Copa America - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brazílie : Venezuela - 13. června 2021   23:00

Brazílie
Brazílie
23' Marquinhos  • 64' Neymar  • 89' Gabriel (Neymar)
3:0
(1:0)
Venezuela
Venezuela
Brazílie
Alisson – Danilo, Militao, Marquinhos, Lodi (46. Sandro) – Casemiro (C), Fred (86. Fabinho) – Richarlison (65. Gabriel), Paquetá (46. Ribeiro), Neymar – Jesus (86. Vinícius Júnior).
Esteban Ostojich (URU)
Estádio Nacional de Brasília, Brasília
Venezuela
Graterol – Alex González (90+2. R. Hernández), Cumana, Martínez, Mago – Manzano (77. Celis), Martínez, J. Moreno, La Mantía, Cásseres Jr. (84. Castillo) – Aristeguieta (C) (77. Córdova).
Faríñez, Romero – Castillo, Celis, Córdova, R. Hernández, Murillo.

Z mé strany je to pro tento zápas už vše. Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc. Na počtenou!
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 9:2. Rohy: 9:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 11:14.
Tři body v zahajovacím zápase Copa América 2021 patří domácí Brazílii. Ta dnes s přehledem přehrála Venezuelu po výsledku 3:0. Skvělý zápas odehrál především Neymar, který se podílel na všech gólech svého týmu. Nejprve nacentroval do vápna při rohovém kopu, kde se prosadil stoper Marquinhos. Po pauze se trefil v 64. minutě z penalty právě Neymar a v závěru ještě vybídl ke skórování i spoluhráče Gabriela.

Brazilce čeká další utkání na šampionátu 18. června ve 2:00 proti Peru. Venezuela o tři hodiny dříve změří síly s Kolumbií.
90+3'
90+3'
Čestný úspěch Venezuely dnes nepřijde. Ve zřejmě poslední akci zápasu byl pískán útočný faul.
90+2'
Brazilci rozehráli ještě jednu standardní situaci, kterou namířil Neymar směrem na bránu. Bránící hráči ale stačili zareagovat a balón rychle odvrátili.
90+2'
Střídání v týmu Venezuela: ze hřiště odchází Alexander González, přichází Ronald Hernández.
90'
Ještě se budou přidávat tři minuty. Tento čas ale rozhodně nic nezmění na tom, že tři body dnes bude brát Brazílie.
89'
Brazílie právě vstřelila branku!
V závěru utkání přichází ještě jeden úder Brazílie. Domácí si dokonale pohlídali ofsajdovou past a Neymar mířil tváří v tvář brankáři Graterolovi. Dokázal jej oklamat kličkou a poté ještě naservíroval míč GABRIELOVI před prázdnou bránu. 3:0. Asistence: Neymar.
87'
Brazilští fotbalisté táhli další akci levou stranou, ale finální přihrávka do pokutového území v podání Aléxe Sandra se s přesností nepotkala.
86'
Éverton Ribeiro to v souboji pořádně schytal. Inkasoval tvrdý šlapák, ale zřejmě se nyní vše obejde bez karetního trestu.
86'
Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Gabriel Jesus, přichází Vinícius Júnior.
Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Fred, přichází Fabinho.
84'
Střídání v týmu Venezuela: ze hřiště odchází Cristian Cásseres Jr., přichází Edson Castillo.
84'
Neymar s neuvěřitelnou lehkostí proskočil mezi čtyřmi bránícími hráči a poté z hranice šestnáctky zamířil jen těsně vedle. Tohle byla zajímavá možnost k navýšení brazilského vedení.
83'
Venezuela už nemá síly s tímto zápasem ještě něco udělat. Hra stále patří Brazílii.
82'
Neymar na hranici pokutového území ještě stačil udržet míč ve hře, jenže jeho následný centr zamířil ke Graterolovi.
81'
Přímý kop nakonec překvapivě rozehrál Marquinhos, jehož rána z velké dálky zamířila do středu brány, kde byl Joel Graterol připraven.
80'
Luis Mago trefil loktem do obličeje v plné rychlosti rozběhnutého Gabriela. Sudí tak musel jednoznačně tasit další kartu.
79'
Casemiro a Fred působí na středu hřiště jistým dojmem. Mění si míč z kopačky na kopačku a hosté pouze presují.
78'
Do konce zápasu zbývá zhruba patnáct minut. Tempo hry nám trochu opadlo, neboť Brazilci se hlavně snaží držet míč a Venezuela jej v moci nemá.
77'
Střídání v týmu Venezuela: ze hřiště odchází Bernaldo Manzano, přichází Richard Celis.
Střídání v týmu Venezuela: ze hřiště odchází Fernando Aristeguieta, přichází Sergio Córdova.
76'
Alisson teď celkem podcenil centr z pravé strany. Z brány sice vyrazil, ale míč vyboxovat příliš dobře nestačil. I tak ale Brazílie tuto možnost hostů přečkala.
75'
Éder Militao včas zachytil možnost přečíslení v podání hostujícího týmu. Následně založil útočnou akci jeho kolega Marquinhos.
73'
Tite teď usměrňuje své svěřence, aby hráli především v obraně zodpovědně. Brazílie se už rozhodně nikam hnát nemusí.
72'
Gabriel Jesus po kvalitní akci na kraji hřiště hledal Évertona Ribeira, ale jeden z hostujících stoperů dokázal zvládnout defenzivní povinnosti.
71'
V ofenzívě ale hosté příliš dlouho nevydrželi. Taktéž faul vytáhl ze svého rukávu Fernando Aristeguieta. Útočník Venezuely se dnes moc do hry nedostává.
70'
Fred chtěl už už táhnout míč po levém křídle, ale v osobním souboji si počínal nedovoleně. Záložník Manchesteru United tak dál pokračovat nemohl.
69'
Žlutou kartu dostává Bernaldo Manzano (Venezuela).
68'
Hra je v posledních desítkách sekund pořádně rozkouskovaná. To ale domácí Brazílii vůbec mrzet nemusí, když vede o dvě branky.
66'
Gabriel byl na hřišti sotva pár sekund a už si vykoledoval žlutou kartu. Hlavní rozhodčí o ní vůbec nechtěl diskutovat.
65'
Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Richarlison, přichází Gabriel.
64'
K puntíku se dle očekávání postavil NEYMAR, který si do poslední chvíle počkal na první pohyb brankáře Joela Graterola. Gólman Venezuely skočil do strany pravé ze svého pohledu, zatímco Neymar s přehledem umístil balón na stranu opačnou. 2:0.
62'
Danilo předvedl parádní kličku, po které byl ve vápně faulován Yohanem Cumanou. Brazílie bude kopat penaltu!
61'
Richarlison je po dobu celého utkání nesmírně aktivní. To prokázal i nyní, když stačil obejít tři hráče soupeře a poté nabízel míč před bránu. Obrana Venezuely zareagovala.
60'
Brazílie už je opět v útočných pozicích. Tentokrát si za obranu nabíhal Neymar, ale pobídka na něj přesná nebyla.
59'
Těžiště hry se okamžitě přeneslo na stranu, odkud ale Yohan Cumana nenacentroval přesně. Míč skončil v zámezí.
58'
Centr Júniora Morena byl poslán na rohový kop. Venezuela bude mít vůbec poprvé v poločase možnost jej rozehrát.
57'
Neymar poslal do vápna šikovný přízemní centr, který nejprve promáchl Richarlison a následně u zadní tyče vyplaval Éverton Ribeiro. Zakončení v podání posledně jmenovaného ale nepřišlo.
56'
Joel Graterol včas vyběhl z brány, aby stačil ukrýt do rukavic centr ze strany. Obrana hostů se celkem otevřela, ale to Brazilci potrestat nestačili.
55'
Venezuela ale zůstává na balónu a snaží se přenášet hru ze strany na stranu. To se jí i zatím celkem daří.
54'
Cristian Cásseres rozehrál standardní situaci. Nic nevymýšlel, jen poslal do vápna centr. Tam ale hlavou skvěle zapracoval Aléx Sandro.
52'
Kanárci kombinují na útočné polovině. Uvidíme, co v danou chvíli dokáží vymyslet. Obrana Venezuely je už zatažená.
51'
Fernando Aristeguieta si nyní mohl těžko poradit, protože nákop brankáře byl příliš důrazný a zároveň útočník Venezuely byl hlídán třemi hráči Brazílie.
50'
Gabriel Jesus výborně získal míč u lajny a následně pádil vpřed. Při snaze přihrát byl ale faulován, takže rozhodčí Esteban Ostojich musí hostům opět domlouvat.
49'
Neymar ukázal, že umí i levou nohou. Jeho bochánek zakončil hlavičkou Richarlison, jehož rána ale tak o tři metry přeletěla břevno.
48'
Richarlison si opět nabíhal za obranu hostů, ale brankář Joel Graterol v danou chvíli zareagoval rychleji. Míč zalepil do rukavic.
47'
Luis Mago stačil odvrátit nepříjemný centr z pravé strany. Brazilci očividně chtějí začít tam, kde první poločas skončil. Tedy před bránou jejich soupeře.
46'
Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Lucas Paquetá, přichází Éverton Ribeiro.
Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Renan Lodi, přichází Aléx Sandro.
46'
Skončil nám první poločas, který dopadl lépe pro favorizovanou Brazílii. Ta si vytvořila hned několik šancí, ale do střelecké listiny se zatím zapsal jen stoper Marquinhos, jenž skóroval po jednom z rohových kopů. O chvíli později vstřelila Brazílie další branku, ale ta padla z ofsajdu. Statistiky zatím hovoří jasně pro kanárky. Dokáží tento zápas dotáhnout k zisku tří bodů?
45+2'
45+1'
Cristian Cásseres rozehrál rohový kop se spoluhráčem na krátko. Následný prudký centr ale brankář Alisson ukryl v rukavicích.
45'
Nad rámec řádné hrací doby prvního poločasu se budou nastavovat 2 minuty. Je to zcela logické, protože se hned dvakrát ošetřovalo.
44'
Závěr poločasu tráví domácí tým s míčem na kopačkách. Stále platí, že tempo hry jednoznačně kontroluje.
43'
Na hřiště byli přivoláni i zdravotníci, ale oba hráči budou moct pokračovat ve hře. Na nic vážného to nevypadá.
42'
Adrián Martínez se ve vzduchu nepříjemně srazil s Éderem Militaem. Tohle byl velice bolavý moment pro oba zúčastněné.
41'
Danilo neprostřelil poctivě se vracejícího krajního obránce Venezuely. Pro své barvy alespoň získal další výhodu rohového kopu.
40'
Hlavička Fernanda Aristeguiety po standardní situaci pořádně vystrašila Alissona. Zkušený brankář musel být u tyče včas, což s přehledem stačil zvládnout.
38'
První žlutou kartu tohoto duelu viděl Renan Lodi. Krajní obránce se dopustil faulu poblíž vlastního pokutového území.
37'
Richarlison si opět nebezpečně nabíhal za obranu Venezuely a v gólové pozici loboval brankáře Graterola, jenže akci přerušil odmávaný ofsajd.
36'
Pokračuje se ve hře. Zhruba minutu se rozhodčí se svým kolegou radil, ale penalta se pískat nakonec nebude.
35'
Kanárci reklamovali ruku v pokutovém území Venezuely a hlavní arbitr se v tuto chvíli radí s videorozhodčím. Uvidíme, možná se bude kopat penalta.
34'
Rozhodčí si musel vzít míč a hru přerušit, neboť se jej nechtěně dotkl. Brazilci budou rozehrávat ze středu hřiště.
33'
Renan Lodi posílal z levé strany míč do pokutového území, ale podporu Jesuse v danou chvíli neměl. K zakončení se tak Brazílie nedostala.
31'
Tentokrát si Neymar už zpracovával míč v ofsajdovém postavení. Další vzrušení se tak nekonalo.
30'
K vidění byl další velký závar před brankářem Joelem Graterolem. Brazilcům patří tento zápas.
29'
Neymar si parádně stáhl dlouhý nákop ze středu hřiště a velice šikovně si navedl míč do gólové pozice. Balón si přehodil na pravačku, se kterou ale zamířil pár centimetrů vedle tyče. Obránce Adrián Martínez si pořádně oddechl, neboť právě on měl Neymara hlídat.
28'
Také s tímto možným nebezpečím si ale fotbalisté ve žlutých dresech poradili. Venezuela tak bude muset zakládat další akci.
27'
Casemiro raději odvrátil prudký centr hostů co nejdále od brazilské brány. Také Venezuela bude moct zaútočit, neboť ji čeká rozehrávka od rohového praporku.
25'
Už to mohlo být o dva góly! Neymarův centr ze strany propadl k volnému Richarlisonovi, jenž se však ocitl ve zhruba metrovém ofsajdu. Gól sice po doteku druhého jmenovaného padl, ale samozřejmě platit nemohl.
23'
Kanárci se ujímají zaslouženého vedení. Rohový kop Neymara se od těla bránícího hráče odrazil na malé vápno ke stoperovi MARQUINHOSOVI, jehož pohotové zakončení nedalo brankáři Graterolovi žádnou šanci. 1:0.
23'
Adrián Martínez odvedl velmi dobrou defenzivní práci, když dokázal zastavit přízemní centr Neymara ze strany.
22'
Venezuela zkoušela zahrozit rychlou souhrou na levé straně, jenže zastavil ji zdvižený praporek pomezního rozhodčího.
21'
Akce Brazilců po pravém křídle byla zastavena. Svěřenci kouče Titeho se tak musí spokojit pouze s autovým vhazováním.
20'
Ve vlastním vápně kralovali hosté, kteří stačili balón daleko odvrátit. Střelu z úctyhodné vzdálenosti posléze vyslal Danilo, avšak Joel Graterol si tuto pumelici pohlídal.
19'
Neymar to zkusil přízemní střelou z velké vzdálenosti. Dožadoval se zisku rohového kopu a rozhodčí mu v tuto chvíli vyhověl.
18'
Pro kop od rohového praporku si ale bez větších potíží došel liverpoolský brankář Alisson.
17'
José Andrés Martínez udělal několik rychlých kroků a dokázal si tělem poradit s obráncem Lodim. Pro svůj celek nakonec vybojoval rohový kop, což Venezuele vyhovuje.
15'
Brazilci znovu získali míč a také tentokrát to zkoušeli levou stranou, kterou ovládá Neymar. Přihrávka do pokutového území ale zamířila do rukavic Joela Graterola.
14'
Po nepřesné přihrávce hostů do útočných pozic se do hry zapojil i brankář Alisson.
13'
Ani Bernaldo Manzano se teď rozhodně nemůže smát. Při souboji s Paquetou inkasoval tvrdý úder zezadu. Začalo se rozhodně ostře.
12'
Na trávníku zůstal ležet Fernando Aristeguieta. Vypadá to, že chvíli bude potřebovat lékařské ošetření.
11'
K hlavičce se dostal Neymar nikým nehlídán na malém vápně. Hvězdný křídelník ale opravdu o pár čísel minul brankový prostor. Třetí šance Brazílie během pár minut.
10'
Rychlý kontr Brazilců táhl Neymar, jenž z levé strany vybídl přihrávkou do běhu Richarlisona. Ofenzivní hráč domácích na balón o kousek nedosáhl, i tak musel Joel Graterol posouvat na roh.
10'
Venezuela ale na začátku desáté minuty otupila tlak a poprvé v duelu si užívá míče na delší dobu.
8'
První zajímavá příležitost domácích! Neymarův roh prodlužoval k zadní tyči Richarlison. Míč minul tyč jen o kousek a navíc dobíhajícímu hráči chybělo taktéž pár centimetrů.
8'
Zásluhou Neymara budou fotbalisté ve žlutém kopat svůj první rohový kop v utkání.
7'
Před dotírajícím Jesusem raději brankář Joel Graterol poslal míč do autu. Brazílie pomalu ale jistě utahuje šrouby.
6'
Marquinhos neměl před sebou volný prostor, a proto při postupné kombinaci zvolil přihrávku do strany na spoluhráče Danila.
6'
Obrana hostů dokázala situaci zvládnout, nicméně Brazilci stále obléhají území okolo brány soupeře.
5'
Kanárci rozehrají standardní situaci z levé strany, kterou si pochopitelně vezme na starost Neymar.
4'
Neymar u půlící čáry zbytečně dlouho kličkoval. O balón nakonec přišel důslednou prací Josého Andrése Martíneze. Venezuelský hráč ale poté mezi třemi hráči Brazílie nic kloudného nevymyslel.
3'
Richarlison si šikovně nabíhal do pokutového území, ale tvrdou přihrávku ze strany nezalepil na svou nohu. Následně bude mít práci s odkopem Joel Graterol.
2'
Rozhodčí z Uruguaye musí hned na začátku klidnit jednu situaci. Casemiro se ocitl po faulu na trávníku a rozhodně jde vidět, že Venezuela chce hrát ostře.
1'
S míčem na kopačkách začal hostující tým, který se také vzápětí zmocní prvního autového vhazování.
1'
Oba celky už jsou připraveny na začátek utkání. Brazilci budou hrát ve žlutých dresech, zatímco Venezuela nastupuje v dresech vínově červených.

Brazílie: Alisson – Danilo, Militao, Marquinhos, Lodi – Casemiro (C), Fred – Richarlison, Paquetá, Neymar – Jesus.
Náhradníci: Weverton, Ederson – Sandro, Emerson, Everton, Fabinho, Felipe, Firmino, Ribeiro, Vinícius Júnior, Gabriel, Silva.

Venezuela: Graterol – Alex González, Cumana, Martínez, Mago – Manzano, Martínez, J. Moreno, La Mantía, Cásseres Jr. – Aristeguieta (C).
Náhradníci: Faríñez, Romero – Castillo, Celis, Córdova, R. Hernández, Murillo.

Rozhodčí: Esteban Ostojich (URU).
Poslední vzájemný zápas odehrály oba celky v listopadu minulého roku v rámci kvalifikace o MS 2022. Brazílie potvrdila roli favorita a duel díky brance Roberta Firmina vyhrála 1:0. Předtím však s Venezuelou jen remizovala, a to na minulém kontinentálním mistrovství.

VENEZUELA

Fotbalisté Venezuely rozhodně nepatří mezi favority tohoto šampionátu. Nikdy v historii nezískali na turnaji Copa América medaili, přestože v roce 2011 se dostali až do zápasu o bronzové medaile. Na uplynulém turnaji Venezuela hrála čtvrtfinále proti Argentině, favorizovanému soupeři ale podlehla poměrem 0:2. Rozhodně ale nezanechala špatnou stopu, neboť v základní skupině uhrála hned 5 bodů, když porazila Bolívii a remizovala s Peru a Brazílií.