EURO U21 -  ONLINE PŘENOS -  Rakousko : Německo - 23. června 2019   21:00

1:1
(1:1)
Německo
Německo
14' Waldschmidt  (Tah)
Rakousko
A. Schlager – Friedl, Danso, S. Posch, Ullmann – Ljubičić (54. Baumgartner), Lienhart (C) – Horvath, X. Schlager, Balič (85. Honsak) – Kalajdzic (77. Grbic).
Treimanis – Gudermanis, Spasjoņņikovs (všichni Lot.))
Německo
Nübel – Klostermann, Tah (C), Baumgartl, Henrichs – M. Eggestein (83. Koch) – Neuhaus (56. Serdar), Dahoud, Öztunali – Waldschmidt, Richter (56. Amiri).

Máme za sebou závěrečný zápas ve skupině B, v němž Rakousko remizovalo s Německem 1:1. A to znamená jediné, po výhře Dánska 2:0 v souběžně hraném zápase nad Srbskem pro Rakušany turnaj končí, Němci naopak se sedmi body ovládli skupinu.

Naši jižní sousedé se však rozhodně nemají za co stydět. V utkání byli lepším týmem, v klíčových chvílích ale selhali. Jako první se prosadilo Německo, když se ve čtrnácté minutě prosadil parádní ránou z dvaceti metrů Gian-Luca Waldschmidt. Rakušané odpověděli za deset minut, nařízenou penaltu proměnil Kevin Danso. Poté měl dvakrát obrovskou šanci ke stržení vedení na stranu Rakouska Kalajdzic, nejprve však proti jeho hlavičce fantasticky zasáhl gólman, podruhé zase nastřelil tyčku.

Druhá polovina zápasu už tolik zajímavého nenabídla. Za zmínku stojí akorát zaváhání kapitána Taha, kterého ale Baumgartner využít nedokázal, neboť Nübel předvedl další výborný zákrok. Rakušané se tak se šampionátem rozloučili remízou, Němci se mohou těšit z postupu do play-off z prvního místa.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
90+5'
90+4'
Místo toho ovšem přišel tvrdý projektil na druhé straně v podání Dahouda. Tohle už si němečtí fotbalisté pohlídají.
90+3'
Po dlouhém nákopu Schlagera si v halvičkovém souboji pomohl Adrian Grbic faulem. Naši jižním sousedům zbývá ještě čas na poslední útok.
90+2'
Po přihrávce z pravé strany mohl do poloodkryté brány zakončovat Levin Öztunali. Na poslední chvíli se však do rány obětavě vrhl Kevin Danso.
90+1'
Gian-Luca Waldschmidt místo, aby se snažil jít do zakončení, otočil hru a vrátil balón záložníkům. Němci šetří, kde se dá.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby čtyři minuty.
89'
Centr Honsaka z levé strany žádné ohrožení branky nepřinese. S přehledem si pro něj totiž vyběhl Alexander Nübel.
88'
Rakušané se ještě snaží, do zahuštěné obrany je ale velmi těžké se prokousávat. Philipp Lienhart navíc zkazil kombinaci nepřesným nákopem na Friedla.
87'
Nyní už to ale Benjamin Henrichs se zdrženlivostí přehnal. Za dlouhé otálení s autovým vhazování je dalším potrestaným hráčem.
86'
Němci se už nikam neženou. Pochopitelně, remíza jim stačí k zisku prvního místa ve skupině.
85'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Husein Balič, přichází Mathias Honsak.
84'
Skvělá práce Baumgartnera ke gólu nevede, avšak alespoň je tu šance zahrozit z rohového kopu.
83'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Maximilian Eggestein, přichází Robin Koch.
83'
Suat Serdar ve skluzu tvrdě zasáhl protihráče a je třetím hráčem, jenž v dnešním zápase uviděl z ruky hlavního rozhodčího žlutý kartónek.
82'
S přibývajícím časem se na kopačky Rakušanů vkrádá nervozita vedoucí ke zbytečným chybám. Jednu takovou nyní nedokázal potrestat Maximilian Eggestein.
81'
Na druhé straně zahrozil z brejku Levin Öztunali. Jeho zakončení k bližší tyči ovšem bez problémů lapil Alexander Schlager.
80'
Naivní snaha Huseina Baliče prosadit se mezi trojicí protihráčů. Tohle nemohlo skončit jinak, než ztrátou balónu.
79'
Rakušané posílají do hry dalšího útočníka, neboť musí vstřelit gól. Remíza jim k postupu ze základní skupiny nestačí.
78'
Nadiem Amiri to zkusil napřímo a nechybělo moc. Alexander Schlager ale situaci hlídal, kdyby balón směřoval do branky, chytil by ho.
77'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Sasa Kalajdzic, přichází Adrian Grbic.
76'
Rozhodčí sice odpískal Rakušanům faul, Němci se ale dožadovali ponechání výhody. A není divu, Mahmoud Dahoud už napřahoval ke střele.
75'
Naši západní sousedě vyhodnotili, že se nemá cenu pokoušet o dlouhý centr do vápna, a tak rozehráli pouze na krátko, opět to zkusí kombinačně.
74'
Faul Lienharta přináší Němcům volný přímý kop těsně za polovinou hřiště.
73'
Waldschmidt se pokusil najít svou přihrávkou rozběhnutého Dahouda, pas ale ve skluzu dokázal pro sebe uzmout Maximilian Ullmann.
72'
Kevin Danso nejprve po obranném zákroku naznačoval, že bude muset být vystřídán. Po chvilce si rozhodnutí rozmyslel, ještě to zkusí.
71'
Rakouský gólman dlouhým výkopem posílal do brejku Schlagera, ten ale ve sprinterském souboji nedokázal dohnat kapitána Německa, Jonathana Taha.
70'
Tentokráte centr směřoval do branky. Tam si ovšem své teritorium s přehledem pohlídal Alexander Schlager, jenž míč schoval do náručí.
69'
Nepovedený centr pouze do míst, kde byla převaha hráčů v červeném. Akce však pokračovala a Tah ve finální fázi vybojoval další roh.
68'
Na pravé straně dostal více prostoru než je zdrávo Levin Öztunali. Proti jeho ráně ale obětavě vystartoval Maximilian Ullmann, bude z toho rohový kop.
67'
Stefan Posch na polovině hřiště naprosto zbytečně podrazil Waldschmidta a na hřišti opět vznikají drobné rozmíšky, rychle se ovšem situace vyřešila, může se pokračovat ve hře.
66'
Amirimu se hrubě nepovedla střela. Není divu, když se mu balón v klíčovém okamžiku zamotal mezi nohama. Nakonec z toho však mohla být skvělá přihrávka, Gian-Luca Waldschmidt už ale balón stíhal na hrací ploše marně.
65'
Rakušané jakoby na chvíli chtěli zklidnit hru. Kevin Danso měl hodně prostoru, místo rozehrávky dopředu ale z poloviny hřiště poslal dlouhou malou domů brankáři.
64'
Naši jižní sousedé se pokusili, podobně jako soupeř, o konstruktivní rozehrávku. NArazili však velmi brzy, přihrávku Schlagera zachytil Baumgartl.
63'
Maximilian Eggestein měl štěstí, že nyní rozhodčí odpískal faul v jeho prospěch. Jinak by Rakušané šli do velmi nebezpečného přečíslení.
62'
Dlouhý výkop gólmana Levin Öztunali prodlužoval Serdarovi. Tomu k dosažení balón scházel jeden, možná dva kroky.
61'
Po faulu Friedla se mezi hráči strhla drobná rozmíška. Hlavní rozhodčí ale zastavil hrozící potyčku ještě v jejím zárodku.
60'
Máme za sebou hodinu utkání. Stav je stále nerozhodný, avšak nemuselo tomu tak být, šanci Baumgartnera ale dokázal skvělým zákrokem pokrýt Alexander Nübel.
59'
Až příliš prudkou nahrávku posílal Baumgartner stojícímu Schlagerovi. Druhý jmenovaný míč úplně minul.
58'
Pěknou přihrávku obdržel na levou stranu Maximilian Ullmann, jeho centr z levé strany ale trefil pouze prvního bránícího hráče.
57'
Obrovské zaváhání Taha mohl využít nově příchozí Christoph Baumgartner. Proti jeho střele ovšem vytasil skvělý zákrok Alexander Nübel!
56'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Florian Neuhaus, přichází Suat Serdar.
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Marco Richter, přichází Nadiem Amiri.
55'
Němci jsou ve druhé půli přeci jen aktivnějším týmem. Jejich kombinační hra ale zatím k žádné větší šanci nevedla.
54'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Dejan Ljubičić, přichází Christoph Baumgartner.
53'
Z toho však nic nebude, ve vzdušeném hlavičkovém souboji zvítězil obránce Timo Baumgartl.
52'
Xaver Schlager byl po lajně nedovoleně zastaven Klostermannem, Rakušané budou zahrávat přímý volný kop.
51'
Centr padl do prostoru, kde byl úplně osamocený Philipp Lienhart. Ten obětavou rybičkou odhlavičkoval míč daleko od vlastního vápna.
50'
Výborné přenesení hry na Henrichse, jenž si sice musel tošku odcouvat, avšak míč zpracoval, následně předal Dahoudovi, který pro Němce vybojoval první rohový kop v utkání.
49'
Lukas Klostermann byl při obranném zákroku tvrdě dohrán Schlagerem. Rozhodčí to zaregistroval a odpískal faul.
48'
Po pravé straně se po lajně pokusil probít Marco Friedl, proti dvojici protihráčů to však měl nesmírně složité, což mělo za následek ztrátu balónu.
47'
Co nám nabídne druhý poločas? Doufejme, že podobně skvělou podívanou, jakou byla úvodní část zápasu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:03.
Skončil první poločas ME do 21 let, v zápase mezi Rakouskem a Německem. Sledujeme fantastický fotbal, hraje se nahoru dolů a nechybí tomu ani branky. Tu první vstřelil ve 14. minutě Gian-Luca Waldschmidt, jenž se z kroku z nějakých dvaceti metrů trefil fantasticky do pravého horního rohu. Rakušané však dokázali rychle vyrovnat. Po faulu brankáře Nübela byla nařízena penalta, kterou proměnil stoper Kevin Danso. Naši jižní sousedé mohli převrátit stav utkání na svou stranu, jenže Sasa Kalajdzic ve svých dvou obrovských šancích selhal. Nejprve ho vychytal Nübel, posléze nastřelil pouze tyč.
45+2'
45+1'
Marco Friedl skvělým centrem našel hlavu Sasy Kalajdzice, ten ale ani ve své druhé obrovské šanci neskóruje, tentokrát jeho zakončení zastavila tyčka!
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu jednu minutu.
44'
Do odraženého balónu se za šestnáctkou opřel z první Marco Friedl. Stadiónem to jen zahučelo, výborná střela těsně minula horní tyčku.
43'
Husein Balič přes obětavě bránící dvojblok odcentrovat nedokázal. Co však dokázal je to, že vybojoval rohový kop.
42'
Gian-Luca Waldschmidt stříleným centrem hledal prostor, kam si nabíhal Marco Richter. A skutečně ho našel, německému útočníkovi však v klíčovém okamžiku přeskočil balón přes nohu.
41'
Po dlouhém odkopu se do vzduchu zavěsil Schlager s Klostermannem. Vítězně z tohoto minisouboje vyšel druhý jmenovaný, jenž byl v souboji nedovoleně přistrčen.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se ještě nějaké branky nebo půjdou týmy do kabin za nerozhodného stavu?
39'
Benjamin Henrichs si zpracoval míč na hruď a poté využil volnějšího prostoru po lajně. Přihrávkou poté hledal Richtera, místo toho ovšem našel kopačku Friedla.
38'
Další nedovolený zákrok, který volal po žluté kartě. Po zákroku Horvatha na Taha ale rozhodčí tentokrát trestá pouze ústní domluvou.
37'
Žlutá karta přichází i na druhé straně. Za přišlápnutí soupeře ji obdržel středopolař Dejan Ljubičić.
36'
Gian-Luca Waldschmidt si píchl balón mezi dvěma protihráči. Toho první dokázal oběhnout, jenže na Friedla už si nepřišel.
35'
Stefan Posch si zahrával při riskantní rozehrávce středem hřiště, avšak tento risk mu nakoenc vyšel dokonale, Husein Balič může pokračovat v akci.
34'
Gólman Německa tímto superzákrokem napravil chyby, které se dopustil při vyběhnutí proti centrovanému balónu.
33'
Schlager z levé strany naservíroval míč přesně na hlavu Kalajdzice, jehož zakončení z metru ovšem Alexander Nübel dokázal neskutečným zákrokem vyrazit! Následné akrobatické zakončení Lienharta zamířilo nad branku.
32'
Na polovině hřiště vystavil semafor unikajícímu Schlagerovi Jonathan Tah. Od rozhodčího vidí zcela po právu žlutou kartu.
31'
Gian-Luca Waldschmidt se levé straně skvěle protáhl kolem Dansa. Následně z velkého úhlu pouze napálil Schlagera, který však balón vyrazil zpět do střelcovy hlavy. Od ní se míč odrazil na úroveň penalty, tam si Rakušané už celou situaci pohlídali.
30'
Složitou přihrávku volil Henrichs na sbíhajícího Waldschmidta, ten nedokázal vrátit míč spoluhráči ideálně, přesto naši západní sousedé pokračují v kombinaci.
29'
Levin Öztunali u pravé lajny vybojoval rohový kop. Ten Němci rozehráli nakrátko, po pěkné přihrávce se na kraji vápna zjevil úplně osamocený Waldschimdt. Avšak jeho přízemní centr zamířil do země nikoho.
28'
Nebylo třeba. Ještě v době letu balónu se totiž o útočný faul postaral prozatímní jediný střelec rakouského týmu, Kevin Danso.
27'
Standartka z podobné pozice jako před malou chvílí. Alexander Nübel by si tentokráte měl svůj výběh lépe naplánovat.
26'
Začínáme tak prakticky zase od nuly. Rakušané vyrovnali zaslouženě, v dosavadním průběhu jsou zatím jasně lepším celkem.
24'
Rakousko právě vstřelilo branku!
Exekuce pokutového kopu se chopil KEVIN DANSO, jenž zamířil k levé tyči. Alexander Nübel sice vystihl směr střely, na tak přesně umístěný pokus ovšem neměl šanci dosáhnout!
22'
Žlutou kartu dostává Alexander Nübel (Německo).
22'
Video jen potvrdilo původní výrok hlavního rozhodčího, bude se kopat pokutový kop!
21'
Maximilian Ullmann je mezitím ošetřován přímo na hrací ploše.
20'
Po přímém kopu měli naši jižní sousedé k dispozici přímý volný kop. Proti tomu vystartoval Alexander Nübel, jenž sice chytil balón, při výskoku však zasáhl protihráče. Rozhodčí ještě celou situaci konzultuje s videem.
19'
Kevin Danso si narazil balón s Horvathem, druhý jmenovaný následně nepřesně centroval do pokutového území.
18'
Rakušané se snaží nadále hrát velmi aktivně proti favoritům. Zatím však kombinují převážně kolem středového kruhu.
17'
Husein Balič se po bojovmém snažení u lajny dožadoval rohového kopu. Pomezní rozhodčí má ale jasno, bude se odkopávat od branky.
16'
Ačkoli vstoupili Rakušané do zápasu lépe a v úvodu utkání si vypracovali více příležitostí, tak prohrávají. Velmi studenou sprchu jim neskutečným zakončením udělil Gian-Luca Waldschmidt.
14'
Německo právě vstřelilo branku!
Fantazie v podání GIAN-LUCY WALDSCHMIDTA! Poté, co mu stoper Tah přihrál balón, tak se útočník Německa otočil s balónem a z kroku trefil z nějakých dvaceti metrů neomylně pravý horní roh Schlagerovy brány. Rakouský brankář plachtil vzduchem marně. Asistence: Jonathan Tah.
13'
Je mu dvacet let, přesto se zachoval jako zkušený mazák. Kevin Danso míč směřující do zámezí zkušeně kryl vlastním tělem a ani náznakem nedal Richterovi šanci na zisk balónu.
12'
Velmi nepříjemně došlápl Timo Baumgartl na kotník Ullmanna. Hlavní rozhodčí okamžitě píská nedovolený zákrok.
11'
Nene, tohle Rakušanům nevyjde. Xaver Schlager poslal přihrávku po levé straně, kterou se snažil dostihnout Husein Balič. Jonathan Tah měl ale viditelný náskok a předběhnout se nenechal.
10'
Na Richterovu přihrávku si do vápna už už sbíhal Gian-Luca Waldschmidt. Na poslední chvíli před ním ve skluzu odkopl míč do zámezí Stefan Posch.
9'
Z rohového kopu nebylo nic. Naši jižní sousedé zvolili rozehrávku nakrátko, soupeř jim pak už neumožnil poslat nebezpečný pas do šestnáctky.
8'
Krásně si z prvního dotyku posnul balón po lajně Maximilian Ullmann. jeho centr z levé strany odvrátil Lukas Klostermann na první roh Rakušanů.
7'
Nepžíliš jednoducou malou domů vyslal Maximilian Eggestein. Alexander Nübel si ale se situací poradil na výbornou, dlouhým odkopem odvrátil míč až na útočnou polovinu.
6'
Pěkný obranný průnik předvedl po levé straně Marco Richter. Následně se ovšem nechal přeskočit Dansem, kterého poté nedovoleně poslal k zemi.
5'
V úvodu velmi aktivní Schlager si znovu říkal o míč, ani tentokrát ho však na svých kopačkách neudržel příliš dlouho, dobrým obranným zákrokem si balón přivlastnil Jonathan Tah.
4'
Míč už mají na kopačkách favorité dnešního zápasu, Němci. Ti se snaží prokousat defenzívou soupeře pomocí postupné kombinace.
3'
Marco Friedl po pravé straně předal těžkou přihrávku Schlagerovi, ten se proti trojici protihráčů prosadit nedokázal.
2'
Rakušané pro dnešní zápas oblékli červené dresy, Němci nastoupili v dresech bílých.
1'

Rakousko: A. Schlager – Friedl, Danso, S. Posch, Ullmann – Ljubičić, Lienhart (C) – Horvath, X. Schlager, Balič – Kalajdzic.
Náhradníci: Kreidl, Pentz – Baumgartner, Gluhakovic, Grbic, Honsak, Ingolitsch, Karić, Kvasina, Ljubic, Maresic, H. Wolf.

Německo: Nübel – Klostermann, Tah (C), Baumgartl, Henrichs – M. Eggestein – Neuhaus, Dahoud, Öztunali – Waldschmidt, Richter.
Náhradníci: F. Müller, Schubert – Anton, Amiri, J. Eggestein, Koch, Löwen, Maier, Mittelstädt, Serdar, Nmecha, Uduokhai.

Rozhodčí: Treimanis – Gudermanis, Spasjoņņikovs (všichni Lot.).
Systém ME do 21 let je neúprosný. Z dvanácti týmů postupují do semifinále pouze čtyři a oba dnešní soupeři postoupit mohou. Rakušané by se díky lepšímu vzájemnému zápasu, pouze v případě vítězství, posunuli před Německo a museli by se ještě spoléhat na remízu nebo vítězství Srbů v jejich souboji s Dánskem. Fotbalisté Německa by si postup do semifinále měli pohlídat, jestliže nepřijde nějaký výsledkový výbuch, neboť už nyní mají na svém kontě 6 bodů a k tomu navíc nejlepší skóre ze všech účastníků ME. Němci si zajistí postup do semifinále i v případě remízy v dnešním zápase.

4. Srbsko, 2 zápasy, 1:8, 0 bodů.
Krásný fotbalový večer při sledování online přenosu z ME do 21 let. Základní skupiny už vrcholí a my dnes společně budeme sledovat utkání mezi Rakouskem a Německem. Zápas začíná ve 21:00. Přeji vám příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.