Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Marseille : Lipsko - 12. dubna 2018   21:05

Marseille
Marseille
6' Ilsanker(vl.)  • 9' B. Sarr  • 38' Thauvin (Payet) • 60' Payet (Thauvin) • 90+4' Sakaj (Maxime López)
5:2
(3:1)
Lipsko
Lipsko
2' Bruma  (Augustin) • 55' Augustin  (Keïta)
Marseille
Pelé – Sakaj, Kamara, Gustavo (C), Amavi – Maxime López, M. Sanson – B. Sarr (28. Rami), Thauvin (63. Ocampos), Payet (C) (83. Anguissa) – Mitroglu.
Escales – Germain, N'Jie, Ocampos, Rami, Sertic, Anguissa.
Kuipers – van Roekel, Zeinstra
Stade Vélodrome, Marseille
Lipsko
Gulácsi – Ilsanker, Konaté, Upamecano (66. Bernardo), Klostermann – Kampl, Demme (C) (54. Forsberg (C)), Keïta, Bruma – Augustin, Sabitzer (62. Y. Poulsen).
Mvogo – Bernardo, Forsberg (C), Kaiser, Orban, Y. Poulsen, Werner.

Já vám děkuji za pozornost. Doufám, že jste se u tohoto strhujícího utkání skvěle bavili a já se budu těšit zase příště.
Dnešním utkáním vás provázel Ondřej Zoubek.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 9:4. Střely mimo: 6:2. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 15:11.
Vyčerpávající duel je u konce. Po první poločase, které skončilo 3:1 mnozí už další branky nečekali, to se však zmýlili.
V 55. minutě poslal do sítě míč Augustin, který tak znovu poslal hosty do semifinále. Opak byl ale pravdou, o pouhých pět minut později Dimitri Payer vymetl růžek branky, ve čtvrté minutě nastavení Hiroki Sakaj definitivně rozhodl o vítězi dnešního utkání, stejně tak i o postupujícím.
90+5'
90+5'
Na druhé straně to byl Pelé, který zlikvidoval 4 pokusy hostí a podržel svůj tým v cestě za postupem.
90+5'
Za zmíňku minimálně stojí 9 zákroků maďarského golmana Gulásciho, a to i přeš 5 obdržených branek je stále úctihodný počet.
90+4'
Marseille právě vstřelilo branku!
Je hotovo! HIROKI SAKAI využil rychlý brejk svých spoluhráčů, japonský bek zakončoval z 30-ti metrů do prázdné brány, je rozhodnuto – 5:2!
90+4'
Bude to rohový kop pro Lipsko, do vápna běží i brankář Gulásci!
90+3'
To byla zřejmě poslední šance, kteoru hosté měli, ale stála za to. Byl to Poulsen, který se dostal do zakončení, Pelé míč doslova zasedl, důležitý zákrok!
90+2'
Stadion doslova bouří, nádherná atmosféra žene domácí k výhře.
90+1'
Sudí nastaví 4 minuty, to je dost času, aby Lipsko ještě zabojovalo.
90'
Žlutou kartu za protesty vidí japonský bek Sakaj.
90'
Kostas Mitroglu se pokusil o nůžky, které měly do těch v podání Cristiana Ronalda poněkud daleko, každopádně od fanoušku sklidil velký potlesk.
89'
Lopez pracuje s míčem naprosto skvěle, teď dokázal ukličkovat svého strážce, nakonec vybojoval i autové vhazování.
88'
Volný kop z kopačky Sansona se hrubě nepovedl. Míč letěl snad až na tribunu.
87'
Žlutou kartu dostává Ibrahima Konaté (RB Lipsko).
86'
Ofsajd zapískán Augustinovi, ten se však nestačí divit.
85'
Poulsen se probíjel po pravém křídle, byl úsěšný a mohl odcentrovat, jenže míč z jeho kopačky našel pouze hlavu Luize Gustava.
84'
Pelé se nebál vyběhnout daleko z brány pro vysoký míč a dokázal ho i udržet v rukavicích, teď svému týmu pomohl.
83'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Dimitri Payet, přichází André Anguissa.
82'
Na hřišti zůstal ležet Rami, který nešťastně upadl v souboji o míč, bude však v pořádku.
80'
Po pravé straně se hnal do brejku Ocampus, fanoušci ho už už viděli střílet, byl to však Konaté, který ho skluzem zastavil.
78'
Chytře to provedl Amavi, který na poslední chvíli ucukl hlavou a nechal míč odplachtit až na odkop. Za to od fanoušků sklidil potlesk.
77'
Razantní odkop má na svědomí Lopez, ten nechtěl připustit nějakou poklidnou rozehrávku, což se mu také povedlo.
75'
Velmi zkušený Rami zahrál hlavou malou domů asi na dva metry, to ale čekal Forsberg a div nevypíchl míč!
74'
Tentokrát se k zahrávání rohového kopu postavil Forsberg, ani z jeho kopačky však nepřilétl do vápna přesný centr. Konkrétně pro tento vysoký míč si vyskočil brankář Pelé.
73'
Augustin pro své spoluhráče vybojoval rohový kop z prakticky bezvýchodné situace.
72'
Hráči v bílých dresech si utkání doslova užívají. Payet nám předvedl nejednu fintu, naposledy to byl Ocampos, který efektně a zároveň efektivně přihrával patičkou.
71'
Lopez nejenže skvěle vybojoval míč, on také zachoval klid, místo zbrklého centru vrátil míč do obrany a domácí tak mají míč na kopačkách.
69'
Byl to Amavi, který zastavil Forsberga a přerušil tak akci hostí.
68'
Keita byl při rozehrávce zastaven nedovoleně a hosté tak budou moci pokračovat v útočném snažení i nadále.
67'
Ocampos čaroval na pravé straně hřiště, přidal však o jednu fintu navíc a nakonec nastřelil protihráče.
66'
Upamecano nebude nadále pokračovat v zápase. Na jeho pozici ho nahradí Bernardo.
65'
Na hřišti zůstal ležet stoper Upamecano, který ukazoval na problém s hamstringem. Musí být ošetřen.
64'
Payet a jeho spoluhráči dostali k dispozici rohový kop. Právě francouzský štírek centroval na přední tyč, k hlavičce se jeho spoluhráč dostal, byl však v takové pozici, ze které neměl šanci ohrozit bránu.
63'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Florian Thauvin, přichází Lucas Ocampos.
63'
Další dobrá příležitost hostí, tentokrát to byl Bruma, který si nejprve naběhl na dlouhý míč od svého spoluhráče, nedokázal pak předložit do malého vápna přesný míč.
62'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Marcel Sabitzer, přichází Yussuf Poulsen.
60'
To jsou opravdu gólové hody! DIMITRI PAYET to udělal opravdu parádně a svou koloběžkou poslal obránce na druhou stranu. Šajtlí pak vymetl růžek brány. To byla nádhera – 4:2!
58'
Mitroglu zahnal Luize Gustava, domácí však mohly pokračovat ve své kombinaci z hlouby pole. Ta skončila u Lopeze, který si chtěl vymodlit pokutový kop, sudí ale nepíská.
57'
A v tuto chvíli je to zase Lipsko, které postupuje. Neskutečně zamotaný duel přináší pro nás fanoušky velmi napínavé momenty.
55'
Lipsko právě vstřelilo branku!
JEAN-KEVIN AUGUSTIN uklidil technickou střelou míč do brány! Kdo ale má obrovský podíl na brance je Keita, který předvedl neskutečné sólo a patou předložil svému spoluhráči míč – 3:2!
55'
Sakaj si byl jistý, že na jeho osobu byl spáchán faul, sudí Kuispers do píšťalky nepíská.
54'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Diego Demme, přichází Emil Forsberg.
53'
A znovu Kostas Mitroglu v obrovské šanci! Obránce Lipska nešťastně odehrál míč právě k řeckému útočníkovi, který ale ani tentokrát nedokázal vstřelit branku.
52'
Tentokrát se stoper Konaté odhodlal i ke střele z pořádné dálky, mezi tři tyče však měl míč ještě pořádný kus.
51'
Žlutou kartu dostává Konstantinos Mitroglu (Olympique Marseille).
49'
To byla neskutečná šance! Po rychlém brejku Florian Thauvin dostal míč na řeckého parťáka, Mitroglu nedokázal špičkou zvednou míč z malého vápna do sítě, stejně tak Amavi svoji dorážkou nastřelil hráče či brankáře na čáře!
48'
Toto se však nepovedlo vůbec. Míč z kopačky Keity doletěl naprosto neškodně k Pelému.
47'
Konaté byl zastaven ve své rozehrávce nedovoleně kapitánem domácích. Právě Konaté často bere zodpovědnost v rozehrávce na sebe.
46'
Neskutečný první poločas byl k vidění na Stade Vélodrome v Marseille.
Nejprve to byli hosté, kteří udeřili již ve 2. minutě, Bruma technickou střelou z vápna nedal Pelému přiliš šancí. Stefan Ilsanker si o čtyři minuty později smolně srazil míč do vlastní sítě a v zápětí Bouna Sarr rozvlnil síť už potřetí! Florian Thauvin je autorem poslední branky utkání, které stanovilo stav na 3:1.
Za stávájícího skóre postupuje Olympique Marseille.
45+1'
45+1'
Sudí nastaví pouze 1 minutu.
45'
Ne, dneska ty volné kopy Kamplovi příliš nevycházejí a tento toho byl důkazem.
44'
Ještě jedna možnost volného kopu pro hosty, k míči pomale kráčí Kevin Kampl, do vápna míří všichni vysocí hráči Lipska.
43'
Teď je hra pořádně rozkouskována. Několik faulů v krátkém sledu hru příliš neobohatilo. Posledním hříšníkem byl japonský bek Sakaj.
42'
Augustin trochu frustrován stáhl Luize Gustava a div, že neviděl žlutou kartu.
41'
Upamecano se dostal na hřišti dosti vysoko, když ale ztratil míč, rozhodl se Lopeze rychle faulovat tak, aby přerušil možný brejk.
40'
Jsou to trochu paradoxně znovu hosté, kteří ovládají střed hřiště, kombinují však velice pasivně, což nechává obranu Marseille klidnou.
39'
A další šance domácích! Ti jsou opravdu na koni. Sakai centroval z pravého křídla, Kostas Mitroglou zkusil lece akrobatické zakončení, bránu minul.
38'
Žlutou kartu dostává Florian Thauvin (Olympique Marseille).
38'
Dva nedovolené zákroky znamenaly, že Dimitri Payet měl k dispozici volný kop, který naservíroval přímo na FLORIANA THAUVINA, který dokázal z voleje skvěle umístit míč do síte – 3:1!
35'
Po neskutečně dynamickém úvodu je teď hra v lehkém útlumu. Míč povětšinou vlastní na svých kopačkách hosté, ke dvoum faulům se teď však museli přihlásit právě hráči Lipska.
33'
Teď se Keita nerozhodl správně pro přihrávku středem, kterou zachytila obrana domácích. Naopak Bruma byl na levém křídle úplně volný.
32'
Kevin Kampl poslal od rohového praporku míč, který se vytáčel ven z pokutového území, což byla téměř nezakončitelná záležitost, což se také potvrdilo.
31'
Konaté poslal ze své kopačky delší míč poté, co rozehrávka přízemní formou k ničemu nevedla. Sabitzer úplně nezvládl první dotek s míčem, rohový kop však vybojoval.
29'
Keita čaroval s míčem na křídle a odcentroval šajtlí na Augustina. Ten souboj s Gustavem neustál, k váýraznějšímu kontaktu však nedošlo.
28'
Ke střídání nakonec opravdu dochází. Bouna Sarr nemůže pokračovat skrze poraněné rameno, na hřiště přichází zkušený Rami.
27'
Ne, tento dlouhý nákop z obrany nenašel svého adresáta. Jenže na druhé straně se v ofsajdovém postavení ocitl Sabitzer a i akce hostí tak končí.
26'
Domácí, i když v desíti na hřišti, kombinují v obraně a vlastní míč na svých kopačkách.
25'
Vypadá to, že autor jedné z branek Sarr má problémy s ramenem, musí být ošetřen a směrem k lavičce došlo k signálu o střídání.
24'
Souboj Konatého s Amavim vypadal poměrně děsivě, opakovaný záběr nám však odhalil, že sudí Kuipers naprosto správně nepískal. Francouzský bek totiž nadskočil a ke kontaktu vůbec nedošlo.
23'
Klostermann vhazoval míč na pravé straně, tuto situaci však nevyřešil správně, míč z jeho rukou skončil až za postranní čarou.
21'
Bruma se blýskl několika kličkami a nezastavil ho ani sudí Kuipers, který se připletl do jednoho z jeho soubojů.
20'
Hosté za hlasitého pískotu fanoušků kombinují na své polovině hřiště, což je pro branku Pelého naprosto neškodná záležitost.
19'
Augustin něco málo rozdal v souboji se Sakajem, který skončil na trávníku. Bude však v pořádku a bez ošetření můžeme pokračovat.
18'
Kevin Kampl si nejprve naváděl míč na dlouhou křížnou přihrávku, nakonec se však rozhodl předat míč Konatému, jehož vysoký míč do rukavic lapil Pelé.
17'
Marseille se přiblížila k postupu další brankou. Byl to Dimitri Payet, který natáhl zpoza vápna a vymetl růžek šibenice! Sudí však odhalil naprosto zbytečný faul Kostase Mitrogloua. Smolná záležitost pro domácí.
15'
Bruma si naváděl míč do středu hřiště, pokoušel se o průnikovou přihrávku na svého spoluhráče, u míče však jako první byl golman Pelé.
14'
Domácí svoji příležitost útoku zahodili, proto se k míči dostali hosté. Mladičký Augustin však podklouzl právě v momentu, kdy přebíral míč, což ukončilo celý útok.
12'
Autorem druhé branky utkání nakonec není Kostat Mitroglou, jak se na první pohled zdálo. Míč se do sítě dostal po odrazu od rakouského obránce Stefana Ilsankera.
11'
První menší roztržku na trávníku vyřešil sudí Kuipers bez karetního trestu, a to i když se Kevin Kampl vehementně gestikuloval.
10'
Domácí jsou po druhé vstřelené brance aktivnější a stále se ženou kupředu. K postupu už jim nyní stačí jedna jediná trefa.
9'
Kevin Kampl nezahrál ideální rohový kop a domácí zahájili neskutečně rychlý brejk. První pokus měl na svědomí Sanson, který dorážel vyražený míč od Gulásciho. I to dokázal maďarský golman zneškodnit, na třetí ránu z kopačky BOUNA SARRA byl však již krátký – 2:1!
8'
Do další šance se dostal Augustin, jeho ránu na zablokoval Kamara, který se mu položil do rány. Možnost rohového kopu budou mít hosté.
6'
Skvěle zahraný rohový kop, míč letěl přesně tam, kam měl. Prodloužený míč nejprve se štěstím srazil kolenem směrem na bránu Mitroglou, kde Pelé zasáhl natolik smolně, že se míč odrazil od STEFANA ILSANKERA smolně znovu do brány Lipska – 1:1!
5'
Nepovodená malá domů z kopačky Upamecana znamená, že si domácí kopnou svůj první rohový kop.
4'
Řecký forward Mitroglou byl krátký na vysoký centr z kopačky Payeta. Hráči v bílém však u míče zůstávají.
2'
Tak to je šok! Již ve 2. minutě vstřelil branku BRUMA, kterému přistrčil míč Jean-Kévin Augustin, první jmenovaný se pak zhruba z penaltového puntíku nemýlil – 0:1!
1'
Payet se tak trochu potuloval ve vápně, dokonce se k němu dostal centrovaný míč, šikovný záložník však netrefil míč přesně.
1'
-2'
Utkání za malou chvíli začne. Hosté přijeli ve tmavě modrých dresech doplněné o drobné žluté prvky, domácí Olympique zvolil svoji oblíbenou bílou sadu.
Hlavním sudím byl delegován nizozemský Björn Kuipers, jeho pomocníci na čarách pak budou Sander van Roekel a Erwin Zeinstra. Zkušenou trojici rozhodčích doplní ještě brankoví sudí Pol van Boekel a Dennis Higler.

Olympique Marseille: Pelé – Sakaj, Kamara, Gustavo, Amavi – Maxime López, M. Sanson – B. Sarr, Thauvin, Payet (C) – Mitroglu.
Náhradníci: Escales – Germain, N'Jie, Ocampos, Rami, Sertic, Anguissa.

RB Lipsko: Gulácsi – Ilsanker, Konaté, Upamecano, Klostermann – Kampl, Demme (C), Keïta, Bruma – Augustin, Sabitzer.
Náhradníci: Mvogo – Bernardo, Forsberg, Kaiser, Orban, Y. Poulsen, Werner.
RB Lipsko – Olympique Marseille 1:0
První vzájemný duel se odehrál v Německu, přičemž z něj jako vítěz odešli domácí. Tomu ale předcházel velmi vyrovnaný duel.
Svou velkou šanci měl útočník Marseille Mitroglou už v 9. minutě, kdy si naskočil na centr z pravé strany hřiště, Gulasci však vyrazil. Když ve 42. minutě akrobaticky Sarr nastřelil jen břevno, přišel trest. Forsberg založil protiútok na jehož konci byl kanonýr Timo Werner, a ten se nemýlil!
Velkou šanci na srovnání měl ještě Lucas Ocampos ve druhé půli, z malého vápna však bránu minul.
RB Lipsko
Minulou sezónu obrovské překvapení, tentokrát už byli fanoušci ve velkém očekávání, co že to Ralph Hasenhuttl se svým týmem dokáže.
V Bundeslize patří Lipsku až 6. pozice, na postup do LM však ztrácí pouhé 2 body, 4. příčku totiž okupuje Leverkusen.

S tím bohužel Lipsko prohrálo svůj poslední duel v nejvyšší německé soutěži, a to hned 1:4, což bylo zklamáním. Pokud se však podíváme na utkání z minula, kde Red Bull porazil Bayern Mnichov na svém hřišti 2:1 a i Hannover byl na Lipsko krátký, pak jejich forma nemusí být vůbec špatná.

Lipsko, narozdíl od svého soupeře, hrálo LM, z jejíž skupiny se kvalifikovalo alespoň do EL.

První křest ohněm proběhl už v 1/16 finále, kde na německý klub čekal Neapol. Jenže v Itálii přišla něčekaná výhra 1:3 a na postupu neměnila nic ani domácí prohra 0:2.

Ruskou zimu pocítil Red Bull v 1/8 finále, jenže do Petrohradu jeli už značně zahřátí domácí výhrou 2:1. Remíza 1:1 na půdě hostí pak stačila i na další postup.

Nejlepším střelcem v součtu obou evroských soutěží je Timo Werner, ten obstaral 7 branek. Stejný hráč je i nejlepším kanonýrem, pokud sečteme branky ve všech hraných soutěží. Propnul síť hned 18x. Jean-Kevin Augustin pak 8x.
Olympique Marseille
Rudi Garcia se svým týmem prožívá nejspíše rozporuplné pocity. V lize zatím Marseille patří až 4. pozice, přičemž jen první tři se kvalifukují do bojů v LM. Pouze lepší vzájemný zápas dělí 3. Lyon od Olympique. V EL měli hráči plné nohy práce. Museli postoupit přes předkola, skupinu a množství zápasů se kupí a kupí.

Poslední tři utkání v Ligue 1 byly jako na houpačce. Ostatně, právě duel s Lyonem Marseille prohrálo 2:3 na svém hřišti, kde duelu přihlíželo přes 60 000 fanoušků. Ti všichni viděli, jak Memphis Depay v 90. minutě definitivně strhává výsledek na stranu hostů.
Olympique si pak poradil s Dijonem 1:3, doma pak remíza 0:0 s Montpellier byla málo a Lyon definitivně poskočil na 3. místo.

V EL je to trochu jiná písnička. Jak už bylo řečeno, boje v předkolu Olympique zvládl. Ve skupině byl favoritem, nakonec však postoupil ze druhého místa, když skupinu vyhrálo překvapení ze Salcburku.

V 1/16 finále byl los poměrně milostivý a do Francie přijela Braga. Výhra 3:0 byla naprosto suverénní a na postupu nezměnila nic ani porážka 1:0 v Portugalsku.

Skutečně křest ohněm pak v 1/8 finále Marseille zažilo ve Španělsku. Všichni pochybovatelé utichli hned po prvním duelu, když Olympique vyhrál nad Athleticem Bilbao doma hned 3:1! Aby toho nebylo málo, tak i ve Španělsku porazil svého soka 1:2 a žene se dále za svým snem.

Nejlepším střelcem týmu v EL je v součtu i s předkolem Velére Germain, ten nastřádal 7 branek. Ve všech soutěžích pak vévodí Florian Thauvin s 18 zásahy, Germain a Lucas Ocampos mají po 15-ti brankách.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.