Evropská liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Celtic : Sparta - 5. listopadu 2020   21:00

Celtic
Celtic
65' Griffiths
1:4
(0:2)
Sparta
Sparta
27' Juliš   • 45' Juliš  (Karabec) • 77' Juliš  (Moberg Karlsson) • 90' Ladislav Krejčí st.  (Dočkal)
Celtic
Bain – Frimpong, Duffy, N. Bitton, Laxalt (80. Ntcham) – S. Brown (C) (59. Elhamed), C. McGregor – R. Christie, Rogic, M. Elyounoussi (59. Griffiths) – Edouard (80. Al. Ajeti).
Kovács – Marinescu, Artene (vš. Rumunsko)
Celtic Park, Glasgow
Sparta
Nita – Plechatý, Pavelka (C), Hancko (73. Lischka) – Vindheim, Sáček (88. Dočkal), Ladislav Krejčí ml., Karabec (74. Trávník), Polidar (79. Ladislav Krejčí st.) – Moberg Karlsson (88. Plavšić), Juliš.

Sparta dnešní výhrou zapsala první body do tabulky skupiny H, v její polovině je na třetím místě. Po výhře 3:0 v Miláně vede skupinu francouzské Lille o bod právě před AC Milán, Celtic je s jedním bodem poslední a ve velmi složité situaci, když jej v odvetné části navíc čekají dva zápasy na hřištích soupeřů.

Červené karty: 0 – 0
Hlavní hvězdou zápasu se stal Lukáš Juliš, autor hattricku. Při první trefě Juliš dorazil hlavičku Hancka do tyče, pak využil přihrávky Karlssona, šikovně se uvolnil a zkušeně zakončil kolem brankáře Baina, hattrick pak završil doklepnutím výborné Karlssonovy akce.

Třetí branka byla tou klíčovou pro vývoj celého zápasu, neboť Celtic v té době měl po snížení na 1:2 výraznou územní převahu. díky třetí Julišově brance už ale Sparta získala klid do koncovky zápasu a vítězství potvrdila souhra zkušených hráčů z lavičky Dočkala s Ladislavem Krejčím starším.
Nastavený čas už byl jen formalitou a Sparta senzačně vítězí v Glasgowě 4:1! Stává se tak prvním českým týmem v historii, který vítězí v Celtic Parku, navíc ji chyběla celá řada důležitých hráčů.
90+3'
90+1'
Žlutou kartu dostává Ladislav Krejčí st. (AC Sparta Praha).

Trochu zbytečná žlutá karta za protesty.
90+1'
Rozhodčí Kovács oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.
90'
Sparta právě vstřelila branku!
Neskutečné! Sparta vede na Celticu 4:1! Bořek Dočkal načechral skvělý centr ke vzdálenější tyči a LADISLAV KREJČÍ ST. hlavičkou pod břevno nedal Bainovi šanci zasáhnout!
90'
Sparťané hrají na útočné polovině, vypadá to pro Spartu velmi dobře.
88'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Michal Sáček, přichází Bořek Dočkal.
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází David Moberg Karlsson, přichází Srdjan Plavšić.
87'
Leigh Griffiths si nabíhal na kolmici za sparťanskou obranu, na míč ale nedosáhl.
85'
Ladislav Krejčí šikovnou přihrávkou našel na hranici pokutového území naprosto osamoceného Vindheima, ten dostal míč na svoji slabší levačku a střela mu absolutně nevyšla.
83'
Po Sáčkově přihrávce Ladislav Krejčí pasem z otočky hledal před brankou Lukáše Juliše, ten byl pokryt domácími obránci.
82'
Po Christieho faulu ve středu hřiště Sáček rozehrál dlouhým pasem na Juliše, ten byl přistižen v postavení mimo hru.
81'
Spartě se daří držet míč na svých kopačkách, zatím fotbalisté v rudém hrají poblíž vlastního pokutového území.
80'
Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází Diego Laxalt, přichází Olivier Ntcham.
80'
Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází Odsonne Edouard, přichází Albian Ajeti.
79'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Matěj Polidar, přichází Ladislav Krejčí st..
78'
Juliš byl při gólovém zakončení nepříjemně zasažen a těžce se zvedal z trávníku, měl by ale být v pořádku.
77'
Sparta vede 3:1! David Moberg Karlsson se šikovně uvolnil, tím rozjel přečíslení tří proti jedinému obránci, pak přesně přihrál LUKÁŠI JULIŠOVI před branku a sparťanský útočník završil cenný pohárový hattrick!
75'
Žlutou kartu dostává Ryan Christie (Celtic FC).
74'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Adam Karabec, přichází Michal Trávník.
73'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Dávid Hancko, přichází David Lischka.
73'
Griffithsově rohu se sparťané ubránili a po čase si mohou oddychnout s míčem ve svém držení.
72'
Při další útočné snaze Griffithse Hancko ukopl míč na roh, Sparta se bude muset nadále bránit.
72'
Griffithsův velmi nepříjemný střílený centr Florin Nita dokázal vyrazit do bezpečného prostoru.
71'
Michal Sáček vidí žlutou kartu za zákrok na Frimponga, ten neustále zatápí sparťanské defenzivě.
70'
Celtic má v těchto minutách výraznou územní převahu, takřka neustále se hraje na sparťanské polovině.
68'
Christieho ránu z dálky jistě pokryl Florin Nita.
67'
Griffithsův centr od praporku si před brankou našel Dominik Plechatý, pak je pískán faul Hatemu Abd Elhamedovi.
67'
Frimpongův centr je sražen na roh, standardní situace pro Celtic.
66'
Předchozí gólovou akci rozehrál několikrát zmíněný Frimpong, ten už je zase u míče.
65'
Celtic právě vstřelil branku!
Celtic přežil těžký moment a okamžitě z protiútoku skóruje! Tom Rogic se v pokutovém území protlačil před Nitu a rumunský brankář jeho střelu vyrazil jen k LEIGHU GRIFFITHSOVI, jenž neměl problém dorazit míč do sítě!
64'
Už to mohlo být o tři branky! Michal Sáček pronikl po útočné polovině a jeho tečovaná rána zamířila do tyče domácí branky! Potřetí v zápase sparťané orazítkovali brankovou konstrukci.
62'
Andreas Vindheim si skvěle poradil s průnikem Laxalta, vybojoval i odkop od branky Florina Nity.
61'
Celtic je znovu usazen na útočné polovině, domácí se snaží využívat aktivního Frimponga na pravé straně hřiště.
59'
Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází Mohamed Elyounoussi, přichází Leigh Griffiths.
Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází Scott Brown, přichází Hatem Abd Elhamed.
59'
Jeremie Frimpong se nadechl k zajímavému útočnému výpadu, který zakončil střelou levačkou za vzdálenější tyč sparťanské branky.
58'
Zajímavě se vyvíjí souběžně hraný zápas skupiny H mezi AC Milán a Lille, kde francouzský tým vede 2:0, obě branky vstřelil sparťanský kat Yazici.
56'
Christie si říkal o žlutou kartu po souboji se Sáčkem, kterého přistrčil na zemi po odpískání, rozhodčí Kovács ale toto jednání karetně netrestal.
54'
David Moberg Karlsson se rozběhl po pravém křídle, simultánně mu před branku nabíhal Lukáš Juliš, Karlsson si ale v předfinální fázi ukopl míč a včasným skluzem k němu dojel Shane Duffy.
52'
Rogic se těžce zvedal ze země, australský reprezentant ale bude v pořádku.
51'
Po faulu na Thomase Rogice rozhodčí Kovács nechal ve hře pokračovat, při následném přerušení udělil žlutou kartu Davidu Pavelkovi.
49'
Po odrazu míče do zámezí Celtic vhazuje, domácím se ale ve druhém poločase zatím nedaří založit kloudnou útočnou akci.
47'
Scott Bain udělal velkou chybu v rozehrávce, kterou vystihl David Moberg Karlsson, Lukáš Juliš pak dostal sice velký prostor na hranici pokutového území, ovšem do ještě lepší pozice mu nabíhal Karabec, Juliš však volil velmi nepřesnou střelu levačkou.
46'
Po změně stran se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
Sparta rozehrála zápas v Glasgowě senzačně, když po prvním poločase vede díky dvěma trefám Lukáše Juliše 2:0.

Nutno také dodat, že Sparta byla v průběhu prvního poločasu velmi nebezpečná a předvádí výborný výkon. Domácí zahrozili jen dvakrát, Elyounoussi trefil břevno a Rogićovu ránu kryl Florin Nita.
45'
45'
Senzace v Glasgowě! David Moberg Karlsson založil druhou gólovou akci průnikem po pravém křídle, Scott Brown odrazil jeho centr jen k Adamu Karabcovi, po jehož přihrávce si LUKÁŠ JULIŠ výborně vytvořil střeleckou pozici a parádním zakončením po zemi přeoknal Baina podruhé!
45'
Frimpong na pravé straně přesprintoval Polidara a připravil zajímavou palebnou pozici pro Rogiće, jeho ránu kryje Florin Nita.
43'
Sparťané se ale brzy zase vrátili k míči, Karabcovi s Karlssonem se ale nepovedly centry z levé strany.
42'
Také dalšímu rohu Karlssona se Celtic ubránil a může založit své útočné tažení.
42'
Karlssonův roh domácí odvrátili, sparťané ale udrželi míč a nadále obléhali pokutové území Celticu, střílený centr Hancka je sražen na další roh.
41'
Adam Karabec individuálním průnikem do pokutového území vybojoval rohový kop ve prospěch Sparty.
40'
Laxalt u postranní čáry zahrál míč kolem Vindheima jen do zámezí, norský fotbalista ve sparťanském dresu může vhazovat.
38'
První tutovka domácích! Na nádherný pas Christieho si naběhl Elyounoussi a z voleje špičkou kopačky překonal Nitu, Spartu ale zachránilo břevno!
36'
Na střelecké pokusy Sparta vede 7:2, zatím sledujeme výborný výkon pražského celku.
35'
Karlssnovi nevyšla průniková přihrávka na Polidara, zablokoval ji McGregor.
33'
Po Polidarově autu byl faulován Ladislav Krejčí, sparťané budou rozehrávat od vlastního pokutového území.
32'
Christie se při průniku podél postranní čáry neprosadil kolem Polidara, ten vybojoval autové vhazování pro Spartu.
29'
Tom Rogić pronikl po levém křídle, Plechatému se jej ale povedlo vytlačit do zámezí a bude se kopat od sparťanské branky.
27'
Sparta se ujímá zaslouženého vedení! Po rohu Dávid Hancko hlavičkoval do tyče, LUKÁŠ JULIŠ ale z dorážky nekompromisně prostřelil vše, co mu stálo v cestě do sítě!
26'
Vindheimův centr našel před brankou Lukáše Juliše, ten pálil z první a brankář Bain skvělým zákrokem vyráží míč nad branku!
25'
Další nebezpečný útok Sparty, Karabec si před pokutovým územím vyměňoval míč s Polidarem, tomu pak nevyšla závěrečná přihrávka na sedmnáctiletého spoluhráče.
24'
Znovu v akci Karlsson, teď střílel z ostrého úhlu a trefil břevno domácí branky! To byla obrovská šance Sparty!
23'
David Moberg Karlsson se přes Scotta Browna dostal ke střele, Bain ji vyráží mimo dosah dobíhajících sparťanů.
21'
Laxalt si u postranní čáry nedokázal zpracovat příliš prudkou přihrávku Toma Rogiće.
20'
Edouard se snažil prokličkovat do pokutového území, zprvu si vedl úspěšně, pak už si proti výrazné početní přesile naložil příliš velké sousto.
19'
Edouarda ve středu hřiště přidržel David Pavelka, píská se proti českému týmu.
18'
Sparťanský roh, Vindheim jej rozehrál po zemi a sparťané už nedostali míč až před Baina.
16'
Edouard se pokusil prosadit v pokutovém území Sparty, ze závaru před Nitou ale domácí nic nevytěžili.
16'
Po Karlssonově centru si odražený míč pokusil zpracovat Plechatý, ovšem nepovedlo se mu jej zkrotit.
15'
Scott Brown zahrál rukou na vlastní polovině, následovat bude první standardní situace Sparty.
13'
Christie se u postranní čáry šikovně uvolnil kolem Hancka, pak mu ale nevyšel centr z křídla.
12'
Christieho roh vyrazil Florin Nita do bezpečného prostoru.
12'
Frimpongův střílený centr David Pavelka odrazil do zámezí, rohový kop bude zahrávat Ryan Christie.
11'
Útočná akce Celticu končí odpískáním Elyounoussiho faulu na Vindheima.
10'
Thomas Rogić se neprosadil proti početní převaze, domácí se ale zase brzy ujali míče.
8'
Odsonne Edouard se pokusil individuálně prosadit ve sparťanském pokutovém území, do zakončení se ale nedostal.
7'
Neúspěšná sparťanská souhra na útočné polovině, míče se zase ujal Celtic.
5'
První standardní situaci Celticu rozehrál Ryan Christie, centr mu ale vůbec nevyšel a sparťané si s ním v defenzivě snadno poradili.
4'
Po odrazu míče do zámezí budou domácí vhazovat, v úvodu zápasu se zatím hraje velmi opatrně.
2'
První útočnou akci Celticu vedl Diego Laxalt po levé straně, centr šajtlí ale nenašel nikoho z jeho spoluhráčů.
1'
Oba týmy se představí v tradičních barvách, Celtic tedy v bílo-zeleném, Sparta v rudém. Jelikož mají domácí bílé trenýrky, tak sparťané si vzali rudé.
Fotbalisté už jsou na trávníku, utkání ve slavném Celtic Parku bude brzy zahájeno.
Mezi zraněné sparťany se čerstvě zařadil také Ondřej Čelůstka, jenž si poranil tříslo a nebude dnes moci nastoupit.

Celtic FC: Bain – Frimpong, Duffy, N. Bitton, Laxalt – S. Brown (C), C. McGregor – R. Christie, Rogic, M. Elyounoussi – Edouard.
Náhradníci: Barkas, Hazard – Al. Ajeti, Elhamed, Griffiths, Klimala, Henderson, Ntcham, Soro, Taylor, Turnbull, Welsh.

AC Sparta Praha: Nita – Vindheim, Pavelka (C), Plechatý, Hancko – Sáček, Ladislav Krejčí ml. – Polidar, Karabec, Moberg Karlsson – Juliš.
Náhradníci: Kotek – Čelůstka, A. Gabriel, Dočkal, Ladislav Krejčí st., Lischka, Vitík, Patrák, Plavšić, Trávník.

Rozhodčí: Kovács – Marinescu, Artene (vš. Rumunsko).
AC Sparta Praha

Narozdíl od svého soupeře Sparta nemůže hrát v české nejvyšší lize, která byla pozastavena kvůli vysokému výskytu koronaviru v Česku, podle všeho už by se ale o víkendu zase mělo pokračovat. V dosavadním průběhu je Sparta po letech zase v čele tabulky, když během úvodních šesti kol neztratila ani bod.

O poznání horší je to v Evropské lize, do jejíž hlavní fáze se sparťané vrátili po čtyřech letech a zatím si vedou velmi špatně. Na úvod Sparta podlehla v domácím prostředí Lille 1:4, když ji podlomily nohy velmi kontroverzní verdikty chorvatského rozhodčího. V druhém zápase pak sparťané vůbec nezvládli zápas v Miláně proti AC a výsledek 0:3 je pro ně ještě milosrdný.

Do Glasgowa tak Sparta neodletěla v dobrém rozpoložení, navíc ji trápí obrovské zdravotní komplikace. Před zápasem v Miláně si Adam Hložek poranil nárt a mohl by chybět minimálně několik týdnů, kromě něj a dlouhodobě zraněného Lukáše Štetiny pak nově absentují také brankáři Milan Heča s Dominikem Holcem, krajní bek Matěj Hanousek, záložník Filip Souček a ofenzivní hráči Martin Minčev a Libor Kozák. Trenér Kotal může být spokojen alespoň s návratem důležitého obránce Dávida Hancka, jenž s týmem odletěl do Skotska a z Glasgowa přichází informace, že by slovenský reprezentant mohl být připraven zasáhnout do zápasu.
Celtic FC

Celtic je jedním z pěti klubů na celém světě, které vyhrály přes sto významných trofejí. Skotskou Premier League Celtic vyhrál už 51x, přičemž z mistrovské trofeje se radoval ve všech posledních devíti sezónách. Na evropské scéně se Celtic největšího úspěchu v novodobé historii dočkal v roce 2003, kdy v předchůdci Evropské ligy Poháru UEFA dokráčel až do finále, v jehož prodloužení nestačil na FC Porto.

S desátým ligovým titulem v řadě ale může mít Celtic letos potíže, neboť z posledních dvou zápasů uhrál jediný bod (0:2 proti Rangers, 3:3 v Aberdeenu) a na vedoucí arcirivaly Rangers ztrácí devět bodů. Nutno ale dodat, že bílo-zelení mají dva zápasy k dispozici.

Do Evropské ligy Celtic vstoupil domácí prohrou 1:3 s AC Milán, v druhém zápase byl blízko velikému překvapení, když na trávníku francouzského Lille vedl 2:0, nakonec ale vedení neudržel a odjel s bodem za remízu 2:2.
Hezký večer při sledování přenosu utkání Evropské ligy, pražská Sparta se představí v Glasgowě proti Celticu a její výchozí pozice není dobrá. Sparťané v úvodních dvou kolech pokaždé prohráli o tři branky a do Skotska navíc přijíždějí oslabeni bez celé řady hráčů.

Za normálních okolností bychom se mohli těšit na zaplněný Celtic Park a fantastickou atmosféru, vzhledem ke koronaviru ale bude hlediště prázdné.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.