Evropská liga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Villarreal - 2. listopadu 2017   19:00

Slavia
Slavia
0:2
(0:1)
Villarreal
Villarreal
15' Bacca   • 89' Deli (vl.) (Čeryšev)
Slavia
Laštůvka – Bořil, Jugas, Deli, Sobol – Hromada (46. Ngadeu), Danny (C) (63. Van Buren), Souček – Sýkora (79. Milan Škoda), Necid, Stoch.
Kovář – Ngadeu, Zmrhal, Hušbauer, Van Buren, Milan Škoda, Frydrych.
Madden – McGeachie, Mulvanny (všichni Skotsko)
Eden Aréna, Praha-Vršovice
18 403 diváků
Villarreal
Barbosa – M. Gaspar (C), Álvaro González, V. Ruiz, Marín – R. Soriano (82. N. Sansone), Hernández, Trigueros – Bakambu, Fornals (66. Čeryšev), Bacca (72. Moya Martínez).

Z mé strany je to pro dnešní večer vše. Z Edenu se s vámi loučím a v sobotu se budu z nedalekého Ďolíčku zase těšit na počtenou.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 6:2.
Střely mimo: 9:12.
Rohy: 6:3.
Ofsajdy: 0:2.
Fauly: 14:10.
Situace ve skupině se tedy zamotává. Astana totiž dokázala i přes značnou převahu Tel Avivu vyhrát souběžně hrané utkání 1:0 a v tuto chvíli tedy tabulka vypadá následovně:

Villarreal 8 bodů
Astana 7 bodů
Slavia 5 bodů
Tel Aviv 1 bod.

Další zápasy jsou na programu 23.11., kdy Slavia poletí do Izraele a Villarreal se představí v hlavním městě Kazachstánu.
Ve druhém poločase domácí výrazně přidali a vytvořili si opravdu velké množství gólových šancí. Ani jednu z nich ale využít nedokázali, a tak přišel trest v samotném závěru, když si Simon Deli smolně srazil míč do vlastní sítě. Španělé tak poletí domů o tři body bohatší, v Edenu totiž vítězí 2:0.
90+3'
90+2'
Hosté drží míč na polovině Slavie a bez větších potíží šetří čas. Troufnu si tvrdit, že se utkání už jen dohrává.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Sešívaní nadále útočí. Před malou chvilkou získali roh. Na centr si naskočil Necid, který ovšem nezamířil přesně.
89'
Villarreal právě vstřelil branku!
Zřejmě je rozhodnuto! Hosté se vydali do přečíslení a přihrávku Čeryševa z levého křídla si SIMON DELI nechtěně ve skluzu srazil do vlastní brány.
88'
Ngadeu nahrál nepřesně a rozvíjející se akci raději zastavil ostrým faulem Bořil, který inkasuje žlutou kartu.
87'
Van Buren si tentokrát vybral slabší chvilku, když si přichystal centr, který poslal jen do země nikoho.
86'
Sledujeme opravdu strhující závěr zápasu. Hraje se nahoru-dolů. Slávisté vsadili už vše na jednu kartu, a tak mohou hosté směle útočit po zisku míče do otevřené obrany.
85'
Španělé příliš dlouho míč na svých kopačkách neudrželi. Na druhé straně mohl po nečekaném odrazu míče zahrozit Necid, jeho rána proletěla jen vedle bližší tyče.
84'
Deli si zbytečně zavařil na polovině hřiště a přišel o balon. Následně při návratu do obrany Pražané raději zastavili rozvíjející se akci hostů nedovoleným způsobem.
83'
Čeryšev se dopustil faulu na polovině hřiště. Vršovičtí budou moci rozehrávat a pokračovat ve svém snažení vyrovnat.
82'
Zatím se zdá, že dnes Slavii není souzeno! Van Buren zamotal hlavu obráncům Villarrealu a poslal ostrý míč do malého vápna, na neštěstí ale nasadil svému Škodovi číhajícímu před prázdnou bránou ukázkové jesle.
82'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Roberto Soriano, přichází Nicola Sansone.
81'
Nakonec se hosté dokázali posunout na polovinu sešívaných, kde byli o míč připraveni. Ani akce Slavie však neměla dlouhého trvání, Souček na polovině hřiště zase odevzdal balon soupeři zpět.
80'
Fotbalisté španělského celku kombinují na vlastní polovině hřiště a mají co dělat, aby balon proti aktivním slávistům udrželi.
79'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Jan Sýkora, přichází Milan Škoda.
78'
Další velká šance! Van Buren měl spoustu času vymyslet, co s míčem na pravé straně udělá, a tak načechral parádní míč pro Součka, který zcela osamocen hlavičkoval jen doprostřed brány příhodně do náruče připravenému Barbosovi.
77'
Bořil si na pravém křídle nerozuměl se Sýkorou, a tak Vršovičtí poměrně lacino o míč přišli. Hosté se pochopitelně nikam neženou a především se snaží držet balon.
76'
Také hráči ve žlutém se po delší době vydali na polovinu soupeře, kde kombinují a snaží se především našetřit nějaký čas. Tlak Slavie totiž v posledních minutách roste.
75'
Van Buren při další akci sešívaných propustil křižný pas chytře až na Sobola, který centroval. Na míč se snažilo doskočit hned několik hráčů obou celků, balon se opět odrazil do autu a opět bude moci vykopávat brankář španělského celku.
74'
Stoch si navedl skákavý míč na ránu z úctyhodné vzdálenosti a vypálil. Tvrdá střela mu poměrně sedla, jenže mířila doprostřed brány, a tak si brankář Žluté ponorky poradil.
73'
Sobol se snažil vyslat své spoluhráče za obranu Villarrealu, jeho pas byl příliš čitelný, a tak si defenziva hosté dokázala poradit.
72'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Carlos Bacca, přichází Víctor Moya Martínez.
71'
Míč, který přiletěl do vápna se ze shluku hráčů v malém vápně odrazil nad bránu Barbosy. Hlavní rozhodčí signalizuje odkop od brány.
70'
Tak to je opravdu pořádný tlak! Další gólovku připravil pasem naslepo za sebe Stoch Součkovi, který střílel z ideální vzdálenosti, Barbosa ale jeho dělovku mířící pod břevno zvládl vyrazit na roh.
69'
Balon z rohu propadl pokutovým územím, nikdo ze slávistů ho ale mezi tři tyče neusměrnil.
68'
Pražané nadále útočí. Další střelu si přichystal Stoch, jeho obstřel byl však zblokován a uvidíme roh.
67'
Dost možná největší dosavadní šance sešívaných! Pokud jsem viděl dobře, tak po rohovém kopu přiletěl ideální míč k Součkovi, který v jasné šanci z bezprostřední blízkosti trefil jen svého spoluhráče Necida.
66'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Pablo Fornals, přichází Denis Čeryšev.
65'
Mohlo být téměř rozhodnuto! Bacca unikl obraně Slavie a stíhán Jugasem nedokázal tváří v tvář Laštůvkovi přízemní střelou ve velké šanci trefit bránu.
64'
Stoch se snažil probít individuálně do pokutového území, ukousl si ale příliš velké sousto. Prvního obránce obehrát dokázal, proti dalším už míč ztratil.
63'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Danny, přichází Mick Van Buren.
63'
Centr od rohového praporku dokázali Pražané odvrátit do bezpečí. Míč však dlouho na svých kopačkách udržet nedokázali.
63'
Jugas centrovaný balon prodloužil na levou stranu nechtěně k Baccovi, který si míč zpracoval a pořádně protáhl Laštůvku, jenž jen tak tak vytěsnil míč na roh.
62'
Hosté se pokoušejí uklidnit hru a na polovině Slavie s míčem na svých kopačkách čekají na šanci.
61'
Necid se pokoušel prodrat středem přes dva bránící hráče, o míč ale přišel. Sešívaní by si přáli odpískání nedovoleného hraní rukou, sudí je ovšem nevyslyšel.
60'
Ngadeu při přechodu do útoku narazil na Soriana, faul se ale nepíská, což se nelíbí domácím hráčům ani fanouškům.
59'
Slávisté dlouho kombinovali kolem šestnáctky španělského celku. Hra se přesunula z jednoho křídla na druhé, odkud ale přišel míč určený jen pro pozorného gólmana Barbosu.
58'
Bakambu zakopl míč po odpískání a protože to ze strany hráčů Villarrealu dnes nebylo poprvé, vidí hostující útočník žlutou kartu.
57'
Obrovskou šancí nyní pohrdl Fornals, který dostal přízemní pas před zcela prázdnou bránu, kterou ale nedokázal trefit.
56'
Fotbalisté Žluté ponorky vybojovali rohový kop, který rozehrával Tigueros. Centr z jeho kopačky doletěl jen k červenobílým hráčům, jenž odklidili míč do bezpečí.
55'
Na druhé straně zase balon po několika přesných pasech doputoval k Dannymu, jenž se rozhodl pro střelu z dálky. Ta nakonec letěla jen nad Barbosovu bránu.
54'
Bacca se dostal do tísně před vápnem Slavie, a tak se pokusil alespoň posunout míč na Bakambu. Laštůvka byl včas venku ze své svatyně a balon chytil bezpečně do rukavic.
53'
Hra se zase přesunula před Laštůvku, kde ke střele natáhl Tigueros, rána mu ale ani trochu nesedla a míč se po zemi dokutálel o několik metrů mimo.
52'
Vršovickým se ve druhé půli zatím daří velmi rychle zastavovat akce Villarrealu. Na další centr naopak před Barbosou čekal Necid, balon mu ale prolétl jen zhruba dva metry nad hlavou.
51'
Jugas přispěchal na polovině hřiště opravdu s hodně ostrým zákrokem a může být jen rád, že nedostal kartu.
50'
Na centr nejprve málem dosáhl Danny a následně se snažil alespoň odražený míč získat Ngadeu, úspěšný ovšem také nebyl, a tak hosté mohou otočit hru.
49'
Pražané se snaží navázat na aktivní závěr prvního poločasu. Po faulu na polovině fotbalistů ve žlutém uvidíme volný přímý kop.
48'
Necid se dral do další šance, jeden z hostujících fotbalistů ale před ním dokázal poslat míč celým objemem těsně za autovou čáru. To rozhodčímu sice neuniklo, pomezní ovšem signalizuje aut pro Villarreal.
47'
Sešívaní zkusil hned po rozehrávce najít Necida, k němuž balon nedoputoval. Na druhou stranu zase směřoval Bakambu, ani on však nedostal přesnou přihrávku.
46'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Jakub Hromada, přichází Michael Ngadeu.
46'
První poločas je minulostí. Obraz hry se zatím podobá spíše druhé polovině utkání ve Španělsku. Hráči Villarrealu drží balon výrazně častěji a v 18. minutě se také díky Baccovi dostali do vedení. Slávisté se postupně osmělovali a nejvíce hrozili v úplném závěru první půle, prosadit se však zatím nedokázali. Nechme se překvapit, co nás čeká ve zbytku zápasu. Druhá půle by měla začít zhruba ve 20 hodin.
45+1'
45+1'
Po rohu se míč ještě dostal k Jugasovi, který také trochu krkolomně vypálil. Balon ale na rozdíl od Sýkory ale poslal jen na tribunu.
45'
Slavia tlačí! Nejprve to zkusil z dálky Danny, Španělé jeho pokus zablokovali. Záhy odražený míč vyplaval u Stocha, jenž ke střele vybídl Sýkoru. Barbosa předvedl první opravdu ostrý zákrok, když dokázal střelu z hranice vápna mířící k jeho levé tyči vyškrábnout na roh.
44'
Necid dostal dobrý dlouhý míč, který si dokázal také zpracovat. Hostující obrana sešívaného forvarda nepustila na dostřel, a tak pas naslepo do vápna nakonec skončil jen v rukou brankáře Barbosy.
43'
Pražané se dopustili hned několika laciných ztrát. Ani jednu z nich ovšem hosté potrestat nedokázali, a tak mají domácí další šanci na reparát.
42'
Hromada získal, ale ihned zase ztratil balon. Hostům se tak otevřelo více prostoru, kterého se pokoušel využít Fornals, jehož pokus nakonec letěl hodně mimo.
41'
Hra se zase pozvolna přesouvá před Laštůvku. S balonem kombinují fotbalisté ve žlutém.
40'
Červenobílí ale nemohou zapomínat ani na obranu. Do té se teď vřítil Bakambu, jehož tvrdá rána z ostrého úhlu si cestu mezi tři tyče nenašla.
39'
Pražané jsou směrem dopředu v závěru první půle čím dál aktivnější. Po několika přesných dlouhých pasech ze strany na stranu odcentroval Sobol a nechybělo moc, aby dobrý míč doputoval až k číhajícímu Necidovi.
38'
Akci Vršovických tentokrát táhl Hromada. Jeho centr hostující beci prodloužili až ke Stochovi, který zkusil vypálit z voleje, bránu soupeře však přestřelil.
37'
Další akci Villarrealu vypadala jako z počítačové hry Fifa. Bacca měl hodně prostoru na levé straně, a tak si přehodil míč na pravačku a obstřelem se snažil zamířit ke vzdálenější tyči, kterou nakonec o pár čísel minul.
36'
Na druhé straně se uvolnil Trigueros. Jeho tvrdá rána zpoza vápna byla zablokována hned dvěma slávisty.
35'
Hráči Slavie se přece jen míče dočkali. Danny následně hezky přesnesl hru na Bořila, ten ovšem dal do přihrávky vzduchem do vápna příliš razance a míč tak proletěl až do zámezí.
34'
Fotbalisté Žluté ponorky opět poklidně kombinují. Pražané zatím napadají rozehrávku svého soka marně.
33'
Centrovaný míč sice doletěl k Ruizovi, jeho hlavička zhruba z penalty už se ovšem přes všechna těla nedostala až k brankáři Laštůvkovi a odražený míč dokázali Pražané odklidit do bezpečí.
32'
Tigueros hledal dlouhým pasem Gaspara na pravém křídle, Sobol raději odhlavičkoval míč na roh.
31'
Právě Stoch dobrým zákrokem zastavil rozvíjející se akci Villarrealu, následně se ale trochu unáhlil a přihrávkou z první v podstatě míč jen odevzdal soupeři.
30'
Další akci slávistů vedl Stoch. Také on se vydal po levé straně, jeho pokus o centr byl však zablokovaný a míč se odrazil tak nešťastně za autovou čáru, že bude Barbosa moci vykopávat.
29'
Také Pražané teď sevřeli svého soupeře. Sobol se uvolnil na levém křídle, nikoho v sešívaném ale ve vápně oslovit nedokázal.
28'
Jedná se o Baccu, který se velmi rychle vrací zpět na hřiště, což se vůbec nelíbí domácím fanouškům.
27'
Na zemi zůstává ležet jeden z hráčů Villarrealu, který je ošetřován. Doufejme, že nejde o nic vážného.
26'
Sýkora se už už obtáčel kolem Hernandéze, kterému se na poslední chvíli podařilo sešívanému křídelníkovi míč vypíchnout.
25'
Sešívaní se prokombinovali na polovinu soupeře a Sobol měl hodně času na to, aby si nachystal centr. Nakonec mu vzdušný pas ale vůbec nevyšel a balon odvrátil nejbližší obránce do bezpečí.
24'
Další šanci měl Bacca, který zakončoval z bezprostřední blízkosti, ve velké příležitosti ale střílený centr ztečoval jen vysoko nad.
23'
Hosté se nakonec stejně jako při gólové situaci dostali do vápna po pravé straně. Přetažený centr si dokázal u druhé tyče zpracovat Tigueros, jehož tvrdou ránu dokázal na poslední chvíli zblokovat Bořil.
22'
A opět, zatím nejčastější obrázek – hráči Žluté ponorky kombinují na polovině Slavie a čekají na ten správný okamžik, aby si připravili další šanci.
21'
Pražanům se zatím téměř vůbec nedaří udržet míč na svých kopačkách. I nyní slávisté velmi rychle po zisku míče o něj opět přišli.
20'
Několik přihrávek si hráči Villarrealu vyměnili přesně. Marín čekal na další pas na křídle, ten se mu už ale zpracovat nepodařilo.
19'
Španělé nadále hrají s míčem a sešívaní jsou zataženi kolem vlastního pokutového území a brání.
18'
Na druhé straně zahrávali hráči Žluté ponorky aut, který mířil rovnou do šestnáctky. Tam si dokázal Bakambu připravit míč tak, že z druhého dotyku vypálil. V tísni zacílil jen mimo.
17'
Sobol se hezky uvolnil na levém křídle, následně také perfektně nahrál míč pod sebe na Sýkoru, ten se ale velké šance zalekl a míč jen slabě posunul k brankáři Barbosovi.
16'
Sešívaní se pokoušeli rychle odpovědět, akce po pravém křídle k úspěchu ovšem nevedla.
15'
Bohužel jsem to zakřikl. Hosté zařadili na vyšší rychlostní stupeň, po několika přihrávkách kolem vápna přišel střílený centr do šestnáctky, který Laštůvka vyrazil jen do vzduchu, kde ho akrobaticky z voleje poslal do sítě CARLOS BACCA.
14'
Je jasné, že fotbalisté Villarrealu budou dominovat stejně jako v prvním zápasu v držení míče. Zatím ale krátké pasy hostů vážnější nebezpečí pro Vršovické nepředstavují.
13'
Sýkora se rozeběhl na pravém křídle, obešel hned několik soupeřů, prodral se až do vápna, a jeho centr z ostrého úhlu zastavili hosté doslova za minutu dvanáct.
12'
Pražané rozehrávali ve středu hřiště volný přímý kop a balon letěl rovnou do vápna, kde se k hlavičce prodral nejspíše Deli, míč ale poslal nad.
11'
Nakonec se přece jen Španělé prokombinovali na polovinu Slavie. Álvaro Gonzaléz dostal balon do křídla a pokoušel se nacentrovat. Jeho snahu ale zmařil skluzem Hromada a odražený míč sebral ze vzduchu Laštůvka.
10'
Hosté se pokoušejí v poklidu rozehrát. To se jim zatím nedaří, protože domácí hráči vysunuli pressing hodně vysoko a snaží se získat míč.
9'
Hráči Villarrealu chybovali v rozehrávce a také Pražané se dostali k první střele. Konkrétně pálil zpoza šestnáctky z první Sýkora, Barbosa jeho přízemní pokus dokázal lapit.
8'
Hosté dlouho obléhali šestnáctku Slavie, do žádné větší možnosti se ovšem nedostali. Sešívaní se opět pokusili rychle vyrazit do brejku, Necid byl ale na polovině hřiště nedovoleně povalen k zemi.
7'
Rychlou protiakci se pokoušel nastartovat Bořil. Dlouhou přihrávku na pravou stranu ale pokazil a míč poslal jen do zámezí.
6'
Fornals chytře prodloužil balon za obranu, kam upaloval Bacca. Laštůvka předvedl dobrý výběh a míč včas odklidil do autu.
5'
Deli si zpracoval míč a snažil se z druhého doteku hledat své kolegy v útoku, pas se mu ovšem příliš nevyvedl, a tak balon skončil až u Barbosy.
4'
Další akci hostů vedl Soriano, před nímž se otevřel volný prostor ve středu hřiště, a tak jsme byli svědky prvního střeleckého pokus, který skončil na Tribuně Sever.
3'
Hráči defenzivní řady Villarrealu si dlouho vyměňovali míč, Španělskému celku ovšem opět nevyšel přechod do útoku, červenobílí dokázali akci na pravém křídle zastavit.
2'
Ani akce Slavie neměla dlouhého trvání. S balonem hrají hosté, kteří si tentokrát dávají na rozehrávce záležet více.
1'
Fotbalisté Žluté ponorky se ujali rozehrávky, po pár krátkých nahrávkách přišel delší pas na Fortelse, před nímž míč dokázali sebrat sešívaní obránci.
1'
Ještě před úvodním výkopem proběhla v Edenu a před ním malá slavnost. Při příležitosti výročí 125 let od založení Slavie byly na chodníku před stadionem odhaleny hvězdy dalších třech červenobílých legend, konkrétně Jana Lály, Františka Cipra a Pavla Kuky.

Před několika desítkami minut byl odhalen také nový název východní tribuny, která nově ponese jméno bývalého brankáře sešívaných Františka Pláničky.

SK Slavia Praha: Laštůvka – Bořil, Jugas, Deli, Sobol – Hromada, Danny (C), Souček – Sýkora, Necid, Stoch.
Náhradníci: Kovář – Ngadeu, Zmrhal, Hušbauer, Van Buren, Milan Škoda, Frydrych.

Villarreal CF: Barbosa – M. Gaspar (C), Álvaro González, V. Ruiz, Marín – R. Soriano, Hernández, Trigueros – Bakambu, Fornals, Bacca.
Náhradníci: Cantero – N. Sansone, Čeryšev, Bonera, Antonio Rukavina, Francisco Torres, Moya Martínez.

Rozhodčí: Madden – McGeachie, Mulvanny (všichni Skotsko).
Villarreal FC
Španělský celek byl před startem Evropské ligy hlavním favoritem na první příčku ve skupině. Tu zatím drží, spolu se Slavií má ale stejný počet pěti bodů, a tak dnešní souboj může opravdu hodně napovědět, kdo vybojuje postup. Sešívaní budou chtít navázat na první vzájemný duel, Villarreal ale přesně naopak. Hosté se pokusí vyvarovat chyb v něm učiněných a naopak díky vlastní hře napravit nečekanou domácí remízu. V domácí soutěži je Villarreal šestý a v posledním zápase uhrál bod za remízu 1:1 na hřiště madridského Atlética.
SK Slavia Praha
Sešívané čeká přímý souboj o první místo ve skupině Evropské ligy a v neděli pak důležitý zápas s Plzní. Poslední víkend se svěřenci trenéra Šilhavého představili na Slovácku, kde pohodlně zvítězili 3:0. Pražanům se před klíčovým duelem uzdravili dle slov hlavního trenéra na předzápasové tiskovce všichni hráči až na Mešanoviće a Šventa. Sám Jaroslav Šilhavý se včera před médii shodl s Janem Sýkorou, že Slavia bude chtít navázat na výkon ze Španělska a jakýkoliv bodový zisk by pro ni byl úspěchem.
První vzájemný duel
Villarreal – Slavia 2:2 (2:2)

Pražané se ve Španělsku prezentovali nebojácným výkonem a v první půli si vytvářeli více šancí. Díky hlavičce Necida šli také do vedení a když na 2:0 po pohledné akci na jeden dotyk zvýšil Danny, vypadalo to až pohádkově. Domácí přidali až ke konci poločasu, ještě do přestávky se ale stačili trefit Trigueros a Bacca. Druhá pětačtyřicetiminutovka už patřila Španělům. Sešívaní ale nakonec cennou remízu dokázali ubránit.
Tabulka skupiny A po třech zápasech
Villarreal 5 bodů
Astana 4 body
Maccabi Tel Aviv 1 bod
Dobrý den, ještě jednou vítejte u přímého textového přenosu z utkání Evropské ligy mezi Slavií a Villarrealem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.