Bundesliga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Schalke : Wolfsburg - 10. února 2023   20:30

0:0
(0:0)
Schalke
Fährmann – Brunner (C) (63. Aydin), Jošida, Jenz, Uronen – Král, Krauss – Kozuki (73. Drexler), Zalazar, Skarke (46. Bülter) – Frey (87. Terodde).
Schwolow – Balanta, Karaman, Matriciani, Ouwejan.
Brand – Stein, Leicher
VELTINS-Arena, Gelsenkirchen
55 000 diváků
Wolfsburg
Casteels – Baku, Bornauw (54. Lacroix), van de Ven, Otávio – Arnold (C) (87. Guilavogui), Gerhardt (54. F. Nmecha) – Wimmer (54. Paredes), Svanberg, J. Kamiński – Wind.
Pervan – Marmúš, L. Nmecha, Waldschmidt, Cozza.

Z mé strany je to už pro dnešní zápas všechno, přeji hezký zbytek pátečního večera.

Fauly: 10:20
Je konec, zápas mezi domácím Schalke a Wolfsburgem branku nepřineslo, skončil 0:0.

Ve druhém poločase se domácí hned dvakrát radovali z gólu, ale pokaždé to bylo předčasné, protože obě branky odvolal VAR kvůli ofsajdu. Nejprve byl tedy gól odejmut Alexi Královi a poté ještě Michaelu Freyovi. Obrovskou šanci na skórování měl v 66. minutě Jenze, ale toho skvěle vychytal Casteels.
90+8'
90+7'
Ještě přeci jen přišla jedna střela domácího týmu. Střílel Simon Terodde, ale Casteels předvedl dobrý zákrok.
90+7'
Wolfsburgu se daří kouskovat hru, nyní pokulhává na hřišti Kevin Paredes.
90+5'
Pokud dnešní utkání skončí remízou, ke které vše směřuje, nebude s bodem z tohoto utkání spokojen asi ani jeden z týmů.
90+4'
Rodrigo Zalazar na sebe vzal zodpovědnost za rozehrávku přímého kopu, jeho střela ale o kousek minula branku Wolfsburgu.
90+3'
A další žlutou kartu dostává za faul loktem Josuha Guilavogui.
90+2'
Mattias Svanberg se dopustil hodně nebezpečného nedovoleného zákroku a dostává žlutou kartu.
90'
Dopředu se tlačil Bote Baku, ale ve snaze dostat se k míči použil nedovoleným způsobem ruce.
88'
Marius Bülter už hrál míč mimo hru, takže autové vhazování budou mít hosté.
87'
Střídání v týmu FC Schalke 04:
ze hřiště odchází Michael Frey, přichází Simon Terodde.

Střídání v týmu VfL Wolfsburg:
ze hřiště odchází Maximilian Arnold, přichází Josuha Guilavogui.
86'
Hra se zase rychle přesunula před branku Wolfsburgu, když domácí zahrávali rohový kop. Hosté ale i tentokrát dokázali Zalazarův centr odvrátit.
85'
Hosté se i v desíti dokázali ubránit a poté sami podnikli protiútok, ale vše zhanilo špatné zpracování Felixe Nmechi.
84'
Mickey van de Ven už je na nohou, ale prozatím zůstává v péči masérů za postranní čarou.
83'
Domácí budou zahrávat rohový kop, ale ještě předtím proběhne ošetření van de Vena, který se nepříjemně zranil.
82'
Marius Bülter dobře centroval z levé strany, jeho prudký míč našel Zalazara. Ten ale nedokázal balón usměrnit do sítě.
81'
Dnešní utkání sleduje 55 000 diváků.
80'
Po centru Paredese z pravé strany hlavičkoval Wind, ale ten v záklonu prudký míč nedokázal nasměrovat na branku Schalke.
79'
Nyní se dopředu hnal Marius Bülter. Ten sám sice nevystřelil, ale našel Krále. Český záložník však branku netrefil.
76'
Tak to je smůla! Domácí se už podruhé předčasně radovali z gólu. Tentokrát byl jeho střelcem Michael Frey, jenže Drexler byl předtím v jasném ofsajdu.
75'
Jakub Kamiński si našel prostor na zakončení, ale jeho přízemní střelu dokázal Fährmann chytit.
75'
Další ofsajd zastavil akci Wolfsburgu, rozehrávku si vezme na starosti Ralf Fährmann.
73'
ze hřiště odchází Soičiro Kozuki, přichází Dominick Drexler.
73'
Po rohovém kopu se o zakončení nůžkami pokoušel Felix Nmecha, ale tímto akrobatickým kouskem netrefil branku.
72'
Hosté předvedli zajímavý protiútok a získali z něj alespoň rohový kop.
71'
Wolfsburgu se to ale vůbec nepovedlo, je signalizován ofsajd.
70'
Felix Nmecha byl faulovaný a hosté tak mohou ze standardní situace po delší době ohrozit branku Schalke.
69'
Schalke potřebuje nutně ukončit své střelecké soutěžní, gól nedalo ani v předchozích dvou zápasech.
67'
Domácí pokračovali dalším rohovým kopem, ale ten už tak nebezpečný nebyl.
66'
Alex Král po rohovém kopu posunul míč na svého spoluhráče Moritze Jenze, který vypálil, ale Koen Casteels míč fantastickým zákrokem vytáhl!
65'
Schalke dál neúnavně útočí. Tentokrát to vypadalo, že Otávio předešel rohovému kopu, ale rozhodčí ho přeci jen signalizuje.
64'
Cédric Brunner má nějaké zdravotní problémy svalového rázu, proto musel střídat.
63'
ze hřiště odchází Cédric Brunner, přichází Mehmet-Can Aydin.
61'
Tentokrát se však žádné vzrušení před brankou Wolfsburgu nekonalo, hosté se celkem v pohodě ubránili.
60'
Domácí dál neúnavně usilují o první branku dnešního utkání a teď budou mít další příležitost ze standardní situace.
57'
Do vápna Wolfsburgu letěl další zajímavý míč, ale tentokrát z toho nakonec šance domácích nebyla.
56'
Maxence Lacroix se dopustil faulu a ve středu pole tak budou rozehrávat domácí.
54'
Do slibné příležitosti se dostal Jakub Kamiński, ale napálil míč jen do Fährmanna, který mu dobře snížil střelecký úhel.
54'
ze hřiště odchází Sebastiaan Bornauw, přichází Maxence Lacroix,
ze hřiště odchází Yannick Gerhardt, přichází Felix Nmecha,
ze hřiště odchází Patrick Wimmer, přichází Kevin Paredes.
52'
Tak branka neplatí, Král byl skutečně v ofsajdu.
52'
Rozhodčí čeká na to, co mu do sluchátka řekne jeho kolega u systému VAR.
51'
Uvidíme, jestli ta radost nakonec nebyla předčasná, protože možná byl Král v ofsajdu.
50'
Domácí otevírají skóre zápasu a je to český záložník Alex Král, který po centru Zalazara ze standardní situace poslal levačkou míč do brány. Pro domácí je to rozhodně zasloužená branka. Asistence: Rodrigo Zalazar.
50'
Tlak Schalke bude pokračovat, domácí mají k dispozici další standardní situaci.
49'
A žluté napomenutí dostává také na druhé straně Yannick Gerhardt.
49'
Domácí chtěli penaltu, ale je z toho jen žlutá karta za protesty pro Rodriga Zalazara.
48'
Po centru z pravé strany hlavičkoval Alex Král, ale branku Wolfsburgu netreil.
47'
Domácí začínají druhou půli aktivně. Do šance se hned dostával Bulter, ale jeho pokus byl zablokovaný.
46'
ze hřiště odchází Tim Skarke, přichází Marius Bülter.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:32.
První poločas je minulostí, Schalke zatím hraje na domácím stadionu s Wolfsburgem bez branek. V prvním poločase bylo Schalke jasně lepším týmem, ale ze své herní převahy si nedokázalo připravit žádnou zajímavou gólovou šanci. Wolfsburg byl sice směrem dopředu téměř neškodný, ale přesto měl šanci dostat se do vedení. Jenže Maximilian Arnold už v sedmé minutě neproměnil pokutový kop. Snad druhá půle nabídne nějaké góly.
45+3'
45+2'
Bote Baku se nepohlídal své postavení a byl přistižen ve vápně Schalke v ofsajdu.
45'
Tim Skarke si přebíral míč v ofsajdovém postavení, což neuniklo pozornému zraku rozhodčího.
44'
Ke střele z velké dálky se odhodlal Michael Frey, ale jeho pokus o velký kus minul branku Wolfsburgu.
43'
Také se tak stalo, ale hosté se dokázali ubránit. Královi se pak nepovedlo poslat míč zpět před branku Wolfsburgu.
42'
Řada je opět na domácích, Cédric Brunner může zkusit z pravé strany vhodit aut až do vápna soupeře.
41'
Wolfsburg zahrával standardní situaci, jmenovitě to byl Patrick Wimmer. Jenže jeho centr postrádal kvalitu, takže z něj nevzešlo nic nebezpečného pro branku Schalke.
40'
Tom Krauss nabral dobrou rychlost, ale už přeci jen nestihl míč na hrací ploše, takže svůj rozlet podél levé lajny musel ukončit.
39'
Následný centr do vápna Schalke ale nebyl vůbec přesný a míč skončil v náručí brankáře Ralfa Fährmanna.
38'
Po sérii soubojů ve středu pole nakonec dostali míč na zem hosté a mohou postupovat kupředu.
36'
Otávio si opět skvěle odvedl své obranné povinnosti a nepustil k centru Kozukiho.
35'
Rozhodčí píská ofsajd Wolfsburgu, Schalke bude rozehrávat z vlastní poloviny hřiště.
34'
Král vyslal pěknou průnikovou přihrávkou dopředu Kozukiho, ale před něj se tělem dostal Otávio a nechal se faulovat.
33'
I tento rohový kop domácí zvládli, míč skončil v moci brankáře Fährmana.
32'
Domácí obrana se prozatím ubránila, ale ještě bude čelit jednomu rohovému kopu.
31'
Po delší době se něco bude dít i před brankou domácích, Wolfsburg bude kopat roh.
30'
Tentokrát nebyla standardní situace domácích rozehrána vůbec špatně. Do zakončení se dostal Alex Král, ale branku netrefil.
29'
Máme tu první žlutou kartu utkání a dostává ji Patrick Wimmer za faul na Uronena bez snahy hrát míč.
27'
Rohový kop Schalke byl velmi nepovedený a hosté budou rozehrávat od své branky.
26'
Do vápna Wolfsburgu směřoval centr na Michaela Freye, ale nakonec je z toho jen rohový kop.
25'
V těsném ofsajdu se nacházel záložník hostujícího celku Mattias Svanberg.
24'
Tim Skarke to nyní přehnal v agresivitou v souboji o míč a dopustil se útočného faulu.
23'
Hra Wolfsburgu je zatím hodně za očekáváním. Hosté by chtěli bojovat o evropské poháry, ale mají problémy s posledním týmem v tabulce.
21'
Ještě se řešilo, zda nezahrál Sebastiaan Bornauw ve vápně míč rukou, ale rozhodčí se nakonec ani nejde podívat na monitor, bude se hrát dál.
20'
Tentokrát se stal obětí faulu domácí záložník Tim Starke. Rozehrávat tedy budou hráči Schalke.
19'
Wolfsburg standardku Schalke ubránil. Pak se přeci jen dostali domácí do zakončení, ale dodatečně se mával ofsajd.
17'
Yannick Gerhardt fauloval Alexe Krále a domácí mají k dispozici zajímavou standardní situaci z pravé strany.
16'
Bote Baku předvedl dobrý obranný zákrok, kterým zastavil akci Schalke a poslal poté míč svému brankáři Casteelsovi.
15'
Wolfsburg zaútočil po pravé straně, ale do vápna Schalke se míč nedostal, kvůli nepřesné přihrávce skončil jen v autu.
13'
Král rozehrál další akci Schalke, tentokrát středem pole. Míč se rychle dostal dopředu na Tima Skarkeho, ale ten nakonec na ten pas nedosáhl.
11'
Rodrigo Zalazar se hnal na levém křídle za míčem, ale ten mu nakonec skvěle dokázal skluzem vypíchnout Sebastiaan Bornauw.
9'
Maximilian Arnold si vybral ze svého pohledu levou stranu, ale i když se vrhnul brankář Schalke Fährmann na opačnou stranu, z branky se záložník Wolfsburgu neraduje. Trefil totiž tyč!
9'
Penaltu bude kopat zkušený Maximilian Arnold.
9'
Penalta potvrzena! Provinil se lehkým, ale viditelným, postrčením Moritz Jenz.
8'
Rozhodčí Brand se jde podívat na monitor.
7'
První pořádná akce Wolfsburgu a hned to vypadá, že budou hosté kopat penaltu!
5'
Další akce Schalke je přerušena, protože byl faulovaný záložník Wolfsburgu Patrick Wimmer.
4'
Wolfsburg si poradil s rohovým kopem i následným centrem do vápna z kopačky Jošidy.
3'
Aktivita Schalke pokračuje, domácí tým bude zahrávat první rohový kop zápasu.
2'
Už ve druhé minutě dokonce přišla první střela na branku v podání domácích, ale Casteels si poradil.
1'
Domácí mají v úmyslu vstoupit do utkání pozitivně, hned se pokoušeli prosadit se křídelní akcí.
1'
Domácí Schalke 04 nastoupí ve svých tradičních modrých dresech, hráči Wolfsburgu dnes budou odění do dresů barvy světle zelené.
Hráči obou mužstev už pomalu kráčí na hrací plochu, utkání už za malou chvíli začne.

FC Schalke 04: Fährmann – Brunner (C), Jošida, Jenz, Uronen – Král, Krauss – Kozuki, Zalazar, Skarke – Frey.
Náhradníci: Schwolow – Aydin, Balanta, Bülter, Drexler, Karaman, Matriciani, Ouwejan, Terodde.
Trenér: Reis

VfL Wolfsburg: Casteels – Baku, Bornauw, van de Ven, Otávio – Arnold (C), Gerhardt – Wimmer, Svanberg, J. Kamiński – Wind.
Náhradníci: Pervan – Guilavogui, Lacroix, Marmúš, L. Nmecha, Paredes, Waldschmidt, F. Nmecha, Cozza.
Trenér: Kovač

Rozhodčí: Brand – Stein, Leicher.
Vzájemné zápasy

První vzájemný zápas těchto dvou klubů v této sezóně skončil na hřišti Wolfsburgu bezbrankovou remízou. Předtím se tyto dva kluby utkaly v předminulé sezóně a úspěšnější byl Wolfsburg, který vyhrál na hřišti Schalke 2:0, doma 5:0 a v německém poháru doma 1:0.
VfL Wolfsburg

Wolfsburg sice nemá v německé nejvyšší soutěži takovou tradici, jako jeho dnešní soupeř, ale rozhodně disponuje aktuálně lepší finanční stabilitou a větší kvalitou hráčského kádru. Wolfsburg patří mezi ty bohatší německé kluby a rád by hrál pravidelně evropské poháry. Do těch určitě nepostoupí z domácího poháru, protože z něj minulý týden vypadl už v osmifinále s Unionem Berlín. V Bundeslize patří Wolfsburgu s 29 body sedmé místo, na šesté místo, které zaručuje předkolo Konferenční ligy ztrácí pět bodů.
FC Schalke 04
Schalke patří mezi tradiční německé kluby s několik let zpátky patřilo i mezi ty nejsilnější kluby v Německu a hrálo pravidelně evropské poháry. Jenže tyto časy jsou pryč, momentálně je Schalke rádo, že působí v nejvyšší soutěži. Aby se mezi elitou udrželo, nebude to mít ale vůbec jednoduché. S pouhými 12 body je poslední a alespoň na barážovou příčku ztrácí pět bodů.
Zdravím a vítám všechny příznivce německého fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 20. kola Bundesligy mezi týmy FC Schalke 04 a VfL Wolfsburg.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.