Astana - Kyjev | ONLINE | 29.11.2018 16:50 | Evropská liga 2018/2019 | ŽIVĚ | iSport.cz

Evropská liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Astana : Kyjev - 29. listopadu 2018   16:50

Ukončeno
Astana
Astana
0:1
(0:1)
Kyjev
Kyjev
29' Verbič  (Cygankov)
Astana
Sestavy:
Jerić (C) – Antonio Rukavina, Postnikov, Aničić, Zajnutdinov (75. Šomko) – Tomasov, Majevski, Kleinheisler, Murtazajev – Kabananga (62. Janga), R. Almeida (58. Mužikov).
Náhradníci:
Mokin – Bejsebekov, Janga, Logviněnko, Mužikov, Ščetkin, Šomko.
Rozhodčí
Bebek – Zebec, Gabrilo (všichni CRO)
Astana Arena, Astana
Kyjev
Sestavy:
Bojko – Kędziora, Burda, Kádár, Mykolenko – Tche Tche, Šepeljev – Cygankov (C) (84. Morozjuk), Šaparenko (64. Garmaš), Sidcley – Verbič (76. Sydorčuk).
Náhradníci:
Buščan – Andrijevskij, Duelund, Garmaš, Morozjuk, Rusyn, Sydorčuk.
Přenos se aktualizuje automaticky

Z tohoto zápasu je to vše, mějte se fajn.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 17:3. Rohy: 0:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 16:16.
Je dobojováno! Astana byla před vlastními fanoušky lepším týmem, jenže doplatila na mizernou koncovku, která naopak byla u Kyjeva padesátiprocentní. Dynamo za celý zápas vyprodukovalo jen dvě střely mezi tyče, přičemž rozhodující branku v devětadvacáté minutě vsítil Benjamin Verbič. Ukrajinský tým se tak odpoutal od svého dnešního soupeře na čele tabulky a v závěrečném domácím střetnutí proti Jablonci mu už o nic nepůjde. Astana naopak jistotu nevybojovala a bude věřit, že český tým za pár hodin obere třetí Rennes.
90+5'
Konec zápasu.
90+5'
Na konci páté nastavené minutě uhasla i ta poslední jiskřička domácí naděje. Bojko v nelehké pozici sebral další centr a schoval balón do rukavic.
90+4'
Zas a znovu centr od nesmírně aktivního Rukaviny. Naskakoval si na něj pouze Janga, leč stoperská dvojce Dynama byla znovu bezchybná.
90+3'
Denis Garmaš ve středovém kruhu zezadu nehezky zajel do Kleinheislera a viděl za to naprosto zaslouženou žlutou kartu.
90+3'
Během centru Rukaviny bylo před Bojkem hned několik hráčů ve žlutém. Na balón však žádný z nich nedosáhl a Kędziora s rozehrávkou nařízeného autu spěchat nebude.
90+2'
Denys Bojko vystartoval proti centru z hloubi pole a vyskočil si pro balón, i když kolenem nepříjemně trefil vlastního spoluhráče Kędzioru.
90+1'
Trochu času Astana ještě má. Nad rámec druhé půle je nastaveno hned pět minut!
90'
Ještě jeden roh pro hosty. Morozjuk dával míč na přední tyč, na které byl připravený Janga. Tche Tche poté musel sáhnout k tatickému faulu a dostal za něj žlutou kartu.
89'
Mykola Morozjuk rozehrál na krátko. Balón se odrazil před šestnáctku, kde stál Sidcley, ovšem střela z kroku se mu vůbec nepovedla.
88'
Morozjukův centr z levé strany nebezpečně propadl k zadní tyči. Tam však nestál nikdo v bílém a Kyjevští si musí vystačit s rohovým kopem.
87'
Naopak domácí jsou hodně frustrovaní. Na vlastní kůži to pocítil Sidcleyho, kterého zezadu podrazil László Kleinheisler. Je z toho žlutá karta a standardka pro Dynamo.
86'
Ukrajinský tým už je hodně blízko jistotě postupu do jarní fáze Evropské ligy. Trochu výjimečně nyní drží míč na útočné polovině.
85'
Důrazný Janga nevyžil mnohem čerstvějších sil, Burda ho udržel za svými zády a vynutil si odpískání útočného faulu.
84'
Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Viktor Cygankov, přichází Mykola Morozjuk.
83'
Kyjevští si mohou na chvilinku oddechnout. Po faulu Kleinheislera na Šepelijeva se bude velmi pomalu střídat.
82'
Ještě jeden dalekonosný pokus v podání Astany .Tentokrát to na sebe vzal Postnikov, ale Bojko tentokrát mohl být v naprostém klidu.
81'
Tahle situace už byla mnohem vážnější! Nádherná táhlá střela Rukaviny skončila na horní tyčce. Míč se od ní a gólmana Bojka odrazil k Šomkovi a ten z dorážky selhal, protože vůbec netrefil branku!
80'
Exekuci přímého kopu z osy hřiště na sebe vzal Tomasov. Zaplněné tribuny třicetitisícového stadionu se ani v tomto případě radovat nemohou, střela levou nohou letěla nad břevno.
79'
Aničić zfauloval Garbaše, leč Dynamo z toho nic nevytěžilo. O chvilinku později o balón přišlo a dokonce bude čelit přímému kopu za nedovolený zákrok Kádára na Jangu.
78'
Snad první úspěšný zákrok pro domácího brankáře Jeriče, který si bez problémů počkal na přízemní pokus zpoza šestnáctky. Jeho autorem byl Tche Tche.
77'
Po dlouhé době Kyjev v ofenzivě. Garmaš zprava centroval do malého vápna, ovšem před Sidcleyem dobře zasáhl Antonio Rukavina.
76'
Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Benjamin Verbič, přichází Serhij Sydorčuk.
75'
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Baktijor Zajnutdinov, přichází Dmitrij Šomko.
75'
Tomasov se až příliš důrazně snažil dostat k míči a na pravém křídle fauloval Mykolenka. Čtvrthodinu před koncem tak stále platí nejtěsnější možné vedení Dynama.
74'
Murtazajev si skvěle naběhl a zbavil se bránícího Kędziory. Díky tomu měl volnou cestu k centru od Rukaviny, avšak hlavičku poslal těsně vedle brány!
72'
O něco zajímavější to bylo po akci Rukaviny, který si přiběhl pro míč z druhé vlny. Zpoza šestnáctky napřáhl k něčemu mezi centrem a střelou a balón prosvištěl jen kousek nad břevnem.
71'
Tche Tche odvrátil pas Tomasova jenom před šestnáctku. Z větší dálky zkusil štěstí László Kleinheisler a výrazně přestřelil. Z šestnácti střel Astany šly mezi tyče pouze dvě.
70'
Tomasovovi poněkolikáté uletěl centr mimo hrací plochu. Denys Bojko se pomaličku chystá k dalšímu odkopu od kyjevské branky.
69'
Astana zůstává na útočné půli. Několikátým faulem si pomohl Verbič, který poslal na zem Jevgenije Postnikova.
68'
Dynamo se jen zřídka dostane k nějaké souvislejší kombinaci. Nyní si na ni muselo nechat zajít chuť kvůli laciné ztrátě Kędziory.
67'
Pěkné přenesení hry na pravou stranu k Rukavinovi, který po autovém vhazování sám centroval, ovšem střídajícímu Jangovi hlavička moc nevyšla.
65'
Tempo hry postupem času malinko padá. I ve druhé půli jsou o něco aktivnější hráči kazašského klubu, jenomže jejich předfinální a finální fáze hodně pokulhává.
64'
Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Mykola Šaparenko, přichází Denis Garmaš.
63'
Verbič se kromě brankové situace příliš neukázal. Vidět je hlavně při faulech, nyní se ve středovém kruhu stal obětí zákroku Postnikova.
62'
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Junior Kabananga, přichází Rangelo Janga.
62'
Sidcley to měl hodně daleko ke kolmici od Cygankova. Míč zmizel v autu a v mezidobí se bude opět střídat.
61'
Držení míče ve 2. půli: 61% – 39%.
60'
Tomasov dnes už několikrát výtečně odcentroval, teď však hrubě neodhadl razanci přihrávky z kraje šestnáctky a daroval Bojkovi odkop od branky.
59'
Cygankov se vrátil na hrací plochu a hned byl opět poslán k zemi. Na půlící čáře ho zezadu znovu fauloval Zajnutdinov.
58'
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Richard Almeida, přichází Serikžan Mužikov.
57'
Zajnutdinov ve vzdušném souboji srazil Cygankova a jasně ukázal spoluhráčům, aby zakopli míč do autu. Kapitán Dynama bude potřebovat ošetření.
56'
Richard Almeida na krátko našel ve vápně Kabanangu. Ten byl v obležení mnoha obránců a tentokrát se přes ně neuvolnil ke střele.
55'
Rukavina operoval na pravém křídle a dal míč pod sebe na Tomasova. Ten vystřelil levačkou z kraje šestnáctky, ovšem Bojko si připsal další snadnější zákrok.
54'
Bojkův dlouhý odkop směřoval na Verbiče, který se vracel z ofsajdového postavení a o rychlou rozehrávku Astany se mohl postarat Aničić.
53'
Tomasov s velkým štěstím udržel míč a posunul ho na osu hřiště k Murtazajevovi. Ten nebyl ve vůbec špatné pozici, ale trestuhodně vystřelil hodně slabě doprostřed branky.
52'
Ještě jednou Šaparenko, kterému Mykolenko dal přihrávku z levého křídla. Na hranici šestnáctky ale neobešel svého strážce a na lehce teatrální pád mu hlavní sudí neskočil.
51'
Mykola Šaparenko se zatím nedostal příliš do hry. Platilo to i v tomto okamžiku, kdy mu chyběl krok k tomu, aby dostihl přihrávku k levé postranní čáře.
50'
Astana neustále zkouší prorazit prostřednictvím centrů. Ani ten od Antonia Rukaviny však nepřinesl náznak příležitosti.
49'
Baktijor Zajnutdinov stihl doběhnout rychlý míč a z prvního doteku i odcentroval, jenže našel jenom bezchybně hrajícího Tamáse Kádára.
48'
Roman Murtazajev šel do zajímavého sóla. U levého konce pokutového území si však sám ukopl balón do zámezí a rozehrávat bude Denys Bojko.
47'
Ani jeden z trenérů v poločasové přestávce nestřídal, a tak na obou stranách pokračujeme v původních základních jedenáctkách.
46'
Začal druhý poločas.
Je za námi první poločas, jehož start měli lepší fotbalisté Astany. Několik svých šancí ale nevyužili a byli za to potrestáni, když jedinou kyjevskou střelu mezi tyče proměnil v gól Benjamin Verbič. Během přestávky tak bude panovat lepší nálada v hostující kabině, Dynamo má dobře nakročeno k postupu do jarní fáze.
45+1'
První poločas skončil.
45+1'
Richard Almeida centroval ze standardní situace po faulu na Kleinheislera. Levačkou posadil balón na hlavu Postnikova a ten nedokázal vtěsnat své zakončení mezi tyče.
45'
Nastavuje se 1 minuta.
44'
Opět nedovolený zákrok Verbiče na Marina Aničiće. Astana rychle přešla do útoku, jenomže Kabanangův střílený centr nenašel nikoho ve žlutém.
43'
Sidcley roztáhl hru doleva na Mykolenka. Hodně dlouhý centr propadl až na pravou stranu, odkud se o totéž pokoušel Kędziora, ale byl z toho jen útočný faul Verbiče na Postnikova.
42'
Marin Tomasov skvěle odcentroval z pravého křídla. Za obrannou linií Kyjeva číhal Murtazajev, ale z voleje promáchl i přesto, že byl na zadní tyči úplně sám.
41'
Další ruka v domácím obličeji. Tentokrát to odnesl Zajnutdinov, ovšem žádný z rozhodčích Kędziorův zákrok neviděl.
40'
Dlouhý Bojkův odkop přeletěl i hrotového útočníka Verbiče. Míč tím odevzdal k obráncům Astany, kteří kombinují i s brankářem Jerićem.
38'
Astana mohla poslat dlouhý aut do šestnáctky po sraženém centru. Nic takového se ale nestalo a domácí se dobrovolně vrátili zpět k půlící čáře.
37'
Marin Tomasov inkasoval ve vzdušném souboji úder do obličeje. Na žlutou kartu to ale nebylo, což se solidně zaplněným tribunám samozřejmě nelíbí.
36'
Kleinheisler rychle rozehrál po faulu Šepelijeva. Po několika přihrávkách se od obránce Burdy odpoutal Kabananga a udělal si prostor pro další střelu levačkou, jež znovu letěla mimo.
35'
Prakticky totožná situace, jen s tím rozdílem, že si Kabananga své postavení pohlídal. Míč přebíral na levém kraji velkého vápna a střelou z úhlu vůbec netrefil branku.
34'
Junior Kabananga vybíhal za nákopem do levého křídla z ofsajdového postavení a pomezní sudí ani nenechal domácí akci rozvinout.
33'
Antonio Rukavina vyskočil nejvýše ze všech a centr před Jerićovu branku odehrál zpět mimo pokutové území.
32'
Postnikov v hlavičkovém souboji trefil Verbiče a dokonce si za to vysloužil první žlutou kartu.
31'
A další centrovaný balón před Bojka. Ten ani v tomto případě nemusel prakticky nic dělat, protože Kabananga poslal míč do autu.
30'
Murtazajev chtěl okamžitě odpovědět, po dobrém náběhu přebíral centr z pravého křídla, ovšem hlavičku nenasměroval mezi tři tyče.
29'
Dynamo Kyjev právě vstřelilo branku!
Ukrajinský tým se z první střely na branku dostává do vedení! Skvěle to udělal hlavně Cygankov, který elegantní patičkou prodloužil přihrávku do pokutového území a zrychlil už trochu uspávající kombinaci Dynama. Do zakončení se dostal BENJAMIN VERBIČ a křižnou střelou otevřel skóre zápasu!
27'
Ani na druhé straně nechybělo moc. Zleva posílal balón do ohně Kabananga a jen těsně neobjevil spoluhráče Tomasova, který by jinak byl v solidní šanci.
26'
Kyjevští nebrali ohled na jednoho z ležících protihráčů a vyrazili do útoku po levé straně. Centr neúspěšně hledal Sidcleyho.
25'
Murtazajev dostal pas na prázdnou levou stranu, odkud i odcentroval, ale maďarský stoper Kádár balón bezpečně odhlavičkoval.
24'
Marin Aničić čistě vybojoval míč na vlastní polovině. Balón posléze skončil v autu a z pět do hry ho pošle Zajnutdinov.
23'
Po dobrém vstupu od Astany se hra vyrovnala. Bohužel se tak stalo na úkor šancí, aktuálně je k vidění zejména velký boj o střed hřiště.
22'
Domácí sportovně uklidili míč do zámezí, neboť na jejich útočné polovině zůstává ležet soupeřův kapitán Viktor Cygankov.
21'
Snad poprvé o sobě dal vědět Cygankov, který si těsně před šestnáctkou narazil s Verbičem a vystřelil nad branku Nenada Jeriće.
20'
Roman Murtazajev se už uvolňoval na levé straně, kde se i pěkně uvolnil přes svého strážce, nicméně už předtím mu byl máván ofsajd.
19'
Nakonec to bylo Dynamo, které se zabydlelo na útočné polovině. Proti obrannému bloku se však nikam neposunulo a nepřesnou přihrávkou končící v zámezí o balón přišlo.
17'
Několik faulů během krátké chvíle trochu zaseklo hru ve střední části hřiště. Oba týmy během toho několikrát vhazovaly.
16'
Kabananga promáchl při pokusu o střelu zpoza šestnáctky, jeho spoluhráči balón získali zpět a pokračují v kombinaci u středového kruhu.
15'
Burda přihrával na pravou stranu k Verbičovi, který dával míč pod sebe, ovšem tam bylo až příliš obránců ve svítivě žlutých dresech.
14'
Rukavina přišel o míč, se kterým chtěl rychle otočit hru Šaparenko, nicméně byl zdvojený a brankář Jerić mohl zůstat v klidu.
13'
Dlouhatánský nákop na Verbiče byl o pár centimetrů delší, míč proletěl kousíček před jeho hlavou a zmizel za koncovou čáru.
12'
Domácí se prokombinovali až k zakončení. Z uctivé vzdálenosti zkusil štěstí László Kleinheisler, ovšem balón proletěl nad břevnem.
11'
Dynamo se zatáhlo do zformovaného bloku, jenž nutí domácí hráče kombinovat hodně daleko od obou branek.
10'
Zaútočil taký ukrajinský vícemistr. Přetažený centr z levé strany však obrana Astany zneškodnila a je z toho pouze vhazování.
9'
Další možnost po práci Tomasova, jenž čistě získal míč v křídelním prostoru. Velké zmatky v obraně Dynama vyvrcholily právě jeho střelou, ke kterému hlavičkoval Murtazajev. Ani tentokrát se o přesný pokus ale nejednalo.
7'
První šance zápasu! Tomasov dával míč do malého vápna, brankář Bojko ho rukou vyrazil na Majevského a jeho pohotová dorážka proletěla jen těsně vedle brány!
6'
Benjamin Verbič trefil místo balónu nohu Zajnutdinova. O faul se od nikoho z nich nejednalo a útočník Dynama se hodně ztěžka vrací na nohy.
5'
Verbič si došel pro míč do hloubky hřiště. Na půlící čáře ho povalil Majevski, nicméně ukrajinský tým se v pokračující akci zahnal do autu.
4'
Sérii soubojů vyhrály Kyjevští, Cygankov uklidnil hru ve středu hřiště a sleduje pozvolnou kombinaci kolegů z obrany.
3'
Sidcley byl ve vzduchu faulován Kleinheislerem. Z půlky hřiště rozehrávalo Dynamo, ovšem kvůli faulu Mykolenka se daleko nedostalo.
2'
Murtazajev se natlačil mezi míč a Burdu a došel si pro faul z poměrně zajímavé pozice. O rozehrávku se postaral Tomasov, jenže trefil zeď a v ní Verbiče.
1'
Úvodní výkop zápasu obstarali hosté, kteří nastupují v bílých, zatímco domácí v kompletně žlutých dresech.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

FC Astana: Jerić (C) – Antonio Rukavina, Postnikov, Aničić, Zajnutdinov – Tomasov, Majevski, Kleinheisler, Murtazajev – Kabananga, R. Almeida.
Náhradníci: Mokin – Bejsebekov, Janga, Logviněnko, Mužikov, Ščetkin, Šomko.

FC Dynamo Kyjev: Bojko – Kędziora, Burda, Kádár, Mykolenko – Tche Tche, Šepeljev – Cygankov (C), Šaparenko, Sidcley – Verbič.
Náhradníci: Buščan – Andrijevskij, Duelund, Garmaš, Morozjuk, Rusyn, Sydorčuk.

Rozhodčí: Bebek – Zebec, Gabrilo (všichni CRO).
1. vzájemný zápas

20.09.2018
Dyn. Kyjev – Astana 2:2
Branky:
11. Cygankov, 45+1. Garmaš – 21. Ančić, 90+5. Murtazajev.
FC Astana

Domácí tým už má téměř tři týdny po sezóně. Kazašská soutěž se totiž hraje od března do listopadu a právě Astana ji už popáté v řadě dokázala jednoznačně ovládnout s náskokem patnácti bodů na druhý Kajrat Almaty. V závěru Evropské ligy tak bude možná mít problémy s jistou nerozehraností. Před dvěma posledními duely to má kazašský celek dobře rozehrané, stejně jako Dynamo má na kontě dvě domácí výhry a dvě remízy a dělí se s ním o první příčku. Jistotu postupu přesto ještě nemá, k té dnes potřebuje bodovat, anebo věřit, že Jablonec v souběžně hraném utkání obere o body francouzské Rennes, se kterým si to Astana rozdá za dva týdny.
FC Dynamo Kyjev

Dlouhodobě druhý nejlepší ukrajinský klub se nenachází v nejlepším rozpoložení. Ve své ligové soutěži prohrál tři z posledních čtyř zápasů a na tradičně vedoucí Šachtar ztrácí z třetí příčky už devět bodů. Nejlepší rozjezd nemělo Dynamo ani v Evropské lize, do které spadlo po prohraném čtvrtém předkolu Ligy mistrů s Ajaxem. Kyjevští remizovali s Astanou i papírově nejslabším Jabloncem a v dvojutkání s Rennes už nesměli zaváhat. Nakonec ale vyhráli 2:1 a jelikož zvládli i odvetu, tak už jsou jednou nohou v jarní fázi soutěže. Mezi druhým Dynamem a třetím Rennes už je pětibodová propast.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu pátého hracího dne Evropské ligy. Od šestnácti hodin a padesáti minut se můžeme těšit na utkání mezi Astanou a Dynamem Kyjev!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:50.
Aktuální zápasy
Články odjinud