Bundesliga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lipsko : Bayern - 20. ledna 2023   20:30

Lipsko
52' Halstenberg (Szoboszlai)
1:1
(0:1)
Bayern
37' Choupo-Moting  (Gnabry)
Lipsko
Blaswich – Simakan (82. Klostermann), Orbán (C), Gvardiol, Halstenberg (90+2. Raum) – Szoboszlai, Schlager, Laimer, Olmo (82. Haidara) – Silva, Forsberg (67. Werner).
Nyland – Henrichs, Kampl, Diallo, Poulsen.
Siebert – Seidel, Foltyn
Red Bull Arena, Lipsko
Bayern
Sommer – Pavard, Upamecano, de Ligt, Davies – Kimmich (C), Goretzka – Gnabry (82. T. Müller), Musiala (68. Coman), L. Sané – Choupo-Moting (85. Tel).
Ulreich – Wanner, Sabitzer, Blind, Gravenberch, Stanišić.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 7:5. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 17:12.
Je konec. Lipsko remizovalo s Bayernem Mnichov 1:1.
Už v osmé minutě se Leroy Sané dostal ke střele, která byla tečovaná a orazítkovala pravou tyč. Ve 30. minutě se prosadil Leon Goretzka, ale gól nebyl uznán z důvodu aktivního hraní v ofsajdu od de Ligta. Ve 37. minutě se už Mnichov dočkal. Serge Gnabry totiž poslal z levé strany skvělý centr do vápna na Erica Choupo-Motinga, který svou možnost proměnil. Do druhé části zápasu vlétli domácí skvěle a v 52. minutě srovnal Marcel Halstenberg. V 65. minutě byl blízko vyloučení Dayot Upamecano, ale nakonec uviděl pouze kartu žluté barvy. Ke konci zápasu měli hosté o něco více ze hry, ale nic nebezpečného se už nestalo.
90+4'
90+2'
Střídání v týmu RB Lipsko:
ze hřiště odchází Marcel Halstenberg, přichází David Raum.
90'
Yann Sommer se ocitl trochu v úzkých, neboť jej napadal Timo Werner, ale hostující brankář si nakonec dokázal poradit.
88'
Dominik Szoboszlai se snažil z první posunout balón na Timo Wernera, ale Dayot Upamecano skvěle zasáhl a odkopl balón.
87'
Joshua Kimmich svým centrem sice našel Matthijse de Ligta, ale jeho hlavička nebyla nebezpečná a skončila přesně v rukou Blaswiche.
86'
Leroy Sané se skvěle obtočil okolo Szoboszlaie, ale následně jej zfauloval Xaver Schlager.
85'
Střídání v týmu Bayern Mnichov:
ze hřiště odchází Eric Choupo-Moting, přichází Mathys Tel.
85'
Domácí se ve velkém počtu dostali do útočné akce a Silva našel Wernera, ovšem jeho zakončení letělo vedle.
84'
Trenér domácího celku Marco Rose nyní uviděl kartu žluté barvy za nevhodné chování.
82'
ze hřiště odchází Dani Olmo, přichází Amadou Haidara,
ze hřiště odchází Mohamed Simakan, přichází Lukas Klostermann.

ze hřiště odchází Serge Gnabry, přichází Thomas Müller.
80'
Zbývá posledních deset minut zápasu plus nastavený čas. Bayern je poslední minuty lepším týmem na hrací ploše, ale nemůže si vytvořit gólovou příležitost.
79'
Následně ale Lipsko získalo míč a Dayot Upamecano se dopustil faulu na Laimera.
78'
Bayern kombinuje na polovině soupeře, ale zatím nemůže najít správnou cestu ke vstřelení branky.
77'
Posléze se hra přerušila, neboť právě Mohamed Simakan má nyní zdravotní problémy.
76'
Mohamed Simakan fantasticky dokázal odvrátit centr ze strany před dvojici hráčů Bayernu.
74'
Timo Werner se nyní nacházel v jednoznačném ofsajdu, neboť Matthijs de Ligt včas vystoupil do obranné řady.
72'
Hostující mužstvo se snaží něco vymyslet postupným útokem, ale nákop končí jen v moci gólmana Blaswiche.
71'
Konrad Laimer obdržel žluté varování za svůj nedovolený zákrok, když podrazil Saného.
69'
Dani Olmo to zkusil ze střední vzdálenosti, ale jeho pokus dokázal zblokovat Joshua Kimmich na rohový kop.
68'
ze hřiště odchází Jamal Musiala, přichází Kingsley Coman.
68'
Centr ze standardní situace nepřinesl nic nebezpečného a balón skončil jen vedle brány.
67'
ze hřiště odchází Emil Forsberg, přichází Timo Werner.
65'
Dominik Szoboszlai si fantasticky posunul míč přes Dayota Upamecana, který jej následně jako poslední hráč poslal k zemi, ale sudí vytahuje pouze kartu žluté barvy!
64'
Serge Gnabry opět centroval z levé strany do vápna a hledal Erica Choupo-Motinga, ale obrana Lipska si poradila.
62'
Hostům se nyní nedaří vymyslet něco nebezpečného a pohled na hru ve druhé půli je velmi vyrovnaný.
60'
Standardní situace Mnichova se ovšem nepovedla podle představ a po hodině utkání je stav nerozhodný 1:1.
59'
Alphonso Davies se sice dostal k centru na levé straně, ale trefil pouze Orbána a následuje tak rohový kop Bayernu.
59'
Konrad Laimer sice nejprve získal balón, ale po chvíli zfauloval Daviese.
58'
Posléze Lipsko odkoplo míč a André Silva bojoval s de Ligtem a Upamecanem, ale provinil se nedovoleným zákrokem.
57'
Sané se snažil najít Musialu, ale tomu míč proklouzl mezi nohy. Bayern ovšem pokračuje v nátlaku.
55'
Serge Gnabry se dobře uvolnil přes protihráče a posunul balón Daviesovi, ale jeho centr se vůbec nepovedl.
53'
Dani Olmo nyní pálil zpoza vápna, ale střelu nedokázal umístit a Yann Sommer si poradil.
52'
Následně ještě uviděl od hlavního rozhodčí žlutou kartu Leon Goretzka za řeči po obdržené brance.
52'
Lipsko právě vstřelilo branku!
André Silva se dostal na hranici faulu přes Kimmicha a odcentroval z pravé strany vápna na zadní tyč, kde hlavičkoval Dominik Szoboszlai k nohám MARCELA HALSTENBERGA, jenž zakončil za záda Sommera. Asistence: Dominik Szoboszlai.
50'
Red Bull vstoupil do druhé části zápasu aktivněji, ale další centr byl zblokován.
49'
Joshua Kimmich sice trochu zariskoval, ale nakonec byl zfaulován soupeřem ve středu hrací plochy.
48'
Ovšem centr opět končí jen v rukou velmi zkušeného Yanna Sommera.
47'
Domácí mužstvo získalo rohový kop z levé strany a má tak šanci srovnat stav zápasu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:35.
První část utkání je za námi a Bayern Mnichov vede nad Lipskem poměrem 1:0. Už v osmé minutě se Leroy Sané dostal ke střele, která byla tečovaná a orazítkovala pravou tyč. Ve 30. minutě se prosadil Leon Goretzka, ale gól nebyl uznán z důvodu aktivního hraní v ofsajdu od de Ligta. Ve 37. minutě se už Mnichov dočkal. Serge Gnabry totiž poslal z levé strany skvělý centr do vápna na Erica Choupo-Motinga, který svou možnost proměnil.
45+2'
44'
Hosté bezpečně drží balón na polovině soupeře a chtějí udržet jednogólový náskok.
42'
Serge Gnabry posunul míč Daviesovi uvnitř vápna, ale Mohamed Simakan mu vypíchl balón a následuje rohový kop.
41'
Jamal Musiala se snažil rychle pláchnout středem hrací plochy, ale Xaver Schlager jej zastavil faulem za žlutou kartu.
40'
Saného ledabylá přihrávka skončila u soupeře a Lipsko si tak může užít balón na kopačkách a pokusit se vymyslet gólovou akci.
39'
Emil Forsberg znovu bojoval jako lev o míč na hrací ploše, ale jeho pokus levačkou letěl nad bránu mnichovského celku.
37'
Bayern právě vstřelil branku!
Tohle se hostům povedlo na jedničku. Rychlý přechod do protiútoku a centr Gnabryho z levé strany propadl přesně mezi obránce na ERICA CHOUPO-MOTINGA, který zakončil do protipohybu gólmana Blaswiche, jenž si na míč lehce sáhl. Asistence: Serge Gnabry.
36'
Joško Gvardiol se snažil dostat k centru na zadní tyči, ale Leon Goretzka dostal balón mimo hrací plochu. Posléze ovšem sudí odpískal faul domácího hráče a rohový kop se kopat nebude.
35'
Jamal Musiala zfauloval soupeře, přičemž dostal naloženo loktem do obličeje. Následně ještě uviděl kartu žluté barvy.
34'
André Silva se dostal do úniku, ale Dayot Upamecano se skvěle vrátil a následně čistě odebral balón útočníkovi Lipska.
33'
Ovšem centr letěl přímo do rukavic Yanna Sommera. Ten rychle rozehrál doleva na Daviese, jenž byl ztrojen a následně faulován.
32'
Nyní na druhé straně získalo Lipsko rohový kop z levé strany a tohle je šance na skórování.
31'
Následně ještě hlavní rozhodčí čekal na stoprocentní rozhodnutí videorozhodčího, který potvrdil ofsajd pomezního a branka tak neplatí.
30'
Po centru se Matthijs de Ligt dostával do souboje, ovšem míč propadl k Pavardovi, který poslal balón do vápna na Choupo-Motinga, jenž hlavičku netrefil ideálně, ale přesto šel balón přesně na Leona Goretzku, který zakončil pod horní tyč! Gól ovšem není uznán, protože se de Ligt nacházel v ofsajdu a zapojil se aktivně do hry i přesto, že se míče nedotkl.
29'
Leroy Sané se skvěle prodral přes dva protihráče, ale následně byl zfaulován a následuje tak volný kop Bayernu.
28'
Emil Forsberg dnes předvádí velmi dobrý výkon a opět se vydal dopředu, posunul míč na Daniho Olma, ale tomu balón nesedl na kopačku ideálně a byla z toho nepovedená střela mimo bránu.
27'
Hosté nyní drželi balón na své polovině, ale pas z kopačky Matthijse de Ligta nebyl dobrý a Jamal Musiala jej nedokázal zpracovat na hrací ploše.
25'
Domácí nyní velmi dobře kombinovali ve středu hrací plochy a následně se jim otevřela hra na pravé straně, ovšem Eric Choupo-Moting se fantasticky vrátil a vybojoval balón.
24'
Eric Choupo-Moting byl chycen v ofsajdové pasti po přihrávce Gnabryho. Nyní se hra přelévá ze strany na stranu.
23'
André Silva získal míč a vydal se dopředu, ovšem Matthijs de Ligt si s ním skvěle poradil a to čistým zákrokem.
22'
Dani Olmo předal balón Emilu Forsbergovi, kterému ale střela příliš nesedla a Yann Sommer s ní neměl příliš mnoho práce.
21'
André Silva si sbíhal za obranu, ale dle pomezního se nacházel v těsném ofsajdu.
20'
Lipsko se nyní snaží využit zmatků v obraně Bayernu, ale Dayot Upamecano se s ničím nemazlil a odkopl balón na polovinu soupeře.
19'
Xaver Schlager skvěle přečetl přihrávku soupeře, která mířila na Saného a Lipsko může otočit hru a vydat se dopředu.
18'
Ovšem následný centr ze standardní situace nepřinesl nic vážnějšího a Leroy Sané se dopustil taktického faulu, kterým přerušil rozvíjející se brejk Red Bullu.
17'
Joško Gvardiol si přidržel Benjamina Pavarda a Bayern tak získal volný kop z pravé strany, ke kterému se staví Joshua Kimmich a Leroy Sané.
16'
Mnichov pokračuje v neustálém napadání soupeřovy rozehrávky a Lipsko se nemůže vymanit ze své poloviny hrací plochy.
15'
Serge Gnabry se snažil získat balón v hlavičkovém souboji s Mohamedem Simakanem, ale nakonec se jen provinil nedovoleným zákrokem.
14'
Dani Olmo chtěl chytře pouštět balón na Silvu, ale ten se nestihl vrátit z ofsajdové pozice a hra je tak přerušená.
13'
Emil Forsberg se dobře uvolnil a posunul míč Silvovi, ovšem ten místo střely volil další pokračování s balónem, o který přišel.
11'
Opět nepřesnost v podání Bayernu, neboť Sané už přihrávku nestihl. Následně Janis Blaswich krátce rozehrál od své svatyně i přes to, že se hned na hranici šestnáctky nacházeli hráči mnichovského týmu.
10'
Nyní byly k vidění nepřesnosti na obou stranách. Dani Olmo totiž získal balón po chybě soupeře, ale Joshua Kimmich jej o míč rychle připravil. Následná přihrávka při brejku ovšem skončila v zámezí.
9'
První minuty sice patřily Lipsku, ale nyní má na hrací ploše převahu Bayern, který byl velice blízko ke vstřelené brance.
8'
Leroy Sané se z levé strany vápna dostal ke střele, ale jeho tečovaný pokus orazítkoval pravou tyč Blaswichovy svatyně!
7'
Dayot Upamecano sice skvěle našel Jamala Musialu, ale ten místo střely chtěl najít Gnabryho. Krajní záložník Bayernu ovšem s touto variantou nepočítal a Lipska získalo autové vhazování.
6'
Eric Choupo-Moting si zpracoval míč a snažil se na levé straně najít Gnabryho, ale jeho přihrávku na pár metrů zachytil obránce domácího mužstva.
5'
Serge Gnabry skvěle vybojoval míč, když se velice rychle vrátil. Posléze se snažil odcentrovat před bránu Blaswiche, ale jeho pokus byl zblokován defenzívou Lipska.
4'
Red Bull je v úvodu zápasu aktivnějším celkem a znovu se balón pohyboval před šestnáctkou, ale také uvnitř pokutového území, kde balón odklidil Matthijs de Ligt.
3'
André Silva se snažil prodrat přes pravou stranu, ale byl velmi těsně bráněn Alphonso Daviesem a následuje tak odkop od hostující svatyně.
2'
Atmosféra v Red Bull Aréně je fantastická a přesně na tenhle zápas celé Německo čekalo během zimní pauzy a následné přípravy.
1'
Hned v úvodu se Dominik Szoboszlai snažil nabídnout míč Silvovi, který si sbíhal za obranu, ale balón skončil v moci nového gólmana Bayernu Yanna Sommera.
1'

RB Lipsko: Blaswich – Simakan, Orbán (C), Gvardiol, Halstenberg – Szoboszlai, Schlager, Laimer, Olmo – Silva, Forsberg.
Náhradníci: Nyland – Henrichs, Kampl, Klostermann, Raum, Werner, Diallo, Haidara, Poulsen.
Trenér: Marco Rose

Bayern Mnichov: Sommer – Pavard, Upamecano, de Ligt, Davies – Kimmich (C), Goretzka – Gnabry, Musiala, L. Sané – Choupo-Moting.
Náhradníci: Ulreich – Coman, Wanner, Sabitzer, Blind, T. Müller, Gravenberch, Tel, Stanišić.
Trenér: Julian Nagelsmann

Rozhodčí: Siebert – Seidel, Foltyn.
Na straně Bayernu došlo k přestupu brankáře Yanna Sommera, kterého mnichovský celek koupil z Borussie Mönchengladbachu za osm milionů euro. Jako volný hráč přišel z Ajaxu Daley Blind. Na straně Lipska nedošlo k žádnému většímu přestupu.
Lipsko odehrálo celkem čtyři přípravná utkání. Nejprve vyhrálo nad Radomiak Radom 6:0. Posléze si poradilo s Horsens 2:1. Následně ovšem přišla prohra 2:4 s Frankfurtem. V posledním zápase změřilo síly s českým celkem a to Mladou Boleslaví. Generálku ovšem německý celek zvládl skvěle a zvítězil vysoce 4:0. Bayern má za sebou pouze jeden zápas a to se Salzburgem, který skončil vysokou remízou 4:4.
V 16. kole Německé Bundesligy se proti sobě utkají týmy RB Lipsjo a Bayern Mnichov. Poslední vzájemný zápas nabídl hned osm gólů. Bayern se radov z výhry poměrem 5:3. Momentalně se Lipsko nachází na 3. místě s 28 body, zatímco Bayern je na 1. pozici s počtem 34 bodů. Hrát se dnes bude v Red Bull Aréně. Úvodní výkop je naplánován na 20:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.