Evropská liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AC Milán : Lille - 5. listopadu 2020   21:00

AC Milán
AC Milán
0:3
(0:1)
Lille
Lille
22' Yazıcı   • 55' Yazıcı  (Ikoné) • 58' Yazıcı  (David)
AC Milán
G. Donnarumma – Dalot, A. Romagnoli (C), Kjaer, Hernández – Kessié, Tonali (61. Binnásir), Krunić (46. Çalhanoğlu) – Castillejo (46. Leao), Ibrahimović (62. Rebić), B. Díaz (78. Hauge).
Frankowski – Winkler, Arys (všichni POL)
Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst)
Lille
Maignan – Celik, J. Fonte (C), Botman, D. Bradarić – Yazıcı (80. B. Yılmaz), Sanches (80. Soumaré), Xeka (65. André), Bamba (84. Reinildo) – Ikoné (65. Lihadji) – David.

To už je ode mne pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc!
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 4:5. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 12:13.
Šlágr dnešního programu Evropské ligy zcela jednoznačně ovládlo Lille. AC Milán sice zpočátku potvrzoval roli favorita, ale jakmile inkasoval, tak už nebyl v pohodě, kvůli čemuž si skoro nic nevytvořil. To ale neplatí o hostech, kteří se na začátku druhé půle prosadili ještě dvakrát, čímž si zajistili snadnou výhru. Všechny branky si navíc připsal Yusuf Yazıcı, který za tento jeden zápas vstřelil více branek než za celé své působení v Ligue 1, navázal tak na svůj předchozí výkon proti Spartě.
90+5'
90+4'
Lille dohrává zápas na útočné polovině. Stejně se ale ještě stáhne k sobě, aby nemuselo riskovat ztrátu balónu.
90+3'
Domácí si i nadále ulevují frustraci pomocí tvrdých zákroků, tentokrát to odnesl Benjamin André, kterého do zad trefil loktem Theo Hernández.
90+2'
Ante Rebić je opravdu hodně frustrovaný, po nepovedené přihrávce zcela zbytečně podsekl protihráče. Faul to sice nebyl nebezpečný, ale určitě to bylo zákeřné.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Isaac Lihadji se ještě rozbíhá po pravé straně, s míčem se pak dostal až před pokutové území, odkud zkusil štěstí, ale i on mířil příliš vysoko.
89'
Hakan Çalhanoğlu zkoušel najít nějakého nabíhajícího spoluhráče, ale nikdo už nemá moc síly na nějaký únik, takže balón skončil jen u Mikea Maignana.
87'
Rafael Leao mohl vstřelit alespoň čestnou branku, v pokutovém území dostal prostor ke zpracování i zakončení, ale z velké blízky stejně mířil mimo!
86'
Jens Hauge viditelně srazil míč mimo hrací plochu, i když si říkal o aut. Postranní sudí se však nenechal zmást a dává aut Lille.
85'
Hosté v závěru zápasu směrem dopředu experimentují. Do zakončení se samozřejmě příliš nehrnou, takže se toho moc neděje.
84'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Jonathan Bamba, přichází Reinildo.
84'
Žlutou kartu dostává Alessio Romagnoli (AC Milán).
83'
Mike Maignan se dostával do riskantní pozice, takže míč raději nakopl na spoluhráče, ale dal do něho moc síly, kvůli čemuž ho přeletěl a skončil až mimo hrací plochu.
82'
Diogo Dalot dobře zapracoval při souboji s Jonathanem Bambou, kterého čistě obral, ale stejně to přišlo vniveč, protože spoluhráč už tak úspěšný nebyl.
81'
Franck Kessié byl šikovně obrán o míč, Burak Yılmaz následně prostrčil míč na Jonathan Bamba, který však v dobré střelecké pozici mířil jenom moc vysoko!
80'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Renato Sanches, přichází Boubakary Soumaré.
80'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Yusuf Yazıcı, přichází Burak Yılmaz.
79'
Mike Maignan s odkopem vůbec nikam nespěchá, čemuž se nemůžeme divit. Možná jsou za to rádi i domácí fotbalisté, kteří si dnešní zápas vůbec neužívají.
78'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Brahim Díaz, přichází Jens Hauge.
78'
Diogo Dalot měl spoustu prostoru v pokutovém území, ale vypadalo to, jakoby by se sám nerozhodl, jestli bude centrovat nebo střílet. Na přihrávku to bylo moc prudké a na střelu moc nepřesné, takže z toho vůbec nic nebylo.
77'
Domácí opatrně rozehrávají od svého gólmana. Vzápětí přichází nákop dopředu, který jeden z hostů raději odklízí za postranní čáru.
76'
Diogo Dalot měl prostor k centru, který sice nikoho nenašel, ale hosté míč nedokázali napoprvé odklidit. Zakončení si tak mohl chystat Ante Rebić, ale nakonec se k němu nedostal.
75'
Žlutou kartu dostává Zeki Celik (Lille OSC).
74'
Franck Kessié hraničním zákrokem poslal k zemi Renata Sanchese, hlavní rozhodčí ale nechce hru kouskovat, takže se hraje dál bez přerušení.
73'
Rossoneri se už nějakou dobu nepodívali k soupeřící šestnáctce a pořád se jenom brání. Yusuf Yazıcı si dokonce mohl připsat čtvrtý gól, ale o něj ho pro tentokrát připravil Gianluigi Donnarumma.
72'
Yusuf Yazıcı si při rozehrávce rohu zkusil připsat také asistence, ve vápnu spoluhráče dokonce našel, ale ke střele to nevedlo.
71'
Domácí fotbalisté jsou z průběhu zápasu značně frustrovaní, ale už se smířili s tím, že už nic dělat nemohou. Nyní se tak doslova vyčkává na závěrečný hvizd.
70'
Jonathan David si na hraně vápna našel odražený míč a nachystal si ho k zakončení, které poté také provedl, ale pálil jen do prvního protihráče před sebou.
69'
Mike Maignan bude odkopávat od své klece, samozřejmě nakopává co nejdál. Příliš se mu to ale nepovedlo, protože balón poslal mimo hrací plochu.
68'
Hosté se klidně stahují na svou polovinu a velice rádi tráví čas na své polovině. Nechtějí za žádnou cenu riskovat ztrátu tříbrankového náskoku.
67'
Yusuf Yazıcı doslova ukradl míč z kopačky Jonathanu Bambovi, následně sice nepřesně přihrál, ale balón rychle vybojoval zpět.
66'
Příchod nových hráčů povzbudil Milán alespoň ke snížení, míč už tak zase byl ve vápnu Lille, ale kde však zase úřaduje jistý Mike Maignan.
65'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Jonathan Ikoné, přichází Isaac Lihadji.
65'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Xeka, přichází Benjamin André.
64'
Ante Rebić svým příchodem trochu oživil hru, nyní dostal výbornou přihrávku do běhu, díky čemuž mohl pálit, ale Mike Maignan si pořád drží čisté konto!
64'
Diogo Dalot sice měl v pokutovém území spoustu prostoru na hlavičku, ale tu poměrně odbyl, kvůli čemuž z toho nic nebezpečného nebylo.
63'
Útočné snažení Lille tentokrát přerušuje postranní rozhodčí, který signalizuje postavení mimo hru. Hosty to ale asi příliš mrzet nemusí.
62'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Zlatan Ibrahimović, přichází Ante Rebić.
61'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Sandro Tonali, přichází Ismaël Binnásir.
61'
Hosté už si směrem dopředu dělají, co chtějí. Vepředu však ještě kombinují také domácí fotbalisté, kteří po zblokovaném centru budou vhazovat.
60'
Renato Sanches je v souboji se Sandrem Tonalim opět úspěšnější, od míče ho pak za pomoci hraničního zákroku odstavil Simon Kjaer, ale tentokrát se nepíská.
58'
Lille právě vstřelilo branku!
Je to o tři branky a vypadá to na hotový zápas! Jonathan David byl úplně nepokrytý, takže dostal přihrávku do běhu a mířil k bráně. Nepohlídaný byl také YUSUF YAZICI, který od kanadského útočníka dostal přihrávku a následně se trefil přesně k levé tyči. Připisuje si tedy hattrick. Asistence: Jonathan David.
57'
Francouzský tým je pořád aktivnější a jistě míří za výhrou. Na útočné polovině navíc získává další přímý kop.
55'
Hosté se nějakou dobu drželi poblíž soupeřícího pokutového území, díky čemuž se prosazují podruhé! YUSUF YAZICI neměl na hraně vápna komu přihrát a tak to prostě zkusil. Střelu těsně před gólmanem odrazil o zem, kvůli čemuž ji Gianluigi Donnarumma dokázal srazit jen do vlastní sítě. Asistence: Jonathan Ikoné.
55'
Jonathan Bamba si zase hledá prostor za pomoci svých pověstných kliček, ale tentokrát nechtěl riskovat, takže si nakonec pomohl přihrávkou dozadu.
54'
Sandro Tonali nejprve obral Renata Sanchese, ale ten se tak lehce nevzdal a míč si velmi rychle vzal zpět a uklidnil hru přihrávkou dozadu.
52'
Diogo Dalot byl nadějně uvolněn na středu hřiště, ale zezadu na něj dotíral Domagoj Bradarić, který si počínal skvěle, protože ani nefauloval a navíc získal míč.
51'
Po další centru v pokutovém území našel balón Franck Kessié, který byl však při zakončení příliš zakloněný, takže také pálil jen moc vysoko.
50'
Hakan Çalhanoğlu už si po svém příchodu rozehraje první rohový kop, což znamenalo hlavičku směrem na bránu, avšak pokus Simona Kjaera byl sražen nad bránu.
49'
Domácí s rozehrávkou zatím vůbec nikam nespěchají, i když by už pomalu měli, tedy pokud chtějí myslet na obrat. Obrana Lille totiž funguje skvěle a dva góly jen tak nedovolí.
48'
Renato Sanches si to rozehrál sám, ale to se mu vůbec nepovedlo, protože míč poslal několik metrů nad horní tyčku.
47'
Druhá půle se pomalu rozjíždí, nikdy nechce udělat chybu. Nakonec to však sám zkusil Renato Sanches, který si pár metrů před šestnáctkou vybojoval přímý kop.
46'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Samuel Castillejo, přichází Rafael Leao.
46'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Rade Krunić, přichází Hakan Çalhanoğlu.
46'
První poločas nám přináší docela překvapivý výsledek. AC Milán však začalo zápas lépe a v úvodních dvaceti minutách soupeře tlačilo. Alessio Romagnoli však poté zavinil pokutový kop, který bez váhání proměnil Yusuf Yazıcı. I díky tomu to pak bylo vyrovnané a nikdo se už nedokázal prosadit. Uvidíme, jak tento souboj dvou velkých týmů nakonec dopadne.
Druhý poločas začne přibližně ve 22:03.
45+1'
45'
Milán v závěru poločasu většinu času drží míč na svých kopačkách, ale směrem dopředu tam chybí přesnost. Lille se tak při bránění příliš neunavuje.
44'
Samuel Castillejo ještě zrychluje hru na pravé straně, ale o míč ho obral první hráč v cestě. Jonathan Bamba následně dostal míč až do šestnáctky, ale tam přišlo mizerné zpracování, které pokazilo nadějnou útočnou akci.
42'
Všem hráčům na hřišti už začíná docházet energie, takže se nejspíš první půle bude dohrávat v klidu. AC už šetří síly do druhé půle, kde se pokusí o obrat.
41'
Samuel Castillejo se zkoušel uvolnit pomocí přešlapovaček, to se mu ale příliš nepovedl, takže zkoušel střílet přes dva protihráče, což mělo podobný výsledek.
40'
Brahim Díaz nadějně vybojoval míč poblíž pokutového území, do kterého se následně i dostal, ale nevymyslel nic víc než zblokovaný pas.
39'
Zlatan Ibrahimović si splnil své obranné povinnosti, při soupeřícím rohu byl připraven u bližší tyče, kde na jistotu uklidil míč mimo nebezpečnou zónu.
38'
Samuel Castillejo pěkně přenesl hru na Thea Hernándeze, který mezi nohama prostřelil bránícího hráče, ale to mu stejně nepomohl, protože Mike Maignan jistě zasáhl.
37'
Zlatan Ibrahimović už není úplně nejmladší, kvůli čemuž není úplně nejrychlejší. To si však úplně neuvědomoval Diogo Dalot, který mu poslal opravdu dlouhou přihrávku do běhu.
36'
Žlutou kartu dostává Xeka (Lille OSC).
35'
Simon Kjaer sice na jistotu obral o míč Jonathana Bambu, ale následně vůbec nevěděl, co má s míčem udělat, takže ho nakonec dovedl až za postranní čáru.
34'
Brahim Díaz sice padá při souboji s Josém Fontem, ale hlavní rozhodčí tentokrát zůstává v klidu, takže balón končí jen u Mikea Maignana.
33'
Zlatan Ibrahimović z těžkého souboje nakonec vymyslel alespoň přihrávku před bránu, ale ta měla slabou razanci, takže José Fonte to s uklizením míče neměl moc složité.
32'
Franck Kessié šel do skluzu, který se mu i docela povedl, ale odnesl si z něj bolestivý šrám. Nakonec se obejde bez ošetření a ve hře se rychle pokračuje.
31'
Yusuf Yazıcı rozehrává i přímý kop, jeho centr nevypadal vůbec špatně, ale v zahuštěném prostoru nenašel žádného ze spoluhráčů.
30'
Francouzský tým je po vstřeleném gólu mnohem aktivnější. Nyní jen tak kombinuje kolem půlící čáry a čeká na nějaký náběh útočníků.
29'
Hosté se dostali až do šestnáctky, kde nejprve nepřesně přihráli, ale následně míč ještě vybojovali. Další balón před bránu už ale pokryl Gianluigi Donnarumma.
28'
Jonathan Ikoné se pomocí různých naznačení zkoušel dostat až k zakončení, ale Franck Kessié se nenechal oblbnout a míč nakonec uklidil na rohový kop.
26'
Yusuf Yazıcı si při souboji tentokrát pro faul nedošel, naopak sám hrál nedovoleně, ale proti Sandru Tonalimu snad ani nic jiného dělat nemohl.
25'
Zlatan Ibrahimović samozřejmě pálil z přímého kopu a byla to opravdu dělovka, jenže mířil přesně do místa, kde se nacházel Mike Maignan, který tak dokázal zasáhnout!
24'
Domácí z inkasované branky rozhodně nejsou otřesení a okamžitě se tlačí za vyrovnáním. Brahim Díaz tak padá kousek před pokutovým území a bude to nadějná standardka.
22'
Lille se nyní sice dlouho bránilo, ale vzápětí se dostává do vedení díky penaltě! Tu si sám vybojoval YUSUF YAZICI, který na sebe i následně vzal odpovědnost a vedl si parádně, protože zakončoval na opačnou stranu, než šel Gianluigi Donnarumma.
21'
Alessio Romagnoli při souboji s Yusufem Yazıcım mírně pomohl rukama, kvůli čemuž skončil hostující hráč na trávníku a hlavní rozhodčí ukazuje na bílý puntík!
20'
Jonathan David si nějak našel nakopnutý balón a dokonce se dostal až před Gianluigiho Donnarummy, ale ten jistě zasahuje!
19'
Zlatan Ibrahimović výborně prostrčil míč na nabíhajícího Thea Hernándeze, který se tak dostal do střelecké pozice, ale jeho projektil byl sražen jen do boční sítě.
18'
Milán se pořád drží na útočné polovině, ale pořád vymýšlí jenom centry, které pro hosty nejsou moc velkým nebezpečím.
17'
Sandro Tonali si staví míč k rohového praporku a hledá nějakého spoluhráče ve vápnu, což se mu nedaří kvůli výborné obranné hlavičce jednoho z hostů.
15'
Jonathan Ikoné se z pravé strany dostal až na osu hřiště, odkud zkoušel za obranu vysunout Jonathana Davida, který to však nepochopil a na míč tak nemohl dosáhnout.
14'
První zákrok si připisuje Gianluigi Donnarumma, ale nic složitého to nebylo, protože pokus Jonathana Bamby byl opravdu slabý.
13'
Zlatan Ibrahimović sice hlavičkuje, ale mířil přímo do středu brány, kde byl tedy připraven brankář hostů. Ten rychle rozehrává, ale jeho spoluhráči stejně vzápětí uklidnili hru.
12'
Faul si vybojoval také Rade Krunić, což znamená první standardní situaci také pro AC. Od brány je to ale moc daleko, takže určitě přijde centr.
11'
Renato Sanches pořád pokračuje v tvrdé hře, což na vlastní kůži poznal Samuel Castillejo, který se chvíli svíjel v bolestech, ale nic vážnějšího to naštěstí není.
10'
Zlatan Ibrahimović se tentokrát pustil do sprintu, míč se k němu málem dostal, avšak hostující stoper ho na poslední chvíli dokázal srazit blíž k Miku Maignanovi.
9'
Franck Kessié raději uklidní hru přihrávkou na svého gólmana, který si do míče určitě rád kopne. Samozřejmě by ale byl raději, kdyby se jeho spoluhráči poprvé prosadili.
8'
Zlatan Ibrahimović byl poprvé u míče, ale ten chytře propustil za sebe. Brahim Díaz následně vybídl k centru Diogo Dalota, který hledal švédského útočníka, ale to se mu ani zdaleka nepovedlo.
7'
Směrem dopředu jsou zatím aktivnější hosté, kteří už mají výhodu prvního rohového kopu. Centr však končí přímo v rukavicích Gianluigiho Donnarummy.
6'
Sandro Tonali sice vystihl soupeřící přihrávku, ale balón srazil jen mimo hrací plochu, což tedy znamená další aut pro hosty.
5'
Theo Hernández něco zkoušel vymyslet na levé straně, ale rychle si k němu přistoupili dva protihráči, takže raději zase vracel míč dozadu.
4'
Diogo Dalot nezachytil přihrávku spoluhráče, ale Lille rychle pokazilo následující aut, takže balón už zase drží italský celek.
3'
Míč pořád drží ve své moci AC, které nikam nespěchá a klidně kombinuje. To ale neplatí o hostech, kteří jsou velmi důrazní, nyní tak fauloval Zeki Celik.
2'
Samuel Castillejo výborně vystihl soupeřící přihrávku, následně se pustil do rychlostního souboje s Renatem Sanchesem, který fauloval.
1'
Úvodní výkop si vybrali hostující fotbalisté, kteří okamžitě hledají cestu dopředu přes pravou stranu. Tam zatím vhazují aut.
1'

AC Milán: G. Donnarumma – Dalot, A. Romagnoli (C), Kjaer, Hernández – Kessié, Tonali, Krunić – Castillejo, Ibrahimović, B. Díaz.
Náhradníci: Tătăruşanu, Antonio Donnarumma – Binnásir, Çalhanoğlu, Rebić, Conti, Hauge, Leao, Kalulu, Maldini, Duarte, Gabbia.

Lille OSC: Maignan – Celik, J. Fonte (C), Botman, D. Bradarić – Yazıcı, Sanches, Xeka, Bamba – Ikoné – David.
Náhradníci: Karnezis, Chevalier – Djaló, B. Yılmaz, Lihadji, André, Weah, Soumaré, Soumaoro, Pied, Niasse, Reinildo.

Rozhodčí: Frankowski – Winkler, Arys (všichni POL).
Lille OSC
Lillle je letos také neporaženo, takže nás čeká doslova souboj titánů. Francouzský tým je ale na tom o něco hůře v domácí soutěži, kde je na druhém místě, na první PSG pak ztrácí body čtyři. Ve skupině Evropské ligy je také na druhé, protože sice porazilo Spartu, ale na rozdíl od AC jenom remizovalo s Celticem. Lille navíc na výhru čeká už tři zápasy, s Nice, Celticem a Lyonem to vždy byla remíza. Dnešní hosté tak nemusí být v úplně největší pohodě, ale určitě udělají všechno, aby po delší době vyhráli.

Poslední tři utkání
Lille vs. Lyon – 1:1
Lille vs. Celtic – 2:2
Nice vs. Lille – 1:1
AC Milán
AC Milán zažívá famózní sezonu, protože ve všech soutěžích zatím přišel celkově o dva body, a to když před týdnem remizoval s AS Řím. V Evropské lize tedy dominuje své tabulce po jednoznačných výhrách nad Spartou a Celticem. I v Serii A je to první místo, avšak moc nezaostává Sassuolo, které má o dva body méně. Nyní drží Milán dvě výhry za sebou, kdy o víkendu zdolal Udinese 2:1 a před týdnem ve čtvrtek Spartu 3:0. Nyní bude chtít prodloužit vítěznou šňůru na tři utkání, ale čeká ho jeden z nejtěžších letošních soupeřů v letošní sezoně, tak uvidíme, jak si povede.

Udinese vs. AC Milán – 1:2
AC Milán vs. Sparta – 3:0
AC Milán vs. AS Řím – 3:3
Zdravím všechny fotbalové fanoušky! Společně se mnou si budete moci pochutnat na nejatraktivnějším zápasu dnešního večera, proti sobě se představí AC Milán a Lille. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.