Bundesliga - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lipsko : Leverkusen - 29. října 2022   15:30

Lipsko
33' Nkunku (Szoboszlai) • 83' Werner (Haidara)
2:0
(1:0)
Lipsko
Nyland – Henrichs, Simakan (46. Gvardiol), Orbán (C), Diallo, Raum (71. Halstenberg) – Kampl (46. Haidara), Szoboszlai (71. Olmo), Schlager – Nkunku (84. Silva), Werner.
Nickisch – Novoa, Forsberg.
Jablonski – Thielert, Koslowski
Red Bull Arena, Lipsko
45598 diváků
Leverkusen
Hrádecký (C) – Tah, Tapsoba, Hincapié – Fosu-Mensah (54. Frimpong), Andrich, Amiri (67. Palacios), Sinkgraven (65. Bakker) – Diaby, Hložek (65. Schick), Adli (77. Hudson-Odoi).
Luňov – Kossounou, Demirbay, Paulinho.

Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 4:3. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 9:7.
Děkuji za pozornost a krásný zbytek dne.
Lipsko si s přehledem pohlídalo zápas s Leverkusenem a bere zaslouženě 3 body. Domácí využili obě velké šance, které měli narozdíl od Leverkusenu, který si nevytvořil za celý zápas pořádnou gólovou akci. Ofenzivní síla hostů se předvedla ve špatném světle a nebyl téměř ani žádný náznak snahy si vytvořit pořádnou akci.
90+4'
90+3'
Olmo zkoušel ještě prostrčit míč na Silvu a založit poslední útok, ale nevyšlo mu to.
90+2'
Haidara momentálně leží na zemi a potřebuje ošetřit.
90+1'
Hudson-Odoi vymyslel parádní přihrávku na Diabyho, ale Nyland včas vyběhnul a zneškodnil velkou šanci Leverkusenu.
90'
Olmo teď dostal ve vzdušném souboji slušně naloženo, ale získal pro svůj tým, alespoň standardní situaci.
89'
Rohový kop hostů do hry uvede Callum Hudson-Odoi.
88'
Palacios se obětoval pro svůj tým a skokem ještě vybojoval míč pro Leverkusen.
87'
Diabymu chyběl jen kousek, aby stihl parádní přihrávku za obranu, ale pro jeho smůlu se míč sklouzl po trávníku k brankáři Nylandovi.
86'
Žlutá karta pro tým RB Lipsko (Benjamin Henrichs). Tohle byl hodně ostrý zákrok! Henrichs může být rád, že je to jen žlutá karta.
84'
Střídání v týmu RB Lipsko:
ze hřiště odchází Christopher Nkunku, přichází André Silva.
83'
Lipsko právě vstřelilo branku! Parádní průnikovka od Haidary na rozběhnutého TIMA WERNERA, který si pohlídal ofsajdové postavení a chladnokrevně z hranice vápna obstřelil brankáře Hrádeckého.
82'
Bakker přenesl hru přes celé hřiště, Schick přihrál do šířky na Frimponga, ale ten o míč přišel.
81'
Schick byl zatažen Schlagerem a vybojoval standardní situaci pro Leverkusen.
80'
Werner dostal ráznou přihrávku od Haidary, ale měl to na dlouhou nohu a nedosáhl na míč.
78'
Schick s Diabym výborně zatlačili na Nylanda, který musel zrychlit rozehrávku, a proto ji také pokazil.
77'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen:
ze hřiště odchází Amine Adli, přichází Callum Hudson-Odoi.
76'
Žlutá karta pro tým RB Lipsko (Abdou Diallo).
75'
Schick obešel jednoho hráče a odcentroval na Bakkera, který sklepnul pod sebe na hranici penalty, ale chyběl tam někdo z jejich spoluhráčů a míč získalo Lipsko.
74'
Dnešní utkání sleduje 45598 diváků.
73'
Olmo výborně snížil těžiště a nepustil nikoho k míči.
72'
Schick dostal těžký míč na prsa, ale udržel míč pro své spoluhráče.
71'
ze hřiště odchází Dominik Szoboszlai, přichází Dani Olmo,
ze hřiště odchází David Raum, přichází Marcel Halstenberg.
70'
Henrichs doběhl k odraženému míči a zkusil vystřelit, ale střela se mu vůbec nepovedla.
68'
Frimpongův centr směřoval do vápna, ale našel pouze protihráče Gvardiola.
67'
ze hřiště odchází Nadiem Amiri, přichází Exequiel Palacios.
66'
Schick se hned zapojil do útoku a vybojoval rohový kop pro Leverkusen.
65'
ze hřiště odchází Daley Sinkgraven, přichází Mitchel Bakker,
ze hřiště odchází Adam Hložek, přichází Patrik Schick.
63'
Werner byl v situaci jeden na jednoho a pokračoval směrem k Hrádeckému, ale zahnal se do úhlu a jeho střela mířila doprostřed brány.
62'
Sinkgraven se nejspíše zranil při své střele a pravděpodobně bude vystřídán.
61'
Sinkgraven už byl ve vápně a zkusil vystřelit na vzdálenější tyč, ale Nyland včas zakročil.
60'
Werner se snažil dostat do šance, ale byl zastižen v ofsajdu.
58'
Rohový kop, který rozehrál domácí tým nijak neohrozil branku Leverkusenu.
57'
Nkunku páradně vyslal Wernera za obranu, který ještě sklepnul pod sebe na dobíhajícího Szoboszlaie, který dokázal zakončit, ale výborný Hrádecký zneškodnil obrovskou gólovku!
55'
Andrich s Amirim vyvinuli tlak na Achlagera a donutili ho ke špatné přihrávce a svým nátlakem vybojovali míč.
54'
ze hřiště odchází Timothy Fosu-Mensah, přichází Jeremie Frimpong.
53'
Sinkgraven byl rychle dostoupen a Henrichs získal míč pro svůj tým.
52'
Nákop za obranu na Adliho nevyšel, ale Leverkusen zůstává u míče.
50'
Hložek rozjel akci a kombinoval s Amirim, ale míč mu byl čistě odebrán.
49'
Hložek byl odstaven od míče poměrně tvrdě, ale čistě, takže tvořit bude Lipsko.
48'
Raum vyzkoušel vystřelit z dálky, ale mířil jen doprostřed brány.
47'
Hložek se dostal přes dva hráče, nakonec mu vystavil stopku Henrichs.
46'
ze hřiště odchází Mohamed Simakan, přichází Joško Gvardiol,
ze hřiště odchází Kevin Kampl, přichází Amadou Haidara.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:33.
Zatím zápas není na šance moc bohatý. Vidíme spíše taktickou bitvu, hráči se bojí tvořit a raději otáčí přihrávky dozadu. Leverkusen se prozatím ke střele na bránu nedostal a Lipsko se kromě gólu ze standardní situace dostalo pouze k jedné vážnější šanci.
45+1'
45'
Werner zkusil vystřelit, ale byl už moc ve velkém úhlu a Hrádecký neměl s jeho pokusem velké problémy.
44'
Diaby chtěl pomoct obraně svým náběhem pro míč, jeho přihrávka však byla velmi špatná a o míč přišel.
43'
David Raum byl úspěšnější v osbním souboji s Fosu-Mensahem a udržel míč na svých kopačkách. Lipsko tak může tvořit nadále.
42'
Leverkusen zkusil rozehrát rohový kop nakrátko, a poté mířila přihrávka na Diabyho, který vyzkoušel střelu zpoza vápna, ale jeho rána byla zblokována.
41'
Kampl teď zatáhl za dres jednoho ze spoluhráčů a rozhodčí píská faul. Měl by se vyvarovat těchto faulů, protože už byl jednou napomínán.
40'
Tapsoba hledal svým dlouhým balonem Diabyho, ale našel pouze kopačky Simakana a míč odevzdal.
38'
Nákop za obranu se snažil zachytit Nkuknku, ale marně. Pro míč si došel Hrádecký.
37'
Henrichs servíroval míč pod sebe a Hincapié ho tečoval směrem ke Kamplovi, který už míč nezastihl a nakonec bude hrát Hrádecký.
35'
Žlutá karta pro tým RB Lipsko (Kevin Kampl). Kampl byl v souboji pozdě a zaslouženě byl ohodnocen žlutým kartónkem.
34'
Szoboszlai teď zkoušel zaběhnout z pravé strany, ale Tah ho s přehledem pohlídal.
33'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Standardní situace po faulu Hincapiého přinesla gólovou situaci. Dominik Szoboszlai parádním dloubáčkem nacentroval míč do vápna, kde se zjevil CHRISTOPER NKUNKU, výborně si našel míč a hlavou nekompromisně zakončil.
32'
Žlutá karta pro tým Bayer Leverkusen (Piero Hincapié).
31'
Vypadá to, že Simakan je v pořádku a střídání prozatím nebude potřeba.
29'
Simakan teď zůstává na zemi, protože spadl nešťastně na ruku, kterou nechal za sebou. Bude následovat ošetřování.
28'
Výborné poziční postavení Lipska opět dohnalo obranu Leverkusenu hrát až k Lukáši Hrádeckému.
27'
Nadvakrát rozehrál rohový kop tým Lipska, ale žádná závažnější šance z toho nevznikla.
26'
Žlutá karta pro tým Bayer Leverkusen (Edmond Fayçal Tapsoba).
25'
Werner si troufnul na Tapsobu a byl rychlejší. Tapsoba ho zatáhl za dres a taktickým faulem šanci zastavil.
24'
Henrichs výborně odstavil Sinkgravena, který se snažil odcentrovat.
23'
Adam Hložek zkoušel vybojovat míč, ale obrana byla pozorná a nedala mu šanci získat míč.
21'
Fosu-Mensah vymyslel výbornou průnikovou přihrávku na Diabyho, ale přes Dialla se neprodral a byl výborně pohlídán.
20'
Schlager teď vymyslel parádní přihrávku na Nkunka, ale ten byl třemi hráči Levrkusenu výtečně pohlídán a zneškodnili tuto šanci.
19'
Amiri teď zbytečně zbrzdil protiútok a přihrávka míří opět dozadu do obranných řad.
18'
Přihrávka pod sebe tentokrát přišla od Wernera příliš pozdě. Hrádecký byl na správném místě a míč v pohodě zachytil.
17'
Werner se snažil odcentrovat, ale míč skončil přímo v rukách Hrádeckého.
16'
Kevin Kampl se snaží tvořit hru a pro míče si sbíhá velmi hluboko do pětičlenné obrany.
15'
Adli teď zatáhl Dialla za dres a rozhodčí píská jasný faul.
14'
Leverkusen neví, kudy by se mohl dostat za dobrou obranu Lipska a většina přihrávek směřuje až k brankáři Hrádeckému.
13'
Šanci Lipska ukončil odpískaný ofsajd.
12'
Henrichs to teď schytal loktem do obličeje, naštěstí to nebude nic vážného a bude pokračovat dál.
11'
Raum si to teď udělal zbytečně těžké a ztratil míč u postranní čáry.
10'
Tapsoba výborně vystoupil ze své pozice, získal míč a následně vyslal Diabyho dopředu, ale přihrávka byla moc prudká.
8'
Amiri potáhl míč dopředu a hledal Fosu-Mensaha, kterému se podařilo odcentrovat. Bohužel však nenašel žádného spoluhráče.
7'
Těžký míč od Nylanda na Dialla, ale dokázal vyhrát hlavičkový souboj a svůj tým pod tlak nedostal.
6'
Lipsko velmi dobře napadá a Leverkusen se nemůže dostat za obranu.
5'
Poprvé má na svých kopačkách míč déle Leverkusen a přichází těžká přihrávka směrem dozadu na Hrádeckého, ten byl naštěstí ve střehu a míč odkopl do bezpečí.
3'
Výborná přihrávka z křídla od Henrichse směrem k Nkunkovi, který měl šanci vystřelit, ale tuto šanci prováhal a Tah jeho možnost zneškodnil.
2'
Nákop za obranu měl mířit na Henrichse, ale Sinkgraven si šel pro míč a hlavičkový souboj vyhrál.
1'
První akci započali domácí, konkrétně Schlager centroval do prostoru před vápnem, ale žádná šance z toho nevznikla.
1'
Úvodní výkop bude mít domácí tým, konkrétně Nkunku.
Tým domácích odehraje své utkání v klasických bílých dresech s červenými prvky, hostující tým svůj zápas nastoupí v dresech černých.
Hráči jsou připraveni v tunelu a brzy nastoupí na hrací plochu.

RB Lipsko: Nyland – Henrichs, Simakan, Orbán (C), Diallo, Raum – Kampl, Szoboszlai, Schlager – Nkunku, Werner.
Náhradníci: Nickisch – Silva, Olmo, Novoa, Haidara, Forsberg, Halstenberg, Gvardiol.
Trenér: Marco Rose

Bayer Leverkusen: Hrádecký (C) – Tah, Tapsoba, Hincapié – Fosu-Mensah, Andrich, Amiri, Sinkgraven – Diaby, Hložek, Adli.
Náhradníci: Luňov – Bakker, Frimpong, Kossounou, Palacios, Demirbay, Hudson-Odoi, Paulinho, Schick.
Trenér: Xabi Alonso

Rozhodčí: Jablonski – Thielert, Koslowski.
Dočkáme se konečně nastartování Leverkusenu nebo si to Lipsko ve slušné formě pohlídá?
Leverkusen

Tým, ve kterém momentálně působí Patrik Schick a Adam Hložek, zažívá velmi špatný průběh sezóny. Leverkusen vyhrál pouhé 3 soutěžní zápasy z 16, což je velmi špatná statistika. Došlo k výměně trenérů, když nastoupil bývalý skvělý záložník Xabi Alonso, bohužel konci v Lize Mistrů nezabránil. Navíc nemají ve svých rukou ani možný postup do Evropské ligy. V lize jsou na 15. místě, 2 body nad sestupovými příčkami, což také není dobrá vizitka.
Lipsko

Die Roten Bullen, jak jsou nazýváni fotbalisté z Lipska, momentálně drží sérii bez prohry posledních 8 utkání, ve které si posledně vyšlápli na Real Madrid. Tím si vybojovali velmi dobrou výchozí pozici do boje o setrvání v Lize Mistrů a účastnit se i jarní části. V lize se momentálně nachází na 8. místě, ovšem může to zkreslovat, jelikož mezi prvním a desátým místem je pouhých 7 bodů.
Šlágr 12. kola Bundesligy, alespoň co se papírově týče, je naplánován na 15:30.Lipsko na domácím hřišti vyzve Leverkusen.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.