Bundesliga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Union Berlin : Bayern - 3. září 2022   15:30

Union Berlin
12' S. Becker (Trimmel)
1:1
(1:1)
Bayern
15' Kimmich
Rönnow – Doekhi, Knoche, Jaeckel – Trimmel, Thorsby (85. Haraguči), Khedira (C), Schäfer (85. Seguin), Ryerson (81. Gießelmann) – S. Becker (62. Leweling), Behrens (62. Michel).
Grill – Puchacz, Öztunali, Pantovič.
F. Willenborg – G. Kleve, A. Aarnink
An der Alten Försterei, Berlín
Bayern
Neuer (C) – Pavard, Upamecano, de Ligt, Davies (85. Goretzka) – Kimmich (62. Gravenberch), Sabitzer – Coman (73. Gnabry), Musiala (62. T. Müller), Sané – Mané.
Ulreich – Hernández, Mazraoui, Stanišić, Choupo-Moting.

Děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek dne.
Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 7:15. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 19:7.
Druhé dějství končí rovněž nerozhodně, avšak na rozdíl od toho prvního v něm nebyl k vidění jediný gól. Aktivnější byli rozhodně hosté, kteří měli i více šancí, ovšem co nedokázala odvrátit obrana, s tím si poradil dnes výborný Rönnow, nebýt jeho, Bayern by si odvážel všechny body. Neuer musel ve druhém poločase řešit jednu těžší situaci, jinak byl bez práce.
90+5'
90+4'
Union drží v závěru míč daleko od své svatyně a vypadá to, že tento mač vítěze mít nebude.
90+3'
Frederik Rönnow je zřejmě dnes nejdůležitějším hráčem Unionu. Domácí gólman vyškrábl hlavičku Maného konečky prstů nad břevno a zabránil pohromě.
90+2'
Marcel Sabitzer nepříjemně střílel z hranice vápna, tečovaný míč končí vedle pravé tyče domácí brány a rozehrávat bude její strážce.
90+1'
Serge Gnabry skluzem přihrával do malého vápna, odkud jeden z domácích obránců tečoval míč na roh.
89'
Jeden z domácích borců se statečně vydal proti přesile do útoku, povedlo se mu dostat za středovou čáru a vybojovat autové vhazování.
87'
Žlutá karta pro tým 1. FC Union Berlín (Rani Khedira). Domácí fotbalista si kartu vysloužil za faul na Gnabryho.
87'
Pěkná kombinace Unionu k šanci nevedla, obrana Bayernu byla pozorná a odehrála míč do bezpečí.
85'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín:
ze hřiště odchází András Schäfer, přichází Paul Seguin.
85'
ze hřiště odchází Morten Thorsby, přichází Genki Haraguči.
85'
Střídání v týmu Bayern Mnichov:
ze hřiště odchází Alphonso Davies, přichází Leon Goretzka.
84'
Domácí gólman musel zasahovat i o chvíli později, avšak v tomto případě jen sebral centrovaný míč do rukavic.
83'
Frederik Rönnow vytáhl další velmi důležitý zákrok, tentokrát proti teči protihráče z bezprostřední blízkosti. Domácí gólman vystrčenou levou nohou míč v posledním momentě vyrazil.
81'
Velká škoda pro domácí, že Sven Michel míč v pokutovém území netrefil. Kdyby se mu to povedlo, nadělal by kapitánovi bavorského celku nemalé starosti.
81'
ze hřiště odchází Julian Ryerson, přichází Niko Gießelmann.
79'
Christopher Trimmel udržel na pravém křídle míč na kopačkách, poté odcentroval do vápna, kde hlavou tečoval balón jeho spoluhráč, ovšem pro Neuera to neznamenalo žádné nebezpečí.
77'
Na druhé straně to v 77. minutě zkoušel skluzem hráč Bayernu číslo 7 Serge Gnabry, také on ale mířil mimo tři tyče.
76'
András Schäfer se s tím nepáral a pálil tvrdě z voleje, míč ale končí vysoko nad bránou. Domácí borec ještě reklamoval teč, ale rohový kop to není.
75'
Jamie Leweling v situaci jeden na jednoho obral protihráče o míč, po levé straně postupoval sám na brankáře, ale střílel z ostrého úhlu a Neuer tak jeho pokus vyrazil.
73'
ze hřiště odchází Kingsley Coman, přichází Serge Gnabry.
72'
Žlutá karta pro tým Bayern Mnichov (Ryan Gravenberch). Hráč Bayernu počastoval skluzem Ryersona.
71'
András Schäfer si při zpracování pomohl rukou, hlavní arbitr byl poblíž a rychle zapískal.
70'
Domácí získali rohový kop a mohou držet hru v útoku.
68'
Frederik Rönnow si vyběhl pro míč, ale do rukou jej hned nesebral, snaží se šetřit čas.
67'
Na trávníku leží Sven Michel, kterého poslal k zemi Dayot Upamecano. Hlavní arbitr faul nepískal, ale o chvíli později přeci jen hru přerušil. Zajímavostí je, že před pár minutami to byl právě domácí hráč, jenž fauloval Upamecana, nyní se role obrátily.
66'
Domácí drží míč u velkého vápna, nyní vhazují.
64'
Sven Michel se v útoku provinil faulem a míč tak musí odevzdat.
62'
ze hřiště odchází Kevin Behrens, přichází Sven Michel.
62'
ze hřiště odchází Sheraldo Becker, přichází Jamie Leweling.
62'
ze hřiště odchází Jamal Musiala, přichází Thomas Müller.
62'
ze hřiště odchází Joshua Kimmich, přichází Ryan Gravenberch.
61'
Leroy Sané si nabíhal na křižnou přihrávku z levé strany, ale ta nebyla přesná.
60'
Neuerovi vypadl míč z rukou, hlavní arbitr zapískal sice faul, ale opakovaný záznam neukázal nějaký nedovolený zákrok, spíš to bylo o (ne)šikovnosti gólmana Bayernu.
59'
András Schäfer je ještě předtím ošetřován.
59'
Snad vůbec poprvé ve druhé půli se dopředu dostali také hráči domácího mužstva, Christopher Trimmel se snažil spoluhráči oplatit přihrávku, míč byl zblokován do zámezí a následuje roh.
58'
Nebezpečně vypadající akce Bayernu, Sadio Mané vzal zodpovědnost na sebe a levačkou zakončoval z levé strany vápna, mířil na vzdálenější tyč, kterou ovšem minul.
56'
Frederik Rönnow drží naděje svého mužstva, brankář Berlína vyrazil tvrdou ránu Sadia Maného z levé strany a následně skočil po míči, aby jej schoval do své moci před dorážejícím protivníkem.
55'
Domácím se povedlo překazit další kombinaci Bayernu, který se tak pro míč musí vracet na střed.
53'
Nyní už to bylo nebezpečnější, Leroy Sané tvrdě střílel z hranice velkého vápna, Frederik Rönnow byl připraven a balón uklidil do náruče.
52'
Špatná kombinace bavorského týmu a míč končí u Rönnowa, jenž jej opět ukrývá do rukavic.
52'
Jenže nyní přetáhl Matthijs de Ligt svůj centr a míč putuje do zámezí.
51'
Hosté jsou stále velmi aktivní a jdou si pro druhý gól, Union zatím odolává.
49'
Frederik Rönnow byl připraven a volný míč rychle schoval do rukou, zatím se musí mít hodně na pozoru.
47'
Benjamin Pavard se dostal k odraženému balónu, jenže jeho volej proletěl vysoko nad bránou.
46'
Faulem na své polovině se provinil domácí tým, který se tak v úvodu druhé půle dostává do nepříliš dobré situace.
46'
První půle je minulostí a viděli jsme v ní dva góly. Domácí se po úvodní aktivitě dočkali vedoucí branky, ještě těsný náskok se jim dlouho hájit nepovedlo, Bayern téměř vzápětí vyrovnal. Poté byl lepší hostující celek, který mohl několikrát strhnout vedení na svou stranu, především velká šance Saného z 36. minuty po gólu doslova volala. Povede se Unionu vzdorovat nebo si favorit odveze všechny body? Odpověď přinese druhá půle.
45+2'
45'
Leroy Sané to zkusil levačkou, vzdálenější horní roh brány minul o kousek. Nebyl to špatný pokus.
45'
Dlouhý míč na druhé straně z pravého křídla si pohlídal Neuer.
44'
Frederik Rönnow ukryl míč do rukou a rychle jej poslal na krátko po zemi nejlbižšímu spoluhráči.
43'
Hosté zkusili křižný centr na levou tyč, ale přetažený míč končí jenom v zámezí.
43'
Další volný kop na útočné straně pro Bayern, poměrně z výhodné pozice.
42'
Dlouhý míč putoval vzduchem až doputoval k hranici velkého vápna, kde už na něj čekal gólman týmu z hlavního města.
40'
Benjamin Pavard poslal svému spoluhráči až příliš prudkou přihrávku po zemi a míč se kutálí do autu.
39'
Hosté vybojovali volný kop na soupeřově polovině, domácí se tak stahují ke své bráně.
38'
To na druhé straně neměl Neuer moc velkou práci, jeho spoluhráč mu hlavičkou adresoval míč přímo do rukavic. Kromě jediné situaci, která skončila gólem, nemusel Neuer nic řešit.
36'
Fantastický zásah domácího gólmana zabránil jasnému gólu. Leroy Sané po pěkné kombinaci svého týmu dostal přihrávku, udělal otočku a tváří v tvář domácímu brankáři pálil po zemi, Frederik Rönnow však nohama stihl balón tečoval mimo svoji svatyni. Klobouk dolů.
34'
Domácí reklamovali faul, ale hra pokračovala dál a bavorský tým útočil, špatnou přihrávkou ale jeden z jeho hráčů poslal míč do zámezí a rozehrávat bude Frederik Rönnow.
33'
Málem domácí vyrazili do přečíslení dvou proti jednomu, ale právě poslední obránce Bayernu šanci zmařil a míč odkopl do bezpečí.
32'
Její náznak přišel až vzápětí, kdy to Christopher Trimmel zkusil z dálky, ale bližší tyč minul snad o dva metry.
31'
Union rozehrál volný kop z pravé strany, šance z něj ale nevzešla.
30'
Hráči Bayernu pokazili souhru u středové lajny a míč odehráli jenom za postranní čáru.
28'
Dlouho drželi hosté míč v útoku, na pravém křídle jeden z hráčů kličkoval co mohl, ale o balón ve finále přeci jen přišel.
26'
Žlutá karta pro tým Bayern Mnichov (Joshua Kimmich). Střelec vyrovnávací trefy hodně tvrdě fauloval Mortena Thorsbyho.
24'
Nyní se dostali do zajímavého protiútoku, avšak šanci si nevytvořili a rozehrává hostující kapitán.
22'
Domácí jsou pod tlakem, ale zatím se jim daří odolávat.
22'
Hostující tým zastavuje ofsajd, Union tak může v klidu rozehrávat.
20'
Jasný faul domácích nezůstal nepovšimnut, hosté rozehrají na jejich polovině.
19'
Nepřesná křižná přihrávka na druhé straně končí rovněž u gólmana, v tomto případě toho domácího.
17'
Sheraldo Becker poslal přihrávku před bránu, kde našel jen náruč připraveného Neuera.
15'
Bayern právě vstřelil branku!
Dlouho se Union z vedení neradoval, jen co je pravda. Po rohovém kopu se domácí statečně bránili, první nebezpečnou střelu soupeře ještě dokázala obrana odrazit, ovšem k odraženému míči na pravé straně doběhl JOSHUA KIMMICH a tvrdou ranou pravačkou jej zřejmě i s pomocí teče odehrál ze svého pohledu do levého dolního rohu brány.
14'
Málem bylo vyrovnáno, Leroy Sané však ani nadvakrát nedokázal pálit jinam než do obránce před sebou. Nakonec je z toho roh.
12'
Union Berlin právě vstřelil branku!
Domácí jdou do vedení. Rozehrávku volného kopu obstaral Trimmel, jehož křižný centr poslal z voleje do vzdálenějšího rohu brány SHERALDO BECKER. Neuer se mohl po míči jen podívat.
11'
Dlouhý daleký nákop doputoval přímo do náruče vyběhnutého Rönnowa.
11'
Hosté zkusili rohový kop i z druhé strany, ale ani v jednom případě se k ohrožení domácí svatyně nedostali.
9'
Zblokovaná rána Maného z dálky přináší jeho celku první roh.
7'
Kombinace na jeden dotek Unionu nevyšla, obrana Mnichova byla pozorná.
6'
Míč odvrátila obrana Bayernu k jednomu z domácích fotbalistů, který nepříliš těžkým střeleckým pokusem poslal míč přímo do Neuerovy náruče.
5'
Domácí budou rozehrávat první rohový kop v zápase.
3'
První střelecký pokus z dálky v podání Saného byl zblokován. Akce pokračovala a ke střele se dostal Marcel Sabitzer, jenž zamířil vysoko nad bránu.
2'
Málem se bavorský gigant dostal do šance, ale domácí stačili míč odehrát do autu.
2'
U míče hostující tým, zatím ale jen na své straně.
1'

1. FC Union Berlín: Rönnow – Doekhi, Knoche, Jaeckel – Trimmel, Thorsby, Khedira (C), Schäfer, Ryerson – S. Becker, Behrens.
Náhradníci: Grill – Gießelmann, Puchacz, Öztunali, Seguin, Haraguči, Leweling, Michel, Pantovič.
Trenér: U. Fischer.

Bayern Mnichov: Neuer (C) – Pavard, Upamecano, de Ligt, Davies – Kimmich, Sabitzer – Coman, Musiala, Sané – Mané.
Náhradníci: Ulreich – Hernández, Mazraoui, Stanišić, Goretzka, Gravenberch, Gnabry, T. Müller, Choupo-Moting.
Trenér: J. Nagelsmann.

Rozhodčí: F. Willenborg – G. Kleve, A. Aarnink.
Posledních pět vzájemných zápasů

Bayern – Union Berlín 4:0
Union Berlín – Bayern 2:5
Bayern – Union Berlín 1:1
Union Berlín – Bayern 1:1
Union Berlín – Bayern 0:2

Union dosud na svém hřišti Bayern ještě neporazil, pouze jednou s ním dokázal uhrát remízu.
Union Berlín

Domácí mají ze čtyř odehraných kol na kontě tři výhry a jednu remízu, k tomu jedenáct vstřelených a pouze tři inkasované góly. Jejich jedinou bodovou ztrátou byl druhý zápas sezóny, kdy Union nedokázal na hřišti Mohuče vstřelit jediný gól a nakonec odjížděl s bodem po bezbrankové remíze.

Bayern Mnichov

Hosté jsou na tom velmi podobně, třebaže co se skóre týče, o něco lépe (16:2), proto se také nachází na vedoucí pozici tabulky. Také oni třikrát zvítězili a jednou remizovali, a sice v zatím posledním mači, před svými fanoušky s pro ně "prokletým" Mönchengladbachem 1:1. Myslím, že spoustu fanoušků si ještě vzpomene na loňskou sezónu, kdy zmíněný tým deklasoval v Poháru favorizovaný Bayern vysoko 5:0, poté jej dokázal na jeho hřišti v lize porazit 2:1.
Dobrý den dámy a pánové, dnes nás čeká šlágr 5. kola nejvyšší německé fotbalové ligy. Střetnou se týmy, které dosud neprohrály a se stejným počtem bodů se nachází na předních příčkách tabulky, jsou to Union Berlín a Bayern Mnichov. Favoritem je druhý jmenovaný celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.