Skončilo nám utkání skupinové fáze Evropské Ligy, ve kterém domácí Fiorentina zvítězila na domácí půdě proti Guingampu 3:0. Za domácí se trefil Vargas, Cuadrado a Bernardeschi. Domácí si vítězství zasloužili, byli po celý zápas lepším týmem a vstup do soutěže jim tedy vyšel. Naopak hosté odjížděli z Itálie bez bodu a na nějaký bodový zisk si tedy budou muset počkat. To je ode mě všechno, u dalších onlajnů naschledanou.

Statistiky zápasu:

Držení míče : 66% – 34 %
Střely celkem (na bránu) : 14:6 (7:2)
Rohové kopy : 7:3
90+2
90+1
Guingamp drží míč na kopačkách a první zápas skupinové fáze pro ně nedopadl příliš dobře.
90
Hlavní rozhodčí nastaví 2 minuty.
89
Gómez mohl přidat čtvrtou branku, jeho střelecký pokus ale mířil vysoko nad.
88
Fiorentina právě vstřelila branku!
Domácí přidávají třetí branku! FILIPPO BERNARDESCHI krásnou střelou k tyči nedal brankáři žádnou šanci! – 3:0
87
Centrovaný míč do šestnáctky vyboxoval Samassa do bezpečí.
85
Blíží se nám konec utkání, domácí tým si hlídá dvoubrankové vedení a je blízko úvodní výhře ve skupinové fázi.
84
Vzápětí rohový kop pro hostující tým.
83
Hostující brankář centr vyboxoval do bezpečí.
83
Gómez mohl využít chyby v obraně hostů, nakonec z toho bude jen rohový kop pro domácí.
81
Beauvue zastavil rychlý protiútok domácích a za odměnu vidí žlutou kartu.
81
Guingamp z výhody nic nevytěžil a u míče jsou tak domácí.
80
Za faul poblíž šestnáctky vidí domácí Tomovič žlutou kartu.
79
Vargas nakonec nevybojoval ani rohový kop, odkopávat budou hosté.
77
Gómez nepřesně zpracoval, u míče ale byli hosté jen několik sekund.
76
Další ofsajd odmáván domácím fotbalistům.
75
Centr Vargase nenašel nikoho v šestnáctce.
73
Ofsajd zastavil útok domácích.
71
Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Christophe Mandanne, přichází Ladislas Douniama.
71
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Juan Cuadrado, přichází Federico Bernardeschi.
70
Domácí nepolevují a jsou stále s míčem na kopačkách.
68
Domácí se dostávají do dvoubrankového vedení! Pizarro krásným centrem za obranu našel volného JUANA CUADRADA, který prostřelil hostujícího brankáře! – 2:0
67
Samassa teď dobře vyběhl před dobíhajícím útočníkem a nedovolil mu zakončit.
66
Fiorentina opět u míče a postupuje k bráně Samassy.
65
Jen jsem to dořekl a málem bylo vyrovnáno! Domácí brankář ale předvedl dobrý zákrok proti střele Beauvueho.
64
Hosté jsou zamknutí na vlastní polovině a v druhém poločase ještě nebyli v šanci.
62
Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Jérémy Pied, přichází Thibault Giresse.
61
Domácí mají jednu akci za druhou a snaží se přidat pojišťující druhý gól.
60
Centr Cuadrada vyrazil Samassa do bezpečí.
59
Tvrdou střelu Pizarra vyrazil hostující brankář na rohový kop!
58
Pohlednou akci domácích zneškodnil skvělým skluzem Kerbrant.
56
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Stefan Savić, přichází Micah Richards.
55
Gómezovi je odpískána hra rukou. U míče hosté.
54
Centr Tomoviče nenašel nikoho v šestnáctce.
53
Na hostech jde vidět, že hrajou o hráče méně a v útoku jsou zatím bezzubí.
52
Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Sylvain Marveaux, přichází Sambou Yatabaré.
52
Za faul vidí žlutou kartu domácí Kurtić.
50
Fiorentina teď měla velký tlak a Cuadrado byl hlavní postavou. Ze strany vlezl do šestnáctky a nahrával pod sebe, kde ale ve shrumáži nedokázal nikdo míč dopravit do sítě.
49
Domácí vybojovali rohový kop.
48
Cuadrado nepřesně zpracoval míč a u míče jsou tak hosté.
47
Domácí hned od začátku drží míč na kopačkách a kombinují na polovině hostů.
46
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Borja Valero, přichází Milan Badelj.
46
Oba týmy jsou již zpět na hrací ploše, druhý poločas tedy za malou chvíli začne.
Skončil první poločas zápasu, ve kterém domácí Fiorentina vede zásluhou Vargase 1:0. Domácí byli po celý první poločas aktivnější, vypracovali si několik šancí, ale jen jedna byla gólová. Hosté si zkomplikovali situaci v 38 minutě, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen Diallo. Uvidíme, co přinese druhý poločas.
45+2
45
44
Faul hostů, domácí zahrajou volný přímý kop.
42
Rohový kop pro domácí, míč si staví Valero.
41
Christophe Mandanne se dostal ke střele, domácí branku ale neohrozil.
40
Ve hře se opět pokračuje, u míče domácí a kombinují na polovině hostů.
39
Hostující Marveaux dostává za nesportovní chování žlutou kartu.
38
Hostující tým bude dohrávat o jednoho hráče méně! Za docela zbytečný faul uprostřed hřiště vidí hostující Diallo druhou žlutou kartu a musí předčastně do sprch!
37
Hosté teď přidali na agresivitě, uvidíme co to udělá s vývojem utkání.
36
Fiorentina při chuti a snaží se něco vymyslet.
34
Domácí se dostávají do vedení! Na krásný centr Kurtiče si naskočil JUAN VARGAS, který překonal hostujícího brankáře! – 1:0
34
Domácí obrana odvrátila míč do bezpečí a vyráží do útoku.
33
Savič teď fauloval, u míče hosté.
33
Fiorentina je aktivní a snaží se co nejdříve přidat branku.
32
Po ostrém zákroku zůstal na zemi ležet domácí Valero.
31
Standartní situaci teď měli k dispozici hosté, domácí obrana ale skvěle zasáhla.
29
Na centr Vargase si naskočil Gómez, bohužel nezamířil přesně.
28
Střela Marveauxe končí vysoko nad.
27
Po dlouhé době jsou delší dobu u míče hosté a kombinují na půlce domácích.
25
Nepřesný centr Kurtiče, hosté se hned vydali do protiútoku.
24
První žlutou kartu vidí hostující Diallo.
23
Teď ale Guadrado zkoušel přelobovat brankáře, bohužel neúspěšně.
23
Hra se poněkud uklidnila, hraje se převážně ve středu hřiště.
21
Střela Pieda skončila vysoko nad.
20
Gómez prostřelil hostujícího brankáře, jeho radost ale překazil praporek pomezního, ofsajd.
18
Pizarro chtěl poslat do brejku Vargase, jeho nahrávka byla ale příliš dlouhá. Odkop od brány hostů.
17
Z rohového kopu domácí nic nevytěžili, ale nedále zůstanou u míče.
16
Teď chyboval hostující brankář, naštěstí pro jeho tým je z toho pouze rohový kop pro domácí.
15
Fiorentina je aktivnějším celkem a drží míč časteji na kopačkách. Hosté ale zatím dobře brání a nepouští útočníky do šancí.
13
Cuadrado byl teď tvrdě sražen k zemi těsně před šestnáctkou, píšťalka sudího ale zůstala němá.
12
Gómez se dostal k hlavičce, naštěstí pro hosty neměla patřičné parametry k ohrožení branky.
11
Cuadrado nepřesně přihrál na nabíhající útočníky. Následně je útok hostí zastaven pro ruku jednoho z hráčů.
9
Gómez si nedokázal zpracovat míč v šestnáctce a o míč byl nakonec obrán. Domácí ale hned míč získali a pokračují v útoku.
8
Samassa teď skvěle zakročil a nedovolil domácím vytvořit si nějakou příležitost.
7
Vargas centroval do šestnáctky, ale centr nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
6
Rohový kop skončil v rukavicích domácího brankáře.
5
Další rohový kop pro hostující tým.
4
Obrana domácích odhlavičkovala míč do bezpečí.
3
Na druhé straně zblokovaný centr Marveauxe, rohový kop pro hosty.
2
V první akci se ocitl domácí Mario Gómez, který ale ve shrumáži nedokázal vystřelit.
2
Faulovaný Cuadrado na půlící čáře, domácí tedy zůstanou u míče.
1
Utkání začali rozehrávkou domácí hráči.
1
-3
Oba týmy již přicházejí na hrací plochu. Domácí Fiorentina nastoupí ve svých tradičních fialových dresech, hosté z Guingampu nastoupí celí v bílém.

ACF Fiorentina: Tătăruşanu – Tomović, Basanta, Savić, Pasqual (C) – Kurtić, D. Pizarro, Valero – Cuadrado, Gómez, Vargas.
Náhradníci: Neto – Richards, Alonso, Badelj, Iličić, Bernardeschi, Babacar.

EA Guingamp: Samassa – Sankoh, Kerbrat, Angoua, Lévêque – Pied, Diallo, Mathis (C), Beauvue – Marveaux, Mandanne.
Náhradníci: Lössl – Baca, Sorbon, S. Yatabaré, Giresse, Schwartz, Douniama..

EA Guingamp:

EA Guingamp, francouzský tým, se dostal do skupinové fáze Evropské Ligy díky výhře v domácím poháru. Ve finále porazili Rennes 2:0. V lize je Guingamp momentálně na 16. místě, kdy za 5 zápasů získali 6 bodů. Guingamp z nejvyšší francouzské ligy sestoupil v sezóně 2003/2004 a zpátky se do první ligy vrátil až v minulé sezóně, ve které se umístil těsně nad sestupovým pásmem, ale díky výhře v domácím poháru jsou ve skupinové fázi Evropské Ligy.
ACF FIORENTINA:

Domácí tým nezačal příliš dobře ligovou soutěž, momentálně je na spodu tabulky s jedním bodem za remízu v Janově 0:0. Odehrané jsou zatím jen dvě kola, takže to neznamená žádnou tragédii. Fiorentina se dostala do skupinové fáze přímo, takže nemusela sehrávat dvojutkání v předkole. Fiorentina se minulou sezónu dostala také do skupinové fáze Evropské Ligy, ve které se dostala až do osmifinále, kde nestačila na Juventus.
Vítám Vás u přenosu z prvního kola skupinové fáze Evropské ligy. Ve skupině K se proti sobě postaví