Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Frankfurt : Salcburk - 20. února 2020   18:55

Frankfurt
Frankfurt
12' Kamada (A. Touré) • 43' Kamada (Sow) • 53' Kamada (N'Dicka) • 56' Kostić (André Silva)
4:1
(2:0)
Salcburk
Salcburk
85' Hwang Hi-čchan
Frankfurt
Trapp – D. Abraham, Hasebe, N'Dicka – A. Touré, Ilsanker (86. Durm), Rode, Sow, Kostić – Kamada (81. D. da Costa), André Silva (75. Paciência).
Rönnow – Durm, Kohr, D. da Costa, Cetin, Paciência, Chandler.
Palabıyık – Sesigüzel, Olguncan
Commerzbank-Arena, Frankfurt
Salcburk
Stankovic – Farkas, Onguéné, Wöber, Ulmer – Mwepu, Junuzović, Okugawa (46. Adeyemi), Szoboszlai (71. Camara) – Daka (46. S. Koïta), Hwang Hi-čchan.
Miguel – S. Koïta, Vallci, Ashimeru, Adeyemi, Ramalho, Camara.

Z mé strany je to vše. Děkujeme za pozornost a zase někdy u Evropské ligy na počtěnou.
Je konec. Frankfurt poněkud překvapivě přejel nevyzpatytelný Salzburg a vytvořil si naprosto luxusní pozici do odvety. Hattrickem se na výhře podílel Dajči Kamada, čtvrtý zářez přidal Filip Kostić. Jedinou branku hostujícího týmu si připsal z penalty Hwang Hi-čchan.

Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 6:3. Rohy: 9:8. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 16:8.
90+4'
90+2'
Skvělí fanoušci Frankfurtu nyní jako jeden muž zvedli nad hlavu černobílou šálu a zpívají vítězný pokřik. To je krása slyšet, zasloužená výhra.
90+1'
Ono se ale opravdu asi už nic nestane. Kevin Trapp odkopává od své branky a do konce prvního utkání zbývají poslední dvě minuty.
90'
Základní hrací doba je u konce, Cican Stankovic má míč na kopačkách a rozehrává v momentě, kdy čtvrtý rozhodčí ukazuje tři nastavené minuty nad rámec druhého poločasu.
89'
Už se to spíše dohrává a Frankfurt se snaží co nejvíce držet na míči, dokonce zahrával i rohový kop. Ale už se to dohraje v poklidném tempu, Eintracht nemá ani kam spěchat.
87'
Poslední minutky prvního osmifinále mezi Frankfurtem a Salzburgem. Domácí celek naprosto jasně vede a možná dosti zbytečně inkasoval. Hraje se ale na útočné polovině.
86'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Stefan Ilsanker, přichází Erik Durm.
85'
Salzburg právě vstřelil branku!
K exekuci pokutového kopu se postaral hostující fotbalista HWANG HI-ČCHAN, který po zemi zamířil k levé tyčce a Salzburg snižuje!
83'
Djibril Sow šel ve vápně kopačkou dopředu a Ulmer byl zasáhnut do nohy. Uvidíme pokutový kop, velká šance vrátit se do dvojzápasu!
82'
Po faulu před brankou Frankfurtu jsme viděli standardní situaci. Zlatko Junuzović překopl zeď, ale míč přeletěl branku a skončil na horní síťce. Trapp opět nemusel zasahovat.
81'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Dajči Kamada, přichází Danny da Costa.
80'
Míč ve vápně obdržel Karim Adeyemi, který to levačkou zkoušel na první tyčku. Jeho pokus ale skončil jen na boční síti.
78'
Evan N'Dicka utekl po levé straně a zakončoval do Stankovice, jenž míč vyrazil jen před sebe. Gonçalo Paciência se pak dostal k dorážce, ale bránící borec naprosto luxusně zakročil a zabránil téměř jisté brance.
77'
Do snad první šance druhého poločasu za hosty se dostával Sékou Koïta. Ve vápně mohl zakončovat v luxusní pozici, ale obrana to opět skvěle zvládla.
76'
Gonçalo Paciência se málem hned dostal do velké šance. Na levém křídle obral bránícího hráče a mohl jít do otevřeného prostoru, ale míč nakonec skončil v autu.
75'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází André Silva, přichází Gonçalo Paciência.
74'
André Silva si už nyní dělá co chce. Po centru z pravé strany zakončoval u té levé nůžkami, ale míč netrefil ideálně. Pět sekund na to to zkoušel znovu, ale jeho zakončení skončilo v rukavicích pozorného Stankovice.
73'
Po delší době byl na hřišti viděn Kamada, ale tentokráte v jiném než gólovém světle. Na útočné polovině byl pozdě v souboji a píská se faul.
72'
Na druhé straně dostával míč za obranu Karim Adeyemi, kterému se ale nepovedlo zakončit. Německý fotbalista se totiž nacházel v ofsajdové pozici.
71'
Filip Kostić rozehrával standardní situaci od pravé lajny, ale ta se mu těžce nevyvedla. Míč na zadní tyčce nikoho nenašel, a tak se bude pokračovat odkopem od branky.
71'
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Dominik Szoboszlai, přichází Mohamed Camara.
70'
Djibril Sow se pokoušel něco vymyslet na pravé straně, ale pod nohy mu padl jeden z bránících hráčů. Hra tak bude pokračovat standardní situací, hned po střídání.
69'
Hodně dlouho se hostující celek nedostal ze své poloviny, jeho hra je naprosto šílená a nejspíše by se Rakušané už viděli někde v šatně po zápase.
68'
Centry z levé i pravé strany od domácího celku. Ani jeden míč se ale neujal, ten druhý navíc skončil v zámezí. Salzburg tak bude vhazovat od levé lajny.
67'
Almamy Touré si nyní chtěl vyměnit míč se spoluhráčem, ale míč mu předal na paty. Salzburg se ale k míči ani tak nedostal a hraje nadále domácí celek.
66'
Filip Kostić si po levé straně naběhl do vápna a zkoušel to opět na zadní tyčku, ale ani nyní mu to nevyšlo. Frankfurt nicméně pokračuje v luxusním výkonu.
64'
Domácí postupovali podél levé lajny a jeden z hráčů vybojoval vhazování. Hraje se vlastně jen na polovině rakouského celku...
63'
Snažení domácího celku ukončuje čárový sudí, který viděl hodně těsný ofsajd domácího Silvy. Pokračovat se tak bude odkopem od branky Salzburgu.
62'
Pátá branka visela ve vzduchu, to je naprosto šílená hra od hostů. Almamy Touré na pravé straně obešel obránce a na penaltě našel Rodeho. Ten v rychlosti zakončoval nártem, ale míč skončil těsně vedle!
60'
Těsně před vypršením hodiny hry zahrával rohový kop hostující Zlatko Junuzović. Jeho nabídku ale nikdo z hráčů nevyužil gólově.
58'
Domácí publikum si to slušně užívá, hostující lavička je zase dosti opařená. Uvidíme, zda se rakouskému klubu něco povede vymyslet, tento výsledek je do odvety naprosto strašidelný.
56'
Frankfurt právě vstřelil branku!
Tak tady se začíná rodit velký debakl! André Silva dostal přihrávku do útoku, ale počkal si na náběh FILIPA KOSTIĆE. Ten se u levé tyčky dostal ke střele a chytře obstřelil brankář Stankovice počtvrté v utkání.
54'
Karim Adeyemi šel pak po levé straně do vápna a chtěl si vymodlit penaltu. Sudí mu ale simulaci nevzali a je z toho žlutá karta.
53'
Domácí se dostali po levé straně do vápna, ale přes obranu se střelecky nedostali. Evan N'Dicka se tak odhodlal k centru, který doletěl na hlavu DAJČIHO KAMADY a ten hlavou kompletuje čistý hattrick!
51'
Hosté se pokoušeli vymyslet míč do útoku, ale ten šel jen do prostoru, kde nebyl vůbec nikdo. Pokračuje se rozehrávkou od branky Frankfurtu.
50'
Sékou Koïta šel po pravé straně do vápna a mezi dvěmi bránícími hráči upadl. Sudí ale nakonec faul nepískl a pokynul jen hostujícímu hráči, aby se rychle zvedal.
49'
Domácí celek zahrával rohový kop, který ale zakončen nebyl. Poté se hosté hnali do protiakce, ale přišel faul. Pokračovat se tak bude rozehrávkou.
48'
Celá situace se opakovala. Další faul na středu, ale nyní to Eintracht rozehrál rychle a míč vletěl na levé křídlo. Zde se borci v černém pokouší něco vymyslet.
47'
Ve středu hřiště zůstala ležet dvojice hráčů po dvou zákrocích po sobě. Nakonec se píská faul hostů, a tak uvidíme rozehrávku ze středu hřiště.
46'
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Patson Daka, přichází Sékou Koïta.
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Masaja Okugawa, přichází Karim Adeyemi.
46'
Je za námi první poločas, který nabídl dvě branky a obě dal Dajči Kamada. Domácí Frankfurt byl mnohem lepším týmem a dostal se do několika nebezpečných situací, Salzburgu se zatím nepovedlo nějak ohrozit brankáře Trappa.
45+2'
45+1'
Hosté se v posledních sekundách prvního poločasu dostávali po levé straně do vápna, ale Hasebe celé snažení ukončil rázným odkopem do autu.
45'
Domácí fanoušci si utkání užívají a mají jasný důvod, jejich celek vede o dvě branky. Nad rámec první poloviny duelu bude nastavena jedna minuta, nejspíše se už nic nestane.
43'
DAJČI KAMADA je ve formě a dává důležitou druhou branku domácího celku! Sow jej na polovině hřiště vysunul do úniku, kde se asijský fotbalista prokličkoval mezi bránícími hráči a dloubákem překonal Stankovice podruhé.
41'
Domácí mohli jít po pravé straně do otevřené obrany, ale poslední bránící hráč dobře zakročil proti postupujícímu hráči. Bude z toho nakonec jen aut.
40'
Posledních pět minut prvního poločasu a hosté si přihrávají na vlastní polovině. Uvidíme, zda se jim povede ještě něco do šatny vymyslet.
39'
Patrick Farkas si nyní v soupeřově vápně pomohl faulem a píská se odkop od branky domácího celku. Poslední chvilky nejsou moc zajímavé...
37'
První poločas pomalu finišuje, Frankfurt kombinuje na útočné polovině, ale do zakončené se v této části duelu dostat nemůže.
36'
Teď se Red Bull pokoušel prosadit po přihrávce na pravé křídlo, ale jeden z hráčů míč nestihl a pokoušel se vše zachránit skluzem. Bude z toho ale odkop od branky.
34'
David Abraham nyní zachránil domácí celek. Enock Mwepu si totiž naběhl do vápna a po zemi zakončoval ke vzdálenější tyčce, trefil ovšem obětavého hráče Frankfurtu.
33'
Nyní to ale domácí celek sehrál dobře a Filip Kostić byl velice blízko ke druhé brance. Srbský fotbalista dostal míč na levou stranu vápna, ale jeho zakončení ke vzdálenější tyčce se do branky nakonec nedostal.
32'
Domácí celek nyní kombinuje na vlastní polovině a nikam se moc nežene. Spšíe čeká na místečka v hostující obraně. Zatím to není tak útočné utkání, jak se mohlo očekávat.
30'
Domácí nyní velice dobře atakovali a Salzburg se nemohl dostat z obrany do útoku. Kostič jeden z míčů zachytil, ale ten se nakonec odkoulel do zámezí.
29'
Pokračovalo se rychlou protiakcí německého celku, který ale pokazil přihrávku z pravé strany na začátek vápna. Pokračuje se od branky Rakušanů.
28'
Salzburg nyní dostal míč nadějně do vápna, ale jeden z hráčů nakonec narazil na bránícího borce Frankfurtu. Pokračovat se bude hrou domácího celku.
27'
Enock Mwepu na druhé straně hlavičkoval vysoko do vzduchu a míč padal pod břevno. Kevin Trapp to nechtěl podcenit a míč raději zasáhl – další roh.
26'
Almamy Touré poté obdržel přihrávku před penaltou a z otočky zakončoval. Rána byla nicméně tečovaná a balon skončil na rohovém kopu.
25'
Filip Kostič dostal míč na levé křídlo a před ním byl otevřený prostor. Na hranici malého vápna nakonec odcentroval a hledal Silvu, ale ten se nakonec k hlavičce nedostal. Bude z toho roh.
23'
Obléhání bylo po nějaké době zakončeno hlavičkou, kterou na branku posílal Jérôme Junior Onguéné. Ten byl ovšem bráněn a jeho zakončení nebylo ideální.
22'
Následně přišel faul několik metrů před vápnem a Salzburg bude mít k dispozici standardní situaci z velice nadějné pozice.
21'
Velká šance Frankfurtu málem skončila druhou brankou! Dajči Kamada dostal míč za obranu a levačkou zakončoval u levé tyčky na vzdálenější tyčku, branku ale netrefil.
19'
Po levé straně unikl atleticky nadaný Evan N'Dicka, který levačkou posílal míč do vápna. Zde ale míč odkopli bránící hráči Red Bullu, kteří se nadále brání.
18'
Snažení rakouského celku ukončil ve středu hřiště Rode, jenž takovým taktickým faulem přerušil hru. Borci v červeném tak budou rozehrávat.
16'
Následný tlak domácího celku byl zakončen vybojovaným rohovým kopem, jeho exekuce ale nebyla nebezpečná a míč se dostal až k domácímu brankáři.
15'
Hosté si pak vybojovali rohový kop, který byl rozehrán nakrátko. Frankfurtští tohle přežili a i následné snažení, které nic nepřineslo. Pokračovat se bude protiakcí.
14'
Hosté se pak hned dostali do útoku, ale hlavičkový pokus ve vápně nebyl přesný.
12'
Z první střely na branku vidíme první branku v utkání! DAJČI KAMADA dostal do šestnáctky velice dobrou přihrávku od Tourého, hostujícího brankáře pak dobře překonal zakončením po zemi.
11'
David Abraham se po rohovém kopu dostával k hlavičkovému pokusu ve vápně, ale jeho pokus skončil na těle bránícího hráče.
10'
Je za námi deset minut spíše oťukávacího fotbalu, který dosud nenabídl jedinou zajímavou akci. Uvidíme, zda se to v průběhu duelu zlepší.
8'
Evan N'Dicka se teď zkoušel prosadit kolem levé lajny, ale klička přes bránícího hráče mu nevyšla. Míč nicméně skončil v autu a pokračovat se bude vhazováním.
7'
Cican Stankovic nyní nerozehrál od své branky, ale vracející míč šel do ofsajdu, a tak se útočník do hry nezapojil. Hostující jednička bude rozehrávat znovu.
6'
Po levé straně se až do vápna prokličkoval Hwang Hi-čchan. Před brankovou čárou dával míč pod sebe, ale po zákroku bránícího hráče se bude rozehrávat rohový kop.
4'
Dajči Kamada pronikal po pravé straně do vápna, ale jako první byl u míče bránící hráč. Ten ale trefil právě domácího hráče míčem do hlavy, a tak z toho bude odkop od branky.
3'
Nyní se hosté provinili útočným faulem. Jérôme Junior Onguéné ve vzdušném souboji poslal k zemi protihráče Silvu loktem zezadu do hlavy.
2'
Následně se rakouský celek dostal s míčem do šestnáctky, kde se jednomu z hráčů nakonec nepovedlo zakončit. Frankfurt míč odkopnul daleko od své branky.
1'
Hosté začali hru kombinací na vlastní polovině, kterou nakonec ukončil svým faulem Djibril Sow. Salzburg tak bude pokračovat rozehrávkou z vlastní poloviny.
1'
Pietní chvíli naprosto nesmyslně porušili nejspíše fanoušci Salzburgu, kteří do minuty ticha začali pokřikovat. Utkání startuje.
Před startem utkání se bude držet minuta ticha za oběti teroristického činu, který se včera odehrál ve Frankfurtu. O život přišlo deset lidí.
Oba celky jsou na travnatém pažitu a zní hymna Evropské ligy. Domcí celek nastoupí v černých dresech, hosté ze Salzburgu navlékli červenou sadu.
Ve Frankfurtu je vše připraveno na úvodní výkop a zaplněným stadionem již zní hymna domácího celku! Čeká nás utkání před velice dobrou kulisou.

Eintracht Frankfurt: Trapp – D. Abraham, Hasebe, N'Dicka – A. Touré, Ilsanker, Rode, Sow – Kamada – André Silva, Kostić.
Náhradníci: Rönnow – Durm, Kohr, D. da Costa, Cetin, Paciência, Chandler.

FC Red Bull Salzburg: Stankovic – Farkas, Onguéné, Wöber, Ulmer – Mwepu, Junuzović, Okugawa, Szoboszlai – Daka, Hwang Hi-čchan.
Náhradníci: Miguel, S. Koïta, Vallci, Ashimeru, Adeyemi, Ramalho, Camara.

Rozhodčí: Palabıyık – Sesigüzel, Olguncan.
Vzájemná utkání

Oba týmy se spolu naposledy utkaly v roce 2012 v rámci přátelského utkání. Tehdy zvítězil Frankfurt 4:1. To ovšem o nic nešlo, dnes jde oběma týmům o hodně. Uvidíme, kdo bude mít lepší vstup do odvet, které se budou konat za týden.
FC Red Bull Salzburg

Hosté z rakouského Salzburgu odehráli skupinovou fázi Ligy mistrů ve skupině E, kde to však na postup do play-off nebylo. Skončili na třetím místě se ziskem sedmi bodů. Smutnit ovšem nemuseli. Díky tomu, že uhájili třetí pozici, mají možnost zahrát si vyřazovací boje v Evropské lize. V rakouské lize jsou na druhé pozici se čtyřiatřiceti body a už mají jistý postup do skupiny o titul. V poháru se Salzburgu také daří, když postoupil do jeho semifinále. Dnes by na půdě Frankfurtu hosté rádi uspěli a pokusí se zahrát co nejlepší výsledek pro odvetu.

Hostům budou pro zranění chybět Antoine Bernede, Philipp Kohn a Rasmus Kristensen.
Eintracht Frankfurt

Fotbalisté Eintrachtu Frankfurt se ve skupině H umístili na druhém místě s devíti body, když si připsali tři výhry a tři prohry. Díky tomu šli do vyřazovacích bojů ze druhého místa. A v dnešním domácím duelu se pokusí zvítězit, aby si vypracovali lepší pozici do odvety. Co se týče německé Bundesligy, tam jsou Frankfurtští na desáté pozici a zatím tedy neatakují pozice pro kvalifikaci EL pro příští ročník. Ještě ale zbývá odehrát dost kol na to, aby se této pozici přiblížili. Uvidíme, jak se jim proti Salzburgu povede.

Domácím by měli chybět Gelson Fernandes, Marco Russ, Lucas Torro – zranění, pro žluté karty pak Martin Hinteregger. Nejistý start visí také u Nilse Stendery.
Hezký čtvrteční večer přeji všem příznivcům fotbalu. Evropská liga dospěla do vyřazovacích bojů a dnes jsou na programu první zápasy této prestižní evropské soutěže. My se prostřednictvím tohoto textového online přenosu zaměříme na duel mezi týmy Eintracht Frankfurt a FC Red Bull Salzburg. Půjde tak německo-rakouský souboj.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.