Tímto se s Vámi loučím a přeji dobrou noc.
Fiorentina si dnešní utkání pohlídala a slaví postup do další fáze Evropské ligy, když poráží Esbjerg v souhrnném výsledku 4:2. Dnešní utkání skončilo remízou 1:1, když hosté dokázali v samém závěru vyrovnat a rozhodně potěšili své fanoušky. Tím ale cesta dánského celku v této soutěži končí.
Do další fáze Evropské ligy postupuje Fiorentina!
90+3
Vrátit vedení na stranu Fiorentiny mohl Bakić, ale jeho střela z hranice velkého vápna skončila vedle branky.
90+1
Esbjerg právě vstřelil branku!
Ve Fiorentině máme vyrovnáno! Z levé strany se dostal do velkého vápna MIKKEL VESTERGAARD, který technickou střelou k protější tyči uklidil míč do branky.
90+1
Nad rámec utkání budou nastaveny 3 minuty.
90
Do zakončení hlavou se dostal Vargas, který branku těsně minul.
89
Fiorentina se drží na útočné polovině a snaží se ještě jednou prosadit.
88
Po rohovém kopu se domácí do zakončení nedostali.
87
Z velké vzdálenosti vystřelil Valero a Dúbravka musel zasahovat. Míč vyrazil na rohový kop.
86
K hlavičce se dostal Nielsen, ale Rosati neměl s chycením tohoto pokusu sebemenší problém.
85
Hosté budou zahrávat další rohový kop.
83
Ke střele z hranice velkého vápna se dostal Nielsen, jehož pokus skončil těsně vedle pravé tyče.
83
Esbjerg stále kombinuje na útočné polovině a snaží se prosadit.
82
K ohrožení branky se však hosté nedostali, ale nadále zůstávají u míče.
81
Esbjerg se drží na útočné polovině, dokonce bude zahrávat rohový kop.
79
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Manuel Pasqual, přichází Juan Vargas.
77
Utkání se spíše už jen dohrává, o postupujícím je dávno rozhodnuto.
75
Hosté se pokusili o rychlý protiútok, ale ten byl zastaven a k míči se dostávají opět domácí.
73
Velkou možnost měl Pasqual, ale jeho zakončení dokázal Dúbravka vyrazit.
72
Domácí se stále drží na útočné polovině a snaží se přidat druhou branku.
70
Po ošetření se pokračuje ve hře.
69
Na trávníku zůstal ležet Pasqual, který potřebuje ošetřit.
69
Fotbalisté Esbjergu se ale velmi dobře brání, domácí se nemohou prosadit.
68
Střídání v týmu Esbjerg fB: ze hřiště odchází Jeppe Andersen, přichází Magnus Lekven.
68
Fiorentina stále kombinuje na útočné polovině.
67
Bakić se hned dostal do velmi slibné šance, ale za hranice velkého vápna branku těsně minul.
65
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Massimo Ambrosini, přichází Marko Bakić.
62
Tempo utkání není příliš vysoké, Fiorentina zkušeně kontroluje hru na útočné polovině a nikam se nežene.
60
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Gonzalo Rodríguez, přichází Nenad Tomović.
59
Ke střele z velké vzdálenosti se dostal Drobo-Ampem, jenž ale nasměroval míč vysoko nad branku.
58
Do zakončení se dostal Nielsen, ale jeho rána z malého vápna nebyla přesná.
57
Střídání v týmu Esbjerg fB: ze hřiště odchází Martin Pušić, přichází Jakob Ankersen.
55
Radost domácím ze vstřelení druhé branky příliš dlouho nevydržela, jelikož autor gólu Gómez byl v ofsajdu.
53
Vestergaard se dokázal dostat za obranu domácího celku a ocitl se ve velké příležitosti, kterou nakonec v branku nepřeměnil, když ho Rosati dokázal vychytat.
51
Iličič posla do vápna hostí velmi dobrý centr, ale hostující obrana dokázala míč odvrátit do bezpečí.
50
Fiorentina bude zahrávat volný kop.
49
Vstřelená branka Fiorentiny zřejmě definitivně potvrdila její postup do další fáze, ale máme před sebou ještě skoro celý poločas.
47
Fiorentina právě vstřelila branku!
Fiorentina se dostává do vedení. K exekuci přímého kopu se postavil JOSIP ILIČIČ a ukázkovou střelou do pravé šibenice nedal Dúbravkovi šanci.
46
Drobo-Ampem zahrál těsně před vápnem rukou a domácí budou zahrávat přímý kop!
46
Fiorentina rozehrávkou zahájila druhý poločas.
46
První poločas nám přinesl nezáživný fotbal, když Fiorentina pouze kontroluje hru a jde za postupem do další fáze Evropské ligy. Esbjerg se pouze brání, ale nutno říci, že úspěšně. Po prvním poločase je tedy stav 0:0. Druhý poločas začne přibližně v 21:07.
45+1
45+1
V jediné nastavené minutě se nic nestalo. První poločas končí.
45+1
V prvním poločase bude nastavena 1 minuta.
45
Fiorentina se již dokázala dostat zpátky k míči a kombinuje na útočné polovině.
43
Fotbalisté Esbjergu se drží na útočné polovině, ale ohrozit branku se jim nedaří. Rosati může být v klidu.
42
Střídání v týmu Esbjerg fB: ze hřiště odchází Jesper Rasmussen, přichází Mikkel Vestergaard.
40
Gómez se dokázal dostat s míčem do vápna, ale nakonec byl vytlačen ze střelecké pozice.
39
Iličič rozehrál volný kop na Pizzara, který z hranice velkého vápna poslal míč těsně nad branku.
38
Fiorentina bude navíc zahrávat volný kop z velmi dobré pozice.
38
Knudsen se dopustil faulu na vlastní polovině a obdržel žlutou kartu.
36
Z dvaceti metrů se do míče opřel Ambrosini, ale jeho rána branku těsně minula.
34
Iličič se dopustil na středu hřiště faulu a může být rád, že neobdržel žlutou kartu.
32
Valero vybojoval míč a ihned se snažil najít Gómeze, který byl však v ofsajdu.
31
Esbjerg kombinuje na středu hřiště a snaží se prosadit postupným útokem.
29
Průběh utkání je stále stejný. Fiorentina kombinuje na útočné polovině, ale nedaří se ji dostat míč do sítě. Hosté velmi dobře brání.
27
Fiorentina se málem dostala do vedení! Po rohovém kopu se dostal do zakončení hlavou Compper a poslal míč těsně vedle levé tyče.
26
Fotbalisté Esbjergu se dokázali dostat na malou chvíli na útočnou polovinu, ale do zakončení se nedostali a o míč velmi rychle přišli.
24
Zpoza velkého vápna vystřelil Iličič, ale jeho ránu dokázal bez problémů zastavit Dúbravka.
23
Fiorentina se stále drží na útočné polovině, hosté jsou směrem dopředu bezradní.
21
Útočnou akci Fiorentiny ukončil ofsajd, do kterého se dostal Ambrosini.
20
Domácí stále kombinují na útočné polovině, hosté se nemohou dostat k míči.
18
Zatím se toho na hřišti moc nestalo, když se Fiorentina snaží mít hru pod kontrolou a nikam se zbytečně nežene.
16
Fiorentina kombinuje na útočné polovině, ale do vápna se unáhleně netlačí.
15
Individuálně se pokoušel prosadit Ryder, ale ten se na útočné polovině provinil faulem a celá jeho snaha přišla vniveč.
13
Po rohovém kopu se dostal k hlavičce Van Buren, který ale zamířil nepřesně a poslal míč vedle levé tyče.
12
Esbjerg podnikl velmi dobrý protiútok, ze kterého vytěžil rohový kop.
10
Domácí rozehráli rohový kop nakrátko, ale Pizzaro poté poslal míč do vápna, kde ho nad branku poslal Compper.
10
Dokáží se domácí po rohovém kopu prosadit?
10
Do zakončení se dokázal dostat Ryder, ale jeho střela byla sražena na rohový kop.
8
Fiorentina ze svého tlaku mírně ubrala a hosté se více zapojují do hry. Ovšem nedaří se jim dostat do zakončení.
6
Ten však dokázala domácí obrana bez problémů odvrátit.
5
Tentokrát se už Esbjergu podařilo dostat na útočnou polovinu a dokonce vybojoval rohový kop.
4
Úvodní minuty ukazují, jakým směrem se bude zřejmě celé utkání vyvíjet. Nedá se totiž předpokládat, že by hosté dokázali svého soka překvapit.
3
Na středu hřiště ale o míč přišel Van Buren a domácí se opět udrží na útočné polovině.
3
Hosté se ubránili úvodnímu tlaku domácích a můžou se dostat na útočnou polovinu.
2
Po rohovém kopu se domácí nedokázali dostat do zakončení.
2
Z pravé strany se do míče opřel Iličič a jeho pokus byl sražen na rohový kop.
1
U míče ale nadále zůstávají domácí, kteří kombinují na útočné polovině.
1
K míči se hned dokázal dostat Ryder, jemuž se nepodařilo prosadit po levé straně.
1
Fotbalisté Esbjergu se chopili úvodního výkopu a zahájili dnešní utkání.
1

ACF Fiorentina: Rosati – Roncaglia, Rodríguez, Compper, Pasqual (C) – Ambrosini, D. Pizarro, Valero – Iličič, Gómez, Ryder.
Náhradníci: Neto – Tomović, Bakić, Fernández, Joaquín, Matri, Vargas.

Esbjerg fB: Dúbravka – Laursen, Lucena, Drobo-Ampem, Knudsen – Rasmussen, Bergvold (C), Pušić, J. Andersen, Nielsen – Van Buren.
Náhradníci: Højbjerg – P. Ankersen, Lekven, Jakobsen, J. Ankersen, Vestergaard, Bakenga.

Rozhodčí: Strahonja – Premužaj, Pataki.
O víkendu se Fiorentině nedařilo podle představ, když nedokázala vyhrát na hřišti Parmy, kde pouze remizovala 2:2. To Esbjergu se o víkendu dařilo, když dokázal porazit na vlastním hřišti Nordsjaelland 2:1.
První utkání nám přineslo hlavně v prvním poločase gólové hody, když v něm padly hned čtyři branky. Tři padly do branky do brány brankáře Esbjergu, takže si Fiorentina odvezla z Dánska velmi dobrý výsledek, když vyhrála po dobrém výkonu 3:1.
Přeji krásný večer u sledování odvetných zápasů prvního vyřazovacího kola Evropské ligy. My se zde zaměříme na utkání ACF Fiorentina – Esbjerg fB, které může být velmi atraktivní, protože hosté budou muset svoji hru hodně otevřít, protože v prvním utkání zvítězila Fiorentina na venkovním hřišti 3:1 a má nakročeno k postupu. Utkáním vás provede Jan Šlapáček.

Úvodní výkop je naplánován na 21:05.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.