesedla střela z levé strany a branku Baumanna tedy neohrozila.
88'
Z něho vzešlo hlavičkové zakončení, které nikterak neohrozilo branku Hoffenheimu.
87'
Přímý kop pro Augsburg.
85'
Rohový kop byl hosty úspěšně ubráněn, v závěru celé akce se za míčem znovu dotíral Bruun Larsen, ale gólman Gikiewicz byl v tomto případě rychlejší.
84'
Gikiewicz má další zákrok v zápase. Připsal mu ho střídající Bruun Larsen, jenž se dostal ke střele z pravé strany vápna. Další roh pro domácí.
84'
Hoffenheim ztratil míč a Kadeřábek následně takticky fauloval.
83'
Pavel Kadeřábek nastřelil Pedersena, který to těžce rozdýchává, ale nic to nemění na tom, že Hoffenheim bude rozehrávat autové vhazování.
80'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Fredrik Jensen, přichází Carlos Gruezo.
80'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Andrej Kramarić, přichází Diadié Samassékou.
80'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Georginio Rutter, přichází Jacob Bruun Larsen.
79'
Jensen byl aktuálně ošetřován na hrací ploše, ale nakonec z ní odchází po svých nohách.
78'
Baumann to neměl lehké proti dotírajícímu Niederlechnerovi, ale z celé situace je nakonec ofsajd.
77'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Raphael Framberger, přichází Lukas Petkov.
77'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Arne Maier, přichází Daniel Caligiuri.
76'
Útočný faul je odpískán hostům.
74'
Rohový kop, který zahrávali domácí v 71. minutě žádné nebezpečí pro hosty nepřinesl, poté přišel po faulu hostů přímý kop pro Hoffenheim, také ten nic nezměnil na aktuálním skóre a v závěru celé akce je domácím odpískán ofsajd.
72'
Žlutou kartu dostává Grischa Prömel (TSG 1899 Hoffenheim)
72'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Christoph Baumgartner, přichází Munas Dabbur.
71'
Rohový kop přichází také na druhé straně.
70'
Tentokrát se dostal k hlavičce jeden z borců Augsburgu, ale míč skončil pouze na horní síti branky Baumanna.
70'
A tak přichází další šance. Znovu uvidíme rohový kop hostů.
69'
Standartní situace dnes zatím nejsou přínosem pro hosty, protože ani z tohoto rohového kopu nedokázali borci v šedočerných dresech nic vymyslet.
69'
Na druhé straně přichází po zblokované střele Vargase další rohový kop pro hosty.
68'
Už se zdálo, že Rutter bude upalovat sám na branku, ale ve finále to neměl zase tak jednoduché, protože se s ním dobře vraceli hráči Augsburgu, kteří mu střelecký pokus znemožnili.
66'
Hlavní arbitr teď dobře dopískl faul Hoffenheimu, ale žádné drama.
65'
Kabak se dostal k hlavičkovému zakončení, branku z něho však netrefil.
64'
Jensen dostává od hlavního arbitra zřejmě poslední varování před tím, než se bude žlutit. Po jeho faulu přichází přímý kop pro Hoffenheim.
62'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Dennis Geiger, přichází Sebastian Rudy.
62'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Robert Skov, přichází Pavel Kadeřábek.
61'
Gouweleeuw nám nyní prokázal, proč v Augsburgu nosí kapitánskou pásku. Rutter si totiž nabíhal do další šance, ale právě první zmíněný ho dokázal perfektně skluzem zastavit.
61'
Hosté se zdá vzpamatovali a od začátku druhého poločasu se tolik nenechají tlačit hráči v modrých dresech.
60'
Žlutou kartu dostává Maximilian Bauer (FC Augsburg).
57'
Ten vzápětí zahrával další, ovšem od druhého praporku. Do akce musel tentokrát Baumann, který lapil střelu Niederlechnera.
57'
Po zblokované střele hostů přichází rohový kop právě pro Augsburg.
56'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Ricardo Pepi, přichází Florian Niederlechner.
56'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Ermedin Demirović, přichází Ruben Vargas.
55'
Domácí fotbalisté si s rohovým kopem poradili, hosté poté ještě obklopovali útočné území, ale celá akce končí tím, že odkop od branky bude mít Baumann.
54'
Rohový kop po sražené přihrávce Jensena pro hosty.
52'
Baumgartner prchl svým protihráčům a dostal se až na hranici vápna, odkud vyslal další projektil nad branku hostů.
51'
Skovova střela byla zblokována a v závěru celé akce poslal míč za čáru jeden z hráčů Hoffenheimu, tudíž od své branky bude odkopávat Gikiewicz.
51'
A další faul Augsburgu na polovině hřiště.
49'
Ten byl bleskově rozehrán a Rutter upaloval po levé straně, kde ho však úspěšně zastavil Pedersen.
49'
Faul přichází na druhé straně. Přímý kop pro Hoffenheim.
48'
Útočný faul domácích fotbalistů ve vápně Augsburgu.
47'
Baumann vyběhl na centrovaný míč a pohotově ho vyboxoval.
47'
Hned ze začátku druhého poločasu budou hosté zahrávat přímý kop z pravé strany.
46'
Ani jeden z trenérů se nerozhodl pro poločasovou změnu, a tak se pokračuje se stejnými muži na hřišti.
46'
Je za námi první poločas, ve kterém jsme viděli jednu branku. O tu se v 39. minutě postaral krásnou trefou Dennis Geiger, když uklidil míč do levé šibenice. Domácí byli v prvním poločase jasně lepším týmem, vytvářeli si více šancí než Augsburg a také drželi míč na kopačkách častěji než Augsburg. Ten nám naopak v prvním poločase téměř nic nepředvedl a má po prvním poločase nula střel na branku Hoffenheimu. Pokud si hosté chtějí z dnešního klání odvézt nějaké body, budou muset tuto statistiku změnit.
45+3'
45+3'
Poslední centr hostů z pravé strany sebral ze vzduchu gólman Baumann, který neměl v prvním poločase skoro vůbec žádnou práci.
45+1'
Angeliño si na levé straně nepohlídal své postavení a je mu odmáván i odpískán ofsajd.
45'
Po dlouhé době vystřelil zpoza vápna domácích Maier, branku Hoffenheimu však netrefil.
44'
Domácí fotbalisté už si budou chtít podržet příznivý stav až do konce prvního poločasu.
40'
Rutter mohl vzápětí podruhé změnit skóre zápasu, ale jeho střela minula branku.
39'
Hoffenheim právě vstřelil branku!
Domácí se bleskově dostali po levé straně na druhou stranu hřiště, odkud přišel centr na stranu pravou. Tam DENNIS GEIGER napálil z první přihrávku od svého spoluhráče Roberta Skova do levé šibenice. Domácí jdou po velké zásluze do vedení – 1:0!
38'
Hosté teď zahrávali tři autová vhazování na pravé straně, odkud se ani jednou nedokázali probojovat blíže k brance domácích.
36'
Rohový kop se domácím nepodařilo proměnit v gól, a tak přichází na řadu další odkop od branky Gikiewicze.
35'
První rohový kop zápasu pro domácí přichází právě nyní.
34'
Akpoguma byl na levé straně hosty zastaven, ti následně nechali míč doskákat až za čáru tak, aby mohl od své branky odkopávat gólman Gikiewicz.
33'
Další útočný faul Hoffenheimu.
32'
Kramarić si přehodil míč na svoji levou nohu, pomocí které vyslal další střelu směrem na branku Augsburgu, ale ani tentokrát jí netrefil.
31'
Rutter se neprosadil přes dvojici bránících hráčů Augsburgu a při následné snaze získat míč zpět fauloval.
29'
Baumgartner vystřelil z hranice vápna, jenže při střele nechal míč více pod sebou a střela se mu tím pádem nepovedla a skončila daleko vedle pravé tyče.
28'
Hosté si s tímto nijak nebezpečným přímým kopem dokázali poradit na jedničku.
28'
Přímý kop pro Hoffenheim na pravé straně.
26'
Baumgartner se dostal k odraženému míči až na levou stranu vápna, kde se dostal do blízkosti gólmana Gikiewicze, ovšem přihrávkou pod sebe pouze nastřelil svého spoluhráče Ruttera. Odkop od branky hostů.
25'
Pokračuje se ve hře, chvilku bez Geigera na hrací ploše, ale zdá se, že i on bude za malou chvíli pokračovat v zápase.
23'
Geiger špatně došlápl a je momentálně ošetřován realizačním týmem domácích na hrací ploše.
21'
Kabak se vydal na útočný výlet, ale dobrou obrannou činnost předvedli hráči Augsburgu, kteří se dobře vrátili a přihrávku Kabaka na dalšího muže v modrém dresu zastavili.
20'
Rutter se v pokutovém území Augsburgu neprobojoval k míči přes Gouweleeuwa.
17'
Další střela Jensena. Tentokrát byla vyslána o něco blíže k brance, než ta předchozí, ale ani tentokrát Jensen netrefil branku domácích.
16'
Jensen se odhodlal ke střele ze střední vzdálenosti od branky Hoffenheimu, ale trefil pouze jednoho z hráčů na hrací ploše.
15'
Gikiewicz nám prokázal dobré čtení hry, když zastavil letící centr před jedním z hráčů Hoffenheimu.
13'
Demirović se nakonec dostal v souboji s Vogtem ke střele, ale téměř v pádu to měl na zakončení těžké.
10'
Kramarić si naběhl na centr od svého spoluhráče a pálil z hranice šestnáctky, odkud branku přestřelil.
9'
Jensen se snažil vzít útočnou situaci na sebe, ale narazil na Kabaka, jenž ho zastavil.
7'
Kramarić přenesl za pomoci svých spoluhráčů míč z levé strany na pravou, kde se zpoza vápna dostal ke střele Prömel, ten ale branku netrefil.
5'
Akpoguma nenapodobil Ruttera a jeho zákrok byl vyhodnocen jako faul.
5'
Rutter před očima hlavního arbitra čistě obral o míč svého protihráče, následně ho předložil svému spoluhráči Angeliñovi, jehož centr do vápna hostů byl zblokován.
4'
Nákop po pravé straně nestihl zastavit žádný borec v modrém dresu, a tak si na míč poprvé sáhne gólman Gikiewicz.
3'
Poprvé jsou u míče domácí fotbalisté. Ti se k němu dostali po faulu hosté na jejich polovině.
1'
Rohový kop byl rozehrán na krátko, následný centr sebral ze vzduchu gólman Baumann.
1'
Hned v první minutě uvidíme první roh zápasu. Bude ho zahrávat Augsburg.
1'
Čtvrté utkání pro oba týmy uvedli výkopem hosté.
1'
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za malou chvíli začne.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – Kabak, Vogt, Akpoguma – Skov, Prömel, Geiger, Baumgartner, Angeliño – Rutter, Kramarić.
Náhradníci: L. Philipp – Kadeřábek, Posch, Stiller, Rudy, Samassékou, Bruun Larsen, Dabbur, Damar.
Trenér: Andre Breitenreiter

FC Augsburg: Gikiewicz – Bauer, Gouweleeuw (C), Framberger – M. Pedersen, Maier, Rexhbecaj, Jensen, Iago – Pepi, Demirović.
Náhradníci: Klein – Gumny, Gruezo, Baumgartlinger, Vargas, Caligiuri, Niederlechner, Petkov, Malone.

Augsburg – Hoffenheim 1:3

Šťastnějším týmem ve vzájemných zápasech je Hoffenheim, však také čtyři z posledních pěti vyhrál a tři skončili stejným výsledkem – 3:1.
FC Augsburg

Hosté mají před dnešním zápasem dva stejné fakty, jako jejich soupeř. Stejně jako Hoffenheim, tak i Augsburg prohrál úvodní bundesligový zápas v nové sezóně, doma padl s Freiburgem poměrem 0:4. Dalším společným faktem je ten, že i Augsburg dokázal porazit Leverkusen, a to dokonce na jeho hřišti. Minulý týden hrál Augsburg druhý domácí zápas, ale domácí zápasy zatím Augsburgu v této sezóně nesvědčí. Však také remízu z tohoto zápasu proti Mohuči ztratil v 93. minutě.
Nejlepšími střelci jsou Ermedin Demirovič, Andre Hahn a Fredrik Jensen, všichni mají v této sezóně v Bundeslize na svém kontě 1 vstřelenou branku.
TSG 1899 Hoffenheim

Hoffenheim sice prohrál své úvodní klání Bundesligy v této sezóně, ale na tuto prohru dokázal odpovědět v prvním domácím utkání. V něm také prohrával, 0:2 s Bochumí, ale domácím se zápas podařilo otočit na 3:2 a získat tak první tři body. Minulý týden odcestovali hráči TSG do Leverkusenu s jasným cílem – navázat na vítězství z domácího zápasu a odvézt si plný počet bodů. A to se jim povedlo. Po výhře 0:3 v Leverkusenu bude dnes Hoffenheim nastupovat do čtvrtého zápasu ze sedmé příčky v tabulce.
Nejlepším střelcem je Christoph Baumgartner, který v této sezóně v Bundeslize vstřelil 2 branky.
Dobrý den při sledování přenosu z utkání 4. kola německé Bundesligy, ve kterém se proti sobě postaví týmy TSG 1899 Hoffenheim a FC Augsburg.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.