Díky za pozornost, za chvíli pokračujeme dalším zápasem.
Je dobojováno, Rapid nakonec vítězí 2:1 a zřejmě po zásluze. Měl více ze hry, byl lepší, ale v závěru málem o tři body přišel. Děkovat může brankáři Novotovi za výborný zákrok. Vídeň tak uchovala naději na postup, musí však vyhrát na půdě Dynama Kyjev. Nic není nemožné. Tak se nechejme za čtrnáct dnů překvapit.
90+4
Žlutou kartu dostává Fulvio Sulmoni (FC Thun).
90+3
Starkl se dostal do obrovské šance, ale výtečné zasáhl Faivre a následně Novota vyškrábl konečky prstu střelecký pokus Sadika. Mohlo být buď 3:1 nebo také 2:2. Nakonec to vypadá, že už se branky nedočkáme.
90+2
Hlavička Sadika byla sice nebezpečná, ale stejně byla z ofsajdu, Rapid může být v klidu.
90
Rozhodčí Gil nastavuje nad rámec zápasu tři minuty. Tolik času tedy zbývá Thunu na vyrovnání.
89
Jeho protějšek Faivre si připsal dva jisté zákroky.
89
Hraje se daleko do rakouské brány, Novota doposud neměl jediný přímý zákrok.
88
Obrana hostů je hodně otevřená, ale Rapidu se nedaří využít nějakou zajímavou situaci k výsledkové definitivě.
87
Žlutou kartu dostává střídající Dominik Starkl (SK Rapid Vídeň).
86
Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Steffen Hofmann, přichází Dominik Starkl.
85
Útočný faul Martíneze na Trimmela, rozhodčí správně přerušil hru a Novota s rozehrávkou nebude pospíchat.
84
Boyda chytají křeče a možná bude muset střídat. Každopádně odvedl velký kus práce.
83
Zelení jsou však stále u míče a prozatím soupeře do nějakého náporu nepouští.
82
Právě málem přišel, kdyby nebyl Boyd v ofsajdu, to by měl Faivre velké starosti.
81
Domácí vystřídali podruhé a vypadá to spíš na bránění výsledku. Možná se také dočkáme rychlých brejku, času je do konce zápasu ještě poměrně dost.
80
Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Marcel Sabitzer, přichází Louis Schaub.
78
Jenže Rapid dnes hraje velice dobrý zápas, ani jej nerozhodila vyrovnávací branka a ihned přišla reakce Boškoviče.
77
Ještě třináct minut má Thun na to, aby otočil utkání. Remíza pro oba celky vůbec nic neřeší.
76
Na druhé straně pažitu Sadik v ofsajdu.
75
Na rohy vede Rapid dokonce 6:0. Na střely vede 12:5, aktivita a převaha je znát.
74
Domácí jsou stále lepší a hlavně při chuti. Petsose v poslední chvíli musel pohlídat Schirinzi a bude z toho další roh.
72
Boyd se cpal do vápna jako tank, nakonec před ním odkopává na roh Sulmoni.
71
To je ještě hudba budocnosti, ale Rapid jde za svým cílem. Petsosova pěkná střela z dálky nevypadala vůbec zle. Končí ale mimo.
70
Rapid by v posledním zápase skupiny musel vyhrát na půdě Dynama Kyjev, tam by se rozhodlo o druhém postupujícím.
68
Ještě nás čekají zřejmě zajímavé minuty, Rapid bojuje o teoretickou šanci na postup, hosté by v případě prohry nebo nerozhodného výsledku byli ze hry.
67
Boškovič vstřelil branku a poté šel střídat. Zajímavá změna trenéra, ale možná tam bylo i nějaké zranění. Každopádně díky němu vede rakouský tým 2:1.
66
Marcel Sabitzer vypálil přízemní střelu padající k levé tyči a Faivre by neměl vůbec šanci. Míč však končí těsně vedle. Pěkná střela a další dobrá šance Rapidu.
65
Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Branko Bošković, přichází Brian Behrendt.
64
Rapid právě vstřelil branku!
To je zápas. Hostům vydržela radost pouhé dvě minuty. To BRANKO BOŠKOVIĆ prošel obranou a již nastěhovaný ve vápně, prostřelil bezmocného Faivreho. Tomu obrana také nějak extra nepomohla. Hosté musí začít zase od znovu a bojovat o vyrovnání. Asistence: Guido Burgstaller.
62
Thun právě vstřelil branku! Střídání se vyplatilo. Nejprve tvrdě vypálil Martínez, obrana soupeře míč zblokovala, ale hra pokračovala a z pravé centry poslal centr před bránu Schrinzi a míč propadl až před bránu, kde si Novota také nepočínal dvakrát jistě a inkasuje z kopačky střídajícího BERATA SADIKA. Především slovenskému brankáři nepomohla obrana, která nechala autora gólu úplně volného. Asistence: Enrico Schirinzi.
60
Hosté již za hodinu hry vyčerpali kompletně možnosti střídání a mohou jen doufat, že se nikdo nezraní. Na druhou stranu vyslali jasný signál, že chtějí hru oživit a něco s výsledkem udělat.
59
Střídání v týmu FC Thun: ze hřiště odchází Luca Zuffi, přichází Berat Sadik.
Střídání v týmu FC Thun: ze hřiště odchází Nelson Ferreira, přichází Josef Martínez.
59
59
Hofmann v ofsajdu a Thun se může zase na nějaký čas uklidnit. Přežil těžké minuty.
58
A Rapid je při chuti. Sabitzer vypálil a Faivre musel znovu na zem a míč vyrazit. Poslední minuty jednoznačně patří domácím, kteří chtějí zvýšit hubený náskok.
56
Domácím tato část hry jednoznačně patří, opět budou zahrávat roh. Rapid zřejmě ví průběžný výsledek z Genku, který vede 3:1. V případě výhry Genku a Rapidu, by se Rakušané dotáhli na dva body na doposud druhý postupující Kyjev.
55
Žlutou kartu dostává Luca Zuffi (FC Thun).
54
Další šance. Do míče se opřel Hofmann a minul těsně vedle pravou tyč. Tak Rapid se nyní do toho pořádně pustil a měl na kopačkách druhý gól v síti Thunu.
53
Dvě velké šance Rapidu. Nejprve střílel po dalším rohu Sonnleitner a míč z prázdné brány vykopl v hodině dvanácté Hediger. Poté střílel Dibon a Faivre výtečně zasáhl.
51
Po něm se k odraženému míči dostal Sabitzer a jen to zahučelo po jeho dělovce. Ta šla však vysoko nad.
50
Což dokazuje Schrammel, který se proběhl po pravé straně a jeho centr zablokovala obrana na roh.
49
Je to taková vyčkávaná, nic moc se v úvodu poločasu neděje, Rapid čeká na volný prostor, kudy by dostal míč před bránu.
48
Natahoval se natahoval, ale marně. Střídající Schenkel byl až v těsné blízkosti brankáře, jenže to byl příliš dlouhý pas, který jej nemohl ohrozit.
47
Rapid odstartoval útočně, ale před Faivreho bránu se zatím nedostal.
46
Střídání v týmu FC Thun: ze hřiště odchází Thomas Reinmann, přichází Lukas Schenkel.
46
Hráči jsou na hřišti, jdeme do druhého poločasu. Vypadá to, že do něj vstoupí hosté s jednou změnou.
Pokračujeme ve 20:00.
Rozhodčí nenastavil ani minutu a končí první poločas. Výsledek je 1:0, když se o branku postaral v 17. minutě aktivní Boyd. Je to vyrovnané utkání, na obou stranách byly k vidění šance, ale radovali se pouze domácí. Především díky chybě brankáře Faivreho, kterému míč vypadl a Boyd zavěsil.
44
Boyd v postavení mimo hru, hraje se ve středu hřiště a pomalu se blíží konec poločasu.
43
Schneuwly fauloval Trimmela, který s ním nedokázal ustát souboj, ale naštěstí pro domácí tam byl i nedovolený zákrok.
42
Hofmann poslal dlouhý míč za obranu na Burgstallera, ten se s ním dostal za autovou čáru.
41
Zhruba ještě pět minut do konce prvního poločasu, není to špatný zápas, na hřišti se stále něco děje.
40
K míči se totiž opět dostali borci v zelených dresech a po centru Sabitzera hlavičkoval Boyd, ale vůbec mu to nesedlo a míč je daleko od švýcarské branky.
39
Hofmannův míč šel do ohně, ale obrana hostů si poradila a odvrátila na chvíli míč do bezpečí.
38
Jasná žlutá, hostující Lüthi přerušil akci Rapidu ve středu hřiště a sudí neváhal. Domácí budou zahrávat standardku.
37
Žlutou kartu dostává Benjamin Lüthi (FC Thun).
36
Kdepak, myšlenka dobrá, horší ta přesnost. Střelu z dálky vyslal Schrinzi a pálil vysoko nad.
35
Protože se urodil slušný brejk Thunu a po centru Lüthiho se natahoval po míči Schneuwly. V poslední moment se do jeho střely vrhl obránce domácích.
34
Vídeňský klub se snaží nedělat chyby, držet míč, jenže terén klouže a pohroma mohla být na světě.
33
Hra Švýcarů nějak zmizela, už to není ten sympatický bojující tým, který se tlačil před Novotovu bránu.
32
Jako opět ve vápně připravený Boyd, jemuž posílal míč Burgstaller. Tentokrát si ho obrana Thunu pohlídala.
31
Rapid je u míče a kontroluje hru, trpělivě čeká na nějakou příležitost.
30
Po třiceti minutách je stále stav 1:0 a o něco více ze hry mají domácí, kteří v útoku nehrají vůbec špatně. To se dá říct i o Thunu, který na Novotu pár pozdravů také poslal.
29
Hra se kouskuje kvůli častým faulům, když je třeba, Rapid přeruší takticky hru.
28
Boškovič zahrával standardku, ale ta neprošla do vápna.
27
Poté střílel na druhé straně aktivně hrající Marcel Sabitzer, který placírkou nezamířil přesně.
26
Nebyl to ofsajd a Rapid si může oddechnout, že Hofmann nepustil do zakončení Wittwera.
25
Poté se míč dostal až k Novotovi po špatné přihrávce švýcarského mužstva.
24
Burgstaller posílal nákop před pokutové území, kde sklepával míč Sabitzer, leč pouze na kopačky soupeře.
23
Na další šance čekáme, ale Rapid může být prozatím spokojen. Na své půdě v rámci EL hraje velice dobře a ještě zde neprohrál.
22
Tohle nemohlo projít, dlouhý a přetažený centr Zuffiho propadl daleko za brankovou čáru. Novota může rozehrát.
21
Thun je teď častěji u míče, ale protivník zalezl do obrany a zahustil prostor ve středu hřiště.
20
A také ukázali, Reinmann ostře vypálil z hranice vápna a Novota musel jistit střelu mířící těsně nad. Zasahovat nemusel, ale střela to byla zajímavá.
18
A o zápletku mám rázem zaděláno, hosté budou muset začít ukázat také něco v útoku.
17
Jako bych to přivolal. Domácí jdou do vedení po hrubici brankáře Faivreho. Na něj z levé strany centroval Sabitzer, švýcarskému brankáři vypadl míč z rukavic a pohotový TERRENC BOYD jej dopravil v naprostém klidu do sítě. Asistence: Marcel Sabitzer.
15
Obě mužstva mají ve skupině po třech bodech a minimální šance na postup, ale přesto i malá existuje. Je však potřeba vyhrát oba duely za tři body. Remíza neřeší vůbec nic.
14
Hezká akce Rapidu. Burgstaller potáhl míč na pravou stranu, odtam nacentroval Petsos na útočníka Boyda, který chtěl původně hlavičkovat, nakonec se rozhodl pro efektní nůžky. Jenže jen promáchl vzduchem na prázdno.
13
Kombinace trochu vázne, domácím nejde příliš rozehrávka a soupeř toho využívá.
12
Tak to bychom měli první dobrou šanci zápasu, co na to Rapid, který se nyní snaží natlačit před Faivreho svatyni.
11
Solidní šance Thunu. Za obranu si zaběhl Schneuwly a jeho střele chyběla větší přesnost a kvalita. Nicméně to byla dobrá pozice na zakončení, obrana Rapidu nikde a Novata jen koukal, kam mu míč nakonec doletí. Zhruba metr vedle.
10
Na druhé straně i hosté měli možnost trestného kopu. Dlouhý a přetažený míč poslal před Novotu kapitán Hediger a slovenský brankář si dobře vyběhl pro míč.
9
Domácí si opět vytvořili dobrý závar před bránou a obrana Thunu měla plné ruce práce. Hofmannův centr nebyl vůbec špatný.
8
Wittwer fauloval Boškoviče a byla z toho standardka pro Rapid. Míč musel uklidit na roh Sulmoni, na něj už dotíral Boyd.
7
Již od začátku sledujeme zajímavý duel, oba týmy hrají hodně bojovný a běhavý fotbal. Ve velké zimě to snad ani jinak nejde.
6
Málem to vyšlo. Po centru Schirinziho se před bránou ocitl Schneuwly, ale na kluzkém terénu nedokázal zakončit přesně. Napálil jen boční síť.
5
Vídeňské publikum píská, u míče jsou již delší dobu hráči v červených dresech, kteří se snaží ohrozit slovenského brankáře Novotu.
4
Ale i Thun nebude chtít hrát nějakého zanďoura. Nyní pálil kapitán Hediger, ale jeho střela byla sražena.
3
Domácí nezačali vůbec špatně a pustili se do svého soupeře bez nějakého respektu.
2
Pozor na první solidní šanci Rapidu, útočník Boyd dostal pas z pravé strany od Sabitzera a brankář Faivre musel být ve střehu. Nakonec mu pomohla obrana.
2
V Rakousku panuje chladné počasí, místy i poletuje sníh. Pro oba celky to nebude lehké, terén bude klouzat.
1
Polský rozhodčí Gil zahájil tento zápas pátého kola, jdeme na to.
1

SK Rapid Vídeň: Novota – Sonnleitner, Dibon, Trimmel, Schrammel – Petsos, Bošković, Hofmann (C), Sabitzer, Burgstaller – Boyd.
Náhradníci: Radlinger – Behrendt, Schaub, Pavelić, Wydra, Grozurek, Starkl.

FC Thun: Faivre – Reinmann, Sulmoni, Lüthi, Schirinzi – Ferreira, Hediger (C), Zuffi, Siegfried, Wittwer – M. Schneuwly.
Náhradníci: Moser – Schenkel, Salamand, Sadik, Martínez, Cássio, Bigler Bigler.

Rozhodčí: Gil – Sadczuk, Borkowski (všichni Polsko).
Tabulka skupiny "G":

1. Genk – 8 bodů
2. Kyjev – 7 bodů
3. Rapid – 3 body
4. Thun – 3 body
FC Thun je na tom podobně, je sice poslední, ale také má tři body a musí už jen vítězit a čekat na chyby soupeřů. Klíčový byl minulý duel, který odehráli doma s Kyjevem. Tam se bohužel pro ně zrodila prohra 2:0 a teď už to bude mít švýcarský celek složité. Navíc dnes hraje na Rapidu, kterému se doma docela daří, doma totiž ještě neprohrál.
Rapid Vídeň: Tabulce vévodí možná trochu překvapivě, belgický Genk, který spolu s Dynamem Kyjev kráčí k postupu do jarních bojů. Ze hry však není ani Rapid, ale musí už jen vyhrávavat a čeka na zakolísání soupeřů. Momentálně je třetí a má tři body. V minulém utkání trápil lídra tabulky, nakonec však remizoval 2:2, což hostům v tu chvíli logicky vyhovuje víc.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Hezký čtvrteční večer, vítám fanoušky kopané u sledování Evropské ligy. Dnes je na programu již páté kolo kvalifikační skupiny "G" a budeme sledovat mač mezi Rapidem Vídeň a švýcarským celkem FC Thun. Oba mají šanci na postup jen teoretickou, špíše žádnou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.