Bundesliga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Union Berlin : Köln - 4. března 2023   15:30

0:0
(0:0)
Union Berlin
Rønnow – Leite, Knoche, Doekhi – Juranović, Khedira, Trimmel (C), Haberer (69. Seguin), Lajdúní (81. Thorsby) – Behrens (69. Siebatcheu), S. Becker (90. Michel).
Grill – Jaeckel, Baumgartl, Öztunali, Leweling.
Stieler – Gittelmann, Unger
An der Alten Försterei, Berlín
Köln
Schwäbe – Hector (C), Chabot, Hübers, Schmitz – Martel, Schirí – Kainz (84. Olesen), Ljubičić (90+2. Lemperle), Maina (86. Adamjan) – Tigges.
T. Horn – Soldo, Huseinbasic, Schindler, Limnios, Selke.

To je ode mne dnes vše. Děkuji za pozornost a u dalších textových přenosů nejen z německé Bundesligy se budu těšit. Na počtenou!
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 6:8. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 9:10.
Berlín po prohře s Bayernem 3:0 nevyhrál ani nad tápajícím Kolínem a čelo tabulky společně s pomýšlením na zisk titulu se mu tak začíná rychle vzdalovat. Ani Kozlové nebudou po zápase úplně spokojení, jelikož na vstřelenou branku čekají už tři ligová utkání.
90+3'
90+2'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem:
ze hřiště odchází Dejan Ljubičić, přichází Tim Lemperle.
90+2'
Po souboji ve vápně obdržel Jordan Siebatcheu žlutou kartu, Kolíňané si tak mohou po několika pokusech soupeře na chvíli oddechnout.
90+2'
Žlutá karta pro tým 1. FC Union Berlin (Jordan Siebatcheu).
90'
Po střele Mortena Thorsbyho mají domácí k dispozici další rohový kop.
90'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlin:
ze hřiště odchází Sheraldo Becker, přichází Sven Michel.
89'
Sheraldo Becker opět nebezpečně centroval do vápna, tam ale byli úspěšnější Kolíňané, kteří trochu krkolomným způsobem dostali míč až na soupeřovu polovinu.
88'
Přetahovanou o hrací předmět ve středovém kruhu nakonec přerušil až rozhodčí, rozehrávat bude Berlín.
87'
Berlín má po nedovoleném zákroku volný kop z vlastní poloviny, ten ovšem skončil pouze na kopačkách hostů, a tak Kozlové mohou zahájit jednu z posledních útočných akcí v zápase.
86'
ze hřiště odchází Linton Maina, přichází Sargis Adamjan.
85'
Hra se nyní přesunula na druhou stranu, Kolín se však ke střele nepropracoval.
84'
ze hřiště odchází Florian Kainz, přichází Mathias Olesen.
83'
Berlín uzamčel svého soka u brankoviště. Sheraldo Becker poslal povedený pas na Paula Seguina, ten si však pomohl nedovoleným zákrokem.
82'
Morten Thorsby centroval na své spoluhráče v pokutovém území, nicméně se jako první k míči dostala kolínská obrana, která nebezpečí zažehnala.
81'
ze hřiště odchází Ajsa Lajdúní, přichází Morten Thorsby.
80'
Kolín se procpal před berlínskou klec, na zakončení už byl ale krátký.
79'
Hra se ještě nestačila přesunout na druhou polovinu a už do útoku spěchali domácí. Míč si několikrát vyměnili v šestnátce, následně pálil ze středu Christopher Trimmel, ovšem mimo.
78'
Kozlové opět rozehrávají až od vlastního brankáře.
77'
Berlín se stále zdržoval na útočné polovině, jenže kvůli faulu na kolínského zadáka se o tento komfort připravil.
76'
Fotbalisté z hlavního města Německa se po delší době podívali ke kolínské bráně, kde si vyměňují hrací předmět na pravé straně.
75'
Kozlové se prokombinovali až k vlastnímu brankáři, který celou akci a nebezpečně napadající hráče Unionu uklidnil.
74'
Po vhazování se míč nebezpečně zdržoval v pokutovém území Berlína, Florian Kainz se snažil zakončit, avšak jeho rána se mezi tři tyče nevešla.
73'
Kozlové kontrolují hru, na další útočnou akci a zajímavou šanci zatím trpělivě čekají.
72'
Kolín po vhazování přišel o míč, nicméně jej ihned vybojoval zpět. Nákop hostů ovšem doletěl jen k brankáři Unionu.
71'
Dejan Ljubičić zůstal po přišlápnutí nohy ležet na zemi, hra se proto na chvíli zdrží.
70'
Hosté rozehrávají od vlastního gólmana.
69'
ze hřiště odchází Kevin Behrens, přichází Jordan Siebatcheu.
69'
ze hřiště odchází Janik Haberer, přichází Paul Seguin.
68'
Kolín nad Rýnem nerozehrál rohový kop ideálně, míč tak mají ve své moci domácí.
67'
Nejprve se domácí hnali do rychlého brejku, který ovšem zastavil výborný zákrok Juliana Chabota. Posléze pálil u pravé tyče Iljás Schirí, proti jeho ráně z první vystavil svá záda jeden z berlínských stoperů.
66'
Florian Kainz znovu pálil z levé strany, jeho pokus vytěsnil Frederik Rønnow nad horní tyč.
65'
Berlíňané drží kotouč u vlastního brankoviště, kvůli dobrému napadání soupeře se však nemohou probojovat za půlící čáru.
64'
Kozlové vybojovali out blízko soupeřovy brány, jejich rozehrávka ale nebyla úspěšná.
63'
Kozlové kombinují na na vlastní polovině, mezitím se chystá první střídání, konkrétně na straně Berlína.
62'
Po souboji zůstal jeden z hráčů hostů ležet na hřišti, hra je proto přerušena.
61'
Nebezpečnou akci Berlína si kolínská defenzíva pohlídala, následovat bude rohový kop domácích.
60'
Na druhé straně pálil Sheraldo Becker, avšak nepřesně.
58'
Dejan Ljubičić skvěle zachytil nepovedenou přihrávku Berlína a odcentroval na volného Floriana Kainze v pokutovém území. Třicetiletý hráč Kolína se nadvakrát pokoušel zakončit, ovšem proti jeho druhé střele předvedl Frederik Rønnow pohotový zákrok!
57'
Kolín při výkopu od vlastního gólmana opět velmi zariskoval, ani tentokráte ale Berlín zaváhání soupeře nepotrestal.
56'
Diogo Leite si při kličce proti soupeři pomohl nedovoleným zákrokem, čož nenechalo hlavního rozhodčího klidným. Rozehrávat tak budou Kozlové.
55'
Rani Khedira viděl v brankovišti volného spoluhráče, jeho pas ale správného adresáta nenašel.
54'
Protiakce Kozlů nebyla úspěšná, hrát mohou znovu domácí.
54'
Jeho pokus do pokutového území si našla kolínská obrana a nebezpečí zažehnala.
53'
Josip Juranović se chystá na rohový kop z pravé strany.
52'
Kozlové jsou na začátku druhé periody značně aktivnější, Berlín se prakticky ještě nepodíval na druhou polovinu hřiště.
51'
Do zakončení se dostal Steffen Tigges, proti jeho nebezpečné střele si Frederik Rønnow připsal další skvělý zákrok.
50'
Na druhé straně se do rychlého brejku dostal Linton Maina, jeho následná střela nebyla vůbec přesná a minula berlínskou klec o několik metrů.
49'
Kapitán domácího celku našel z pravé strany Kevina Behrense na hranici velkého vápna, nicméně jeho pokus šel mimo.
48'
Útočnou akci hostů zastavil signalizovaný ofsajd.
47'
Po faulu hostů rozehrávali Berlíňané z levé strany, center do pokutového území si Kolín pohlídal a uklidil míč do bezpečí.
46'
Domácí rozehráli, druhý poločas tak může začít. Dlouhý nákop do levého rohu hřiště skončil po teči Kozlů mimo hrací plochu.
46'
Úvodní část zápasu žádnou branku nepřinesla. Ze hry měli více favorizovaní Berlíňané, ovšem blíže k otevření skóre byl kolínský Dejan Ljubičić, jehož rána z blízkosti proletěla jen těsně vedle levé tyče berlínské klece.
Druhý poločas začne přibližně v 16:33.
45+1'
45+1'
Kombinace Dejana Ljubičiće s Tiggesem nebyla přesná, míč je znovu u brankáře domácích.
45'
Dlouhá rozehrávka Frederika Rønnowa nebyla přesná, do útoku se tak mohou vydat Kozlové.
44'
Tentokráte je hrací předmět opět u fotbalistů Köpenicker, ti se však před koncem prvního poločasu už do útoku příliš neženou.
43'
Hracího předmětu se po nepřesném pasu domácích ujal Kolín, jenž rozehrává od vlastního brankáře.
42'
Berlínští opět drží míč na útočné polovině a kombinují.
40'
Kozlové ubránili roh soupeře, míč se však dostal jen k Josipovi Juranovićovi na střed, nicméně zadák domácích raději rozehrál dozadu na brankáře.
39'
Po dobré ráně Steffen Tigges z hranice šestnáctky se do rychlé protiakce vydal Sheraldo Becker, jenž před klecí hostů našel rozeběhnutého Kevina Behrense, jeho hlavička ale proletěla jen těsně vedle levé tyče.
38'
Frederik Rønnow raději schoval poskakující míč ve vápně do náručí.
37'
Doekhi s Knochem si několikrát vyměnili míč mezi sebou, následný pas dopředu ale byl velice nepřesný.
36'
Berlíňané rozehrávají z vlastní půlky.
35'
Po hlavičkovém souboji ve středu hřiště zůstal jeden z domácích hráčů ležet na trávníku, hra je tedy přerušena.
34'
Kozlové kombinovali na útočné polovině, Dejan Ljubičić si ale pomohl nedovoleným zákrokem, proto můžou hrát znovu Köpenicker.
33'
Kolínští měli kvůli dobrému forčekinku domácích lehké potíže s rozehrávkou od vlastní brány.
32'
Hlavička Sheralda Beckera neměla gólové parametry, Marvin Schwäbe si připisuje další úspěšný zákrok.
31'
Pokus Danilha Doekhiho z hranice vápna byl zblokován za kolínskou klec, Berlínští tak mají k dispozici rohový kop.
30'
Hra opět pokračuje, nepovedenou rozehrávku Kolína si vzal do náručí Frederik Rønnow.
28'
Hráč s číslem 27 na zádech zůstal po obranném zákroku soupeře ležet na trávníku. K Beckerovi se už seběhli zdravotníci, kteří nyní dávají berlínského útočníka dohromady.
27'
Sheraldo Becker se po ubráněném rohovém kopu hnal do rychlé protiakce, kterou však nedotáhl do úspěšného konce.
26'
Center Erica Martela před berlínskou bránu bezpečně uklidila obrana domácích ven, Kolín tak bude rozehrávat z rohu.
25'
Po faulu ve středovém kruhu měli domácí k dispozici výkom, který ovšem neadresovali přesně na hráče v červených dresech.
24'
Kolínští hledají cestu do útočné poloviny, nicméně se jim zatím najít nedaří.
23'
Neúspěšná rozehrávka Berlína končí v držení Kozlů.
22'
Míč se po neúspěšné rozehrávce Unionu dostal až Marvinovi Schwäbemu, kolínský brankář avšak odkopl hrací předmět pouze na kopačky soupeře.
21'
Při hlaviškovém souboji se na pravé straně střetl Kevin Behrens s Iljásem Schirím, a tak rozhodčí raději přerušil hru.
20'
Obrovská šance Kolína na začátku 20. minuty! Florian Kainz našel ve vápně volného Dejana Ljubičiće, útočník Kozlů při ráně z otočky jen o pár milimetrů trefil levou tyč berlínské svatyně.
19'
Hráči Union se hnali do útoku po pravé straně, nakonec z něj však nic nebylo.
18'
Nyní se míče zmocnili fotbalisté z hlavního města, kterým s rozehrávkou vypomůže vlastní gólman.
17'
Kozlové drží míč na své polovině, za půlící čáru se však zatím neodvážili.
16'
Střela Lintona Maini nebezpečně proletěla berlínským brankovištěm, nicméně nikdo z hráčů v černých dresech k dorážce nepřispěchal, a tak byl Frederik Rønnow zcela bez práce.
15'
Nepovedený zákrok domácích vedl k dalšímu faulu, tentokráte ale na druhé straně hřiště.
14'
Rani Khedira zastavil průnik Dejana Ljubičiće nedovoleným zákrokem, Kozlové tak mají k dispozici volný kop.
13'
Výkop Kozlů zamířil pouze na kopačky Köpenicker, kteří kombinují na vlastní půlce.
12'
Následující akce Berlína byla přerušena kvůli ofsajdu, rozehrávat tak mohou hosté.
11'
Útočná akce Kozlů skončila neúspěchem, a tak domácí gólman mohl rozehrát na Ajsu Lajdúního, který ještě chtěl vyslat do úniku nabíhajícího Beckera, jeho přihrávka ale byla zastavena.
10'
Kolín nad Rýnem stále drží míč a rozehrává z vlastní poloviny.
Benno Schmitz našel dlouhým centrem z pravého rohu Erica Martela, jeho hlavička ovšem mezi tři tyče nezamířila.
8'
Do nebezpečné protiakce se hnal po středu Sheraldo Becker, s jeho pokusem z šestnáctky ale neměl Marvin Schwäbe sebemenší problém.
7'
Eric Martel odkopl míč pouze k brankáři Berlína.
6'
Jonas Hector při rozehrávce vykopl i kus trávníku, který se teď bude muset upravit, aby hra mohla pokračovat.
5'
Míč se dostal opět až na Frederika Rønnowa, jenž tak může začít další útok Berlíňanů.
4'
Kevin Behrens vypálil po úspěšném pasu Christophera Trimmela v uličce mezi dvěma obránci pouze do připraveného gólmana hostů.
2'
Neúspěšný center Benna Schmitze zachytili domácí, kteří tak mohou rozehrávat od vlastního gólmana.
1'
Utkání začalo, Kolínští se postarali o úvodní výkop. První útočná akce Kozlů ale končí pouze ofsajdem.
1'
Ještě jednou hezké odpoledne z hlavního města Německa. Hráči obou celků jsou již připraveni na hřišti. Domácí oblékají tradiční červené dresy, Kolín dnes nastoupí v černé sadě.

1. FC Union Berlin: Rønnow – Leite, Knoche, Doekhi – Juranović, Khedira, Trimmel (C), Haberer, Lajdúní – Behrens, S. Becker.
Náhradníci: Grill – Jaeckel, Baumgartl, Thorsby, Öztunali, Seguin, Michel, Leweling, Siebatcheu.
Trenér: Urs Fischer

1. FC Kolín nad Rýnem: Schwäbe – Hector (C), Chabot, Hübers, Schmitz – Martel, Schirí – Kainz, Ljubičić, Maina – Tigges.
Náhradníci: T. Horn – Soldo, Huseinbasic, Schindler, Limnios, Lemperle, Olesen, Adamjan, Selke.
Trenér: Steffen Baumgart

Rozhodčí: Stieler – Gittelmann, Unger.
Vzájemná utkání

Posledních pět duelů mezi oběma celky vždy skončilo výhrou Berlína o jednu branku. Pouze v jediném případě zápas skončil nerozhodně 2:2, a to před dvěma lety na kolínském stadionu.

1. FC Union Berlin

Köpenicker patří bezesporu mezi nejpříjemnější překvapení letošní sezóny Bundesligy. Berlíňané si se ziskem 43 bodů drží třetí místo, na druhý Bayern ztrácí pouhé tři body. A právě hráči z hlavního města a tým Dortmundu jsou jediní, kteří dokážou celku okolo gólmana Manuela Neuera konkurovat.

V posledním utkání se Union Berlin střetl v souboji o vedení ligy s mistrovským Bayernem. Mnichov však žádné zaváhání nedovolil a po brankách Choupo-Motinga, Comana a Musiali v prvním poločase rozhodl před vyprodanou Allianz arénou o své jednoznačné výhře 3:0.

1. FC Kolín nad Rýnem

V letošní sezóně se zatím Kozlům příliš nedaří. Ve 22 utkáních si připsali pouhých 26 bodů, za což jim v bundesligové tabulce patří 12. příčka. Největší slabinou německého Kolína jsou právě venkovní zápasy. Naposledy se svěřenci Steffena Baumgarta radovali z venkovní výhry na konci října na Slovácku v rámci Evropské konferenční ligy. Co se týče nejvyšší neměcké soutěže, tam Kozlové čekají na triumf jako hosté už od 3. září minulého roku, kdy se radovali z vítězství 4:2 na hřišti Wolfsburgu.
Vítejte u sledování duelu 23. kola Bundesligy mezi kluby 1. FC Union Berlin a 1. FC Kolín nad Rýnem. Tímto jste k zápasu, jehož úvodní výkop je naplánován na 15:30, srdečně zváni. Přeji příjemné čtení!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.