Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Benfica : Frankfurt - 11. dubna 2019   21:00

Benfica
Benfica
21' Félix  • 43' Félix (Cervi) • 50' Rúben Dias (Félix) • 54' Félix (Grimaldo)
4:2
(2:1)
Frankfurt
Frankfurt
40' Jović  (Rebić) • 72' Paciência  (de Guzmán)
Benfica
Vlachodimos – Corchia (66. Pizzi), Rúben Dias, Jardel (C), Grimaldo – R. Silva (60. Seferović), Samaris (85. A. Živković), Fejsa, Cervi – Félix, G. Fernandes.
Svilar – Pizzi, F. Luís, Filipe, Y. Ribeiro, Seferović, A. Živković.
Anthony Taylor – Gary Beswick, Adam Nunn (všichni Anglie)
Estádio do Sport Lisboa e Benfica
Frankfurt
Trapp – Hasebe, D. Abraham (C), Hinteregger, N'Dicka – D. da Costa, Rode (85. Gaćinović), G. Fernandes, Kostić – Rebić (68. Paciência), Jović (60. de Guzmán).
Rönnow – de Guzmán, Falette, Gaćinović, Paciência, Torró, Willems.

S konstatováním, že Benfica opět neprohrála, se s vámi loučím a přejí vám příjemný zbytek čtvrtečního večera.
Benfica byla díky červené kartě aktivnější, ale troufnu si říct, že výsledek je pro Frankfurt krutý. Domácí celek vítězí o dvě branky a to ho pro odvetu posílá do role favorita na postup. Ovšem je jasné, že německý klub se nevzdá a bude bojovat.

Pokud rozebereme střetnutí, tak v něm byl hlavním hrdinou João Félix, který měl prsty ve všech brankách. Benfica více držela míč a předvedla nám několik zajímavých situacích a po čtyřech z nich se radovala. Ovšem Eintracht se nevzdával a předvedl německou mentalitu. V deseti totiž dal dva góly, čímž si vybudoval naději pro utkání na vlastním trávníku.
90+4'
90+4'
Jenže oslavování přišlo rychle v pískot, protože domácí celek kombinoval kolem půlící čáry. Je jasné, že fanoušci chtějí ještě vidět branku.
90+3'
Za pasem podél pravé postranní čáry spěchal neúnavný Danny da Costa. Ovšem balon se po trávníku sklouzl a zamířil mimo hrací plochu. Fanoušci Benfici už oslavují vítězství.
90+1'
Frankfurt rozehrál standardní situaci zleva, na centr si naskočil Gonçalo Paciência, jehož hlavička mířila doprostřed branky, kde se nacházel Odisseas Vlachodimos.
90+1'
K postranní čáře přišel čtvrtý rozhodčí, jenž na tabuli ukázal, že se budou hrát ještě čtyři minuty nad rámec normální hrací doby.
90'
V samotném závěru se Frankfurt pokouší vsítit ještě jednu branku. Ovšem centr od praporku byl mizerně rozehrán.
89'
Danny da Costa se snažil proniknout do šestnáctky, ovšem kličkou se neuvolnil. Frankfurt hned vzápětí vybojoval alespoň autové vhazování a hraje se na polovině domácího mužstva.
88'
Do šestnáctky na levé straně pronikl střídající Haris Seferović, jenž byl atakován, a tak zakončil z úhlu. Jeho pokus měl letět na první tyč, ale zamířil jen nad branku.
86'
Německý klub vybojoval další rohový kop. K jeho rozehrání se postavil Jonathan de Guzmán, jenž kroutil míč na malé vápno, odkud jej odvrátila červená obrana.
85'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Sebastian Rode, přichází Mijat Gaćinović.
85'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Andreas Samaris, přichází Andrija Živković.
82'
Žlutou kartu dostává Makoto Hasebe (Eintracht Frankfurt), jenž si pustil pusu úplně zbytečně na špacír a i on bude potrestán.
82'
U půlící čáry zasáhl skluzem Andreas Samaris (Benfica), jenž poslal k zemi hostujícího kapitána. Hlavní rozhodčí rychle vytáhl žlutý kartónek z kapsy a bude trestat.
80'
Danny da Costa napadal soupeře s balonem, jeho snažení dokončil David Abraham. Ovšem Frankfurtu utekl balon za postranní čáru, a tak bude Benfica vhazovat.
78'
Benfica je odměněna pískotem, protože hraje hodně pasivně a netlačí se za dalším gólem. Naopak na druhé straně vnikl zleva do šestnáctky Filip Kostić, ovšem střelou z úhlu selhal.
77'
Domácí tým má opět míč na kopačkách a hru trochu uklidňuje. Sledujeme totiž kombinaci daleko od branky. Celou situaci přerušil až Rúben Dias, jenž pasem našel jen soupeře.
76'
Lisabon vybojoval na útočné polovině faul. Centrovaný míč z pravé strany mířil před branku, kam ho poslal Alejandro Grimaldo. Jenže pas letěl jen do míst, kde vládne Kevin Trapp.
75'
Když si tak pročítám své poslední příspěvky, tak jsem branku Frankfurtu trochu přivolal. Ovšem pro odvetu je to jenom dobře, protože budeme sledovat další napínavé střetnutí.
72'
Frankfurt právě vstřelil branku!
Akce hostujícího celku pokračovala dál a pokus de Guzmána byl sražen na roh. Střílející hráč přispěchal k praporku a hru opět rozehrál. Jeho centr mířil na GONÇALA PACIÊNCIADU, jehož hlavička zaplula k pravé tyči. Šest branek, co více bychom si mohli přát. Asistence: Jonathan de Guzmán.
71'
Už jsme v poslední dvacetiminutovce, kterou domácí tým bude potřebovat dohrát v klidu. Jenže Lisabon o míč přišel a k centru se dostal Filip Kostić, ovšem spoluhráče nenašel.
69'
Sám na hostujícího brankáře uháněl Haris Seferović, jelikož ho doháněl soupeř, tak zakončil z hranice velkého vápna. Střídající hráč mířil do levého spodního rohu branky, ovšem Kevin Trapp míč nohou vykopl vedle brány.
68'
V pokutovém území upadl Franco Emanuel Cervi, který zasekl míč a zafungovala gravitace. Domácí hráč žádal rozhodčího o odpískání penalty, ovšem hlavní sudí odmítl.
68'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Ante Rebić, přichází Gonçalo Paciência.
66'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Sébastien Corchia, přichází Pizzi.
66'
Domácí mužstvo nikam nespěchá a v poklidu kombinuje na vlastní polovině. Ovšem soupeř vytáhl napadání hodně vysoko.
64'
Sébastien Corchia už vstal a odchází za postranní čáru. Vypadá to, že domácí hráč bude nucen střídat. Vraťme se na zelený pažit, kde kombinuje německé mužstvo.
63'
Hlavní rozhodčí zastavuje hru a povolává na trávník lékařský tým. Naopak domácí trenér zvedl několik náhradníků a poslal je rozcvičit se.
62'
Filip Kostić zachytil odkop soupeře, ale míč vyletěl do vzduchu, a tak se domácí krajní obránce stihl vrátit. Lisabon začal s kombinací, ale jeden z hráčů se pak posadil sám na zelený pažit.
61'
Kevin Trapp musel rychle spěchat z branky, protože se proti němu řítil střídající Haris Seferović.Hostující brankář celou situaci zvládl na jedničku a Frankfurt je na tahu.
60'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Rafa Silva, přichází Haris Seferović.
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Luka Jović, přichází Jonathan de Guzmán.
57'
Eintracht se hnal do otevřené obrany, ale vybojoval pouze roh. Danny da Costa nenašel v šestnáctce Luku Joviće ani Anteho Rebiće. Ovšem po rozehrání rohového kopu německý celek nic nevytěžil.
56'
Benfica to má výborně rozehrané a otázkou začíná být, o kolik vyhraje. Tentokrát se do šestnáctky hnal Franco Emanuel Cervi, jehož zasekávačku přečtl David Abraham.
54'
Benfica právě vstřelila branku!
Hattrick, který spustil slzy devatenáctiletému hráči! Alejandro Grimaldo zleva přihrál do druhé vlny, kde se nacházel JOÃO FÉLIX. Jeho pokus zahrál hned na dvoje housle a zamířil do branky. Asistence: Alejandro Grimaldo.
53'
Frankfurt chtěl rychle odpovědět a vybojoval právo rozehrání rohového kopu. Jenže Filip Kostić centrem od praporku nenašel žádného ze spoluhráčů.
50'
Portugalský tým se raduje potřetí, tentokrát po rohovém kopu! Centr od praporku poslal do hry Alejandro Grimaldo, jehož snažení prodloužil na zadní tyč hrdina utkání João Félix. Celou akci zavřel osamocený RÚBEN DIAS, který se hlavou nemýlil. Asistence: João Félix.
49'
Gedson Fernandes posunul hru na pravou stranu hranice pokutového území, kde se v maličkém ofsajdu nacházel Rafa Silva. Jeho pokus zamířil po zemi do zadní tyče, ovšem radost by stejně byla marná.
48'
Ovšem napadání Eintrachtu vyhnalo soupeře až na vlastní polovinu, kde byla k vidění přihrávka na brankáře. Po jeho odkopu se německé mužstvo rychle vrátilo na útočnou polovinu.
47'
Vypadá to, že ani jeden z trenéru se nerozhodl střídat. Vraťme se na zelený pažit, kde na polovině soupeře kombinují hráči v červených dresech.
46'
Anglický rozhodčí dal pokyn k pokračování zápasu, výkopu se chopili hostující hráči. Eintracht vybojoval faul a okamžitě se hráči v černých dresech vydali k šestnáctce. Ovšem centr k brankáři srazil Gedson Fernandes.
46'
V prvním poločase jsme dlouho sledovali vyrovnanou partii, kterou ovlivnila červená karta pro Evana N'Dicka (Frankfurt). Poté se z pokutového kopu prosadil João Félix, jenž nejprve poslal Benficu do vedení. Ovšem ani Frankfurt se nevzdal a zásluhou Luky Joviće stav zápasu srovnal. Jenže domácí záložník promluvil podruhé, když vyslal nádhernou střelu.
45+2'
45+2'
Eintracht se radoval z vyrovnávacího gólu. Ovšem po střele zpoza šestnáctky se hned tři hráči nacházeli v ofsajdovém postavení. Hlavní sudí běžel celou situaci konzultovat s asistentem, gól neplatí.
45+1'
Centr od rohového praporku byl odvrácen na hranici šestnáctky, kde se nacházel osamocený Franco Emanuel Cervi. Jeho pokus z jedné zamířil jen nad branku.
45'
V šestnáctce dostal trochu času Franco Emanuel Cervi, jenž mířil pod horní tyč. Ovšem trefil prostor, kde operoval Kevin Trapp, který míč vyrazil nad branku. Benfica bude rozehrávat další roh.
43'
Devatenáctiletý hráč vrací domácí tým zpátky do vedení krásnou střelou z pětadvaceti metrů. JOÃO FÉLIX se napřáhl zpoza vápna a zamířil přesně do levého spodního rohu branky. Kevin Trapp si sice na balon sáhl, ale radost diváků už nezažehnal. Asistence: Franco Emanuel Cervi.
40'
Eintracht využívá chyby soupeře a v deseti lidech vyrovnává! Sebastian Rode ukopl míč soupeři a poté se Ante Rebić vydal přímo do šestnáctky. Tam přišla přihrávka na střed, kde se střelou z jedné prosadil LUKA JOVIĆ. Asistence: Ante Rebić.
40'
Jenže po centru od rohového praporku německý klub nic nevymyslel.
39'
Z levé strany přihrával do pokutového území Filip Kostić, který ve druhé vlně viděl spoluhráče. Ovšem před Antem Rebićem odkopl míč na další rohový kop soupeř.
38'
Frankfurt rozhodně nehraje v rukavičkách. Pozdě do souboje přispěchal Sebastian Rode, který skluzem srazil na zelený pažit rozeběhnutého Rafu Silvu.
36'
João Félix přehozením obránce hledal ve vápně nabíhajícího Alejandra Grimalda. Ovšem domácí hráč na balon nedosáhl, a tak v pohodě zasáhl do hry také Kevin Trapp.
35'
Zpoza vápna se do míče opřel Alejandro Grimaldo, který ale balon hodně podebral a poslal ho jen vysoko nad branku. Hostujícímu brankáři tak stačilo se pouze ohlédnout.
34'
Na hranici šestnáctky upadl Rafa Silva, což hlavní sudí rozhodl tak, že vše bylo čisté. Jenže opakovaný záběr odhalil, že Filip Kostić si pomohl podražením.
33'
Po vyloučení přebírá portugalský celek otěže zápasu. Lisabon je téměř neustále na polovině soupeře a hledá další recept na překonání soupeřovy obrany.
31'
Dalším hráčem, jenž upadl v šestnáctce, je Franco Emanuel Cervi. Ovšem David Abraham tělem odstavil soupeře od balonu, tady bylo vše v naprostém pořádku.
30'
Z druhé vlny si na centr z levé strany naběhl David Abraham, jemuž se nepodařilo trefit prostor tří tyčí. Hlavička hostujícího kapitána totiž mířila jen nad břevno.
29'
Jeden z domácích hráčů chtěl z hranici malého vápna odkopnout míč, ale trefil jen soupeře do obličeje. Od Martina Hintereggera zamířil balon jen nad domácí branku.
28'
Individuálně vnikl do šestnáctky Ante Rebić, jenž si tělem pokryl balon a poté přihrával před branku. Ovšem místo spoluhráče našel jen soupeře, tlak Frankfurt stále trvá.
26'
Žlutou kartu dostává Ante Rebić (Eintracht Frankfurt), který si pustil pusu na špacír, což hlavní rozhodčí rychle potrestal.
25'
Na levé straně velkého vápna se nacházel aktivní Luka Jović, který se pokusil o technickou střelu na zadní tyč. Ovšem jeho pokus byl hodně nepřesný, a tak se bude kopat od branky.
24'
Daleko z branky se vydal Kevin Trapp, který za šestnáctkou zpracoval míč trochu prapodivně. Ovšem podařilo se, a tak hostující gólman míč odkopl na útočnou polovinu.
23'
Dá se očekávat, že Eintracht bude za nedlouho střídat, ale jsou to zatím jen spekulace. Vraťme se na zelený pažit, kde domácí celek kombinuje na útočné polovině.
21'
První střela na bránu končí vedoucím gólem! K pokutovému kopu se rozeběhl JOÃO FÉLIX, jehož pokus mířil dl levého spodního rohu branky. Kevin Trapp sice vystihl stranu a možná si i na míč sáhl, ale situaci nezachránil.
20'
Červenou kartu dostává Evan N'Dicka (Eintracht Frankfurt), který v pokutovém území nevybíravě strčil do Gedsona Fernandese. Bude z toho pokutový kop pro Lisabon!
19'
U pravé postranní čáry byl rozeběhnutý Rafa Silva, na něhož také mířila přihrávka. Celou akci přečetl Evan N'Dicka.
18'
Nepovedený centr hostujícího týmu mířil na branku. Ovšem domácí gólman by pozorný a míč schoval do rukavic. Jenže Eintracht se k balonu opět rychle vrátil a znovu hledá cestičku do šestnáctky.
16'
Eintracht rychle vhodil míč zpátky do hry, jenže Danny da Costa se kličkou na střed neuvolnil. Na tahu je tak portugalské mužstvo, které s míčem opět nepřešlo ani přes půlící čáru.
15'
Aktivní Danny da Costa prošel až do pokutového území, kde naznačil kličku, na což mu soupeř neskočil. Benfica se osvobozuje jen odkopnutím balonu do zámezí.
14'
Další útočná akce domácího celku už vypadala nadějně, ale přihrávka z levé strany mířila až moc zpátky. Poté míč jeden z domácích si ukopl do zámezí.
13'
Franco Emanuel Cervi byl naběhlý na levé straně šestnáctky, odkud se pokusil adresovat balon před branku. Ovšem našel jen soupeře, který balon odehrál do bezpečné vzdálenosti od branky.
12'
Centr mířil na hranici malého vápna, kam si nabíhal Jardel. Ten v cestě za zakončením zboural Dannyho da Costu, a tak německé mužstvo bude odkopávat od vlastní branky.
11'
U postranní čáry si pomohl faulem David Abraham, který poslal k zemi Franca Emanuela Cerviho. Domácí celek bude rozehrávat standardní situaci z levé strany hrací plochy.
10'
Kevin Trapp se dostal do hry a zvolil nákop do středového kruhu, kde hlavičkový souboj prohrál Luka Jović. Hostující útočník si navíc v souboji pomohl faulem.
9'
Rafa Silva se rozeběhl k souboji jeden na jednoho, ovšem David Abraham si pomohl tělem a balon získal. Německý tým se pak vydal na polovinu soupeře, kde opět kombinuje.
8'
Frankfurt táhl další útočnou akci po pravé straně, ale Danny da Costa přes krajního obránce nepřešel. Benfica poté dlouho kombinovala na vlastní polovině, ze které se nedostala.
6'
Centr na pravou stranu mířil na Danny da Costa, jenž chtěl vystřelit, ale balon na branku rozhodně nemířil. Jeho akci se snažil dokončit Luka Jović, jenž z jedné přestřelil, ale měl to hrozně těžké.
5'
Luka Jović mohl jít sám na branku, ale neměl rychlost, a tak ho soupeři zbavili míče. Ovšem jejich odebrání skončilo mimo hrací plochu, a tak z toho bude další roh. Na ten si naskočil David Abraham, ale hlavička hostujícího kapitána byla nepřesná.
4'
Centr od rohového praporku byl zahrál do zadní části šestnáctky, kde se míče zmocnil Rafa Silva, který prchal do protiútoku. Ovšem byl faulován, a tak Luka Jović (Frankfurt) dostává jako první žlutou kartu.
3'
Atmosféra na stadionu je výborná, hráčům se dnes bude hrát skvěle. O dlouhý nákop se postaral Evan N'Dicka a Danny da Costa pak vybojoval pro německý celek rohový kop.
2'
Do dnešního střetnutí nastoupila Benfica Lisabon v červených dresech, naopak Eintracht Frankfurt zvolil barvu černou. Vraťme se na zelený pažit, kde kombinuje portugalské mužstvo.
1'
Čtvrtfinále Evropské ligy začalo! Hlavní rozhodčí pan Anthony Taylor poprvé foukl do píšťalky, a tak sledujeme na úvod kombinaci německého celku.
1'
Angličtí rozhodčí přivádí na zelený pažit oba celky, budeme sledovat duel, v němž se favorit bude hledat jen těžko. Uvidíme příští čtvrtek, kdo se bude radovat z postupu.

Benfica Lisabon: Vlachodimos – Corchia, Rúben Dias, Jardel (C), Grimaldo – R. Silva, Samaris, Fejsa, Cervi – Félix, G. Fernandes.
Náhradníci: Svilar – Pizzi, F. Luís, Filipe, Y. Ribeiro, Seferović, A. Živković.

Eintracht Frankfurt: Trapp – Hasebe, D. Abraham (C), Hinteregger, N'Dicka – D. da Costa, Rode, G. Fernandes, Kostić – Rebić, Jović.
Náhradníci: Rönnow – de Guzmán, Falette, Gaćinović, Paciência, Torró, Willems.

Rozhodčí: Anthony Taylor – Gary Beswick, Adam Nunn (všichni Anglie).
Vzájemná utkání

Oba celky se spolu neutkaly a bude to pro ně první vzájemný duel. Uvidíme, kdo si pro odvetu vypracuje lepší pozici.
Eintracht Frankfurt

Hosté z německého Eintrachtu Frankfurt v osmifinále narazili na italský Inter Milán. První duel odehráli Frankfurtští na svém hřišti a na žádné straně nepadl ani gól. Zrodila se tak bezbranková remíza a odveta se pak přestěhovala do Milána. A tam už byli fotbalisté Eintrachtu úspěšní, radovali se z výhry 1:0, která je tak poslala do čtvrtfinále této prestižní evropské soutěže. Naopak pro Inter sezóna v EL skončila. Dnes nás čeká zajímavý duel, který si nenechte ujít.
Benfica Lisabon

Domácí Benfika prošla do čtvrtfinále Evropské ligy přes chorvatský Záhřeb. Ten v prvním duelu dokázal na svém hřišti zvítězit 1:0, to samé se pak povedlo i Benfice, ta si díky výsledku 1:0 ve svém teritoriu vynutila prodloužení, ve kterém fotbalisté Lisabonu dvakrát udeřili a nakonec se z postupu dále radovala právě Benfica. Ta letos na domácí půdě v EL ještě neprohrála a pokusí se tento fakt potvrdit i dnes, kdy vyzve německý Eintracht Frankfurt.
Hezký čtvrteční večer přeji všem příznivcům fotbalu. Dnes jsou na programu první zápasy čtvrtfinále Evropské ligy a prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy Benfica Lisabon a Eintracht Frankfurt.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.