Ve druhém zápase skupiny J porazila Steaua Bukurešť 6:0 Aalborg. Po první půli to bylo 0:0, poté ale přišla smršť domácích. Rumunský celek tak vede skupinu, Dynamo Kyjev je na druhé pozici.

Ode mě to bude pro dnešek vše. Dobrou noc a úspěšný další den vám přeje Michal Belšán, někdy příště u onlajnů na počtenou!
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 8:3.
Dynamo Kyjev si po zásluze připisuje tři body do tabulky. V prvním poločase byli naprosto lepším celkem. Stvrdily to dvě branky – ve 20. minutě skóre otevřel Jarmolenko, na 0:2 navýšil o pět minut později Belhanda. Marocký záložník byl i u další gólové akce, která padla v 70. minutě. Z dorážky se o ní postaral Kravec. Předtím ale Rio Ave hrálo velice sympaticky a vytvořilo si několik dobrých šancí. Brankář Oleksandr Rybka ale udržel čisté konto a pomohl tak hostům k vítězství 3:0.
90+4
90+4
Odpískán další faul, tentokráte se provinil Lionn.
90+3
Tiago Pinto fauloval Vidu, Dynamo tak zápas dohrává na útočné polovině.
90+2
Nákop domácích hráčů doletěl až k Rybkovi, který v klidu sebral balon.
90+1
Potíže má ale obránce Aleksandar Dragović a nyní je odveden za postranní čáru.
90+1
Jebor fauloval utíkajícího Rybalku.
90
Rozhodčí nastavuje tři minuty nad rámec základní hrací doby.
90
Střelecký pokus Pedra Moreiry v klidu chytá Rybka.
90
Centr Tiaga Pinty zblokovala obrana.
89
William Jebor nyní obdržel žlutou kartu za zákrok proti Rybalkovi. Podle opakovaných záznamů ale jako první zasáhl balon, udělení žluté karty je tak poměrně přísným rozhodnutím.
88
Menší rozepře řeší rozhodčí napomenutím Jarmolenka s Boatengem.
88
Tiago Pinto se nyní nedostal přes bránící hráče.
87
Wakaso fauloval Rybalku, hosté rozehrávají z poloviny hřiště.
86
Jevhen Selin nahradil na hřišti Mykytu Burdu. I hosté tak vyčerpali všechny možnosti střídání.
86
Velká šance domácích! Přímý kop rozehrál Tiago Pinto a poté pálil Wakaso do spojnice tyče a břevna!
85
Boateng se krásně uvolnil a byl zastaven nedovoleným zákrokem od Kalitvinceva.
85
Rio Ave se nadále snaží útočit a vstřeli alespoň čestnou branku.
83
Belhanda měl menší potíže s rozehrávkou, ale nakonec si s tím poradil. Poté míč ztratil Vida a domácí šli do útoku, ten ale zastavil skluz Burdy na Boatenga.
82
Lionnův centr odhlavičkován bránícími hráči.
82
Nyní přichází rohový kop pro Rio Ave.
82
Střelecký pokus Jebora kryje brankář Oleksandr Rybka.
81
Ukru na hřišti nahrazuje Esmaël Gonçalves. Rio Ave tak provedlo již poslední střídání.
80
Utkání už se spíše dohrává. Domácí se sice snaží se stavem ještě něco udělat, Dynamo ale nyní zodpovědně brání a snaží se držet míč na útočné polovině hřiště.
79
Vladyslav Kalitvincev na hřišti nahradí nizozemského záložníka Jeremaina Lense.
77
A nyní hřiště Diego Lopes opouští. Nahradí ho Alhassan Wakaso.
77
Z následného rohového kopu nabil Ukra Diegovi Lopesovi, ten ale vysoko přestřelil branku!
76
Střela Diega Lopese šla s přispěním bránících hráčů ve zdi nad branku!
75
Miguel Veloso fauloval Emmanuela Boatenga a domácí zahrají přímý kop.
75
Lens se snažil dostat dopředu, přes obránce to ovšem nezvládl.
74
O míč se nechal obrat Diego Lopes, Kravec ale následně mířil vedle pravé tyče Cássiovy branky.
73
Pokus Miguela Velosy byl zblokován zdí!
72
Odpískán faul Marcela na Lense, přímý kop pro Dynamo Kyjev z nějakých 25 metrů.
72
Jebor se ve vápně dostal k zakončení, které ale bylo slabé a Rybka byl připraven.
71
Na domácích je vidět, že jim třetí branka prakticky sebrala všechny naděje. Jejich šance jsou nyní velmi malé.
70
Dynamo Kyjev právě vstřelilo branku!
Tak tohle bylo od domácích opravdu špatně ubráněné! Střelu Belhandy dokázal Cássio ještě vyrazit, k dorážce se ovšem dostal ARTEM KRAVEC, který navýšil vedení hostů na 0:3!
69
Tiago Pinto kombinoval s Ukrou, o míč je ale obral Rybalka.
69
Na domácích je vidět velká snaha, Dynamo ale své vedení zatím kontroluje.
68
Pokus Jebora nebyl pro Rybku nebezpečný a bez problémů ho chytil.
67
Boateng se v pokutovém území pokusil zakončovat patičkou, jenže promáchl.
66
Střídají i hosté. Miguel Veloso nahradí na hřišti Sergeje Sydorčuka.
66
Domácí se ale okamžitě dostali k míči a zakládají další akci.
65
Jebor se ale zrovna nejlépe neuvedl, neboť hned po svém příchodu fauloval Rybalku.
65
První střídání. Renan Bressan je na hřišti nahrazen Williamem Jeborem.
64
Tiago Pinto vybojoval míč proti 2 protihráčům pro Marcela, jeho následná přihrávka ale byla nepřesná.
63
Zblokovaný centr Diega Lopese vyústí v autové vhazování poblíž pokutového území.
62
Pokus Ukry mířil vysoko nad bránu Oleksandra Rybky, ten tak může v klidu vykopávat.
62
Lensův centr do vápna musel vyboxovat Cássio před nabíhajícím Kravecem.
61
A opět byl Ukrův centr zblokován, Dynamo nyní vyráží do protiútoku.
61
Po Ukrově zblokovaném centru se rohový kop bude opakovat.
61
Domácí tým vybojoval rohový kop! Tlak portugalského celku stále stoupá!
60
Po centru Bressana hlavičkoval z těžké pozice Boateng, míč se s odrazem od země dostal až k brankáři Rybkovi.
59
Další faul Mykyty Burdy je již potrestán žlutou kartou.
59
Tiago Pinta i Domagoj Vida jsou již v pořádku na hřišti, jejich zranění tak vážná zřejmě nejsou a ve hře jim dovolí pokračovat.
58
Domácí napadají a rozehrávku Dynamu hodně znepříjemňují.
57
Z následného protiútoku se do zakončení dostal Sergej Rybalka, branku ale vysoko přestřelil!
57
Střela Renana Bressana ale trefila čtyřčlennou zeď.
56
Tiago Pinta ale musí být ošetřen, neboť zákrok Burdy byl velmi ostrý.
56
A další, nyní se provinil Burda a Riu Ave se tak nabízí výhoda v podobě přímého kopu, opět z velmi dobré vzdálenosti!
55
Zvýšená aktivita Ria Ave vyústila v další faul hostujících.
54
Marcelo se dostal k hlavičce, ale ta mířila těsně nad branku Rybky!
54
A další faul Kyjevských. Nyní přichází přímý kop z dobré vzdálenosti pro Bressana!
53
Faul Kravece odpískal hlavní rozhodčí, Rio Ave může v klidu rozehrávat.
52
Chorvatský obránce je odveden za čáru kvůli ošetření. Uvidíme, zda bude v pořádku.
52
Na hřišti se nyní v bolestech svíjí Domagoj Vida po zákroku Pedra Moreiry.
51
V Portugalsku se nám opět silně rozpršelo. Podmínky nemají hráči zrovna nejlepší...
50
Vše ale skončilo nepřesným centrem. Rybka se ujme výkopu.
50
Rio Ave opět v útoku!
49
A byla z toho střela Jeremaina Lense z velké vzdálenosti, která šla ale přímo do náruče Cássia.
49
Až nyní útočí i hosté.
48
Hráči domácího týmu se stále drží vepředu!
47
Tarantiniho centr byl přetažený a hráči Ria Ave na něj dosáhnout nemohli. Rybka bude vykopávat.
47
Několikátý faul Domagoje Vidy v dnešním zápase nyní vyústil ve žlutou kartu. Faulovaný byl Bressan.
46
A hned útočná akce domácích. Po střele Diega Lopese ale bez větších problémů zasáhl Rybka.
46
Hráči obou týmů přichází na hřiště, brzy začne druhá půle! Udrží či navýší Dynamo své vedení? Nebo uvidíme překvapení v podobě obratu Ria Ave?
Střely na branku: 0:4
Střely mimo: 3:1
Držení míče: 50% : 50%
Hosté z Kyjeva zatím v Portugalsku vedou. Nutno ale říci, že zaslouženě. Domácí se sice snaží, ale většina jejich akcí končí nepřesnými přihrávkami. Do vedení se Dynamo dostalo ve 20. minutě po krásné trefě Jarmolenka, druhý gól o pět minut později přidal Belhanda. Stav po prvním poločase je tedy 0:2.
Druhý poločas začne přibližně v 22:08.
45+3
45+2
Hosté chtěli přidat třetí gól, ale obránci následný centr do vápna zblokovali.
45+2
Ale přichází další nepřesná rozehrávka v podání Ria Ave.
45+1
Faulován byl nyní Gouano, ačkoliv předtím obešel tři hráče Kyjeva.
45+1
Další útočná snaha portugalského týmu skončila nepřesnou přihrávkou.
45
Rozhodčí nastaví 2 minuty.
45
Domácí ale nic velkého nevytvořili, obrana Dynama tedy v klidu odehrála balon.
44
Domagoj Vida fauloval.
43
V ofsajdu nachytán domácí Diego Lopes. Gouano se současně za potlesku tribun vrací do hry.
42
Za čárou je delší dobu ošetřován Prince-Desiré Gouano, teče mu krev z nosu a tak nemůže být vpuštěn do hry.
42
Jarmolenkův centr ale přeletěl hlavy všech spoluhráčů.
42
Rohový kop pro Dynamo vybojoval Domagoj Vida.
41
Makarenko hledal spoluhráče ve vápně, do cesty se mu ale postavili bránící hráči.
41
Další nebezpečný centr do vápna, po němž se míč odrazil k Lionnovi, jehož pokus ale zblokovali obránci. Míč se následně dostal až k Rybkovi.
40
Faul Vidy na Pedra Moreiru odpískán, domácí rozehrají z poloviny hřiště.
40
Centr Kravece spoluhráče nenašel a do náruče ho tak sebral Cássio.
39
Ani jeden z týmů nyní nemůže najít cestu do pokutového území, akvitnější jsou ale opět hosté z Kyjeva.
37
Pro následný centr si ale vyběhl Oleksandr Rybka.
37
Domácí po odpískaném faulu rychle vyráží dopředu.
37
Po dlouhém centru do vápna pálil Diego Lopes pouze do boční sítě!
36
Domácí budou tedy zahrávat rohový kop, ujme se ho Renan Bressan.
36
Střela Lionna zblokována obranou.
35
Riu Ave se kombinace vůbec nedaří a brankář Rybka tak moc práce nemá.
34
Burda fauloval Diega Lopese a nyní tak hrají domácí.
33
Další nepřesná rozehra domácích a následně i odpískaný faul, Dynamo může rozehrávat.
31
Tvrdý Faul Renana Bressana na Jarmolenka je potrestán žlutou kartou.
31
Rozehrál ho opět nakrátko a byla z toho dobrá střela Belhandy, kterou ale Cássio vyráží nad branku!
30
Kyjev bude zahrávat rohový kop.
29
Slibně se rozvíjející akce domácích skončila opět nepřesným centrem, tentokráte selhal Bressan.
28
Ošetřován za čárou bude nyní Belhanda, který má problémy s rukou.
27
Po Lensově centru se Kravec prosazuje, ale míč už byl předtím za čárou a vykopávat tak bude Cássio.
25
Zaslouženě přichází druhá branka! YOUNES BELHANDA napřáhl za obranou na hranici vápna a Cássia překonal do stejného místa, jako předtím Jarmolenko! 0:2!
25
Cássio teď včasným výběhem z branky vyřešil rozvíjející se akci Dynama.
24
Rio má dnes v obraně opravdu problémy. Nepřesné rozehrávky vidíme velmi často.
24
Autové vhazování Ria Ave úspěch neslavilo, obrana si hráče domácích pohlídala.
22
Hosté ale nepřestávají v útočné snaze a chtějí své vedení navýšit. Nyní ovšem fauloval Belhanda.
22
První žlutá karta a obdržel jí Artem Kravec za simulování.
20
Tak tohle byla krásná rána! Dělovka ANDRIJE JARMOLENKA zapadla až k pravé tyči Cássia! Hosté se ujímají vedení 1:0!
19
Do dobré šance se ve vápně dostal Renan Bressan, ale jeho střela se vůbec nevydařila a mířila hodně vedle branky.
19
Jejich útočné snažení ale zastavil faul Younese Belhandy.
18
Po obranném zákroku Tiaga Pinta budou hosté vhazovat.
17
Kyjevští přebírají otěže zápasu a na svého soupeře vyvíjí velký tlak.
16
A další šance hostů po rohovém kopu, nyní hlavičkoval Domagoj Vida nad branku!
16
Střelu Sydorčuka po rohovém kopu srazila obrana nad branku.
15
Dělovku Domagoje Vidy vyrazil Cássio na rohový kop!
15
Domácí se snaží procházet hlavně po pravé straně a zatím se jim to poměrně daří. Akce se jim ale nedaří dotahovat až do zdárného konce.
14
Hráči Ria Ave budou vhazovat po neúspěšném pokusu o útok.
13
Domácí vyrazili dopředu a do vápna letěl zajímavý centr, našel ovšem pouze hlavu hostujícího obránce.
11
Pokus Dragoviće po centru do vápna zblokovala domácí obrana!
10
Makarenko faulován Bressanem, volný přímý kop pro hosty.
10
Hráči Ria Ave si nyní velmi komplikují zápas nepřesnostmi v obraně.
9
Nepříjemný zákrok od Belhandy na Lionna při hlavičkovém souboji, úmysl v tom ale rozhodně hledat nemůžeme.
8
Domácí fanoušci se dožadují penalty po zákroku na Diega Lopese od Burdy, ale rozhodčí jí nenařizuje. Nutno dodat, že správně.
7
I nadále Rio Ave obléhá pokutové území Dynama!
7
Ukra založil útočnou akci, která skončila nepřesným centrem jednoho z jeho spoluhráčů.
6
Nabíhající Kravec mohl jít sám na brankáře, to by mu ale nesměl být odpískán ofsajd.
5
Odpískán faul Renana Bressana na Makarenka.
4
Nebezpečný centr do vápna odkopl před Belhandou Gouano!
4
Před Tiagem Pintem ukopl míč Domagoj Vida. Po následném autu ale Rio Ave o balon hned přišlo.
3
První útočná snaha domácích, Boateng se ale přes defenzívu nedostal. Rybka bude vykopávat.
2
Lens se dostal krásnými kličkami za obránce, balon si ale předkopnul a Cássio ho ukryl v náruči.
2
Lionn nyní vytlačil hostujícího hráče a domácí brankář může v klidu vykopávat.
1
Hráči Dynama se hned snaží kombinovat, jejich akce byla ovšem zastavena faulem Rybalky.
1
-1
Minuta ticha za zesnulého Andrije Husina (viz níže).
-2
V Portugalsku nám opravdu velmi silně prší. Uvidíme, zda to kvalitě zápasu pomůže.
-3
Hráči obou týmů pomalu přichází na hřiště. Hraje znělka Evropské ligy, začátek utkání se již neúprosně blíží!
-10
Utkání nám již za několik minut začne. Oba týmy zvolily rozestavení 4-2-3-1.
V sestavě hostujícího Dynama se objeví i Sergej Rybalka, bývalý hráč Slovanu Liberec.

Rio Ave FC: Cássio – Pinto, Gouano, Marcelo, Lionn – Tarantini (C), Moreira – Lopes, Bressan, Ukra – Boateng.
Náhradníci: Ederson – Lopes, Vilas Boas, Wakaso, Hassan, Jebor, Gonçalves.

Dynamo Kyjev: Rybka – Makarenko, Burda, Dragović, Vida – Sydorčuk, Rybalka – Lens, Belhanda, Jarmolenko (C) – Kravec.
Náhradníci: Rudko – Selin, Veloso, Curikov, Teodorczyk, Bujalskij, Kalitvincev.

Rozhodčí: Johannesson – Nilsson, Culum.
Rozhodčími dnešního utkání budou Švédi. Hlavním bude Stefan Johannesson, na čarách mu pomohou Fredrik Nilsson a Mehmet Culum. Této trojici pomůže čtvrtý rozhodčí Magnus Sjöblom a brankoví sudí Andreas Ekberg a Mohammed Al-hakim. Delegátem vyslaným od UEFY bude Španěl José Luis López Serrano.
Skupina J
Kromě tohoto zápasu dnes uvidíme i střetnutí mezi Steauou Bukurešť a Aalborgem. Oba zápasy začínají ve stejnou dobu.
Dynamo Kyjev
Ukrajinský tým měl jednodušší cestu, neboť díky vítězství v domácím poháru a 4. místu v lize se do skupin Evropské ligy kvalifikoval rovnou.

V sestavě Dynama se možná objeví záložník Sergej Rybalka, který působil v české lize. Hostoval totiž ve Slovanu Liberec. Později o něj projevila zájem i Plzeň, ale nebyla ochotná za něj zaplatit požadované peníze.
Rio Ave FC
Portugalský celek se v uplynulé sezoně umístil na 11. místě tabulky, ale díky tomu, že hrál finále poháru s Benfikou, se kvalifikoval do Evropské ligy.

V předkolech se utkal se švédskýmy týmy. Nejprve ve třetím předkole zdolal Göteborg, když doma remízoval 0:0 a venku vyhrál 1:0.
V souboji o skupinové fáze si zahrál s Elfsborgem. Doma vyhrál 1:0 a poté prohrál venku 1:2, díky většímu počtu branek vstřelených na hřišti soupeře ale postoupil.
Dobrý večer u textového on-line přenosu zápasu Evropské ligy! V rámci skupiny J dnes změří své síly portugalské Rio Ave a ukrajinské Dynamo Kyjev. Přenosem vás bude provázet Michal Belšán.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.