Bundesliga - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lipsko : Wolfsburg - 13. dubna 2024   15:30

Lipsko
13' Olmo (X. Schlager) • 68' Šeško (Simons) • 81' Openda (Olmo)
3:0
(1:0)
Lipsko
Gulácsi – Simakan (79. Klostermann), Orbán (C), Lukeba, Henrichs – Haidara (86. Bitshiabu), X. Schlager (76. Seiwald) – Olmo, Simons – Openda (86. Elmas), Šeško (76. Baumgartner).
Blaswich – Kampl, Lenz.
Dingert – Kempkes, Kimmeyer – Dankert.
Red Bull Arena, Lipsko
Wolfsburg
Pervan – Bornauw, Jenz (55. Svanberg), Zesiger – Fischer (66. Maehle), Vranckx, Arnold (C), Gerhardt – Baku (78. Tomás), A. Sarr (55. Majer) – K. Behrens (78. Wind).
Klinger – Paredes, Kamiński, Černý.

Děkuji vám za pozornost, přeji pěkný zbytek víkendu a všem Alešům všechno nejlepší k svátku!

Fauly: 12:7
Tohle byly pro domácí Lipsko velmi snadno získané tři body do tabulky. Wolfsburg sice utkání začal celkem aktivně, ale nevytvořil si vůbec žádnou šanci, naopak domácí rychle udeřili zásluhou Daniho Olma. Zbytek první půle pak nebyl příliš zajímavý ani z jedné strany, a tak alespoň ve druhé části byly k vidění další dvě úspěšné akce Red Bulls. Mimoto hosté snad až na dva případy skutečně téměř žádnou práci Péteru Gulácsimu v bráně nezpůsobili, a tak si Lipsko v klidu závěr zápasu pohlídalo.
90+6'
90+5'
Ještě asi naposledy hosté operovali s míčem na útočné polovině a vyprodukovali hlavičku Jonase Winda, ten ale netrefil bránu.
90+4'
Nepřesnost při zakládání akce domácích ještě zdarma věnovala vhazování hostům, kteří ale nepovedeným prostrčením za obranu zase Lipsku míč vracejí.
90+3'
Domácí ještě nemají dost, zase rozeběhli rychlou akci po levé straně, nakonec ale o balón přicházejí.
90+2'
A žlutou kartu dostává za protesty i hlavní trenér Lipska Marco Rose.
90+1'
Xavi Simons (RBL) se rozeběhnul do dalšího protiútoku a při obíhání Astera Vranckxe upadnul, tentokrát však mladý rychlík Lipska dostává žlutou kartu za simulování.
90'
Simons s Olmem mají očividně i v 90. minutě dostatek energie na přesprintování téměř celého hřiště. Dani Olmo po naznačení střely ve vápně zaseknul na levačku, následnou střelu hezky vytáhnul Pavao Pervan.
89'
Tiago Tomás si to namířil směrem k šestnáctce Lipska, o míč ho ale připravil skvěle načasovaný a přesně provedený zákrok jednoho z vracejících se obránců.
88'
Lovro Majer vůbec nepochopil chytré prostrčení za obranu od jednoho z jeho spoluhráčů. Pro balón si v pohodě doběhl gólman Gulácsi.
87'
Red Bulls se snadno dostali do soupeřova pokutového území, až v něm začala obrana hostů klást odpor. Vyjádřila ho zblokováním Olmovy střely.
86'
Střídání v týmu RB Lipsko:
ze hřiště odchází Amadou Haidara, přichází El Chadaille Bitshiabu,
ze hřiště odchází Loïs Openda, přichází Eljif Elmas.
85'
Mattias Svanberg (WOF) dostává žlutou kartu za to, že při návratu trochu neohrabaně zezadu zastavil Xaviho Simonse.
84'
Hosté si v obraně pomalu předávají míč, ani jeden z nich jako by s ním ani hrát nechtěl.
83'
Nyní už to bude jasně vidět, že zápas se pouze dohraje, žádný zvrat nelze očekávat.
81'
Lipsko právě vstřelilo branku!
A teď už to bude definitivní, protože po Olmově přihrávce se na ose hřiště kolem Sebastiaana Bornauwa šikovně vytočil LOÏS OPENDA. Ani tahání za dres zezadu ho nevyvedlo z rovnováhy, a tak Openda přesvědčivě zakončil k levé tyči.
80'
Od druhého gólu Lipska hostující tým nevypadá, že by ještě mohl někde najít energii a motivaci ke snaze se zápasem něco udělat.
79'
ze hřiště odchází Mohamed Simakan, přichází Lukas Klostermann.
78'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg:
ze hřiště odchází Bote Baku, přichází Tiago Tomás,
ze hřiště odchází Kevin Behrens, přichází Jonas Wind.
78'
Mohamed Simakan měl před sebou na pravé straně spoustu volného prostoru, a tak si balón dovedl až do šestnáctky, kde jeho tvrdou střelu musel likvidovat Pavao Pervan. Vyrazil ji ale jen k Benjaminu Henrichsovi, jehož hlavička končí mimo bránu.
77'
Střídání a poměrně časté přerušování v posledních minutách zase hru zpomalilo, což vyhovuje jednoznačně domácímu Lipsku.
76'
ze hřiště odchází Xaver Schlager, přichází Nicolas Seiwald,
ze hřiště odchází Benjamin Šeško, přichází Christoph Baumgartner.
75'
Benjamin Šeško se dostal ještě k jedné nebezpečné hlavičce, protože centr z levé strany se snášel přímo k němu. Domácí útočník ale bránu přestřelil, což byla jeho poslední akce v dnešním utkání.
74'
Nyní to hosté zkoušeli zleva, ale nepřesná přihrávka se kutálí do náručí Pétera Gulácsiho.
73'
Rozhodčí ještě cosi hráčům vysvětloval a Gulácsi samozřejmě s rozehrávkou volného přímého kopu nijak nespěchal.
72'
Na druhé straně to Wolfsburg konečně sehrál dobře, z pravé strany se dostal k velmi nebezpečnému nákopu před bránu po zemi. Domácí obrana se štěstím odolala, ale pravděpodobně tomu celému předcházel ofsajd hostů.
71'
Domácí se vydali do dalšího podobného protiútoku, jenže tentokrát se Šeškovi v pokutovém území balón zamotal pod nohy.
70'
Hosté teď musejí pochopitelně ještě více otevřít hru a vysunout napadání, které jim nyní přináší alespoň rohový kop.
68'
Domácím zase stačila jen krátká nepozornost domácí obrany a je z toho jejich druhý gól! Xavi Simons vyvezl balón po ose hřiště a na útočné polovině ho posunul do běhu BENJAMINU ŠEŠKOVI. Ten se dlouho nerozpakoval a ještě před vápnem vystřelil přes obránce, míč zamířil k levé tyči. Asistence: Xavi Simons.
67'
Další slušnou příležitost měl Yannick Gerhardt, protože Castello Lukeba totálně zazdil rozehrávku po zemi. Gerhardtova rána ale přeletěla Gulácsiho bránu.
66'
ze hřiště odchází Kilian Fischer, přichází Joakim Maehle.
65'
Znovu míč dvakrát letěl blízko před branku, hostující útočníci tam však byli pokrytí. Rozehrávat bude Péter Gulácsi.
64'
První rohový kop se hostům příliš nepovedl, ale ihned si střihnou repete.
63'
A opravdu se tak stalo, jeden z hostů sice odvrátil nakopnutý balón z hranice pokutového území, ale Maximilian Arnold se z voleje opřel do tvrdé rány, kterou Gulácsi těsně vyrazil zpod horní tyče.
62'
Mohlo by se to změnit po standardní situaci, kterou budou hosté zahrávat kvůli faulu Schlagera na Behrense.
61'
Hosté zase trochu vytáhli presink, ale už máme za sebou hodinu hry a Gulácsi neměl téměř žádnou složitou práci.
60'
Nyní naopak Arnold příliš složitou situaci neměl, ale tragickým přenesením hry pořádně prohnal jednoho ze svých spoluhráčů na levé straně.
59'
Maximilian Arnold měl poměrně složitou situaci na vlastní polovině, kde ho trochu zachránil faul od jednoho z napadajících hráčů Lipska.
58'
Další snaha Die Wölfe v útoku končí neúspěchem, hostující hráči totiž nejsou sehraní při nábězích. I když se tedy dostanou k zajímavému centru, většinou před bránou nikdo není.
57'
Domácí se jednoduchým způsobem dostali k rohovému kopu. Ten posílali z pravé strany na přední tyč, kde byla připravena obrana Wolfsburgu.
56'
Arnold to zakrátko zkoušel podruhé z téměř totožné pozice, tentokrát jeho prudká rána skončila v náručí Pétera Gulácsiho.
55'
ze hřiště odchází Amin Sarr, přichází Lovro Majer,
ze hřiště odchází Moritz Jenz, přichází Mattias Svanberg.
54'
Maximilian Arnold na druhé straně chtěl ukázat své schopnosti tvrdou střelou, která však těsně minula Gulácsiho bránu.
53'
Xavi Simons si nalevo povodil Arnolda a sice pak vysoký balón poslal za bránu, avšak udělal to velmi efektní rabonou.
51'
Spolupráci se Simonsem při rychlé akci řešil Benjamin Šeško přízemním nákopem před bránu, kam dobíhal Dani Olmo. Pavao Pervan se ovšem natáhl a těsně před Olmem balón zachytil.
50'
Po Sarrově hezké patičce se k centru z levé strany přihnal Yannick Gerhardt, jenž nenašel vůbec nikoho ze svých spoluhráčů.
49'
Amadou Haidara nestihl míč u pravé tyče, před ním ho hostující obrana odklidila daleko od Pervanovy brány.
48'
Balón drží domácí, jejichž zadní řada si ho v klidu předává na vlastní polovině.
47'
Hosté rozehrávali až od brankáře Pervana, dál než za půlicí čáru se však nedostali.
46'
Simons zůstal na zemi po skluzu, kterým ho o balón okradl Sebastiaan Bornauw. Podle rozhodčího ale o faul nešlo, navíc z opakovaných záběrů bylo vidět, že Bornauw zasáhl míč.
46'

Fauly: 5:6
Zápas začal odvážnou hrou outsidera z Wolfsburgu, který velmi aktivní hrou moc nepouštěl k míči favorizované domácí. Těm ovšem stačila jediná rychlá akce Daniho Olma zakončená skvěle umístěnou střelou a bylo to 1:0. Od té doby se hrál takový klidný fotbal, ze kterého postupně hosté přestali cokoli mít, nicméně ani domácí se nedostali k dalším vyloženým šancím. Doufejme tedy, že druhý poločas přinese více zajímavých situací.
45+4'
45+4'
A byla z toho hlavička Mohameda Simakana, která skončila jen těsně mimo bránu, ale gólman by ji neměl.
45+3'
Při skvělé kombinaci domácí chtěli využít rychlost Xaviho Simonse, po jehož akci budou zahrávat ještě jeden rohový kop.
45+2'
Domácí si pochopitelně dávají načas s rozehrávkou od brány.
45+1'
Jen co jsem dopsal zprávu o absenci protihry ze strany Wolfsburgu, byl tady jeho povedený útok po pravé straně. Behrens se sice uvnitř vápna nedostal k zakončení, ale po zmatcích domácí obrany to zkusil Kilian Fischer, jenž přestřelil bránu.
45'
Další vysoký balón domácích po ose hřiště dopadl do náručí hostujícího gólmana, nicméně Wolfsburg teď nedokáže generovat vůbec žádnou protihru.
44'
Po Simonsově nabídce se někdo z domácích v nepřehledné situaci dostal k hlavičce, která nebyla dostatečně razantní na to, aby překonala pozorného Pervana.
43'
Simonsova průniková přihrávka kousek nad zemí zasáhla Vranckxovu ruku, ale v akci pokračoval Loïs Openda, jenž vybojoval rohový kop.
42'
Několikrát už to vypadalo, že Red Bulls v levém rohu přijdou o míč, ale nakonec se ke tvrdé střele dostal Dani Olmo. Jeho pokus však dobře zblokoval jeden z obránců.
41'
Přetažený centr sice skončil u domácích, ti se však nedostali k pořádnému zakončení.
40'
Opendovi se centr z levé strany příliš nepovedl, i tak ho ale Zesiger pro jistotu odklízí za bránu, protože nebezpečně situaci zavíral u pravé tyče Simakan.
39'
Míč zase přebírá Lipsko a nutno říci, že poslední minuty moc zajímavého dění nepřinášejí.
38'
Zesigerovo ošetření chvíli trvalo, a tak se zdržela i rozehrávka hostujícího celku.
37'
Nyní pro změnu zůstává na zemi Cédric Zesiger, jemuž Olmo při vlastní snaze prodrat se před bránu šlápnul na nohu.
36'
Z rohového kopu domácí nevytěžili vůbec nic, následně po gólmanově výkopu byl uprostřed trávníku při výskoku nějak nepříjemně zasažen Kevin Behrens.
35'
Moritz Jenz (WOF) dostává žlutou kartu za zákrok na Simonse, k němuž došlo už před chvílí, avšak až nyní se k němu sudí vrátil.
34'
Načechraný oblouček Mohameda Simakana odehrál trochu dezorientovaný Kilian Fischer hlavičkou na rohový kop.
33'
Dani Olmo se na polovině hřiště krásně uvolnil a dokázal propašovat riskantní pas před šestnáctku na Benjamina Šeška. Tomu se ovšem nepovedl první dotek, takže míč odskákal ke gólmanu Pervanovi.
32'
Alespoň na chvilku se hosté podívali na útočnou polovinu, jenže je ihned vyhnali rychle přistupující hráči Lipska.
31'
Pomalé přihrávky tří obránců v zelených dresech teď působí bezradně, nikdo ze spoluhráčů před nimi jim totiž nenabídl nějaký zajímavý náběh.
30'
Hned za půlící čarou ale narážejí na dobře rozestavené bránící hráče Wolfsburgu, kteří podle statistik první půlhodinky drží míč celkově více než domácí.
29'
Red Bulls celkem pochopitelně nepospíchají s rozehrávkou volného přímého kopu, snaží se hru zase trochu uklidnit.
28'
Teď se tedy víc nehraje než hraje, při obranném zákroku byl faulován Loïs Openda. Tentokrát z toho už alespoň není žádná karta.
27'
A hned o chvilku později sudí trochu vyrovnává penalizace žlutou kartou pro Xavera Schlagera (RBL) za útočný faul.
25'
Hostům se rozhodnutí sudího nelíbilo, a tak ihned dostává žlutou kartu také Kevin Behrens (WOF) za nějaké nemístné připomínky.
25'
Ani první roh Wolfsburgu však nebyl úspěšný, naopak po něm neúmyslně, ale celkem nebezpečně, fauloval Kilian Fischer (WOF) Benjamina Henrichse. Fischer za to dostává žlutou kartu.
24'
Místo nějaké šance Lipska z toho však byl rychlý protiútok hostů, kdy při návratu Castello Lukeba trochu krkolomně odkopl míč za svou bránu.
23'
Ke střele z ne úplně jednoduché pozice se odvážil Loïs Openda, díky kterému budou domácí zahrávat první dnešní rohový kop.
22'
Simons s balónem přeběhl středem pořádný kus hřiště, před šestnáctkou hledal napravo Mohameda Simakana. Tomu se ale míč zamotal pod nohy a poté domácí krajní bek fauloval.
21'
Hráči Wolfsburgu se snaží aktivně napadat, díky čemuž získávají alespoň vhazování téměř v pravém rohu.
20'
Aster Vranckx si tělem hezky pokryl míč nedaleko za půlicí čarou, jenže pak se unáhlil s pokusem přenést hru vzduchem doprava. Tam nabíhal Kilian Fischer, Vranckxův pas na něj ale nebyl přesný.
19'
Tam nyní balón dlouho neudrželi, protože Xavi Simons se kličkami neprodral z levé strany do šestnáctky.
18'
Domácí zase v klidu drží míč na kopačkách, trpělivým postupem se přemisťují na polovinu soupeře.
17'
Kilian Fischer se dostal k hlavičkovému zakončení, jenže to bylo daleko od brány a v hodně složité pozici, takže míč přeletěl horní tyč.
16'
Další souboj Arnolda se Simonsem a další faul domácího mladíka. To se stalo uprostřed hřiště, kde si Xavi Simons počínal nedovoleně při výskoku.
15'
Domácí uklidňují hru, po vstřeleném gólu se jim určitě bude hrát lépe.
13'
Jak málo času a prostoru stačí DANIMU OLMOVI? Po vhazování s levé strany útočné poloviny mu Xaver Schlager přihrál na střed a Olmo z rychlé otočky okamžitě pálil. Bylo to poměrně daleko od brány, ale přesně umístěná střela zapadla do sítě. Asistence: Xaver Schlager.
12'
Hostům nevyšla další snaha dostat se do vápna soupeře, ale začátek zápasu z jejich strany nevypadá vůbec špatně.
11'
Xavi Simons u středového kruhu šel pro míč až příliš aktivně a nepříjemně fauloval kapitána hostů Maximiliana Arnolda.
10'
Bote Baku zřejmě při outovém vhazování přešlápl, protože rozhodčí hru přerušil a vrátil míč Lipsku.
9'
Nepovedený nákop domácích sbírá Pavao Pervan, jenž příliš nezahálí s dalekým rozehráním k půlící čáře.
8'
A také se asi bude hrát tvrdě, což pocítil Dani Olmo, když byl faulovaný u krajní čáry na vlastní polovině.
7'
Hraje se od úvodu ve slušném tempu, Kevin Behrens posílal zprava další nebezpečný balón před bránu, kde však nyní nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.
6'
Na druhé straně to teď rychle sehrálo Lipsko, jehož Benjamin Šeško přetlačil obránce a vypustil utaženou střelu, která jen o kousíček minula levou tyč brány. Pavao Pervan na ni ale vůbec nestihl reagovat.
5'
A byla tady první střela dnešního utkání, pro kterou si na osu hřiště seběhl Yannick Gerhardt. Po hezkém přiťuknutí zprava pálil z hranice pokutového území, jenže mířil přesně do náručí Gulácsiho.
4'
Zatím se Wolfsburg k zakončení nedostal, ale dobrou prací nepouští soupeře k balónu.
3'
Nyní se zase hosté poprvé dostali k útočné kombinaci, Yannick Gerhardt od levé krajní čáry posílal směrem do šestnáctky prudký přízemní centr, který domácí obrana v pohodě zlikvidovala.
2'
Po Simakanově vhazování z pravé strany si domácí několikrát rychle přihráli, ale dál směrem k bráně Pavao Pervana se nedostali.
1'
Domácí poprvé zkusili náběh na útočnou polovinu, odkud hosté míč vrátili až k Péteru Gulácsimu.
1'

RB Lipsko: Gulácsi – Simakan, Orbán (C), Lukeba, Henrichs – Haidara, X. Schlager – Olmo, Simons – Openda, Šeško.
Náhradníci: Blaswich – Bitshiabu, Klostermann, Elmas, Kampl, Baumgartner, Lenz, Seiwald.
Trenér: Marco Rose.

VfL Wolfsburg: Pervan – Bornauw, Jenz, Zesiger – Fischer, Vranckx, Arnold (C), Gerhardt – Baku, A. Sarr – K. Behrens.
Náhradníci: Klinger – Majer, Paredes, Kamiński, Svanberg, Maehle, Černý, Wind, Tomás.
Trenér: Ralph Hasenhüttl.

Rozhodčí: Dingert – Kempkes, Kimmeyer – Dankert.

VfL Wolfsburg

Wolfsburg zažívá svou nejhorší sezonu od roku 2018, kdy musel o setrvání v Bundeslize bojovat v baráži. Setrvání nakonec nemá jisté ani letos, a to kvůli příšerné bilanci ve druhé polovině ročníku. Die Wölfe totiž v kalendářním roce 2024 vyhráli pouze jedno ze dvanácti soutěžních utkání, a tak jsou nyní s 28 body na 14. místě. Náskok na barážovou pozici mají už jen pět bodů a v úplně posledním kole budou hrát proti Mohuči, která aktuálně právě na této pozici je. Pokud tedy do té doby Wolfsburg nenasbírá žádné další body, mohl by pro něj poslední zápas sezony být dost perný.

RB Lipsko

Lipsko se nadále přetahuje s konkurenčním Dortmundem o pozici zajišťující účast v příštím ročníku Ligy mistrů. Minulý týden se tento boj zase srovnal, protože Dortmund prohrál se třetím Stuttgartem, zato Lipsko si přesvědčivě poradilo s Frankfurtem 4:1. To zařídil parádním výkonem Loïs Openda, jenž si v zápase připsal dva góly a dvě asistence. Aktuálně tak právě Red Bulls drží onu ceněnou 4. příčku, ale před Borussií Dortmund jsou pouze díky lepšímu skóre, oba týmy mají shodně po 53 bodech. Lze tedy očekávat, že se tento souboj rozsekne až ve vzájemném utkání 27. dubna.

[BUN] Freiburg – Lipsko 1:4
[BUN] Lipsko – Mohuč 0:0
[BUN] Kolín n. R. – Lipsko 1:5
[BUN] Lipsko – Darmstadt 2:0
[LM] Real Madrid – Lipsko 1:1
Zdravím všechny fanoušky německého fotbalu! Do konce bundesligové sezony zbývá šest kol, v tom dnešním se spolu střetnou RB Lipsko a VfL Wolfsburg.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.