Ode mne je to pro dnešek vše, přeji Vám příjemný zbytek čtvrtečního večera a těším se s Vámi u dalších onlajn přenosů.
A je dobojováno! V druhém poločase pokračovali hosté v aktivitě. To jim přineslo ovoce v 56. minutě, kdy se trefil po individuální akci Onazi. Od té doby Lazio bezpečně kontrolovalo výsledek a zaslouženě zvítězilo 2:0. Do odvety, která se odehraje před prázdnými tribunami jdou tak hosté se solidním náskokem.
90+3
Poslední změna, pár vteřin na hřišti si užije Holzhauser, opačným směrem míří Macheda.
90
Sudí dnes ještě nastaví 4 minuty.
90
Ani Hajnal nebyl při střelbě příliš úspěšný.
89
Candrevův centr zprava trefil pouze brankovou konstrukci z boku.
87
Menší strkanice proběhla před brankou Marchettiho, sudí tak uděloval žluté karty hned pro dva hráče, Harnika ze Stuttgartu a Canu z Lazia.
87
85
Macheda napřáhl ke střele z velké vzdálenosti, branka mu byla ale malá.
84
Pro dnešek má odehráno Libor Kozák, kterého nahradí Floccari.
82
Po následné standardní situaci se k hlavičce dostal Tasci, Marchetti jeho pokus kryje.
81
Ledesma se provinil faulem na Hajnal, domácí fotbalista bude zřejmě potřebovat nějaké ošetření.
79
Domácí jsou v posledních minutách mírně aktivnější, rádi by do odvety jistě šli s pozitivnějším výsledkem.
77
Hajnal ale trefil pouze dobře postavenou zeď, následně si střelu zopakoval, ale s tou neměl sebemenší problém Marchetti.
76
Velká šance na vylepšení ukazatele skóre pro domácí po faulu na Boku se bude kopat standardní situaci z oblasti těsně před pokutovým územím.
76
A znovu skvělá hostující obrana nepustila Stuttgart do vápna.
75
Kozák sklepl centr z levé strany na volného Candrevu, ten ale v dobré pozici branku přestřelil.
74
Domácí mají míč na svých kopačkách, ovšem s pozornou obranou Italů si zatím neví rady.
72
Již druhé střídání na hostující straně, Hernanes pro dnešek dohrál, na hrací ploše jej nahradí González.
70
Dlouhý pas na útočníky byl až příliš dlouhý a tak hostující brankář může v klidu rozehrávat od své svatyně.
69
Ve středu pole o sobě dal vědět Libor Kozák, který fauloval Gentrnera.
68
Ten rozehrával znovu Hajnal, tentokrát ale našel pouze hlavu jednoho z obránců.
67
Hajnalův centr se nebezpečně točil do branky, Marchetti ale míč skvěle vyrazil na roh.
64
První změna na straně hostů, aktivního Edersona nahradí Ledesma.
63
Do dobré šance se prodral domácí Okazaki, tísněn obráncem se ve vápně dostal ke střele, která jen o kousek minula levou tyč Marchettiho branky!
61
Další zbytečný faul Stuttgartu, tentokrát se za hranicí pravidel provinil Macheda.
59
Míč si na značku prohřešku postavil Candreva, jeho prudká střela ale minula cíl.
58
Kousek od branky faulován Ederson, zajímavá příležitost pro hosty.
56
Lazio právě vstřelilo branku!
Hosté jdou do dvoubrankového vedení! Skvělou individuální akci předvedl ONAZI, který prošel hned kolem tří obránců a bez problémů překonal i brankáře!
55
Již druhé střídání předvádí domácí střídačka, Kvista nahradí Harnik.
53
Dobrou kombinaci domácích nakonec dokázala obrana hostů zastavit.
51
Tu ale nedokázali zužitkovat v nějakou vážnější šanci.
51
Po faulu Boky mají hosté výhodu standardní situace z dobré pozice.
49
Tasci se provinil faulem na českého útočníka Libora Kozáka a od sudího vidí žlutou kartu.
47
Centr směřující do šestnáctky hostů ale skvěle vyboxoval Marchetti.
47
Standardní situace z dobré pozici pro domácí.
46
V úvodu druhé půle fauloval Ciany domácího Machedu.
46
Druhý poločas začne přibližně v 20:02.
Máme za sebou první poločas osmifinálového duelu Evropské ligy mezi Stuttgartem a Laziem. Dosud jsme viděli jednu branku, když se v 21. minutě trefil výstavní střelou Ederson. Hosté byli v prvním poločase aktivnějším celkem a zaslouženě vedou. Domácí mají ještě celý poločas na to, aby s nepříznivým skóre něco udělali.
45+2
Ciany dostal za nějaké připomínku k sudímu žlutou kartu.
45
Sudí nastaví v prvním poločase ještě dvě minuty navíc.
45
Centr Cany vyboxoval daleko od branky Marchetti.
43
Hosté se snaží dohrát poločas s míčem na kopačkách.
42
Zreněného Maxima nahrazuje Hajnal.
41
Na druhé straně se po centru Candrevy dostal k hlavičce Ederson, branku ale přestřelil.
40
Rychlý protiútok domácích zastavila efektivně hostující obrana.
37
Hernanes si za faul na Maxim vykoledoval žlutou kartu.
36
Domácí opět zradila nepřesnost v rozehrávce.
34
Hosté jsou v této fázi utkání mírně aktivnějším celkem, uvidíme, zda-li se jim podaří vstřelit ještě druhou branku.
31
Po rohu se k hlavičce dostal Cana, branku minul.
30
Hosté mají k dispozici rohový kop.
29
Domácí se hnali do brejku, v rozhodující chvíli ale dostal Okazaki míč na paty.
27
Lulič podrazil ve středu hřiště Okazakiho.
26
Míče se u rohového praporku ujal Sakai, jeho centr ale našel pouze hlavu jednoho z beků.
25
Rohový kop i na druhé straně.
23
Po Candrevově centru se ve vápně provinil jeden z hostujících hráčů faulem.
22
Hosté si vybojovali rohový kop.
21
Tak to byla nádhera. EDERSON dostal míč do vápna zády k brance, následnou přízemní střelou z otočky nedal žádnou šanci Ulreichovi! Uvidíme, jak domácí zareagují na tento stav.
19
Nadvakrát se teď snažil z levé strany odcentrovat Lalič, vždy byl ale jeho pokus zablokován.
17
Po něm slabě hlavičkoval Tasci, Marchetti připraven.
16
A zničeho nic je tu obrovská šance pro domácí! Z pravé strany mířil do vápna skvělý centr, na který si naběhl Okasaki a hlavou nadělal obrovské problémy hostujícímu golmanovi, ten nakonec vyrazil míč s obtížemi na roh!
15
Ciany si ve středu hřiště počínal nedovoleně v soboji s Machedou.
13
Utkání se odehrává převážně ve středu hřišti a ani jeden celek nemá výraznější převahu.
10
A v akci dnes velmi aktivní Ederson, tentokráte byl v klinči dvou protihráčů, kteří ho před Ulreicha nepustili.
9
Na druhé straně se z dobré pozice dostal k zakončení Traoré, ten ale branku trestuhodně netrefil.
8
Hosté se dostali k centru z pravé strany, ten ale ve vápně nikoho v modrém nenašel.
7
Edersonova tečovaná střela nemohla Ulreicha ohrozit.
6
Do útoku se dostali i hosté, tentokrát ale Edersona obral o míč u postranní čáry Kvist.
4
Ederson obral domácího fotbalistu o míč a sám pelášil dopředu, míč ale vyvezl pouze na půlící čáru, kde o míč přišel.
3
V offsidové pozici nachytán Okazaki.
2
Domácí hrají zatím velmi opatrně, nechtějí udělat žádnou zbytečnou chybu.
1

VfB Stuttgart: Ulreich - Sakai, Tasci, Boka, Rudiger, Kvist, Traoré, Gentner, Okazaki, Maxim, Macheda

S. S. Lazio: Marchetti - Ciani, Pereirinha, Lulič, Radu, Ederson, Hernanes, Onazi, Cana, Candreva, Kozák

Rozhodčí: Alexander Dan Tudor.
Podle sázkových kanceláří jsou mírnými favority domácí fotbalisté, ale až samotné utkání ukáže, jak na tom oba celky jsou.
Lazio Řím - Hosté ze Říma již v prvním vyřazovacím kole dokázali, že na soupeře z Německa umí zahrát. Vyřadili totiž Mönchengladbach, se kterým první zápas hraný na území Německa dokázali remizovat v atraktivním duelu 3:3. Doma si ale nepřipustili žádné komplikace a vcelku bez potíží zvítězili 2:0. Tento duel ale také přinesl klubu jednu nemilou zprávu, kvůli rasistickým pokřikům domácích ,,fandů" se bude v Itálii hrát odveta bez fanoušků.
VFB Stuttgart - Domácí se mezi šestnáct nejlepších celků dostali poté, co přešli přes belgický Genk. Jejich první utkání právě v Mercedes Benz Aréně skončilo remízou 1:1. O týden později si však německý celek s Belgičany hravě poradil 2:0. V dnešním utkání si domácí fotbalisté jistě budou chtít zpravit chuť po nedělní prohře v Bundeslize s Leverkusenem 2:1.
Dobrý čtvrteční večer Vám přeji při sledování prvních osmifinálových duelů Evropské ligy. V jednom ze zápasů se proti sobě střetnou VFB Stuttgart s italským Laziem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.