Ml. Boleslav - Twente | ONLINE | 9.8.2012 19:00 | Evropská liga 2012/2013 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

To je z Mladé Boleslavi vše. Přejeme vám dobrý večer, strávený třebas při sledování atletiky. Vždyť Barbora Špotáková za hodinu začíná svůj závod o olympijské zlato. Dobrý večer, dobrou noc.
Ve druhém poločase se už domácí tým nezmohl na odpor v podobě gólu, přesto se o jeho vstřelení dál usilovně snažil. Publikum vycítilo, že tým potřebuje podporu, a tak byla výsledkem skvělá atmosféra ve druhé půli. Twente Enschede je tedy postupujícím týmem do dalšího kola play-off.
Konec zápasu.
90+2
Navzdory tomu, že dnes domácí neměli nárok na úspěch, loučí se boleslavští fandové s působením svých miláčků v evropských pohárech potleskem.
90+2
Twente drží kulatinu na útočné polovině.
90
Hlasivky Holanďanů jsou k neunavení. Boleslavské publikum do toho vytleskává rytmus a stále hezky odpovídá. Takhle by to na fotbale mělo být.
90
Ondřejka dospěl s míčem až k velkému vápnu, kde napřáhl ke střele. Proti míči vyrazila noha protihráče, Ondřejka se poroučel v kotoulu k zemi. Čistý zákrok.
89
Douglas s Wisgerhofem nepustili Sivriće k míči. Boleslavský hráč si myslel, že na ně vyzraje tím, že si nečekaně pustí balón do vápna.
88
Kysela se asi nechal unést atmosférou a troufl si na Fera, jehož nepřelstil. Ale to už je jedno.
88
Sektor fanoušků z Enschede pěje ódy. A střídají ho přitom sympaticky i tribuny Městského stadionu. Je tu hezká atmosféra, výsledek jde v tomto směru stranou.
86
Zápasu přihlíží 3077 platících.
86
Chadliho kop od rohového praporku se snesl na hlavu Johany, který míč bez potíží poslal mimo pokutové území.
85
Hráči hostí trpělivě drželi míč, dokud Václav Ondřejka (MBL) tělem nepovalil na zem jejich kapitána Wouta Bramu. Je z toho žlutá karta.
84
Wisgerhof, Douglas, Bjelland... Twente nikam nespěchá.
82
Fera trochu zradilo zpracování. I když mu kulatý nesmysl utekl z nohy, dokázal si připravit střelu, kterou donutil Šedu k zákroku.
82
Tam dlouho nepobyli, přišli o míč a Matej Sivrić (MBL) musel klukovsky zatáhnout Fera za dres. Vidí za to žlutou kartu.
81
Útok Twente zastavený dobrým skluzem jednoho z Mladoboleslavských. Domácí otáčí hru na polovinu soupeře.
80
A právě Opiela se snažil ohrozit Fernandese, rána byla zablokována.
79
Potřetí střídá i Boleslav. David Brunclík si jde odpočinout, jeho místo zaujímá Lukáš Opiela, kterého po dlouhé absenci způsobené zlomeninou nohy vítá bouřlivým potleskem zdejší obecenstvo.
79
Šírl naznačil centr a pak pod nadskakujícím hráčem přistrkoval míč Sivrićovi, jenž na přihrávku nedosáhl.
77
Robbert Schilder má doběháno. Na poslední čtvrthodinku se půjde zapotit Peter Wisgerhof. Bylo to poslední střídání ze strany Twente.
75
Sivrić i Šírl byli faulováni, odpískán byl až druhý zákrok.
74
Střídající Verhoek postupoval sám na bránu. Zřejmě chtěl uklidit míč ke vzdálenější tyči. Šeda dobře pozičně vyběhl a nohama střelu vyrazil. Tutová šance, tohle mohl být třetí gól pro fotbalisty ze země tulipánů.
74
Pressing Boleslavských je systematičtější, leč o nic více produktivní, než tomu bylo v první půli.
73
Nešpor si na polovině hřiště neporozuměl s Kyselou a zahnal se s míčem do autu.
73
Ondřejka za půlící čárou fauloval Guttierreze. Holanďané tedy získávají míč do svého držení.
72
Chadli dostal přihrávku za záda Johany, který ve skluzu trefil míč právě do útočníka Twente, od něhož míč putoval do zámezí.
71
Boleslav se pomalu dostává do tempa, její ofensivní snaha nabývá na nebezpečnosti. No, vzhledem k probíhající 71. minutě je to docela pozdě.
71
Sivrić umotal Douglase, jemuž přiběhl na pomoc Schilder a definitivně boleslavského útočníka odzbrojil.
69
Guttierrez na hrotu, napravo je Verhoek. Po holandském střídání tedy nenastala změna v rozestavení.
66
Hráči Twente si teď uřízli ostudu. Sice se vyhnuli ofsajdu, ale pak... Šeda vyběhl, Chadli mu udělal kličku a postupoval s Tadićem sám na bránu. Byl trošku z úhlu, navíc se pomalu a jistě vracel Johana, ale Chadli přes obránce Boleslavi stejně lehko dostal míč na brankovou čáru, kde se ho ještě pokusil doťuknout do prázdné brány Tadić, ale k překvapení všech z toho byla tyč. Johana poté míč sebral a uklidil ho do bezpečí. Ale Twente si takovéto promrhávání gólových přáležitostí může dovolit, to nutno dodat.
68
Další boleslavský rozpačitý pokus o střelu. Míč prolétl vysoko nad nizozemskou bránou.
64
Druhé střídání na straně hostů. Dmitrije Bulykina vyprovází ze hřiště potlesk stovky fanoušků Twente. Jeho místo zaujal Wesley Verhoek.
64
Z něho Mladá Boleslav nedokázala ohrozit Fernandese.
63
Šírlův centr na Brunclíka na zadní tyči je odvrácen za cenu rohu.
62
Prachbídný pas od Šírla na Sivriće na levé straně. Je to zmar nad zmar.
60
No a současně mění složení hráčů na trávníku i trenér Koubek. Z pažitu stáhl Jakuba Mareše, jeho post zaujímá Martin Nešpor.
60
Twente poprvé vystřídalo: místo vysíleného Dusana Tadiće přišel na trávník Leiva Felipe Guttierrez.
60
Přesilovkové obléhání Šedova území v podání hostujícího Twente.
59
Obránci Enschede si zahráli s boleslavskými hráči bago na vlastní polovině.
57
Přílišné zdržování hry se nevyplácí, což by nyní mohl potvrdit Robbert Schilder (TWE), jelikož za tento prohřešek vidí žlutou kartu.
56
Sivrić nadvakrát nedostal míč ve vápně ke svým spoluhráčům. Centr na Mareše nejprve vůbec neprošel, druhý pokus odvrátil hlavou stoper Douglas.
55
Chadri postupoval dovnitř hřiště, před vápnem hezky nalezl Janssena, který se neukvapil a ještě zkusil prudce prostrčit míč na teč na Tadiće, avšak ten míč ideálně netrefil. Hezký nápad od pánů fotbalistů z Enschede.
54
Mareš ve vápně neobešel Schildera. Levý holandský bek si na českého útočníka zkušeně počkal.
53
Johana na Kyselu, jenž kvapně obrací hru na polovinu soupeře.
53
Na Šírlův kolmý centr nedosáhl Mareš. Míč musel sledovat nad hlavou, neměl to vůbec jednoduché.
51
Mareš měl nalevo hodně času na dobrý centr, ale protože si do ohně nabíhal jen Ondřejka, ještě s ním počkal. Přehodil si balón na levou nohu a nacentroval. Ale situace v pokutovém území se nezměnila - byl tam jen Ondřejka a navíc - ten centr byl hodně mizerný.
51
Douglas si nekomplikoval práci po dlouhém pasu Kúdely a míč před Marešem odkopl na tribunu.
50
Povedená akce domácích, po které zasahoval Fernandes.
49
Tadić kroutil přímý volný kop přes zeď, čímž vystrašil Šedu a donutil jej k zákroku. Pak Johana zablokoval Bulykinovu střelu.
48
Ondřejkovi se nepodařilo dopravit míč na nohu svého spoluhráče a k míči tak lacino přišli hosté.
48
Tadić centroval zprava levačkou. Bulykin proskočil obranou Boleslavi, ale míč hlavou netrefil.
47
Šírl zakroutil kulatý nesmysl až do malého vápna, kde ho vyboxoval Fernandes. Boleslav stále s míčem na polovině Enschede.
46
Sivrić podává skvělý výkon, teď se protáhl do pokutového území z pravé strany, gólovou přihrávku na Kúdelu stopeři Twente odvrátili na roh.
46
Bulykin lehce nabyl, obdobně lehce pozbyl. Chtěl nastartovat Tadiće, ale poslal mu míč do autu.
46
Zbrožek pokazil přihrávku na Šírla, který jen hořce vydechl.
46
Začal druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně ve 20:02 .
Twente přijelo v roli favorita a bylo to vidět. Boleslav se kvalitu soupeře snažila dohánět úsilím. Jenže počet nepřesností v její kombinaci dostal hráče z Enschede do pozice dirigentů zápasu. Hosté zkrátka vynakládají méně sil a stejně se dokáží lehko prokombinovat do nebezpečných pozic, to Boleslav je bezzubá.
Oba už zamířili do šaten.
První poločas skončil.
45+2
Na hranici pokutového území Twente leží dvojice boleslavských hráčů. Kysela se tam srazil s jedním ze spoluhráčů.
45+1
Šírlův centr od rohového praporku vyboxoval brankář Fernandes.
45+1
Ruský sudí nastavuje 1 minutu - více netřeba.
45
Sivrić se pustil do sprinterského souboje s Douglasem a vybojoval roh.
44
Druhá žlutá karta pro hráče v bílém. Petr Johana (MBL) si nyní musí dávat pozor při bránění agilních soupeřů.
44
Boleslavský stadion může konečně zatleskat. To brankář Fernandes krotil Sivrićovu ránu z osmnácti metrů.
43
Chadli si se Schilderem udělali z boleslavského tria Kysela-Zbořil-Brunclík dobrý den. Natřikrát je vyřadili narážečkami ze hry, nakonec oslovili ve vápně nabíhajícího Tadiće, který ještě přihrávkou pod sebe hledal marně Bulykina nebo kohokoli nabíhajícího z druhé vlny.
42
Kysela byl pozdě v souboji s Chadlim a fauloval ho přímo před zraky trenéra McClarena.
41
Zbrožek přeskočil Tadiće, hrát tak může Šírl.
41
Ondřejka proběhl s míčem středem hřiště a těsně před pokutovým územím jej předložil doprava Marešovi. Ten s mohutným nápřahem poslal míč dva metry nad břevno.
39
Hosté z holandského Enschede si s domácími hráči hrají. S o poznání menší námahou udrží míč na svých kopačkách a vyrážejí do nebezpečných útoků. Když už se Boleslavským podaří kulatinu vybojovat, nedokáží s ní nic kloudného udělat.
38
Tadić táhl útok po pravé straně. Lehce obešel Brunclíka, navedl si míč na svou silnější levačku a vypálil - značně nepřesně.
37
Bjellandovi podjely nohy a Mareš mohl postupovat zprava sám na bránu. Obránce Twente se odhodlal k riskantnímu skluzu, kterým podle rozhodčího Lajuškina a k velkému údivu Mareše zasáhl čistě.
37
Kontr Twente táhl Rosales. Bohužel pro něj přihrával Tadićovi nepřesně, Johana stihl míč zkontrolovat na jeho cestě za brankovou čáru.
36
Sivrić stál pravděpodobně v ofsajdu, nakonec to bude odkop od brány Nizozemců.
36
O nějaký metr přeletěl dlouhý pas Bulykinovu hlavu a přistál Kyselovi na noze. Tam byla trhlina v obranné řadě domácích.
35
Rosalesův centr přes nohu končí v náručí Šedy.
34
Boleslav za rozhodnutého stavu stále pod tlakem, Tadićovu přihrávku napříč pokutovým územím srazil na roh Kysela. Twente hraje ve velké pohodě.
33
Chadli sklepával dlouhou přihrávku na střed hřiště, kde tušil buď Bulykina nebo Janssena, ale stál tam jen Kysela.
31
Twente právě vstřelilo branku!
Tadić si stoupl k rozehrávce spolu s Chadlim. A byl to belgický hráč, který zakroutil míč do vápna. Centr se sice nesl nízko, ale LEROY FER si k němu našel cestu, sehl se a hlavou prodloužil k zadní tyči. Je to 0:2 z pohledu domácích.
30
Chadli si při svém postupu po levé straně šikovně posunul míč kolem Brunclíka a pak se přes jeho nohu poroučel k zemi. Bude se kopat proti Šedově bráně.
29
Kdyby Mladá Boleslav přidala na přesnosti, měla by to fyzicky o hodně snazší. Takhle se hráči musí nadřít kvůli každému míči. Naopak Twente může síly šetřit.
28
Znovu a znovu. Nepřesné míče dopředu. Bořil vysílal Sivriće, ale špatně.
27
Boleslavští se stále snaží hrát aktivně, jenže je v jejich hře až příliš mnoho nepřesností.
26
Šírl neudržel míč proti přesile.
25
Borci v červených dresech hrají v pohodě, dokážou si přihrát, podržet míč. Mladá Boleslav se snaží, ale kvalita soupeře je někdy zkrátka vidět.
24
Brunclík dobře odstavil od míče Chadliho a ještě vybojoval faul na svou osobu.
24
Sivrić si zakřičel, Bořil taky poslal míč dopředu, ale nepřesně. S tímto problémem se dnes domácí fotbalisté potkávají často.
22
Václav Ondřejka (MBL) předčasně střídá Lukáše Mageru. Zřejmě je to nějakým zdravotním problémem. Magera totiž už před pár minutami po jedné z boleslavských standardek cosi signalizoval směrem k lavičkám.
21
Mareš stál zády k bráně, když míč dostal. Tak udělal takový menší oblouk, aby si připravil balón na střelu. Ta byla zblokována mimo tři tyče hráči Twente a tak je to roh pro Boleslav.
20
Šírlův přímý volný kop hlavičkoval Johana na malém vápně vysoko nad nizozemskou bránu.
19
Mareš si po Kyselově autu pokryl míč, Bjelland ho zezadu fauloval.
19
Sivrić nezpracoval tvrdý pas od Brunclíka, Twente se tak udrží na polovině Boleslavi.
18
Chadli se nechal faulovat Brunclíkem. Brama bude zahrávat nepřímý volný kop zhruba z poloviny hrací plochy.
17
Kúdela skočil nebezpečně pod nohy Tadićovi, jehož sice netrefil, faul se přesto pískal správně.
16
Zbrožkův kvalitní, nadýchaný centr ze středu hřiště padal Marešovi na hlavu, ale stoper Douglas se tam skvěle vyšrouboval do vzduchu a balón dostal do bezpečných vod.
15
Šírl sice poslal povedenou přihrávku na Mareše, jenže tomu chyběl jeden krok k tomu, aby ji zastihl na hrací ploše.
15
Mareš napadal, portugalský gólman Fernandes musel vyběhnout na okraj velkého vápna, aby kulatinu odkopl.
14
Schilderovi utekla přihrávka do autu.
13
Tadić motal hlavu boleslavským obráncům v pokutovém území, nakonec zamotal i sám sebe, ale stihl při tom plácnout do balónu. Ten proletěl pár metrů od Šedovy levé tyče.
12
Mladoboleslavští se dostali pod tlak na vlastní polovině. Pressingu Twente jako první podlehl Bořil mizernou přihrávkou dozadu na Kyselu do míst, kde Kysela nebyl. Aut pro hosty.
12
Sivrić zablokoval rozehrávku soupeře. Twente muselo vhazovat a nakonec o míč přišlo.
11
Magera přeskočil kapitána Bramu, ale míč stejně nezískal. Domácím se zrovna nedaří.
11
Boleslav se na polovně soupeře o něco snaž, ale vůbec jí to nejde. Kúdela nalevo zastavil postup hráčů z Enschede za cenu autu.
9
Twente právě vstřelilo branku!
Mareš pokazil na útočné polovině přihrávku a Boleslav začala napadat. Tím se otevřel prostor pro Fera, který potáhl míč po levé straně, předložil jej do úniku NACERU CHADLIMU, a ten po zemi obstřelil Šedu.
8
Twente rychle rozehrálo standardku. Rosales si píchl míč na střed, avšak jeho úmysl přečetl Mareš a balón mu tělem odebral.
8
Johana na zemi, opět nohama napřed a znovu úspěšný! Tentokrát proti pronikajícímu Schilderovi.
7
Magerovi odpískán k velké nespokojenosti boleslavského publika ofsajd. U čtvrtého rozhodčího se zlobí i trenér Koubek.
6
Chadli upaloval do brejku, na penaltě se mu nabízel Tadić. Jenže Chadli přihrávku trochu podcenil a Johana ji stihl sebrat dobrým skluzem. Nebezpečná situace před Šedou!
6
Marešův centr do pokutového území až na Sivriće neprošel.
5
Šírl kroutil míč na zadní tyč, kam si nabíhal nejaktivněji Zbrožek, ale boleslavský hráč byl dobře ubráněn.
5
Johanu nadvakrát fauloval Fer, Boleslav rozehraje zajímavou standardku od střídaček.
4
Kyselův dlouhý míč na Sivriće, kterého dobře ubránil Bjelland. A udělal to tak dobře, že pro svůj tým získal autové vhazování.
4
Boleslavští obklíčili hráče Twente na vlastní polovině a vybojovali míč.
2
Boleslav se mu ubránila.
2
Chadli zleva hezky "šajtlí" hledal Bulykina, skrytého mezi obránci. Míč prošel až na levou stranu, kde Šírl bojoval o míč s Tadićem. Holanďané z toho vytěžili roh.
1
Jakub Mareš (MBL) navíc pádu v pokutovém území přidal a byl za to patřičně ohodnocen.
1
Šírl našel autem Mareše, ten míč nechal projít za sebe. Jenže tam byl jen Bjelland a odstavil Mareše z cesty.
1
Boleslav se dostala do kuriózních potíží hned po rozehrávce, Johana proto musel odpálit míč na polovinu soupeře.
1
Utkání právě začalo.
Výkop provede domácí mužstvo.
Rozhodčí Lajuškin přivádí týmy na hrací plochu. Boleslav nastupuje v pohárových bílých dresech, hráči Twente jsou celí v červeném.
Ne přímo světoběžník, ale spíš "evropoběžník" Dmitrij Bulykin dnes nastupuje od začátku do svého prvního ostrého zápasu za Twente. Tohoto zkušeného ruského útočníka zdobí vizitka 21 vstřelených gólů v dresu Den Haagu ze sezóny 2010-2011. Uvidíme, jak spolu s Tadićem a Chadlim uspějí proti Boleslavi, která dost možná nastoupí pouze se 3 klasickými obránci.
Úvodní sestavy:

FK Mladá Boleslav: Šeda - Zbrožek, Johana, Kysela - Šírl, Kúdela, Brunclík, Bořil - Mareš, Magera, Sivrić

FC Twente: Fernandes - Schilder, Bjelland, Douglas, Rosales - Janssen, Brama, Fer - Chadli, Bulykin, Tadić

Rozhodčí: Lajuškin - Lebeděv, Vorontsov (všichni RUS).
Obě mužstva se rozcvičují na trávníku, který před dvěma hodinami smáčela vydatná dešťová přeháňka.
Středeční večerní předzápasové tréninky obou týmů byly pro veřejnost a novináře nepřístupné. Snad Boleslav pilovala útoky, kterými se soka pokusí zaskočit a smazat dvougólové manko.
Sílu FC Twente boleslavský trenér Miroslav Koubek naprosto respektuje. "Přeji si, aby chlapci ze sebe vydali všechno a poprali se o postup s týmem, který byl od počátku našeho souboje favoritem a má kvalitu, se kterou se v tuzemské Gambrinus lize nepotkáváme," uvedl před zápasem pro klubový web.
Vzpruhou pro Boleslavské může být fakt, že ve 2. kole Gambrinus ligy dokázali nepříznivý poločasový výsledek 0:2 otočit proti Českým Budějovicím na 3:2. Twente je však mnohem silnější tým. Ještě může hrát roli fakt, že nizozemská liga začíná až v neděli. Enschede by tak nemělo být úplně rozehrané.
Pokud tedy Koubkovo mužstvo chce dnes myslet na postup, musí vyhrát aspoň o tři branky. Skóre 2:0 by znamenalo prodloužení. Takový výsledek se ale od týmu koseného zraněními dá očekávat jen stěží. Přihlédneme-li navíc k průběhu prvního vzájemného zápasu v Enschede, je třeba objektivně říci, že Twente by si mělo postup pohlídat.
Město automobilů by rádo oživilo vzpomínky na rok 2006. Tehdy boleslavské mužstvo vedené trenérem Dušanem Uhrinem mladším vyřadilo z Poháru UEFA francouzský Olympique Marseille. To vše po domácí přestřelce 4:2. Venku přitom Středočeši prohráli 0:1.
První utkání bylo jasnou záležitostí nizozemského týmu, který s přehledem zvítězil 2:0. Mohl přitom nastřílet i více branek. Boleslav paradoxně ve druhém poločase a jediné své šanci mohla snížit a vystřelit si nadějný stav do odvety, jenže Sivrić svůj postup na bránu v gól nepřetavil.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.
Články odjinud