Bundesliga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bochum : Wolfsburg - 2. prosince 2023   15:30

Bochum
19' Osterhage (Losilla) • 39' Bernardo (Stöger) • 87' Antwi-Adjei (Kwarteng)
3:1
(2:1)
Wolfsburg
45+1' Svanberg  (Wind)
Bochum
Riemann – Gamboa (81. Oermann), Mašović, K. Schlotterbeck, Bernardo – Bero (73. Antwi-Adjei), Losilla (C), Osterhage, Stöger (60. Wittek) – P. Hofmann (60. Broschinski), Asano (72. Kwarteng).
Thiede – Passlack, Paciência, Daschner.
Schröder – Grudzinski, Neitzel
Vonovia Ruhrstadion, Bochum
24 000 diváků
Wolfsburg
Casteels (C) – Zesiger, Jenz, Lacroix – Rogério (76. Tomás), Vranckx, Svanberg, Baku (63. Maehle) – Majer (63. Gerhardt), Černý (76. Paredes) – Wind.
Pervan – Fischer, Kamiński, Cozza, Amoako.

Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 10:6. Střely mimo: 10:9. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 14:13.
VfL Bochum nakonec ve druhé půli pojistilo své vedení, když po spolupráci Kwartenga v rozložené obraně soupeře skóroval Antwi-Adjei.

Bochum zaslouženě prodlužuje spu séri bez porážky na pět zápasů, díky své větší chuti po bodech a velké snaze a bojovnosti.

Naopak Wolfsburg, zejména v defenzívě hořel jak suchý papír a ani brankář Casteels na vše nestačil. Jediné pozitivum byla pěkná branka Svandberga. Wolfsburg zahrál dnes opravdu velmi slabě, tento výkon nebyl rozhodně hodný Bundesligy.
90+7'
90+7'
Centr Paredese sice našel hlavu spoluhráče Tomáse, ale ten míč posílá pouze nad břevno branky.
90+6'
Paredes svým centrem z rohu nikoho ze svých spoluhráčů před brankou soupeře nenalezl.
90+5'
Tomás svou pracovitostí vybojoval rohový kop pro Wolfsburg.
90+3'
Schlotterbeck může být velmi rád, že sudí není moc útlocitný za tuhle likvidační kosu na Tomáse měl vidět rovnou červenou kartu.
90+2'
Žlutá karta pro tým VfL Bochum (Keven Schlotterbeck) za podražení.
90+1'
Moritz Broschinski zle naložil s eslibnou příležitost prostřednictvím své slabé koncovky přímo do brankáře.
88'
Bochum teď ukazuje jak v herní pohodě a připíše si tak na své konto důležitou výhru.
87'
Bochum právě vstřelil branku!
Kwarteng vyhranou hlavičkou rozložil otevřenou obranu soupeře na hranici ofsajdu a rozhodující pojistku, tak velmi snadno přidal zakončující CHRISTOPHER ANTWI-ADJEI – 3:1! Asistence: Moritz Kwarteng.
87'
Žlutá karta pro tým VfL Bochum (Maximilian Wittek) také fauloval protihráče podražením.
86'
Svou povedenou individuální akci Tiago Tomás nepodpořil koncovkou, která končí pouze na obětavém protihráči.
84'
Přízemní střela Maximiliana Witteka nemohla zaskočit tak kvalitního brankáře jakým bezesporu je Casteels.
82'
Jonas Wind se v dnešním utkání velmi střelecky trápí a tato střela rozhodně nezlepší jeho resumé.
81'
Střídání v týmu VfL Bochum:
ze hřiště odchází Cristian Gamboa, přichází Tim Oermann.
81'
Žlutá karta pro tým VfL Bochum (Cristian Gamboa) za faul ve formě podražení.
80'
Kwartengova dorážka skončila pouze na těle bránícího hráče.
79'
Po rozehrání rohového kopu z pravé strany velmi nepřesně zakončoval ze střední vzdálenosti Paredes.
78'
Parádní střelu Yannicka Gerhardta s vypětím všech svých sil vyráží na rohový kop brankář Riemann!
77'
Centr Svandberga se sice neujal, ale Wolfsburg i nadále pokračuje v obléhání pokutového území soupeře.
77'
Se svým důrazem v osobním souboji to tentokráte přepískl Patrick Osterhage.
76'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg:
ze hřiště odchází Václav Černý, přichází Kevin Paredes,
ze hřiště odchází Rogério, přichází Tiago Tomás.
75'
Po centru sice dokázal Jonas Wind zakončit, ale pouze do míst, kde stál brankář Riemann.
73'
ze hřiště odchází Matúš Bero, přichází Christopher Antwi-Adjei.
72'
ze hřiště odchází Takuma Asano, přichází Moritz Kwarteng.
72'
Po třetím rohu si na centr Witteka naběhl Bernardo, jenž je solidní hlavičkář. Nyní, ale branku netrefil a nenavázal tak na svou hvězdnou chvíli v první půli, kdy vsítil gól.
72'
A po dalíšm rohu centr Maximiliana Witteka lehce přikryl do své náruče brankář Casteels.
71'
Rohový kop byl rozehrán pouze nakrátko.
70'
Střela Takuma Asana byla ztečována bránícím hráčem na rohový kop pro VfL Bochum.
70'
Centr černého z přímého kopu dokázala obrana domácího klubu odehrát mimo své pokutové území.
68'
Ani dva rohové kopy rychle zahrávané Wolfsburgem v krátkém časovém pásmu za sebou nevedli k vyrovnávací brance.
66'
Po rozehraném rohu hráči Wolfsburgu u sudího reklamovali hru rukou Bernarda v pokutovém území. Rozhodčí Schröder po shlédnutí celé situace u monitoru pokutový kop nenařídil.
65'
Rozehrávka Svandberga po přímém kopu po zásahu zdi končí rohovým kopem.
63'
ze hřiště odchází Lovro Majer, přichází Yannick Gerhardt,
ze hřiště odchází Bote Baku, přichází Joakim Maehle.
63'
Žlutá karta pro tým VfL Bochum (Takuma Asano).
62'
Matúš Bero neuspěl ve své snaze prodloužit balon ke svému spoluhráči Moritzovi Broschinskému.
61'
Bochumští se nyní prezentovali velmi neúspěšnou útočnou akcí.
60'
ze hřiště odchází Kevin Stöger, přichází Maximilian Wittek,
ze hřiště odchází Philipp Hofmann, přichází Moritz Broschinski.
59'
Kevin Stöger spíše propagačním pokusem prověřil pozornost brankáře Koena Casteelse.
57'
Střela Jonase Winda nemohla v žádném případě projít přes obranný val soupeře.
56'
Pas po zemi zprava lehce sbírá do své moci brankář Riemann.
55'
Hráčům Wolfsburgu to příliš nevychází v ofenzivním snažení u postranních čar.
53'
Žlutá karta pro tým VfL Wolfsburg (Moritz Jenz) za faul ve formě držení protihráče.
52'
Po dlouhém odkopu na výtečně pozičně postaveného Hoffmana, který by mohl kvapit směrem na branku Riemanna, nenapadlo nic lepšího Jenze než ho zápasnicky stáhnout k zemi. Obránce Wolfsburgu místo iponu inkasuje zaslouženou žlutou kartu.
51'
Snížená videtelnost nad hřištěm a špatný vzduch rozhodně nepozvednou výkony hráčů obou týmů k lepšímu.
50'
Takuma Asano se prezentoval pouze nepovedeným centrem ze své produkce.
48'
Jenže zpětný pas od založníka Ridleho Baku jeho spoluhráč nečekal a nepřijal po úderu do obličeje v předchozím souboji.
48'
Zelené peklo v podobě dělobuchů a dýmovnic v sektoru hostí znervóznilo obranu domácích k chybě.
47'
Nejvíce zaměstnaným hráčem na úvod druhé půle byl Gamboa v podobě série několika autových vhazování za sebou.
46'
Tým VfL Bochum poctivou prací šel v první půli za zaslouženým vedením a díky skvělé orientaci proti slabé obraně soupeře v pokutovém území se gólově zadařilo Osterhagovi a Bernardovi.

V nastaveném čase dramatickou zápletku přinesl do utkání skvěle provedenou situací Svanberg, který velmi chytře obhodil vyběhnutého brankáře a stanovil tak skóre první půle na 2:1!
45+2'
45+2'
Žlutá karta pro tým VfL Bochum (Kevin Stöger) za podražení.
45+1'
Wolfsburg právě vstřelil branku!
Po ukázkovém pasu, i když celá situace zaváněla ofsajdem se z ničeho nic za obranou soupeře objevil MATTIAS SVANBERG a velmi šikovně si obhodil vyběhnuvšího brankáře a ukázkově tedy snižuje na 2:1! Asistence: Jonas Wind.
44'
Asano chtěl zavařit obraně soupeře, jenže od svých spoluhráčů marně čekal na přesnou nahrávku.
42'
Narážečka Baku s Černým k ničemu nebezpečnému nevedla, pouze zajistila na okamžik pěkný umělecký dojem.
40'
Hráči Wolfsburgu zatím předvedli v první půli velmi slabý výkon a to při vší úctě proti nim nestojí příliš kvalitní soupeř. Jakoby vůbec nechtěli navázat na výhru proti Lipsku.
39'
Na centr Stögera z rohu v pokutovém území nejvýše vyskočil obránce BERNARDO a umístil jej naprosto přesně k levé tyči – 2:0! Asistence: Kevin Stöger.
39'
Po jeho sraženém centru bude zahrávat rohový kop Kevin Stöger.
38'
Kapitán VfL Bochum Anthony Losilla parádním projektilem trefuje pravačkou pouze levou tyč!
36'
Žlutá karta pro tým VfL Bochum (Matúš Bero) za faul.
36'
Matúš Bero si po zásahu do kotníku soupeře přípíše v této sezóně třetí žlutou kartu.
35'
Po centru z přímého kopu hlavička padajícího Bernarda nemohla zaskočit brankáře Casteelse.
34'
Tento zápas se pomalu začíná drolit do velkého množství osobních soubojů.
33'
Centr Astera Vranckxe zprava je příliš snadnou kořistí pro připraveného brankáře Riemanna.
32'
Ani signál po rozehrání rohu hráčům v oranžových dresech nebyl nic platný, soupeř ho měl lehce přečtěný a ihned získal balon do své moci.
32'
Střela Jonase Winda byla soupeřem úspěšně zablokována na další rohový kop Wolfsburgu.
31'
Osterhage u levé postranní čáry neměl komu předat míč ze svých spoluhráčů, jelikož všichni byli v daný moment hry úspěšně hlídáni soupeřem.
29'
Daleký centr z levé strany nalezl hlavu Hofmanna jehož nedůraznou hlavičku hravě pochytal brankář Casteels.
28'
Přímý kop domácích bude rozehrávat Kevin Stöger po předchozím faulu obránce Lacroix.
27'
Až přílišný důraz do osobního souboje ve středu hřiště vložil obránce Zesiger.
27'
Hráči Wolfsburgu přišli o míč daleko před pokutovým územím soupeře.
26'
Lovro Majer to zkusil další jedovatou střelou ze střední vzdálenosti, ta však nemohla přes dobře postavený obranný val soupeře proniknout.
24'
Střelu z hlavy Maxence Lacroix s jistotou lapil do svých rukavic brankář Riemann.
23'
Z rohového kopu Wolfsburgu nic nebezpečného před brankou Riemanan nevzniklo.
23'
Václav Černý sice neuspěl v souboji jeden na jendoho, je z toho po zásahu obránce alespoň rohový kop pro Wolfsburg.
21'
Žlutá karta pro tým VfL Wolfsburg (Aster Vranckx) za přílišnou hrubost.
19'
A je to tady! Po vyhraném hlavičkovém souboji v pokutovém území prodloužil balon patičkou za sebe Losilla, míč si našel PATRICK OSTERHAGE perfektní zasekávačkou nechal projet kolem sebe skluzujícího obránce a utešenou střelou posílá VfL Bochum do zaslouženého vedení – 1:0! Asistence: Anthony Losilla.
18'
Rohový kop rozehráli hráči Bochumi pouze nakrátko.
17'
Patrick Osterhage vybojoval další roh pro tým VfL Bochum.
16'
Nebezpečnou malou domů stihl brankář Casteels odehrát pouze těsně před svou brankovou čárou! Opakovaně to vypadá, že se hráči Wolfsburgu snaží o dosažení vlastní branky.
15'
Rohový kop bochumských od levého rohového praporku končí následně pouze zablokovaným hlavičkovým pokusem vevnitř pokutového území.
14'
Velmi komplikovanou rozehrávku Wolfsburgu nedokázal patřičně potrestat svým centrem Gamboa.
13'
Centr zleva v prázdném pokutovém území nalezl pouze osamoceného brankáře Casteelse.
11'
Levou stranu hřiště před sprintujícím Asanem v poodbě včasného odkopu balonu prefektně ovládl obránce Jenz.
9'
Losilla šel do souboje ve kterém přišel o míč šlapákem, sudí překvapivě píská faul Vranckxovi.
8'
Wolfsburg do nepříliš blízko vzdáleného města soupeře přijela podpořut početná enkláva fanoušků odhadem cca kolem čtyř stovek.
7'
Na levé straně hřiště vletěl do ofsajdové pasti Takumo Asano.
5'
Baku předvedl dobrou akci po pravé straně hřiště, předložil balon do středu hrací plochy, kde Lovro Majer z otočky svým projektilem míjí branku, kterou hlídá Riemann.
4'
Útok veden středem hřiště narazil do předem zformované a připravené obrany Wolfsburgu.
3'
Ve středu hřiště ve vzdušném souboji zcela jasně lépe prospěli hráči bochumského klubu.
2'
Tuto absenci dokázal vynahradit obránce Bernardo jenž zastavil pronikající útok hostí, jenž dokázal přečíslit oslabeného soupeře.
1'
Strašlivou chybu Wolfsburgu ve středu hřiště nedokázal nikdo z bochumských postrestat, naopak se mimo hru kvůli drobnému zranění ocitl Hofmann.
1'
VfL Bochum bude hrát v tmavě modrých dresech. Soupeř z Wolfsburgu se představí v netradiční oranžové.

VfL Bochum: Riemann – Gamboa, Mašović, K. Schlotterbeck, Bernardo – Bero, Losilla, Osterhage, Stöger – P. Hofmann, Asano.
Náhradníci: Thiede – Passlack, Kwarteng, Wittek, Antwi-Adjei, Oermann, Paciência, Daschner, Broschinski.
Trenér: Thoams Letsch

VfL Wolfsburg: Casteels – Zesiger, Jenz, Lacroix – Rogério, Vranckx, Svanberg, Baku – Majer, Černý – Wind.
Náhradníci: Pervan – Paredes, Gerhardt, Fischer, Maehle, Kamiński, Tomás, Cozza, Amoako.
Trenér: Niko Kovać

Rozhodčí: Schröder – Grudzinski, Neitzel.
Předpokládané absence:

VfL Bochum

Bero, Esser, Soares, Tolba (všichni poraněné koleno)
Oermann, Orděc, Osei-Tutu (všichni svalové zranění)
Mousset (zranění Achillovy šlachy)

VfL Wolfsburg

Lange, Wimmer (oba poranění kotníku)
L. Nmecha (poranění kolena)
Bornauw (svalové zranění)
VfL Bochum naopak neprohrála již čtyřikrát v řadě, ale bilance (1 – 3 – 0) není rozhodně nijak oslnivá. Jednalo se totiž o soupeře od třináctého místa níže. Nicméně to aspoň potvrdilo, že Bochum nehodlá ztrácet body se svými nejbližšími konkurenty. Nicméně zápas s Wolfsburgem by měl být trochu jiný kvapík.
VfL Wolfsburg překvapivě ane zcela zaslouženě utnul svou sérii dvou měsíců bez výhry v Bundeslize. Tento tým sice nebyl lepší než RB Lipsko, ale z minima dosáhlo totálního maxima. Dobré naladění by tomuto družstvu mohlo zůstat, vzhledem k vzájemným utkáním z minulé sezóny a také větší individuální kvalitě jednotlivých hráčů.
VfL Bochum (14) přivítá doma na svém hřišti mírně favorizovaný VfL Wolfsburg (8). Oba soupeře dělí pouze šest bodů.

Vzájemná utkání 2022/23:

VfL Bochum – VfL Wolfsburg 1:5 (0:3)

Branky: 68. Broschinski – 10. a 56. Svandberg, 21. Kamiński, 33. Wimmer, 77. Waldschmidt

V 77. minutě neproměnil penaltu Wind (Wolfsburg).

ŽK: 21. Stöger, 31. Mašović, 37. Antwi-Adjei – 24. Wimmer, 80. Guilavogui, 84. van de Ven

VfL Wolfsburg – VfL Bochum 4:0 (2:0)

Branky: 27. a 58. F. Nmecha, 35. Baku, 80. Wind

ŽK: 24. Bornauw – 57. Heintz
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.