Utkání končí velkou radostí belgického týmu, který zvládl úvodní souboj s ruským gigantem a po dvou trefách Acheamponga je jednou nohou v osmifinále. V odvetě nečeká belgický Anderlecht vůbec nic jednoduchého. Příjemný zbytek večera přeje Petr Dejnožka.
Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 5:3. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 14:11.
90+4
90+3
V samotném závěru ještě Hanniho pálil mimo branku Zenitu, Lodygin ještě naposledy pošle balon do hry výkopem.
90+3
Lodygin – 4 zákroky.
90+3
Martínez – 7 zákroků.
90+2
Další akce Zenitu končí po nepřesném centru Dannyho, domácí již nemají kam spěchat.
90+1
Hra probíhá pouze na obranné polovině belgického týmu, domácí se soutavně brání.
90
Vymezených devadesát minut uplynulo, angličtí sudí přidávají navrch ještě tři minuty.
89
Hosté by nutně potřebovali vstřelit branku, aby si vylepšili svoji pozici před odvetou. Překonat pevnou obranu Anderlechtu dnes bude zřejmě úkol neřešitelný.
88
Ani domácí nechtějí zůstat pozadu, Brunova střela nejprve byla zablokováno, následný pokus střídajícího Teodorczyka si místo mezi třemi tyčemi nenašel.
87
Z něho již Petrohrad branku domácího celku neohrozil.
86
Rázem mohlo být pro ruské fotbalisty veseleji! Arťom Dzjuba měl na kopačce snížení, to by ale musel se svojí stoprocentní šancí lépe naložit! Kapitán Zenitu se objevil sám před brankářem Anderlechtu Brusel, lehkou střelou ho ale nechal vyniknout! Rubén Martínez vyrazil balon na rohový kop.
85
Domácí s balonem na kopačkách nikam nespěchají a se současným stavem jsou před náročnou odvetou spokojeni.
83
Střídající Jusupov se ujal rozehrávky rohového kopu, po jeho centru se k nadějnému zakončení prodral Danny. Venezuelský hráč ve službách Zenitu však branku Martíneze minul.
82
Necelých deset minut do konce zápasu, petrohradské dobývání svírá obranu Anderlechtu více a více.
81
Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Giuliano, přichází Artur Jusupov.
80
Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Isaac Kiese Thelin, přichází Łukasz Teodorczyk.
80
Předchozí tvrzení již neplatí, domácí mohli vsítit třetí branku. Ideální pas do pokutového území dostal Bruno, který si již seřídil mířidla, tentokrát ale až příliš. Své zakončení poslal pouze doprostřed branky, kde stál připravený gólman Lodygin!
79
Ve druhé půli jsme dohromady viděli pouze jedinou střelu mezi tři tyče a to ze standardní situace v podání Hernaniho. Aktivní první poločas nám zůstal v útrobách belgického stadionu.
78
Petrohrad zvyšuje svoji aktivitu na útočné polovině, ani z dalšího rohu Dannyho se ale před brankou Rubéna Martíneze neblýskalo.
77
Nový muž na hrací ploše Róbert Mak se snažil prodrat do dobré střelecké pozice, míč ale poslal pouze do bránícího hráče. Na hostech je vidět snaha, to ale k vyrovnání stačit nebude.
75
Střídající Danny se ihned ujal rozehrávky rohového kopu, ani nová kopací technika zadáky Anderlechtu nezaskočila. Domácí se opět bez potíží ubránili.
74
Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Nicolae Stanciu, přichází Sofiane Hanni.
72
Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Alexandr Kokorin, přichází Danny.
71
Hosté poprvé ve druhé půli zahrozili, šance přišla z volného přímého kopu. Hernaniho prudký projektil ale zamířil přímo doprostřed branky, kde ho bez potíží pokryl brankář Martínez.
70
Tielemansův nákop do šestáctky si hostující obrana bez potíží pohlídala.
69
Po další tečované ráně míří do pokutového územ Petrohradu hlavičkáři domácího celku, koná se roh.
68
Čas duelu i nadále plyne a my stále čekáme na smrtící nápor Zenitu Petrohrad. Rusové chvílemi působí i dojmem, že jim tento výsledek do odvety, jenž se koná následující čtvrtek, stačí.
67
A další pokus z dílny domácího Bruna skončil ještě před brankou Zenitu, tentokrát ho zablokovali pozorní ruští zadáci.
65
Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Oleg Šatov, přichází Róbert Mak.
65
Naopak neustále přicházejí hrozby na straně druhé, záložník Bruno se ale stále teprve zastřeluje. Pokus z dálky znovu nabral vnější rotaci a Lodyginovi stačilo se za ním ohlédnout.
64
A znovu bez zakončení končí postup Kokorina, domácí defenzíva se dnes ukazuje v tom nejlepším možném světle.
62
Statistiky dosavadního průběhu druhé půle jsou zjevné. Hosté se mnohem výrazněji drží na balonu, zatím ale na branku Martíneze nevyslali jediný střelecký pokus.
61
Nákop Stancia z rohového kopu odvrátila ruská defenzíva do bezpečných vod.
60
Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Frank Acheampong, přichází Alexandru Chipciu.
59
Následovat bude roh Anderlechtu, ještě před ním ale připravil domácí kouč střídání, v rámci kterého stahuje ze hry autora obou branek dosavadního průběhu zápasu.
58
Je za námi téměř hodina hry a domácí stále poměrně v klidu hájí vypracovaný náskok z prvního poločasu. Ruská družina musí přijít s něčím, čím by svého soupeře dokázala zaskočit.
57
Po delší odmlce se blýskalo také před brankou hostujícího Lodygina, Bruno ale ze střední vzdálenosti protor mezi třemi tyčemi ruské svatyně nezasáhl. Lodygin se tak může těšit z výkopu z klidu.
55
Centr od rohového praporku zaplul přímo do náruče brankáře Martíneze, belgický Anderlecht se tak znovu ubránil.
54
Vzápětí však Zenit vybojoval rohový kop, k jeho exekuci se žene opět Šatov.
53
Postup Šatova končí zdviženým praporkem asistenta rozhodčího.
52
Thelin měl poměrně hodně času na postup s balonem, klička mu ale nevyšla, a tak se hra zase přelila na opačnou stranu.
50
Hosté jsou v průběhu druhé půle častěji u balonu, zatím s ním ale kooperují především na vlastní polovině.
49
Nedovolený zákrok Dzjuby ukončil postup petrohradského Zenitu, domácí defenzíva si bude moci odpočinout.
47
A jdeme do druhé půle. Hostující fotbalisté vyrážejí za velkou stíhající jízdou.
46
Domácí zvládli první poločas na podtrženou jedničku, po dvou trefách mají nakročeno ke skvělé výchozí odvety k těžké odvětě v ruském Petrohradu. Hosté sice mají slušné šance, ale na brankáře Martíneze si zatím nepřišli.
45+3
45+2
V závěru první půle se ještě hosté snaží udeřit, jejich souvislá kombinace ale k ničemu nevede.
45
Nad rámec prvního poločasu se budou nastavovat dvě minuty.
43
A v Bruselu mohlo být ještě veseleji! Stanciu chtěl rozšířit své dvě gólové asistence taky vstřelenou brankou, Lodygin ale tentokrát své mužstvo podržel.
42
Zenit se hnal do šance po pravé straně, přihrávka Hernani ale postrádala větší míru přesnosti.
41
Na Dzjubovi je vidět, že mu není současný stav lhostejný, v zakončení se mu ale nevede. Další z jeho pokusů se mezi tři tyče Martínezovy branky nevešel, hlavička mířila jen o kousek mimo.
40
Nic nového pod sluncem, domácí jsou na balonu a postupnou kombinací se přibližují pokutovému území soupeře.
38
Belgické celky dokazují, že mají dnes skvělý den. Genk remizoval s Astrou, Gent doma zdolal Tottenham. Udrží Anderlecht nadějné vedení?
37
Domácí jsou v psychické výhodě, ze které se snaží v závěru první půle těžit. Další sympatická kombinace skončila nepřesným centrem na malé vápno Zenitu.
36
Na druhé straně si Lodygin připsal další zákrok proti střele Kiese Thelina.
35
Dzjuba zkusil štěstí samostantou akci, dále než na hranici pokutového území se ale nedostal.
33
Anderlecht již devět zápasů v řadě neprohrál a zdá se, že svoji sérii rozšíří na deset. Děkovat domácí mohou zejména produktivnímu Acheampongovi.
31
Anderlecht právě vstřelil branku!
Mírná herní převaha není Zenitu vůbec nic platná, domácí fotbalisté vzápětí odskakují na rozdíl dvou branek! Znovu na tom má podíl FRANK ACHEAMPONG, který prostřelil Lodygina a přiblížil bruselský celek k postupu do osmifiále – 2:0!
30
Hosté jsou častěji na balonu, domácí se přece jen poněkud více zatáhli do defenzívy. Ostrý nástřel Žirkova skončil pouze na hlavě připraveného Deschachta.
28
Další akci Zenitu pokazila nepřesnost na pravé straně zálohy, Anderlecht však taktéž nijak výrazně odpovědět nedokázal.
26
Nákop Šatova tentokrát zaplul přímo do náruče brankáře Martíneze. Na tahu jsou pro změnu domácí.
25
Sledujeme vyrovnaný duel, šance si dokáží vytvářet obě mužstva. K postupu do osmifinále je zatím ale blíže Anderlecht díky rychlé trefě Acheamponga.
23
Zpoza pokutového území zkusil štěstí Dendoncker, prostor mezi třemi tyčemi branky Lodygina ale nezasáhl.
22
Žlutit se poprvé bude i na straně ruského klubu, oceněn byl zákrok Criscita.
21
Rohový kop Petrohradu žádné nebezpečí před brankou belgického celku nepřinesl, domácí se ale míče pouze rychle zbavili.
20
Další žlutá karta na straně Anderlechtu, jmenovitě byl potrestán Kiese Thelin.
19
Na nudu si v úvodních minutách rozhodně stěžovat nemůžeme! Vyrovnání měl na kopačce Šatov, domácí Martínez ale vytáhl skvělý zákrok, kterým udržel vedení na straně Anderlechtu!
17
Domácí Tielemans je za ostrý zákrok potrestán žlutou kartou.
15
Po čtvrthodině hry si domácí fotbalisté vyzkouší možnost rohového kopu.
14
Domácí se rázem mohli podruhé zapsat do střelecké listiny, Brunovu stoprocentní příležitost ale vychytal gólman Lodygin!
12
Aktivní Zenit pokračuje v kombinaci na útočné polovině, kolem šestnáctky domácího týmu je ale velmi husto.
10
Giuliano ostrou ranou branku Martíneze netrefil, hosté jsou v posledních minutách častěji u balonu.
8
Rychlá útočná akce Zenitu po levé straně končí neúspěchem, míč do hry pošle výkon Martínez.
7
Zatím sledujeme duel ve velkém tempu, oba celky jsou směrem dopředu hodně aktivní. My můžeme jen doufat, že v podobném duchu bude probíhat celé utkání.
6
Hosté se pokusí odpovědět z nabídnutého rohového kopu.
5
Tak to je skvělý začátek ze strany domácího týmu! Již v páté minutě Stanciu našel v pokutovém území FRANKA ACHEAMPONGA, jenž poslal belgický celek do vedení – 1:0!
1

RSC Anderlecht: R. Martínez – Najar, Spajić, Deschacht, Obradović – Dendoncker, Tielemans (C) – Bruno, Stanciu, F. Acheampong – Kiese Thelin.
Náhradníci: Boeckx – Chipciu, Nuytinck, Capel, Sowah, Teodorczyk, Hanni.

FK Zenit Petrohrad: Lodygin – Ivanović, Neto, Javi García, Criscito – Hernani, Giuliano, Šatov, Žirkov – Dzjuba (C), Kokorin.
Náhradníci: Baburin – Aňukov, Lombaerts, Jusupov, Maurício, Danny, Mak.

Rozhodčí: Oliver – Collin, Bennett (všichni Anglie).
Zenit Petohrad předvedl v základních skupinách naprosto suverénní jízdu, ještě kvalitnější ofenzívu než Anderlecht a po zásluze bude do tohoto dvojzápasu vstupovat v roli favorita. Pět výher a jediná porážka s, o druhé místo bojujícím, Alkmaarem tvoří velkou hrozbu pro belgické mužstvo. Kdo se bude nakonec radovat z postupu do osmifinále?
Celek Anderlechtu si postup do vyřazovací části Evropské ligy vybojoval přes základní skupinu C. Tým, který v předkole vyřadil po dvou vítězstvích 3:0 pražskou Slavii, nastřílel ve skupině hned šestnáct branek. Pamatovat si fanoušci budou zejména domácí vítězství 6:1 proti německé Mohuči. Dojem z hladkého průběhu skupiny narušila až závěrečná porážka se Saint-Étienne, kvůli které musel Anderlecht do play-off z druhého místa.
Mladší sestra milionářské Ligy mistrů taktéž odstartuje své dění ve vyřazovací části! V rámci prvního vyřazování nás čeká nesmírně zajímavý a atraktivní duel, v rámci kterého své síly poměří belgický Anderlecht Brusel a ruský gigant Zenit Petrohrad!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.