Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Frankfurt : Basilej - 12. března 2020   18:55

0:3
(0:1)
Basilej
Basilej
27' Campo   • 73' Bua  (Campo) • 85' Frei  (Bua)
Frankfurt
Trapp – D. Abraham (C), Hasebe (73. Ilsanker), Hinteregger – A. Touré, Sow (46. Paciência), Rode, N'Dicka – Kamada (78. Gaćinović) – André Silva, Kostić.
Rönnow – D. da Costa, Gaćinović, Chandler, Ilsanker, Kohr, Paciência.
Andreas Ekberg – Mehmet Culum, Stefan Hallberg (všichni SWE)
Commerzbank-Arena, Frankfurt
Basilej
Omlin – Widmer, Cömert, Alderete, B. Riveros – Xhaka, Frei – Stocker (C) (90+2. Zhegrova), Campo (78. van der Werff), Petretta (67. Bua) – Cabral.
Nikolić – Bergström, Bua, O. Bunjaku, Pululu, van der Werff, Zhegrova.

S konstatováním, že utkání bez diváků lépe zvládla švýcarská Basilej, které tak má výbornou výchozí pozici do odvety, se loučím a přeji vám příjemný zbytek čtvrtečního večera.
Asi nikdo nečekal, že Basilej pojede z Německa s tříbrankovým náskokem! Frankfurt byl sice více u míče, ovšem vyložených šancí moc nezaznamenal. Naopak Basilej čekala na rychlé protiútoky, které byli hodně nebezpečné. Švýcarský tým po úvodní brance výrazně přidal a ve skvělém výkonu pokračoval i po přestávce. Eintracht dál tlačil na pilu, jenomže hosté v jeho největším tlaku přidali další zásah. Odveta je na programu za týden a pokud se bude hrát, tak Eintracht Frankfurt nečeká vůbec nic snadného.
90+2'
90+2'
Střídání v týmu FC Basilej: ze hřiště odchází Valentin Stocker, přichází Edon Zhegrova.
90+1'
K postranní čáře přistupuje znovu čtvrtý rozhodčí, který na tabuli ukazuje, že se budou hrát ještě dvě minuty.
90'
Hráči v bílých dresech hrají výborně a drží balon na útočné polovině. Po chvíli byl sice vytlačen Kevin Bua, ovšem Basilej stále šetří čas.
89'
Domácí mužstvo opět kombinovalo na útočné polovině, ale o balon přišlo. Basilej se vydala do protiakce a po přenesení hry se do akce dostal také Arthur Cabral, jemuž nevyšla klička na střed, ovšem švýcarský celek bude vhazovat.
87'
Dnešní střetnutí pomalu končí a Frankfurt potřebuje nutně skórovat. Pokud by utkání skončilo tímto výsledkem, musel by německý celek dát čtyři góly a žádný neinkasovat – pokud se vůbec bude odveta hrát.
85'
Basilej právě vstřelila branku!
Německé mužstvo už je na tom hodně zle, jelikož v domácím prostředí prohrává už o tři zásahy! FABIAN FREI a Kevin Bua vykombinovali soupeře u postranní čáry a jejich spoluhráče pak pokračovala v pokutovém území. Prvně jmenovaný pak převzal balon ve druhé vlně a s chladnou hlavou zakončil do levého spodního rohu brány. Asistence: Kevin Bua.
84'
Filip Kostić přesprintoval soupeře a znovu odcentroval, v šestnáctce už byl napřažený Mijat Gaćinović, jenomže předním zahrál soupeř.
83'
Po dalším rohovém kopu německého celku balon propadl na zadní tyč, kde si hráči Frankfurtu dávali přednost. Střelecký pokus tak vyšel na dlouho nohu a pomalý míč se dokutálel k hostujícímu brankáři.
81'
Taulant Xhaka v utkání není příliš vidět, ale tentokrát přes něj šlo vyvezení míče na útočnou polovinu. Následně přišla přihrávka napravo, která byla sražená za lajnu a Basilej bude vhazovat.
80'
Frankfurt měl k dispozici další standardní situaci, když se faulem předvedl Silvan Widmer. Balon mířil za pokutové území, kde se nacházel osamocený Sebastian Rode, jemuž zakončení vůbec nesedlo.
79'
Domácí mužstvo je aktivní a dál drží soupeře pod tlakem. V šestnáctce se nacházel střídající Mijat Gaćinović, který se pokusil o kličku do prostoru, jenomže byl přečten soupeřem.
78'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Dajči Kamada, přichází Mijat Gaćinović.
Střídání v týmu FC Basilej: ze hřiště odchází Samuele Campo, přichází Jasper van der Werff.
76'
K rozehrání přímého kopu se postavil Filip Kostić, jenž zamířil k levé tyči. Jeho pokus postrádal razanci, a tak se k balonu dostal včas Jonas Omlin.
76'
Hodně tvrdým zákrokem se prezentoval Omar Alderete (Basilej), který šel do skluzu a zezadu sestřelil Andrého Silvu. Frankfurt by si potřeboval pomoci standardní situací.
73'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Makoto Hasebe, přichází Stefan Ilsanker.
73'
Tohle byla hodně rychlá akce, Frankfurt byl sice ve velkém tlaku, přesto podruhé inkasuje. Brankářův odkop propadl a tím se Basilej dostala do přečíslení. Samuele Campo se štěstím dostal přihrávku na střídajícího spoluhráče, jenž udržel nervy na uzdě. KEVIN BUA se tak nacházel sám před Trappem a skvěl ho přehodil. Asistence: Samuele Campo.
70'
Filip Kostić je u postranní čáry nezastavitelný a znovu se mu podařilo uvolnit se. Následným centrem pak našel Gonçala Paciênciu, jehož hlavička mířila jen doprostřed branky.
68'
Rohový kop byl rozehrán a v zadní části pokutového území už byl připraven Filip Kostić. Jenže k pokusu se nedostal a Basilej se tak znovu ubránila.
67'
Střídání v týmu FC Basilej: ze hřiště odchází Raoul Petretta, přichází Kevin Bua.
67'
Zpoza šestnáctky vystřelil Almamy Touré, jenž prostřelil obránce mezi nohama a zamířil do pravého spodního rohu branky. Jonas Omlin se skvěle natáhl a balon vyrazil na roh.
66'
Nejlepším hráčem švýcarského celku je Silvan Widmer! Pojďme ale postupně po akci, André Silva se uvolnil v šestnáctce a vystřelil na zadní tyč, obránce Basileje se skvěle vrátil a situaci vyřešil.
65'
Frankfurt trefil břevno! Všichni asi čekali, že Almamy Touré bude centrovat, ovšem domácí hráč se rychle podíval na brankáře a vystřeli. Balon ovšem skončil pouze na břevnu, Jonas Omlin byl tentokrát v roli diváka.
64'
Hráči v bílých dresech výborně přistupují k soupeři s míčem, o čemž se aktuálně přesvědčil Almamy Touré. Následně balon zamířil na střed, odkud rychle a také nepřesně zakončoval Sebastian Rode.
62'
Frankfurtu čas už rychle utíká, ovšem stále je ho dost. Na levé straně se uvolnil Filip Kostić, jehož pas byl odvrácen. Následně rozehrávku nezvládl David Abraham, a tak se k balonu vrací Basilej.
60'
Nepřipravenou střelou se prezentoval Valentin Stocker, který zamířil vedle branky. Hostující kapitán brzy natáhl k zakončení, ovšem tohle bylo příliš zbrklé řešení situace.
59'
Frankfurt se více tlačí na útočnou polovinu a znovu bude rozehrávat rohový kop. Jenže před branku se nejvýše vyšplhal Silvan Widmer, jenž situaci poslal do bezpečí. Eintracht pak vyslal střílený centr před branku, ale situaci správně vyhodnotil Jonas Omlin.
57'
Po standardní situaci mohlo být vyrovnáno, Frankfurt velkou příležitost zahodil! Filip Kostić centrem našel Gonçala Paciênciu, jehož hlavička mířila jen těsně nad břevno.
55'
Ve vlastním pokutovém území předvedl kličku David Abraham, jenž se ocitl pod tlakem a tak z malého vápna přihrával na brankáře. Naštěstí domácí kapitán poslal míč jen vedle pravé tyče.
54'
Na centr si za obranou nabíhal střídající Gonçalo Paciência, kterému překážel spoluhráč, a tak zakončení mezi tři tyče nepřišlo. Následně se hra přesunula na druhou stranu.
53'
Dalším potrestaným hráčem je hostující Eray Cömert (Basilej), který zastavil akci soupeře. Frankfurt vyšle další centr před branku Basileje.
52'
V šestnáctce si balon zpracoval André Silva, kterému se jeden ze soupeřů vrhl pod nohy. Jeho pokus tak musel jít nahoru, ovšem zamířil až nad břevno.
50'
Na pravé straně šestnáctky se chtěl střelou ukázat Filip Kostić, který nastřelil jen prvního bránícího hráče. Frankfurt by jistě doma rád alespoň vyrovnal.
49'
Samuele Campo přihrával na hranici pokutového území, kde se nacházel Arthur Cabral, který situaci nezvládl a branku také přestřelil. Švýcarský tým je v úvodu druhého poločasu hodně aktivní.
47'
Kevin Trapp musel zlikvidovat pokus, jenž letěl doprostřed branky. Po chvíli přišel centr z levé strany, jenž propadl až do zadní části šestnáctky, kde se nacházel Fabian Frei, jenž trestuhodně přestřelil – tohle musí končit v brance!
46'
Švédský rozhodčí dal pokyn k pokračování zápasu! Frankfurt rychle napadal rozehrávku soupeře a Basilej bude od středové čáry pouze vhazovat.
46'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Djibril Sow, přichází Gonçalo Paciência.
46'
V prvním poločase jsme viděli pouze jeden pokus, který mířil do prostoru tří tyči a z toho se udála také jediná branka. Skvělým přímým kopem se totiž prezentoval Samuele Campo, jenž stanovil také výsledek prvního poločasu. Pojďme se ještě věnovat samotná hře, v úvodu byl Frankfurt více u balonu, jenomže jedině zakončení poslal vedle branky Sebastian Rode. Po vstřeleném gólu se švýcarské mužstvo nadechlo a bylo nebezpečné. Náskok mohl ještě navýšit Silvan Widmer, jehož hlavička zamířila nad břevno. Uvidíme, co si pro nás připraví druhá pětačtyřicetiminutovka.
45+1'
45+1'
K postranní lajně přistupuje čtvrtý rozhodčí, který na tabuli ukazuje, že se bude hrát ještě šedesát vteřin.
45'
Máme tu poslední minutku normální hrací doby prvního poločasu. Za obranu Basileje si nabíhal André Silva, na kterého balon neprošel. Frankfurt má ještě chvíli času, ovšem potřebuje získat míč nazpět.
43'
Po pěkné kombinaci se v náběhu ocitl Blás Riveros, Basilej tak kombinovala u lajny, od které přišel také přetažený centr. Filip Kostić přestal sledovat Silvana Widmera, jehož hlavička mířila kousek nad břevno – pěkná akce švýcarského celku.
42'
Valentin Stocker si přenesení hry zpracoval do běhu, ale míč na hrací ploše udržel. Jenomže celou akci výborným pohybem vyřešil Filip Kostić, jenž donutil Basilej k nepřesnému centru.
40'
Rychlou kličkou se na levé straně útočné poloviny uvolnil Filip Kostić, který odcentroval na hranici malého vápna. Jenže v tomto prostoru vládne brankář, což se potvrdilo a Basilej znovu obstála.
39'
Ve středovém kruhu přistrčil Arthur Cabral Davida Abrahama, který se pak srazil se spoluhráčem. Djibril Sow i domácí kapitán budou v pořádku, a tak se bude moci pokračovat ve hře.
38'
Filip Kostić ani Evan N'Dicka nedostali balon do šestnáctky, jelikož vždy dobře vystoupil obránce. Následně vypálil zpoza vápna Sebastian Rode, ovšem jeho rána také neprošla.
36'
První poločas jde pomalu do koncovky a Frankfurt překvapivě prohrává. Kromě hlasů hráčů, jsou slyšet létající letadla nad stadionem.
34'
Vysoký centr na druhé straně zpracoval Valentin Stocker, který následně obloučkem přihrával do pokutového území. Jeho myšlenka nebyla spoluhráčem pochopena, a tak se Frankfurt ubránil.
33'
Frankfurt je znovu v postupné kombinaci, ale hráči v černých dresech moc nespěchali. Přihrávka mířila na stře, kde se nacházel Sebastian Rode, který se soupeřem nechal předskočit a následně ještě fauloval Djibril Sow.
32'
Švýcarský tým je politý živou vodou a znovu se nachází u balonu. Kombinaci na útočné polovině zastavil Dajči Kamada, jenž byl v souboji příliš pozdě.
30'
Volný kop mířil centrem do zadní části pokutového území, kde situaci uzavíral Silvan Widmer , který hlavičkoval vedle. Ovšem bylo pískáno, upřímně nevím, zda šlo o faul nebo ofsajd.
29'
Znovu se Frankfurt pokusil probojoval do šestnáctky po straně, ovšem skvěle zasáhl Valentin Stocker. Hosté se tak vydali do akce, kterou u postranní čáry přerušil Makoto Hasebe.
27'
Celkem nečekaně jde švýcarský celek do vedení a chyba Martina Hintereggera musí mrzet dvojnásob! K přímému kopu se postavil SAMUELE CAMPO, který přes zeď zamířil přesně do pravé šibenice. Kevin Trapp sice plachtil vzduchem, ale na balon nedosáhl, a tak kapituloval.
26'
Před hostujícím mužstvem se otevírá možnost ohrožení branky, kdy Martin Hinteregger před šestnáctkou chyboval. Prosadí se Basilej ze standardní situace?
25'
Švýcarský tým opět zakončil, ale pokus letěl z velké dálky a hlavně ze strany. Kevin Trapp situaci jistil, ale zasahovat nemusel, protože sledoval, jak míč letí vysoko nad bránu.
24'
Snad poprvé jsme viděli křídelní akci hostujícího týmu. Centrem se prezentoval Fabian Frei, který našel jen soupeře. Frankfurt se ubránil, když skvěle zapracoval Makoto Hasebe.
23'
Frankfurt hraje hodně po stranách, v pernamenci je především ta pravá, kde se nachází Almamy Touré. Basilej jednu z přihrávek zachytila a vydala se do akce, kterou zastavil Djibril Sow (Frankfurt), který si tak nezahraje odvetu ve Švýcarsku.
22'
Almamy Touré si narazil míč, čímž se dostal do středu hrací plochy. Jenomže jej zradilo zpracování, jelikož si míč ukopl ke stoperům soupeře.
21'
Dvacet minut hry je minulostí a oba celky vyslaly po jedné střele vedle brány. Stav je tak bezbrankový, ovšem Eintracht Frankfurt je zatím aktivnější.
19'
Neúnavný Almamy Touré se znovu uvolnil u postranní čáry a znovu odcentroval. Frankfurt nezakončil, naopak se musel bránit. Švýcarský tým se pak dožadoval odpískání faulu, jenomže švédský sudí situaci vyhodnotil jako dovolenou.
18'
Krásnou přihrávku mezi stopery vyslal Makoto Hasebe, ovšem André Silva tuhle myšlenku nepochopil, a tak z akce Eintrachtu nic nebude. Oba hráči se na sebe jen podívali a situaci si rychle vyjasnili.
17'
Filip Kostić byl opět v náběhu na levé straně, ale obránce si před něj dal tělo a byl faulován. Domácí hráč se sice zlobí, ovšem jeho zákrok se do pravidel fotbalu nevešel.
16'
Zatím sledujeme klidný průběh prvního poločasu, aktivnější je ale německý tým. Ovšem pokud se aktuálně podíváme na zelený pažit, v kombinaci vidíme Basilej.
14'
Za další akcí se hnal Almamy Touré, jenž se nacházel v ofsajdu. Basilej začala akci, ale po vzdušném souboji skončili na zemi Martin Hinteregger (Frankfurt) a Arthur Cabral (Basilej). Hostující hráč byl faulován a hráči v bílých dresech jsou u balonu.
13'
Almamy Touré se spoluhráčům hodně nabízí a opět centroval, jenomže André Silva tentokrát prohrál souboj. Švýcarské mužstvo mohlo jít do akce, ale o balonu rychle přišlo.
12'
Frankfurt se nachází znovu u balonu a dlouhou dobu kombinoval. Přenesení hry zpracoval Almamy Touré, který vyslal centr do vápna. Filip Kostić si míč posunul do prostoru, ale míč mu byl odkopnut.
11'
První potrestaným hráčem je Samuele Campo (Basilej), který šel do vzdušného souboje loktem napřed, Makoto Hasebe byl trefen do tváře jen lehce a bude v pořádku.
10'
Valentin Stocker rozehrával volný kop, který poslal míč do zadní části pokutového území. Jeden z hráčů pak dával balon zpátky pod sebe, ovšem obrana Eintrachtu byla připravená.
9'
André Silva hraje zatím výborně, když si zpracoval míč a předal jej více na střed. Jenomže Makoto Hasebe situaci přeběhl, Basilej se vydala do protiakce, ale vynutila si pouze faul.
8'
Almamy Touré zpracoval vysoký míč kolem soupeře a přihrál se štěstím na střed hrací plochy. Zpoza šestnáctky se napřáhl Sebastian Rode, jehož povedený pokus končil těsně vedle levé tyče.
6'
Situaci na útočné polovině začal André Silva, který se pak vydal do šestnáctky, kam také mířil balon. Ovšem domácí hráč jej nezachytil, a tak přihrál pod sebe, jenomže Filip Kostić byl zablokován a bude se kopat od branky Basileje.
5'
Valentin Stocker se nacházel na pravé straně, kam opět mířil míč. Jenomže situaci přerušil Filip Kostić, který se vydal do protiakce, ovšem nezvládl přihrávku na střed hrací plochy.
4'
Švýcarský tým se hnal do akce a k faulu musel sáhnout Djibril Sow. Po přenesení hry si balon na střed zpracoval Valentin Stocker, jehož mířidla byla nepřesná a balon tak letěl jen nad horní tyč.
3'
Na pravé straně se nacházel Almamy Touré, jenž si míč zpracoval do běhu a odcentroval. Míč si ale na první tyči pohlídal Omar Alderete, jenž zahral na roh. Centr pak letěl na hranici penalty, kde balon podskočil Almamy Touré.
2'
Eintracht Frankfurt nastoupil do dnešního střetnutí v černých dresech, naopak švýcarský mistr se oblékl do bílého. Domácí mužstvo je v úvodu často na balonu, ale po pravé straně se k centru zatím nedosává.
1'
Před prázdnými tribunami bylo zahájeno další utkání Evropské ligy! Švédský rozhodčí poprvé foukl do píšťalky a německý celek se poprvé dotkl míče. Po nákopu skončil na zemi André Silva, ovšem Eintracht bude jen vhazovat.
1'

Eintracht Frankfurt: Trapp – D. Abraham (C), Hasebe, Hinteregger – A. Touré, Sow, Rode, N'Dicka – Kamada – André Silva, Kostić.
Náhradníci: Rönnow – D. da Costa, Gaćinović, Chandler, Ilsanker, Kohr, Paciência.

FC Basilej: Omlin – Widmer, Cömert, Alderete, B. Riveros – Xhaka, Frei – Stocker (C), Campo, Petretta – Cabral.
Náhradníci: Nikolić – Bergström, Bua, O. Bunjaku, Pululu, van der Werff, Zhegrova.

Rozhodčí: Andreas Ekberg – Mehmet Culum, Stefan Hallberg (všichni SWE).
Kvůli šíření koronaviru bude tento duel odehrán bez přítomnosti diváků!
Vzájemná utkání

Oba celky na sebe nenarazily a bude to pro ně jedna velká neznámá. Kdo se bude radovat z výhry, či dojde na dělbu bodů? To se nechme překvapit.
FC Basilej

Švýcarský celek FC Basilej si také v úvodních zápasech play-off vedl velmi dobře. Utkal se dvakrát s kyperským Apoelem. Na jeho půdě zvítězil 3:0 a měl tak velmi dobrou výchozí pozici pro postup do osmifinále. Na domácí půdě tak mohli hráči Basileje hrát v klidu a nakonec zvítězili 1:0. V celkovém součtu pak 4:0 a suverénně se tak dostali dále a navíc neinkasovali ani gól. Dnes nás čeká zajímavý duel mezi německým a švýcarským týmem, který si nenechte ujít.
Eintracht Frankfurt

Fotbalisté Eintrachtu Frankfurt postoupili do osmifinále Evropské ligy přes rakouský Salcburk. V prvním duelu na domácí půdě zvítězili 4:1 a udělali tak výrazný krok k postupu do dalšího kola. O týden později v odvetě došlo na dělbu bodů. Zápas skončil 2:2 a bylo jasné, že Frankfurtu nemůže postup nikdo vzít. Salcburk se tak musel s prestižní evropskou soutěží rozloučit už po prvním vyřazovacím dvojzápase.
Hezký čtvrteční večer přeji všem příznivcům fotbalu. Na programu jsou dnes osmifinále Evropské ligy a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy Eintracht Frankfurt a FC Basilej.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.