Evropská liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leicester : Zorja Luhansk - 22. října 2020   21:00

Leicester
Leicester
29' Maddison (Iheanacho) • 45' H. Barnes (Iheanacho) • 67' Iheanacho
3:0
(2:0)
Zorja Luhansk
Leicester
Schmeichel – Castagne (82. Justin), Fofana, J. Evans (82. Morgan), Fuchs – N. Mendy – Maddison (65. Ünder), Tielemans (71. Choudhury), Praet, H. Barnes – Iheanacho (71. Ayoze Pérez).
Jakupović, D. Ward – Albrighton, Choudhury, Justin, Morgan, Ayoze Pérez, Ünder.
Frappart – Mugnier, Pages
King Power Stadium, Leicester
M. Ševčenko – Favorov (76. Rufati), Verňdub, Cvek, Chomčenovskij (76. Ciganiks) – Nazaryna, Ivaniseňa, Kočergin (85. Gryn) – Luňov (65. Hladkij), V. Jurčenko, Kabajev (65. Perović).
Macapura, Vasilj – Abu Hanna, Ciganiks, Hladkij, Gryn, Perović, Rufati.

Leicester City naprosto zaslouženě vyhrává tento zápas na domácí půdě 3:0. V prvním poločase vstřelil dvě branky, ve druhém přidal třetí. Hostující celek byl v roli outsidera, což se také potvrdila. Na branku vyslal jen dva střelecké pokusy, které gólman Kasper Schmeichel snadno zneškodnil. Zaslouženě vyhrává v prvním zápase Leicester.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 7:3. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 8:9.
90+4'
90+4'
Jedna z posledních střel v tomto zápase, Cengiz Ünder pálil mimo branku.
90+3'
Jegor Nazaryna fauloval Justilna, a tak budou domácí fotbalisté znovu rozehrávat. Čas ubíhá a konec utkání se blíží.
90+2'
Domácí hráči se pokouší držet míč co nejdál od vlastní branky.
90+1'
Čtyř minuty uvidíme navíc.
90'
Mihailo Perović si počínal v souboji se soupeřem nedovoleně. Wesley Fofana byl faulovaný, míč pro domácí.
89'
Dmytro Ivaniseňa (Zorja Luhansk) bude po faulu soupeře rozehrávat volný kop.
88'
V poklidném tempu se zápas dohrává, sledujeme plno přihrávek na polovině hrací plochy. Leicester plní roli favorita.
85'
Střídání v týmu FK Zorja Luhansk: ze hřiště odchází Vladyslav Kočergin, přichází Serhij Gryn.
84'
Hostující celek v závěru zápasu vybojoval rohový kop. Míč od rohového praporku rozehrál Vladlen Jurčenko. Obrana si dokázala poradit.
83'
Vladlen Jurčenko (Zorja Luhansk) minul branku, Kasper Schmeichel se mohl za střelou mimo branku jen otočit.
82'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Timothy Castagne, přichází James Justin.
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Jonny Evans, přichází Wes Morgan.
80'
Dostáváme se do posledních deset minut v zápase, domácí fotbalisté vedou o tři branky.
78'
Mihailo Perović (Zorja Luhansk) byl příliš důrazný v souboji se soupeřem, sudí mu píská faul. Rozehrávat tak budou domácí.
77'
Žlutou kartu dostává Vitalij Verňdub (FK Zorja Luhansk).
76'
Střídání v týmu FK Zorja Luhansk: ze hřiště odchází Denys Favorov, přichází Agron Rufati.
Střídání v týmu FK Zorja Luhansk: ze hřiště odchází Dmitro Chomčenovskij, přichází Andrejs Ciganiks.
75'
Cengiz Ünder (Leicester) rozehrával domácí rohový kop. Centr se snesl před branku, a pak zakončoval Jonny Evans. Jeho rána končí mimo.
73'
Vladyslav Kočergin se propracoval do zajímavé střelecké pozice, ale jeho projektil zblokoval Wesley Fofana.
71'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Youri Tielemans, přichází Hamza Choudhury.
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Kelechi Iheanacho, přichází Ayoze Pérez.
71'
Kelechi Iheanacho (Leicester) hraje dnes hodně aktivně, dostal se do další příležitosti, ale tentokrát minul branku.
69'
Dennis Praet (Leicester) autorem další domácí střely, nyní byl už Mikita Ševčenko pozorný a další gól neinkasoval.
67'
Leicester právě vstřelil branku!
Špatná rozehrávka hostujícího celku. K míči se dostal před brankou KELECHI IHEANACHO. Jeho rána zapadla do dolní části branky, Mikita Ševčenko na balon nedosáhl.
66'
Oleksandr Hladkij (Zorja Luhansk) byl nachytaný v postavení mimo hru.
65'
Střídání v týmu FK Zorja Luhansk: ze hřiště odchází Vladyslav Kabajev, přichází Mihailo Perović.
Střídání v týmu FK Zorja Luhansk: ze hřiště odchází Maxym Luňov, přichází Oleksandr Hladkij.
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází James Maddison, přichází Cengiz Ünder.
64'
James Maddison pálil z dobré pozice, ale jeho rána se mezi tři tyče nevešla.
63'
Hostující celek se dožadoval odpískání faulu, ale hra pokračuje dál. Wesley Fofana (Leicester) si počínal hodně na hraně pravidel. Kasper Schmeichel musel zasahovat proti rychlé střele soupeře.
62'
Dostáváme se do posledních třiceti minut zápasu, domácí fotbalisté vedou o dva góly, hrají aktivněji a mají převahu.
60'
Další zajímavá akce domácích. James Maddison (Leicester) rozehrával rohový kop, ale k výraznější šanci se domácí hráči přes obranu soupeře nedostali.
58'
Domácí hráč se pokoušel doběhnout dlouhou přihrávku spoluhráče, což se mu nepodařilo, a tak míč končí u brankáře.
57'
Jegor Nazaryna (Zorja Luhansk) bude rozehrávat po faulu soupeře na své obranné polovině.
56'
Leicester vybojoval rohový kop. Centr se snesl před branku, a pak zakončoval Wesley Fofana mimo branku. Jeho pokusu nechybělo mnoho a domácí celek vedl o tři branky.
53'
Luhansk se pokouší propracovat do střelecké pozice, zatím ale kombinuje na polovině hrací plochy, kde se pokouší překonat obranu soupeře a vypracovat si šanci.
51'
Domácí fotbalisté pokračují v aktivní hře, Harvey Barnes se dostal do střelecké pozice, ale dobře postavený Denys Favorov jeho pokus zblokoval.
49'
James Maddison (Leicester) se propracoval po rychlé akci do střelecké pozice. Jeho ránu Denys Favorov dokázal zblokovat na rohový kop.
48'
V poklidném tempu se rozeběhl druhý poločas, hraje se spíše na polovině hrací plochy.
46'
Zdá se, že ani jeden trenér se nerozhodl v poločasové přestávce k vystřídání.
46'
James Maddison a Harvey Barnes se dokázali v prvním poločase prosadit. Díky nim a dobrému výkonu brankáře Kaspera Schmeichela vede domácí celek podle papírových předpokladů.
45+1'
45'
Domácí navyšují své vedení, Kelechi Iheanacho poslal do šance spoluhráče, tím byl HARVEY BARNES. Ten se dostal před branku, počkal si na první pohyb brankáře, a pak elegantně prostřelil brankáře soupeře. Asistence: Kelechi Iheanacho.
45'
James Maddison (Leicester) centroval od rohového praporku. Obrana si dokázala snadno poradit.
45'
V závěru prvního poločasu vybojoval domácí celek rohový kop.
43'
Dmitro Chomčenovskij rozehrával volný kop na své polovině po faulu domácího Castegnea na soupeře.
42'
Sledujeme velký boj o každý metr trávníku, ani jeden fotbalista nedá soupeři nic bez pořádného boje.
40'
Špatně nyní domácí brankář vyhodnotil situaci a soupeř se jej pokoušel přelobovat. Míč ale končí vedle brány. Kasper Schmeichel (Leicester) bude znovu vykopávat. Tentokrát už podstatně lépe.
39'
Kasper Schmeichel rozehrává od své branky, rozhodl se pro kombinaci s obránci, kteří se pokusili rychle přenést hru.
38'
Domácí vybojovali autové vhazování na útočné polovině, Timothy Castagne hledal spoluhráče. Ti míč udrželi pod kontrolou a čekají na nějakou šanci.
37'
Harvey Barnes (Leicester) se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale brankář Mikita Ševčenko vytáhl dobrý zákrok.
36'
Lovro Cvek (Zorja Luhansk) fauloval v souboji soupeře, rozehrávat tedy budou na své polovině domácí. Jonny Evans uvedl míč do hry.
35'
Hostující celek se pokouší něco vymyslet na útočné polovině, ale přihrávka Favorova byla hodně nepřesná.
33'
Harvey Barnes (Leicester) měl další šanci svého celku, ale jeho zakončení míří mimo branku. Mikita Ševčenko zasahovat vůbec nemusel. Míč skončil nad.
30'
Domácí celek, aktivněji hrající, proměnil svou první výraznější šanci, díky čemuž se dostal do vedení.
29'
Domácí celek se po rychlé akci dostává do vedení. První střela, kterou vyslal Kelechi Iheanacho, se odrazila od břevna zpět do hry. Míč byl před brankovou čárou, nakonec se k němu dostal a brankáře dokázal prostřelit JAMES MADDISON. Asistence: Kelechi Iheanacho.
27'
Žlutou kartu dostává Vladyslav Kabajev (FK Zorja Luhansk).
26'
Vladlen Jurčenko (Zorja Luhansk) odcentroval od praporku před branku, ale obrana si dokázala poradit a dostala míč do bezpečí.
25'
Jegor Nazaryna (Zorja Luhansk) se dostal do střelecké pozice, Nampalys Mendy zblokoval jeho střelu. Je z toho rohový kop.
22'
James Maddison (Leicester) byl při pokusu o rychlou protiakci nachytaný v postavení mimo hru. Ofsajd.
22'
Vladyslav Kabajev (Zorja Luhansk) se z ničeho nic propracoval do střelecké příležitosti, ale jeho přízemní střelu zastavil brankář Kasper Schmeichel, který vytáhl dobrý zákrok.
20'
Dennis Praet (Leicester) hrál nechtěně rukou, což neuniklo pozornosti rozhodčího.
16'
Souboje o míč probíhající zejména na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nemůže propracovat do střelecké pozice. Mnoho šancí v tomto zápase není. Sledujeme spíše takticky vedenou bitvu.
15'
Úvodní čtvrthodina hry je minulostí a v tomto zápase jsme zatím žádnou výraznější šanci neregistrovali.
13'
Nampalys Mendy (Leicester) si v souboji s Jegorem Nazarynou počínal nedovoleně. Hosté budou rozehrávat volný kop. Míč do hry uvedl Vitalij Verňdub.
12'
Žlutou kartu dostává Youri Tielemans (Leicester City). Domácí hráč fauloval v souboji Lunova, za což diví kartu.
11'
Mikita Ševčenko (Zorja Luhansk) byl připravený a střílený centr před branku dokázal vyrazit před sebe, a pak se už o míč postarali obránci.
10'
Deset minut hry je pryč a na nějakou výraznější příležitost v tomto zápase zatím čekáme.
10'
James Maddison (Leicester) se pokoušel dostat do střelecké pozice, ale bránící Vitalij Verňdub byl úspěšnější a nenechal soupeře vypálit.
9'
Nepovedená domácí akce končí u brankáře Zorji.
8'
Dlouhá přihrávka na nabíhajícího hráče hostů. Vhazovat tak na své polovině budou domácí, kteří se zatím v pohodě brání.
7'
Hostující celek se usadil na útočné polovině, ale ani po složité kombinaci se nedokázal propracovat do střelecké pozice. Lovro Cvek (Zorja Luhansk) vrací hru na svou polovinu.
5'
Timothy Castagne (Leicester) vybojoval autové vhazování na své polovině, jeho spoluhráči se dostali rychle na polovinu soupeře, ale vypálit nedokázali.
4'
Kasper Schmeichel (Leicester) vykopával od své branky hodně nepřesně, a proto jeho spoluhráči přišli o možnost vést útočnou akci.
3'
Vladlen Jurčenko (Zorja Luhansk) se jako první hráč dostal do střelecké pozice, jeho rána končí vedle branky, a tak bude vykopávat domácí brankář.
1'
Utkání začalo, domácí hrají v modrém, hosté oblékli bílé dresy.
1'

Leicester City: Schmeichel – Castagne, Fofana, J. Evans, Fuchs – N. Mendy – Maddison, Tielemans, Praet, H. Barnes – Iheanacho.
Náhradníci: Jakupović, D. Ward – Albrighton, Choudhury, Justin, Morgan, Ayoze Pérez, Ünder.

FK Zorja Luhansk: M. Ševčenko – Favorov, Verňdub, Cvek, Chomčenovskij – Nazaryna, Ivaniseňa, Kočergin – Luňov, V. Jurčenko, Kabajev.
Náhradníci: Macapura, Vasilj – Abu Hanna, Ciganiks, Hladkij, Gryn, Perović, Rufati.

Rozhodčí: Frappart – Mugnier, Pages.
FK Zorja Luhansk:

Zorja Luhansk skončila v minulém ročníku na 3. místě s 58 body a skóre 50:29. O pouhý bod tak Luhansk nedosáhl na předkolo Ligy mistrů. Momentálně se Zorja v lize nachází až na 9. místě se 6 body da skóre 10:8. Po remíze na půdě prvního Dynama Kyjev přivítal Luhansk na svém stadionu Kovalivku, ovšem opět se zrodila remíza a to 1:1.
Leicester City:

Leicester City se momentálně v lize nachází na 4. místě s 9 body a skóre 12:8. V posledním zápase ovšem prohrál na domácí půdě s Aston Villou poměrem 0:1 a je to tak druhá prohra v řadě, jelikož předtím podlehl rovněž doma a to West Hamu 0:3. V minulé sezóně liškám těsně utekl postup do Ligy mistrů a musí se tak spokojit s ligou Evropskou.
V 1. kole skupiny G se proti sobě utkají týmy Leicester City a FK Zorja Luhansk. Tato mužstva se spolu ještě neutkala a čeká je tak premiéra. Hrát se bude na King Power Stadium v Leicesteru. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Frappart a jeho asistenti Mugnier a Pages. Úvodní výkop je naplánován na 21:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.